w DRAGON SS DONDERDAG 27 DECEMBER NO304 BINNENLAND Stads= en Provincienieuws SPORT SS1NGSCHE COURANT De Kabinetscrisis. „De Maasbode" schrijft Het is wel een zeer ongewone pro cedure, welke in dit derde stadium der pogingen tot Kabinets-fcrrmatie zal ge volgd worden. Want een opdracht ten dezen aan een combinatie van politieke groepen, of wil men aan een drieman schap uit de respectieve Kamerfracties, was in onze parlementaire geschiedenis lot op heden niet bekend. Uit deze ongetwijfeld als noodmaat regel te beschouwen gestie van H. M. de Koningin, blijkt intusschen wel, dat werkelijk geen andere oplossing der crisis mogelijk mag worden geacht dan de vorming van een nieuw rechts par lementair Kabinet. Wat wij van meet af hebben bepleit en een en andermaal is beproefd door de beide formateurs, tot nu door het 'Hoofd van den Staat aan gewezen, zal nu, dezen keer langs een ongewonen weg, min of meer worden geforceerd. Want het is duidelijk, dat ditmaal van een mislukken geen sprake mag zijn. Deze daad van Hare Afajesteit wekt den indruk, alsof Zij aan de groepen, die nog maar aldoor in oneenigbeid den tijd verdoen, wil beteekenen, dat er nu een eind aan dient te komen en zij met voorbijzien van persoonlijke gevoelig heden om 's lands belang hebben te denken. Wij twijfelen er niet aan, of de wenk zal begrepen worden, wij durven zeggen is reeds begrepen. Éen blijde Kerst-boodschap. Over de thans aan de „rechterzijde der Tweede Kamer" verleende opdracht tot vorming van een kabinet, laat „de Tijd" zich als volgt uit „Deze opdracht brengt een nieuwig heid in onze staatsrechterlijke verhou dingen. Begrijpen wij haar goed, dan geeft H. M. de Koningin hierdoor, in plaats van de opdracht aan een bepaal den formateur te verstrekken, uitdruk kelijk haar wensch te kennen, dat de rechtsche partijen de samenwerking zullen herstellen tot vorming van een rechts parlementair kabinet. Het gevolg zal vermoedelijk zijn, dat het zittend Kabinet, al dan niet met enkele mutatie de heeren Aaiberse en De Visser hebben, zooals men weet, hun inzicht te kennen gegeven om in ieder geval heen te gaan aan het bewind blijft. Ziedaar de Kerstboodschap van ons Staatshoofd." Het „Vad." acht deze opdracht om een Kabinet te formeeren aan de rech terzijde en niet aan een persoon, even eens een unicum op constitutioneel ge bied en een zeer bedenkelijk unicum ook. Zoo bedenkelijk, dat het blad er niet voetstoots geloof aan kan schen ken en aan een onjuistheid in de mede- deeling gelooft. Denkelijk zal de Kroon aan de hee ren Nolens, Schokking en Rutgers ver zocht hebben om advies over de op dracht tot formatie aan iemand, dien zij alle drie, na overleg gepleegd te heb ben met hun respectievelijke clubs, als zoodanig begeerend, of wil men liever, waarbij zij alle drie zich hebben neer gelegd. Maar als de Kroon de formatie had opgedragen aan de 60, zou zij daarmee van een recht, dat Haar toe komt, afstand hebben gedaan, en zou den onze constitutioneele instellingen een deuk major hebben gekregen. Ware het communiqué van het Cor respondentiebureau juist, dan zou de heer Snoeck Henkemans alle reden heb ben om te vragen, wie er in Nederland regeert, Nolens, Schokking en Rutgers of Koningin Wilhelmina. En wij wen- schen alleen door de laatste geregeerd te worden. Een Kabinetsformatie, opge dragen aan een politieke partij of aan een combinatie van politieke partijen, wordt niet door ons bestreden als iets formeels maar als een constitutioneele fout van belang. Hoe de opdracht precies geluid heeft, nu komt uit wat wij van meet af aan gezegd hebben Tout chemin mêne a Colijn. Of hij nu zelf formateur wordt, of dat hij zijn plaats door een strooman laat innemen, het Kabinet zal een Kabi- net-Colijn wezen. De groote angst van Chrfstelijk-Historischen en Katholieken, dat