I LAND GEMENGD NIEUWS LAATSTE BERICHTEN ADVERTENT1ËN d. van steijn a. m. luppes, Ia. s. buurman- f. bertijn. a. bertijn. 3EELINGEN. U :rjc, afgemat en len rug Bij al. mnoodig, want "zaak een nier- s Rugpijn Nie- l gebeterd kan eel voor onder en zoo dikwijls zich zoo onge- en ontwikkelen e oorzaak ver- odwinner, noch n kunnen, wan- k wordt begre- ïen. houd deze ge- rugpijn is een zwakte, evenals urineloozing en ine. En als gij leumatische pij— idheid, zenuw- ;ïd, neem dan begin zijn nier- ikke lijkst te ge- pijn Nieren Pil- n op te wekken, ken en genezen, wereld bekend, en werken niet gewanden. Juist en zeker op de verklaart het Foster's Rugpijn eken en drogist- 41 men mest, moe- 'oor pas geplan- is het niet goed, n kan het in den de bladeren zijn Vooral clivia's riad hebben, in- erzorgt. Clivia's anten omdat dit de meeste men en doen. Er zijn s nooit in bloei komt, omdat de gt. Die rust kan t te gieten in de- een ongestookte, rre. Komt er een ;eeft men ze om vloeimest, zooals geven. Begint de dan houdt men ven. Jonge scheu- jden, eveneens de den pot komen, grooten pot, kuip kan men de zij- Wil men andere >n snijdt men de er af. Aan de zij iet een stokje de anders maken ze in den verschen aar gaat men de ehalve clivia's en BINETSCRISIS )ST. t medegedeeld, is centrum dr. Marx imen te stellen, n de ministers uit worden overge- ann zal de porte- dsche zaken aan- ischt de te vormen larx toe, dat het de rijkszaken zoo vrije Rijksdagver- eele land mogelijk de Rijksdagfractie den rijkspresident n de crisis, op het ran uitstel der ka- verlangde een naar rechts. Den verzocht gehoor te ch van het volk en inden. Onder zulke de Duitsch-natio- verken aan de vor- ntwoordde o.a. dat er dr. Marx met de lit de midden-par at alle andere com- •en. als woordvoerder den Rijksdag ver- eke kringen wordt de leidende kracht linisterie genoemd, is in naam de leider N FRANKRIJK. chreven, dat hij, in- rtij de verkiezingen i alles te beproeven is met de belangen olk, om de Entente :er dan hij verlan- samen te werken, in de eerste plaats n de tweede plaats win voegde er aan n en de arbeiders- en de Fransche po litiek tot hoofdpunt van hun politiek program maken. De politieke campagne wordt steeds levendiger, de partijen hebben de be schikking over vliegtuigen, waarmede snel paketten en berichten kunnen ver voerd worden. Er wordt beweerd, dat de liberalen dagelijks vierduizend ver gaderingen houden. DE COMMISSIE VAN HERSTEL. Een officieel te Parijs uitgegeven communiqué zegt dat de commissie van herstel eenstemmig de volgende beslissing heeft genomen teneinde op grond van het bepaalde in art. 234 van het verdrag van Versailles de hulpbron nen en het betalingsvermogen van Duitschland te kunnen nagaan, heeft de commissie besloten twee sub-commis sies te benoemen van deskundigen uit de geallieerde en geassocieerde landen. De eene commissie zal tot taak hebben de middelen vast te stellen om het Duitsche budget in evenwicht te bren gen en de maatregelen die noodig zijn tot stabiliseering van het geld, terwijl de andere commissie het bedrag zal hebben vast te stellen van de waarde van het uit Duitschland naar het bui tenland gevoerde kapitaal en de midde len om dit in Duitschland terug te krijgen. De benoeming van de leden berust uitsluitend bij de commissie van herstel, die de regeering der Vereenigde Staten zal uitnoodigen tot medewer king. Persberichten voegen hieraan toe dat