NIEUWJAARS0R8ET DRAGONS» DINSDAG 18 DECEMBER A. J. P's Kerstpudding B- No 298 a—a-a-—-—-—61e Jaargang 1923 GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON Gestolen Geluk VL1SS1NGSCHE COURANT 1 Januari 1924 Voor hen, die door middel eener adver tentie aan Vrienden en Begunstigers hun of -wensch willen brengen, bestaat daartoe gelegenheid in de „Vlissingsche Courant" die Maandag 31 dezer verschijnt Een dergelijke advertentie, die het zen den van kaartjes vervangt, welke dikwijls eerst eenige dagen na Nieuwjaar worden bezorgd, is meteen voor neringdoenden een uitstekende gelegenheid om hun adres nóg eens onder de oogen van het publiek te brengen. Opdat de kosten voor niemand een be zwaar behoeven te zijn, is met den prijs dezer advertenties belangrijk afgeweken van het gewone tarief, nl. slechts 60 Cent voor advertenties van 14 regels, elke regel meer 15 Cent. Zij die dus in het oudejaarsavondnummer een advertentie wenschen te plaatsen, ge lieven deze op te geven aan het bureau van ons blad, Walstraat 58, of aan onzen Agent voor Souburg en Ritthem, den Heer C. F. VAN DER PEÏJL, Boekhandelaar, Kanaalstraat te Souburg. Wil men dezelfde advertentie geplaatst zien als het vorig jaar werd opgenomen, dan heeft men dit slechts te melden. Tevens zal er wederom een rubriek zijn, waarin, ontfer een algemeenen wensch, vermeld worden naam, beroep en woon plaats van den adverteerder. Plaatsing daarvan kost 15 Cent per regel. Alles bij vooruitbetaling. Wij verzoeken de opgaven ten spoedigste te mogen ontvangen. DE ADMINISTRATIE. OUD-ARCHIEF. Burg. en Weth. van Vlissingen brengen ter algemeene kennis, dat het Oud-Archief aan het Bellarnypark voor het publiek ge sloten zal zijn op 29 December a.s. en 2 Januari d.a.v. Vlissingen, 17 December 1923. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. De Kabinetscrisis. Naar „de Avondpost" van doorgaans goed ingelichte zijde verneemt, hebben de besprekingen, gevoerd om tot een oplossing te komen van de kabinets crisis, tot op heden nog niet tot een tastbaar resultaat geleid. De benoeming van een nieuwen ka binetsformateur is echter in geen geval vóór het einde dezer week te verwach ten, waarmee nochtans niet gezegd is, dat reeds dan zulk een benoeming zal plaats hebben. Is het blad welingelicht, dan loopen de besprekingen die op het oogenblik tusschen A.-R. en R.-Kath. worden ge voerd, hoofdzakelijk over de kwestie of het mogelijk zal zijn de crisis op te los sen, door reconstructie van het kabinet- Ruys, welke reconstructie dan zal plaats hebjben onder leiding van twee der meest vooraanstaande figuren uit het demissionnaire kabinet-Ruys. Roman van REINHOLD ORTMANN. 21) In zalige overgave aan het geluk van liet oogenblik antwoordde zij uit over vol hart op de vragen, die alleen zij ver stond. En al waren het nog altoos de voorgeschreven woorden van het ge dicht, die hare lippen spraken, zoo gol den toch de zachte, vergevende, teere tonen die er in trilden, slechts één onder al de honderden, die er naar luisterden, en zij zou wellicht ontsteld midden in haar rede verstomd zijn, als haar de herinnering was gekomen, dat zij voor zooveele vreemde, onverschillige hoor ders stond en de verborgenste gevoe lens van haar hart openbaarde. Het spel klonk weg het laatste der le vende beelden werd vertoond en brui sende bijval loonde Use's meesterlijke voordracht. Zij werd echter zelf door het nuchtere geklap niet uit haar ver rukkingen gewekt. Als in een droom, een gelukkigen glimlach op de lippen, waarvan niemand in deze menigte de juiste beteekenis kende, boog zij voor het publiek, om daarna, als het doek voor de laatste maal gevallen was, met langzame schreden het tooneel te ver laten. Zij maak te nietzooals de andere da mes en heeren gebruik van den achter uitgang, maar trad door een zijdeur op den corridor, die naar de Kunstênaars- kamer