SPORT VISITEKAARTEN INGEZONDEN STUKKEN Land= en Tuinbouw den nek aangezien worden en nood ge dwongen weder vervallen tot misdaden of levenslang finantieel een last worden voor de gemeenschap, wanneer het genootschap hun niet de hand reikte, hen hielp opstaan, hun behoedde om weder te vallen. Dat kan ook voorgekomen zijn of in de toekomst voorkomen bij Ingezetenen uit uwe gemeente en zoo wordt ook uwe zaak door het genootschap behar tigd. Wil ons nu helpen de gelden bijeen te brengen, die noodig zijn om het ge nootschap in staat te stellen steeds meer uitbreiding aan zijn taak te ge ven, opdat elke ontslagen gevangene kan worden geholpen aan de hem pas sende plaats. Hoe U dat wilt doen, laten wij gaar ne aan U over. U kent beter dan wij de plaatselijke toestanden en de wijze, waarop men ten uwent tot de burgers moet komen om hen tot offervaardig heid te brengen. Het moet niet moeilijk zijn in elke gemeente een bedrag bijeen te brengen, daar ieder toch voile sympathie voor het doel moet hebben. De kleinere ge meenten kunnen gemakkelijk 25 inza melen, de grootere en de steden na tuurlijk meer. Op die wijze zal een be hoorlijk bedrag bijeenkomen en zal Zeeland, als altijd een goed figuur ma ken in de rij der Nederlandsche pro vinciën. Maar dan ook allen de hand aan den ploeg en allen medegewerkt. Indien U dat zoudt willen doen, steunt U een goed doel en een uiterst practisch belang voor de gemeenschap. Wil ons dan spoedig verblijden met een groote bijdrage uit uwe gemeente. In deze commissie hebben o.a. zit ting de heeren C. A. van Woeideren en F. C. Wijsveld alhier. Er wordt in dezen tijd veel hulp voor allerlei goede doeleinden gevraagd, doch wij mogen vooral niet vergeten eigen goede werken te steunen en daaronder behoort zeer zeker het doel wat dit genootschap beoogt. De heer Wijsveld heeft zich, in over leg met den burgemeester, bereid ver klaard eventueeIe giften in ontvangst te nemen. Hieronder wordt ook gere kend de opbrengst van collecten in bedehuizen (de kerkeraden hebben ook alle een schrijven ontvangen). De verantwoording van giften zal in ons blad geschieden. Bazar Geref. Jeugdorganisaties. De netto-opbrengst van de in de vo rige maand gehouden Bazar van de Geref. Jeugdorganisaties alhier bedroeg een som van 1409.12. „De Kleine Stem". Evenals elk jaar de gewoonte is, zal ook nu weer door dit kinderzangkoor het St. Nicolaasfeest in het Concertge bouw gevierd worden. Dit feest, door de kinderen steeds met vreugde tege moet gezien, zal morgenavond gehou den worden. Bij gunstig weer wordt aan de Paul Krugerstraat, hoek Bad huisstraat, tegen zes uur samengeko men, alwaar St. Nicolaas met zijn on- afscheidelijken Piet zich op zijn zege wagen bij den stoet zal aansluiten, waarop dan vandaar door een gedeelte der stad naar het Concertgebouw ge marcheerd wordt. Dat aan de kinderen daar een avond van genot en vreugde wordt verschaft, daarvoor zal onze goede Sint wel bij voorbaat gezorgd hebben. ■Door de mandoline-vereeniging „T. O.V.l.D.O." zal ter gelegenheid van het St. Nicolaasfeest op Woensdag a.s. van 7 tot 8 uur n.m. een concert worden gegeven voor de verpleegden uit het gasthuis. In het najaar wordt een dergelijke uitvoering gegeven, wel ke bij de oudjes zeer in den smaak viel, zoodat door hen om een herhaling is verzocht. Albert Vogel. De bekende voordracht-kunstenaar Albert Vogel zal a.s. Zondag optreden in het