w. SPORT INGEZONDEN STUKKEN BUITENLAND GEMENGD NIEUWS Gemeenteraad. BW in Flor d gekozen de heer mr. A. J. van der Weel, terwijl herkozen werden de da mes mevróuw Weijl-Snuijf en mevr. HendrikseBoasson en de heer W. de Graaf. Door het uitglijden op de loopplank tengevolge van de gladheid is 28 dezer te Ter Neuzen bij het aan boord gaan van zijn vaartuig te water geraakt de 22-jarige schippersknecht J. D. uit Ter Neuzen. Hoewel spoedig op het droge gebracht, moest de plaatselijke arts na geruimen tijd de kunstmatige ademha ling te hebben toegepast, den dood con- stateeren. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Christ. Ger. Kerk. Beroepen te Bieze- linge ds. H. Hoogendoorn te Vtaardin- gen te Gouda ds. J. B. G. Croes te IJmuiden, vroeger alhier. Geref. Gem. Bedankt voor Itfet be roep naar Werkendam door ds. R. Kok te Aagtekerke. De gemeenteraad van St. Laurens heeft besloten de openbare school op 1 Mei 1924 op te heffen, daar het aantal leerlingen slechts 6 bedraagt en het wettelijk minimum 8 is. Het hoofd der school zal dan ook het onderwijs met pensioen verlaten. Door deze opheffing zijn er op Wal cheren reeds 6 gemeenten waar geen openbare school meer bestaat, nl. Aag tekerke, Grijpskerke, Zoutelande, Me- liskerke, Ritthem en St. Laurens. Op één gemeente is er geen christe lijke school, nl. te Nieuw- en St. Joos- land. Door het moderamen van den Schoolraad voor de scholen met den bijbel zijn tot afgevaardigden bij de examens in de Bijbelsche geschiedenis en de methodiek voor de provincies Zeeland, Noord-Brabant en Limburg benoemd ds. J. L. Klomp te Schore en de heer W. A. van Wijk te Wolfaarts- dijk en tot secundi ds. C. Sundermeijer te Ritthem en de heer A. j. van Oosten te Goes. RECHTSZAKEN. Gisteren is aan de justitie te Middel burg voorgeleid M. W„ zetschipper, 32 jaar, gedomicilieerd te Delfshaven, ver dacht van verduistering van steenkolen te Hontenisse. iNa verhoor is hij naar het huis van bewaring overgebracht. Het drama aan de Schenkkade. Het O. M. bij de rechtbank te 's-Gra- venhage heeft tegen de 62-jarige mevr. C. A. T., weduwe van mr. A. C. van B„ die haar Aan met een dolkmes van het leven heeft beroofd, 1 jaar gevangenis straf geëischt met aftrek van de voor- loopige hechtenis. De moordaanslag bij Valkenswaard Voor den Hoogen Raad zal op 10 December a.s. behandeld worden het cassatieberoep van mevrouw de S., die door het gerechtshof te 's Hertogen bosch wegens medeplichtigheid aan moord is veroordeeld tot 4 jaren ge vangenisstraf. Poging tot moord. Voor de rechtbank te 's-Bosch stond gisteren terecht de landbouwer C. B. uit Ottersum wegens poging tot moord op zijn echtgenoote. Een dokter uit Gen nep, die beklaagde, die zich zelf even eens had verwond, had behandeld, achtte B. niet toerekenbaar, dr. Caspa- rie echter wel. De ambtenaar van het O. M-, die het slechte gedrag van bekl. in het licht stelde, hechtte de meeste waarde aan de verklaring van dr. Cas- parie en eischte tegen bekl., die alles ontkende 8 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Zijn meisje verdronken. De rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft den 21-jarigen kellner A. K. uit Eindhoven, die zijn meisje in den Dom mel had geworpen, waardoor zij ver dronk, en tegen wien 12 jaar geëischt was, veroordeeld tot 10 jaren gevange nisstraf. VOETBAL. VlissingenN. A. C. II. Zondag a.s. speelt op het terrein aan den Koudekerkschen weg „Vlissingen" haar 8ste competitiewedstrijd en wel