ke Bet e Bet Ivertenties Diep in uw huid RHAOEN WOENSDAG 30 JANUARI gemeentebestuur feuilleton binnenland UNo25 sgevlng. IS en ERF OVERAL 8 Jliss. Courant" Maatschappij nu maart 62e Jaargang ■1924 PARKERS RUST. Stads- en Provincienieuws te Jordaan-stuk. maakt ondergetee- eachte publiek van i omstreken bekend, richting voor het (Moffelen) en Ver- Biezen voor Rij- achels gereed is. /orden U uiterste tanvrage verstrekt, belanghebbende is ng te bezichtigen, de beroemde En- elen voorradig voor 50 met 2 jaar ga- behoeven geen leveling. Het so- vooralle reparatiën Aanbevelend C. PAAUWE. traat 12. -O 30 Januari, ids 7.30 uur MR TEHUIS van Middelburg. ing dd. 12 Febru- avonds 8 uur, in ;ebouw, zal nog ld an Dishoeckstraat, root 78 centiaren, nverhuurd en da- aarden. Notaris PAAP. ET U genwoordig altijd tt op 6 cents sigaar is a. GEURIG en Sumatra en Vor- c.M. lang en 15' Heen verkrijgbaar /IJK, Kleine Markt /erïiuor, Hoop en Verkoop en Dienstaanvragen, enz. etaling, van 1-5 regels :gel meer 15 cent (OOP uw Kippenhok met nschestraat A 129, drukke Kerkstraat ELHUIS r, door de Woning- VAN WIJCK. ionteur gevraagd op een >ureau. Brieven Iet- u „Vliss. Courant". net ;isje iren van half acht lelden 's avonds na t 5T si RENTERGHEM Aei een tbode ien Maart en April Werkster. HUIS, en een Huis met ssingschestraat B delb. - Rotterdam legen plaatsen. PASSAGIERS N EN VEE. T. «Ui. T.m. uur r. Kon r.m w te bekomen: Transport- en Exp ven G. VOS, Tel. ÏENHOORN, Tel. 153 3TERHOUT, Tel. 282 TFNHEK.Tel. 101 Bordaan-stug, LISSINGSCHE COURAN tarieven noorder begraafplaats. I Burg. en Weth. van Vlissingen maken bedafd de Verordening, regelende de hpffine van begrafenisrechten, d.d. 6 1923 bii Koninklijk besluit van fe Dumber J1923, No. 50 is goedge- feurd dat de datum van hare rn werkingtre- Bing bepaald is op I Februari 1924 dat van genoemden datum af ingetrok- un is de vroegere verordening op de tief- 5ng van begrafenisrechten dat ingevolge de nieuwe verordening, ,n 1 Februari 1924 af onder andere de na volgende tarieven, en bepalingen zullen ;elden Voor een eigen graf, gekocht voor den tijd van 15 jaren is verschuldigd 30.— onverminderd de begrafenisrechten, ij Voor een eigen graf, gekocht voor on- bepaalden tijd, is verschuldigd ƒ45.—, on verminderd de begrafenisrechten. In deze graven kunnen ten hoogste drie fijken boven elkaar worden begraven. Voor het inschrijven en overboeken van ieigen graven zal voor ieder graf 3. 1 -orden betaald. Voor begrafenisrechten, zoowel voor de leigen- als voor de huurgraven, zal moeten betaald worden a. voor een kind beneden het jaar 2. b. voor een kind van 1 tot 12 jaar 4. c. voor een persoon van 12 'aar en daar boven ƒ8. Onvermogenden zijn vrij van het betalen ,4 van begrafenisrechten. f Van de wachtkamer in het dienstgebouw '4 op de begraafplaats kan bij gelegenheid van een begraving kosteloos gebruik wor den gemaakt. Voor het begraven buiten de bij veror dening bepaalde uren (van 9 uur v.rn. tot 3 uur n.m.) zal ƒ10— extra moeten wor den betaald. Voor het opgraven en overbrengen van een lijk naar een ander graf zal moeten betaald worden op dezelfde begraafplaats 20.— van de eene begraafplaats naar de an dere ƒ30. Voor het recht tot het plaatsen van een grafgedenkteeken op een eigen graf zal moeten worden betaald .15.