DINSDAG 5 FEBRUARI iTSiEST" ke Stand 62e Jaargang' BcslcSoot FEU1LLETGN ie Maatschappij van oomvaart PARKERS RUST. Stads- en Provincienieuws SPORT 'hem. land Januari. .EDEN: ud 85 jwed. van Ja„ No30 JERICHT. stand 776.0 te Valentia li stand 740.1 te Valder- len avond va/n 5 Fe- I del ijk nog krachtige t Westelijke of Zuid-J If tot zwaar bewolkt IS fen. Aanvankelijk iets lUTO's en fietsen! i uur 5.20 5.22 VUSSINGSCHE COURANT abonnementsprijs Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- I VOO. vii drje maanden. Franco dooier ge'heele rijk ƒ2.50. Week-abon- te vlissingen. v.m. 1.16 1.59 n.m, 1.45 2.29 H N D A kelijkheden, Openbare ergaderingen enz. lederen avond bios-B aanvang 8 uur. - |2 erdag- en Zondagmis H Dagelijks bioscoop f avonds 8 uur. - H erdag- en Zondagmid- !j| reneeie ujk s .r, 17 cent, alles bij vooruitbetaling. {Afzonderlijke nummers 5 cent. advertentie-prijs Van 1-4 regels: 1.10; voor iedere Prevel meer 25 centbij abonnement spe- I chle prijzen. Reclames 52 cent per regel 1 Kleine Advertenties betreffende Huur en Verhuur Koop en Verkoop, Dienstaanbie dingen én Dienstaanvragen, enz prijs, bij vooruitbetaling van 1-5 regels 0.75, elke 1-6'regels f 1.70, (iedere regel meer 26 cent. Propaganda-avond L; vereenigingen, Con- J ïur. btenaarsbond, Open» „öe Oude Vriend tri. Nederlandsch— I miging, Lezing, Con-1 ïur. Dansclub „Mignon", I ïcertgebouw, 8 uur. Concert Mando-1 Apollo", „de Oude J uur. Tournée Louis t Concertgebouw, 8 uur. Variété- en Ope- Busch en Heineman, 8 uur. LBURG. - Sonaten-avond; j loorzaal, 8 uur. - VLISSINGEN UUR été- en Operette- Amsterdam te lachsucces vas rste Nederiandsche opulaire Duettisten. 3LINE HEINEMAN, Kwartetzang, enz. I met zang en dans. eslagcn. plus belasting en p den dag der vooi;- au 7 uur. Overal Overal gunstig ge- n wordt gelachen! EN, -AC- IJ te het deel- elirigi ON ALAGES De begrooting van onderwijs. Verschenen is de Memorie van Ant woord op het Verslag der Tweede Ka- I mer betreffende de begrooting van on derwas kunsten en wetenschappen. Het •indcijferder begrooting bedraagt thans 155.016.964. Een wetsontwerp is aanhangig ge- Laakt waarbij de temijn van stopzet ting van subsidie-verleening voor nieu we gemeentelijke en bijzondere H. B. S. gymnasia en lycea verlengd wordt Een wettelijke regeling van het Han delsonderwijs moet voorloopig met het oog op de kosten worden uitgesteld. Door de nieuwe regeling der onder wijzers-examens en van de inrichtingen .tot opleiding van onderwijzers zal ver- jmoedelijk een half milüoen worden be- [zuinigd. De minister van onderwijs heeft alle voorstellen tot buitengewone weddever- hoogingen teruggenomen totdat finan- cieele betere tijden intreden. Spoorwegpersoneel. De Ned. Vereen, van Spoor- en Tram wegpersoneel heeft met 1519-476 stem- tmen de voorstellen der directie inzake {loonsverlaging (5 loonsverlaging en pensioenbijdrage) aanvaard. Echter gaat de vereeniging niet ac- coord met een aftrek ten aanzien der periodieke verhoogingen, die hooger is dan 5 terwijl verlangd wordt dat de '■tturloonen niet zullen worden afgerond Bot cent naar beneden, maar tot '/2 "cent. De vereeniging wenscht het pro- cedeeren over de reeds ingevoerde 4e -^klasse en de nu in te voeren verlaagde Jloonregeling. Op het gisteren te Utrecht gehouden '.huishoudelijk congres van den R.-Kath. 