GEMENGD NIEUWS LAATSTE BERECHTEN dens", „derdens" tieren als onkruid tot schade van de goede Hollandsche woorden ten minste, ten hoogste, ten eerste, enz. Bezadigde menschen hee- ten „bezonnen" lieden, hoewel ons Hollandsch alleen „onbezonnen" kent, welke eigenaardigheid dit woord deelt met de adjectieven onachtzaam, onbe schoft, ongeruimd, ompasselijk, onbe houwen, onstuimig, onverdroten, onbe wimpeld, onbeholpen en het zelfstandig naamwoord onbruik. Abonnés van de telefoon worden niet opgebeld, maar „opgeroepen" en komen zoodoende op één lijn te staan met geesten. Terwijl Duitschland niet de „alleenschuld" aan den wereldoorlog wil hebben, beroept een koopman er zich in een advertentie op dat hem de „leenverkoop" van het een of ander artikel is opgedragen. Goederen worden „af" fabriek verzon den, franken en marken „bestens" ge kocht, „opdrachten" verstrekt, waar men vroeger van bestellingen sprak. „Deelname", „overname", „inname" „aanname", „opname", zijn zoo onuit roeibaar, dat men zich af moet vragen, of dan niemand meer „deelneming" ge voelt met onze snoodelijk vermoorde moedertaal. Wij sluiten onze deuren met „deurdrangers", beveiligen onze electrische geleidingen met „zekerin gen", draaien van schakelaars den „haan" om. Geneesheeren schrijven hun patiënten een leefregel voor om „af te mageren", spreken van een patiënt die „wurgt" (kokhalst), hoewel deze er te ellendig aan toe is, om eenige moord dadige neigingen ten opzichte van zijn dokter te koesteren, spreken van „uit scheidingen" (afscheidingen) van „Cheyne-Stokesche" ademhaling. „Ba- sedowsche" ziekte en zullen zoodoende met de Duitschers aanlanden bij „Du- boisreymondsche" stellingen. Wie een krant, een vaktijdschrift, het eerste het beste product van de boekdrukpers ter hand néémt, kan de barbarismen ge woonlijk bij dozijnen eruit halen. Wij zullen de eersten zijn om te er kennen, dat de taal een levend orga nisme is, dat verjonging en verrijking, groei en ontwikkeling niet missen kan zonder te versteenen. Van het voort- brengingsvermogen van onze taal voor •nieuwe behoeften getuigen honderden woorden, die een Nederlander uit het begin van de vorige eeuw niet verstaan zou, als spoorweg, paketvaart, gas kachel en alle samenstellingen met gas, padvinder, verkeersagent, vulkachel, vulpenhouder, verduurzaamde levens middelen, scheurkalender, rijwiel, nij verheid, theemuts, enz. enz. Maar men werkt taalverarming in de hand, wan neer men goed Hollandsche woorden in onbruik brengt door ze te vervangen door vaak gedrochtelijk gevormde bar barismen. Een volk, dat eigen taal hoog houdt en eert, zai altijd den sleutel van zijn onafhankelijkheid bewaren. Aan de Oudestraat te Kampen is het dubbele pianomagazijn met orgel- handel der firma A. van de Wal Co. door een feilen brand in korten tijd tot een ruïne gemaakt. Een dozijn piano's kon nog worden gered, maar al de ove rige, waaronder een vleugel, en vele orgels zijn verbrand of onherstelbaar beschadigd. Het perceel is boven geheel uitgebrand en beneden een volslagen chaos. Ook de bewoners van de linker bovenverdieping hebben alles verloren. De brand is door nog niet opgehelder de oorzaak ontstaan in een bovengele- gen magazijn van materialen. Alles was verzekerd, maar betrekkelijk laag. Gisterenavond is op den Does- burgschen dijk nabij den Ellecomsche draai, de auto van den heer G. uit Zandvoort aangereden door de tram, die 5.03 uur uit Dieren vertrekt. De auto stond wegens een defect op de trambaan. Toen de heer G. de tram zag naderen, gaf hij den machinist een sein om te stoppen. Of de machinist dit sein niet bemerkt heeft is nog niet be kend, doch de tram liep met volle vaart tegen den auto, met het gevolg, dat deze over den weg werd geslingerd en zware beschadigingen opliep. De po litie heeft onmiddellijk een onderzoek ingesteld. Donderdagmiddag zag de heer Hagen van hotel „de Roskam"'te