GEMENGD NIEUWS LAATSTE BERICHTEN dat de Duitsche regeering volgens art. 206 van het verdrag van Versailles ver plicht is aan de leden der commissie alle noodige faciliteiten te verleenen tot volle uitvoering van haar taak. Dientengevolge besloten de geallieer den, dat de werkzaamheden van de mi litaire controle-commissie en van de commissie voor de luchtvaart onver wijld moeten worden hervat en wel op het tijdstip dat door den president van de commissie aan de Duitsche regee ring zal worden medegedeeld. Ingeval deze werkzaamheden van de zijde der Duitsche regeering of van Duitsche on derdanen obstructie mochten onder vinden, handhaven de geallieerden hun rechten om de maatregelen te nemen, die zij geschikt achten,,teneinde de uit voering van de desbetreffende bepalin- .gen van het vredesverdrag te verzeke ren. DE NOTA INZAKE DEN EX-KROONPRINS. De nota van den gezantenraad aan Duitschland inzake den ex-kroonprins luidt als volgt „lOp een vraag van den gezantenraad aan de Duitsche regeering antwoordde de nota van den Duitschen zaakgelas tigde den volgenden dag, dat de Duit sche regeering haren vertegenwoordi ger in Nederland had gemachtigd, om den ex-kroonprins een pas te verstrek ken voor zijn reis naar Duitschland. De geallieerde regeeringen namen nota van deze verklaring. Zij ontvingen tevens mededeeling van het schrijven, op 18 November jl. door den Duitschen zaakgelastigde te Parijs gezonden aan den directeur van de af- deeling politieke aangelegenheden van het ministerie van buitenlandsche zaken ter overhandiging aan den Franschen minister-president. De geallieerde regeeringen namen nota van de verklaring in dit document vervat, zoowel wat betreft den afstand door den ex-kroonprins gedaan, van zijn rechten op den troon en de verze kering, dat de belofte, door de Duitsche regeering afgelegd om een terugkeer van den ex-keizer niet toe te staan, zou worden gestand gedaan. De geallieerde regeeringen geven te kennen, dat de Duitsche regeering, door aan de Fransche regeering den tekst mede te deelen van de verklaring van den ex-kroonprins, dat hij afstand doet van zijn rechten op den troon, schuld erkent. De geallieerde regeeringen wijzen er op, dat de Duitsche regeering, die door de weigering van de militaire controle de binnenlandsche moeilijkheden van Duitschland in de hand werkt, thans den ex-kroonprins machtigde terug te keeren, wel wetende, dat diens verblijf in Duitschland kon leiden tot ernstige verwikkelingen voor Duitschland, zoo wel van binnenlandschen als van bui- tenlandschen aard. Om die redenen gevoelen de gealli eerde regeeringen zich verplicht te ver klaren, dat zij de Duitsche regeering ten volle verantwoordelijk houden voor de gevolgen, welke uit den terugkeer van den ex-kroonprins zouden kunnen voortvloeien en zij wijzen de Duitsche regeering er op, dat deze gevaren zou kunnen opleveren, waartegen, de geal lieerde mogendheden gedwongen zou den kunnen zijn, maatregelen te nemen. EEN DUITSCHE NOTA AAN FRANKRIJK. Hoesch, de Duitsche zaakgelastigde te Parijs, heeft aan de Fransche regee ring een nieuwe nota overhandigd, waarin nadrukkelijk wordt geprotes teerd tegen het voortdurende stèunen van de separatistische benden in de Palts door de Fransche overheid, en te gen het hinderen van Duitsche ambte naren bij de bestrijding der oproerlin gen. De nota noemt een reeks van af zonderlijke gevallen op van steun, door de Franschen aan de separatisten ver leend, in het bijzonder te Spiers en te Kaiserslautern, en van ernstig machts misbruik van de Fransche overheid te gen Duitsche ambtenaren, en consta teert bovendien, dat het oprukken van gewapende separatisten in militaire formaties door de Franschen evenmin is verhinderd als het heffen van requisi tes. EEN LEENING AAN DUITSCHLAND Uit Amerikaansche bron wordt ge meld, dat onderhandelingen gaande zijn tusschen een welbekende