'bond van spoor- en tramwegpersoneel „■St. Raphael" besloten de voorstellen ider directie inzake de loonsverlaging te Jaanvaarden, mits het karakter van art. 736 R. d. V. onaangetast blijft en over- 'eenstemming verkregen wordt inzake ;de afronding der uurloonen en der pe riodieke verhoogingen. De homoeopathische geneeswijze. De Vereeniging tot bevordering der lomoeopathie in Nederland heeft een propagandaschrift uitgegeven, getiteld De Homoeopathische geneeswijze door dr. D. K. Munting. I In dit geschrift worden achtereenvol gens behandeld lo. Het ontstaan der homoeopathische geneeswijze 2o. het wezen der homoeopafhie 3o. de plaats der homoeopathische geneeswijze in de geneeskunde 4o. de resultaten der homoeopathische methode. I De brochure is voor belanghebbenden a 25 cent verkrijgbaar bij het secretari- HUIS inwoning te huur ge- veer 6 kamers), er letter D. B., bureau f\ KOOP: en, een Spiegel, Tafel, Chaise longue in mo- bureau „Vlissingsche Aiddelb. - Rotterdam igelegen plaatsen. VAN PASSAOIERS REN EN VEE. uari Uies S.V V. «1(1(1. T.m. uur I. BOtl v.n in 8 8 8 te bekomen Transport- en Bxp Erven G. VOS, Tel b. d. EENHOORN, Tel.lg OOSTERHOUT, Tel 2»* BUITEN HEK, Tel. 10L Roman van FRIEDRICH JACOBSEN. 16) Een ruwe teederheid, maar toch zijn eerste werkelijke liefdesbetuiging in hun korten verlovingstijd, die zóó correct tngelsch voorbij gegaan was, dat Edith naar iets had verlangd, dat meer Duitsch was. Dagelijks had hij haar de mooiste bloemen gebracht of laten brengen. Bij jf..?r bezoek had hij haar tot groet en jw j het afscheid de hand gekust maar, ze had zoo vaak verlangd, dat hij eens anders zou doen, haar niet op die koele wijze zou behandelen. \u n.U z!r b'ina ban8 vow hem. werkelijk, die man was misschien in In ander neer fe slaan, die het ■vaagde haar te naderen. sah'kte iets van hem af en punde m de kussens terug. J Ze'f voelde ze hartstocht en ze ver langde dien terug als hij nu midden |P den weg den wagen had laten stil pan en haar in zijn armen genomen l,„ waarom niet Maar dat voort- hvnn" ïs met een geroofden buit was fet 'Edith begreep hem ■i'^e'ijk kwamen ze in Frankfort _et doel van den eersten dag. Frank en Edith den volgenden gen over de Mainbrug reden, was aat der vereeniging, Stadhoudersplein 10, 's-Gravenhage. Autobussen te Apeldoorn. Burg. en Weth. van Apeldoorn stellen een wijziging voor op de verordening op motorrijtuigen en rijwielen in dier voege, dat het den eigenaar of bestuur der van een motorrijtuig op meer dan 2 wielen, dat gebezigd wordt als open baar middel van vervoer, verboden is daarmede een standplaats op den open baren weg in te nemen. B. en W. kunnen onder door hen te stellen voorwaarden ontheffing van dat verbod verleenen. De voorwaarden mo gen alleen betreffen de hoedanigheid der wagens, het aantal te vervoeren passagiers en de in te nemen stand plaats. Voorts zal het den eigenaar of be stuurder van een motorrijtuig op meer dan 2 wielen verboden zijn dit op regel matige tijden als openbaar vervoermid del in werking te brengen. Dit verbod is van toepassing op mo torrijtuigen, welke personen binnen de gemeente vervoeren. VLISSINGEN, 5 FEBRUARI. De Zomertijd. De zomertijd vangt dit jaar aan op 30 Maart en eindigt op 5 Octdber. Wereldreizigers. In den laatsten tijd hebben wij meer malen bezoek gehad van wereldreizi gers. De meeste van deze reizigers had den op zich genomen de wereld rond te tippelen, een prestatie oogenschijnlijk mooi in het begin, doch welke zelden tot uitvoering komt. Gisteren kwamen twee wereldreizi gers, de heer Fiteris met zijn moeder op ons bureau, die uit een groote auto ge stapt waren, waarop staat „tour du monde". Deze tocht is heel wat geriefe lijker dan de duizenden kilometers per pedes apostolorum af te leggen en het is niet zoo vermoeiend ook. De auto-reizigers doen overal film opnamen van natuur- en stedenschoon, actualiteiten en kleederdrachten en van deze opnamen worden films gemaakt, welke in bioscopen vertoond worden van de plaatsen welke zij aandoen. Woensdag en Donderdag worden de in Zeeland opgenomen films hier