ISCMüWijlS. Üs Uw buurman leien griept, griept Ëij merges. Advertenties '62e Jaargang MAANDAG 28 JANUARI GEMEENTEBESTUUR RS J J BINNENLAND &IZONEH. Houthandel. iscfie Maatschappij van HfÈÏÏÏILETOFT PARKERS RUST. ;lVo 23 sfvII SS! NGSCH E COU RANT lunielje -Pastille. SCHULDVORDERINGEN. Burg. en Weth. der gemeente Viissingen verzoeken ieder, die nog iets te vorderen heeft van de gemeente Viissingen over het dienstjaar 1923. de rekening(en) zoo spoedig mogelijk in te zenden ten gemeen- huize. ■jssingen, 24 Januari 1924. Burg.' en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. NDENBELASTTNG EN ONDERHOUD GRAVEN. Burg. en Weth. van Viissingen herinne ren eigenaars enz. van honden aan hunne verplichting tot het doen van aangifte en betaling der belasting daarvoor ten kan tore van den gemeente-ontvanger. Eveneens worden belanghebbenden bij onderhoud van graven er voor zooveel mo gelijk aan herinnerd, dat ook zij het daar voor verschuldigde ten spoedigste ten kan tore van voornoemden ontvangen moeten voldoen. .iWlissmgen, 24 Januari 1924. Burg. en Weth. voornoemd VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Ivaini Liefdadigheid t zeifhebt betaald, waliteit van onze Tuinboonen en /ten, Groene- en Ionze prijzen en U •men, datfhcewel nten geven, U bij koopt. Ids 78 jaren als hel liddel tegen hoest en beproefde Wybert- :ten worden uifslui- orig. blauwe blikken a 45 en 80 cents tmaar nooit per en onder geen naam. Let dus op Elig ged. merk Qaba :ert namaak. Zolder-, Dak-, Schot- den, Schrooten, Latten, n Ribhout, 1000 Vlot- .000 Nieuwe Tul du inen, 60 gl. 1000 M. seerde Pijpen met ok, Bochten enz. en als Ramen, Deuten, ken, Platen enz. gs tot 3 uur geopend. prnarkt, Viissingen. Inur en Verhuur, Koop en Verkoop dingen en Dienstaanvragen, enz. oruitbetaling, van l-5regd ï!ke regel meer 15 cent \GDIENSTBODE !)f dienstbode voor -dag en ink aankomend meisje, mreati „Viiss. Courant". H. COIFFEURS. f gevorderd leerling ge- i. J. BRINKHAUS, Groe- De bezuinigingsplannen der regeering. Verschenen is de memorie van ant woord op hoofdstuk 1 der staatsbe- grooting voor 1924. Minister Colijn geeft daarin uitvoerig aan de middelen, weike z.i. noodig zijn tot opheffing van het tekort op de staatsbegrooting, waarbij de besparingsmaatregelen een bezuiniging van 90 miilioen zullen op- leveren. De regeering blijft op het standpunt staan, dat thans vóór alles de aandacht ■op den financieelen toestand des lands behoort te worden samengetrokken en dat, nu de steeds stijgende tekorten der laatste jaren allengs een hoogte drei gen te bereiken, welke de welvaart van de gansche natie ernstig in gevaar brengt, voor op zichzelve ingrijpende Voorzieningen, welke het veel grootere mheil eener algemeene verarming tij dig kunnen keeren, niet mag worden teruggedeinsd. Toegegeven kan worden dat er grond lis voor de verwachting dat de opbrengst ïver 1924 de aanvankelijke raming wei tal overtreffen, mede in verband met de imstandigheid, dat in de Indische be kijven, waarvan hier te lande de di videnden worden genoten, eenige ople- ring is ingetreden. Dientengevolge schijnt het geoorloofd ook de zuivere ppbrengst der inkomstenbelasting over 1924 thans op 80 miilioen te ramen in plaats van op ƒ70 miilioen. De regeering biijff ook thans nog op het standpunt staan, dat in het belang yan de geheele natie het op peil houden van den gulden het beleid in de naaste toekomst zal moeten beheerschen. Dat een dergelijke politiek negatief en een zijdig genoemd zou mogen worden, acht zij onjuist, daar de herstelling van een gezonden economischen toestand een noodzakelijke grondslag en een onmis bare voorwaarde is voor vooruitgang, onverschillig op welk gebied, zoodat de vervulling van die voorwaarde noodza kelijkerwijs behoort vooraf te gaan. In de Miilioenennota zijn als maat regelen ter opvanging van het accres in uitzicht gesteld vooreerst een tijdelijke i-Middelb.