Brieven uit de Hofstad GEMENGD NIEUWS De meerderheid der commissie voor de financiën adviseert tot aanneming van het voorstel. De minderheid kan zich met het voorstel niet vereenigen en is van oor deel dat de voorziening in localiteiten voor het houden van vergaderingen, geheel ligt op den weg van het particu lier initiatief en geen gemeentezorg is. De heer Andriessen was het eens met de minderheid van de commissie voor de financiën. Er zijn genoeg lokalen. Aan de exploitanten van deze zalen wordt schade berokkend. Hij meent dat er voor gewone vergaderingen voldoen de lokalen zijn. Hij is niet tegen het houden van cursussen in dit lokaal. De heer Landsman zeide dat men de consequentie in oogenschouw moet ne men. Het gebouw dient dan ook te worden ingericht voor het houden van vergaderingen. Er moet niet vergeten worden dat deze kazerne bij mobilisatie door het rijk in gebruik wordt geno men. De heer Van Bennekom zeide dat het beschikbaar stellen van het lokaal tot groote moeilijkheden aanleiding zal ge ven. Er zou dan een concierge moeten worden aangesteld. De heer Hensel zeide dat wij meer of min als concurrent optreden. Er zijn zaalhuurders die ruimte over hebben. Wij brengen de zaalverhuurders dus eigenlijk in moeilijkheden. Hij had nog verschillende andere be zwaren. De bezwaren die het bestuur der Christelijke school oppert, konden nooit worden ingewilligd. Thans kan, nu de heer Van Oorschot het doet, dadelijk het lokaal voor alle doeleinden worden beschikbaar gesteld. De heer Harts zeide dat waar het grondwettelijk recht van vergaderen wordt beknot, hij voor het voorstel van Burg. en Weth. zal stemmen. De heer Van Hal was ook voor het voorstel 'van Burg. en Weth. De be zwaren van de tegenstanders van het voorstel kon hij zich niet begrijpen. Er komen herhaaldelijk verzoeken tot het beschikbaar stellen van lokalen en daaraan zou nu worden tegemoet geko men. De grondoorzaak van dat verzoek is dat enkele zaalverhuurders hebben medegewerkt aan een ketterjacht. Wan neer het particulier initiatief te kort schiet, ligt het op den weg der ge meente daarin te voorzien en dus loka len beschikbaar te stellen. De heer P. G. Laernoes zeide dat het hem voorkomt dat Burg. en Weth. zich op een zeer gevaarlijk pad hebben begeven. Het behoort heelemaal niet tot de taak van het gemeentebestuur lokalen beschikbaar te stellen. De heer De iRidder zal tegen het voorstel stemmen, omdat er met twee maten gemeten wordt. Het verwondert hem dat het gemeentebestuur een zaal wil beschikbaar stellen waar de heilig ste gevoelens van een groot deel der ingezetenen kunnen worden aangerand. Hij wees er op dat in de school aan de Palingstraat niet voldaan is aan de rechtmatige eischen van het bestuur. Hij constateerde dat er met twee maten gemeten wordt. De kinderen hebben gezeten in een lokaal, waar zij den hee- len dag met kunstlicht zaten. Alleen op aandrang van den schoolopziener is er verandering gekomen. Nu zou een schoollokaal worden beschikbaar ge steld. waar des avonds vergaderd wordt en den volgenden dag de kinde ren onderwijs moeten ontvangen. De heer Van Oorschot zeide dat als hij de verschillende bezwaren hoort, het hem verwondert dat deze leden straks hebben gestemd tegen het voor stelDe Meij. Hij wees er op dat er voor een Kon. goedgekeurde vereeniging geen lokaal is beschikbaar gesteld kunnen worden door pressie. Hij vraagt of de geloovi- gen alleen heiligste gevoelens hebben en niet-geloovigen niet. Hij wees er op dat dr. De Groot een ander standpunt innam. Deze predikant is een vriend van spreker, met wien hij meermalen van gedachten wisselde op de meest vriendschappelijke wijze. In zijn verder betoog vroeg spreker of de historie niet genoeg zegt. De mentaliteit van de katholieken is sedert Willem den Zwijger niet veranderd. Spreker heeft voor ieders eerlijke meening ontzag. Hij ontzegt het recht aan andersdenkenden om hem te dwin gen dat hij geen vergaderingen kan houden. Een eigen lokaal