in „A'lhambra" vertoond. De tocht van de automobilisten duurt 4 jaar. Zij zijn uit Zwitserland vertrok ken en hebben Frankrijk en België reeds doorgetuft en thans is ons land aan de beurt. Daarna volgen Duitschland en Oostenrijk en dan krijgen de reizigers het onmetelijke Azië. Chr. Reciteervereeniging „O. U. T." Voor een zoo goed als volle zaal hield de Chr. Reciteervereeniging „Ontwik kelt uw Talent", gisterenavond een voordrachtenwedstrijd. Het bekende lo kaal Noordlstraat 34 is het domicilie voor deze en vele clubs. Aanvankelijk onder presidium van ds. ten Kate, werd de leiding overgenomen door den heer A. J. Smit. Voor den voordrachtenwed strijd, hoofdschotel van het programma, had een jury zich beschikbaar gesteld, punten te geven. Het oordeel van de ju- r„ dat bij monde van den heer W. P. Calliber werd uitgebracht, was, dat er nog al veel is, wat verbeterd moest wor den. Er werd op verschillende factoren cretiek uitgeoefend. alles anders. De herfstzon scheen stralend van den hemel, en een licht zuidewindje kwam hun tegemoet. Pelskleeding was nu overbodig een lichte stofmantel was voldoende. Frank was geheel veranderd zor geloos, lachend, een beetje jongens achtig verliefd. Eerst liet hij het stuur van den wagen aan haar over. Ze wilde eerst niet en noemde hem haar heer, maar hij be weerde, dat hij wel wat beters te doen had dan voortdurend op den weg te let ten, en zoo moest zij dus wel het stuur rad in haar slanke, fijne handen nemen, terwijl hij heel dicht naast haar zat met den arm om haar heen. Zij voelde de krachtige spieren van zijn arm en dat deed haar prettig aan. Nu wist ze al had de opium hem zwak gemaakt, de kern was onaangetast ge bleven, ze had een gezonden man, een man, die trots al de grapjes, die hij vandaag maakte, toch zich zelf meester was. Dat kwam nu ineens duidelijk te voorschijn, toen hij haar fladderenden sluier plooide of de lippen aan haar oor bracht en tegelijkertijd zijn hand zacht op de hare lei om het stuur de goede richting te geven, zoodra in de verte een hindernis opdook. Dan jubelde het in haar van trots. Eindelijk duwde ze hem het stuurrad weer in de hand. Je hebt maar een hand noodig, jij kunt alles Neen, dat wilde hij niet en hij her haalde wat hij den vorigen dag gezegd De juiste opmerkingen van de jury zullen wel ter harte genomen worden. Het ontbreekt de reciteervereeniging aan een goeden leider. Voor afwisseling werd er snei-getee- kend en muziek gemaakt, terwijl nog een tooneelstukje „Wel te rusten" werd gespeld. De Compagnon van Boldoot. ■Het gezelschap Busch en Heineman uit Amsterdam zal Dinsdag 12 Februari des avonds 8 uur, in het Concertgebouw een opvoering geven van „de Com pagnon van Boldoot", klucht met zang. Wij hebben tal van recensies van opvoeringen van dit gezelschap gezien en deze zijn onverdeeld gunstiig en kun nen -wij met enkele aanhalingen vol- Zoo schrijft de „N. Tilb. Ct." dat het duo Busch artisten zijn van den eersten rang. De „Tel." zegt Een aardige afwis seling bracht het duo Busch die goed zingend en beschaafd voordroegen, zoo dat de zaal daverde van het gelach. Uit het „Centrum" Wanneer lachen gezond moet zijn, dan hebben de aan wezigen een flinke dosis gezondheid op kunnen doen bij het optreden van het ensemble Busch, een gezelschap dat aanbevolen kan worden. Ten slotte nog een aanhaling uit „de Tijd" Hier werd weer eens bewezen, dat men een volkomen succes kan be reiken, zonder juist banaal te moeten zijn. Ieder doet tintelen van gezonden, frisschen humor en ons deed schudden van plezier. Cambo. In „de Oude Vriendschap" wordt 'Donderdag a.s., des avonds 8 uur, een gecombineerde huishoudelijke verga dering gehouden, van te dezer stede ge vestigde afdeelingen der bij het Cambo aangesloten bonden. Als spreker zal optreden een der Cambo-bestuurdefs met het onderwerp: „Onze salarissen, in verband met de bezuinigingsplannen der regeering."