SPORT INGEZONDEN STUKKEN Land= en Tuinbouw BUITENLAND GEMENGD NIEUWS LAATSTE BERICHTEN Biljarten. In het café „Monopole" zal door prof. De Regt op Dinsdag 20 en Woensdag 21 November een seance worden gegeven. Prof. De Regt is een bekend meester op het groene laken en zal wel de be langstelling trekken van de liefhebbers van het biljartspel. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt niet teruggaven DE WOORDBREUK DER VRIJZINNIGE RAADSLEDEN. Mijnheer de Redacteur, Mag ik den heer Jobse, naar aan leiding van zijn ingezonden stuk in uw nummer van 16 dezer, enkele opmer kingen maken. Ik zou dan willen beginnen, met de zelfde opmerking te maken, als uw ver slaggever van Souburg in uw blad van 9 November jl. aan het adres van den heer Jobse deed, nl. Kan de heer Jobse niet lezen Ik zal er echter aan toe moeten voe gen Kan de heer Jobse niet hooren Het ligt echter niet in mijn bedoe ling om keer op keer van uw kolom men gebruik te maken, en meen dan ook dat geen enkele lezer van uw blad uit mijn ingezonden stuk van Zaterdag 10 November (behalve dan de heer Jobse) gehaald heeft, dat ik een debat naar uw kolommen wenschte te ver plaatsen, integendeel meen ik den heer Jobse verteld te hebben, dat wij zijn verzoek in den raad aan mijn ooren gebruld, gestand willen doen, nl. het aanvaarden van zijn aangeboden open bare debatvergadering. Mijn inziens lijkt mij dit dan ook de beste weg om de kiezers en kiezeressen van Souburg zoo goed mogelijk in te lichten. Op het verdere schrijven van den heer Jobse zal ik niet ingaan, daar ik meen, dat ook dat wel in de openbare debatvergadering aan de orde zal ko men, want dit zijn zoowat de eenigste troeven die de heer Jobse tegen mij uit wil spelen. Laat de heer Jobse dus zijn woord in den raad geuit gestand doen, dan kunnen wij zien of de troeven van hem juist zijn óf ik een woordbreker ben of dat de vrijzinnige heeren zich daaraan schuldig gemaakt hebben. Met belangstelling wacht ik een ant woord van den heer Jobse af, waar en wanneer of de door hem verzochte debatvergadering zal plaats hebben. U, Mijnheer de Redacteur dankend voor de verleende plaatsruimte J. DE PRIESTER. Souburg, 16 November 1923. Voor kleine tuinen. Zeer mooi, voor tuinbeplanting ge schikt, zijn tal van vroegbloeiende bol gewassen. Het is nu weer tijd, om de bollen te planten, en, doordat de 1- jarige zomerbloemen en potplanten 'reeds opgeruimd kunnen worden, krij gen we vanzelf plaats. Ook in den bor der, tusschen de laatbioeiende vaste planten, voor en tusschen lagere hees ters, en zelfs in het gazon, zullen tal van bolgewassen, op ongedwongen wijze aangeplant, een schitterend effect teweeg brengen. Voor we tot planten overgaan, bemesten wij den grond, waartoe we gebruik maken van ouden mest. Voor perkbeplanting zijn enkele en dubbele vroege tulpen en hyacinthen het meest geschikt. Eerstgenoemden geven we een afstand van pl.m. 8 c.M., laatstgenoemde plaatsen we op pl.m. 810 c.M. afstand, terwijl beide soor ten op 810 c.M- diepte geplant moe ten worden. Vooral voor hyacinthen maar ook voor tulpen is een licht winterdek van stroo, riet of drogen turfmolm, ge- wenscht. Men plante geen 2 achtereen volgende jaren tulpen en hyacinthen op eenzelfde grondstuk. Darwintulpen en narcissen komen het voordeeligst uit tegen een passenden achtergrond van houtgewassen. Zoo zullen roode en paarse darwin tulpen, aangeplant voor en tusschen goudbonte ligustrum, of goudgele coni- feeren, een schitterend geheel vormen, terwijl de gele narcissen vooral op hun plaats zijn voor en tusschen allerlei groenblijvende planten. De vroeg-bloeiende Scilla sibinca kan men tusschen struikrozen planten dit belemmert