leidde. De rijksmiddelen. De opbrengst der rijksmiddelen over November beliep 40.168.28' tegen een gemiddelde raming per maand van 33.787.916 1/12 der raming 1923 ad 405.455.000) en een opbrengst van 50.916.646 over November 1922. Over de eerste 11 maanden van 1,923 was de opbrengst 394.927.306 bij een raming van 371.667,083 11/12 der raming 1923) en een opbrengst over dezelfde periode in 1922 van 431.420.498. Hoewel de opbrengst dus ruim 36 millioen minder is dan in 1922, zijn wij nog ongeveer 23 millioen boven de ra ming gebleven. Het dooden van zeehonden. Bij Kon. besluit is bepaald dat van 1 Januari 1924 af tot nadere aankondi ging geen premies zullen worden toe gekend voor het dooden van zeehonden. MEMORIE VAN ANTWOORD van Burg. en Weth. naar aanleiding van het rapport betreffende het onder zoek der gemeente-begrooting voor 1924. Het uitvoerige rapport van het voor onderzoek der begrooting zou eveneens een uitgebreide beantwoording van ons college vorderen indien niet op zulk een volledige wijze ons in de gehouden verga dering uitgesproken oordeel op velerlei punten in het verslag was opgenomen. Wij vermeenen dan ook naar ons gege ven antwoord op de desbetreffende vragen te mogen verwijzen, om vervolgens uwe aandacht te verzoeken voor die onderwer pen, waarvoor wij een nadere toelichting noodzakelijk achten. Inkomsten. Hoofdstuk V. Ofschoon wij dfe kosten voor het houden van toezicht bij den bouw der woningen voor de verceniging „Goed Wonen" aanvankelijk-dachten te verant woorden onder den post „ontvangsten voor het uitvoeren van werken voor der den", bestaat er bij ons geenerlei bezwaar voor deze ontvangsten een afzonderlijken begrootingspost in te stellen, hetwelk in het systeem dezer begrooting past. Hoofdstuk VI. Naar aanleiding van bet verzoek om een betere verlichting te ver krijgen voor de Zaterdagavond-markt, stelt ons college zich voor zich in verbinding te stellen met de -directie der Electrische Cen trale, teneinde, evenals in sommige plaat sen geschiedt, ter plaatse een electrische geleiding te doen aanbrengen, waaraan de marktkooplieden telkens hunne kramen kunnen aansluiten. Het overbrengen van de markt van het Bellarnypark naar de Groote Markt blijven wij ten sterkste ontraden, daar laatstge noemd plein niet centraal is gelegen en bovendien zeer tochtig is. De meerderheid van ons college moet zich tegen afschaffing van de kermis blij ven verzetten. 'De bezwaren tegen de kermis ten aanzien van het drankmisbruik zijn ondervangen door het bij verordening vastgelegde tapverbod gedurende de ker- misweek. Bovendien wil het ons voorko men, dat zoolang te Middelburg de kermis niet tot het verleden behoort, het aan de afschaffing daarvan ten grondslag liggende beginsel nagenoeg geheel verloren gaat. Hoofdstuk VIL De geringe vergoeding voor het gebruik van school- of gymnas tieklokalen verschilt naar het gelang van het gebruik, dat er van wordt gemaakt en houdt soms ook verband met de finan- cieele draagkracht der vereeniging, welke een lokaal in gebruik heeft. Hoofdstuk XII. Met de aangekondigde of ingediende voorstellen tot verlaging van verschillende belastingen kunnen wij ons bij de vaststelling dezer begrooting, niet vereenigen. Ofschoon de finaneieele toestand der ge meente tengevolge van de batige saldi van de voorafgaande dienstjaren gunstig is te noemen, mag daaruit niet de conclusie Met een kreet van ontzetting schrikte zij terug toen zij daar de languïtge- strekte gestalte van een man op den grond zag liggen. Zijn gezicht was naar den wand gekeerd, zoodat zij het niet op den eersten blik herkende, maar toen zij ondanks haar afschuw door me delijden gedreven nog een stap dich ter bij trad, ontdekte zij meteen, wien zij daaf voor zich had. Ën als door een ijzeren vuist getroffen, viel zij naast Frans Steinacker op de knieën. Zij hield