deze overeenkomst in principe reeds vroeger tot stand was gekomen in een particulier onderhoud tusschen den voorzitter Barthou en den Engelschen gedelegeerde Bradbury. EEN FRANSCH—DUITSCH GESCHIL. De Duitsche regeering heeft eenigen tijd geleden doen arresteeren een zeke ren Darmont, wiens arrestatie geheim gehouden werd. Hij wordt beschouwd als een tegen Duitschland optredend agent voor Frankrijk. Behalve Darmont werden ook te Frankfort en in de pro vincie Baden agenten gearresteerd. De regeering was in het bezit van de noo- dige gegevens voor de arrestatie van nog meer personen, doch dezen schij nen van de arrestatie van Darmond ge hoord te hebben en te zijn gevlucht. De Fransche regeering heeft tegen de arrestatie van Darmont geprotesteerd, op grond, dat deze een Zwitsersch on derdaan zou zijn. De Zwitsersche re geering heeft echter de rechten van Duitschland erkend. De Duitsche regee ring weigerde de invrijheidsstelling van Darmont, waarop de Fransche regee ring opnieuw protesteerde en dreigde een gijzelaar te nemen. Zij arresteerden in dit verband dr. Lentz te Dusseldorf. De Duitsche regeering heeft gisteren avond een nieuwe nota naar Parijs ge zonden, waarin zij mededeelt, dat Dar mont voor het staatsgerechtshof te Leipzig zal terechtstaan. UIT DE FRANSCHE KAMER. In de Kamer antwoordend op de be schuldigingen van den socialist Uhry, dat Tirard de leiders der beweging in het Rijnland had betaald, merkte Poin- caré op, dat Tirard er eveneens van beschuldigd werd zich tegen de bewe ging te verzetten. De waarheid was, dat Tirard onzijdig bleef en de bevelen, welke hij ontving om onzijdig te blijven eerbiedigde. Ik heb het recht, zoo ver volgde de heer Poincaré, de verwach tingen te koesteren, die ik in mijn jong ste redevoeringen aanduidde, dat name lijk de bevolking van het Rijnland uit vrijen wil en spontaan de banden met Pruisen zou slaken. Men mag zich af vragen of er zich te midden dier bewe ging geen „agents provocateurs'- van Duitschland bevinden, die trachten een beweging in discrediet te brengen, die over het geheel genomen spontaan en volkomen behoorlijk is. DE BEVOLKING VAN BELGIE. Volgens een officieele opgave telde het koninkrijk België op 31 December 1922, Eupen en Malmedy niet inbegre pen',-7.539.568 inwoners tegen 7.482.133 op 31 December 1921. De vermeerde ring bedraagt dus 57.435. In al de provinciën, Luxemburg alleen uitgezonderd, nam de bevolking toe. De aanwinst in Brabant bedroeg 17.010 inwoners, in West-Vlaanderen 16.523, in de provincie Antwerpen 7082, in He negouwen 5386, in Limburg 4928, in Oost-Vlaanderen 3978, in de provincie Luik 3395, in de provincie Namen 66, Luxemburg ging achteruit met 933 in woners. De bevolking nam af in de Vlaam- sche arrondissementen Thielt (West- Vlaanderen), Oudewaarde en Gent (Oost-Vlaanderen) en in de Waalsche arrondissementen Ath, Thuin (Hene gouwen), Borgworm (Luik), Aarlen, Bastenaken, Mardie en Neufchüteau (Luxemburg), Namen (prov. Namen). Het dichtst bevolkt is het arrondis sement Brussel met 1.106.568 inwoners, het minst bevolkt dat van Veurne (West-Vlaanderen) met slechts 41.216 inwoners. HET AMERIKAANSCHE DRANK VERBOD. De politieke correspondent van de „Daily Mail" verneemt, dat belangrijke stappen zijn gedaan tot het tot stand komen van een verdrag, waarbij de regeering van de Vereen. Staten de be voegdheid krijgt, Britsche schepen te doen onderzoeken in verband met het vervoer