is onmogelijk. Daarom steunt hij met alle hartelijkheid het voorstel van Burg. en Weth. Hij is bereid met datums, uren enz. op te geven, dat er wel degelijk pressie op de zaalhuurders is uitgeoefend. Men moet in deze kwestie een hoog standpunt innemen. Is de kerk zoo zwak dat men de critiek niet kan dulden. Hij gaf een uiteenzetting van het standpunt van „de Dageraad", waar ieder zijn meening kan uiteenzetten in een debat, wat heel wat anders is dan de katholieken, die wel bijeenkomsten houden uitsluitend voor protestanten, waar echter geen gelegenheid is tot debat. Hij vindt het fier van Burg. en Weth. dat zij hun voorstel hebben gedaan. De heer De Meij zeide, dat zijn voor stel was om een oplossing te vinden of er hier gebrek aan localiteit is en of er voor bepaalde groepen gebrek aan localiteit is. Hij wilde de discussie niet verder voortzetten, doch over het geen de heer Van Oorschot wilde zeg gen, een onpartijdige commissie be noemen. Deze commissie kan dan onpartijdig oordeelen en haar resul taat aan den raad overleggen. Waar 'n beschuldiging is geuit door den heer Van Oorschot is het dus plicht dat een onpartijdige onderzoek wordt ingesteld. Hij antwoordde den heer De Ridder nog dat Burg. en Weth. altijd het recht hebben een bepaalde vergadering te verbieden. De commissie die hij wil benoemen, zou uit 7 personen moeten bestaan. De voorzitter juichte het voorstel-De Meij, om de zaak commissariaal te ma ken, ten zeerste toe. De heer Van Niftrik zeide, dat het gemeentebestuur jaren heeft gevoeld het gebrek aan een gebouw. Hij wees op de keuring, het ijken van maten en gewichten. Bovendien komen voortdu rend aanvragen van gymnastiek-ver- eenigingen enz. Het Roode Kruis heeft bergruimte noodig, de kindervoeding enz. Er is gebrek aan localiteit bij het gemeentebestuur. Wij behoeven de ka zerne niet leeg te laten staan voor een mogelijke mobilisatie. Er is verder geen sprake van eenige concurrentie aan de zaalhuurders te zullen doen. De raad. heeft ten allen tijd de bevoegdheid het gebruik van de kazerne te limiteeren. Burg. en Weth. zien het gevaar niet in dat de weg gevaarlijk is dien zij thans inslaan. Hij kon nog geen antwoord geven op de vraag of het in de bedoeling ligt een concierge aan te stellen. Als er een te druk gebruik van het lokaal wordt gemaakt, dan zal er mis schien over gedacht kunnen worden over het aanstellen van een concierge. Hij vroeg wat de quaestie van de mishandeling der Christ, school, zooals de heeren De Ridder en Hensel hebben beweerd, met deze zaak te maken heeft. Toch wees hij er op dat, wanneer de R. H. B. S. gereed is er een groot aan tal lokalen beschikbaar zijn. Wat nu den drang van den schoolopziener be treft, deze bepaalde er zich alleen toe, dat meer licht in een schoollokaal is aangebracht. Het gemeentebestuur heeft alles gedaan wat in zijn vermogen lag dat lokaal zoo goed mogelijk te maken en hij had eender een dankbetui ging van de heeren verwacht. Naar aanleiding van de opmerking dat Burg. en Weth. een lokaal willen beschikbaar stellen waar de heiligste gevoelens kunnen worden aangetast, gaf hij den heer De Ridder in overwe ging eens na te gaan de wijze waarop de heiligste gevoelens van de Hage- preekers en de eerste protestanten wa ren blootgesteld. Er is gezegd dat Burg. en Weth. lokalen willen geven voor oproerkraaiers enz. Dat kan niet ernstig bedoeld zijn. Alleen zou dit kunnen geschieden om dezulken allen in een muizenval te lokken en dan ge vangen te nemen. Enkele andere bezwaren van de te genstanders, o.a. betreffende het roo- ken in zulke lokalen, kunnen toch niet ernstig gemeend zijn. Ten slotte verdedigde hij het voorstel van Burg. en Weth. om dit gebouw be schikbaar te stellen voor alle wettelijke en ordelijke vergaderingen, Èurg. en Weth. zullen wel zorgen dat geen con currentie zal worden aangedaan aan de zaalverhuurders. Hij beschouwt dit gebouw als een asyl voor hen die ner gens een onderdak kunnen vinden. De heer Van