—, op een huurgraf f 7.50. De gedenkteekens op de eigen graven zuHen, ongeacht de hoogte, een oppervlakte van hoogstens 2.60 X 1.30 M. mogen hebben. De gedenkteekens op de huurgraven zullen, hoogstens 1 M. boven den.beganen grond mogen uitsteken en een oppervlakte an (hoogstens 0.75 X 1 M. mogen hebben. Het in onderhoud geven der craven kan alleen geschieden aan de gemeente en minstens voor een tijdvak van 5 jaren tegen een jaarlijksche vergoeding van, wat de beplanting betreft op de eigen graven ƒ3.op de huurgraven ƒ1.50 en wat de gedenkteekens betreft op de ei een graven ƒ6.op-de huurgraven ƒ4. Tot 1 Februari 1927 zuilen de eigenaars van nóg niet gebruikte eigen graven op de begraafplaats „Vredehof", eigen graven op de Noorderbegraafplaats kunnen bekomen, tewen bijbetaling van het verschil in tarief, ad 15.per graf. Eveneens kan het doen overbrengen naar de Noorderbegraafplaats van lijken uit eigen graven op „Vredehof" door de eige- naars der in de vorige zinsnede bedoelde praven tot 1 Februari 1927 nog kunnen ge schieden tegen een tarief van ƒ15.per lijk. Desgewenscht worden nadere inlichtin gen op de 5de Afdeeling ter Secretarie ver strekt. Vlissingen, 30 Januari 1924. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris. F. BISSCHOP. Roman van FRIEDR1CH JACOBSEN. Jl2) I ja. Gelooft u, dat het mogelijk zal zijn, op grond van deze feiten een geldig overlijdensbewijs te krijgen 1O, zonder twijfel Een mensch kan toch niet spoorloos van een schip verdwijnen, als hij niet overboord is gesprongen. Die brief en de waarne- mmg van den officier van de wacht IK a enjm^n. z0° niet elkaar overeen, dat het juridisch bewijs volkomen geleverd is. Het is een sterfgeval op een Duitsch schip, dat in Hamburg thuis behoort. De voorschriften van de Duitsche wet jr°eten dus hier toegepast worden. 1 ,?arb'J moet de kapitein het geval in I zijn dagboek vermelden en een afschrift 1 van het geboortebewijs klaar laten ma- )Ken om in het register te plaatsen. Ik J dat de burgerlijke stand I nni W vandadg al dit verzoek {ontvang want de „Triton" is in Ame- a aangekomen en zal binnen eenige gen weer naar Hamburg terugkeeren. net leek alsof er een trek van bevre- jg'ng over het gezicht van den ander e maar dit ging in elk geval zoo l'S voorbij. da' de advocaat er niets van bespeurde. Toen vervolgde Parker, volkomen zakelijk Als de zaken zoo staan is de rest mij eenvoudig. U weet, mijnheer Claudius, dat mijn on gelukkige broer ongehuwd was en, om dat er uit het huwelijk van onze ouders 0 HINDERWET. Kennisgeving uitbreiding inrichting van bergplaatsen tot berging van springmiddelen. Burg. en Weth. van Vlissingen, gezien de artikelen 6 en 26 der Hinderwet, bren gen ter openbare kennis, dat tegen het voornemen van het Departement van Oor log tot. het uitbreiden van de inrichting van de bergplaatsen tot berging van spring middelen in de Bomvrije Kazerne, kada straal bekend gemeente Vlissingen, Sectie E No. 1590, bezwaren ten overstaan van een commissie uit het College van Gede puteerde Staten van Zeeland kunnen wor den ingebracht, ten Gemeentebuize (ver gaderkamer van Burg. en Weth., Ie verdie ping) op Maandag 4 Februari 1924, des voormiddags ten 11 ure dat ingediende bezwaren tegen het uit breiden dezer inrichting voor deze commis sie mondeling moeten worden toegelicht. Vlissingen, 30 Januari 1924. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. KAMEROVERZICHT. Tweede Kamer. Zitting van Dinsdag. Postchèque- en Giro. Het was niet veel zaaks meer wat over den giro-janboel werd gezegd, ledereen kan daarover mee praten,want iedereen heeft de misère ervan onder vonden. Het zijn ten slotte leekenpraat- jes over belegging en rentevergoeding die gehouden worden. Het grootste ge deelte van de discussie ging buiten het eigenlijke geval om. Zaak is het alleen het bedrijf spoedig weer in orde te bren gen en den chaos op te heffen. Daar over weten de dames en heeren ook geen advies te geven. De eenige die verstandig redeneerde was de heer Schouten die betoogde dat bij dezen dienst allerlei zaken in elkaar grijpen. Rente-vergoeding en tarieven hangen samen en zelfs de centralisatie is er niet los van. Het is de plicht der insiders daarover te beslissen en de Kamer kan daaraan geen deel nemen. Minister Van Swaaij zeide de volle verantwoordelijkheid te aanvaarden, maar hij had een erfenis van zijn voor ganger te aanvaarden. Toen hem werd toegeroepen dat die voorganger nu di recteur der P. T. T. is zeide de minister dat de salaris-regeling hem onmogelijk maakt de allerbeste krachten aan te stellen. 