van drank. Het ontwerp-ver- drag, dat thans door het Britsche mi nisterie van buitenlandsche zaken aan de Vereen. Staten is voorgesteld, voor ziet In het recht van onderzoek binnen een bepaalde grens gedurende een ze keren vaartijd buiten de driemijlsgrens. Het ontwerp legt er evenwel den na druk op, dat in alle andere gevallen de wettige grens van de territoriale wate ren drie mijl van de kust ligt. Daarte genover hebben de Vereen. Staten er in toe te stemmen, dat aan Britsche sche pen, die in Amerikaansche havens bin nenkomen, wordt toegestaan een zekere hoeveelheid sterken drank verzegeld mede te voeren. Het Britsche ministerie van buiten landsche zaken houdt evenwel vast aan den eisch, dat voordat het verdrag tot' stand komt, de kwestie of het verdrag te niet' kan worden gedaan door het Hooge Hof, zal zijn opgelost. Naar „de Tel." verneemt werd jl. Dinsdagochtend ten postkantore te Weesp, toen de postzak geleegd werd, welke met den eersten trein van Am sterdam aldaar wordt aangebracht, het pakket aangeteekende stukken, hetwelk volgens het bijgesloten advies, zich in den zak moest bevinden, niet aange troffen. Het pakket bevatte zes aange teekende stukken, waarvan twee met aangegeven geldswaarde. Laatstge noemde stukken waren respectievelijk aangegeven voor de waarde van 3000 en ƒ600. De directeur van het postkantoor te Weesp gaf niet dadelijk aan de politie kennis van het vermiste, aangezien eerst in Amsterdam geïnformeerd werd of wellicht verzuimd was het pakket aangeteekende stukken in den postzak mee te geven. Van Amsterdam uit werd echter ten stelligste verzekerd, dat het pakket aan het hoofdpostkantoor in den zak was gesloten, welke voor Weesp bestemd was. Dinsdagavond werd aan de politie te Weesp kennis van het ontbreken van het vorenbedoelde pakket gegeven, waarna het onderzoek onmiddellijk een aanvang nam. Zoowel ten postkantore te W.eesp als te Amsterdam, zijn door de politie alle ambtenaren en beambten gehoord, die eenigszins inlichtingen be treffende het vermiste pakket konden geven. Tot op dit oogenblik heeft het politie-'onderzoek echter nog geen re sultaten opgeleverd. i— Woensdagavond werd te Huizen een 10-jarig jongetje vermist, dat St. Nicolaas-étalages zou gaan zien. Fami lies, politie en een speurhond gingen op onderzoek uit, doch moesten onver richter zake terugkeeren. Te half twee kwam de vermiste verschrikt en uitge put naar huis. Eenige jongens hadden hem buiten het dorp gedragen (hetgeen als oorzaak gelden mag dat de speur hond geen spoor kon vinden), een prop in den mond geduwd en aan han den en voeten vastgebonden. Na uren tobben is het hem gelukt zichzelf te verlossen. De politie stelt een streng onderzoek in. Omtrent den geheimzinnigen moord die in den nacht van 3 op 4 Augustus jl. aan de halte Giesen-Nieuwkerk op den seinhuiswachter Jakob de Jong ge pleegd is, verneemt'de „Tel." thans, dat de politie, die met het onderzoek belast was en de justitie uit Dordrecht, welke eenige verdachten liet gevangen zetten en verhoord heeft, den schuldige mee- nen te kunnen aanwijzen. Er zouden overtuigende bewijzen en zelfs bewijsstukken zijn, doch de ver dachte bekent niet en er zijn geen ge tuigen. Het familiedrama te S 1 e e n. Aan de „Asser Ct." óntlee- nen we nog de volgende bijzonderhe den In de buurtschap ,,'t Haantje" ligt de boerenwoning van de weduwe F. W. In Maart 1918 kreeg haar oudste dochter, Aleida, kennis aan