teger; het tweede elftal van het Breda- sche N- A. C. Zoo op het oog lijkt dat een zacht eitje. Zeker, wij geven het grif toe, Vlissingen is best in staat de zen wedstrijd te winnen, zelfs met flinke cijfers, doch dan moet er ook niet gespeeld worden met het idee „We winnen toch wel." Want N. A. C. II is heusch geen katje om zonder handschoenen aan te pakken. Zij kan flink van zich afbijten. En deze Breda- naars plegen tegen de sterkste tegen standers hun beste spel te ontwikkelen. Een voorbeeld 1 N. A. C. II had een thuiswedstrijd tegen N. O. A. D. II, verliest die met 21. Een week later ontmoeten zij Ve- locitas op het Cadettenveld. En met 53 weten zij de overwinning te be halen. De N. A. C.'ers vertoonen dus een wisselvallig spel. En zulke tegenstan ders zijn altijd gevaarlijk. Men weet nooit wat men aan hen heeft. Ik her inner me wedstrijden VlissingenN. A. C\ i[ 60 en 8—0. Maar ook 22 en 1—2. Daarom Vlissingers, opgepast A'ls jtillie spelen alsof het een eerste klasse club is, als jullie alles geven, wat je kt.ltt, dan twijfel ik er niet aan of jullie behaalt een flinke zege. Speelt met het idee en met den wil, om volgend jaar het eerste elftal dezer club op bezoek te krijgen, dan zijn de 2 puntjes voor jullie. De eerste helft van het competitie- programma is dan bijna achter den rug en met tevredenheid kunnen de roodwitten op hun verrichtingen terug zien. Alleen B. V. V. li is na Zondag nog niet ontmoet. Wij hopen, dat ook de tweede helft voor jullie even succes vol zal zijn, dan zijn jullie zeker van de le plaats. En nu Zondag weer getoond, dat Vlissingen de beste ploeg van de afdee- ling is 1 Het doelgemiddelde nóg wat mooier maken, dan het reeds is 1 WalcherenVlissingen II. Het tweede elftal der roodwitten moet weer naar Middelburg. Walche ren is dit jaar niet zoo bar sterk. De ontmoeting tusschen deze elftallen hier ter stede eindigde in een 33. Toch gelooven wij niet, dat het Vlissingen II gelukken zal weer een gelijkspel te be halen. Je best gedaan, reserves, tracht van de laatste plaats weg te blijven 1 SHARP „EYE. Biljarten. In het café „de Wijn berg" zal morgen het derde groote biljard-kegelconcourS beginnen. De biljartspelers toonen veel belangstel ling voor deze aardige concoursen. MARINE EN LEGER. De officier van administratie 3e klasse P. Smit, van hét wachtschip te Vlissingen, wordt 1 December a.s. ter beschikking gesteld. De officieren van den. marine stoom vaartdienst W. F. H. Riecker en J. D. Bruinier zijn geplaatst op resp. het wachtschip te Vlissingen en de torpe doboot Z 3- Bij Kon. besluit is aan den hoofd officier van administratie 2e klasse H. P. Winkelman op zijn verzoek wegens langdurigen dienst eervol ontslag uit den zeedienst verleend met levenslang pensioen bevorderd tot hoofdofficier van administratie 2e klasse de officier van administratie le klasse P. A. Snel len van Vollenhoven, en tot officier van administratie le klasse de officier van administratie 2e klasse F. A. Kuhn; is de titulaire rang van hoofdofficier van administratie 2e klasse verleend aan den officier van administratie le klasse W. L. G. J. F. Cramer von Baum- garten. Bulten verantwoordelijkheid der redactie De cople wordt niet teruggegeven Mijnheer de Redacteur, Mag ik ter beantwoording van het stukje van den heer Van Oorschot, voorkomende in het nummer van Woensdagavond, nog even het woord Bij voorbaat mijn dank. Alvorens ver der te gaan deel ik mede, dat ik de krant altijd een dag later pas