uit deze crisis eeii andere partij- groepeering zou voortkomen, heeft de Anti-Revolutionairen zeer bijzonder sterk gemaakt. Zij hebben blijkbaar al les aangedurfd, zélfs de onnoodige ver lenging van een crisis, die op het aller- ongelegenste oogenblik uitbrak." De ,,N. R. Ct." zegt tegenover deze nieuwigheid nog te vreemd te staan, om haar in eens te kunnen genieten. In het kort komt de verandering, dunkt haar, hierop neer, dat de eigenlijke re geering van het Kabinet op een Kamer meerderheid overgaat, die ten slotte aan niemand verantwoordelijk zal zijn. Welke de positie van de Kroon in dit samenstel worden zal, is ons te eenen- male onbegrijpelijk. Zullen de ministers in het overleg met de Kroon niet telkens eenig respijt moeten vragen „Ja, Majesteit, het is alles heel mooi, maar ik moet eerst eens gaan vragen, of het mag" Of zal de nieuwe „formateur" al of niet met „bemiddeling" in geregeld contact met de Kroon blijven, om het aandeel der Kroon in de regeering niet gansch en al fictief te doen zijn Laten we maar hopen, dat de op dracht mislukt. De loonsverlaging voor het spoorweg personeel. De minister van waterstaat heeft zijn goedkeuring gehecht aan de voorloopi- ge korting van 10 op de loonen van het spoorwegpersoneel, ingaande 1 Ja- VLISSINGEN, 27 DECEMBER. De Kleine Stem. Dinsdagavond gaf „de Kleine Stem" haar eerste uitvoering in dit seizoen voor een stampvolle zaal in het Con certgebouw. Velen moesten nog teleur gesteld worden, daar de zaal te klein bleek om allen toe te laten. Na een openingswoord door den voorziter, den heer J. A. Sturm, tevens directeur der vereeniging, werd een aanvang ge maakt met de afwerking van het pro gramma. Bij het opgaan van het doek deed ons de verschijning der klasse A reeds zeer aangenaam aan. De kleintjes zongen een viertal speelliedjes, die wer kelijk goed tot zijn recht kwamen. Klas se B kwam eveneens met een viertal liederen, die zelfs zeer zuiver gezongen werden, terwijl door klasse C drie lie deren driestemmig werden gezongen. Het gedeelte voor de pauze was dan ook werkelijk de moeite waard, getuige het applaus na elk nummertje, wat dan ook zoowel voor directeur als voor de kinderen welverdiend was. Na de pauze werd het kinderzangspel „Lentebloemen" van Catharina van Rennes door de hoogste klasse uitge voerd. Dit was wel het mooiste van den avond. Voordracht en zang kwamen goed tot hun recht, vooral het spel van koningin Lente en koning Winter was uitstekend, terwijl ook de andere rollen goed verdeeld waren. Ook het decor en de costumes waren schitterend, elk me despeelster stelde een bloem voor, die dansende in lentevreugde te voorschijn kwamen. Het tweede gedeelte was nog mooier, daar het geheele tooneel een groote ijsgrot voorstelde, waarin ko ning Winter troonde, die de ontluikende lentebloemen niet kon verdragen, maar die in het derde bedrijf toch de over hand verkregen en koning Winter over wonnen en de frissche lentebloemen dan ook deden zegevieren. Met de grootste aandacht en stilte werd dit ge heele zangspel gevolgd en een uitbun dig applaus beloonde allen, die dit alles tot zulk 'n goed einde hadden gebracht. Het was voor directeur en „de Kleine Stem" voorwaar een mooie avond. Den directeur werd dan ook namens de leerlingen een mooi souvenir en een bloemenhulde aangeboden. Hij dankte hiervoor en hoopte dat de vereeniging nog vele jaren onder zijn leiding in groei en bloei moge toenemen om nog meer zulke avonden te kunnen geven. Tevens dankte hij allen, die hadden medegewerkt om dezen avond te doen slagen, in het bijzonder den heer K. L. Aerssens, balletmeester, die verschillen de dansen had ingestudeerd. Na een opwekking door den voorzif ter aan de aanwezigen om donateur der vereeniging te worden, werd deze uit voering met een prettig bal voor klein en