- Rotterdam :hengelegen plaatsen. VAN PASSAGIERS jDEREN EN VEE. 11. Duld Januari Lm. mujï.1 Hl 28 8 29 - 8 >g31 8 [oimaties te bekomen: iN.V. Transport- en Exp '.h. Erven Q. VOS, Tel ■g: B. EFNBOOBN, Tel.153 J. v. OOSTERHOUT, Tel. 28? Geb. BülTENHEK.Tel. 101. I Roman van FRIEDR1CH JACOBSEN. 12) juffrouw Mohn wist echter niet, hoe ze verder zou gaan. Kühn uit „de Wilde man" had haar al lang om de ooren gezeurd hij wilde Grete graag aan 't buffet hebben en beloofde haar gouden bergen. De oude vrouw vond het best en een geschil met Parker was haar juist naar den zin geweest. Nu I kwam de Amerikaan haar echter tege- moet. Ik denk, dat 't het beste is, als wij H hef contract verbreken, zei hij. 't ls mij te eenzaam daarbuiten en mocht ik hier al blijven, dan ga ik in de stad ergens ■in pension. Geef me den sleutel maar, iGrete, en zeg me, hoeveel ik je schuldig ben. ik had ongelijk met mijn verwijten, we willen in vrede van elkaar gaan. Zoo gebeurde het ook maar men sprak toch over de zaak. Want gedu rende de laatste weken woonde Frank geheel alleen in de Ebbenhoutvilla. Al leen nu -en dan liet hij een werkster komen om het huis schoon te maken.. Hij at in een restaurant in de stad. Ieder was van meening, dat dit niet lang zoo I kon duren en dat er wel gauw iets an- 3 ders zou gebeuren. J Die gebeurtenis kwam ook, zij 't op M een heel onverwachte wijze. Advocaat Claudius zat op een morgen V in zijn bureau toen Frank Parker aan- !3K CTPrlitinrl - - iVQi-i; j cv/v... z-ic4.«i\ i ciitker aan- gediend werd. Sinds de mislukte onder stopzetting van alle periodieke trakte- mentsverhoogingen en voorts het afzien van de invoering van het zevende leer jaar en van de uitbreiding van den leerplicht. Van deze maatregelen meent de re geering bij hernieuwde overweging de eerstgenoemde niet te moeten handha ven, voornamelijk omdat een nadere be rekening deed inzien, dat bij een der gelijke stopzetting, waaraan bezwaar lijk terugwerkende kracht kan worden toegekend, het reeds verschenen, ge deelte eener verhoogingsperiode naar de methode die de regèering de juiste voorkomt, billijkheidshalve zou moeten worden uitbetaald, tengevolge waarvan in de toekomst wel is waar een bespa ring, doch voor het jaar 1924 een niet onbelangrijke verhooging van uitgaven van dezen maatregel het gevolg zou zijn. Daarom scheen iiet.wenschelijk de kwestie der periodieke verhoogingen afzonderlijk te overwegen bij de herzie ning der iaarwedderegeling, welke te vens een onderdeel van de plannen der regeering vormt. Infusschen is het afzien van de in voering van het zevende leerjaar alleen niet voldoende om het accres der uitga ven tegen te gaan. Ook aan het aantal onderwijsinrichtingen zal behoudens zeer bijzondere gevallen, voorloopig geen verdere uitbreiding gegeven mo gen worden. Ook de pensioenlasten stijgen jaar lijks aanzienlijk, van 1923 op 1924 met niet minder dan 1.6 miilioen voor. zoo veel de burgerlijke en 1.8 miilioen voor ozoveel de militaire pensioenen betreft. Ten einde deze stijging in te perken is een herziening van de pensioenwetten in voorbereiking, waarvan het ontwerp nagenoeg gereed ligt en die op een aantal punten, waarop thans uit den aard der zaak niet nader kan worden ingegaan, de lasten van den Staat zal verminderen. Ook aan den tengevolge van de in krimping van den staatsdienst sterk stijgenden druk der wachtgelden zal zooveel mogelijk paal en perk moeten worden gesteld/Reeds heeft de regee ring maatregelen getroffen, om bij de afvloeiing van overcompleet personeel, die ambtenaren te doen voorgaan, die èn met het oog op bun gezinsverhou dingen èn in het financieel belang van den Staat, het eerst voor ontslag in aanmerking moeten komen. Verdere stappen in die richting zullen worden gedaan door overal zooveel mogelijk tijdelijk en los personeel door wacht gelders te vervangen. De besparingsmaatregelen zijn in 3 groepen te splitsen. A. Inkrimping en bezuini ging van den staats dienst ƒ30.000.000 B. Algemeene salaris- en