SPORT streng-puriteinschen Bartlett. Wat was haar houding prachtig tijdens haar on- derhoud inet de logementhoudster en ook tijdens de scène met Lennox, die haar uit het huis van den puritein wil doen verdwijnen, evenals in het tooneel- tje van het uit zijn huis verjagen door den heer Bartlett. nE in dat spel werd Lilian bijgestaan door de twee uitersten, haar goeden en haar kwaden geest, zouden we haast zeggen, den meerge- noemden Sanderson en den zoon van den heer Bartlett. En in dat spel werd het mooist naar ons oordeel in de scène, waar Lilian het huis gewezen wordt door den ouden Bartlett, die, zooals de hoofdvertolkster het eigen aardig uitdrukte, wel haar verleden ge heel weet, maar daarom nog niet „de gehcele waarheid". "We hebben met spanning gezien, hoeveel moeite de zoon, David, deed en met hoeveel ge vaar voor eigen leven om Lilian te red den. En hier komen we aan den schit- terendsten kant van de opnamen, ni. de natuurtafereelen. We kunnen daarvoor eigenlijk geen woord vinden en denken bijv. aan de sneeuwjacht, aan den rit van Bartlett Sr. door den sneeuwstorm, de vlucht van Anna Moore, d.i. Lilian, in beestigen sneeuwstorm, de nhar den waterval drijvende ijsschotsen, de tocht van de „slang" Martha Perkins, die evenals de meergenoemde mooi spel te zien gaf. We behoeven, als we dit alles zien, niet te vragen, hoe kostbaar de opname van deze film geweest is en bejammeren het alleen, dat gisteren avond niet meer toeschouwers en laten we er dadelijk bijvoegen, toehoorders van het aardige duo, in het Alhambra- iheater waren, want zoowel stuk als muziek verdienen dubbel en dwars grootere waardeering. Luxor-Theater. Wederom geeft bovengenoemd the ater een van die mooie en buitenge woon gevoelige films, waarvan wij den laatsten tijd reeds meermalen genoten hebben. De titel van deze 7-acter is „de Vrouw in zijn huis". Wat regie en aankleeding' betreft, behoort deze tot de beste op dit gebied. Welke van de hoofdvertolkers hier in op den voor grond treedt, is bijna niet te constatee- ren, daar deze film tot in de kleinste bijzonderheden goed is verzorgd. De inhoud ervan komt beknopt op het vol gende neer. De beroemde dokter Philip Marvin, die voor zijn pleizier en ver zet een reis maakt met zijn jacht, komt daardoor in kennis met een eenvoudig lief meisje, luisterende naar den naam van 'Hilda. Wanneer hij bij een storm het geluk heeft haar van een wissen dood te redden, is het feit spoedig be zegeld en neemt hij haar als mevrouw Marvin mede naar zijn woonplaats. Na enkele jaren van huiselijk geluk breekt er een epidemie van verlamming onder de kinderen uit, waarvoor hij een se rum ontdekt. Door deze ontdekking is hij van den morgen tot den avond in de weer, om overal waar zijn hulp van noode is, deze steeds ter beschikking te stellen van de lijdende menschheid. Bij een dezer gevallen afwezig zijnde, wordt zijn eenigst zoontje door deze vreeseiijke ziekte aangetast. Thuis ko mende deelt de behandelende geneees- heer hem den dood van zijn zoontje mede, wat zijn vrouw op het ziekbed werpt, na hem beschuldigd te hebben de oorzaak te zijn van hun kindjes dood. Op het punt van vertrek ontdekt de geneesheer, dat de kleine nog leeft, maar dat het voor zijn heele verdere leven verlamd zal zijn, wat hij den vader mededeelt. Deze, zijn echtgenoote in de meening van zijn dood latende, probeert met zijn uitgevonden serum deze lamheid te' doen verdwijnen, wat echter niet gelukt. Daar de echtgenoo- ten reeds meer en meer van elkaar ver vreemden, brengt een vriend van Phi lip zijn vrouw bij hun verlamd kind, waarvoor hij zelf den moed niet bezat. Daar de kleine in geen maanden moe derliefde had ondervonden, wijkt op het zien van haar moeder de lamheid ge heel en keert de liefde wederom in het gezin terug. Mede werd een aanvang gemaakt met de reeds aangekondigde 52-week- sche seriefilm Nobody. Van deze serie film liep de eerste episode, getiteld „de Geheimzinnige Passagier". Van deze film hadden we verwacht weer niets anders te