groot besloten. De Vlissingsche Postfanfare. Voor een geheel gevulde zaal gaf gisterenavond bovengenoemde Veree niging in de .Concertzaal haar jaarlijk- sche uitvoering. Na een kort openingswoord door den voorzitter werd een aanvang gemaakt met het afwerken van het programma, dat voor de pauze bestond uit een vier tal nummers voor fanfare, welke correct werden gespeeld. Het vijfde nummer was een fantasie variée voor Saxaphone Alto, welke werd uitgevoerd door den directeur der vereeniging, den heer H. B. Woltering, met piano-begeleiding door den heer Borgman Jr. De heer Woltering toonde zich ge heel meester te zijn over het instrument hetwelk voor een solo-nummer als ,.Pa- pillon" zware eischen stelt. Een lang durig applaus en een fraai bloemstuk hem door den voorzitter met eenige goed gekozen woorden aangeboden, waren dan ook een welverdiende be looning. Na de pauze werd opgevoerd het drama in 3 bedrijven „Eerloos", door G. van Nouhuijs. Hierin werden wij ge bracht op het kantoor van den rijksont vanger Halma, die in den laatsten tijd een drietal verduisteringen had ont dekt, waarvan hij den dader maar niet kan betrappen. In een gesprek met zijn vrouw ontzag hij het niet haar ervan te verdenken. Zijn zoon Karei was een zeer lichtzinnige jonge luitenant en op zekeren dag kwam hij weer geld vra gen bij zijn vader, die het hem bleef weigeren. Zijn moeder durfde hem niet meer helpen, doch door de bedreiging dat hij dan morgen eerloos zou zijn, wist hij haar over te halen de sleutels der brandkast aan hem te geven. Juist op het moment dat Karei de brandkast opende, bijgestaan door zijn moeder, kwam Halma op het kantoor. Na een woordenwisseling wisten moeder en zoon Halma te bewegen het geld te geven, dat evenwel aan het rijk behoor de. Hij wilde zijn kind voor de schande der eerloosheid redden, doch voelde zichzelf een eerloos man en beroofde zich van het leven. Ofschoon dit drama, dat geen bijzon dere zware eischen stelde, vrij goed werd vertolkt, was er toch een zekere slapte in het spel té bespeuren. Zoo hadden wij Karei bij de brandkast gaarne wat meer zenuwachtigheid aan den dag zien leggen, nu bleef het enkel bij woorden ook de wat te slappe hou ding van Halma tegenover zijn vrouw en Karei was oorzaak dat het slot een beetje „koud" aandeed, wat evenwel geen afbreuk aan het geheel heeft ver oorzaakt. Daar deze uitvoering de tiende was, welke de Postfanfare gedurende haar bestaan gaf, werd den voorzitter door een der dames, namens de leden een bloemstuk aangeboden. Ook mochten een tweetal dames namens het bestuur bloemen in ontvangst nemen. Een overdruk bal besloot den wel geslaagden avond. Kolenvcreeniging „de Schelde." De kolenvereeniging „de Schelde" houdt morgenavond in het lokaal „Ad miraal de Ruyter" een vergadering, waarin door de commissie van onder zoek verslag zal worden gedaan en de stand van het strafrechterlijk onderzoek na ruim 2 jaar zal worden uiteengezet. Vreemdelingen. Een tweetal stowaways, een Pool en een Amerikaan, die van uit Antwerpen komende, zich op dek van het schip vertoonden, voor dit in volle zee was, zijn hier aan land gezet. Op last van de politie zijn zij, daar zij vreemde lingen zijn en zonder middelen van be staan waren, dadelijk over de grenzen gezet en naar Antwerpen terug gezon den. In handen der politie werden gesteld een Duitscher en een Let, die in Enge land aangekomen per mSilboot, daar waren geweigerd.. Daar zij ook geen middelen van bestaan hadden, zijn be velen tot uitleiding over de grenzen des rijks tegen deze -vreemdelingen uitge vaardigd. Late baldadigheid. Eenige cafébezoekers die na het slui tingsuur zich vermaakten met het gooien van sneeuwballen, wierpen daarbij een ruit in van een perceel in den Koudenhoek en kwamen zoodoende in contact met de politie. Na eenig