vertenties QUIA LA ROCHE gemeentebestuur 1 Nol9 6ae Jaargang 1924 GRAFIE WOENSDAG 23 JANUARI Maatschappij van omvaart r, m i. m BINNENLAND Stads= en Provincienieuws it van de Maatscfc t gemeen, „de Oude i r. rdag 24 Januari. j Concert „Gemeng- f Concertgebouw, Tóoneel- en Ca- 'A ïniging „Koningin )ude Vriendschap", iari df 2. T.m. w 8 8 SINGSCHE n, die steno noo- of het kortschrift leeren, tegemoet ondergeteekende Introductie-soirée de Oude Vriend- Openbare vergade- nocratische Bond, uur. Bal-masqué, „de URG. - Lezing Ambachts- leerling-machinisten gebouw Ambachts- rdag 24 Januari. Concert Vereeni- ntale Muziek, Con- resp. 7.30 en 8 u. VLISSINGEN. v.m. n.m. '2.05 2.26 2.41 3.03 TO's EN FIETSEN. uur 4.56 4.58 -THEATER. s. Vrijdag een cursus - p. maand. INKB AAT. eriwvrHoop en Verkoop en Dlenstaanvragcn, enz. etaling, van 1-5 regels egel meer 15 cent olied iepingshuis. e aanvaarden. Is ge- ;r gebreken. Brieven „Vliss. Courant". rg wordt tegen 15 gevraagd een Hol- sche stbode, koken kan. Loon geld inbegrepen, ienstbode", bureau Courant" te Mid- ÏDE VERDIEPING Voor beschaafd ge ren. B, bureau „Vlissing- ISSER, Boulevard igt zoo spoedig mo- STBODE, gen voorzien, ïelden 's avonds tus- rens vertrek, een IEPINGSHUIS, ctriciteit, gas en wa- half Februari. „Vliss. Courant". HUUR tage, gem. Kamers ceuken, gem. Zit- en )r eenige heeren, met an. Blieven No. 460, ourant". slaapkamer n te huur. Zeer biP- ven No. 290, bureau )iepingshuis trekken 1 Maart. „Vliss. Courant". gevraagd een ccolo. Iden 's avonds na S 1 EATER. iddelb.-Rotterdam elegen plaatsen. AN PASSAOJERS JEN EN VEE. .m mi 8 8 ;ies te bekomen: ,V. Transport- en Erp Erven G. VOS, Tflf EENHOORN, Tel. 163 OOSTERHOUT, Tel. 282 BUITENHEK, Tel.lOJ.. i zitting centraal stembureau vIriSezing gemeenteraad. I De Voorzitter van het Centraal Stem bureau voor de verkiezing van de leden van den Gemeenteraad maakt bekend, da Iet Centraal Stembureau een z.tt.ng zal houden in een der zalen van het gemeente- tófop Donderdag 24 jaunari a.s., des W 10 uur ter benoeming van JT„Td van den Geméentemad wegens het Lhomien van het lidmaatschap van den Raad van den heer Cr. van de Putte door lens benoeming tot lid van Gedeputeerde ■taten van Zeeland. Missingen. 23 januari 1924. I De Voorzitter voornoemd, VAN WOELDEREN. F KTMTR O VER zicht. Tweede Kamer. Zitting van Dinsdag. De beide moties, die ais gevolg van iet crisis-debat Vrijdag werden inge diend zijn gelijk te begrijpen valt ver worpen. Die van de communisten bracht iet tot 2 stemmen voor die der soci aal-democraten tot 18. tp R Vervolgens was mej. Westerman aan de beurt voor het stellen van haar vra gen over het voorgenomen ontslag aan gehuwde ambtenaressen in verband met bezuinigingsplannen. Het eenvoudigst en duidelijkst is de vragen hier volledig op te nemen. Zij luidden aldus 1. Heeft de regeering reeds eemg defi nitief besluit genomen ten aanzien van het ontslag aan gehuwde ambtenares- sen Zoo ja, welke is dan de volledige tekst van dit besluit Geldt dit alleen voor ambtenaressen bij den dienst der P. P. T. of ook voor andere of voor alle groepen van vrou welijke ambtenaren in 's rijks dienst V II. Welke motieven hebben tot dit eventueel besluit geleid Zijn dit redenen van principieeien aard of motieven van bezuiniging en dienstbelang en op welke overwegin gen berust de veranderde houding van den minister van waterstaat sinds 20 ij R/laart 1923 III. Is het waar, dat bij het dienstvak iter P. T. T. aan ambtenaren verlof ver leend wordt, nering te drijven en zich aldus grootere inkomsten te verschaffen dan het salaris bedraagt Ligt het in de bedoeling van den minister van wa terstaat, de ambtenaren, welke op die vijze bijverdiensten hebben, te ont slaan IV. Is het laatste in de bladen ver schenen bericht juist, dat