Rhe- den voor zijn woning een bewusteloo- ze liggen, die een fiets met aanhang- motor naast zich had. Bij onderzoek bleek dat het de rijwielhandelaar Ver steeg was, die zich op zijn fiets uit de richting Zutphen komend, naar zijn woning wilde begeven, maar daarin verhinderd werd, doordat de veer van de dubbele voorvork van zijn rijwiel brak, waardoor hij te vallen kwam. De heer Hagen haalde den bewustelooze bij zich binnen en requireerde een dok ter uit Velp, die den rijwielhandelaar naar het ziekenhuis liet vervoeren. Daar bleek dat de man een lichte her senschudding gekregen had. Te Stratum had door een deur waarder van 's Rijks-belastingen een executoriale verkoop plaats bij een weduwe wonende Aalsterweg. Bedoeld vrouwtje waren indertijd eenige waar schuwingen van de belastingen toege zonden, welke zij echter weigerde te betalen toen zij later het bedrag van de verschuldigde belasting voldeed. Daar zij weigerde bleef dit bedrag, 40 cent, aan de fiscus te voldoen, werd zij daarover in rechten aangesproken en toen daarop de deurwaarder zich aan haar woning vervoegde ten einde de aangekondigde verkooping te houden, bleek de deur gesloten en moest de hulp der politie worden ingeroepen de deur geopend werd en de verkooping kon doorgaan, welke toen dan ook ge houden werd. Dezer dagen werd een amuse mentsinrichting te Utrecht bezocht door een heer, die bij het naar huis gaan zijn zilveren sigarettenkoker, ter waarde van 35, op de tafel liet lig gen. Kort daarop bemerkte hij, dat hij zijn koker vermiste, herinnerde zich dat deze op de tafel was blijven liggen, en haastte zich terug om te zien of dit nog het geval was. Het was tevergeefs, de koker was verdwenen en vermoede lijk in den zak van iemand anders be land. De politie, die door den eigenaar gewaarschuwd was, stelt een ernstig onderzoek in. Ongeveer een week geleden werd ingebroken in een woning op den Ko ninginneweg te Amsterdam, waar een groot aantal zilveren lepels en vorken, benevens enkele gouden sieraden wer den gestolen. De politie heeft thans de hand gelegd op een der daders. Het is een 16-jarige jongen, die reeds eerder met de justitie in aanraking is geweest. Het is wel zoo goed als zeker, dat hij in deze zaak nog medeplichtigen heeft. Verder bestaat het vermoeden, dat deze zelfde verdachten betrokken zijn bij een insluiping aan den Hoofdweg, welke een paar weken geleden heeft plaats gehad. Autobus-botsingen. Op het Westnieuwland te Rotterdam is een tramwagen van lijn 5, doordat de rails te glad waren en de bestuurder hierdoor niet tijdig stoppen kon, tegeh een autobus gereden. Van de tram werd het voorbalcon ingedrukt. De autobus bekwam geen schade. Op de Noord- blaak vond een aanrijding plaats tus- schen een met twee paarden bespannen vrachtwagen en een autobus. De auto bus werd hierdoor aan één der wielen en de stuurinrichting beschadigd. Men zal zich herinneren dat de Nederlander Piepers in Februari van het vorige jaar te Bergedorf nabij Hamburg werd vermoord. Deze moord- affaire is thans opgehelderd, meldt de „Tel." De moordenaar, die op het oogenblik reeds een lange tuchthuis straf ondergaat, is de 27-jarlge huis knecht en tooneelspeler Richard Bauer uit Altona. Hij heeft een volledige be kentenis afgelegd. Het Noorsche stoomschip „Mo- degaard" is gisterennamiddag uit Pe tersburg te Rotterdam binnengekomen met de gele vlag in top, ten teeken dat er aan boord een besmettelijke ziekte heerscht. De geneeskundige dienst heeft aan boord een onderzoek ingesteld dat heeft uitgewezen dat er van een be smettelijke ziekte geen sprake was. Het betrof slechts een geval van simulatie van een lid dér bemanning. Het schip is dan ook vrijgelaten. Het behoefde niet ontsmet te worden. De Engelsche mailboot „Oster- burn" is in den nacht van Donderdag op Vrijdag ten Zuiden van Estaque in de lucht gevlogen. Het aantal slacht offers kan niet met zekerheid