- Bij resolutie van den minister van financiën is de ontvanger A. Loose ver plaatst van het kantoor der directe be lastingen en accijnzen te Breskens naar het kantoor dier middejen te.Vianen. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ger. Kerken. Beroepen te Hoek de heer C. F. Keur, cand. te Driebergen. Tweetal te Schoondijke de heeren J. W. Eggink, cand. te Hoogeveen en C. W. Keur, cand. te Driebergen. RECHTSZAKEN. Kantongerecht te Middelburg. Door het kantongerecht te Middel burg zijn veroordeeld wegens overtr. wapenwet A. P., Middelburg, tot 10 b. s. 10 d. h. L. K„ Nieuwland, tot 5 b. s. 1 w. t., wapens verbeurd overtr. motor- en rijwiel reglement M. M., Middeilburg, tot 10 b. s. 10 d. h. overtr. reglement op de wegen en voet paden P. de V., Aaigtekerke, tot 10 ■b. s. 10 d. h. overtr. woningwet J. W. F. H. de R., Vlissingen, tot ƒ25 b. s. 25 d. fh. overtr. arbeidswet J. de V., Vlissingen, tot 1 d. h. I. R„ Middel burg, tot 4 X ƒ0.50 ƒ25 b. S.4X I 25 d. h. C. 'D., Middelburg, tot 3 X 5 'b. s. 3 X 5 d. h. straatschender rij J. B„ Vlissingen, tot 5 b. s. 1 w.t.; op Nieuwjaarsdag sterken drank toe dienen J. W. L., wed. J. W. Z., Vlissin- had van een schat, dien hij bewaken moest nu klonk het echter heel anders, op een toon van ontroerende teederheid. Goed, zei ze, jou wil geschiede. Maar je bent midden in een razende vaart op me verliefd geworden, dan kan je me ook wel vertellen, terwijl je oogen den weg afzien. Sprookjes, jij sprookjeskind Toen werd haar gezicht ernstig. Och neen, Frank, een sprookjes- prinses ben ik niet, of... misschien soms. Wat je me vertellen moet, is ook geen fantasie, maar ernstige waarheid. Ik wilde zoo graag wat hooren van je rei zen, want alles, wat ik daarvan weet, heb ik uit je dagboek, dat ik op je schrijftafel gevonden heb. Nu was het er uit en bij de bekentenis trok ze zich even schuw terug, Als een vrouw nog niet eens een dag na de brui loft iets mag wagen, dan zal die tijd ook wel nooit komen, en het is toch zóo oneindig mooi in het huwelijk alles van elkaar te weten. Hij nam het ook heelemaal niet kwa lijk, maar knikte alleen toestemmend en liet de claxon hooren, want ze gingen juist door een dorp, waar kinderen langs den weg speelden. Toen begon hij methodisch zijn ver haal, van het oogenblik af, dat hij het huis had verlaten, omdat zijn plannen tegen den wil van zijn vader ingingen, tot aan den dag van de opening van het testament. Hij vertelde kalm als een echte Amerikaan, die alleen de zaak in het oog houdt en alle zijwegen ver mijdt. Er was niets in, waarover hij zich gen, tot 5 to. s. 5 'd. h., glaasje en flesch met drank terug overtr. jacht wet C. P., B. C., beiden te Domburg, ieder tot ƒ5 b. s. 5 d. h. overtr. art. 458 Swfo. A. V., Serooskerke, tot 3 b. s. 3 <1. ti. fietsen zonder licht N. H. H., Vlissingen, tot ƒ3 to. 's. 3 d. h. fietsen zonder bei J. J. W„ Middel burg, tot 1 b. s. 1 d. h. J. A. de B., Middelburg, tot ƒ0.50 b. s. 1 w. t. fietsen met een van een. freewheelin- richting voorzien rijwiel zonder rem A. F., Middelburg, tot 2 b. s. 2 d. h. dronkenschap P. J. K., Vlissingen, tot 3 b. s. 3 d. h. J. C. S., Vlissingen, tot 2 wéken voorwaardelijke hechtenis met 2 jaar proeftijd, onder voorwaarde zich aan te sluiten bij een geheel-onthou- dersvereeniging, niet meer te komen in voor publiek toegankelijke tapperijen en zich onder toezicht te stellen vrijge sproken is C. G., Middelburg (overtr. motor- en rijwielregleiment). De moord te Eindhoven. Voor het gerechtshof te 