den bewustelooze voor dood, en hare droomerige geluksstemming ver keerde in vertwijfeling, in bitter be rouw. Mocht zij hem weliswaar slechts in haar geheimste gedachten ontrouw zijn geweest, voor haar eigen geweten was en bleef het toch een strafbaar verraad, dat zij tegen hem begaan had en de gecfachte, deze trouwbreuk tegenover een stervende te hebben ge pleegd, bracht haar in het oogenblik van de eerste, vreeselijkste verrassing, den waanzin nabij. Zij waagde het niet, hem aan te raken maar zij riep, onver schillig omtrent de plaats, waar zij zich bevond, herhaaldelijk zijn naam in hartverscheurenden klank, en natuurlijk was daardoor in een oogenblik zoowel uit de kunstenaarskamer als uit de zaal zelf een aantal menschen verschrikt ko men toeloopen, wier feeststemming bij het gezicht van dit tooneel voor groote ontsteltenis -week. Men deed allereerst moeite, de rade- looze tot bedaren te brengen toen zocht men vlug in de zaal om een dok ter en droeg, op zijn voorschrit, den zieke in dezelfde kamer, door welker worden getrokken, dat een blijvende ver mindering van hare belastingbronnen ge wettigd zou zijn. Daar de finaneieele positie onzer gemeente thans geenszins stabiel kan worden genoemd, achten wij een verla ging der opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting, der belasting op de tooneelvertooningen, der zakelijke be drijfsbelasting en van de grondslagen der gemeentelijke inkomstenbelasting geen ge zonde finaneieele politiek. Plannen voor vermindering van belasting dienen niet in den huidigen malaise-tijd aan de orde te worden gesteld, in een tijd waarin de ge meentelijke geldmiddelen nog met velerlei moeilijkheden worden bedreigd. Naar onze meening dienen plannen tot belastingvermindering, zoodra de toestand der gemeente daarvoor rijp is, wel door dacht en stelselmatig ter hand te worden genomen. Wii zien ons dan ook thans genoodzaakt hoe gaarne wij overigens tot verlichting van den belastingdruk wenschen mede te werken de tot standhouding van de ge noemde voorstellen ernstig te moeten ont raden. De finaneieele gevolgen der voorstellen zijn vermindering 25 opcenten vermo gensbelasting 2000 idem 25 belasting tooneelvertooningen f4250 idem 'zakelijke bedrijfsbelasting ƒ11.000; idem verhoogde kinderaftrek H. O. onbekend. Hetgeen wij zooeven opmerkten ten aanzien van het onstelselmatig wijzigen van gemeentebelastingen in het algemeen, moge, vooral ten opzichte van hare vér strekkende gevolgen, ten zeerste gelden voor de plaatselijke inkomstenbelasting. De desbetreffende verordening onderging in de jaren 1921, 1922 en 1923 een belangrijke verandering. Dit jaar nog kwam een in grijpende wijziging tot stand ten gevolge van het aannemen van het fusschenvoor- stel-Merckens, hetwelk als een compromis tusschen enkele raadsfracties mag worden beschouwd. Nog geen jaar later schijnt ook het besluit bij velen geen bevrediging meer te kunnen schenken en verschijnt er een adres van den Christelijken Besturen bond, hetwelk een wijziging der verorde ning van een verdere strekking aanbeveelt en waarmede eenige uwer leden instem ming betuigen. Een dergelijke methode van wetgeving op het financieel gebied der gemeente kunnen wij niet aanvaarden, vandaar dat wij tegen de inwilliging van het voorstel ten zeerste moeten waarschu wen. Wat de draagwijdte van het vooistel be treft, deze is thans en evenmin in enkele maandemte berekenen. De verhooging van den kinderaftrek voor de eerste twee kin deren heeft verplaatsing van den belas tingschuldige in het kohier tengevolge, zoodat alleen bij het samenstellen van een afzonderlijk kohier voor alle belasting plichtigen (en dan nog naar grondslagen, welke niet voor 1924 zullen gelden) de gevolgen van het voorstel zouden zijn te berekenen. De rijksbelastingambtenaren, die voor de samenstelling van het proef- kohier de gegevens