de minister van plan is, alle ongeschikte krachten uit den dienst der P. T. T. te ontslaan Gaat dat besluit vooraf aan dat van het gehuwde vrouwelijke ambtenaren I V. Staat het vast, dat de gehuwde vrouwelijke ambtenaren, die de regee ring ontslaan wil wegens overcompleet, vallen in groep a van artikel 2 der wachtgeldregeling, zooals die laatstelijk is vastgesteld Worden de plaatsen der gehuwde vrouwelijke ambtenaren, wien thans ontslag is aangezegd, weer door nieuw aan te stellen krachten ingenomen Is er met name bij den 'dienst der P. T. T. een groot overcompleet Is de minister niet bevreesd, dat de dienst zal worden geschaad, wanneer geroutineerde krachten door minder geschoolden worden vervangen VI. Geldt de afvloeiingsregeling, zoo als die thans wordt voorbereid ook jïyoor de beide categoriën van vrouwe- É1 hjke ambtenaren, die in het ontwerp SC. B., dat ontslag bij huwelijk regelt, in dienst mogen blijven III. Is de Regeering bereid, alvorens tot ontsiag der gehuwde ambtenaressen over te gaan, het vraagstuk der afvloei ing in meer algemeenen zin en in ver band met de economische gevolgen voor iedere ontslagene te overwegen, zoodat het gehuwd zijn van ambtena ressen wei in elk bijzonder geval reden tot ontslag kan zijn omdat haar en haar gezin het ontslag minder ernstig treft aan een anderen daarmede vergeleken ambtenaar, doch het gehuwd zijn niet van te voren als beslissend motief tot ontslag wordt aangemerkt Ja' ware d,a." niet de aangewezen ■f' g, om een bijzondere onpartijdige commissie in te stellen, die den minister aan de afvloeiing van iederen, zoo man lijken als vrouwelijken ambtenaar ad- liseert, zich stellende op het standpunt, aai na de eischen van het dienstbelang, betrnuu0m'sche.gevolsen voor iedere Betrokkene van invloed moeten zijn Sur-hw antw°ord ^er Regeering was len fnt i" ,fr- z.'i.gaat noodgedwon- ïk JJ?e. bezuln'ging over en stelt te la ton men ,racht den s,aK daar Iriffon p Waar die het best is te de ffoi. eüSt gaa? de 60-jarigen, dan kostwlf ..ambtenafessen die geen kostwinner zijn, daarna zij dié 30 vén lifenif!ebben' PrinciPieele motie- Reeeerina g£p? do,orslag maar de Regeering wenscht ook geen stempel •!énaren8toCHlkMeid °P onts|a8en amb" motiof fe drukken en dus laat zij dat 'S1 tiet niet gelden. Aangezien de ont sloten gehuwde ambtenaressen niet in eens in staatsdienst zullen terugkeeren «dien zij niet onder groep a maar wel onder b van de wachtgeldregeling, de afloopende regeling dus. In grensgevallen van kdstwinner- sehap zal de Regeering tegemoetko mend zijn en zal appèl openstaan. Bij de P. T. T. zijn reeds 160 schrij vers ontslagen en is aan 200 gehuwde vrouwelijke krachten en aan 400 man nelijke den dienst opgezegd. Er is daar een overcompleet, dat weg moet. Het is het algemeen bekende stand punt der Regeering. Vóór een gehuwde ambtenares die geen fcostwinster is kan de regeering niet een gehuwden ambte naar laten gaan. Diens vrouw is ook vrouw al is zij geen ambtenares, voegde minister Heemskerk er geestig bij, 't Eenigste wat mej. Westerman na het antwoord der Regeering wist te doen was per motie een commissie van beroep te vragen ter beslissing in twij felachtige gevallen van kostwinner schap. Dunner kan het al niet en dui delijk bleek dat al het lawaai buiten de Kamer gemaakt, hier geen weerklank vond. Mej. Groene weg wenschte de jonge ongehuwde man en vrouw te la ten gaan vóór de gehuwde ambtenares. Ten slotte vroeg mej. Groeneweg in een motie handhaving van de bestaande regeling van afvloeiing bij overcom pleet. Mej. Van Dorp staat op het standpunt der Regeering mevrouw BakkerNort wenschte de kapitaal krachtige mannen te ontslaan. De heer Schaper staat in het algemeen op het standpunt der Regeering, doch wenscht loyale uitvoering inzake kostwinner