be middelend optreden werd de veroor zaakte schade vergoed. Inbraak. In een der Kerstnachten is ingebroken in het kantoor van het filiaal der Co- operatieve melkinrichting „Walcheren" in de Aagje Dekenstraat. Geld was niet aanwezig, zoodat dit niet wordt ver mist. Eenige postzegels, in een openge broken bureau, zijn onaangeroerd ge bleven. Voor eenigen tijd werd, zooals be kend, ook ingebroken in het filiaal van genoemde vennootschap te Middelburg en werd daar een belangrijk bedrag aan geld ontvreemd. Door de politie is dadelijk een onder zoek geopend. Een frisch bad. Een melkventer die in den eersten Kerstnacht te laat was uit geweest en wat te veel had gedronken, geraakte in het water van de zgn. Kom aan de Verlengde Glacisstraat, waaruit hij ech ter zich zelf wist te redden. De politie trof hem doornat en vol modder op straat aan, waarop zij den man naar het bureau heeft meegenomen, alwaar hij op verhaal is kunnen komen en van droge kleeren voorzien. Diefstal. Bij de politie is aangifte gedaan dat uit een in aanbouw zijnd huis eenige nieuwe planken zijn ontvreemd. Jeugdige personen in bioscopen. De politie te Middelburg heeft op den eersten Kerstdag scherpe controle ge houden in verband met de bioscoop verordening, en verschillende jeugdige personen die niet onder behoorlijk ge leide waren, uit deze inrichtingen ver wijderd. De minister van binnenlandsche za ken en landbouw heeft bepaald dat de gewone keuringen van tot dekking be stemde hengsten in het voorjaar 1924 zullen worden gehouden in Zeeland 29 Januari te Kattendijke 30 Januari te Hulst 31 Januari te Axel 1 Fe bruari te Oostburg, alleen voor heng sten type trekpaard. Eersten Kerstdag heeft mevrouw de wed. GuddeVan Tichelhoven, te Zie- rikzee, haar 102en jaardag herdacht. KERK- EN SCHOOLNffiUWS. Geref. Kerken. Beroepen te Tholen ds. J. C. Beumer te Sleeuwijk. RECHTSZAKEN. Kantongerecht te Middelburg. Door het kantongerecht te Middelburg zijn veroordeeld wegens overtr. der Jacht wetH. M., Aagtekerke, tot ƒ40 b. s. 40 d. h., wild verbeurd verklaard A. B„ Big- gekerke, tot ƒ2 b. s. 1 w. t. W. K., Kouóekerke, tot ƒ2 b, s. 2 d h. overtr. Arbeidswet J. Pb. G., J. de V., berden te Vlissingen, ieder tot ƒ0.50 b. s. 1 d. h. overtr. BoterwetC. J. M., Aagtekerke, tot ƒ5 b. s. 3 d. h. overtr. verordening op de winkelsluiting P. v. d. S., Vlissingen. tot ƒ5 b. s. 5 d. h. fietsen zonder licht L. P. Domburg, P. C., Souburg, L. M. L., Se- rooskerke, ieder tot 3 b. s. 3 d. h. overtr. reglement op de wegen en voetpaden P. S., J. S.. beiden te Biggekerke,. ieder tot 2 b. s. 1 w. t. A. A., Koudekerke, tot 5 b. s. 5 d. h. de wegen in verboden richting berijden J. F., Vlissingen, tot I b. s. 1 d. h. dronkenschap E. B., Veere, P. F. de L., zwervende, D. P. I., Rotterdam, allen tot ƒ3 b. s. 3 d. h. A. van B., Westkapelle F. C. L., Amsterdam, ieder tot ƒ5 b. s. 5 d. h. H. K. B„ Vlissingen, tot ƒ15 b. s. 15 d. h. vervallen verklaard is het gedaan verzet door K. C. v. d. V., Helmond, tegen het vonnis van 17 Januari 1923, waarbij bij wegens 't verwekken van nachtrumoer is veroordeeld tot 5 b. s. 5 d. h. ontslagen van rechtsvervolging zijn: J. D., Vlissingen; overtr. Leerplichtwet M. W., huisvrouw van A. C., Vlissingen, overtr. Arbeidswet vrijgesproken is P. C., Middelburg, overtr. Tramwegreglement. De moordaanslag in de Boschjes van Poot. Voor de Haagsche rechtbank is de behandeling voortgezet van de zaak tegen den 37-jarigen lossen werkman K. L. uit den Haag, gedetineerd, be schuldigd van moordaanslag op een 19-jarig meisje, geruimen tijd geleden gepleegd in de Boschjes van Poot. Evenals den vorigen keer werd ook thans deze zaak, met het oog op haar zedekwetsenden aard, met gesloten deuren behandeld. De twee door de rechtbank met een onderzoek naar de geestvermogens van den beklaagde