worden vastgesteld. Vijf matrozen en de kapi tein zijn verdwenen. Er bevonden zich eenige „blinde" passagiers aan boord, die dadelijk bij de eerste ontploffing te water sprongen. Een van hen werd gered. De ramp werd veroorzaakt door een ontploffing van kalium-chloraat, waarvan een aan tal kisten aan ooord was. Op de uitgezonden noodsignalen snelden een tweetal loodskotters het schip te hulp en pikte drie matrozen op, die door de ontploffing in zee waren geworpen, terwijl 18 opvarenden, die zich in het voorruim van het schip be vonden, eveneens werden gered. Een tweetal matrozen werd bij de ramp ge wond, terwijl vier opvarenden worden vermist, waaronder de 33-jarige Engel sche gezagvoerder, de tweede stuur man en een ongeveer 15-jarigen jon- egn. Men vreest, dat zij bij de ontplof fing overboord geslagen en verdronken zijn. Behalve de bemanning waren ook nog eenige passagiers aan boord, die zich in de ruimen hadden verscholen om zoo de zeereis mede te maken. Hun aantal is niet bekend, doch men vreest, dat er vier het slachtoffer van de scheepsramp zijn geworden. De boot, die de baai van Somates is binnengesleept, is door den brand en de ontploffing ernstig beschadigd. Naar men gelooft, is de brand ontstaan door het wegwerpen van een brandende lucifer door een der stow-aways. Dinsdagavond werden uit Rouaan, Amiens en zelfs uit Parijs politie-af- deelingen naar het dorp Saint Quentin- la-iMotte bij Eu (Somme) ontboden om deel te nemen aan de achtervolging van den landbouwer Emile Pion, die zijn vrouw en tien kinderen met den dood bedreigde. De vrouw was met haar kroost gevjucht naar haar broe der in Croix au Bailly, achtervolgd door haar half waanzinnigen man. Deze drong het huis van den broeder binnen, schoot een onschuldig bezoeker dood en verschanste zich daarna in den kelder. De politie rukte met... traan- verwekkende gasbommen aan en bele gerde den dolleman, die zich ten slotte overgeven moest. Vr ij spraak voor een moord. Te Parijs is een vrouw vrijgesproken, die haar man gedood had. Het waren de aangrijpende bijzon derheden en omstandigheden, welke tot die vrijspraak voerden. De man, Vou- chet, was, hoewel een knap werkman, een dronkelap in zijn vrije uren en een bruut. Voortdurend sloeg hij en vloek te hij. Toen het dochtertje Jeanne op sterven lag, moet 's mans gedrag on beschrijfelijk zijn geworden. De moe der, vreezende dat het zoontje zou wor den gedood door den beest-vader, nam dit kind van hem weg, toen de man stomdronken, was ingeslapen. Toen schoot ze hem drie kogels door zijn hoofd. Hij was op slag dood. De getuigen verklaarden allen, dat de vrouw een lieve, oppassende, zuini ge en hard zwoegende moeder was ge weest, die van haar kinderen maakte, wat er van te maken viel. Men had zich niet kunnen indenken, dat zoo'n zachte vrouw tot een moord kon komen, hoe wel aldus de getuigen „de vent waard was als een varken te sterven". Een buitenkansje. Een zekere mijnheer Felix White te Blackheath (Engeland), die eenige we ken geleden in den ouderdom van 79 jaar overleed, heeft aan de verpleeg ster, die zijn onlangs gestorven zuster verzorgd had, ten bewijze van zijn dankbaarheid een som nagelaten, over eenkomend met ongeveer 300.000 gul den. iDe verpleegster, miss Carpenter ge- heeten, is een dame van reeds middel baren leeftijd en zal dus de drie ton wel goed kunnen gebruiken als een „spaarcentje" voor den ouden dag. Dezer dagen werd door de mare- chaussée te Metz een persoon opge pakt, wegens bedelarij. Toen echter de' mannen der wet hem fouilleerden, be vonden zij dat de bedelaar in de yoe- ring van zijn kleeren een bedrag van eenige duizenden francs bij zich droeg, terwijl zelfs zijn sokken als brandkast dienst deden. Toen de politie deze vreemde ontdekking had gedaan, werd een nader onderzoek ingesteld waaruit bleek, dat de bedelaar eigenaar van drie huizen in Metz was en hij aan los geld