zien dan ongeloofelijke din gen en sensatie. Hiervan is echter niets te bespeuren. Het is een detective-film, waarvan iedere episode op zichzelf staat en waarvan we de beste verge lijking kunnen maken met de Rafles- romans, doch meer naar de werkelijk heid opgenomen. Ook het verdere bijprogram is goed verzorgd. Lichaamsontwikkeling. De dames-gymnastiek-vereeniging „Lichaamsontwikkeling" zal Dinsdag 11 December ter viering van haar 5- jarig bestaan een uitvoering geven in het Concertgebouw aan de Emmastraat. Daar het aantal personen, dat van lichamelijke opvoeding weinig of geen begrip heeft, nog zeer groot is, velen er wel eens over spreken of wel eens iets doen aan wat zij „sport" noemen ook nog verre van algemeen wordt beseft, dat voor de jeugd lichamelijke oefening even zoo noodig is als geestelijke en moreele opvoeding en nog minder .wordt gevoeld dat de geestelijke en moreele opvoeding met die van het lichaam hand aan hand moet gaan, zal door de dames-gymnastiek-vereeniging ,,'Lichaamsontwikkeling" door haar jaarlijksche uitvoering getracht worden te toonen, hoe de lichaamsoefeningen die tot het gebied der gymnastiek be- hooren bij het meisje kan worden toe gepast en in hoeverre in deze richting naar dat doel wordt gestreefd. Belangstellenden verwijzen wij naar achterstaande advertentie en deelen wij tevens mede dat kaarten met verplicht programma a 50 cent, inclusief belas ting, tot 9 uur aan het loket verkrijg baar zijn. Voor het examen van tweeden stuur man zijn geslaagd de heeren F. J. de jonge en J. M. de Wilde, leerlingen van de De Ruyterschool. Een nieuwe winkel. Men verzoekt ons te willen melden, dat de electrische lichtinstallatie in den winkel van de firma P. de Gruyter Zoon alhier is aangebracht door de thans ontbonden firma Boonstra en Senij. üiuisviijttentoonstelling te Middelburg. De Huisvlijttentoonstelling, die door de aideeling Middelburg van den Volks bond, vereeniging tegen drankmisbruik, is georganiseerd, nadert met rassche schreden. Nog tien da"feen en de ruim 50 inzenders, welk aantal nog telkens vermeerdert en ook nog wel met enkele kan toenemen, al is er niet heel veel plaats meer over, zullen hun handwer ken, houtsnijwerken, haarwerken, tee- keningen, schepen, heele, beweegbare dorpspleinen, en wat er al niet meer te zien zal zijn naar de bovenzaal van de sociëteit „de Vergenoeging" brengen. Donderdag 20 December namiddags 2 uur heeft de officieele opening der tentoonstelling plaats en zal deze voor het publiek dien dag open zijn van 3 tot 5 en van 7 tot 10 Vrijdag en Zaterdag van 2 tot 5 en van 7 tot 10 en Zondag van 10 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Wat wij over de inzendingen vernamen, doet een groote afwisseling verwachten, ter wijl het bestuur een plan voor inklee ding der tentoonstelling heeft, dat de zaal een vroolijk aanzien zal geven. Besloten werd voor iedere afdeeling minstens een medaille beschikbaar te stellen en verder diploma's. Gaarne ziet •het bestuur daarom nog enkele medail les van personen oi vereenigingen, die met haar doel sympathiseeren, te ge- moet. De Koninklijke goedkeuring voor het houden van een verloting van op de tentoonstelling aan te koopen artikelen is verkregen en zullen de lootjes reeds volgende week verkrijgbaar worden gesteld bij de bestuursleden. De algemeene begraafplaats te Middelburg. Gisterenavond werd op initiatief van den heer E. Reudink in het Militair Tehuis te Middelburg een vergadering gehouden ter bespreking van de z.i. niet goede toestanden op de Algemeene Begraafplaats. De heer Reudink bleek van meening, dat zonder groote kosten de toestanden kunnen worden verbe terd. Verder werd er op gewezen, dat het gemeentebestuur veel doet voor de ver fraaiing der plantsoenen b.v„ maar^de begraafplaats schijnt wel het stiefkond van de gemeente te zijn. Spr. wees er op, dat b.v. te Vlissingen de begraaf plaats veel beter wordt onderhouden. Er is vooral b.v. bij de tweede klasse graven weinig regelmaat te vinden en spr. zou dan