't Is voor den heer König een prachtig compliment I De moties achtte de minister over bodig omdat nu eenmaal alle onderwer pen in onderzoek zijn. Dat weten we al sinds 4 October. De vraag is wanneer de dienst weer opengaat en wat er dan zal gebeuren. En juist die vragen zijn niet beant woord. Over eenige weken zegt de Mi nister, maar niemand gelooft aan die heropening. De heer Boon trok zijn motie maar weer in omdat de Minister toezegde alle inlichtingen te zullen geven. De heer Marchant diende daarop een overbodige motie in waarin de Kamer zegt dat de organisatie en het beheer bij P. T. T. onvoldoende is en zegt dat de Regeering de noodige maatregelen moet nemen ter verbetering. De heer Nolens wees op het nuttelooze van een dergelijke motie. De gansche interpel latie wilde niets anders dan aandringen op verbetering. De heer Marchant wilde constateeren dat de desorganisatie bij den giro een verschijnsel is van de alge- meene desorganisatie bij de P. T. T. De maar twee zoons zijn, ben ik volgens de Amerikaansche wet de eenige erfge naam. Er zal me dan wel niets anders overblijven, dan zelf naar New-York te gaan, want zulke dingen zijn moeilijk in orde te krijgen met correspondentie en volmachten alleen. Ik hoop na een maand terug te keeren en daarom zou ik u willen verzoeken, zoolang toezicht op mijn villa te houden. Claudius was een beetje verbaasd. Dat Parker de erfenis zelf regelen wil de, was wel heel natuurlijk, maar het ging toch tegelijk om een groote zaak, waarvan de voortzetting alleen daar ginds mogelijk was. Hij vroeg hiernaar in een paar woorden, waarna Frank met een lichten glimlach het hoofd schudde. -— Neen, mijn vader wist zeer goed, wat hij deed hij wist hoe ongeschikt ik was om zelfstandig koopman te zijn en ik weet zeker, dat de firma Parker onder mijn leiding haar goeden naam stellig zou verliezen. Er moet zoo snel mogelijk gelikwideerd worden en als ik dan definitief naar Duitschland terug kom, volg ik niet alleen mijn vader landsliefde, maar ook nog-andere ge voelens, die ik evenwel nu nog niet zou kunnen uitspreken. Vrij duidelijk was dat en toen Parker weggegaan was overwoog Claudius ernstig het voor en het tegen. Deze man, wiens verleden nog steeds niet geheel bekend was, had van het begin af een groote belangstelling voor Editlr getoond en de advocaat kon, niet denken, dat Edith hem haar jawoord zou weigeren. Minister achtte de motie liggend buiten de interpellatie en thuisbehoorend bij de begrooting der P. T. T. De motie werd verworpen met 49 te gen 16 stemmen. Twee dagen interpellatie. Geen nut. Oud-Indische gepensionneefden. De Algemeene Militaire Pensioen- bond heeft aan de Tweede Kamer een adres gericht waarin, naar aanleiding van par. 7 van de memorie van ant woord op hot voorloopig verslag der Indische begrooting 1924, verzocht wordt bij de a.s. behandeling van de Indische begrooting wei de noodige aandacht te willen wijden aan de be langen der oud-Indische gepension- neerden en te willen bevorderen, dat de regeering zich zeer binnenkort tot de Kamer zal wenden met voorstellen, die irt den nood dier gepensionneerden voorzien. Dit betreft voornamelijk het vraagstuk der gelijkmaking van de vóór en na 1 Januari 1920 verleende Indische militaire pensioenen. Wijziging dienstverband hulppersoneel posterijen. Verschenen is een dienstorder voor het hulppersoneel der posterijen, waar door thans mogelijk is gemaakt dat dit personeel niet meer onder