Concertgebouw alhier. Reeds meermalen hebben wij ook hier mogen genieten van de talenten van dezen beroemden declamator. Op zijn programma voor Zondag komen vier nummers voor, waarvoor wij naar ach terstaande advertentie verwijzen. Soirée-dansante. De soirée-dansante, Zaterdag in „de Oude Vriendschap" gegeven door de dansclubs „La Jeunesse" en „Ma Gaïté", heeft een buitengewoon succes gehad. Daarom zal a.s. Zaterdag weder een dergelijke soirée worden gegeven en zal dezelfde prachtige versiering worden aangebracht. Gevaarlijk. Door de politie is gisterenavond een 60-jarige vrouw thuisgebracht, die was gevallen in een put, welke gegraven was bij het kantoor der Kon. Maatsch. „de Schelde" voor het leggen van een kabel in de Aagje Dekenstraat. De vrouw had zich ernstig bezeerd. De oorzaak van het ongeval is ge legen in de omstandigheid dat men verzuimd had bij het gat een behoorlijk hekwerk met verlichting aan te bren gen. De politie stelt thans een onderzoek in of hier inderdaad van verzuim of nalatigheid sprake is, teneinde in dit geval proces-verbaal tegen den betrok kene op te maken. Oplichting Meerdere ingezetenen hebben bij de politie aangifte gedaan dat zij aan een Duitscher, die hen bezocht, opdrachten hadden verstrekt tot het doen maken van vergrootingen van portretten, waarbij dadelijk een zeker bedrag moest worden gestort, dan wel na eeni- gen tijd, wanneer deze Duitscher met de zgn. proef terugkwam. in alle gevallen werden de vergroo tingen niet ten uitvoer gebracht, waar om aan oplichting wordt gedacht. Het spreekt vanzelf dat deze zgn. fotograaf niets meer van zich doet hooren en natuurlijk de reeds gestorte gelden niet worden teruggebracht. Zeer vele inwoners dezer gemeente zijn de dupe geworden van de trucs van dezen oplichter. Bij de groote collecte, Zaterdag jl. voor Duitschland, hebben anderen of beter gezegd onbevoegden, hiervan misbruik gemaakt, althans bij meerdere ingezetenen was m,en tweemaal aan de deur geweest, waarbij dan bleek dat men de eerste maal had geofferd in handen van onbevoegden. Een zeer ernstig onderzoek in deze wordt door de politie ingesteld. Slecht individu. Door de politie wordt gezocht naar een man, die blijkens bij haar ingeko men klachten speciaal op meer afgele gen plaafsen in deze gemeente andere mannen aanspreekt en dan vermoede lijk met minder eerbare bedoelingen een gesprek tracht aan te knoopen. Voor het examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid in boekhou den en aanverwante vakken afgeno men door de Vereeniging van Leeraren in Boekhouden te Amsterdam, slaagde onze stadgenoot de heer Chr. M. P. Willemse. De Brusselsche Bank. Naar het huis van bewaring te Mid delburg is overgebracht de 56-jarige D. v. D. uit Utrecht, vroeger directeur van het bijkantoor der Brusselsche Bank te Bergen op Zoom. Een auto-ongeluk. Zondagavond had te Schore een on geluk plaats met de auto, waarin dr. Martens uit Middelburg, die een patiënt te Krabbendijke zou bezoeken, was ge zeten. Vlak voor het dorp schoot een fietser voorlangs de auto waardoor deze laatste te sterk remde, tengevolge waarvan de rem brak en de auto, mede door de gladheid van den weg, zoo uit den koers geraakte, dat deze met ge broken wiel aan den slootkant terecht kwam. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor, wat wel een wonder mag genaamd worden. Dr. Martens heeft de reis naar Krabbendijke met een andere auto kunnen vervolgen. Laat in den avond was de auto in zooverre hersteld dat de terugreis naar Middelburg kon worden voortgezet. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Dr. D. H. Th. Vollenhoven. Na een ernstige ongesteldheid van ruim 10 maanden is dr. D. H Th. Vol lenhoven, pred. bij de Geref. kerk te 's- Gravenhage, vroeger te Oostkapelle, Zondagmorgen onverwachts in de Hulpkerk voor zijn gemeente opgetre den. Spreker bepaalde zijn gehoor bij Jesaja 40 1—8. Vóór spreker zijn predikatie begon, vertolkte hij met een enkel woord zijn blijdschap en dankbaarheid voor zijn herstel. Aan het einde van zijn predikatie uitte de gemeente haar blijdschap, door den herstelden predikant staande de zegenbede uit Psalm 134 toe te zingen. President Coolidge over het Leger des Heils. President Coolidge heeft in Het Witte Huis een deputatie van het Leger des Heils ontvangen en deze o.m. als volgt toegesproken Ik heb een diepe en op rechte belangstelling voor het werk dat gij doet, in het beginsel dat gij Verte genwoordigt en in de hoop die gij de menschheid voorhoudt. Het is heel ge makkelijk zich te laten ontmoedigen. Het is heel gemakkelijk te meerien dat alle mannen en vrouwen slecht zijn dat er geenerlei' geneigdheid is van hun kant om den juisten koers te volgen en het goede te doen. Uw succes demon streert duidelijk en overtuigend dat dit niet het geval is. Gij brengt de wereld tot betere dingen. Gij stelt een groote hoop in het licht door er den nadruk op te leggen dat er in ons allen, van den hoogste tot den laagste, een hoop is die nooit verloren kan gaan, een geest die eeuwig is MARINE EN LEGER. De luitenant ter zee le klasse W. J. D. Posthumus is per particuliere gele genheid naar Oost-lndië vertrokken, hij is bestemd voor den dienst aldaar. De luitenants ter zee 2e klasse C. Moolenburgh en A. H. J. Kramers wor den uit Oost-lndië terugverwacht. De officier van gezondheid le klasse <H. H. van der Meer heeft eervol ontslag uit den zeedienst aangevraagd. De sergeanten- of korporaals-hoorn blazers zijn uit de sterkte van de sta ven van de regimenten vesting- en kust- artillerie en van het korps pontonniers en torpedisten vervallen. VOETBAL Het lokkende Paradijs. Wat heeft voëtbal nu met een Paradijs te maken, zullen vele lezers vragen bij het lezen van dit opschrift. Dit Paradijs is na tuurlijk figuurlijk bedoeld, nl. het Para dijs der Xe klasse. Maar dit Paradijs is zeer moeilijk te bereiken, hoe verlokkelijk het er ook uitziet. Het is gelegen op een hoogen berg, de Competitieberg geheeten, die 1800 M. hoog is 10 clubs trachten dien berg te bestijgen en iederen speeldag kan men 100 M. klimmen. In 18 speeldagen zou dus de top te bereiken zijn. Maar dat ldammen is zeer moeilijk, daar de clubs dit elkaar onderling trachten te beletten. Struikelen en vallen doen dan ook vele clubs en slechts aan één club is het ge geven den top te bereiken. Van de 10 Clubs zijn er al 9 gevallen, sommigen zelfs meerdere malen, anderen zijn weer opge staan en doen nog mee aan den strijd. Al leen Vlissingen is nog niet gevallen. Wel is zij eenmaal gestruikeld, maar ferm her stelde zij zich. Reeds 700 M. heeft zij af gelegd. Nog 1100 M. resten haar, doch zij is nog onvermoeid. En wanneer dan de top is bereikt, dan nog is men niet in het Paradijs. Dan moeten nog de Kampioens- treden bestegen worden. Drie clubs beletten elkaar dan weer het