ook een request aan den raad willen zenden, daar wethouder Onderdijk er op gewezen heeft, dat de regeling der begraafplaats een zaak van den raad is. De heer Reudink las vervolgens een ontwerp-request voor, waarin de klach ten over de begraafplaats uitvoerig werden besproken en wenschen ken baar gemaakt. Opgemerkt wordt, dat er tusschen de graven 30 c.m. ruimte moet zijn terwijl vakken dienen ge maakt te worden, waartusschen be hoorlijke paden loopen, de tuintjes van de woningen der opzichters dienen te worden omheind, een ruime wachtka mer gebouwd, waar zoo noodig ook grafredevoeringen kunnen worden ge houden vooral ook in de wijze van beplanting van het kerkhof moeten vele wijzigingen worden gebracht. Door het aanbrengen van deze ver beteringen kan naar de meening, uit gesproken in het ontvverp-adres ook de werkloosheid verminderd worden. Wog wordt aangedrongen op het opheffen der vierde klasse. Men is van meening, dat de gemeente de kosten van een wachtkamer wel zou kunnen dragen, waar toch voor openbare werken zoo veel wordt uitgegeven. De heer Reudink deed nog eens dui delijk uitkomen, dat het geen actie be treft tegen wien ook, het is alleen de bedoeling de zaak te dienen. Na eenige discussie werd een com missie benoemd, die de actie verder zal voeren en die het adres gedurende 14 dagen op verschillende plaatsen in de stad ter teekening zal neerleggen. Ijk en herijk. Ged. Staten van Zeeland hebben be sloten dat de herijk der maten en ge wichten in 1924 voor de hierna vermel de gemeenten zal plaats hebben op dè volgende dagen en nader door den ijker in overleg met het gemeentebestuur vast te stellen uren Te Middelburg voor Middelburg 7, 8, 10, 11, 14, 15, 17, 18, 21, 22, 24, 25, 28, 29 en 31 Januari, 1, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 14, 15, 18, 19, 21 en 22 Februari. Te Middelburg voor Nieuw- en St. Joosland 25 en 26 Februari voor St. Laurens 28 Februari voor Grijpskerke 29 Februari. Te Vlissingen 17, 18, 19, 20, 21, 24, 25, 26, 27, 28 en 31 Maart, 1 en 2 April. Te Oost- en West-Souburg voor Ritthem 7 April voormiddag voor Oost- en West-Souburg 7 April namid dag, 8 en 9 April. Te Koudekerke voor Biggekerke 10 April voormiddag te Meliskerke 11 April voormiddag te Koudekerke 10 en 11 April namiddag. Te Westkapeüe voor Westkapelle 14 April en 15 April voormiddag c te Zoutelande 15 April namiddag. Te Domburg voor Domburg 16 April voormiddag en 17 April voor Aagtekerke 16 April namiddag. Te Oostkapelle 26 April. Te Serooskerke (Walcheren) 28 April. Te Veere voor Vrouwenpolder 29 April voormiddag voor Veere 29 April namiddag en 30 April. Te Arnemuiden en 2 Mei. SOUBURG. Gisterenavond had in hel café „de Zwaan" de aangekondigde openbare vergadering met debat der afdeeling Souburg der S. D. A. P. plaats. De voorzitter, de heer Janse, zeide, dat deze vergadering was belegd om de kiezers en kiezeressen te kunnen laten oordeelen over de woordbreuk der Vrij zinnige raadsleden. De heer De Pries ter zou thans over dit onderwerp spre ken en het bestuur der S. D. A. P. had den heer Jobse uitgenoodigd tot debat. ToDzijn spijt en zeker wel tot spijt van alle aanwezigen, is per advertentie door het bestuur der Vrijzinnige kies- vereeniging bekend gemaakt dat den heer Jobse niet toegestaan is op deze vergadering aanwezig te zijn. Het zelf door den heer Jobse gevraagde open baar debat kon dus niet plaats hebben. Temeer speet hem dit, daar vroeger door den heer Jobse gezegd is dat hij met zijn bestuur en kiezers niets te ma ken had, dat zou hij binnen vier jaar weer wel goedmaken. Nu hij zich echter in de knel gevoelt is hel bestuur goed om hem er uit te helpen en wil hij zich wel organisatorisch gedragen en den wensch van zijn bestuur opvolgen, door hier niet te verschijnen. De heer De Priester het woord ver krijgende, las de geplaatste advertentie voor. waarin vermeld stond, dat het den heer Jobse niet toegestaan werd deze vergadering te bezoeken en dat er dus geen debat zou zijn. De heer Jobse niet toe