de Putte wilde het voorstel van Burg. en Weth. nog aan houden en dan eerst de commissie haar rapport laten uitbrengen. De heer Van Oorschot wilde de raadscommissie bij acclamatie benoe men. De heer Van de Putte meende dat dezen middag de zaak wel wat eenzij dig is' voorgesteld. Laten wij nu de zaak aanhouden tot een volgende ver gadering en intusschen de commissie bijeenkomen. De heer De Meij wilde eerst de com missie benoemen en in afwachting van de uitspraak der commissie gelegenheid geven tot het vergaderen in de Willem 111. Blijkt dan later dat er geen gebrek aan localiteit is, dan behoeft het lokaal niet verder beschikbaar te worden ge steld. De heer P. G. Laernoes was tegen het voorstel omdat het niet tot de taak van het gemeentebestuur behoort zalen beschikbaar te stellen. Hij kon dus niet medegaan met het voorstel om een commissie te benoemen, op grond dat het geen gemeentezaak betreft. De voorzitter gaf de voorkeur aan het benoemen van een commissie, dan behoeft de zaak niet verder openbaar behandeld te worden. De heer De Meij bleef van gevoelen, dat over het benoemen van een com missie niet gestemd moest worden. Verschillende leden waren tegen het benoemen van een commissie bij accla matie. Het voorstel werd aangenomen met 15 tegen 3 stemmen, die van de heeren P. G. Laernoes, Landsman en Van de Putte. Het voorstel van Burg. en Weth. tot het beschikbaar stellen van de Wil lem III voor vergaderingen enz. werd daarna aangenomen met 10 tegen 8 stemmen, die van rechts, behalve de heer Huson. Besloten werd tot het verhuren van een gedeelte groot 37 M'. van den tuin, gelegen achter het huis, afkomstig van wijlen mevr. Gewin, aan den heer H. W. van Tijen, voor een huurprijs van 30 per jaar. Door Burg. en Weth. werd voorge steld tot het onttrekken aan den publie- ken dienst van een gedeelte van de Dokkade, ter grootte van 715 M'. en tot den verkoop van dezen grond aan de Kon. Maatsch. „de Schelde" voor een som van 6800. De commissie voor de financiën kan zich in beginsel met het voorstel ver eenigen, doch geeft in overweging om onder de voorwaarden een bepaling op tg nemen, waarbij aan „de Schelde" de verplichting wordt opgelegd om aan den Koningsweg, hoek Dokkade, een los- en laadplaats te maken teneinde te voorzien in de vermindering van aan legplaats voor de scheepvaart. De commissie voor de gemeentewer ken adviseert tot aanneming van het voorstel. De heer Hensel zeide dat wij ons voor oogen moeten stellen welke waarde die grond voor de gemeente heeft en deze waarde is hooger dan 10 per M'J., vooral waar wij gebrek aan laad- en losruimte hebben. Als wij nieuwe los- en laadruimte moeten maken kost dit veel meer dan de 7000 die wij thans ontvangen. De heer Van Niftrik lichtte het Voor stel van Burg. en Weth. toe. Hij wees er op dat de gemeente eigenlijk weinig over den betreffenden grond heeft te zeggen. Er wordt geen straat gevraagd, doch een strook grond om daar gere geld te kunnen werken. De prijs is ook billijk, wat de heer Van Niftrik nader uiteenzette. Wij krij gen 7000 en nog 2000 bestrating, te zamen dus 9000. Er is in de commissie van financiën gesproken over een kaai muur van 70 Meter. Deze kost in het geheel 21.000. Wij kunnen voor de 9000 ongeveer 30 Meter beschoeiing zetten. Dan is er een begin van beschoeiing aan den Koningsweg. In antwoord aan den heer Harts deelde hij mede dat het terrein niet mag gebruikt worden voor opslagplaatsen, in zooverre dat het doorzicht niet mag worden belemmerd. De gelden van den grond worden bestemd voor den aanleg van een be schoeiing. De heer Hensel bleef den prijs van 10 per M\ zeer laag vinden. Hij meent dat hiervoor best 15 gevraagd kon worden. De heer Van de Putte was eerst ook voor een hoogeren prijs. Bij nader in zicht is hem gebleken dat een prijs van 10 in de gegeven omstandigheden bil lijk genoemd mag worden. De heer Van Niftrik wees er nog maals op dat het geen bouwgrond is, want de gemeente zou er zelf geen huis op