Beriijnsche bank en een BritschAmerikaansch Nederlandsche groep voor het verschaf fen van een leening aan Duitschland van 1400 millioen goudmarken. Dit bericht wordt echter tegenge sproken door den Amerikaanschen mi nister Hoover, die eveneens ontkende, dat aan de Amerikaansche regeering een leening werd voorgesteld of dat verzocht werd hulp aan Duitschland te verleenen. DE PRIJZEN DER LEVENSMIDDELEN TE BERLIJN. Met een officieelen koers van den dollar van vier billioen 200 milliard zijn de prijzen der levensmiddelen zoo hoog gestegen, dat 95 der bevolking niet in staat is meer te koopen dan het hoog noodige brood en aardappelen. De prijs voor visch bedroeg gisteren 5 billioen mark, vleesch 6 billioen mark, boter 5 billioen mark, terwijl eieren onverkoopbaar zijn. Vele kooplieden willen geen ander betaalmiddel dan dollars of ponden in ontvangst nemen. Ondanks de buitengewoon hooge prijzen in Adlon kost een diner vijf dollars zijn de restaurants en café's vol. Met wijn kost een diner thans 10 dollar. Deviezenspeculanten verdienen groote fortuinen. Ondanks alles blijft het tekort aan papiergeld nijpen. DR. ZEIGNER GEARRESTEERD. De gewezen Saksische minister-pre sident dr. Zeigner, van wiens eigen aardige handelingen als minister wij reeds melding hebben gemaakt, is gis terennacht gearresteerd. Gisterenmorgen half zeven ont stond brand in den theetuin „Maaldrift" aan den Rijksstraatweg te Wassenaar. Het geheele gebouw werd een prooi der vlammen. De bewoners en eenig vee konden met moeite worden gered. De oorzaak is niet bekend. De brand weer kon het gebouw niet behouden, daar het van hout was opgetrokken en daardoor gretig voedsel bood aan de felle vlammen. Gisterenmorgen te 11 uur is op den Rijswijksche weg een autobus van den dienst Den HaagRijswijk ter hoogte van de sigarettenfabriek Lau rens omgeslagen, doordat het voertuig, dat moest üitwijken, een te korten draai nam en daardoor met een wiel tegen de hooge rail van de electrische tram aanreed. Wonder boven wonder bekwamen de twee inzittenden geen letsel en de chauffeur slechts onbedui dende kwetsuren. Met hulp van voor bijgangers is de autobus weer overeind gezet het verkeer ondervond geen stagnatie. Een persoon, die tot nu toe on bekend is gebleven, heeft in het Hor tusplantsoen te Amsterdam met peper geworden naar een juffrouw, die op 't Amstelveld woont Gelukkig mikte de kerel niet goed, waardoor een gedeelte van de specerij op haar wang terecht kwam. Terstond na zijn daad zette de man het op een loopen. Ongeveer twin tig minuten later deed zich eenzelfde geval voor op den Binnen-Amstel. Hier was het een bewoonster van Haarlem. Eenig poeder trof haar in de oogen, tengevolge waarvan zij in het Binnen gasthuis moest worden behandeld. Daarna kon ze weer vertrekken. De dader is onbekend gebleven. De aan slagen hebben vermoedelijk dezelfde drijvers ten grondslag als bij het inkt- werpen. Een juffrouw kwam zich op het politiebureau Kattenburg te Amsterdam er over beklagen, dat in een z.g. sui kerspeentje, een stukje snoepgoed, dat zij in een winkel had gekocht, een spij ker bleek te zitten. Haar kindje dat op de lekkernij had geknabbeld, kreeg het spijkertje in den mond, maar de moe der had nog juist doorslikken weten te voorkomen. De politie achtte het geval vreemd en stelde een onderzoek in bij een aan tal snoepwinkels. In alle suikerspeen tjes bleek een spijkertje te zitten, blijk baar met het doel de suiker steviger te maken. Het ligt voor de hand, dat het gevaar bestaat, dat kleine snoepers de spijkers doorslikken. De politie heeft de speentjes in beslag genomen en den Keuringsdienst van Waren met het ge val in kennis gesteld. De laatste dagen zijn te Haarlem vijf mannen uit Amsterdam aangehou den, die zich onder Heemstede schuldig gemaakt hadden aan inbraak in een villa, die tijdelijk onbewoond was.Twee hunner werden