echter wel eenigermate de jaarlijksche grondbewerking tus schen de rozen. Ook kan dan het win terdek der rozen niet te dik zijn, en moet dit reeds tijdig verwijderd wor den, zoodat alleen de meer harde ro- zensoorten voor een dergelijke tus- schenplanting in aanmerking komen. Voor heesters en in borders kan men van deze Scilla aardige veldjes plan ten. De later bloeiende Scilla campa- nulata verdraagt zeer goed schaduw, deze plaatsen we dus op plekken, waar lang niet alles groeien wil. Scilla's geven we een afstand van pl.m. 6 c.M. narcissen van 810 cM. Voor planten in het gazon zijn vooral sneeuwklokjes en crocussen aan te bevelen. EEN REDE VAN POINCARé IN DE KAMER. Daar de Gezantenraad inzake de vei ligheid en den ex-kroonprins nog geen beslissing had geveld, zou Poincaré gisteren in de Kamer niet spreken. Hij had buiten Baldwin gerekend. Diens scherpe rede heeft hem uit zijn tent gelokt. Tijdens zijn rede verscheen de „Temps", waarvan het hoofdartikel betoogt, dat Poincaré de Lagerhuisrede moet beantwoorden. Met de hem eigen preciesheid, duidelijkheid en hoofdsche beslistheid heeft hij het gedaan. Op nieuw is zijn positie in het binnenland versterkt. Toen hij blootlegde, dat Frankrijk zijn schulden aan de gealli eerden wil afdoen, maar Duitschland, dat van de betaling van de oorlogs kosten werd vrijgesteld, eerst de zijne moet kwijten, waarna het geld, door de Franschen tijdens den oorlog bij de geallieerden om het gemeenschappelijke doel, te weten de zege, mogelijk te ma ken, opgenomen, zal worden terugbe taald, ging er een stormachtigen bijval tot op de socialistische banken op. Naar men weet, is het de bedoeling de bons C tegen de geallieerde schulden te laten wegvallen. Aan' de vergoeding door Duitschland te kwijten komt de voor rang toe. Beide schulden mogen niet gelijkgesteld worden, ziedaar de kern van Poincaré's betoog. Hij herhaalde aan het slot waarmee hij begonnen was, Frankrijk geeft zich alle moeite om met de geallieerden tot overeenstemming te komen in vriendschappelijken zin, maar zal zijn eigen zaak niet verraden. Na die woorden barstte een onstuimig ap plaus los. Alle afgevaardigden, behalve uiterst links en de meerderheid der ra dicalen rezen op. De opwinding maakte een korte rustpoos noodig. Aanstonds waren de wandelgangen vol stern- gerucht, aldus meldt de „N. R. Ct.','. De groote beteekenis van deze rede zit niet in den inhoud, maar in de fatale splitsing van het Fransche en het En- gelsche standpunt, die een stempel van ernstige kracht erop drukte. De Kamer ontging dit karakter niet. Gespannen is de rede aangehoord, een enkele maal slechts kwam er van socialisten en com munisten protest. Een keer achtte Her- riot, die den iaatsten tijd telkens teeke nen van erge zenuwachtigheid geeft, zich door een woord geraakt. Hiermee weert Poincaré zich dus tegen Bald win's verwijt, dat de Franschen en Bel gen de oplossing tegenhouden. Van 1920 haalde hij in onderdeelen het vraagstuk van het herstel op, ten be- tooge, dat zij zichzelf tegenover de Duitschers gelijk bleven. Het was een pleidooi, natuurlijk Fransch gekleurd, immers gericht tegen Baldwin's requi sitoir. ENGELAND EN DE FRANSCHE POLITIEK. In een verkiezingsrede te Bath heeft Lord Grey over de buitenlandsche po litiek 't volgende gezegd Hij wgnsch- te zijn gehoor duidelijk te maken, dat de toestand in Europa erger en erger wordt en, misschien niet onmiddellijk, maar zeker op een nieuwen oorlog zal uitloopen. Het oogenblik nadert dat, tenzij de Fransche regeering zich bij ons aansluiten kan, de Engelsche opinie zoo overtuigd zal worden dat Enge- land's belang vordert dat het buiten den draaikolk blijft, dat het zou