belaste psychiaters, prof. Buoman en dr. Overbeek, werden als deskundigen gehoord. De doctoren zijn tot de conclusie gekomen, dat bekl. wel toerekenbaar geacht moet worden. Het O. M. heeft gepersisteerd bij zijn reeds vroeger genomen requisitoir, ,n.l. veroordeeling van den bekl. tot 3 jaren gevangenisstraf. (Zie Laatste Berichten.) Poging tot doodslag op zijn vader. Voor de rechtbank te Assen heeft terecht gestaan K. K. K., te Wijster (gem. Bellen), beschuldigd van poging tot doodslag en zware mishandeling op zijn vader gepleegd. Beklaagde zegt, dat er dikwijls on- eenigheid tusschen hem en zijn vader bestond. Het O. M. eisehte drie maanden ge vangenisstraf. MARINE EN LEGER. Bij Kon.besluit is met 1 Januari 1924 a. de schout bij nacht J. H. O. graaf van den Bosch eervol ontheven van de betrekking van commandant der marine te Middelburg b. de kapitein ter zee J. Tissot van Patot oelast met de betrekking van oudst-aanwezend zeeofficier te Vlissin gen. Opgave van overgeplaatste onderof ficieren der marine 7 Januari ser geant-torpedomaker G. F. Franken en j. Jansen van de marine-kazerne te Amsterdam naar de onderzeedienst- kazerne 1 Februari idem H. Barends van idem naar idem 7 Januari idem H. Honkoop van idem naar idem 5 Januari idem J. Schot van de onder- zeedienstkazerne naar T. A. te Helle- voetsluis sergeant-machinedrijver A. Peters van de „Van Speyck" Tiaar de onderzeedienstkazerne sergeant-mon teur G. ten Kley van het wachtschip te Willemsoord naar de onderzeedienst kazerne 8 Januari bootsman G. Boo- gert van de Kooy naar het wachtschip te Willemsoord idem J. van Loenen van het wachtschip te Willemsoord naar de Kooy 3 Januari sergeant dei- mariniers A. W. van Duyten van de „Heemskerck" naar het wachtschip te Witelmsoord idem D. Obbes van het wachtschip te Willemsoord naar de „Heemskerck" 21 Januari schipper C. J. van de Pas van het wachtschip te Willemsoord naar de Z 4 torpedist- majoor J. C. Tilroe van de Z 4 naar het wachtschip te Vlissingen bootsman J. Klaeszen van de „Van Speyck" naar de „Gelderland" 17 Januari schrijver- majoor G. Salm van het wachtschip te Willemsoord naar het Kon. Instituut voor de marine 21 Januari machine- drijver-majoor R. Haringa van het wachtschip te Willemsoord naar de on derzeedienstkazerne idem C. J. Schaap van de „Gelderland" naar het wacht schip te Willemsoord 28 Januari ser- geant-torpedomaker A. J. Steendam van de onderzeedienstkazerne naar de Z 3. 18 December 1923 zijn per stoom schip „InsuHnde" uit Oost-lrfdië in Ne- 1NGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN. Wees liever verstandig dan spijtig waarom niet heden een flacon Foster's Maagpillen gekocht Dit geneesmiddel wekt de lever op, regelt de vloeiing der gal, draagt zorg voor goede spijs vertering en houdt de ingewanden werkzaam. Dit beduidt reiner bloed, betere zenuwen en een helderder hoofd. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen 0.65 in apotheken en drogist zaken. i deralnd teruggekeerdoppertorpedo- maker W. C. Schorsey, tcrrpedomaker- majoor M. W. Kamminga, sergeant- torpedomaker J. Marinissen en L. C. Koster. De bij het 14e regiment infanterie tot reserve 2e luitenant benoemde vaan drigs S. J. van Dijke, J. A. Bridé en L. Notebaard worden te Middelburg be- eedigd en in functie gesteld. VOETBAL. VlissingenKnocke F. C. 64. De uitslag van dezen op den len Kerst dag gespeelden wedstrijd demonstreert duidelijk het vertoonde spel. Een dergelij ke korfbaluitslag komt alleen maar voor bij minder goede wedstrijden. Vooral vóór de rust stond het spel op zeer laag peil. Vlis singen is volledig en stelt zich gewijzigd op. Spil en centervoor hebben van plaats gewisseld. Het bleek in dezen wedstrijd geen verbetering te zijn, doch evenmin ver beterde het spel, toen zij na eenigen tijd spelen