lees. Mijn repliek komt dus altijd wat laat. Ten aanzien van het antwoord van den heer Van Oorschot merk ik op, dat het min is en erg min ook. Geen enkele poging om mijn stellingen aan te tas ten, laat staan omver te werpen. Wel een slinksche manier om de kwestie van aard te doen veranderen. De heer Van Oorschot verklaart nl. „Dat hij niets terugneemt van wat door hem in de raadszaal of in de bijeenkomst in de Doopsgezinde kerk is gezegd". De verklaring is van nul en geener waar de. Ik heb met geen enkel woord den heer Van Oorschot aangevallen over hetgeen hij daar gezegd heeft, om de doodeenvoudige reden, dat ik hem daar niet aangehoord heb. Ik ben opgeko men tegen de beschuldiging van den heer Van Oorschot, als zou van Room- sche zijde door bedreiging met bena deeling, gewerkt zijn om de zaalexploi tanten hun inrichting aan de „Dage raad" te ontzeggen. Ik heb verklaard en ik verklaar het hier nog eens brutaal weg „Van bevoegde R.-K. zijde zijn de zaalexploitanten op hun plicht ge wezen. Van bedreiging met broodsge brek is geen sprake." Nu lezers let op. Nu voer ik de brutaliteit ten top. Al degene die zich van de waarheid mijner bewering wil overtuigen komt bij mij (Koudenhoek No. 5). Ik zal hem een geschreven en geteekend bewijs laten zien, waaruit die waarheid blijkt. Prachtiger kan ik mijn woorden niet bewijzen, wie daar niet door overtuigd wordt, die wil door dik en dun zijn mee ning vasthouden. Bezoekers gelieven te komen tusschen 6 uur en 10 uur 's avonds eiken werkdag. Door dat zelfde bewijs wordt ontkent, dat de zaalrouders de verklaringen van den heer Van Oorschot hebben erkend. Wat betreft den raad om mij tot de justitie te wenden. Hier wil de heer Van Oorschot zijn heldenmoed toonen. Hij trotseert echter enkel een gevaar, dat in zijn verbeelding bestaat. Die hel denmoed is dus niet groot. Mij"h raads fractie heeft noch mijn, noch uw voor lichting noodig. Zij kent haar plicht en zal handelen volgens eer en geweten. Zoo kom ik aan mijn slot. Ja, ik ben brutaal, erg brutaal, grenzeloos bru taal. Ik bezit de-brutaliteit om tegen het slooperswerk van den heer Van Oorschot c.s. op te komen. Ik ben zeer brutaal. Reken er vast op, gij „Dage raadsmannen", gij meesters in 't afbre ken en dwergen in 't opbouwen. Tel kens als gij aan de vrijheid, de eer of de rechten komt der Heilige Roomsche Kerk, dan zult gij mij tegenover U vin den. Meer dan 19 eeuwen trotseert zij de stormen der wereld. Zij valt niet, zij wankelt zelfs niet onder uw stootjes. Gij hebt getracht om onze Protestant- sche broeders tegen ons op-te hitsen. Het is Goddank niet gelukt. Gij durft te zeggen dat gij op zoudt komen voor de rechten ook der Kath. Kerk, gij die tot onderwerp van uw bespreking durft kiezen „God is het kwaad" en derge lijke. Waarlijk als de Kerk van uw ge nade afhing, zou zij haar langsten tijd wel gehad hebben. Ik eindig. Op scheld partijen en niets beteekenende, holle phrasen ga ik niet meer in. U, geachte Redactie betuik ik mijn oprechten dank voor de onbekrompen wijze, waarop gij gastvrijheid hebt ver leend aan mijn stukken. P. C. SCHOE, Koudenhoek nö. 5, alhier. (Deze discussie wordt hiermee on voorwaardelijk gesloten. Er moet een eind aan komen. Red.) DE DUITSCHE KABINETSCRISIS Nu Stegerwald de opdracht tot vor ming van een kabinet heeft moeten af wijzen, heeft president Ebert den cen trumsafgevaardigde Marx uitgenoodigd een nieuw kabinet samen te stellen. Deze heeft de opdracht aanvaard en hoopt in staat te