loonsverlaging 35.000.000 C. Dekking van bedrijfs kosten 25.000.000 Totaal ƒ90.000.000 Bezuiniging op de uitgaven voor on derwijs zal hoofdzakelijk kunnen wor den verkregen, vooreerst door in de laagste twee klassen der lagere scholen de onderwijzers te vervangen door hulponderwijzeressen, met een eenvou diger diploma en salaris van 1000 a 1300 per jaar. De nood der schatkist dwingt er voorts toe opnieuw in overweging te nemen het indertijd door de regeering ingediende voorstel, dat de strekking handeling tusschen de beide broers, had hij den Amerikaan niet meer ontmoet en hij verbaasde zich eigenlijk wel wat over het bezoek, 't Was in ieder geval over een zakelijke aangelegenheid en daarom ontving hij zijn cliënt dadelijk op zijn kantoor. Parker was geheel in 't zwart gekleed. In deze dracht maakte hij een voornamen indruk, zijn trekken droegen echter den stempel van op recht verdriet. Ik kóm in een treurige aangele genheid, meneer de advocaat, zeide hij met gedempte stem. Mijn broer John, die u immers hebt leeren kennen, is dood. De advocaat ging verschrikt opstaan. Wat Die jonge, gezonde man Parker trok met de schouders. Wat helpen jeugd en gezondheid, als men in een alles verterenden angst verkeert. Mijn arme broer heeft zich van het leven beroofd dat is de waar heid De beide mannen wisselden stil zwijgend een handdruk. Toen vroeg Claudius naar de nadere berichten. Frank leunde in zijn stoel terug en begon te vertellen. U weet, mijnheer Claudius, dat mijn broer op den dag van de afreis door een hond gebeten werd. 't Was een weinig opvallende wonde aan de rechterhand en ik ben er zeker van dat de hond volkomen gezond was, maar in mijn woede over den aanval schoot ik het dier dood en liet het beest door mijn bediende begraven. Hef spijt me nu wel, want het heeft er waarschijnlijk toe bijgedragen, dat mijn broer aan het kleine voorval te veel waarde toekende Ifesi tot bezuiniging op de kosten van het U. L. O. te geraken en waarvan toen ne» niet onbelangrijk deel te loor ging door overneming van het amendement van mej. Westerman c.s. Ook het in den laatsten tijd uitermate sterk gegroeide nijverheidsonderwijs zal moeten worden beperki. Eindelijk zal ook het schooltoezicht worden gereorganiseerd en niet onbe langrijk ingekrompen. Ten slotte worden ook op het gebied van het hooger onderwijs verschillende besparingen overwogen. Bij het cijfer der bezuiniging op de defensi'euitgaven is er reeds tekening mede gehouden, dat voor de completee ring van de bewapening en de uitrus ting van het leger bijzondere uitgaven noodig zuilen zijn. Wat de overige departementen be treft zullen de ter vermindering van tet tekort te treffen voorzieningen ten spoedigste in afzonderlijke voorstellen worden uitgewerkt. Zij zijn na zorgvul dig onderzoek van alle voor verminde ring in aanmerking komende posten verkregen. Dat de regeering slechts rtoode tot salarisvermindering overgaat, zal wel geen uitvoerig betoog behoeven. Intus- schen is, gelijk reeds in de miilioenen nota op den voorgrond is gesteld, een herstel van het evenwicht in de begroo ting zonder aanmerkelijke verlaging van het totaal salarisbedrag ten eenen- male onmogelijk. Nu door den loop der omstandighe den de algemeene korting van 10 welke de regeering zich aanvankelijk als voorloopigen maatregel voor 1924 had voorgesteld, toch met 1 Januari zal kunnen in werking treden, is zij,te rade geworden om ten spoedigste ook het gevoelen der centrale commissie voor georganiseerd overleg in te winnen over de vraag, of een evenredig deel van het bedrag, dat de regeering, zich had voorgesteld over 1924 uit dien voor- 1NGEZONDEN MEDEDEELINGEN. De griep heerscht weer, griepbacil- len zweven rondom U. Op straat, in huis, kantoor, school, trein, tram,kortom overal kunt Gij besmet worden. De er varing heeft geleerd dat Akker's Abdij siroop dit bacillen-gevaar op afdoende wijze bestrijdt en door haar verzach tende, slijmpoplossende werking