bezitten, missen voor dien arbeid den noodigen tijd. Ten aanzien van de voorgestelde pro gressieve regeling der zakelijke belasting op het bedrijf hebben wij aan de hand van het kohier onzer gemeente en de in ons bezit zijnde gegevens van andere plaatsen langdurig stil gestaan bij de thans gel dende verordening. Invoering van het voorstel der reeht- sche Raadsfractie zpu tengevolge hebben, dat slechts zeer enkele bedrijven het ma ximum van het tarief zouden moeten be talen. Dit komt ons niet billijk voor, waar deze belasting, beoogende een heffing per arbeider, nu een verschil zou scheppen in het tarief der heffing. Vergelijkt men het voorgestelde tarief met die in andere ge meenten dan levert het ook een belangriik verschil op. De meeste gemeenten laten het tarief varieeren tusschen 10, 11 enz. tot 20 arbeiders, beginnende met ƒ2, ƒ3 tot 12, zoodat alléén voor de kleine be drijven een verlaagd bedrag geldt. In verband met den geuiten wensch om alléén het meerdere getal dan 9 arbeiders venster hij voorheen luisterend had ge spied in waanzinnige angst om het voortbestaan van zijn gestolen geluk. HOOFDSTUK XI. De ontvangersweduwe, die met de meeste voorzichtigheid bekend werd gemaakt met de plotselinge erge onge steldheid van haar zoon, had een dap perheid en zelfbeheersching getoond, zooals wel niemand die bij zoo'n zwak ke vrouw in zulke omstandigheden zou vermoed hebben. Inplaats van zich aan klachten en wanhopige uitdrukkingen van smart over te geven, had zij op de verklaring van den arts, dat behalve een ongetwijfeld aanwezige longontsteking ook een hersenziekte of een zenuw ziekte was opgetreden, en dat de vlugge overbrenging van den patiënt in een ziekenhuis daarom verreweg het raad zaamste was, met onbuigzame vastheid geantwoord, dat haar zoon in zulk een inrichting niet beter verzorgd kon wor den dan bij haar thuis, en zij had toen zelve met verbazingwekkende nauw keurigheid alles in orde gebracht, wat voor een vlugge overbrenging noodza kelijk was. Terwijl Ilse in haar fantastisch cos- tuum huiverend neerzat, de wijdgeopen de oogen, waarin nog altoos de ontzet ting spiegelde, stijf op het magere, don ker rood gekleurde gelaat van haar ver loofde gericht en volkomen ongeschikt om zich in deze zaak nuttig te maken, wist de ziekelijke en gebrekkige oude vrouw door haar voortvarend optreden alle moeilijkheden uit den weg te rui men en eiken maatregel te treffen, die t3 belasten moeten wij U mededeelen, dat daartegen bij de regeering, als in strijd met de wet, bezwaar bestaat, gelijk aan de ge meente Groningen eenigen tijd geleden is medegedeeld. Uitgaven. Hoofdstuk II. Ons college blijft van oor deel zijn steun aan het voorstel tot het ver haal van 5/2 voor weduwen- en weezen- pensioen op ambtenaren en werkliedeh thans niet te kunnen verleenen. De opbrengst van de beoogde korting zal 19.000 bedragen. Wij vinden in den financieelen toestand der gemeente voor het komende jaar, zoo als die uit de begrooting moge blijken, geen aanleiding om aan het verkregen recht van het gemeentepersoneel ten op zichte van het premievrij-pensioen te tor nen. Met het voorstel tot verlenging van den arbeidsduur meenen wij in dezen tijd dan ook ,te kunnen volstaan. Versobering van den administratieven dienst der gemeente wordt zooveel moge lijk toegepast. Door de in 1919 ingevoerde indeeling der secretarie in afdeelingen functioneert de dienst uitstekend en wor den de werkzaamheden tijdig uitgevoerd en ontstaat er geen achterstand. Of er door samenvoeging van afdeelin gen bezuinigd zou kunnen worden is een vraag, welke bij het ontstaan van vacatu res in het ambtenaren-korps door ons col lege overwogen en beantwoord zal wor den. Wat de dagelijksche controle over het bureau van den gemeente-ontvanger be treft deze werd in 1920 op de eerste af- öecling ter secretarie ingevoerd naast