juist door de politie gesnapt, toen deze een onderzoek kwam instellen naar hetgeen de drie andere aangehouden inbrekers in de zelfde villa gestolen hadden. Na een worsteling werden de inbrekers over meesterd. De diefstallen schijnen in den achterhoek van Gelderland, nu er in de buurt zooveel Duitschers rondzwerven, eerst recht te beginnen. Op verschillen de plaatsen heeft men ingebroken of pogingen daartoe gedaan. Bij mej. G. op de Hoogestraat te Aalten heeft men geld gestolen verder heeft men bij den heer S. gepoogd diefstal te plegen, nl. door een raam binnen te dringen. Bij den manufacturier H. werd een par tij manufacturen ter Waarde van 8Q weggenomen. Bij den winkelier K., waar onlangs een partij koffie en ta bak werd gestolen, heeft men weer een ^slag willen slaan, maar een waakzame hond heeft dit weten te verijdelen. In een schuur te Silvolde werd ingebro ken twee buksen met eenig pluimvee werden meegenomen. Een 25-jarige arbeider in een fa briek te Eindhoven wilde een electrisch lampje, dat slecht brandde, vaster in de fitting draaien. Daarvoor ging hij op een twee meter van den grond ver wijderde ijzeren buis staan. Toen hij het lampje indraaide, werd hij door den stroom getroffen, waardoor hij viel. Met een schedelbreuk werd hij op genomen en naar het ziekenhuis ver voer, waar hij is overleden. De ver miste dochter van den landbouwer uit de buurtschap Buurse bij Haaksber gen, voor wier opsporing door den vader een groote geldsom was uitge loofd, is door eenige personen dood gevonden in een bosch te buurtschap Rutbeek. Te Groote Lindt is een 16- jarige jongen van een wagen met bie ten gevallen waarna het voor- en het achterwiel der kar hem over het li chaam reden. De ongelukkige werd per brancard naar een ziekeninrichting te Dordrecht vervoerd, waar hij enkele uren na aankomst overleed. Te Kerkrade werd in bewusteloozen toe stand op den weg naast zijn vernield rijwiel gevonden een man, met een wonde aan het achterhoofd. Ooggetui gen hebben gezien, hoe de onbekende, een werkman, door een auto is aange reden, welke zich meer dan met ge wone snelheid verwijderde. De man is naar het ziekenhuis overgebracht. De politie doet onderzoek. t- Een wielrij der kwam, toen hij in de buurt van El- burg voor een vrachtauto wilde uitwij-. ken te vallen, en werd door den wagen overreden. Hij is naar het ziekenhuis Deliance, 16 jaar oud, Jeari, de 17-ja- daar reeds overleden te zijn. Te Emmer Erfscheidenveen is een venter door den hevigen wind van een draai- vonder in het kanaal gevallen en ver dronken. Op de Weesperzijde te is een 11-jarige jongen, die plotseling van achter een kar kwam, door een in andere richting rijdenden auto overre den en gedood. Getuigen verklaren_ dat den chauffeur geen schuld treft. Bij de Rotterdamsche politie kwam èen 83-jarig vrouwtje aangifte doen, dat een onbevoegde haar ouder domsrente in ontvangst had genomen. Tijdens ziekte heeft iemand haar boek je in handen weten te krijgen en daar mede op het postkantoor het geld ont vangen. De gemeenteraad te Brussel heeft met 29 tegen 17 stemmen een voorstel aangenomen om een belasting van 5 te heffen op de prijzen der hotelkamers, bezet door vreemdelingen. Een gruwelijke moord heeft de gemeente Grimbergen, bij Brussel, in opschudding gebracht. Een jonge boer, Janssens geheeten, Zondagavond rond tien ure thuis komende, vond zijn tach tigjarige moeder vermoord. Het lijk lag nabij den stal met verbrijzeld hoofd en in een bloedplas, en bloed was gespat tot tegen de muren. Uit de eerste tee- kens bespréurde men reeds dat diefstal de drijfveer moest geweest zijn, en het eerste vermoeden viel op een Fransch- man, afgekeurd soldaat van het Fransch leger, die aan geestesverwarring lijdt, en nu op de hoeve niet te zien was. Het parket van Brussel werd verwittigd door de gendarmerie, die ter plaatse was geroepen en de substituut