kunnen zetten. De grond kan dus niet met bouwgrond worden vergeleken. Hierna werd het voorstel van Burg. en Weth. zonder hoofdelijke stemming aangenomen. L Goedkeuring werd verleend aan een voorstel tot het beëimjigen van de pachtovereenkomst met Van Keulen be- - treffende een perceel bouwland aan den Koudekerkschen weg. Door Burg. en Weth. werd voorge steld tot het verschaffen van meubilair aan de R. Kath. Ulo-school aan de Gla- cisstraat en aan de Christ. Ulo-school aan de Wagenaarsfraat. Vastgesteld werd de vergoeding over 1922 aan besturen van scholen voor de kosten van instandhouding van die scholen. Burg. en Weth. stellen voor het be drag der bijdrage in de kosten van het bijzonder vervolgonderwijs over 1922 aan de Vereeniging tot bevordering van het Christelijk onderwijs vast te stellen op 24.18. Alzoo werd besloten. Ten slotte kwam ter tafel het voor stel van Burg. en Weth. tot het weder om instellen eener werkverschaffing, zulks overeenkomstig het voorstel van de commissie van advies voor de cri siswerkloosheid, welk voorstel wij in zijn geheel hebben opgenomen in ons nummer van jl. Woensdag. De heer De Ridder vroeg of het de bedoeling is dat alleen die georgami- seerden worden toegelaten die bij een vakvereeniging zijn georganiseerd of ook zij die in een werkloozenfonds zijn opgenomen. De voorzitter antwoordde, dat ook de laatsten worden toegelaten. De heer Hensel wilde nagaan dat de werkeloozen niet in de café's komen. Den heer Van Niftrik ging dit laatste te ver. We! zullen "maatregelen wor den genomen dat beschonkenen op het werk worden geweerd. De heer Hillinga zeide dat de heer Hensel te ver ging en in de financieele commissie niet in dien geest heeft ge sproken. De heer Huson wilde wel geld geven voor brood, doch niet om in de kroeg te komen. Hij wilde de werkloozen die naar de kroeg gaan, voordragen voor ontslag. De heer Van Oorschot wilde niet zoover gaan, doch de personen, die naar de café's gaan, hun loon niet zul len ontvangen, doch dan het geld aan het gezin te verstrekken. De voorzitter dankt de commissie voor het uitstekend werk door haar ver richt en de commissie mag het als een bijzonder voorrecht beschouwen dat haar voorstel zoo weinig aanleiding heeft gegeven tot critiek. Het voorstel van Burg, en Weth. werd daarna aangenomen. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt en de vergadering daarna ge sloten. Een proces in 't Westland. Gij kent het Westland, niet waar Het is de groente-tuin vanEnge land. Misschien dat enkele steden in ons eigen land ook deelen in het genot der vaderlandsche producten, maar een overgroot deel gaat over zee Maar over dat deel van de beteekenis van het Westland willen we het ditmaal niet hebben. In dit genoegelijke Westland is een proces aan den gang, dat de aandacht verdient. Door het Westland slingert zich in de meest grillige bochten een stoomtram. Volgens velen, in de streek bekend, is de wijze waarop deze tram is aangelegd, hopeloos onverstandig en onoordeelkundig. Zij maakt dwaze om wegen, geeft den reizigers geen gemak enz. Wij kunnen dit alles niet beoor- deelen. Het proces, dat thans aan den gang is, is een felle strijd tusschen de auto-bussen en de tram, waarbij van den kant der eerste de duidelijke bedoe ling voorzit om de tram om hals te brengen. Bijna vermakelijk is het pro ces te aanschouwen bij het eindpunt van de Westlandsche tram aan de Lijn baan in de residentie. Daar staan vlak naast de tram steeds eenige bussen ge reed. Het zijn groote bak-beesten, waaronder eenige met drie assen, zes wielen dus. Telkens, even voor het ver trek van een tram, vertrekken de bus sen, meestal voor het grootste deel ge vuld, en op deze wijze aan de tram tal van klanten afsnoepend. Nu is 't grap pige, dat de trammaatschappij zelf ook bussen in dienst heeft gesteld om op die wijze onmiddellijke concurrentie aan te doen en te trachten de bedrijven, die tegen haar werken, rendement on mogelijk te maken. Eén van deze con