schap. Morgen voortzetting. Het Duitsche bezit in Nederland. Het antwoord van den minister van financiën, den heer Colijn, op de vra gen van den heer Van Ravesteijn betref fende het verstrekken van gegevens omtrent de deposito's en andere op- eischbare waarden,, in het bezit van Duitsche particulieren en maatschap pijen, welke zich bij hier te lande ge vestigde bankinstellingen bevinden, luidt als volgt De minister beschikt niet over gege vens omtrent de deposito's en andere opeischbare waarden, in het bezit van Duitsche particulieren en maatschap pijen, welke zich bij hier te lande ge vestigde bankinstellingen bevinden. Zonder een speciale wettelijke voorzie ning zou het trouwens niet mogelijk zijn, de bedoelde gegevens te verzame len. De minister vindt geen aanleiding, de indiening van een daartoe strekken de wetsvoordracht te bevorderen. Over het bescheid op verzoeken, welke door buitenlandsche autoriteiten tot de Nederlandsche regeering mochten worden gericht, zal eerst kunnen wor den beslist, wanneer die verzoeken in concreten vorm zouden zijn ingekomen. Audiënties bij den minister van financiën. De minister van financiën maakt be kend, dat hij zijn gewone audiëntie voor het vervolg in plaats van des Vrij dags, namiddags 2 uur, zal houden des Maandags, namiddags 2/2 uur, behou dens tegenbericht in de Staatscourant. De eerstvolgende audiëntie zal plaats hebben Maandag 28 Januari a.s. Voorts wordt medegedeeld, dat alle sedert 6 Juli 1923 ingekomen verzoeken om inschrijving voor gewone audiëntie als vervallen worden beschouwd. Be langhebbenden, die echter alsnog voor zoodanige inschrijving in aanmerking wenschen te komen, kunnen zich daar toe opnieuw mondeling of schriftelijk met opgaaf van het te bespreken onder werp, wenden tot den chef van het ka binet van zijn departement. De forensenbelasting. Naar de „N. 'R. Cf." verneemt, heeft de regeering een wetsvoorstel voorbe reid, volgens hetwelk de forensenbelas ting gescheiden zal .worden van de ge meentelijke inkomstenbelasting en als een afzonderlijke opbrengstbelasting van de werk- en woonforensen zal kun nen worden geheven. Het ontwerp is om advies gezonden aan de gemeente besturen en Kamers van Koophandel. Het moet tevens de bedoeling zijn van de regeering, aan de leden van de Ged. Staten restitutie te verieenen van wat zij sedert 1921 aan deze belasting hebben betaald, wat vermoedelijk aan leiding heeft gegeven tot het onjuiste en reeds op het eerste oog onwaar schijnlijke bericht van „het Volk", dat de geheele forensenbelasting zou wor den afgeschaft met terugbetaling van 1921 af. De „N. Arnh. Ct." zegt nog da*t aan Ged. Staten, aan wien het ontwerp voorstel ook om advies is toegezonden, op zeer spóedige behandeling werd aangedrongen, teneinde hef mogelijk te maken, dat de nieuwe regeling nog per 1 Mei aanstaande in werking treedt. Volgens het ontwerp zal de fotensen- belasting in den vervolge niet meer door het rijk, doch door de gemeente zelve worden geïnd, terwijl o.a. het be ginsel is aanvaard dat de forens in de gemeente waar hij geen arbeid verricht, forensenbelasting zal betalen slechts voor dat deel van zijn inkomen dat hij daar ter plaatse verdient. Het ontslag der gehuwde ambtenaren. Het comité van neutraal overheids personeel besloot in zijn gisteren ge houden yergadering het volgende tele- grayi aan de Tweede Kamer der Staten- Generaal te zenden „Het comité van neutraal overheids personeel dringt er bij de Tweede Ka mer op aan ontslag der vrouwelijke ambtenaren wegens huwelijk af te wijzen." Verlaging ambtenaarssalarissen. „Het Volk" verneemt, dat het in het voornemen der regeering ligt, de ambte- naartstr&ctementen »et ingang van 1 Juli a.s. met 10 te verlagen. Even eens ligt het in de bedoeling, aldus het blad, ten spoedigste de