de werking der Pensioenwet valt. Aan het hulppersoneel met minder dan 7 dienstjaren wordt met 18 Fe bruari ontslag verleend, waarna het dan volgens een arbeidsovereenkomst verder kan blijven werken. Met dien datum ontvangen zij hun loon onver kort, dus zonder aftrek ,der 8% pet. korting. Zij vallen daarmede onder dc Invaliditeitswet en bij ontslag wegens het bereiken van den 65-jarigen. leeftijd of eerder wegens lichaamsgebreken ontvangen zij of hun weduwen, indien zij ten minste 7 dienstjaren hebben een jaarlijksche gratificatie. Hulppersoneel met 7 of meer dienst jaren wordt niet ontslagen en zal met 1 Juli 1922 premie moeten betalen ge baseerd op het uurloon van thans. Dit personeel kan ook een arbeidsovereen komst aangaan, doch dan is de Pen sioenwet niet meer op hen van toepas- eing en krijgen zij de betaalde premies gerestitueerd. Mr. F. S. van Nierop. Op bijna 80-jarigen leettijd is te Am sterdam overleden mr. F. S. van Nierop, een zeer bekend financier, oud-lid van de Eerste Kamer en van den gemeente raad te Amsterdam. Geruischlooze bestrating. Het gemeentebestuur van Amster dam heeft aanbesteed het leggen van 150.000 vierk. Meter geruischlooze weg- bedekking. Amsterdam zal, wanneer deze be- stratingswerken uitgevoerd zijn op het gebied van wegenaanleg voor het te genwoordige snel- en autoverkeer aan de spits staan, zegt „de Tel." Tevens zal het bij deze bestrating mogelijk zijn, het autobusverkeer uit te breiden, ter aanvulling van de bestaande tramlijnen. Een drijvend droogdok. Van de nieuwe werf der Nederl. Scheepsbouw-Mij. aan de Noordzijde van het 1| te Amsterdam is met gunstig gevolg te water gelaten de tweede helft Tot nu toe was het niets anders ge weest dan de belangstelling van een waarschijnlijk onbemiddeld schrijver, nu echter trad de rijke erfgenaam op den voorgrond en dat hij niet direct om Edith's hand vroeg, was alleen het gevolg hiervan, dat op een groot leed niet dadelijk een groote vreugde kon volgen. Alles bij elkaar genomen er was eigenlijk heelemaal geen reden om de verbintenis tegen te gaan en de advo caat volgde dus den raad van zijn ge makzuchtige natuur, toen hij het held haftige besluit nam, de zaak haar eigen loop te laten gaan. Toen Frank langzaam en nadenkend in zijn villa terugkwam, vond hij een oude, armoedig gekleede vrouw, die naast de gesloten tuindeur op een steen zat en op hem scheen te wachten. Het stof op haar schoenen verried een lan gen weg, en toch zag ze er niet zoozeer moe, dan wel bedroefd uit, en ze sprak met zachte, verlegen stem. Ze was vrouw Binder uit .Moesbach en kwam met een verzoek. Een oogen- blik moest Parker zich bezinnen, ioen knikte hij echter levendig. O, ja, natuurlijk. U bent de moe der van Jozef. Kom maar mee in huis, hier op den weg kunnen we toch niet met elkaar praten. Zijn vriendelijke woorden gaven de oude vrouw moed ze dribbelde naast hem naar huis, onderdrukte een angsti- gen zucht en kwam eindelijk in een leunstoel in Frank's werkkamer te zitten. Toen kwam de heele geschiedenis te INGEZONDEN MEDEDEELINOEN. bindt Akker's Kloosterbalsem den strijd aan met rheumatiek en spierpijn. Heer lijk wrijtmiddel, zet het zijn verzachten de zuiverend en genezende werking voort tot de kwaal overwonnen is. Door ieder gebruiker geprezen bij brand- en snijwonden, winterhanden en -voeten en alle huidaandoeningen. van een drijvend droogdok van 25.000 ton lichtvermogen, in aanbouw voor de Amsterdamsche Droogdok-Maatschap pij. De te water lating van de eerste helft had plaats op 28 Juli 1923. Het dok is van het z.g. zeifdokkend type en bestaat uit acht aan elkaar ge koppelde secties, waarvan er thans vier te water gingen. De totale lengte van het geheele dok bedraagt 198.12 meter, de breedte 39.62 meter en de holte 15.70 meter. Het