te staan deze vergadering te bezoe ken is het recht van het bestuur der Vrijz. kiesvereeniging, maar te adver- teeren dat er geen debat zal zijn, noemt spreker een brutaliteit. Hierna zette de heer De Priester uit een het verloop der gehouden gecombi neerde vergadering van het bestuur der Vrijz. kiesvereeniging en het bestuur der S. D. A. P. Deze vergadering werd geleid door den heer Jobse. Op deze vergadering is van vrijzinnige zijde ge tracht deze zaak te sussep of anders de zaak tusschen de heeren Jobse en De Priester te behandelen in een ledenver gadering der vrijz. kiesvereeniging en de afdeeling S. D. A. P., dus geen openbaar debat. Beide voorstellen kon den niet worden aanvaard, daar de heer Jobse een openbaar debat ge- wenscht had en de beschuldigingen door den heer Jobse in het openbaar geschreven, ie ver waren gegaan om dit in een onderonsje uit te maken. Tot geen overeenstemming gekomen zijnde, besloot de S. D. A. P. deze vergadering te beleggen en den heer Jobse uit te noodigen tot debat. Hierna ging spre ker na wat door den heer Jobse in zijn ingezonden stukken over deze zaak is geschreven. Spr. motiveerde het vóór- stemmen om de openbare school toe te staan voor het landbouwonderwijs en zeide hierin geen woordbreuk gepleegd te 'hebben tegenover de Vrijzinnigen. De heer Jobse had dan ook al gezegd, dat dit verwijt hem in een warm oogen- blik ontvallen was. Weerleggende alle beschuldigingen, door den heer Jdbsc geschreven, kwam spreker tot zijn on derwerp De woordbreuk der Vrijzin nigen. Spreker zette uiteen hoe de overeen komst tusschen de fractie der Vrijzin nigen en de fractie der S. D. A. P. tot stand was gekomen, wat van genoeg zame bekendheid mocht geacht wor den, alleen dat de heer Jobse namens de Vrijz. kiesvereeniging den heer De Priester een wethouderszetel had aan geboden, werd voor het eerst vernomen, wat door de S. 'D. A. P. niet werd ge wild. Vermelding dient ook, dat een aan het bestuur der Vrijz. kiesvereeniging gezonden schrijven van de S. D. A. P„ om met de gezamenlijke partijen over leg te plegen omtrent de verdeeiing der wethouderszetels, door den heer Jobse onder zich was gehouden en niet ter kennis van zijn bestuur was gebracht. Spreker concludeerde, dat de heer Jobse alleen het bestuur zijner partij wil er kennen als hij bescherming noodig heeft. Hierna ging spreker de door beide partijen geteekende overeenkomst na, bijzonder stilstaande bij twee punten regeling schoolgeldheffing en invoering progressieve belasting. Over beide pun ten hadden de vrijzinnige raadsleden de wenschen van de S- D. A. P. aanvaard en onderteekend en bij de behandeling in den raad verklaarden allen zich te gen, behalve de heer La Soe bij het voorstel tot progressieve heffing, hoe wei niet in overleg met zijn partijge- nooten. Resumeerende zeide spreker, dat niet de S. D. A. P. woordbreuk heeft ge pleegd, maar dat de vrijzinnige raads leden hierdoor op de twee voornaamste punten de overeenkomst hebben ver broken en wanneer de vrijzinnigen hun situatie in den raad inzien, zijn de hee ren wethouders verplicht hun zetels ter beschikking van den raad te stellen. Van de gelegenheid tot debat gaf zich op de heer La Soe, lid van den gemeen teraad en van het bestuur der Vrijz. kiesvereeniging. De heer La Soe begon met te zeggen dat het bestuur der Vrijz. kiesvereeni ging ook hem verboden heeft deze ver gadering bij te wonen, desalniettemin wenscht hij zich hieraan niet te storen en wil in het kort uiteenzetten zijn per soonlijke beschouwing over deze zaak. Na gezegd te hebben dat hij de over eenkomst eerst had geteekend, nadat de heer De Priester de verzeke ring had gegeven dat bij niét on- derteekening geen samenwerking mó gelijk was, betwistte de heer Lasoe, dat Burg. en Wetli. met een uitgewerkte schaal voor progressieve belasting had der. moeten komen, daar dit door den heer De Priester beloofd was dat dit door de S. D. A. P. zou geschieden. Over het toestaan der openbare school en het voorstemmen van den heer