bij zonder geschikt is ter genezing van griep, influenza en de meeste ziekten der luchtwegen. Moeders, weet Gij dat voor kinderen de griep nog gevaarlijker is dan voor volwassenen Wanneer een eerste rilling, een schijnbaar onbe duidende temperatuursverhooging, een hoestje, „een zich niet lekker voelen" U komt waarschuwen, dat de griep vat op U krijgt, gebruikt dan dadelijk Abdij siroop. Zorgt dus Akker's Abdijsiroop in huis te hebben, talmen kan U berou wen. „Bij het eerste kuchtje Akker's Abdijsiroop" is hef wachtwoord var, en voor velen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN en vast overtuigd was, dat hij door een dollen hond gebeten was. Den volgen den morgen gingen we met mijn auto naar Hamburg. Onderweg klaagde mijn broer óver een eigenaardig gevoel in zijn rechterhand, maar hij kon het zoo weinig beschrijven, dat ik nog vaster er van overtuigd werd, dat alles maar in beelding was. Het lukte me schijnbaar om hem de dwaze gedachte iiit het hoofd te praten en hij verklaarde zelfs, dat hij zich niet wilde laten inenten. U had het hem ook afgeraden en de dok ters konden een gezond mensch ziek maken. Het verband wilde hij er echter op houden en omdat dit hem- bij het schrijven hinderde, kocht hij zich in Hamburg een schrijfmachine. Hij wilde gedurende zijn overtocht eenige opstel len over den Duitschen handel voor Amerikaansche kranten schrijven. Ik vraag u wel excuus, dat' ik al die bijza ken vermeld, maar ze zijn noodig voor den samenhang van het verhaal. Mijn broer wilde een salonboot ne men, die twee dagen na onze aankomst zou vertrekken, en ik was van plan zijn vertrek af te wachten, maar John ried me aan eerder terug te keeren, omdat de villa zonder toezicht stónd en ik niet met den trein kon gaan. Mijn chauffeur had namelijk een betrekking bij een Engelschman gekregen en ik moest dus zelf de auto besturen. Daarom namen we in 't hotel afscheid van elkaar en ik zou nooit geloofd hebben, dat het de laatste keer in dit leven zou zijn. Wel viel het me op, dat mijn broer heel ern stig gestemd was en me eenige dingen vertelde, die alleen op de zaak en zijn jbijcn in fcoUeai Kaler rojgeai gebruiksaanwijzing. Iedereen heeft gaarne vrijen tijd. Voorde huisvrouw is dit echter niet weggelegd. De behandeling der wasch vordert veel teveel tijd. Toch kan zij hierin verandering brengen en volop lijd hebben om zich mei de klci&en bezig ïe houden. RINSO. de nieuwe uitvinding voor de gezinswasch. zal haar taak verlichten. Zij behoeft alleen voor bet naar hed gaan het goed te weeken te zetten in RINSO. sop volgens de gebruiksaanwijzing op het pakje. Terwij! zij slaapt reinigt RINSO het goed. Des morgens behoeft zij bet alleen uit te spoelen. RINSO is de zuiverst denkbare, geconcentreerde korrelvorm en overal verkrijgbaar. 3 nog heden een pakje en probeer het vanavond. Overgieten in de knijt. sRinso CIa LEVER-S ZEEP MAATSCHAPPIJ, VLAARDmOEH. loopigen maatregel te vinden, wellicht door een andere verdeeling ware te verkrijgen dan door op alle salarissen een gelijke korting van 10 toe te pas sen. Ten einde den druk der directe be lastingen te luinnen verlichten, zal vooreerst een technische herziening van het tarief worden voorbereid, ter- wijj voorts een omzet- en luxe-belas ting in bewerking ïs. Ten "einde den minder gegoeden bij de verbooging van indirecte heffingen tegemoet te komen, ligt het tevens in het voornemen een wijziging van de wet op de rijks inkomstenbelasting te bevorderen, waarbij de grens van het belastbaar inkomen, die thans bij ƒ800 ligt, te verhoogen. Een rijwielbelasting is reeds inge diend en een belasting voor het gebruik van kunstwegen, met bepaald aan te geven voertuigen, is in bewerking, me de om daaruit de middelen te vinden, om de kunstwegen beter aan de lioo- gere eischen van het moderne verkeer te doen beantwoorden, hetgeen ook uit een oogpunt van werkverruiming van beteekenis is. De werkioozensteun onder de Armenwet. Sedert