kun nen pogen zich geheel van het vaste land af te scheiden. Wij zouden er on der lijden, maar Frankrijk niet minder. lEr is slechts één politiek waarin hij een uitkomst ziet, dat is in de buiten landsche politiek steeds het beginsel hoog te houden van den Volkenbond. Hij hoopt het nooit te zien, dat Enge land in een nieuwen oorlog gewikkeld wordt, maar, indien dit ooit het geval zijn mocht, zou hij liever dan om welke reden ook, Engeland in den oorlog zien gaan tot verdediging van den Volken bond. Van Baldwin roemde Grey het ka rakter. Een stap gedaan hebbende in de richting van protectie, kon hij niet meer terug. Maar Grey verwijt hem zich te Plymouth te hebben laten meeslee- pen door het onverwachte succes, dat die-hards onder zijn gehoor had. Hij critiseerde de houding van den eersten minister op dat oogenblik door 'n -pi kante anecdote. Er gaat een anecdote over een eerste-minister, die in een zijner redevoeringen in het Lagerhuis, iets zeide.dat luidruchtige toejuichingen on der zijn volgelingen verwekte te mid den van het lawaai richtte hij zich tot een vriend naast hem en vroeg „Heb ik dan iets héél dwaas gezegd EEN CRISIS IN DE ENTENTE. In verband met de door minister Baldwin in het Engelsche Lagerhuis uitgesproken waarschuwing met be trekking tot het gevaar, waarin de En tente verkeert, meldt de correspondent van de „Daily Express" te Parijs, dat de entente de meest acute crisis beleeft, welke zij ooit heeft doorgemaakt. In regeeringskringen te Parijs zou men zich bijgevolg zeer ongerust ma ken en den internationalen toestand als hoogst ernstig beschouwen. De crisis is niet zoozeer toe te schrij ven aan een bepaalde breuk tusschen leden der entente, als wel aan de er kenning van de onmacht tegenover de gebeurtenissen, welke, tenzij de entente een verjongingskuur mocht ondergaan, van beslissenden aard kunnen zijn. De terugkeer van den ex-kroonprins is misschien geen zaak van groote be teekenis en zelfs die van den keizer zou het wellicht niet zijn, doch in verband met de weigering van Duitschland om de controle door de intergeallieerde militaire controlecommisies te laten uit oefenen, is die terugkeer een duidelijk bewijs, van wat men reeds lang wist, n.l. dat Duitschland vast besloten is het vredesverdrag niet uit te voeren, tenzij het er toe gedwongen wordt. De geal lieerden staan dus tegenover het vraag stuk, of zij Duitschland tot iets kunnen dwingen. De laatste uitlatingen van sir John Bradbury op de bijeenkomst der her stelcommissie en de erkende bedoeling van Duitschland om het Roergebied te laten hangen, in de hoop, dat het om Frankrijk's nek zal hangen als een mo lensteen, doen nog meer uitkomen, dat de crisis haar hoogtepunt nadert. Het besluit van den gezantenraad om de besprekingen tot heden te verda gen, opdat de ambassadeurs hun regee ringen kunnen raadplegen, bewijst hoe ernstig de toestand is en er bestaat kans, dat de besprekingen heden tot een totale mislukking zullen leiden. De correspondent gelooft, dat indien heden niet overeengekomen wordt bij Duitschland aan te dringen op naleving der verplichtingen met betrekking tot de militaire controle, Poincaré afzon derlijk zal handelen. DE HERVATTING DER DUITSCHE BEWAPENINGEN. Maarschalk Foch heeft den Raad van Ambassadeurs belangrijke, nauwkeu- rig-omlijnde gegevens voorgelegd over de hervatting der Duitsche bewapenin- geii De rijksweer overschrijdt het ge oorloofde effectief. De aanmaak van oorlogsmateriaal is intensiever gewor den. Stinnes ontbood te dien einde des kundigen uit het Roergebied naar Ber lijn. In het buitenland zijn eveneens vele bestellingen gedaan, vooral in Rusland. Cambon wees op de volstrekte nood