nog o.a. 20.000 francs bezat. De Union Castle Mail Steam- schip Cy. heeft besloten een dubbel- schroef passagiersmotorschip van ruim 20.000 tons bruto te laten bouwen voor den dienst op Zuid-Afrika. Het nieu we schip dat in vele opzichten op de Arundel Castle zal gelijken, zal ge bouwd worden door Harland Wolff te Belfast en worden voortbewogen door twee stel acht. cylinder Diesel machines, welke circa 20.000 I.P.K. kunnen ontwikkelen. Walter Johnson, een knaap van 8 jaar, heeft dezer dagen voor de recht bank te Warwick terecht gestaan, om dat hij zich aan vier strafbare feiten had schuldig gemaakt, te weten de baby met een mes te hebben gestoken, een vork in het lichaam van zijn broertje geprikt, de kat op het vuur gegooid en het jongetje van de buren met heet wa ter te hebben overgoten. De vader was een Duitscher en was na den oorlog teruggegaan, de moeder met 4 kinderen achterlatend. De moeder kwam mee voor den rechter en vroeg plaatsing voor haar lief zoontje voor wien zij zoo bang is, in een tuchtschool, fn dien zin werd het vonnis dan ook gewezen. Volgens de „Izwestie" neemt de wolvenplaag in verschillende streken van Rusland verontrustende afmetin gen aan. De wolven vertoonen zich op klaarlichten dag in de hoofdstraten van de dorpen, verscheuren schapen, vallen paarden en koeien aan. Er wa ren ook veel gevallen van aanvallen op menschen. De verliezen, die de boeren lijden, zijn zeer groot, maar de bevol king staat machteloos tegenover deze plaag. In sommige streken worden jagersbenden gevormd, die systemati sche razzia's onder de wolven organi- seeren, doch ook hiervan zijn de resul taten voorloopig niet groot. De regee ring heeft besloten hulp te verleenen aan alle vereenigingen, die zich ten doel stellen de wolvenplaag te bekam pen. Er worden prijzen uitgeschreven en de verkoop van schietkruit en patro nen is vrijgegeven. Tevens wordt de mogelijkheid overwogen de garnizoe nen voor dit doel te gebruiken. Een bekende dramaturg had een vriend die niet ophield allerlei overdre ven loftuitingen over hem rond te slin geren. Alom bazuinde hij uit, dat er geen schitterender stuk bestond met zooveel schoonheden. Op den avond van de première zat de schrijver naast zijn bewonderaar en het ontging hem niet, dat de man telkens gaapte en de oogen sloot. Toen klopte hij hem op den schouder en zei „Nu rust je tong cn spreekt je hart." In een der hoogste klassen van een meisjesschool heeft de leeraar ge tracht den jongen dames bij te bren gen, dat de zon de bron van alle leven is, dat zonder zon de wereld niet zou kunnen bestaan. Om zich er van te overtuigen, of zijn woorden door de leerlingen zijn begre pen, vraagt hij een harer „Gesteld nu eens, dat de zon plot seling werd uitgeschakeld, welke uit werking zou dat op de aarde hebben En met een verheugd gezicht ant woordde het meiske „Dan zouden wij heelemaal geen last meer hebben van zonnesproeten." Dief „Dank u, meneer de advokaat, dat u mijn vrijspraak hebt weten te ver krijgen. Ik kom u spoedig eens bezoe ken 1" Advokaat „Doe dat 1 Maar liefst overdag hé WAT ZAL 1924 BRENGEN Een medewerker van „de Tel." heeft bij een helderziende van Scheveningen inlichtingen ingewonnen over wat 1924 ons zal brengen. Hij doet daarover het volgende relaas Het nieuwe jaar nadert en velen zijn benieuwd te weten wat ons te wachten staat. Zoo togen wij op een guren Novem- bernamiddag naar Scheveningen. Het deftige heerenhuis, waarbinnen Scheveningen's profeet troonde, stond daar in de eenzame straat met zijn ge sloten gordijnen. We belden. Een blo zende dame opende en bracht ons in de wachtkamer van den grooten man. We behoefden niet lang te wachten. De schuifdeuren van het nevenvertrek gingen open en daar vertoonde de hel derziende in eigen persoon zich aan on ze blikken. Een korte, gedrongen, fi guur met een Nero-kop, waarin de twee opvallend schitterende oogen ons onderzoekend