zekeren Jan M„ die van haar leeftijd was en zich, vanuit Oude Pekela gekomen, als arbeider in de gemeente gevestigd had. Na vier maanden traden zij in het huwelijk, hun intrek nemende in de woning der we duwe W„ waar zij het met de reeds bo vengenoemde familie wel dachten te vinden. Het huwelijk schijnt een groote des illusie te zijn geweest. Jan, een zwerver van nature, die zelf liever niet arbeidde, maar graag een ander voor zich liet werken, kreeg ruzie met de huisgenoo- ten, ruzie met zijn vrouw, keer op keer, waarbij het soms heftig toeging en waarbij Jan meer dan eens een dreigen de houding tegenover zijn thans 83 jaar oude schoonmoeder aannam. Op zekeren dag, uiting gevende aan zijn zwerversdrang, trok Jan M. weg, noch zijn vrouw, noch een der leden van de familie, bij wie hij inwoonde, mededeeling doende, waar hij van plan was heen te gaan. In den loop van den morgen van den volgenden dag echter, is hij weer komen opdagen en toen heeft een hevige woordenwisseling plaats gehad, waarbij tafelgoed en glasruiten het moesten ontgelden en daarvan het slot was dat M. andermaal wegtrok. Eenigen tijd later is hij teruggekeerd. Er ontstond toen weer een woorden wisseling waarbij zijn zwager, Jacob W., zich zoodanig heeft opgewonden, dat hij 'een mestvork gegrepen heeft en daarmee Jan M., een doodelijken slag heeft toegebracht. Of hij daarbij de be doeling gehad heeft, zijn zwager te dooden dan wel of het bangmakerij of iets dergelijks, althans geen Vooropge zette bedoeling tot moord geweest is, ligt nog in het duister. Zeven jaar geleden werd uit Utrecht een brief verzonden naar het consulaat te New-York, bestemd voor iemand, die uit Indië via Amerika naar Hengelo reisde. De brief is daar blijven liggen en werd dezer dagen aan het juiste adres te Hengelo bezorgd. Hier te lande heeft de post wel eens eenige jaren noodig, maar zeven jaren is toch geen alledaagsch geval. Omtrent het spoorwegongeluk te Antwerpen lezen wij nader in „De Schelde" Gisterenochtend, bij het binnenloo- pen van den bloktrein 213 die om 7 u. 26 uit Brussel vertrekt, om ten 8 u. 07 in Middenstatie aan te komen, gebeur de een erg ongeval. De bloktrein had een vertraging van ruim 30 minuten. De mecanicien had de remmen opengezet aan de statie van Duffel, om te trachten zooveel mogelijk het verlies in te halen. Gekomen aan den ingang der statie, wilde hij de rem men toezetten, doch deze sloten niet meer af, zoodat de bloktrein in snel heid de middenstatie binnenliep en te gen de buffers van den stootblok, aan lijn 5, met geweld botste. De locomotief werd erg beschadigd, de buffers van den stootblok werden ingedrukt. Ziehier hoe het toestel werkt De dwarsblok, waartegen de loco motief komt stooten, is bevestigd aan twee pistons waarvan de cylinders vol glycerine zitten, een vocht dat in den winter niet bevriest. Zoohaast de pis tons ingedrukt worden, wordt de glyce rine naar een daarboven gelegen licht dichten cylinder gejaagd, waarin de lucht meer en meer samengeperst wordt, en de pistons bijgevolg geleide lijk meer en meer weerstand bieden. Heel het gestel is krachtig gebouwd en stevig in den grond vastgehecht. Het dwarsblok werd verwrongen en beschadigd door den haak van de lo comotief die ook den houten balk die hem beschermt, tot splinters sloeg. De botsing tegen de buffers was zeer hevig. De reizigers werden allen door elkaar geworpen. De personen die recht stonden, vielen