zakelijkheid voor Frankrijk, de militaire controle vrij en zonder beperkingen te hervatten. Besloten werd, den respectieven re geeringen een ontwerp-bevelschrift voor de Duitsche regeering voor te leg gen, waarin het rijk gelast wordt, het vredesverdrag te respecteeren, dat tal rijke collectieve sancties bevat, waaruit de geallieerden een keuze zullen doen. Cambon wees er nadrukkelijk op, dat Frankrijk met hef oog op zijn veiligheid zich het nemen van aanvullende sanc ties op eigen gelegenheid voorbehoudt, indien de eventueel te nemen collectieve sancties dit land onvoldoende toeschij nen. Het gelooft echter, dat alleen de manifestatie van de intergeallieerde so lidariteit reeds den kwaden wil van Duitschland zullen overwinnen. Onweer. Tijdens het nood weer, dat Donderdagavond boven Friesland woedde, is te Zwaagwestein- de de bliksem geslagen in een boerde rij en een arbeiderswoning. Beide per- ceelen brandden geheel af. Er kwamen 23 koeien en 8 varkens in de vlammen om. Van beide huizen kon ook van den inboedel niets gered worden. De boer derij was verzekerd, het vee en het verbrandde hooi waren niet verzekerd. De arbeiderswoning met inboedel was laag verzekerd. Gisterenochtend om 6 uur is bij de halte Blija een spoorwegongeluk ge beurd, waarbij de machinist De Vries, bij Leeuwarden zwaar inwendig is ge wond. Een losse locomotief, waarop De V. reed, was gisterenochtend vroeg uit Leeuwarden vertrokken om een trein uit Anjum op te halen. Te Fer- werd moest deze locomotief van 6.10 tot 6.16 wachten. De machinist reed echter door. Bij Blija gekomen, leek voor hem de lijn veilig, doch een wissel was overgehaald, waardoor de locomo tief op een andere lijn terecht kwam, waarop juist een veetrein stond, die uit Holwerd was gekomen en die bestemd was voor Leeuwarden. In volle vaart reed de losse Iqcomotief op den stil- staanden trein en de botsing werd bo ven den storm uit in verren omtrek gehoord. Van de losse locomotief was de bufferbalk (U ijzer) totaal ineenge- drukt. De buffers waren als lucifers kopjes afgebroken. Ook de veetrein liep belangrijke schade op. Van de ten derlocomotief was de tender ineenge- drukt, terwijl de bagagewagen totaal werd versplinterd. Het personenrijtuig, dat op dezen wagen volgde liep ook eenige schade op, maar de passagiers, zes ingezetenen van Holward, kwa men met den schrik vrij. De gewonde machinist van de losse locomotief werd per ziekenauto naar Leeuwarden ver voerd. Een werkman te Zwolle is bij het verrichten van werkzaamheden van het dak van een gebouw gevallen en met ernstige verwondingen naar het Sophia ziekenhuis gebracht, waar hij aan de gevolgen is overleden. In het ruim van een Rijnschip, liggende in de Park haven te Rotterdam, heeft een boot werker een paar luiken, welke door een rukwind daarin vielen, op het hoofd gekregen. Ernstig verwond aan het hoofd, is hij in het ziekenhuis opgeno men. Op den Driehuizerkerkweg bij Haarlem, is een autobus uit Haarlem tegen een paal gebotst. Eenige ruiten werden vernield, waardoor enkele pas sagiers licht gewond werden. Een hun ner moest zich door een geneesheer la ten verbinden. Op een ondergeloo- pen stukje weiland, aan den Maasslui- schen dijk bij Vlaardingen, is het lijk gevonden van een 29-jarige gehuwde vrouw, die sedert Maandag vermist werd. Bij het gehucht Dennul onder Holst, is een knaapje door een auto overreden en gedood. De centrale recherche te Rotter dam heeft een man gearresteerd, die er in de Wijnstraat een bureau op na hield „Fortuna" geheeten, waar des kundige adviezen gègeven werden. Tevens beoefende de aangehoudene de vakken van huwelijksmakelaar en van detective. Het bureau hield er verder een