bestijgen dier treden. In 4 Zondagen moe ten 400 treden beklommen worden, iederen Zondag 100. En die treden zijn o zoo glibberig Hoe licht glijdt men daar niet uit. En valt men daar, dan rolt men weer den gehee'len berg af. En een volgend jaar mag men dan opniéijw trachten den Competitieberg en eventueel de Kam- pioenstreden te bestijgen. Dus. Roodwit- ten, zorgt ervoor, dat je niet valt, en als je valt, richt je dan direct weer op Jullie hebt de voetbal-lagere-school reeds lang achter den rug. Thans zijn jullie op de voetbal-H. B. S. Het is nu aan jullie om te zorgen, dat je het volgend jaar de voefbal-hoogeschool bezoekt. De kans is dit schooner dan ooit. Julli hebt je eigen lot in handen. Middelburg hier te kloppen en in Roosendaal gelijk te spelen is het voornaamste van jullie taak. En dat kan. En wat kan. dat moet ook Denk aan het lokkende Paradijs SHARP-EYE. Wacht niet tot den laatsten dag met het bestellen Uwer Wij hebben een groote keuze De uitvoering is onberispelijk De prijzen billijk en de afwerking vlug Boekdrukkerij VAN DE VELDE Vliegen. Tijdens een proefvlucht Zaterdagmorgen is nabij Cherbourg een vliegtuig in zee gestort. De machi ne was met drie, officieren en vijf zee lieden bemand. Zondagmorgen is het vliegtuig ge vonden. Vijf man bevonden zich op 't toestel. Vier van hen waren ongedeerd, de vijfde was overleden. Een onderzoek is ingesteld naar de drie andere pas sagiers. Men vreest, dat zij zijn ver dronken. Buiten verantroordelijkheid der redactie De copie wordt niet teruggegeven NOOD ÏN DUITSCHLAND. De colecte op Zaterdag heeft zooals de ze courant reeds berichtte opgebracht I659.00y2. Dit is een mooi bedrag voor een gemeente zooals Vlissingen. Aan allen die daartoe medewerkten, zoowel in de voorbereiding als op den dag zelve, komt een woord van dank toe. Maar in de eer ste plaats aan hen die, wat de meeste col lectanten ondervonden, in het algemeen zoo gulhartig hun gaven beschikbaar stel den. Tot dusver zijn, tot het bereiken van dit resultaat geen noemenswaardige kosten ge maakt, aangezien de „Vüssingsche Cou rant" het hare er toe bijdroeg om deze collecte vóldoelide in de gunst van de Vlissingers aan te bevelen, door het plaatsen van diverse berichten en ingezon den stukken niet alleen, doch ook door het tevens om niet plaatsen van groote, goed zichtbare advertenties. Daarvoor moeten wij uitgevers en redac tie een woord van oprechten dank bren- gen. Wij zijn dus dankbaar blijkens het bo venstaande, maar niet voldaan. Wel zijn wij, voldaan over de opbrengst van Zater dagmiddag, maar het heeft van den beginne af aan in onze bedoeling gelegen om na het verzamelen van geld, over te gaan te trachten ook kleedingstukken van allerlei soort en zoo mogelijk voedingsmiddelen in natura op te halen. Velen zullen wel eeni'ge, wat men noemt, afleggertjes hébben liggen, kleedingstuk ken -die men zelf niet meer van plan is te dragen en toch voor een bevolking die zonder middelen tot aanschaffen van be hoorlijke kleeding is, een welkome be schutting kunnen vormen tegen de koude. Wij hebben daarom het plan gevormd, weer en wind dienende, Zaterdag 8 De cember door eenige vrachtwagens een om gang door de stad te doen maken om een inzameling als boven omschreven te hou den. Het is ons bekend dat velen zich reeds voornamen om ten behoeve van de Duit- sche bevolking eenige meer of minder be langrijke giften in natura af