zijn een kabinet uit de verschillende middenpartijen bijeen te brengen. Men acht het waarschijnlijk, dat van het oude kabinet Stresemann zou aan blijven voor buitenlandsche zaken, Gessier voor landsverdediging, Braun voor arbeid, terwijl ook wellicht de minister voor de bezette gebieden zou gehandhaafd blijven evenals Von Ka- nitz voor votksvoeding. Men gelooft echter niet dat minister Luther zal ge handhaafd worden. Het ministerie van Marx zou blijkbaar geen vaste meer derheid achter zich hebben, doch op wisselende meerderheden moeten steu nen. DE ENGELSCHE OPVATTING OVER DE DUITSCHE ONTWAPENING Naar Reuter verneemt, wordt de me- dedeeling, toegeschreven aan generaal Bingham, hoofd der geallieerde mili taire controle-commissie, als zou de taak van ontwapening van Duitschland maanden geleden zijn afgeloopen, in goed ingelichte kringen niet geloofd, terwijl deze mededeeling ook in tegen spraak is met uit Duitschland over deze kwestie ontvangen mededeelingen. Ze is tevens volledig in tegenspraak met de jongste nota der gezantencon ferentie aan de Duitsche regeering, welke duidelijk te kennen geeft, dat een aantal militaire clausules van het ver drag van Versailles niet zijn uitgevoerd tot bevrediging der geallieerden. Het is bekend, dat de oefening van manschappen voortdurend plaats heeft, terwijl pogingen om Duitschland er toe le brengen recruteeringcijfers in te zen- den zonder succes zijn gebleven. Ove rigens gelooft men, in kringen, welke goed met de positie van Duitschland bekend zijn, dat Duitschland thans niet bij machte zal zijn, de groote aantallen manschappen, welke zich oefenen te be wapenen met voldoende geschut, daar de Franschen het voornaamste industrie gebied bezetten. Intusschen is het ook bekend, dat nauwe relaties tusschen Krupp en Rusland en ook Zweden be staan. Men gelooft tevens, dat de ge weerproductie in Thuringen krachtig voortgaat. Dit alles wordt niet als dreigend, maar als een mogelijk gevaar be schouwd. In het ziekenhuis te Roosendaal werd ter verpleging opgenomen, om een operatie te ondergaan een 9-jarige jongen, bij wien bloedvergiftiging was geconstateerd, als gevolg vermoedelijk van het gebruik van nieuwe schoenen, welke behandeld waren met een arseni- cutn-houdende kleurstof. Te Akker- woude is een 7-jarige knaap van een schutting gevallen en spoedig aan de gevolgen overleden. Aan boord van de stoomboot „Telegraaf" die in de IJselhaven te Rotterdam ligt, miste men Donderdag den stoker. Daar zijn pet op het water drijvende werd gevonden werd er door de rivièrpolitic gedregd, die het lijk van den man ophaalde. Hij moet den vorigen nacht door de glad heid van de loopplank gegleden zijn. De vrouw van' J. M. te Sleen (Drente) van wien thans is uitgekomen, dat zijn zwager J. W. hem met een mestvork bij een twist heeft doodgesla gen is weder op vrije voeten gesteld. Een bloktrein, waarvan de rem men niet werkten, is gisterenmorgen op het station Antwerpen-centraal met zooveel geweld tegen het stootblok aangekomen, dan vijftig passagiers ge wond werden, waarvan drie ernstig. Het Duitsche stoomschip „Pauline Haubuss" vertrok 13 November met 400 ton lading van Hamburg naar Rot terdam, doch bleef wegens stormweer in de haven van Cuxhaven liggen en kon eerst 16 November de reis voort zetten. Van dien datum af heeft men niets meer van het stoomschip verno men men vermoedt, dat het op een mijn is geloopen en gezo.nken. Men vreest, dat met het stoomschip de geheele uit 14 koppen