Stads= en Provindenieuws SPORT Land= en Tuinbouw BUITENLAND Er is dus een vermindering van 212 schepen en een vermindering van 738.252 netto reg. ton. RAADSOVERZICHT. De handwerkonderwijzeressen heb ben een aardige St. Nicolaas-surprise gekregen, want zij hadden er aanvan kelijk allerminst op gerekend dat zij ook nog over 1920 vergoeding zouden krijgen voor toen gegeven onderwijs. In de vorige zitting staakten de stemmen over een desbetreffend voorstel-Lands- man, doch thans werd het voorstel met 11 tegen 7 stemmen aangenomen. Zij hebben deze surprise uitsluitend te danken aan den heer Landsman en wie weet welke verrassing hem nog op 5 December te wachten staat. Evenals den 26 October staakten gisteren de stemmen weer over het voorstel-De Meij om het debat, over de door den heer Van Oorschot gedane vragen betreffende het van gemeente wege beschikbaar stellen van een lo kaal voor bepaalde vergaderingen, te openen. Het voorstel was :dus verwor pen. Daarna kregen wij de quaestie- Staverman. Nieuws kon hierover on mogelijk meer verteld worden, want de ellenlange betoogen die de laat ste maanden daarover gepubliceerd werden, maakten het onmogelijk nu nog eens iets mede te deelen wat wij eigenlijk al niet wisten. De eigenlijke zaak waarom het hier ging, is geheel vertroebeld. Het ging niet om den persoon van dr. Staverman, als het daarom was gegaan dan zou dr. Staverman zeer zeker deel van ons college blijven uitmaken, tenminste voor zoover het van den raad afhing. Waar wij over te beslissen hadden was alleen over het feit ot een chirurg van het gasthuis tevens lid van den raad kan blijven. De deskundigen zijn het daar niet ovej eens. Hoeveel moeilijker is het dan voor leeken om daarover te beslissen. Dit neemt daarom niet weg, dat ieder lid toch wel een opinie heeft welk standpunt hij het meest juiste acht. De discussie over het voor stel is meegevallen. De voorzitter had zeer terecht gezegd dat nu toch ieder een wel wist hoe hij zou moeten stem men. Het was volstrekt geen kunst om een debat te voeren dat de noodige uren in beslag zou nemen. De heer Van Ben- nekom opende de discussie en hij was van meening dat dr. Staverman eigen lijk slechts armendokter is. Mocht deze opvatting de juiste zijn, dan kan hij lid van den raad blijven. De heer Hensel verdedigde zijn voorstel om den heer Staverman alleen met een civiel-rech- telijk contract aan de gemeente te bin den. Hier nu kwamen vooral de heeren Van Oorschot en Lindeijer tegenop en zij beschouwden hem wel degelijk als gemeente-ambtenaar. De heer Van Oorschot kon zich zelfs niet voorstel len dat de heer Staverman op deze wijze lid van den raad zou willen blij ven. De heer Landsman wilde de be slissing aan Ged. Staten overlaten, omdat deze meer bevoegd zijn over deze juridische quaestie te beslissen dan ons college. De voorzitter wees er nog eens uitdrukkelijk op, dat het een wetenschappelijke zaak betreft en wij toch zeker geen beslissing mogen ne men welke in strijd is met de wet. Door de heeren Hensel en Landsman werd nog het idee geopperd dat wij eigenlijk maar geen beslissing moesten nemen en eenvoudig het voorstel van Burg. en Weth. verwerpen, dan kunnen zij in hooger beroep gaan bij Ged. Staten. De raad moet evenwel in eerste instan tie een beslissing nemen en daartegen kan ieder lid van den raad bij Ged. Staten in beroep komen. Het eind van de discussie was, dat het voorstel-Hen- sel-Van de Putte (een civiel-rechtelijk contract) werd verworpen met 11 tegen 7 stemmen, waarop met 10 tegen 8 stemmen het voorstel van Burg. en Weth. werd aangenomen, dat de heer Staverman een met het raadslidmaat schap onvereenigbare betrekking be kleedt. Het was een partij-stemming. Alleen stemde de heer Huson met links mede, want de heer De Ridder, die wel verklaard had dat dr. Staverman z.i. geen lid van den raad kon blijven, stemde toch tegen het