te staan, wij hoorden reeds van gecondenseerde melk en vet. Iiidien aan onzen Secretaris, Koudekerk- scheweg 4, voor Vrijdagavond hiervan ken nis wordt gegeven, kan voor het doen stil- houden van de wagens voor de bepaalde adressen zorg worden gedragen. Overigens willen wij nogmaals den na druk leggen op het werk dat verricht wordt door het Comité voor huisvesting in Ne derland, waarvan een afdeeling hier ter stede bestaat, onder leiding van de dames Van WoeiderenLuyken en Dijkstra Kilian, die gaarne nadere inlichtingen ver schaffen over dit speciale werk aan hen die, op een bepaald tijdstip een kind van bepaalden leeftijd, godsdienst of geslacht tijdelijk tot zich willen nemen. Denzulken raden wij aan eventueele thans overtollige kinderkleeren nog even vast te houden. Namens het Algemeen Comité leniging van Buitenlandschen Nood, De Secretaris, D. L. H. VAN RAALTE. DE NOOD IN SAKSEN. Hooggeachte Redactie Het zij mij vergund' U namens het comité voor Saksen! hartelijk dank te betuigen voor de krachtige medewerking, die U zoo belangeloos aan het Plaatselijk Comité voor Saksen door middel van uw blad gegeven hebt. Dat een zoo groot bedrag aan geld ƒ401 en een zoo groote hoeveelheid goe deren werden bijeengebracht, is zeker voor een goed deel aan uw woord van op wekking te danken. Verder zou ik een woord van dank wil len richten tot allen, die ook maar op eenige wijze hebben medegeholpen om den nood in de Saksische Pastorieën te leni gen. Deze allen met name te noemen is mij niet wel mogelijk, maar een paar na men zou ik toch gaarne naar voren willen brengen en wel, die van collega Voor hoeve, die van den heer Landsman en zijn echtgenoote, benevens die van den heer Waldave, omdat zij zich voor deze zaak zooveel arbeid gegeven hebben. Vlissingen heeft veel geofferd en ik twijfel niet of het zal blijven offeren. Hartelijk dank voor alles, wat Vlissingen in dezen deed. Namens het Hoofdcomité, Ds. H. JANSSEN, Leger- en Vlootpredikant in Algem. Dienst. Den Haag. 1 December 1923. Zeeuwsche Landbouwmaatschappij. Maandag werd onder voorzitterschap van den heer mr. P. Dieleman, te Middel burg een algemeene vergadering gehouden van de Maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland (Z.L.M.), welke werd bijgewoond door den directeur van den landbouw, den inspecteur, den heer Kakebeeke, den Commissaris der Ko ningin en ten deele ook door den burge meester van Middelburg, terwijl later ook kwamen de regeeringscommissaris bij de Mij. „Zeeland", de heer A. de Vulder van Noorden en de directeur dier maatschappij, de heer Waller. In zijn openingswoord wees de voorzit ter er uitvoerig op hoe nog steeds goede ontwikkeling voor de landbouwers een eisch blijft. Vastgesteld werd de begrooting voor 1924 zooals die door het bestuur was ont worpen. De contributieregeling zal zijn als voor 1923, maar vrouwen en inwonende familieleden van toedrijfsleden zullen lid kunnen worden voor 1 Door den heer C. Zwagerman, rijks- zuivelvisiteur voor Zeeland, werd een in leiding gehouden over de productie, de af zet en de prijszetting der Zeeuwsche boter en kwam deze tot de conclusie, dat het wensdhelijk is, dat er voor geheel Zeeland rekening wordt gehouden met den prijs zooals die op de Middelburgsche markt wordt vastgesteld, maar dan moeten alle Zeeuwsche boerinnen daaraan medewer ken en daartoe riep hij de hulp van kringen en dorpsvereenigingen in. De