Lebon, de onderzoeksrechter Lindekens en twee wetsdokters kwamen ter plaatse. En uit de eerste vaststellingen is geble ken dat de moord gepleegd is Zondag avond rond 6 ure, terwijl de oude vrouw alleen thuis was. De moordenaar had haar eerst neergeveld met een schot, gelost met het geweer van de hoeve en toen het slachtoffer kolfslagen toegebracht met zoo Veel geweld dat het geweer brak. De oude vrouw moet een krachtdadige en sterke vrouw zijn geweest, want zij had zich tegen den moordenaar verdedigd met een riek, gelijk zij ook deed een vijftal jaren ge leden, toen de hoeve door bandieten werd aangevallen. De Fransche hoeve knecht, die verdwenen is, wordt opge zocht in den omtrek. Hij heeft zijn klompen in het veld weggeworpen, als ook het kistje, waarin de vrouw haar spaargeld bewaarde. Binnenkort zal er te Parijs een speelclub worden geopend, waartoe de officieele machtiging der regeering is verkregen. De club is op een der bou levards, dicht bij de Madeleine geves tigd. Trouwens, er schijnen nog meer te zullen worden opgericht, alhoewel vergunning op vrij zware voorwaarden wordt verleend. De schatkist eischt nl. 60 van de ontvangsten indien de bank vier millioen francs bedraagt. Zij be houdt echter slechts 20 de rest wordt over wetenschappelijke en medische in stellingen verdeeld. Vrouwen worden niet tot de groene tafel toegelaten, wèl echter tot de aangrenzende danszaal, waar de jasz-band regeert... In een aanval van waanzin, die vermoedelijk was veroorzaakt door de jongste gebeurtenissen, begaf een landbouwer en lid van den gemeente raad van Bernheim in Beieren, zich naar zijn buurman en deelde dezen mede het bevel te hebben, ontvangen hem dood te schieten. Daarop wondde hij hem levensgevaarlijk met een ge weerschot. Vervolgens begaf de waan zinnige zich naar een naburig land goed waar hij de vrouw van den land goedbestuurder en haar kind, dat zij op den arm droeg, neerschoot. Het kind werd ernstig verwond. Nadat de krankzinnige nog de weduwe van een landbouwer had doodgeschoten en een andere vrouw ernstig had gewond kon hij eindelijk worden overmand. Hij is in een gesticht opgesloten. Een vreeselijk drama. Te Bandjermasin heeft zich onlangs een vreeselijk drama afgespeeld vóór de gevangenis. Een op post staand po- litie-dienaar schoot in een vlaag van waanzin zijn vrouw, die hem eten bracht, dood. Ook schoot hij op zijn drie kinderen, die van school kwamen, waardoor één kind doodelijk getroffen werd en één ernstig verwond, terwijl het derde kind er in slaagde te ontko men. De ongelukkige vader werd gear resteerd de zaak wordt onderzocht. De enorme vloed, die gedurende den laatsten storm uitgebreide Deen- sche weilanden in de nabijheid van de Ring Kobing Fjord geteisterd heeft, is thans verminderd door een verandering in de windrichting, zoodat het water Zuidwaarts uit de Fjord wordt gedre ven in plaats van over het land. De si tuatie is reeds zooveel beter, dat het herstelwerk aan de vernielde dijken reeds op vele plaatsen weer ter hand worden genomen. Een inbreker doodge schoten. Te Caen in Frankrijk wilden twee boeven, die meenden dat de vrouw van den dokter Lemarchand alleen thuis was, in diens woning hun slag slaan. Omstreeks twee uur 's nachts belde een der kerels en vroeg een verband. Men antwoordde hem dat de dokter niet thuis was. Kort nadien echter hoorde de dok'ter iemand op het grind pad loopen. Hij waarschuwde zijn broeder, die met een revolver naar be neden ging. De dieven hadden intusschen ook hun tijd niet verloren. Zij hadden een keukenraam ingeslagen en wilden toen de deur openbreken, welke toegang verleende tot de slaapkamers. Daar dit niet gelukte klom één der kerels langs de dakgoot naar boven. Op dit oogen- blik opende de broeder van den dokter een raam en loste een schot in de lucht. Toen bemerkte hij een schaduw langs den muur en loste twee schoten