weer wisselden. In een meer be langrijken wedstrijd moest de proef nog eens worden genomen. Wat den wedstrijd betreft, 'net volgende Reeds spoedig na. den aanvang onder neemt Vlissingen een aanval. De rechts binnen lost een tam schot, hetwelk de Bel gische keeper over z'n handen in het doel laat rollen (10). Het spel heeft weinig om het lijf. Het is aldra duidelijk, dat het spel van Knocke niet veel te 'beteekenen fieeft, en aangezien ook Vlissingen uiterst slecht speelt, is de ontmoeting voor de rust het aankijken niet waard. Vlissingen zagen wij nooit zoo slecht als thans. Als de Vlissingsche linksbuiten voorzet mist de heele voorhoede. Knocke neemt dan even het spel in handen. De roodwitte achter hoede is bar slecht. Missen is aan de orde van de minuut. De linksback was er een meester in. Nu en dan loopen de backs el kaar in den weg, de achterhoede knoeit hopeloos en het baart dan ook geen ver wondering als Knocke van de vele fouten profiteert en eerst gelijk maakt, om even later de leiding te nemen (12). Dan is het weer de beurt van Vlissingen. De mid denvoor heeft den bal te pakken en doet het net trillen (2—2). In de Vlissingsche verdediging blijft het hommeles. Eenige mi nuten voor de rust ziet de achterhoede rustig toe, hoe één der Belgen kalm voor open doel komt en schiet. De keeper stopt, doch kan niet wegwerken en 't is 32 .voor Knocke. Hiermede komt de rust. De thee schijnt den Vlissingers goed te hebben gedaan. Zonder bepaald schitterend spel te geven, weten zij in ieder geval van het begin tot het einde een overwicht op Knocke te behouden. Vooral de linksbuiten was weer prima. Al direct ontstaat gevaar voor het Belgische doel, de bal komt tegen de lat, doch wordt weggewerkt. Het duurt echter met lang of de linksbuiten geeft weer een schitterende voorzet, welke even fraai door de middenvoor wordt ingekopt (3—3)., Direct daarna weer een corner. Deze wordt fraai genomen door den links buiten, waarop weer een corner aan den anderen kant ontstaat. Volgens velen was het echter uitbal. De rechtsbuiten volgt het voorbeeld van zijn linkschen collega en uit de thans ontstaande scrimmage neemt Vlis singen door den rechtsbinnen de leiding (43). De Knockenaren vallen nu weer eens aan. De linksbinnen staat eenige kilo meters buitenspel en maakt een doelpunt, hetwelk de scheidsrechter ten onrechte toekent (44). De verdediging krijgt het zwaar te verantwoorden, doch kwijt zich goed van haar taak. De Belgische keeper verwekt groote hilariteit door zijn onbe holpen spel. Bij een Vlissingen-aanval schiet de rechtsbinnen, en het Knockenee- sc'he keepertje grabbelt naar den bal, wel ke evenwel over de doellijn rolt (54). Als een oogenblik daarna de middenvoor dtfn bal vrijmaakt lost hij een hard schot, waar de Belgische keeper tevergeefs naar grijpt (64). De Hollanders zijn nu verre de meerderen. Een magnifieke omhaal en een dito kopbal van den spil hadden beter lot verdiend, dan naast en over te gaan. De voorhoede combineert zeer goed en de links- en rechtsbinnen verdienen een pluim voor huil doortastend spel. Jammer dat beiden hun hersens zoo weinig gebruiken en dat dc eerste zoo langzaam is. Vele kansen gaan door slecht of te laat schieten teloor. In deze periode hadden onze stad- genooten nog zeker een drietal doelpunten kunnen maken. Als de scheidsrechter einde fluit, heeft Vlissingen met 6—4 gewonnen. De referee had een slechten kijk op bui tenspel. Gememoreerd dient nog te worden, dat Knocke F. C. voor de rust een penalty opzettelijk niet benutte. Het spel was zooals gezegd voor de rust beneden critiek. Vooral de achterhoede leek een zeef. Met kinderachtige trapjes tracht ten zij het terrein te zuiveren. De linksback heeft echter één fout al vrij aardig afge-

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 1