currenten is de Haagsche Tram, die niet openlijk maar onder een anderen naam den busdienst heeft ingevoerd. De bedoeling van deze handelwijze is duidelijk. De Haagsche tram is bezig allerlei intercommunale lijnen aan te leggen, waarvan die naar Wassenaar en Delft reeds in dienst zijn. Waar schijnlijk komt nu Loosduinen aan de beurt om vereerd te worden met de ze geningen der Haagsche tram. Vóóraf wordt nu getracht den Westlander plat te drukken of misschien wel murw te maken voor eventueel overleg. Los van dit proces, gelooven wij ook wel dat het gewenscht is dat de stoomtram naar het Westland, althans voorzoover zij op Haagsch grondgebied rijdt, ver dwijnt en plaats maakt voor het meer moderne vervoermiddel, de electrische. Den Haag is bezig zich uit te zetten in de richting van het Westland. Reeds is Loosduinen geannexeerd en thans zijn de plannen gereed voor den aan leg van een breeden verkeersweg van Den Haag naar het Westland. De Laan van Meerdervoort zal nog lan ger gemaakt worden en doorgetrok ken worden tot aan den weg die het dorpje Loosduinen verbond met het badplaatsje Kijkduin. Langs dien weg zal natuurlijk een electrische tram ko men en dan is de stoomtramverbinding langs den ouden, veel te smallen Loos- duinschen weg vrijwel overbodig.Waar- schijnlijk zal deze weg, die nu geheel onder Den Haag ressorteert, eindelijk verbreed worden. Wij verdenken er Den Haag altijd heel sterk yan, dat het de verbetering van dezen weg met op zet heeft tegengehouden, om daardoor Loosduinen in den druk te stellen en gemakkelijk tot annexatie bij Den Haag over te halen. Nu die heeft plaats ge had, staat niets meer een verbetering in den weg. Het proces op leven en dood tus schen de beide tram-maatschappijen heeft voor het oogenblik een zeer nut tig effect voor het publiek. Het gemak is zeer groot, de prijzen zijn verlaagd. Wat dit dus betreft vaart het publiek er wel bij en mag het hopen dat de strijd nog heel lang duurt. Natuurlijk staat te vreezen dat het gemak zal ver minderen en het tarief zal stijgen zoo dra één van de beide concurrenten als overwinnaar uit den strijd komt. Het lijkt ons, dat deze strijd nog lang kan duren, want geen van beide partijen kan deze opgeven, nu die is aangevan gen. De stoomtram heeft een groot net en kan dus wel een stootje verdragen de Haagsche Tram heeft de Hagenaars in den loop der jaren duchtig gevild en beschikt dus .over flinke kapitalen. In het rustige Westland snorren nu de auto-bussen bij tientallen, waar door het isolement geheel en al is ver dwenen. Of dit wel zoo heel sterk in het belang der bevolking is, is altijd nog aan bedenking onderhevig. Het heeft een groot nadeel voor een streek als deze, wanneer een al te puike ver binding met de stad bestaat. Natuurlijk gaan de vrouwen nu haar inkoopen doen in de stad, en dragen dus veel geld uit lnin gemeente weg. Maar af gezien daarvan, schijnt er ten platten- lande altijd een sterke neiging te be staan om datgenè uit het groote stads leven over te nemen, wat ons niet ge heel en al in het belang van de platte landsbevolking is. Wie eens door het Westland gaat en dit van vroeger tijden kent, bespeurt al heel spoedig, dat steedsche gewoonten en steedsche allures, steedsche klee ding en 9teedsche weelde worden over genomen. Waarschijnlijk zal dit in vloed hebben op de geestesgesteldheid van de bevolking en wij vreezen dat die invloed niet in het belang der bevolking is. Maar enfin, daaraan is niets te doen het verkeer breidt zich uit en heeft ten slotte ook zijn goede gevol gen. Men behoeft niet zoo heel veel ja ren terug te gaan of men vindt de ver halen over molestaties van fietsrijders die het waagden Zondags de West landsche dorpen te bezoeken. Vooral 's-Gravenzande stond bekend als een zeer achterlijk dorp op geestelijk ge bied. Thans wordt nergens zooveel ge fietst als in het Westland, en de motor fietsen hebben er ook al hun intrede gedaan. In dit opzicht heeft dus het contact met de stad