voorstel van Burg. en Weth. Het is wel jammer dat deze beslissing, die absoluut niets met links of rechts te maken heeft, bij par tijstemming genomen werd. Bin nen 14 dagen moeten nu Ged. Staten tenminste als tegen 's raads beslis sing in beroep gekomen wordt een beslissing nemen en daarna zal de quaestie in hoogste instantie door de Kroon worden uitgemaakt. Wij moeten dus voor de onherroepelijke eind-uit spraak nog eenig geduld hebben. Nog een ander punt gaf aanleiding tot een breedvoerige gedachtenwisse- ling, nl. dat tot in gebruik geven van localiteit van de kazerne Willem III voor het houden van vergaderingen en cursussen. Bij dit voorstel werd de discussie geopend over het grondwettig recht van vergaderen. Het debat, hierover gevoerd, was vrij vinnig. De heer De Ridder kwam op theatrale wijze op tegen het voorstel van Burg. en Weth. en hij wilde niet gedoogen dat dé heiligste gevoelens van vele ingeze tenen in gemeentegebouwen worden aangetast. Kan het anders of deze zijn meening lokte krachtig verzet uit van linkschen kant. Wat zijn heiligste ge voelens vroeg de heer Van Oorschot. Houden de geloovigen deze er alleen op na en hebben de ongeloovigen geen heiligste gevoelens, aldus was zijn vraag. Nu eenmaal het debat dezen loop had genomen, werd er door vele leden aan deelgenomen. Er werden dikke' woorden gebruikt als ketter jacht, schenden van het grondwettig recht van vergaderen, het meten door Burg. en Weth. met twee maten enz., de Hagepreekers en de vervolging der eerste protestanten kwamen er ook nog aan te pas. Het was een discussie welke men allerminst in een gemeente raad zou verwachten en die meer op haar plaats was in een openbare ver gadering met debat. De discussie liep overigens precies zooals wij verwacht hadden. Als eenmaal het zakelijk ge deelte van het voorstel het beschik baar stellen van een gemeentelokaal voor vergaderingen was verlaten en de onmiddellijke oorzaak van het voorstel tot in de finesse zou worden toegelicht, dan kon het niet anders of de debatten zouden een loop nemen waarbij de linksche en rechtsche par tijen scherp tegenover elkander kwa men te staan. De heer De Meij wilde de debatten nog zoo mogelijk vermijden door een commissie te benoemen, die de beschuldigingen van den heer Van Oorschot, nl. dat op de zaalhuurders pressie is uitgeoefend geen zaal voor „de Dageraad" beschikbaar te stellen, zou onderzoeken. Hij wilde alle partijen in deze commissie zitting doen nemen, teneinde een zoo volledig en onpartij dig mogelijk onderzoek te kunnen in stellen. Van een dergelijke commissie wilde de heer P. G. Laernoes absoluut niet weten, omdat hij daarmede te ken nen zou geven dat deze quaestie in den raad thuisbehoort en zijn standpunt was dat de raad met deze heele zaak absoluut niets te maken heeft en niet tot zijn competentie behoort. Deze op vatting vond nief veel steun, want al leen de heeren Van de Putte en Lands man stemden tegen het benoemen van deze commissie. De commissie zal er dus komen en dan zal later blijken of de heer Van Oorschot gelijk had met zijn beschuldiging. Hij is bereid met datum, dag en uur toe te lichten onder welke pressie en onder welke omstan digheden de zalen aan „de Dageraad" zijn geweigerd. De commissie zal het resultaat van haar onderzoek wel in een rapport vastleggen en wij hooren er later dus wel meer van. Intusschen werd het voorstel van Burg. en Weth., om een localiteit in de Willem III voor het beoogd doel beschikbaar te stellen, welk voorstel door den heer Van Nif- trik met verschillende steekhoudende argumenten was verdedigd, aangeno men met 10 tegen 8 stemmen. Het was wederom een partijstemming en had de heer Huson zich weder bij links aan gesloten. De andere voorstellen werden zon der stemming aangenomen en ook het voorstel tot het instellen van een ge meentelijke werkverschaffing gaf geen reden tot discussie. Er werden slechts enkele opmerkingen gemaakt. Er zal nauwlettend worden nagegaan dat de werkloozen, die bij de gemeentelijke werkverschaffing worden aangenomen, hun verdiensten niet omzetten in alco hol. De heer Hensel wilde het binnen gaan in een café verbieden, doch dat ging velen te ver. Er zal zoo noodig toe worden overgegaan om de werkloozen, die uit het oog verliezen, dat werkver schaffing wordt ingesteld om de men- schen aan brood te helpen en niet aan drank, geen loon te geven, doch dit aan moeder de vrouw ter hand te stel len. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt en deze belangrijke vergade ring kon reeds om 5 uur worden ge sloten. Wij hadden gedurende de geheele zitting buitengewoon veel publiek op de tribune gehad. Er bestaat den laat- sten tijd trouwens veel belangstelling vóór onze vergaderingen. Het twintigste Raadslid. VLISSINGEN, 1 DECEMBER. Voor het Duitsche kind. Voor het Duitsche kind is ingekomen sedert de laatste opgave bij mevrouw Van Woelderen Uit het busje van familie S. 3.30 Van mej Sch. - 35. Van N. N - 2.50 Van mevr. L. - 2.50 Tesamen 43.30 Van den heer v. M. een doos kinder- kleeren. Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand November in de rijkspoststpaarbank ingelegd 51419.98 en terugbetaald 42477.65. St. Nicolaas met zijn knecht Wij vestigen de aandacht op achter staande advertentie van „de Kleine Winst", waarin wordt medegedeeld dat St. Nicolaas met zijn knecht bij zieke kinderen of bij ouders die niets kunnen geven, gratis een bezoek wil brengen. In de Visschershaven gevallen. Het politierapport meldt Donder dagavond is vermoedelijk door de duis ternis misleid een boertje, die wel iets te veel had gedronken, nabij het win kelpand van de firma gebr. Polak in de Visschershaven gevallen en in de*mod- der geraakt. Gelukkig dat het laag wa ter was, anders zou de man vermoede lijk verdronken zijn. Eenige visschers, die een schreeuw hadden gehoord, von den den man in de modder liggen en hebben hem daaruit gehaald.- Hij had een bloedende wonde aan het hoofd, doordat hij vermoedelijk bij zijn val op een steen was terechtgekomen. Dat is de tweede maal binnen zeer korten tijd, dat iemand op deze wijze in de Visschershaven valt. Spaansche schatgraver. Een ingezetene dezer gemeente heeft bij de politie aangifte gedaan uit Es- corial (Spanje) een schrijven te heb ben ontvangen, waarin medegedeeld wordt dat schrijver in de gevangenis in gijzeling wordt gehouden en slechts wordt vrijgelaten indien hij een zeker bedrag bij de bevoegde autoriteiten stort. Verder deelt de afzender van den brief daarin mede, dat hij ergens een koffer met ƒ500.000 heeft staan, doch zulks geheim moet houden, omdat an ders bedoelde autoriteiten daarop be slag zouden leggen en dat hij nu ge adresseerde verzoekt naar Spanje over te komen, teneinde zijn vrijlating te be vorderen. 'Ten slotte wordt verzocht, opdat de politie van de zaak onkundig blijve, slechts te telegrafeeren aan Se- nor Diaz, El Escorial (Espana). Onnoodig te zeggen dat hier weder om de zoogenaamde Spaansche schat graver bezig is door mooie verhalen zijn slachtoffers te maken en dat het niet geraden is met hem in relatie te treden. Een soiree. De dansclubs „La Jeunesse" en „Ma Gaite" geven hedenavond in „de Oude Vriendschap" een soiree. De zaal is voor deze gelegenheid weer prachtig met bloemen versierd en schitterend verlicht. Een buisbreuk. In de Walstraat is gisterenavond omstreeks half zeven een buis van de waterleiding gebroken, tengevolge van grondverzakking. Teneinde het defect te herstellen moest de waterleiding in de Walstraat worden afgesloten. He dennacht half drie was het defect weer hersteld. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oude Tonge ds. G. Alers te Nieuw Lekker- land. Ontslag aan gehuwde onderwijzeressen In een adres aan Ged. Staten van Zuid-Holland heeft de Ned. Unie voor Vrouwenbelangen verzocht, het besluit van den raad van Schiedam, waarbij aan een gehuwde onderwijzeres onge vraagd eervol ontslag is verleend, niet goed te keuren indien het gegeven is om andere redenen dan die, welke ook voor mannen gelden. In een adres aan den raad van Heem stede, heeft de Unie gezegd, vernomen te hebben, dat door dit college wordt overwogen om bij de aanstelling van een nieuwe onderwijzeres de bepaling van ontslag bij huwelijk vooruit in de voorwaarden van benoeming vast te leggen en dat dit naar de meening van adressante geen aanbeveling verdient. RECHTSZAKEN. Kantongerecht te Middelburg. Door het kantongerecht Middelburg zijn veroordeeld wegens openbare dronkenschap W. B., Middelburg, tot 15 b. s. 15 d. h. inzake co. P. de P., Middelburg, aangeklaagd wegens over treding der IJkwet. is bepaald dat, in verband met de omstandigheden waar onder het feit is gepleegd, geen straf zal worden opgelegd overtr. Arbeids wet P. van S., Vlissingen, A. B., Vee- re, ieder tot 10 b. s. 10 d. h. A. D. de W., Vlissingen, tot 0.50 b. s. 1 d. h. H. G. R. M. B., Vlissingen, tot 5 b. s. 5 d. h. overtr. Boterwet P. K., Vrou wepolder, tot 5 b. s. 5 d. h. overtr. Vleeschkeuringswet P. K., Zoutelande, M. K., Biggekerke, ieder tot 5 b. s. 5 d. h. een last op een rijwiel vervoeren die buiten het stuur uitsteekt L. B„ Middelburg, tot 2 b. s. 2 d. h. overtr. IJkwet J. C., Koudekerke, tot 4 X 1 b. s. 4 X 1 d. h., gewichten verbeurd wateren buiten de bakken A. S., Mid delburg, tof 3 b. s. 3 d. h. overtr. Jachtwet J. M., Meliskerke, tot 3 b. s. 3 d. h. overtr. Vogelwet P. L. K„ Vlissingen, tot 3 b. s. 3 d. h. overtr. Reglement op de Wegen en Voetpaden W. van S„ Serooskerke, A. S., Vrouwe polder, ieder tot 3 b. s. 3 d. h. J. G., Oostkapelle, P. S., Meliskerke, ieder tot 5 b. s. 5 d. h. aan R. C. A. A., Vlis singen, aangeklaagd wegens het op verboden tijd een voorwerp aan den openbaren weg uitkloppen, is, wegens de lichtheid van het feit, geen straf op gelegd. Ontslagen van rechtsvervolging is J. P. K., Vlissingegn, (overtr. Ar beidswet). VOETBAL. Naar de „Sportkroniek" meldt, trekt de eertijds zoo beroemde cadetten voet- balvereeniging Velocitas, dat aan het einde van het vorige seizoen naar de 2e klasse van afdeeling IV gedegradeerd is, zich uit de competitie terug. Gebrek aan animo, onvoldoende krachten en geldelijke moeilijkheden zijn wel de hoofdoorzaken, die tot dit besluit heb ben geleid. Voetballen op Zondag. De gemeenteraad van Holten besloot iri de algemeene politieverordening een artikel op te nemen, luidende als volgt „Het is verboden op Zondag voetbal wedstrijden te houden met toelating van publiek, al of niet zonder betaling van entrée." Turnkring Walcheren van het Kon. Ned. Gymn. Verbond. Donderdagavond vergaderde boven genoemde turnkring onder voorzitter schap van den heer Van Roo in de oo- venzaal van café Buning alhier. De voorzitter opende de vergadering en gaf een beknopt overzicht van de werkzaamheden van den kring over het afgeloopen jaar. Spr. nam met leedwe zen kennis van het bedanken van den heer Joh. Heijnen als voorzitter van het K. N. G. V. en hoopt dat het verbond mag slagen in de benoeming van een volbloed turner tot voorzitter. De se cretaris de heer A. Krijger, bracht ver slag uit over het afgeloopen jaar en deelt tevens mede, dat de kring met 1 Januari een vereeniging grooter zal zijn n.l. door het toelaten met dien datum der dames-gymnastiekvereeniging „Achilles" te Middelburg tot het ver bond. Volgens het jaarverslag van den se cretaris der technische commissie was het slechte weder oorzaak, dat de kringuitvoering na herhaald uitstellen te Vlissingen geen doorgang kon vin den. Met succes is door enkele vereeni- gingen opgetreden te Borgerhout. De atletiekwedstrijden te Middel burg hadden een gunstig verloop. Het aantal deelnemers(sters) aan