de bestaande 3 maandelijkschc' opname van boeken en kas door den toenmaligen con troleur der belastingen, welke functie thans eveneens door den hoofdcommies aan ge noemde afdeeling wordt verricht. Onder zoek der boekhouding door een accountant achten wij. ook met het oog op dc daar aan verbonden kosten en het toezicht van Gedep. Staten over de geldmiddelen, geenszins noodig. Omtrent de verzekering van personeel ingevolge de Ongevallenwet wordt reeds het verzochte onderzoek ingesteld, waar van wij U bij 'de behandeling der begroo ting de resultaten hopen mede te deelen. Hoofdstuk III. Het rapport der Licht- commissie betreffende electrificatie der straatverlichting wordt thans voor de le den ter inzage gelegd. Ten aanzien van de hier gevestigde anio-bus-ondernemingen worden de ver voermiddelen door de gemeente-politie aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen. Hoofdstuk IV. In verband met de in uwe vergadering van verschillende zijden geuite wenschen kunnen ook wij ons met de inwilliging van de verzoekschriften van het Christelijk Drankweercomité, om ƒ200 subsidie en van hef Reizend Drankweer- Museum, om 15 subsidie per jaar te mo gen ontvangen, vereenigen. Eveneens stel len wij U voor. de verzochte subsidie aan het Genootschap voor kinderherstellings- cn vacantiekolonies voorshands ten volle uit te trekken. Als de beoogde veranderin gen bij het consultatiebureau van de plaat selijke tuberculose-vereeniging tot stand komen hetgeen zeer waarschijnlijk is dan zal een deel der subsidie voor deze vereeniging kunnen worden gespaard, en kan dan dit bedrag van de subsidie wor den afgetrokken. Hoofdstuk V. Ten. aanzien van het be talen der door de regeering voorgeschreven minimum-huren der woningen van de bouwvereeniging „Gemeenschappelijk Be lang" meenen wij thans nog niet vooruit te moeten loopen op een toestand, welke ver laging der bedoelde minima noodzakelijk zou maken. Welke regeling in die gevallen de regeering denkt te treffen is ons niet bekend, doch de houding der regeering in deze stemt ons geenszins optimistisch. Hoofdstuk VIII. Na de verdediging in uwe vergadering van de handhaving der bestaande" subsidie voor het muziekgezel schap „Ons Genoegen", welke vereeniging zich uit den aard der zaak op de verhoog- geschikt leek, de gevaren, aan het transport van den zieke verbonden, weg. te nemen. Door snel aangebrachte bed den en doeken zooveel mogelijk tegen de ruwe winterlucht beschermd, werd de nog altoos bewustelooze in het rij tuig gedragen, waarin behalve de arts ook nog zijn evenzeer bewonderde als beklaagde moeder plaats nam. Om Ilse had de moeder zich gedurende al dien tijd niet bekommerd, en toen zij bij Frans Steinacker's vervoer aanstalten maakte om haar te volgen, had ze met een korte handbeweging afwijzend en streng op bijna vijandelijken toon ge zegd Wij hebben geen plaats meer voor jou. Een dezer heeren zal wellicht zoo goed zijn, je een ander rijtuig te bezorgen. En het jonge meisje had geen poging gedaan, om zich tegen die harde afwij zing te verzetten. Met gebogen hoofd was zij blijven staan, deemoedig en hulpeloos als een beknord kind, en slechts met een zwijgend knikken had zij den landrechter Baldenius geant woord, toen hij medelijdend verlof had gevraagd haar naar huis fe mogen ge leiden. Zonder de beleefde groeten te merken van de omstanders, was zij aan zijn arm naar buiten gegaan en onder weg was hij volstrekt niet zeker, of zij van al de troostende woorden, waarmee hij haar trachtte op te richten en te be moedigen, ook maar een enkel ver stond. In elk geval gaf zij geen teeken van begrijpen of dank en zat, dicht in haar mantel gehuld, van het eerste tot het laatste oogenblik van den droeven tocht onbewegelijk in het hoekje van INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. met nieuwe rozijntjes en ama'ndólen. EEN HEERLIJKE LEKKERNIJ! Puddingfabriek A. J. POLAK, Groningen iedereen heeft bif tijden een zacht laxeermiddel noodig voor de lever en ingewanden. Foster's Alaagpilien wer ken rechtstreeks op de lever, wekken de vloeiing der gai op en verschaffen natuurlijke werking der ingewanden. Slaap, eetlust en een goed humeur worden door Foster's Maagpillen ver zekerd. Prijs per flacon van vijftig ver- suikerde pillen 6.65 in apotheken en drogistzaken. 