zal in geheel gereed zijnden toe stand een eigen gewicht hebben van circa 7.8 millioen kilogram. Het hotelwezen in de residentie. De burgemeester van 's-Gravenhage heeft in zijn Nieuwjaarsrede gewezen op den bijzonder moeilijken tijd, welke thans door de hotels in de residentie wordt doorgemaakt. Door verschillende omstandigheden stond het hotelwezen te 's-Gravenhage reeds vóór den oorlog op een. peil. dat voor de een of andere provinciestad zeer bevredigend ware te noemen, doch niet in overeenstem ming is met de plaats, welke Den Haag in het internationaal verkeer wenscht in te nemen en waarvoor het schijnt te zijn voorbeschikt. Mocht deze toestand nog ongunstiger worden, de beschik bare hotelruimte nog worden ingekrom pen, waarvoor gevaar bestaat dan kan deze achterstand een bedreiging wor den van onze toekomst als internatio naal middelpunt, welke ik zeer ernstig acht. Het belang hiervan en van het vreemdelingenverkeer in het algemeen, wordt in vele buitenlandsche steden grooter gezien dan hier het geval is. De residentie is in veel opzichten be voorrecht, maar hef zou onverstandig zijn hierop zoozeer te vertrouwen, dat wij zouden verzuimen datgene te doen wat, ook van overheidswege, gedaan kan worden om die bevoorrechte plaats te behouden en te versterken. Het weer in 1923. Omtrent het weer irt 1923 deelt het Meteorologisch Instituut o.a. het vol gende mede Gemiddeld over het geheele land be droeg de hoeveelheid neerslag 780 m.M. tegen 691 nt.M. normale jaarsom, d.i. ongeveer 12 pet. te veel. In Gronin gen, Drente, Overijsel, Gelderland en Utrecht bedroeg het overschot 60 a 80 m_M. Vooral Mei en October waren veel natter dan gewoon. Het aantal regen dagen 207 met 0.1 m.M. of meer, was aanzienlijk grooter dan het normale aantal, 153. Het aantal dagen met sneeuw en met onweer bleef met 10, resp. 18 ver bene den de normale aantallen, resp. 17 en 24. De temperatuur was gemiddeld over voorschijn. Echt verdriet had Jozef haar eigenlijk nooit veroorzaakt, maar hij was altijd haantje de voorste en kon het nergens lang volhouden. Natuurlijk was dat nu ook weer zoo, en in plaats van den mooien dienst bij mijnheer Parker te houden, was hij naar Enge land gegaan. Vrouw Binder haalde een brief uit den zak, en raakte steeds meer in vuur. Nou zit hij daar met zijn stijven kop, die kwajongen, want zijn nieuwen baas heeft hem dadelijk weer den dienst opgezegd, omdat hij niet genoeg En- gelsch verstond. Dat kan een mensch in één dag toch ook niet leeren. Hij heeft mij geschreven, mijnheer, want aan u zelf schrijven durfde hij niet. Of u zoo goed wezen wilde hem weer te nemen De rest ging in een dot gemompel verloren en de practische Amerikaan stak eenvoudig zijn hand naar den brief uit, want van zijn vroegeren chauffeur rekende hij op een zakelijke verklaring. Die was niet op zijn mondje gevallen. De arme drommel scheen het werke lijk slecht getroffen te hebben. Hij was om een of andere kleinigheid op straat gezet en had niet eens zooveel geld, dat hij naar Duitschland terug gaan kon. Verder gaf hij zijn woonplaats in Londen op en hoopte, dat mr. Parker hem niet in den steek zou laten, want een betere chauffeur zou hij zeker nooit krijgen. 't Was precies een brief, zooals Par ker verwacht had. jozef kende zijn eigen waarde en stond er op. Hij kon wel eens rare dingen doen, maar kwam het geheele jaar y2 pet. C. beneden normaal. In de hoogere luchtlagen tot 5000 meter waren, gemiddeld over het geheele jaar de afwijkingen niet groo- tér dan 0.2 graad, Mei, Juni, November en December waren koud, Januari, Maart en Juli vrij warm. Het aantal uren met zonneschijn, 1378 normaal, bedroeg iets minder, nl. 1348. Vooral Februari, Mei en Juni hadden weinig zon. VLISSINGEN, 30 JANUARI. Onze haven. De