heivoornemen der regeering om de ondersteuning van werkloozen voortaan onder de toepassing der Ar menwet te brengen, is aangekondigd, vermogen betrekking hadden. Frank nam een kleine pauze en tastte in zijn zak. De rest staat in deze papieren, die me vandaag door de Hamburger politie gezonden werden. Ik verzoek u ze door te zien, want er zitten verschil lende rechtskwesties aan vast, die ge regeld moeten worden. Er waren buiten het schrijven van het politie-commissariaat twee brieven, namelijk ten eerste de copie van een bericht van een zekeren Jansen, kapi tein van het stoomschip „Triton", en ten tweede het afschrift van een brief van John Parker. Het eerste luidde „Aan den commissaris van poliüe te Hamburg. Ondergeteekende heeft de eer u te melden het overlijden van den koop man Johnn Parker uit New-York, pas sagier van de salonboot „Triton" van de ***lijn. Geqoemde Parker liet zich op 20 Juli 1.1. inschrijven voor den over tocht naar New-York, legitimeerde zich met den inliggenden pas en betrok een hut eerste klas. Hij droeg de rechter hand in een verband en gedroeg zich wat gereserveerd en nam niet aan de algemeene maaltijden deel. Wij hielden hem voor een zenuwpatiënt. In den nacht van 21 op 22 Juli passeerde de „Triton" het Kanaal en den volgenden morgen werd mij medegedeeld, dat de passagier John Parker uit zijn hut was verdwenen. Op zijn tafel lag een open brief, óp de schrijfmachine geschreven, dien ik hier bijvoeg en die alles ophel dert. Tegelijk meldde de waehthebben- IVilJNHARDT's Zenuw-Tableiten 75 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Mootdpijn-Tabletten 60 ct Bij Apoth en Drogisten. zijn gewichtige bezwaren van practi- schen aard te harer kennis gebracht. Dit heeft geleid tot de noodzaak om nopens het gewicht daarvan een nader onderzoek in te stellen. In afwachting daarvan wordt de toepassing van den voorgenomen maatregel opgeschorst. Bezuiniging op het U. L. O. De regeering is van meening, dat op de kosten van het U. L. O. een verder gaande bezuiniging kan worden toege past. Zij overweegt dan ook volgens de memorie van antwoord betreffende hoofdstuk I 't voorstellen van een wets wijziging tot beperking van het aantal onderwijzers aan (J. L. O.-scholen A-oor wie de rijksvergoeding wordt verleend. Borg. en Weth. van Leiden en De Dageraad. Gisteren zou te Leiden in de Stads gehoorzaal een openbare vergadering plaats hebben van de vereeniging De Dageraad, waarin als spreker zou op treden de gewezen frater-Trappist Van Gemert. Naar „het Vad." verneemt hebben Burg. en Weth. van Leiden echter hun de officier, dat hij kort na middernacht op de hoogte van Dover een plons in het water had gehoord, waaraan hij echter geen beteekenis had gehecht. Het staat dus vast, dat de koopman John Parker uit New-York den 22en Juli in het Kanaal verdronken is. Of zijn lijk ooit zal worden gevonden is lang niet zeker." Het lakonieke van dezen brief werd nog overtroffen door den koopmans stijl van den anderen. Deze luidde „Kapitein 1 ik ben door een dollen hond gebeten en voel het uitbreken van de ziekte na deren. Ik ga in 't water en verzoek u, mijn broer Frank Parker in bericht te zenden. John Parker." De advocaat vouwde langzaam de papieren cp. Hij was zóó getroffen, dat hij niet dadelijk spreken kon, t'erwijl Frank, die al over den eersten schrik heen was, zich vrij kalm hield. Het is tragisch, zei hij. Al zei mijn broer dat het uitbreken van de ziekte naderde, ik geloof toch nog steeds aan een waanvoorstelling, want voor zoo ver ik weet, vertoonen de eerste ver schijnselen zich pas na eenige weken. Overigens ben ik vast besloten den hond nog te laten onderzoeken. Claudius schudde het hoofd. Waartoe, mijnheer Parker Den doode roepen we daardoor toch niet weer in het leven terug. Laat ons.liever de andere gevolgen met elkaar bespre ken, met dat doel kwam u toch ook zeker bij mij (Wordt vervolgd).

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1