bestaande bemanning is omgekomen. De geheele bemanning, waaronder negen gehuw den, was in Stettin woonachtig. Een lafhartige misdaad is te VII- lapour?on (Frankrijk) aan het licht gekomen. Een tiental dagen geleden werd een drie-jarig dochtertje van de familie Marceau aldaar vermist. On danks alle nasporingen slaagde men er niet in, te achterhalen, op welke wijze de kleine was verdwenen. Verscheidene bewoners van het dorp werden ondervraagd en zoodoende kreeg men tenslotte uit den mond van een 9-jarigen knaap te hooren, dat zijn vader, Laudet geheeten, die een inge- kankerden haat tegen Marceau koes terde, in verband met een erfenisge- geschiedenis, het meisje had gedood. Hij had het kind meegelokt en gewurgd. Laudet werd gearresteerd en legde een volledige bekentenis af. Hij wei gerde echter te zeggen, waar zich het lijkje van het jeugdige slachtoffer be vindt. Hittegolf in Rusland. We beleven wel vreemde tijden. Ter wijl hier eergisteren een vrij hevige sneeuwjacht de massa met haastigen spoed voortdreef, terwijl in het nabu rige Engeland druk schaatsen wordt gereden, komen uit Rusland, het be faamde land van sneeuw en ijs berich ten over een...:., hittegolf. De thermo meter wijst ruim 70 graden. Terwijl wij door de sneeuwmoddermassa en water plassen waden, bloeien de seringen in Kieff, verkoopen lieve bloemenmeisjes viooltjes te Odessa, staan de kerseboo- men in geheel Oekraine in volle bloe sem. Het wintergraan, in September en October gezaaid en anders eerst in de lente ontluikend, spruit nu reeds boven den grond. Men vreest, dat het winter koren zal mislukken. Een bandietenbende is te New- York gearresteerd. De politie hoopt ze te kunnen verantwoordelijk stellen voor 20 nooit opgehelderde moorden. De ar restatie van de broeders Barlow en Joseph Diamond, beschuldigd van moord op twee bankleiders te Brooklyn op 14 November, werd gevolgd door de gevangenneming van 6 andere bandie ten in den dierentuin. Men maakt melding van een be langrijken vooruitgang op het gebied van draadlooze telefonie tusschen En geland en de Vereenigdc Staten. Een redevoering, die van een New-Yorksch station werd uitgezonden, is door hon derden gisterenmorgen te 3 uur (d.i. 10 uur 's avonds in Amerika) in Londen en omgeving gehoord. De atmosferische storingen waren ontzaglijk, zegt een ambtenaar der draadlooze telegrafie, die op een speciaal toestel luisterde. Niettegenstaande de storingen was hij echter gemakkelijk in staat de rede voering te volgen, die werd Uitgespro ken door Owen Young, president van de algemeene electrische maatschappij te NeW-York en tot onderwerp had Wereldvrede en het jongste bezoek van Lloyd George aan de Ver. Staten. Morgen vroeg zal de Engelsche uit- zendmaatschappij op dezelfde wijze met Amerika in contact probeeren te komen en «men hoopt zoodoende even tueel een voortdurende transmissie door het gesproken woord over den Atlantischen Oceaan in het leven te kunnen roepen, hetgeen door de des kundigen als zeer goed mogelijk wordt beschouwd. De Amerikaansche operazange res Evans die na een wereid-tournée te New-York is teruggekeerd, heeft de eigenaardige sensatie beleefd, van met een goud- inplaats van een bloemenre gen te worden gehuldigd. Het gebeurde in het gouddelvers kamp Kalgoorlie (Australië). Toen zij daar een zanguitvoering gaf, werden de mijnwerkers zoo enthousiast, dat ze haar letterlijk onder een regen van stuk jes goud bedolven. Een dezer huldi gingsprojectielen trof mrs. E.vans on