De Priester, zeide de 'heer Lasoe, dat dit de eerste oorzaak is geweest van de woordbreuk tusscheij de twee fracties. Over de ingezonden stukken in de „Vlissingsche Courant" wilde de heer La Soe zeggen, dat wat de heer Jobse geschreven heeft, zijn sympathie, zoo min als van .het bestuur der Vrijz. kies vereeniging wegdraagt. Ten slotte sprak de heer La Soe over de mogelijkheid dat het uit de openbare school moeten van de zangvereeniging, voor den heer De Priester een oorzaak kan geweest zijn, dat hij voor het toe staan der openbare school was. In zijn repliek besprak de heer De Priester nogmaals de-kwestie en zeide dat de heer La Soe zich er al te ge makkelijk afmaakt. Wat door den heer La Soe is gezegd is een trachten goed te praten zijn eigen houding, het doen zijner partij is door hem echter niet verdedigd. Wat de heer La Soe zeide omtrent het aanbieden door de S. D. A. P. van een uitgebreide schaal voor pro gressieve belasting, is een vergissing. Alleen wanneer Burg. en Weth. on machtig of onwillig waren dan zou een uitgewerkte schaal door de S. D. A. P. worden aangeboden, maar anders is dit het werk van Burg. en Weth. Dat de Vrijz. heeren zich wel eens meer ver gissen, bleek ook dezer dagen nog, toen beweerd werd dat- er niet aan ge dacht was dat er een overeenkomst be stond. Ais antwoord op'de twijfel die de heer La Soe geopenbaard heeft omtrent an dere motieven die den heer De Priester zouden geleid hebben bij het stemmen voor het toestaan der openbare school, zeide deze, dat niet door zijn stern de zangvereeniging in de openbare school is gebleven, maar dat dit geschied is op voorstel van den heer Holthuijzen, dus dat de Vrijzinnigen zelf de oorzaak zijn dat alle vereenigingen in de open bare school kunnen zijn en de toestand gebleven is zooals die was. De heeren Bouff en Janse verklaar den dat er geenerlei afspraak is ge weest omtrent de zangvereeniging en de heer Lasoe gerust kan wezen dat hierin geen vuiligheid bestaat. De heer La Soe, in de gelegenheid gesteld nogmaals te antwoorden, zeide dit niet meer te zullen doen, waarna de voorzitter een woord van hulde bracht aan den heer La Soe, die, zonder het recht verkregen te hebben van zijn be stuur, hier tegenwoordig was en niet tegenstaande het hem opgelegde gebod, hier heeft durven spreken en dankte de heer De Priester voor zijn duidelijke uiteenzetting van de zaak en verzocht alle aanwezigen het uit te dragen dat de Vrijzinnige raadsfractie niet voor het voetlicht durft te komen, ook niet als de S- D. A. P. haar daartoe uitnoo- digt. Het applaus bewees dat aan dit laatste verzoek zou voldaan worden. Hierna sloot de heer Janse deze open bare vergadering. Inbraken te Souburg. Gisterenmorgen werd op verzoek der gemeentepolitie iemand uit Philip pine door de rijkspolitie hierheen ge bracht, teneinde te worden gehoord omtrent de hier plaats gehad hebbende diefstallen in de Gereformeerde kerk en bij den landbouwer W. Ofschoon deze persoon eerst pertinent ontkende, wist de politie hem na enkele uren tot bekentenis te brengen. Voor het ont vreemde geld had hij zich enkele nieu we kleedingstukken aangeschaft en er voorts van geleefd. Ook had hij in de kerk te Koudekerke ingebroken en het gestolen geld daar van grootendeels verstopt in de duinen. Op zijn aanwijzing werd het na lang zoeken gevonden. Het zilver, had hij ten eigen bate gebruikt, doch er was nog twaalf kilo en zeven ons koper geld. De man is geboortig uit Philippine, diende als vrijwilliger in het Belgische leger en stond in den laatsten tijd als- zoodanig in Duitschland, aiwaar hij kort gelegen deserteerde. Reeds vroeger heeft hij ingebroken in de kerken te Ede, Aardenburg en Philippine. Een woord van hulde aan onze poli tie is hier zeker op zijn plaats, voor haar onvermoeide pogingen den dader op te sporen en daarna te doen beken nen. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Geref. Gem. Beroepen te Kalamazoo (Michigan, N. Amerika) ds. B. van Neerbos te Ter Neuzen. RECHTSZAKEN. Een burgemeester in de beklaagden bank. Op 15 October heeft G. J. F. G. d. S„ burgemeester van Ouddorp, mr. Zaaijer, den curator in het faillissement van zijn schoonouders, „vlegel" genoemd en „kwal" en hem gekwalificeerd als „den onbeschoftsten kerel van heel Flakkee". Mr. Zaaijer vond dit beleedigingen en had een klacht ingediend. Met een gemoedelijke les, om -zich voortaan te bedwingen, anders kan beklaagde nooit een burgemeester zijn, tot wien zijn burgers in eerbied opkij ken, veroordeelde de politierechter te Rotterdam den burgemeester tot 50 boete, subs. 25 dagen hechtenis. Overtreding Arbeidswet. Voor het kantongerecht te Amster dam stond terecht een bakker wegens overtreding van de Arbeidswet. Hij had een jongen van jeugdigen leeftijd in zijn, bedrijf laten werken, zonder dat deze op de arbeidslijst vermeid stond. Daar de bakker reeds meerdere ma len wegens overtreding van de Arbeids wet had terecht gestaan, eischte het O. M. een principieele hechtenis van één week. De kantonrechter veroordeelde hem overeenkomstig den eisch. MARINE EN LEGER. De luitenant ter zee le klasse W. C. A. Vink wordt van ter beschikking als lc officier bij de marine-kazerne te Willemsoord geplaatst. De officier-vlieger 2e klasse M. C. Moes is aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en zal 22 dezer zijn bestem ming volgen met het stoomschip „Rem brandt". Dq kapitein-luitenant ter zee R. H. Haantjes en de luitenant ter zee 2e klasse A. E. Ernste zijn per particuliere gelegenheid uit Oost-Indië terugge keerd. De politiekruiser „Triton" is naar 's rijks werf te Willemsoord gedirigeerd, om alvorens weer dienst te gaan doen, de noodige voorzieningen te ondergaan. VOETBAL. Velocitas excit. Het is thans een voldongen feit, dat de Bredasche cadettenclub van het voetbaltooneel zal verdwijnen, wat wel jammer is. In den wedstrijd tegen Vlis singen vertoonde zij'nog keurig spel. het is bovendien een fair-spelende ploeg, zoodat haar verdwijnen een ver lies voor het zuidelijk voetbal betee- kent. Voor Vlissingen heeft het in zooverre beteekenis, dat nu de met 40 gewon nen wedstrijd geannuleerd wordt, zoo dat de roodwitten nu weer 11 punten hebben uit 6 wedstrijden. De doelcijfers zijn 164 en het gemiddelde 1.83. Moge deze kleine tegenslag voor Vlissingen een aansporing zijn om zich met verdubbelde energie in den strijd te werpen en de 1000 M. naar den top der „competitieberg" met succes af te leg gen. Reeds a.s. Zondag krijgen jullie ge legenheid om het oude puntental (13) weer te bereiken. Zorgt er nu ook voor, dat de oude doelcijfers (204) even eens weer worden verkregen. Tegen Willem II (2) moet toch zeker gewon nen worden. Verras ons desnoods met een St. Nicolaassurprise, door met ab normaal groote cijfers te winnen als het maar geen onaangename verrassing wordt, dat zijn we den laatsten tijd niet meer van jullie gewoon. Good luck in Tilburg SHARP-EYE. Sickesz' Voetbalspel. Wij vestigen bijzonder de aandacht op een zeer eigenaardige en merkwaar dige reclame, die in dit nummer van, ons blad per advertentie wordt aange kondigd, nl. op het „Sickesz' Voetbal spel", dat een voetbalwedstrijd in mini atuur geeft, waaraan ongetwijfeld alle voetballiefhebbers zullen deelnemen. Nog nimmer is, voor zoover ons be kend, zulk een typische en bijzondere reclame bedacht Geen spel is ter we reld zóó populair als het voetballen. Dat men nu als op een schaakbord thuis als het ware een voetbalmatch kan spe len, is zulk een origineel idee van de -firma Sickesz, dat er geen voetbal enthousiast in den lande zal zijn, of hij zal dit spel willen hebben en volgen Dat daarbij nog kostbare geld- en an dere prijzen aan de oplossing zijn ver bonden, is een bijkomstige omstandig heid, die de animo voor de mededinging nog belangrijk zal vergrooten. Biljarten.'In het Zuid-Hol- landsch Koffiehuis, Dokkade alhier, be gint, zooals in een advertentie wordt medegedeeld, Woensdag a.s. het twee de biljart kegelconcours.

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 6