schalen van het salarisbesluit te herzien. Het Leidsche tapverbod ingetrokken. De gemeenteraad te' Leiden heeft het voorstel van de heeren Coster (r. k.), Witmans en mevr. Dietrich-De Rooy (d. p.) tot intrekking van het tapverbod na uitgebreide discussie met 20 tegen 11 stemmen aangenomen. Deze uitslag, geheel verschillend met ee» vorige beslissing, was het gevolg van de veranderde houding van een vijftal sociaal-democraten, die nu vóór de afschaffing van het tapverbod stemden. VLISSINGEN, 23 JANUARI. De ontwerp zomerdienstregeling voor de spoorwegen. Bij vergelijking van de voorloopige zomerdienstregeling voor de Neder landsche spoorwegen met de huidige regeling, troffen wij voor de lijn Roo sendaalVlissingen de volgende wijzi gingen aan De mailtrein welke thans van Roo sendaal vertrekt om 12 u. 48 m. zal dan vertrekken te 1.50 en te Vlissingen niet meer aankomen te 1.20 maar te 2.24. Van Amsterdam zal men voor dien trein moeten vertrekken te 10.33 inplaats van 9.52, van Den Haag te 11.23 in plaats van te 10.52 en van Rotterdam D. P. te 12.02 in plaats van ten 11.23. De boemeltreln, welke thans ./an Roosendaal vertrekt te 3.10 en te Vlis singen is te 5.16, zal dan van Roosen daal vertrekken te 4.06, van Wouw 4.19 van Bergen op Zoom 4.29 van Woensdrecht 4.38 van Riliand-Bath 4.51 van Krabbendijke 4.58.; van Krui- ningen-lerseke 5.08 van Vlake 5.15 van Kapelle-Biezelinge 5.21 van Goes 5.31 van 's Heer Arendskerke 5.39 van Noord-Kraaijert 5.47 van Arne- muiden 5.57 van Middelburg 6.06 te Vlissingen 6.14. Nog is in deze richting gewijzigd de laatste sneltrein, die nu van Roosendaal 'vertrekt te 10.39 en dan zal vertrekken te 10.09 van Bergen op Zoom nu 10.55 dan 10.25 van Krabbendijke nu 11.14 dan 10.43 van Vlake nu 11.25 dan 10.55 van Goes nu 11.38 dan 11.08 van Middelburg nu 11.59 dan 11.28, te Vlissingen nu 12.07 dan 11.36. Van Amsterdam zal men moeten ver trekken te 7.19 in plaats van 7.25 van Den Haag te 8.17 in plaats van 8.37 van Rotterdam D.P. te 8.47 in plaats van 9.20. In de tegenovergestelde richting zal de ochtendsneltrein van Vlissingen in plaats van te 7.05 vertrekken te 7.08 van Middelburg te 7.16 in plaats van 7.14 van Goes te 7.35 in plaats van 7.34, maar verder ongewijzigd blijven. De mailtrein, die nu te 5.10 van Vlis singen vertrekt wordt 5.35 de aan komst te Roosendaal nu 6.! I dan 6.36 te Rotterdam D. P. nu 7.12 dan 7.15 te Den Haag nu 8.03 dan 8.33 te Am sterdam nu 9.05 dan 9.42. Ten slotte zal de laatste boemeltrein, die nu 7.24 van Vlissingen vertrekt, vertrekken om 7.15, van Middelburg om 7.25 van Arnemuiden om 7.33 van Noord-Kraaijert 7.41 van 's Heer Arendskerke 7.50 van Goes 8.01 van Kapelle-Biezelinge 8.09 van Vlake 8.18 van Kruiningen-Ierseke 8.24 van Krabbendijke 8.34 van Riliand-Bath 8.40 van Woensdrecht 8.53 van Bergen op Zoom 9.05 van Wouw 9.14 te Roosendaal 9.24. Men is dan te Rotterdam D. P. te 11.05 te Den Haag 11.50 en te Leiden te 12.11. Verder geeft deze trein ook bij de nieuwe regeling geen aansluiting. Zangvereeniging „Looft den Heer Wij hebben reeds gemeld dat Maan dag 28 Januari in het. Concertgebouw voor de jubileerende zangvereeniging „Looft den Heer" zal optreden de heer G. Lecointre, tenor-solist te 's-Graven- hage. Het doet ons genoegen te kunnen me- deeelen dat wij van dezen feestavond een verslag in ons blad zullen opnemen. Mondelinge bespreking tusschen on zen muziek-verslaggever en het bestuur en later ook tusschen enkele leden van het bestuur met onze redactie hebben tot bet door alle partijen gewenschte resultaat geleid. Het is ons overtuigend gebleken dat de oorzaak dat onze verlaggever op het concert'van 15 dezer niet werd toegelaten, het gevolg is van een sa menloop van omstandigheden. Abonnements-concerten. Wij kunnen jjje^og maken van het