Hoefijzer-correspondent van het „Hbld." heeft het weer eens voor onze haven opgenomen. Wij weten dat de heer Elout veel voor onze provincie voelt en hij laat geen. gelegenheid voor bijgaan hiervan blijk te geven. Met groote instemming lezen wij in het „Hbld." van gisterenavond een ar tikel onder het opschrift „Met twee maten". Wij zullen dit artikel in zijn geheel overnemen. De minister van waterstaat heeft zoo pas een wetsontwerp ingediend tot het onteigenen van grond, noodig voor het aanleggen van een nieuwen weg Den Haag-Delft-Rotterdam. De kosten wor den geraamd op vijf millioen. Motivee ring urgentie, in weerwil van de fi nanciën. Diezelfde minister heeft, nog maar enkele maanden geleden, een post niet van 5 millioen doch slechts van 8 ton op de begrooting voor '24 terugge bracht tot 1 ton. Motief wegens de fi nanciën, moet, over de betrekkelijke ur gentie, eerst nog eens geoordeeld wor den door de rijkscommissie voor de werkverruiming. Het betrof namelijk... de haven van, Vlissingen, tot wier ver- beiering is besloten bij de wet van 25 Juli 1919 én waarvan de urgentie op 1 December 1922 door de Tweede Kamer met 70 tegen 3 stemmen is uitgespro ken. Nu zijn in ons oog beide werken ur gent. De haven van Vlissingen is hoogst onvoldoende en de weg tus- schen 'Den Haag en Rotterdam is het evenzeer. Maar wanneer, om de finan ciën, een van die twee werken zou moe ten worden uitgesteld of vertraagd, dan zeker het laatste. Ten eerste is men met dien wegaan leg nog niet begonnen. Met de Vlissing- sche havenverbetering wel. Ten- tweede is er nog geen wet die den aanleg gelast en geen uitspraak van de Kamer voor de urgentie. Ten aanzien van de Vlissingsche haven wél. En ten derde is de ontworpen weg aanleg improductief werk, de verbete ring van de Vlissingsche haven daaren tegen productief. 'Die haven wordt nu voorbijgevaren door de groote schepen. Niet omdat ze er niet graag in willen integendeel, ze beproeven het meer malen maar omdat ze niet kunnen. Dat houdt een belangrijke kans op ver- keerstoeneming, op nieuwe scheep vaart-, handels- en industriemogelijk heden uit ons land. Maar de weg kan geen levend wezen en geen kilo goede ren méér doen vervoeren. Er is, behalve de (zeer slechte) weg een zeer goede waterweg en er loopen twee goede spoorwegverbindingen tusschen Den toch altijd weer behoorlijk terecht. Frank ging zwijgend naar zijn schrijftafel en noteerde het adres. Daar na stak hij een sigaar aan en bekeek het oude moedertje met critische blikken. Ik wil je wat zeggen, vrouw Bin der je schijnt niet veel met het buiten- tand op te hebben, maar als Jozef ge holpen worden zal, moet hij nog veel verder de wereld in. Morgen ga ik naar New-York. Weet je, waar dat ligt De oude vrouw had een vage voor stelling van Amerika. Nu, over Londen is een kleine omweg daar heen, maar dat kan me niet schelen. Ik zal Jozef meenemen, 't is een flinke jorfgen, en een bediende moet ik toch hebben. Is dat naar je zin, vrouw Binder 'Heelemaal naar den zin was 't haar niet, want ze bad den jongen liever thuis gehad, ook al om Grete, die haar als schoondochter wel aanstond. Maar die deftige meneer stond zoo kalm te genover haar, dat ze 't niet waagde om tegen te spreken. Daarom vroeg ze al leen maar of Jozef dan ook terug zou komen. Dat hangt van de omstandigheden af, luidde het antwoord. Ik zelf kom wel terug en als je zoon bij mij blijft, komt hij natuurlijk mee. Maar Amerika is een land, dat de menschen vasthoudt, voor al als ze van het soort van je zoon zijn. Dus beloven kan ik het niet overigens is Jozef al lang meerderjarig en zal hij zich dus wel niet veel meer aan je wenschen storen. O, neen, dat deed hij vast niet, dat hoorde niet meer zoo tegenwoordig. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1