's-Hertogen- bosch stond gisteren in hooger beroep terecht de 21-jarige kellner te Eindho ven, die door de rechtbank wegens doodsiag was veroordeeld tot 10 jaar gevangenisstraf. Bek!, zou in den nacht van 24 op 25 juni van het vorige jaar te Eindhoven zijn meisje A. van L., in de Dommel hebben geduwd, tengevolge waarvan zij is verdronken. De advocaat-generaal vroeg bevesti ging van het vonnis. MARINE EN LEGER. Bij Kon. besluit is aan den hoofdoffi cier van administratie 2e kl. bij de zee macht te Helder, mr. G. j. Jutte, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als fis caal bij de Krijgsraad in de directie der marine te Wilemsoord, onder dankbe tuiging is benoemd tot fiscaal-plaats vervanger bij den krijgsraad in de direc tie der marine te Willemsoord ter stand plaats van den commandant der marine in die directie in de gemeente Heider, de ofiicier van administratie 2de klasse bij de zeemacht, mr. D. Tollenaar. De „Heemskerk" en de „Tromp" te Algiers. Het persbureau Vaz Dias meldt uit Algiers Het zesdaagsche bezoek van Hr. Als. pantserdekschepen „Heemskerk" cn „Tromp" is een evenement geworden, waaraan zoowel gasten als gastheeren met voldoening zullen terugdenken. Dat liet bezoek van Fransche zijde op prijs werd gesteld, bleek wel uit de groote voorkomendheid, met welke civiele, mi litaire en maritieme autoriteiten alles in het werk stelden om het den Holland- schen gasten zoo aangenaam mogelijk te maken. En of het onze Jantjes hier goed bevallen is Aanvankelijk bestond het plan Maandags te vertrekken, maar tenslotte werd het Dinsdag laat in den namiddag alvorens de ankers gelicht werden Een groot, een zeer groot deel van dit succes is te danken aan onzen energie ken en onvermoeiden consul, den heer Randhuyzen, die reeds weken van te voren druk in de weer was om alles voor een waardige ontvangst in gereed heid te brengen. Reeds den dag van aankomst,Woens dag 16 Januari, waren de Hollandsche zeeofficieren zijn gasten voor een thé dansant in de luxueuse zalen van het Hotel St. George, waar o.a. ook waren genoodigd de leden van het corps con sulaire en verschillende autoriteiten. En vanaf dat oogenblik werd het een onaf- moest schamen. Hij had hard moeten werken en daardoor veel met ruw volk moeten omgaan slechts één ding sloeg hij over. 't Was ook voor geen van bei den noodig om daarover te spreken ze wisten het immers en nu scheen de zon zoo heerlijk op den weg, die voor hen lag en naar het zonnige Zuiden voerde. Arme jongen, zei ze en vlijde zich nog dichter tegen hem aan, zoodat hij het kloppen van haar hart voelde. Had je dan niemand, waar je van hield Daar niet, Edith. De strijd om het bestagn is daar ginds nog veel heviger den hjer, daar vecht men om iederen dollar. En in huis Mijn moeder stierf vroeg en vader en broer laat me daarover zwijgen. De eenige, die me bij mijn terugkomst vriendelijk begroette, was mijn oude hond en misschien onze bediende Jökul. Jökul ?Die naam klinkt me bekend maar ik kan hem niet thuis brengen. De man komt van IJsland en kwam als matroos met een Deensch schip naar New-York, waar hij bij mijn vader in dienst trad als knecht op het jacht en eerst later ais gewoon bediende. Mijn ouders hielden van hem om zijn trouw en wij bewonderden zijn kracht. En hij hieid van jou, Frank Misschien nog meer van mijn broer. Tijdens zijn 'reis heeft hij ook de huishouding daar bestuurd en daardoor kon ik alles zoo gauw regelen. Edith kreeg een inval. Waarom nam jij hem niet mee naar Europa, Frank We hebben im- ÏNGEZONDEH MEDEDEELINGEN. Foster's Maagpiüen regelen de lever en wekken de maag op. Zij genezen verstopping, slechte spijsvèrtering, maagpijn en galzucht. Houdt uw gestel ir. orde uw geest helder en uw lichaam flink door nu cn dan een dosis Foster's Alaagpillen te gebruiken. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen 0.65 in apotheken en drogist zaken. 10 gebroken reeks van officieele en offi- cieuse feestelijkheden, van bals, déjeu ners en diners, waarvan, speciaal ver meld dient te worden de keurig verzorg de en zeer geslaagde tea aan boord van de „Heemskerk" en „Tromp" voor deze gelegenheid feestelijk versierd, en waar „tout-AIger" zich verzamelde.Tot waar dig besluit werd op den. dag van; ver trek door consul Randshuyzen een lunch aangeboden aan de commandanten dei- beide schepen. De luitenants ter zee 2e klasse W. R. van den Ben en J. G. A. yeerman wor den uit Oost-indië terugverwacht. De officier van den marine-stoom vaartdienst 2e klasse M. Kraal wordt binnenkort uit 'Oost-indië terugver wacht. De officier van gezondheid 2e klasse bij de zeemacht Al. Kuperus, thans ter beschikking, is bestemd voor den dienst in Oost-indië, Opgave van overgeplaatste onder officieren der marine 20 Februari sergeant-konsfabel J. Joma van het wachtschip te Willems oord naar de onderzeedienstkazerne II Februari sergeant-monteur C. K. Bognefteau van het wachtschip ite Vlis singen naar de 'onderzeëdienstkazerne te Willemsoord idem T. J. G. van Dansik van de onderzeedienstkazerne naar R.D. te Am-sterdam tot het volgen van een herhalingscursus 4 Februari: sergeant-maohinedrijver R. Vriesema van de K IX naar het wachtschip fe Vlissingen en bij indienststelling ge- plaats aan boord van 'de „Hyidra" idem J. G. F. Vos ivan de K X naar de K IX ;idem F. C. W. Borcherding van de onderzeedienstkazerne naar de K X; sergeant-monteur G. J. W. Ke,ppels van de K X naar de K IX onder intrekking van de aanwijzing voor uitzending per transport in Maart a.s. sergeant-mon teur G. F. S. Rentenaar van de K IX naar het wachtschip te Vlissingen op datum van indienstelting geplaatst aan boord van de „Hydra" machiine'drijver- majoor J. J. Goor, sergeant-torpedoma ker H. Pannekoek, bootsman J. Bos kamp, torpedist-majoor J. Baikker en sergeant-konstabel H. de Smidt, allen van het wachtschip te Vlissingen 20 Februari sergeant der mariniers R. Brinkman en idem L. Schalier van de afdeeling mariniers te Rotterdam naar de marinekazerne te Willemsoord. VOETBAL. Vlissingen IRoosendaal 03. Dat de nederlaag van „Vlissingen I in Roosendaal onverwacht is gekomen moeten wij ons niet wijsmaken. Met bange harten en een dosis zenuwachtig heid zijn onze jongens hun nederlaag mers een bediende noodig als ik jou was, liet ik hem overkomen halt, je stuurt niet goed. Met een gilletje greep ze het rad en bracht den. wagen weer op den goeden weg. Frank was onachtzaam geweest en had niet op een bocht gelet. Nu liet hij het stuur geheel aan haar over en leunde diep ademend in de kussens terug. Dank je, Edith, 't schijnt, dat ik nog wat last heb van mijn zenuwen hem laten overkomen, zei je Dat zal moeilijk gaan, mijn kind, want toen ik wegging, is hij als athleet bij een circus gegaan en bovendien ben ik bang, dat hij jouw zilver in zijn vuisten ver nielen zou hij was een halve wilde en is dat gebleven ook. Daarmee was dit gesprek afgeloopen. Ze waren Bazel gepasseerd en reden nu door Zwitsersch gebied. Edith was ge heel onder den indruk van de grootsch- heid van het landschap en langen tijd werd er geen woord gewisseld. Toen vroeg ze, wat het eerste doei zou zijn. Een korte rust in Luzern en dan naar den Gothard antwoordde hij. Dat lijkt op een vlucht, Frank. We worden toch niet achtervolgd Hij wendde het hoofd, alsof werkeliik iemand achter hen aankwam. Zijn stemming was het laatste halfuur weer wat somber geworden. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1