aanblikten. In de half duistere kamer zetten we ons om de tafel en het gesprek begon. Wilt u voorspellen wat 1924 de wereld zal brengen luidde onze vraag. Geen kleinigheid voorwaar, doch tot ons genoegen nam de „ziener" de be antwoording op zich. Even een pauze, alsof hij in trans kwam, dan klonk het 1924 zal geen slecht jaar worden. Als belangrijkste gebeurtenis zie ik, de betaling van Duitschland aan de geallieerden. Duitschland zal betalen en dat zal de zaken van de geheele wereld doen opfleuren. Het zal vertrou wen geven, ook in ons land zal het beter worden. De gulden zal in de eer ste 2 maanden van 1924 wat zakken, maar daarna zich weer herstellen. Als Frankrijk geld krijgt, zal het hard wegloopen uit de Roer. Ik zie zoo vervolgde het orakel in 1924 geen herstel van de monarchie in Duitschland. De Duitsche keizer blijft in ons land. Er zal veel spektakel in het land worden gemaakt, maar de toe stand blijft bij het oude. Oorlogen zullen er in Europa niet voorkomen en andere rampen zal het nieuwe jaar evenmin brengen. In Rusland zal het een chaos blijven en de bolsjewieken houden het heft in handen. Hier pauzeerde het profetische wonder even, om op adem te komen en vervolgde toen In Nederland is de oplossing van de regeeringscrisis nabij, de rechtsche partijen zullen het heft in handen hou den. Financieele klappen voor ons land zullen er niet komen in 1924, maar be lastingverlaging evenmin aldus het orakel, en het scheen ons, of bij deze laatste profetie zijn oogen ons ondeu gend aanstaarden... Dat is het voornaamste, wat ik zie in 1924, zoo besloot hij, het zal beter zijn dan 1923... WIST U dat een stel postzegels met het stem pel der Duitsche U-boot „Bremen", die tusschen Duitschland en de Ver. Staten voer, te Londen voor ruim 100 ver kocht is dat de aardbeving in Japan ongeveer evenveel menschen heeft gedood als er per jaar in Amerika gedood worden door de auto's dat een volwassen zeeleeuw dage lijks 44 zalmen gebruikt dat de eerste brief in machineschrift dateert van 1839 Hij bevatte 150 woorden. Men moest er meer dan vier uren over „typen" dat er thans 75 schrijfmachines per uur worden vervaardigd HET LANDVERRAAD-COMPLOT. Iemand die een groot aandeel heeft gehad in het onderzoek der „landver- raad"-zaak en die het opsporingswerk heeft geleid, zonder dat er ook maar iets uitlekte, is de le luitenant Kaas jager, districts-commandant der maré- chauussée in Den Bosch. (Reeds dezen zomer hadden de mili taire autoriteiten er de lucht van ge kregen, n.l. toen een detachement wiel rijders uit Den Bosch naar Maastricht was gekomen. Bij dit detachement was ook de reeds meergenoemde sergeant majoor Lethers. Door een drietal col lega's uit het garnizoen Maastricht werd hem gevraagd of hij er ook niet iets bij wilde verdienen, door stukken van geheimen aard aan een bepaald persoon uit België te verkoopen, die op gezette tijden over de grens kwam en ook wel bij hem in Den Bosch wilde komen. Lethers hield het voorstel een dag in beraad en berichtte het nog dien zelfden avond aan zijn compagnies commandant. Deze adviseerde hem, op het voorstel in te gaan en verder alles aan hem over te laten. Hij zou dan zijn maatregelen wel nemen. De compagnies-commandant trad in overleg met luitenant Kaasjager en deze verzekerde zich de hulp van den opper wachtmeester Zuurveld, brigade-com mandant te Gilze-Rijen. Daarop werden aan Lethers quasi- echte stukken en letters ter hand ge steld, welke dan door hem in een her berg te Den Bosch aan Rijken moesten worden verkocht. De herbergier was in het vertrouwen genomen en in een naast gelegen kamer waren de officie ren door een vooraf in den muur ge maakt gat ooggetuige van den verkoop. Deze scène werd meermalen herhaald om voldoende bewijsmateriaal tegen Jan Rijken in handen te krijgen. Luitenant Kaasjager heeft op deze wijze meermalen geconstateerd dat stukken werden