de vaar- digheidsproeven waren weder grooter dan het jaar voorafgaande. Volgens het jaarverslag van den pen ningmeester, den heer S. P. Willems, was het zeer slechte weder tijdens de uitvoeringen van den kring oorzaak, dat de uitgaven grooter waren dan de inkomsten. Het batig saldo bedroeg 3.20. Tot leden der kascommissie werden benoemd de penningmeesters der ver- eenigingen Sparta, Vlissingsche Turn- vereeniging en Wilhelmina. Tot voorzitter van den kring werd herkozen de heer R. van Roo tot be stuursleden her- of gekozen de heeren S. P. Willems, P. Sturm, E. Corveleijn, G. Callé en mej. Bijl. Tot leden van de T. C. werden geko zen mej. F. Verhoeff en de heeren C. W. van Loo en J. A. Bal. De heer Van der Steen had bericht, dat hij niet meer voor een benoeming in aanmerking wenschte te komen, en de heer Bal dankte voor zijn benoe ming. Tot afgevaardigde van den kring in 't gewestelijk bestuur werd gekozen de heer Van Roo en tot zijn plaatsvervan ger de heer Krijger. Ter gelegenheid van de gewestelijke jaarvergadering zal den avond daaraan voorafgaande, namelijk Zaterdagavond 15 December, een eere-avond gegeven worden door den kring Vlissingen. Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan der Vlissingsche Turnvereeniging zal de gewestelijke uitvoering aange vraagd worden te Vlissingen. De volgende jaarvergadering zal te Middelburg plaats hebben. AFLOOP AANBESTEDINGEN. Waterstaatswerken. De rijkswaterstaat zal Woensdag 19 December in het gebouw van het pro vinciaal bestuur te Middelburg aanbe steden het opruimen van vier ducdal- ven, beveiligingswerken en ondersteu- ningsjukken, het maken van een duc- dalf, een meerstoel, ondersteunings- jukken en beveiligingswerken, en het gedeeltelijk vernieuwen van rooster werken in het kanaal door Walcheren, alsmede het maken van een loopbrug aan de buitenhaven van dat kanaal te Vlissingen, met bijkomende werken, ra ming 71400. Kamerplanten. Heeft men planten in een öngestookt vertrek, dan mag er niet gegoten wor den. De planten moeten een rustperiode hebben. Heeft men planten in een ge stookt vertrek staan, dan moet men ze matig gieten. Men moet gieten in de morgenuren, ongeveer tegen 11 uur. Vele menschen hebben onder hun pot ten schoteltjes staan, heeft men nu ge goten en komt er water in het schotel tje, dan mqet men dit er uit doen om reden dat anders de onderste grond in den pot verzuurt. Loopt het water er vlug'door heen, dan is de grond geheel uitgedroogd en zal men goed doen de pot in een emmer met water te zetten en de grond hierdoor goed met wa ter door laten trekken. In een verwarmd vertrek giet men nooit met koud water, dat dezelfde temperatuur van de kamer heeft. In een koud vertrek met iets lauw water. Wil men de planten mesten, dan kan men daarvoor het beste koemest nemen. Men giet water op de mest en roert het goed om. Van dit water doet men er wat in den gieter, zoodat het water eenigszins bruin gekleurd wordt. Men meste op donkere dagen. In plaats van koemest kan men ook bloemenmest nemen, dien kan men koopen. Een thee lepeltje in een gieter met water is vol- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. SLEEPT GIJ U iederen dag naar uw werjr, afgemat eu uitgeput door pijn in den rug Bij duizenden is dit het geval. En het is zoo vaak onnoodig, want meestentijds is de oorzaak een nier kwaal, die door Foster's Rugpijn Nie ren Pillen verzacht en gebeterd kan worden. Nierkwalen komen veel voor onder alle standen, maar worden zoo dikwijls verwaarloosd, omdat zij zich zoo onge merkt jarenlang kunnen ontwikkelen zonder dat men de ware oorzaak ver denkt. En noch de broodwinner, noch de moeder van 'het gezin kunnen, wan neer eindelijk de oorzaak wordt begre pen, voldoende rust nemen. Let op uw nieren en houd deze ge zond. Voortdurende rugpijn is een waarschuwing van nierzwakte, evenals pijnlijke, ongeregelde urineloozing en abnormaal uitziende urine. En als gij tevens last hebt van rheumatische pij nen, hoofdpijn, vermoeidheid, zenuw achtigheid en duizeligheid, neem dan uw maatregelen. In het begin zijn nier- aandoeningen het gemakkelijkst te ge nezen. Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pil len om de zwakke nieren op te wekken, te verzachten, te versterken en genezen. Zij zijn over de geheele wereld bekend. Zij genezen niet alles en werken niet op de maag, lever of ingewanden. Juist het feit, dat zij alleen en zeker op de nieren en blaas werken, verklaart het groote succes van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken a 1.75 per doos. 41 doende. De planten die men mest, moe ten goed potvast zijn, voor pas geplan te of verpotte planten is het niet goed, ja zelfs-schadelijk. Men kan het in den regel wel zien, want de bladeren zijn dan geel of liohtgroen. Vooral clivia's kunnen mooi groen blad hebben, in dien men ze goed verzorgt. Clivia's moet men niet verplanten omdat dit zeer moeilijk gaat en de meeste men schen dit niet kunnen doen. Er zijn menschen die Clivia's nooit in bloei kunnen krijgen, dit komt, omdat de plant geen rust krijgt. Die rust kan men ze geven door niet te gieten in de zen tijd. Men zet ze in een ongestookte, vorstvrije kamer of serre. Komt er een bloemknop in, dan geeft men ze om den anderen dag vloeimest, zooals hierboven is aangegeven. Begint de bloemknop te kleuren, dan houdt men op met vloeimest te geven. Jonge scheu ten moet men er afsnijden, eveneens de wortels, die boven den pot komen. Heeft men ze in een grooten pot, kuip of tobbe staan, dan kan men de zij scheuten er aan laten. Wil men andere planten verpotten dan snijdt men de onderste plas wortels er af. Aan de zij kanten peutert men met een stokje de worteltjes wat los, anders maken ze geen nieuwe wortels in den verschen grond. Tegen het voorjaar gaat men de planten verpotten, behalve clivia's en palmen. DE DUITSCHE KABINETSCRISIS OPGELOST. Naar officieel wordt medegedeeld, is het den leider van het centrum dr. Marx gelukt, een kabinet samen te stellen. De meerderheid van de ministers uit het vorig kabinet zal worden overge nomen en Stresemann zal de porte feuille van buitenlandsche zaken aan nemen. De „Vorwarfs" wenscht de te vormen regeering onder Marx toe, dat het haar gelukken moge de rijkszaken zoo lang te voeren, totdat vrije Rijksdagver kiezingen in het geheele land mogelijk zullen zijn. De Duitsch-nationale Rijksdagfractie wees in een brief aan den rijkspresident over de oplossing van de crisis, op het catastrofale gevaar van uitstel der ka binetsvorming. De volksstemming verlangde een nieuwe oriënteering naar rechts. Den rijkspresident wordt verzocht gehoor te geven aan den wensch van het volk en den Rijksdag te ontbinden. Onder zulke omstandigheden zijn de Duitsch-natio- nalen bereid mee te werken aan de vor ming der regeering. De rijkspresident antwoordde o.a. dat hij den centrum-leider dr. Marx met de regeeringsvorming uit de midden-par tijen had belast, nadat alle andere com binaties mislukt waren. Stresemann zal als woordvoerder voor de regeering in den Rijksdag ver schijnen. In politieke kringen wordt Stresemann dan ook de leidende kracht van het nieuwe ministerie genoemd, waarvan Marx slechts in naam de leider zal zijn. ENGELAND EN FRANKRIJK. Baldwin heeft geschreven, dat hij, in dien de regeeringspartij de verkiezingen won, voort zou gaan alles te beproeven wat niet in strijd was met de belangen van het Engelsche volk, om de Entente te handhaven. Niemand was meer dan hij verlan gend met Frankrijk samen te werken, maar Baldwin was in de eerste plaats pro-Engelsch en in de tweede plaats pro-Fransch. Baldwin voegde er aan toe, dat de liberalen en de arbeiders partij het verzet tegen de Ffansche po-

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 6