der het rechteroog en zij liet een littee- ken zien, als bewijs van de waarheid. Als verder bewijs van deze „gulden" geestdrift betuigingen draagt, mrs. Evans een halssnoer, dat inplaats van uit paarlen is samengesteld uit „kra len" van goud wier grootte varieert van die van een erwt tot die van een aard- noot. Van 't Duitsche stoomschip „Pau line Haubuss", dat 16 Nov. uit Cuxha ven naar Rotterdam vertrokken is, is sedert dien niets meer gehoord. Men vreest dat het op de een of andere ma nier is vergaan en dat de geheele be manning, die uit 14 koppen, allen te Stettin woonachtig, bestond, is omge komen. Negen van de bemanning wa ren gehuwd. S c h a n d e 1 ij k e kinder mishandeling. Naar uit Saint-Brieux wordt gemeld, heeft het parket aldaar een strafvervolging in gesteld tegen de echtelieden Gamier, woonachtig te La Corderie-en-Maroue bij Lamballe (Frankrijk). Deze onmen- schcn worden er van beéchuldigd, hun drie kinderen, respectievelijk 4, 7 en 11 jaar oud, op schandelijke wijze mis handeld te hebben. Zij sloegen de kin deren, lieten ze honger lijden en wier pen ze 's nachts buiten in de koude. De twee oudsten, vreezende door hun beulen te worden gedood, namen de vlucht en werden te Lambelle zwer vend aangetroffen. Zij werden daar onder veilige hoede gesteld, terwijl een arrestatie-bevel tot hun ouders werd uitgevaardigd. - iO,p de 300 voet hoog gelegen galerij der (Anglicaansche) St. Paulus-kathedraal ie Londen heeft zicH een drama afgespeeld. Een gids, die de .bezoekers van die galerij rondleidde vbiid een man liggen, die een schotwond aan het hoofd vertoonde. Op hem werd een Visitekaartje gevonden ten name van J. Tysve-Smith uit Manchester, terwijl een aktentasch met vele papieren er in bij Item lag. De man oefende liet beroep uit van agent voor variété-artistengezei- schappen. Vermoedelijk heeft de ongelukki ge zichzelf voor het hoofd geschoten. Hij werd in een ernstigen toestand naar het ziekenhuis overgebracht. Men denkt dat fi- nancieële zorgen hem tot de daad gedreven hebben. De gids, die den man vond, was op onderzoek uitgetogen, nadat van een groep personen, die de galerij bezocht hadden, na de afdaling er één -bleek te ontbreken. De getroffene lag in een grooten bloedplas. In verband met zijn bloedende hoofdwonde was het een moeilijk werk, den man langs de honderden treden van de wenteltrap naar omlaag te brengen. Jorissen Zoo Jansen, midden op den dag aan den wandel. Jansen Ik Heb mijn ontslag gekre gen. Jorissen Waarom Jansen Er was een verschil Jorissen Tusschen jou en den baas? Jansen Neen, tusschen de kas en het kasboek1 Sergeant Janssen had vernomen dat een nieuwe recruut geen vleesch ge bruikte omdat hij vegetariër was. Toen hij daags daarna den jongen soldaat wat te veel met den buik vooruit zag staan, riep hij hem toe „Kerel, trek toch je botaniseertrommel eens wat in." Zitting van Vrijdag 30 November, des middags 2 uur. Voorzitter de heer C. A. van Woel- deren. Tegenwoordig 18 leden. Afwezig de heer Staverman. De notulen van de vorige vergadering werden goedgekeurd. Mededeeling werd gedaan van de goedkeuring door Ged. Staten van ge nomen raadsbesluiten. De inspectrice van het Nijverheids onderwijs heeft een schrijven gezonden, waarin wordt medegedeeld dat er geen kans bestaat dat een nieuwe nijver heidscursus voor meisjes door het rijk zal worden gesubsidieerd. De toestand van 's rijks financiën maakt elke uit breiding van het onderwijs onmogelijk en reeds een, 80-tal dergelijke