heer B. Gerritzen, rijksfcuinbouw- consulent te Londen, hield een belang wekkende en uitvoerige rede over „De' afzet van Zeeuwsche land- en tuinbouw producten in Engeland", waarbij hij eigen lijk den geheelen Nederlandschen afzet naar Groot-Brittannië aanhaalde. Voor den uit voer van vtleesoh is Zeeland alleen van be lang voor wat 'betreft varkensvleesch verder telt het mede vooral voor bessen. Spr. behandelde het wetsontwerp dat in Engeland aanhangig Is om de inlandsche producten en ook die uit de dominions te beschermen, en meende, dat men door scherpe keuring, evenals dit reeds voor vleesch geschiedt, moet zorgen ook goede vruchten enz. te leveren, waarbij ook goede sorteering en goede verpakking een be langrijke rol spelen. Bij de op deze reden volgende discussies, wees zoowel de heer dr. Van Hoek als een der aanwezige leden er op, dat wel eens over het vervoer per boot der producten is geklaagd, maar brachten beide hulde aan de directie van de maatschappij Zeeland, die alles doet om aan de wenschen der verzenders tegemoet te komen. De heer Gerritzen wees er o.a. op, dat men het in Engeland den buitenlandschen handel niet makkelijk tracht te maken, wat o.a. bleek toen men klaagde over de kwali teit van het ingevoerd vleesch en een on derzoek ter plaatse door den inspecteur van het veeartsenijkundig. staatstoezicht aantoonde, dat een op de 10.000 inge voerde dieren was afgekeurd en daaraan nog niet veel slechts was te bespeuren. Ten slotte besprak de heer jhr. J. van Vredenburgh, voorzitter van het Neder- landsch trekpaardenstamboek, de plannen der regeering om de subsidie voor de paardenfokkerij in te trekken en wees hij er op, dat in België het rijk 500.000 francs en de provincie 300.000 francs geven. Spr. meende dat, als men moet bezuinigen, men den steun desnoods iets kan verminderen, maar daarom mag hij nog niet worden in getrokken. Landarbeiderswet. Bij Kon. besluit van 28 November is toegelaten als uitsluitend ter bevordering van de vericrijging van onroerend goed door landaibeiders werkzaam, de vereeni ging ter bevordering van de verkrijging van onroerend góed door landarbeiders „Wederzijdsch Belang", gevestigd te Mid delburg, kring de gemeenten Middelburg, Vlissingen, Ritthem, Arnemuiden, Veere, St. Laurens, Vrauwepofder, Serooskerke (W.), Oostkapelle, Aagtekerke, Westkapelle. Grijpskerke, Koudekerke (W.), Biggekerke, Meliskerke, Oost- en West-Souburg, Zou- telande en Nieuw- en St. Joosland. OPGAVE DER PERSONEN die zich in deze gemeente hebben gevestigd of deze hebben verlaten, gedurende de 2e helft der maand November. INGEKOMEN: F. Soetemeijer, kellner, Kromme Elleboog 2, van Zaandam. A. Gruppen, predikant, Scheldestraat 46, van Steenwijk. R. P. van de Wetering de Rooij, luite nant ter zee, wachtschip, van 's-Graven- hage. K. Berrevoets, marechaussée, Houtkade 10, van Teteringen. J. J. Mijnsbergen, treinpoetser Ned. Spoorwegen, Kanaalstraat 28, van 's-Gra- venhage. W. C. de Vos, onderwijzeres, Winkel manstraat 13, van St. Annaland. W. Mandemaker, korporaal-imachinedrij- ver, Hr. Ms. Z 4, van Amsterdam. J. Hartjes, administrateur, v. d. Swal menstraat 3, van Apeldoorn. A. C. Caljouw, zonder, 'Prinsenboschje 8, van 's-Hage. A. L. Sprong, leerling-onderofficier, Hr. Ms. „Van Meerlant", van Helder. M. de Vries, korporaal-monteur, Hr. Ms. „Van Meerlant", van Helder. D. Buck, korporaal-timmerman, Hr. Ms. Wachtschip, van