verkocht. Door voort durende onderzoekingen kreeg men zoodoende steeds meer en meer bewijs materiaal in handen, waardoor ook in andere plaatsen arrestaties konden plaats hebben. Ook enkele officieren worden van dezelfde feiten verdacht, doch voorloopig mogen nog geen na men worden genoemd. De le luitenant Graafland te Maas tricht heeft evenals de heer Kaasjager een zeer werkzaam aandeel in het on derzoek van deze zaak gehad. Dat er, nu de zaak eenmaal aan het rollen is, nog heel wat te voorschijn zal komen, schijnt vrij zeker. Ook is het zeker, dat de stukken inderdaad voor België wa ren bestemd. ARME KINDEREN. RHEDEN. (V. D.) Door de politie zijn op den Arnhemschen straatweg al hier vier Duitsche jongetjes, allen circa 13 jaar oud, aangehouden, die uit Ham- born naar hier kwamen loopen om door bedelen in het bezit van eenige levens middelen te komen. Zij werden spoedig weernaar Duitschland terug gebracht. DE KOLENLEVERANTIES AAN NEDERLAND EN ITALIË. BERLIJN. (V. D.) Naar uit het Roer gebied wordt gemeld, hebben de Neder- iandsche en Italiaansche regeeringen door haar vertegenwoordigers te Dus- seldorf en Essen laten protesteeren te gen de stopzetting der kolenleveringen aan Nederland en Italië. NIEUWE AANBOUW VAN LICHTE KRUISERS. LONDEN. (V. D.) De admiraliteit laat thans plannen vervaardigen voor lichte kruisers, welke 't „County Class" type moeten vervangen. Onlangs werd door den premier aangekondigd, dat de bouw dezer lichte kruisers bespoedigd zou worden om de werkloosheid tege moet te komen. De bladen vernemen thans, dat, indien de regeering na de verkiezingen weder in haar tegenwoor- digen vorm zal terugkeerèn, dit voorstel direct na de eerste bijeenkomst aan het parlement zal worden voorgelegd. Het aantal te bouwen vaartuigen is nog niet vastgesteld, doch men verwacht dat dit zes of acht zal zijn. De bladen vernemen, dat de kosten van elk dier oorlogsbodems ongeveer 13^ millioen pond sterling zullen bedragen en dat zij ongeveer 10.500 ton water zullen ver plaatsen. Zij zullen, naar Baldwin reeds medegedeeld heeft, speciaal belast zijn met het kruisen op de Britsche handels routes. DE VEROORDEELDE KRUPP- DIRECTEUREN. BERLIJN. (V. D.) Naar uit Essen wordt gemeld aan de „Koln. Zeitung", zijn ook de Krupp-directeuren, die bij verstek tot gevangenisstraffen waren veroordeeld, ,door de Franschen onge moeid gelaten, te Essen teruggekeerd. GEEN GROOTE LEENING AAN DUITSCHLAND. LONDEN (V. D.) In hooge finan cieele kringen werd gisteren verklaard dat er geen sprake is van een groote AmerikaanschEngelschNederland- sche leening aan Duitschland. Een lee ning van 50 millioen pond sterling is niet mogelijk zonder deelneming van de groote financieele instellingen en de huidige toestand in Duitschland biedt geen enkelen waarborg voor de veilig heid van een belangrijke leening. Kleinere financieele instellingen zouden wellicht bereid zijn een leening te verstrekken, doch dit kan slechts op kleine schaal geschieden. ONLUSTEN IN HET ROERGEBIED- De agitatie van werkloozen in ver schillende centra, met name te Essen, heeft botsingen met de politie tenge volge gehad. Een politieman werd ge dood, twee gewond, terwijl aan arbei derszijde een twintigtal gewonden vie len, waarvan zes ernstig. Des avonds was de toestand kalm, ofschoon de rust nog niet geheel was teruggekeerd. Fransche patrouilles werden gezon den om de politie assistentie te verlee nen. GEEN REVANCHE-OORLOG. Naar de berichtgever van het „Hbld." uit Munchen meldt, heeft kapitein Ehr- hardt hem verzocht de door een Zweedsch journalist geuite bewering, als zou Ehrhardt hem hebben medege deeld, dat Duitschland zich op een re vanche-oorlog .voorbereidt, waarvoor voldoende wapens en menschenmateri- aal aanwezig zouden zijn, als volkomen uit de lucht gegrepen „dummes Zeug" ten stelligste tegen te spreken.

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 7