nut gehad. Vijftig jaar geleden kwam de West landsche tuinder, die in Den Haag moest wezen, te paard en dan nog al leen bij goed weer, omdat anders de weg te slecht was. Thans rijden de heeren en hun dames in fraaie auto bussen, die hen voor het hek van hun erf afzetten. De wereld is dus wel ver anderd en zeker ten plattelande. EIBER. Het toiletvraagstuk. Ik heb niets om aan te trekken 1 Deze uitroep van schrik, die bij het ver schijnen van iedere nieuwe mode en bij het begin van ieder nieuw seizoen uit menigen vrouwenmond klinkt, dringt den argeloozen echtgenoot zoo smarte lijk en aangrijpend in het oor, dat hij dadelijk zijn portefeuille voor den dag zou willen halen, om de noodige bank-, biljetten te verschaffen, maar als hij een onderzoek instelt naar de gegrond heid van de klacht, komt hij tot de ont dekking, dat zijn jammerende weder helft zeer veel kleederen heeft, zij het dan niet de juiste. Zij is heel goed in staat, „haar naaktheid te bedekken", maar zij veracht deze antidiluviaan- sche opvatting van de bedoeling der kleeding en verstaat onder „gekleed" dat zij volgens de laatste mode gekleed is. Zou het nu in onzen tijd van alge- meene verarming, nu zuinigheid zoo dringend geboden is, geen geluk voor oniendig veel huishoudens zijn, als de vrouw de juiste kleederen had en dus zou weten, wat zij moet aantrekken Dat raadsel, één van de grootste in het leven der vrouw, tracht de redactrice van een Engelsch modeblad hierdoor op te lossen, dat zij „den besten raad voor het toilet" geeft Een dame let er bij het inkoopen in de eerste plaats op, dat zij iets krijgt, dat in overeenstemming is met het tooverwoord „nieuwste model" en dat haar goed staat, maar zij denkt er niet over, of de gekochte japon er zich ook toe zal leenen, geruimen tijd gedragen te worden, of men ze later nog zal kunnen gebruiken. Bovendien let zij niet op een juiste verhouding. Vele vrouwen koopen te veel japonnen en niet genoeg hoeden, schoenen, handschoenen en wat er verder nog bij de kleeding be hoort en voor den algeheelen indruk van zoo groot belang is. Weder ande ren bekommeren zich meer om aller lei sieraden, terwijl zij den kapper, de tanden, den teint verwaarloozen. Het ideaal van de arbeidster is, zich pre cies zoo te kleeden als de weeldedame, die in een automobiel rijdt, en aange zien zij dat ideaal nooit bereiken kan, slooft zij zich vergeefs af, zonder ooit het effect te verkrijgen, dat zij met haar bescheiden middelen zou kunnen be reiken. Het verlangen van de vrouw naar afwisseling is een andere fout, die het beschikbare kleedgeld geheel uit het evenwicht kan brengen. Slechts weinig dames zijn zoo verstandig, er tevreden mee te zijn, dat zij er bekoorlijk uit zien de meesten willen veeleer, dat zij er na eenigen tijd weer anders uitzien en aangezien haar middelen niet toe reiken, om zulk een verkwisting te dra gen, kunnen zij niet weer dezelfde élé- gance bereiken, welke zij tevoren beza ten, maar moeten, vanwege de afwisse ling, het met minder doen. Als de vrouwen haar toiletinkoopen met overleg en met het oog op de toe komst regelden, als zij er niet uitslui tend aan dachten, of op het oogenblik iets in haar smaak valt, maar of het ook geruimen tijd kan duren en of het inderdaad noodig is, dan zouden alle vrouwen altijd „iets hebben om aan te trekken." En ten slotte de vrouw moet zich ook losmaken van het vooroordeel, dat weelderig en elegant hetzelfde be- teekenen juist de fijnste toiletten der voornaamste firma's munten in dit sei zoen door eenvoud uit. APOTHEEK GEOPEND. Zondag 2 December is de apotheek geopend van den heer A. J. van Ocken- burg, Kleine Markt. HOOGWATER TE VLISSINGEN. December v.m. n.m. Zondag 2 7.10 8.01 Maandag 3 8.27 9.17 Dinsdag 4 9.44 10.26 Woensdag 5 10.45 11.15 Donderdag 6 11.33 12.— LICHT OP VOOR AUTO'S EN FIETSEN. December uur Zondag 2 4.19 Maandag 3 4.18 Dinsdag 4 4.18 Woensdag 5 4.17 Donderdag 6 4.17

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 3