Helder. M. J. Laurysen, marinier 2e klasse, Hr. Ms. Wachtschip, van Helder. J. Overgaauw, korporaal-schrijver, Hr. Ms. Z 3, van Helder. Mej. M. C. Hartog, verpleegster, Glacis straat 161, van Haarlem. D. de Voogd, machinist lichtschip, Bloe- menstraat 20, van Maassluis. J. Dourlein, marinier, Hr. Ms. Wacht schip, van Rotterdam. A. Hubregtse, kellner, Wagenaarstraat 19, van Nijmegen. I. van 't Hof, zonder, Glacisstraat 127 van Koudekerke. L. Korteweg, sergeant der artillerie, Margrietenlaan 25, van Willemstad. P. de Landmeter, kantoorbediende, Kou- dekerksche weg 73, van Rotterdam. A. Stroo, broodbakker, Hobeinstraat 93, van Voorschoten. E. Wodkowski, bankwerker, Breestraat 1, van Berlijn. J. van der Veen, officier Leger des Heils, Gravestraat 8, van Zwolle. A. E. LangesiepenSchmidt, zonder, Boulevard Bankert 106, van Remscheid. F. MontebaurPeglow, zonder, Slijk straat 5, van Berlijn. J. C. Wage, zonder, Residalaan 6, van Oostburg. J. C. Machgeels, stoker Nedpam, Schot- schenhoek 3, van Oost- en West-Souburg. D. BimmelBarentsen, huishoudster, Kanaalstraat 56, van Koudekerke. E. J. van de Brink, konstabelsmaat, Hr. Ms. Wachtschip, van Helder. F. D. E. Corveleijn, stoker K. M., Hr. Ms. Wachtschip, van Helder. A. Dat, stoker K. M., Hr. Ms. Wacht schip, van Helder. J. Huijssoon, stoker K. M., Hr. Ms. Wachtschip, van Helder. J. de Koning, leerling-stoker, Hr. Ms. Wachtschip, van Helder. Th. J. P. Born, machinist, Scherminkel- straat 1, van New-Yofk. P. W. J. Falhaber, stoker K. M., Hr. Ms. Z 3, van Helder. D. Leget, korporaal-machinedrijver, Hr. Ms. Z 3, van Heider. VERTROKKEN: E. J. P. E. Aspeslagh, Nieuwendijk 2, naar Brussel. A. C. Brasser, „Cornelis Drebbel", naar Oost- en West-Souburg. M. E. de WolffDaenen, Bellamy park 15, naar Loosduinen. Mej. W. Deen, Glacisstraat 161, naar Heemstede. C. P. de Waal, Oranjestraat 2, naar Roosendaal. D. van den Blink, Hr. Ms. Wachtschip, naar Gorinchem. Mej. M. E. M. Janssens, Coosje Busken- straat 21, naar Middelburg. J. Lasee, Dijkstraat 20, naar Rotterdam. J. M. Goedhart, Kasteelstraat 15, naar Rotterdam. P. A. van der Staal, St. Jacobstraat 27, naar Rotterdam. J. R. A. C. Doelitzsch, H. Ms. Wacht schip, naar Middelburg. A. Menschaart, Hr. Ms. Wachtschip, naar Helder. Th. Visser, de Ruyterstraat 12, naar Amsterdam. H. Groen, Papaverlaan 11, naar Batavia. A. van den Hoek, Zandweg 20, naar Assen. W. J. M. RöseneriManz, Hr. Ms.Wacht- sohip, naar Amsterdam. Wed. E. VerrijkePeute, Kaaskade- straat 5, naar Amsterdam. H. J. Kitz, Hr. Ms. „Gruno" naar Texel. J. Steketee, Vrijdomweg 44, naar Oost en West-Souburg. P. T. L. Born, Gevangenisstraat 7, naar Oost- en West-Souburg. A. Sturm, Glacisstraat 127, naar Zaaim- slag. J. G. Gofissen, Hr. Ms. „Van Meerlant", naar Maastricht. P. Smaardijk, Accacialaan 9, naar Helder. I. A. de Smit, Kasteelstraat 10, naar Eijsden. A. J. SamanHirdes, Verkuijl Quakke- laarstraat 54, naar Bussum. Mej. J. F. Gillissen, Vlamingstraat 31, naar Gouda. K. Vinke, Hr. Mr. Wachtschip, naar Helder. j. Boshamer, Breestraat 1, naar Dor drecht. A. J. de Koster, Koudekerksche weg 55, naar Amsterdam. S. Timmermans, Hr. Ms. wachtschip, naar Oudenbosch. A. H. Steijnde Klerk, Nieuwendijk 17, naar Helder. E. C. Roedofse—Remijn, Aagje Deken straat 129, naar Oost- en West-Souburg. A. J. v. Breda, Dijkstraat 18, naar Brus sel.

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 2