omver, waardoor een 45 tal reizigers gekwetst werden, waaronder een 4-tal nogal erg. Twee personen, een dame en een heer .moesten weggedragen worden. Gisterenmorgen, omstreeks 7 uur, werden Urbain en Willy Van Troosen- berghe, 25 en 22 jaar oud, wonende te Brugge, dood te bed aangetroffen. De twee ongelukkigen hadden den vorigen avond de electrische geleiding geplaatst in hun woning bij het losschroeven van een gasbuis namen zij de noodige voorzorg niet, zoodat'het gas ontsnapte en 's nachts door den nieuwen planken vloer in de slaapkamer der jongelieden was gedrongen. Toen hun moeder hen gisterenmorgen riep, kreeg zij geen antwoord zij ging zien en vond haar beide kinderen verstikt. Het lijk van den oudsten zoon was reeds okud. De jongste leefde nog, doch de zorgen van een bijgeroepen geneesheer baatten niet meer. De oudste was bediende bij de provinciale regeering, de jongste was notarisklerk. Uit alle deelen van Frankrijk ko men berichten in over sneeuw, hagel, storm en overstroomingen. In het Noor den en aan de kust valt de sneeuw in overvloed. In de streek der Ardennen is het verkeer gestremd. In midden-Frankrijk zijn tengevolge van de koude verscheidene telefoon draden afgebroken. In de kantons de Sain Bonnel en de la Guiche liggen tal rijke boomen en telefoonpalen neerge- stormd en versperren de wegen. Ook nabij Lyon woeden hevige sneeuwstor men. Verscheidene dorpen hebben geen verbinding meer. Bovendien zijn som mige rivieren zooals de Rhone en de Saone gedurende de laatste dagen zoodanig gewassen, dat reeds uitge strekte landerijen zijn overstroomd. De vallei van Doubs is een groot meer. Men maakt zich ongerust over deze watermassa's. Te Marseille is een dezer avon den, niet later dan acht uur, door een gewapende en gemaskerde bende van vijf man een inval gedaan in de villa van een welgestelde Marseillaansche familie, die op dat uur aan het avond maal zat. Met hun revolvers in de hand bedwongen de bandieten zoowel de le den van het gezin als het personeel en zeker zouden zij op brutale wijze hun slag geslagen hebben, als niet de grootmoeder van het gezin, een kor date dame van zeventig jaar, uit de eetkamer had weten te ontsnappen, zich in een gangkast te verbergen en vervolgens den tuinman te waarschu wen. Deze kwam met zijn geweer en toen een der bandieten ook hem be dreigde, joeg hij den onverlaat een schot hagel in het lichaam. Het gevolg was, dat de man, om genade smeekend, aan de politie werd overgeleverd ook de andere inbrekers werden gepakt. Onder hen was een vroegere knecht van de familie, die kort geleden ont slagen was en toen onder het uiten van bedreigingen de villa verlaten had. Brutale roovers. In de electrische tram van Mulhheim naar Oberhausen verschenen gisterenavond twee personen, die zich tegenover twee Nederlandsche levensmiddelenhande laars, de heeren Gruyter en Daniëls, resp. als rechercheur en vertegenwoor diger van den rijkscommissaris voor geldswaardige papieren legitimeerden. Zij namen de Nederlanders wegens overtreding van de deviezenverorde- ning gevangen. De pseudo-beambten lieten hen uitstappen en verklaarden hen naar de strafgevangenis te zullen brengen. Onderweg werden de twee kooplui op een donkere plaats overrompeld en totaal geplunderd. Zij werden voor een bedrag van eenige honderden guldens en ongeveer zeshonderd biilioen mark in noodgeldpapier beroofd. Van de da ders is geen spoor meer te vinden. De