in die richting. De inbreker stortte stervend neder. Op het lijk werd een brief ge vonden waarin zijn medeplichtige hem een afspraak voorstelde. De mede plichtige kon ook aangehoudenwor den. In het laatst verschenen nummer van „De Boerderij" komen onder de advertenties niet minder dan twaalf annonces voor van boerenzoons, die boerendochters vragen voor 'n huwe lijk. De meeste boerenzoons vragen om de toezending van een portret (het ge zicht wil toch óók wel wat) nét als de stadsche menschen. Drie hunner ver klaren instantelijk een gelukkig huwe lijk te begeeren. Alsof iemand hen er van zou verdenken dat ze dit niet ver langden. Ook in den boerenstand schijnt zooiets nog wel eens als 'n mop voor te komen, want alweer drie boe renzoons zetten met nadruk boven hun oproep van reflectanten ernstig ge meend. En een vierde vindt dat nog niet genoeg en schrijft behalve dat het ernstig gemeend is, er nog bij dat het geen grap van 'm is. Vijf boerenzoons verklaren dat een weduwe hun op de hofstede óók welkom zal zijn. Dat ver groot natuurlijk de kans op slagen. En van één candidate wordt vereischt, dat ze „bij gelegenheid genegen zal zijn een of twee koeien te melken". Altoos genegen daartoe is niet noodig, alleen maar „bij gelegenheid De aanvragen voor het huwelijk zijn van de boerderij blijkbaar talrijker dan van de stad. De tijden zijn buiten zeker niet ongunstig. Heer (aangereden door een jeug dig wielrijder en dus woedend) „Kun je niet bellen, kwajongen?" Kwajongen „Jawel, maar nog niet fietsen". OPENING FRANSCHE BAZAR. MIDDELBURG. Hedenmorgen om streeks half twaalf werd in de Lange- delft de Fransche Bazaar geopend. Den Sen October werd pas met de verbou wing begonnen en in ruim 6 weken is de moderne winkel gereed gekomen. Door een zeer ruime portiek komt men in den winkel, waar alle mogelijke arti kelen welke men in een bazaar zoekt in groote verscheidenheid aanwezig zijn, terwijl alle artikelen zijn geprijsd. Op de eerste verdieping bevindt zich nog een magazijn van 90 ML opper vlakte. Onmiddellijk na de opening van den winkel stroomden de bezoekers naar binnen. DE MEUBELTJES VAN DEN EX-KROONPRINS. WIERINGEN. (V. D.) De regeerings- meubelen, zooals tafels, stoelen, kasten, fornuis, enz., welke de voormalige Duitsche kroonprins tijdens zijn verblijf alhier in de pastorie der Ned. Herv. gemeente in gebruik had en heeft ach tergelaten, zijn door de regeering aan deze gemeente afgestaan. DE HANZEBANK. UTRECHT (V. D.) Hedenochtend werd een vergadering van schuld- eischers van de Hanzebank gehouden. De vergadering was bij lange na niet zoo druk bezocht als die welke enkele maanden geleden is gehouden. Er wa ren in het geheel ongeveer 100 perso nen aanwezig. Er werd medegedeeld dat ongeveer 80 pet. van de schuld- eischers zich voor een minnelijke schikking hebben verklaard. In de ver gadering was echter een sterke stroo ming voor een faillissement. Bij de stemming verklaarden zich 40 personen met volmacht tegen 'n minnelijke liqui datie en dus voor een faillissement. De stukken werden daarop gesteld in han den van het O- M. Daar een groot aantal personen zich tegen een minnelijke schikking hebben uitgesproken, zal het gevolg wel zijn dat het faillissement zal volgen. De vergadering van de Hanze- spaarbank had een zelfde verloop. Ook daar waren vele van de 198 aanwezi gen tegen een minnelijke schikking. Verwacht wordt dat het faillissement van de Hanze-bank zoowel als van de Hanze-spaarbank zal worden uitge sproken. De rechtbank zal daaromtrent later een beslissing nemen. AANHOUDING VAN GOEDEREN DOOR DE FRANSCHEN. ZEVENAAR (V. D.) De aanvoer van goederentreinen langs EIten naar Ne derland is plotseling geheel stopgezet. Wij vernemen dat alle goederen door de Franschen zijn achtergehouden. Het personenverkeer is normaal. EEN COMPLOT VAN LANDVERRAAD MAASTRICHT. (V. D.) Door den brigade-commandant