11 de subsidie heeft ingericht, achten wij vol doende gronden aanwezig om de bestaan de subsidie ook voor 1924 uit te trekken en den betrekkelijken post alsnog met 120 te verhoogen. Havenbedrijf. Naar aanleiding van de gedane vraag betreffende den post arbeidsloonen is thans bij de stukken een uitvoerige specificatie gevoegd. Wat betreft de geraamde onderhouds kosten der kranen zij opgemerkt, dat zoo wel de onderhoudskosten der groote als aer kleine kranen overeenkomstig de be grooting voor 1923 zijn uitgetrokken. Opgemerkt zij, dat de werkelijke onder houdskosten in 1922 aanmerkelijK hooger waren dan de raming voor 1924. OPGAVE DER PERSONEN die zich in deze gemeente hebben gevestigd of deze hebben verlaten, gedurende de le helft der maand December. INGEKOMEN: J. van der Oord, matroos-schoenmaker, Hr. Ms. „Cornelis Drebbel", van Helder. KI. Wisse, zonder, Vrijdom weg 42, van Arnhem. P. C. van Eek, smid, Molenstraat 14, van Schiedam. G. H. ter Poorten, stuurman, Badhuis straat 40, van Rotterdam. P. A. van IJsseldijk, sergeant der artil lerie, Aagje Dekenstraat 11van Helder. N. K. van Hermen, marechaussee, Oran jestraat 4, van Ossendrecht. P. j. Govers, schipper, Hr. Ms. „Gruno", van Helder. J. J. J. Breebaart, korporaal-torpedoma ker, Hr. Ms. „Cornelis Drebbel", van Hel der. J. F. Kasteelen, korporaal-konstabel, Paardenstraat 43, van Helder. A. de Keijzer, zonder, Walstraat 88, van Rotterdam. N. J. Voormeulen, korporaal-konstabel, Hr. Ms. Wachtschip, van Amsterdam. G. F. Portegies, machinist, Scheldestraat 28, van Middelburg. S. J. MartensBilheimer, zonder, Coosje Buskenstraat 44, van 's-Gravenhage. F. E. WaagmeesterWallandt, huis houdster, Glacisstraat 28, van Zaandam. Mej. A. M. Pelle, onderwijzeres, Lamp- sensstraat 13, van Amsterdam. C. M. DepoorterVan den Berghe, zon der, Kasteelstraat 47, van Oostende. P. J. de Heijde, matroos Kon. Marine, Hr. Ms. Wachtschip, van Helder. A. M. Nachbahr, matroos K. M., Hr. Ms. „Gruno", van Helder. J. van Bedaf, winkelbediende, Verkuijl Quakkelaarstraat 45, van Dordrecht. J. C. Grijspaardt, electricien, Margrieten laan 2, van Middelburg. den wagen. Hij was dan ook van harte blij, toen hij zijn onaangenamen ridder plicht had vervuld en bij het oude huis met eenige goedgemeende woorden af scheid van haar kon nemen. Wel keer de hij, zooals als leider zijn plicht was, naar de „iPhilharmonie" terug, maar zijn stemming was totaal bedorven, en hij verwenschte in stilte de toegevend heid, waarmee bij op het aandringen van den bouwmeester zijn verloofde boven al de jonge dames, die belust waren op tooneellauweren, de voor keur had gegeven. Schreiend had de huishoudster de tweede deur geopend. De schrik over de droevige terugkomst van den „jon gen heer", die zij eens als kind op den arm had gedragen, trilde nog door al haar leden. Ach, wat een ongeluk, beste juf frouw snikte zij. Wat.een verschrik kelijk ongeluk. En dat mevrouw niet op de plaats er van dood gebleven is. Maar wil u dan niet uw mantel afdoen, juf frouw Lieve deugd, u ziet er immers zelf bijna uit als een doode Willoos liet Ilse zich het zware kleedingstuk van de schouders nemen. Toen vroeg zij met zachte stem, die geheel toonloos was Waarheen heeft men hem ge bracht, Christine In de slaapkamer van mevrouw. Zij wilde dat bepaald zoo hebben, om dat het de beste was in het heele huis. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 1