feit, dat er op fttt oogenblik in onze stad pogingen worden gedaan, zgn. abonnements-concerten te organiseeren, in den geest, zooals die te Middelburg plaats hebben. Wat het peil van die concerten betreft, is het ons bekend, dat zij niet ten achter behoeven te staan bij de Middelburgsche, daar de relaties, die vanuit Vlissingen worden aangeknoopt, op dit gebied inderdaad zonder twijfel gunstig zijn. Als voorlooper voor de concerten die zullen volgen zullen Woensdag 30 Ja nuari alhier optreden de Hongaarsche violist Zolfan Szekely en de pianist Paul Schramm. Deze kunstenaars spelen 26 en 27 Januari te Amsterdam en bezochten verscheidene groote buitenlandsche steden. Wij overdrijven niet, als wij zeggen, dat de recensie's over Szekely en Schramm bijzonder goed zijn. De „Nieuwe Rotter. Ct." spreekt van fa- meuse techniek, en artistieke overtui ging, van het boeien van het" meest ver wende oor. De violist en de pianist zijn meesters Schramm is een pianist van den eersten rang met verbluffende tech nische kracht en Szekely schijnt zich spelenderwijs eigen gemaakt te hebben, wat normale violisten na een leven van studie verkrijgen. Er zal van het bezoek aan het eerste concert in dit genre veel afhangen of op dezen weg zal worden voortgegaan. Toch gelooven wij, dat men zich niet zal laten afschrikken, als er in den aanvang onvoldoende succes is te boeken. En het zou behalve ge makkelijk tevens eervol zijn ais Vlissin gen in de toekomst zijn abonnements concerten kon hebben. Wij wekken dan ook gaarne op, het concert op 30 Janu ari te bezoeken. Het zal een buitenge wone avond zijn. In de zitting van den gemeenteraad van Vrijdag a.s. zal nog behandeld worden een voorstel van Burg. en Weth. ,om hen machtiging te verieenen tot het beleenen bij het agentschap Mid delburg der Ned. Bank van de in bezit der gemeente zijnde 4V4 Nederland sche Schatkistbiljetten tegen betaling van 4 rente, tot ten hoogste f 200.000. Een verkeersmaatregel. De boomen langs den Nieuwen Vlis- singschen weg tusschen de Keersluis en Souburg zijn van witte, duidelijk zicht bare kringen voorzien, waardoor voor de chauffeurs van de auto's des avonds een lijn wordt aangegeven, waarbuiten zij niet mogen komen. Dit is vooral gedaan met het oog op het zeer drukke verkeer met autobussen langs dezen weg, wier aantal nog maar voortdurend schijnt te vermeerderen. Liefdadigheids-uitvoering „Oefening en Genoegen". De liefdadigheids-uitvoering, welke de vereeniging „Oefening en Genoegen" Vrijdag jl. in het Concertgebouw heeft gegeven, heeft netto opgebracht f 250. Aan de Vereeniging tot kraamverzor- ging en zuigelingenbescherming en de afdeeling van het „Groene Kruis" is nu ieder 125 afgedragen. De vereeniging „Oefening en Genoe gen" heeft dus haar pogingen om de liefdadigheid te beoefenen met succes bekroond gezien en wij voldoen gaarne aan het tot ons gerichte verzoek om de vereeniging dank te brengen voor het in deze genomen initiatief. Onhebbelijk. Een ingezetene deed bij de politie kiachte dat des avonds door onbeken den op zijn ramen en deuren faecaliën waren gesmeerd, waarom aan wraak wordt gedacht. De politie stelt een onderzoek in naar de bedrijvers van deze laffe baldadig heid. Een straatredenaar. In den afgeloopen nacht werd door de politie een man op straat aangetrof fen, die geheel op „zijn eentje" luid keels een complete redevoering stond te houden. Hij stond tegen het onzichtbaar publiek te gesticuleeren en ging blijk baar zoo geheel in zijn voordracht op, dat hij zelfs den naderenden politie beambte niet bemerkte. Deze vond ech ter een dergelijke luidruchtige redevoe ring op straat op het middernachtelijk uur minder gewenscht en wist den man in den letterlijken zin des woords tot „reden" te brengen en tot kalm huis waarts gaan aan te