der marechaussee is een complot van landverraad ontdekt waarvan het beginpunt te Maastricht is en waarvan de hoofdzetel te Rotterdam is gevestigd. Het complot was aange zocht bescheiden en teekeningen te le veren te Maastricht. Reeds zijn 3 onderofficieren in arrest gesteld, bij wi huiszoekingen hebben plaats gehad. Het onderzoek is in vol len gang. EEN NEDERLANDSCH STOOMSCHIP AANGEVAREN. LONDEN. (V. D.) Lloyds meldt dat het Nederlandsch stoomschip „Zeelan- dia" bij het verlaten van de haven te Santos in aanvaring is gekomen met een ander schip. Beide schepen bekwa men slechts lichte averij. Volgens een nader telegram heeft de „Zeelandia" de reis naar Amsterdam voortgezet. De schade door de aanva ring veroorzaakt, blijkt van zeer gerin gen omvang te zijn geweest. LLOYD GEORGE AAN HET WOORD. In een redevoering heeft Lloyd Geor ge er gisteren op gewezen dat de pro tectie allerminst een waarborg is voor welvaart. Engeland heeft groote wel vaart gekend als vrijhandelsland en heeft tijdens den oorlog aan allerlei landen die een protectionistische poli tiek volgden, enorme bedragen geleend. Thans nu de omstandigheden zoo moeilijk zijn en Engeland volgens Bald win bij beschermende rechten heil zou moeten zoeken, kunnen deze protectio nistische landen geen cent van hun schulden aflossen en is het eenige land dat daartoe wel in staat is, Engeland hoewel hier de industrie en alle bedrij ven een zware crisis doormaken Enge land blijft de eenige oorlogvoerende mogendheid wier crediet ongeschokt is. Hij wees er ten slotte op dat de wer keloosheid niet bestreden kan worden door kunstmatige bevordering der in dustrie, doch alleen door herstel der markten, d.i. van het scheppen van ge ordende toestanden in Centraal- Europa. ENGELSCH VLOOTVERTOON. De eerste minister van Australië deelde mede, dat Z.M.'s schip „Ade laide" zich bij het bijzondere Britsche eskader zal voegen dat in April aan staande een tocht door de Australische wateren zal maken. De „Adelaide" zal deelnemen aan den tocht over den Grooten Oceaan naar Vancouver en zal vandaar de slagkruisers naar Enge land vergezellen om door het Suezka- naal naar Australië terug te keeren. De „Adelaide" is het eenige schip dat nog geen dienst heeft gedaan buiten de Australische wateren. Lord Cavan, de chef van den Impe- ricelen Generalen Staf brengt in het begin van het volgende jaar een offi cieel bezoek aan Singapore. DE MILITAIRE CONTROLE IN DUITSCHLAND. PARIJS. (V. D.) De Raad van Gezan ten heeft generaal Noliet instructies doen toekomen voor de hervatting van de militaire controle in Duitschland. MIJNWERKERSSTAKING MISLUKT. PARIJS. (V. D.) De mijnwerkerssta king in Frankrijk is geheel mislukt. DE FRANSCHE SCHULD AAN AMERIKA. PARIJS. (V. D.) Er zullen besprekin gen met Amerika worden geopend over de wijze waarop Frankrijk zijn schuld aan Amerika zal voldoen. MARKTBERICHTEN. Vlissingen, 22 November 1923. Op de gisteren gehouden groente- en fruitveiling werden de volgende prijzen besteed Groninger kroon 10 ct. Warnersking 25 ct. reine d'or 9 ct. campagnezoet 14 ct. goudreinetten 14 a 20 ct. roodbakker 15 ct. roode ribber 25 ct. ermgaard 22 ct. grauwzoet 13 a 16 ct. zure bellefleur 11 a 15 ct. goudappelen 13 a 16 ct. court Pendu 16 ct. hondsmuil 16 ct. gieser wildeman 20 ct. kleiperen 17 ct. witlof 41 a 46 ct. uien 6 ct. koolrapen U/2 a 2 ct. spruiten 16 a 20 ct. kroten 7 ct. peen (wijn) 3 a 3'/2 ct. peen 5 a 9'/> ct. tomaten 39 a 43 ct., alles per K.G. kipeieren 134 ct. per 10 stuks boerekool 2 a 4 ct. roode kool 4 a 6/2 ct. savoye kool 5 a 81/ ct. bloemkool 4 a 24 ct.. alles per stuk selderie 1 a 3 ct. prei 5 a 8/2 ct. peen 6l/2 a 81/, ct. kroten 5 a 8 ct. ramanas 1 a Ü/2 ct. rapen 4 a 5 ct., alles per bos andijvie 17 a 121 ct. kervel 11 a 13 ct. bloemkool 25 a 73 ct., alles per mand.

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 3