gasontploffing te Londen. Nader is gebleken, dat het breken van de hoofdgasbuis in het zuiden van Londen te wijten is aan het instorten van den grond boven de vijf tig voet diepe tunnel van de onder- grondsche spoor, die van de City on der de Theems door naar het zuiden van de stad loopt. Bij een verwijding, welke de tunnel indertijd heeft ondergaan werd een laag zand onder het viaduct aange bracht. Waarschijnlijk door het dreunen van de over het vialuct rijdende treinen is deze zandlaag aan het verschuiven geraakt. Daardoor kwam op een gege ven moment een hoofdgasbuis, die in dit gedeelte onder de straat ligt, te han gen boven een ondergrondsche holte met het gevolg, dat hij door den groo ten druk, welke de grond boven de buis op hem uitoefende, middendoor brak. Het uitstroomende gas geraakte door de een of andere oorzaak in brand met het bekende gevolg. De toestand, die ontstond was buitengewoon ge vaarlijk met het oog op mogelijke in stortingen en verzakkingen in deze volkrijke buurt en het mag wel een wonder heeten, dat er geen persoonlijke ongelukken zijn voorgekomen. Ware niet tevens een waterleidingsbuis ge sprongen, waardoor het ondergrond sche vuur gebluscht werd, dan zou de schade wellicht aanmerkelijk grooter zijn geweest. DE BURGERWACHTEN. Naar „het Vad." verneemt, is tot voorzitter van den Ned. Bond van Vrij willige Burgerwachten in de plaats van wijlen den heer K. van Lennep, gekozen de heer mr. R. Tilman, vice-voorzitter. De heer R. 'G. Doorman is nu tot vice- voorzitter gekozen. De regeering heeft reeds de verkiezing van mr. Tilman goedgekeurd. TEGEN DE MONARCHISTISCHE BEWEGING. BERLIJN. (V. D.) Generaal Von Seeckt blijft tegenover het nieuwe ka binet in dezelfde verhouding als tegen over het oude kabinet. President Ebert is nog niet geneigd de bevoegdheden, die hij hem verleend heeft, in te trek ken. Hij zal deze bevoegdheden niet in trekken zoolang het gevaar voor de monarchistische beweging in Beieren blijft dreigen. Von Seeckt heeft daarom nog groote bevoegdheden, vooral daar de staat van beleg blijft gehandhaafd. EEN NIEUWE GOUDMARK. BERLIJN. (V. D.) De nieuwe presi dent van de Rijksbank zal een goud mark invoeren, welke vooral ten doel heeft de stabilisatie van den buiten- landschen handel. De rentemark is voor den binnenlandschen handel bestemd. OPROEP TOT HULP AAN DUITSCHLAND. BERLIJN. (V. D.) De bekende Deen- sche schrijfster Karin Michaelis roept in een vlugschrift tot de Noorsche arbei ders op tot het verleenen van hulp aan de Duitsche kameraden aan den Rijn en de Roer, die ook na het opgeven van het lijdelijk verzet nog als misdadigers in de gevangenissen smachten. Karin Michaelis geeft hun aantal op als 3000 en zegt, dat hun misdaad slechts ge weest is, dat zij weigerden voor den vijand te werken in een tijd, dat er geen oorlog meer was. PREDIKBEURTEN ZONDAG 2 DECEMBER 1923. Ned. Herv. Kerk. Geen opgaaf ontvangen. Gereformeerde Kerk. 5.30 uur Ds. P. Ch. VAN DER VLIET. 9.30 uur Ds. P. Ch. VAN DER VLIET. Christ Geref. Kerk. 9.30 uur Ds. A. GRUPPEN. 5 uurDs. A. GRUPPEN. Woensdag 5 December. 7.30 uur Ds. A. GRUPPEN. Evang. Luth. Kerk. 10 uur Ds. M. VAN EMPEL, van Middelburg. Vrijzinnig Hervormden. Geen dienst. Doopsgezinde Kerk. 10 uur Ds. SIEMELINK. Gereformeerde Gemeente (Glacisstraat) 9.30 uur Leeskerk. 2 uurLeeskerk. 6 uurLeeskerk. Woensdag 5 December. Militair Tehuis. 7.30 uur Ds. BOONE, van St. Philipsland. SOUBURG. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur Ds. A. GRAVES VAN WILLENS- WAARD. 2 uur Ds. A. GRAVES VAN WILLENS- WAARD. Gereformeerde Kerk. 9.30 uur Ds. 1 K. WESSELS, van Veere. (Bediening H. Avondmaal). 2 uur Ds. P. Gh. VAN DER VLIET, van Vlissingeu. (Dankzegging) KOUDEKERKE. Ned. Herv. Kerk. 10 uur Ds. H. JONKER, van Middelburg. 2 uur: Ds. R. TEN KATE. (Doopsbediening). Gereformeerde Kerk. 9.30 uur Ds. A. C. HE1J. 2 uur Ds. A. C. HEIJ. RITTHEM. 9.30 uur Ds. C. SUNDERMEIJER. Woensdag 5 December. 2 uurLeesdienst. 'T ZAND. 10 uur Ds. W. A. B. TEN KATE, van Vlissingeu. 2.30 uur Ds. M. VAN EMPEL, van Middelburg. CORRESPONDENTIE. N. de J. -Uw stukje kan, nu de discussie is gesloten, niet meer worden opgenomen. Red. MARKTBERICHTEN. Goudreinetten 12 a 27 ct. Groninger kroon 13 ct. Warnersking 24 ct. reine d'or 16 ct. ermgaard 17 a 24 ct. zure bellefleur 14 a 20 ct. zoete bellefleur 11 ct. tuinzoet 27 ct. goudappelen 17 a 18 ct. pipping II ct. grauwzoet 15 ct. gieser wildeman 20 a 21 ct. kleiperen 13 a 22 ct. pondsperen 20 a 22 ct. berge- motten 14 a 15 ct. curé 16 a 19 ct. win- terlouwtje 18 ct. herfstjutten 21 ct. mis pels 18 a 21 ct. mispels 18 a 21 ct. wit lof 33 a 40 ct. bruine boonen 30 a 41 ct. aardappelen 5 a 6 ct. uien 6/2 a 8 ct. spinazie (jonge) 16 ct. rapen 2'/2 a 3 ct. koolrapen 2 a 2'/2 ct. spruiten 20 a 26 ct. kroten 4/2 a 9 ct. wijnpeen 3 a 5 ct. peen 3/2 a 4 ct. tomaten 4 a 5 ct., al les per K.G. boerekool 4 a 6/2 ct. roode kooi 5 a S/2 ct. savoye kool 4 a 10 ct. bloemkool 4 a 25 ct., alles per stuk sel derie 2'/2 a 9 ct. prei 7'/2 a 11 ct. peen 3>/2 a I/2 ct. kroten 5 a 6 ct. rapen 5/2 a 6 ct., alles per bos andijvie 24 a 78 ct. bloemkool 52 a 84 ct., beiden per mand. Honig 60 ct. per flacon. WISSELKOERSEN. Noteering van heden, I December, des voormiddags 11 uur (niet officieel) Chèque-koersen. Koopen en verkoopen. New-York 2.64'/s--f 2.64'/2 Londen ƒ11.451411.46J4; Brussel ƒ12.25 12.29 Parijs 14.22—14.25 Weenen ƒ0.00.38—ƒ0.00.40. Bankpapier. Dollars ƒ2.62ƒ2.64; Ponden ƒ11.43 ƒ11.46; Belgische Francs ƒ12.25ƒ12.30; Fransche Francs 14.2214.28 Kronen (afgest.) ƒ0.00.39—ƒ0.00.43. WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 2 De cember Meest matige Zuid-Westelijke tot Zuid-Westelijke wind. Nevelig tot half of zwaar bewolkt. Mogelijk eenige neerslag. Lichte vorst 's nachts. Overdag zelfde temperatuur. AGENDA, van Publieke Vermakelijkheden, Openbare Uitvoeringen, Vergaderingen enz. Zaterdag 1 December. Soirée dansclub „La Jeunesse" en „Ma Gafté", „de Oude Vriendschap". lntroductie-soirée dansclub „Mignon", Concertgebouw. Zondag 2 December. Opvoering opera- comique „Marion de Marketenster", „de Oude Vriendschap", 8 uur. Dinsdag 4 December. -Lezing Nieuwe Kerk, Joh. de Heer, 8 uur. SOUBURG. Zaterdag 1 December. Soirée dansclub „Onder Ons", café „de Zwaan", 8 uur.- 11883 - 1923| J 5 December 5 Woensdag >pen onze en Zuster hopen onze geliefde Broeder j I en i hunne 40 Jarige Echt- I vereeniging te herdenken Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch a van hunneZustersen Zwager I 1 Wed. M. VAN DER WILT— I I van Steijn. i i van Steijn. i H. J. BUURMAN. Amsterdam, <f Vaartstraat 69. 9 Voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond tijdens de ziekte en het overlijden van onze geliefde Echtgenoote en Moeder, betuigen wij onzen hartelijken dank.

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 7