manen. Een kwar tiertje later evenwel vond dezelfde po- litie-beambte den man op een ander punt terug, opnieuw hardop deliberee- rend. De politie vond het nu beter den INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Eischt steeds het echte Fransche fabrikaat, kenbaar aan het roode etiket met buffelkop. J. W. Hoek Verklaring over Rheumatiek en Verkoudheid. De Heer J. W. HOEK, sergeant bij de politie troepen voor den grens- dienst te Coevorden, verklaart„Se dert 6 jaar leed ik aan Rheumatiek in het linkerbeen en in den rug. Heete luchtbaden en electriseeren hadden bij mij geen volledig resul taat, zoodat ik steeds pijn in den rug en been hield, wel ke zich bij nat we der of vermoeid heid steeds meer openbaarde,vooral aan de grens, waar we dag en nacht aan alle weersge steldheden bloot gesteld zijn. Ik ge bruikte zeer vele middelen, welke mij zeer veel geld kostten, maar altijd servant by de zonder resuitaat. politietroepen gen mjjner kennis sen, die eveneens met Togal-Tablet- ten gunstige resultaten verkregen had, raadde mij aan ook Togal te gebrui ken. Na gebruik van het eerste fleschje Togal Tabletten was de pijn nagenoeg verdwenen en na drie flacons Togal Tabletten was ik geheel hersteld. Geen enkele pijn heeft zich de laatste drie maanden meer geopenbaard. Het was voor mij zeer opvallend, dat ik tijdens het ge bruik van Togal Tabletten in het ge heel niet meer verkouden werd, het geen zich in onzen werkkring zoo dikwijls voordoet. Mijn collega's, die dit ook opmerkten, gebruiken thans evenals ik Togal als voorbehoed middel tegen verkoudheid". lastigen redenaar op het bureau tot zich zelf te doen komen en bleek daar dan ook dat hij in overspannen toestand verkeerde, waaraan evenwel het ge bruik van alcohol niet geheel vreemd moet zijn geweest. Na kalmeering is de man ten slotte huiswaarts geleid. Een voogdijkind. Door de politie is een 14-jarige jon gen uit deze gemeente op transport ge steld naar Rotterdam, ter beschikking van den Voogdijraad aldaar, teneinde zijn verdere opvoeding in een gesticht te ondergaan, waartoe de rechtbank had besloten. Schoorsteenbrand. Wederom werd de politie gisteren gealarmeerd voor een schoorsteen- "■""it. thans voor een perceel in de Molenstraat, welke door haar gebiuscht is met behulp van een minimax. Vernieling. In den afgeloopen nacht werd door de politie een man op heeterdaad be trapt, terwijl hij bezig was met een handspade een viertal ruiten in te slaan van een perceel in de Walstraat. De man werd gearresteerd. Een familie-veete schijnt oorzaak van deze handeling te zijn. Door de Belgische regeering is aan de justitie te Middelburg uitgeleverd de Nederlander P. J., koopman, wonen de te Vlissingen, verdacht van verduis tering van goederen ten nadeele van den winkelier Z. aldaar, welke goede ren hij ten verkoop van dien winkelier onder zich had. De duivel in de vrouw. Dins'dag 29 Januari a.s., des avonds 8 uur, zal door het ensemble Jacques Sluijters uit Amsterdam een buitenge wone voorstelling gegeven worden van „De duivel in de vrouw", tooneelspel in 5 bedrijven, van Karl Schönherr. Bovengenoemd stuk werd met groot succes opgevoerd in den Stadsschouw burg te Amsterdam, Groote Schouw burg Rotterdam en Koninklijke Schouw burg den Haag. De korte inhoud van het stuk komt op het volgende neer In het aangrijpende en felle drama „De Duivel in de Vrouw" („Der Weibs- teufel"), schetst ons de auteur Karl Schöherr de verwording van den mensch, wanneer deze ten prooi valt aan zijn duivelsche hartstochten. De auteur voert ons naar een een zaam huisje, hoog in de bergen gele gen, bewoond door een kleermaker, een ziekelijken man, en zijn jonge vrouw. Voor het oog van de wereld oefent deze man het kleermakersberoep uit, doch in

Vlissingse Courant | 1924 | | pagina 1