aanvra gen zijn afgewezen. Overgelegd werd het voorstel van de heeren Hensel en Van de Putte betref fende het raadslidmaatschap van dr. Staverman, dat bij het desbetreffende punt zal worden behandeld. Van de directie der Vlissingsche Duinwaterleiding-maatschappij is een schrijven ontvangen, waarin inlichtin gen worden gegeven naar aanleiding van de klachten in de vorige vergade ring bij de rondvraag ter sprake ge bracht. Het bestuur van de afdeeling Vlissin gen van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies verzoekt voor het iaar 1924 weder een subsidie van 3000 uit de gemeente kas te mogen ontvangen. In een begeleidend schrijven licht het bestuur zijn aanvraag nader toe. Dit adres zal worden behandeld bij de begrooting. Het Nederlandsch Olympisch Comité verzoekt in een adres aan het gemeen tebestuur een som van f 100 beschik baar te willen stellen. Zal eveneens bij de begrooting wor den behandeld. Door A. W. van de Vaate was een adres ingezonden om over te gaan tot wijziging der verordening op de win kelsluiting. Dit werd voor kennisgeving aange nomen en zal in behandeling genomen worden door de commissie voor de strafverordening. Van den heer W. Spinnaaij was een verzoek ingekomen om ontslag als on derwijzer aan de openbare lagere school D. Dit verzoek werd eervol verleend. Van A. Botting en C. Mommaas, vendumeesters, handelende onder den naam A. Botting Co. is een adres in gekomen, waarin zij mededeelen dat zij een stuk weiland van de gemeente heb ben gekocht, welk land zij in exploita tie wenschen te brengen door het ge schikt fe maken voor bebouwing, dat zij daarom aan den directeur van ge meentewerken hebben verzocht hun de rooilijn aan te geven, waarlangs ge bouwd mag worden dat dit h. i. gratis moet geschieden dat echter op dit land en aangrenzende perceelen andere werkzaamheden zijn gedaan, welke adressanten niet hebben verzocht dat zij een kwitantie gepresenteerd'kregen voor ten hunnen laste gedane werk zaamheden, ten bedrage van 35.90. Adressanten verzoeken in dezen lo. de meening van den raad uit te spre ken 2o. Burg. en Weth. aan te bevelen om adressanten alsnog een specifieke nota te doen toekomen 3o. de ziens wijze van den raad fe kennen fe geven of het al of niet op den weg van Burg. en Weth. ligt om bij een dergelijk meeningsverschi dreiging te uiter zaken meer doe De voorzitter catie van de nof in handen van ter afdoening. Aan den heer verzoek, met in eervol ontslag aan school H. Verder aan en P. C. Tielroc Burger Weehuis vens als lid var stuur, met danl diensten gedure Tot onderwi werd uit de vo de 'heeren L F. J. J. Kamerman Groot te Edam met 10 stem waren uitgebra mans. Tot regent va noemd de heet 10 stemmen. M heer G. A. Bor, Tot regenten huis werden b Konink met stemmen. Tot leden vai stuur de heeren Q. Brand met Tot regentes huis mevr. T. en de heer H. 1 beiden met 16 Hierna was a ming over het om, behalve ov den van 1921 klasse-onderwij toe te kennen vi schooluren gegi handwerken. In de vorige stemmen over Dit voorstel 7 stemmen, die Hillinga, Husor Heden ov kalm, onze Echtgenoote CATHARI SALET, in den oude 48 jaar. W. W. C. A. Vlissingen, Walstra Geen Op verzot ledene geen De teraar plaats hebb December i dags 2 uur. Heden ot kortstondig leeftijd van onze geliefc C. H, get A. SA! F. C. 30 Novembi Hiermede b oprechten dai blijken van bel huwelijk onde A. Souburg, 29- Lagere Ie Nog e Pt Zi DOET U' HOEK

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 2