lijst op na, waarop woningzoeken den zich a raison van 10 mochten la ten inschrijven. Men verwierf daarme de tevens het lidmaatschap van „For- nuna". Bij verschillende ingeschrevenen was den Iaatsten tijd twijfel gerezen of „Fortuna" wel eenige contra-presta tie leverde voor de gelden, die zij bin nenkreeg. Iemand uit Sliedrecht heeft aangifte gedaan, dat het bureau te zij nen nadeele 500 heeft verduisterd. Een Fransche dikke Bertha. De groote gieterij van Rouelle heeft naar de commissie van onderzoek te Gavres nabij St. Nazaire een monsterkanon gezonden, dat tegen het einde van den oorlog was gereed gekomen om de Duitsche Bertha's te kunnen beantwoorden. Door het ont zettend gewicht van het kanon was het transport langen tijd uitgesteld, daar men voor de wegen vreesde. Het mon sterkanon heeft een lengte van 21 me ter, terwijl het gewicht zonder de stuk ken, waarop het rust, 88.832 kilo be draagt. De projectielen wegen 415 kilo, welke 97 K.M. ver weg kunnen worden gesohoten. HET VERLATEN WIERINGEN. AMSTERDAM (V. D.) Het eiland Wieringen heeft thans, na het vertrek van den ex-kroonprins de ouderwet- sche stilte en eenzaamheid herkregen. De secretaris van den ex-kroonprins, Von den Berg en eenige andere leden van het personeel, zijn thans ook ver trokken met medeneming van verschil lende goederen. De aan den ex-kroon prins door de regeering verstrekte meu belen enz. zullen naar Den Haag wor den verzonden. De burgemeester heeft een telegram van den ex-kroonprins ontvangen, mel dende zijn behouden aankomst in Duitschland en hem nogmaals dankend voor alles wat de burgemeester gedaan heeft. De journalisten en fotografen, die in verband met het verblijf van den ex- kroonprins op Wieringen hebben ver toefd, zijn ook vertrokken. Ook het auto- en motor-verkeer behoort thans tot het verledene. Wieringen heeft thans weer hetzelfde aspect als vóór November 1918. FAILLISSEMENTEN IN NEDERLAND. Volgens mededeeling van het Han delsinformatiebureau van Van der Graaf Co.'s Bureaux voor den Han del zijn over de afgeloopen week, ein digende 16 November in Nederland uitgesproken 89 faillissementen tegen 86 in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 16 Novem ber 3651 faillissementen tegenover 2789 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. VRIJWILLIGE DIENSTNEMING. De minister van oorlog heeft onder staand schrijven gezonden aan den commandant van het instructie-batail- ion te Kampen Vermits de vooruitzichten van hen, die bij de onderwijsinrichting onder riw bevel in opleiding zijn, zeer zeker n'iet gunstig genoemd kunnen worden, een en ander als gevolg van de vrij groote vermindering van het beroepsperso- neel, komt het mij gewenscht voor, de gelegenheid van vervroegd ontslag van deze korporaals zoo ruim mogelijk open te stellen. Eventueele aanvragen om vervroegd ontslag zullen derhalve steeds worden ingewilligd. Ik verzoek deze mededeeling zoo spoedig mogelijk ter kennis te doen brengen van belanghebbenden. EEN ULTIMATUM AAN DUITSCHLAND. PARIJS. (V, D.) De verhouding tus schen de Britsche en Fransche regee ring is zeer ernstig geworden. In poli tieke kringen te Parijs heerscht ont stemming over het feit dat de bijeen komst van den Raad van Gezanten is verdaagd, in afwachting van nadere instructies uit Londen aan den Brit- schen ambassadeur. De Fransche regeering dringt op zoo weinig mogelijke vertraging aan en stelt voor een gemeenschappelijk ulti matum aan Duitschland te zenden, waarin met onmiddellijke toepassing van sancties wordt gedreigd. Vernomen wordt dat indien de Britsche regeering hierin niet medegaat, België en Frank rijk zijn overeengekomen, onafhanke lijk van Engeland, een ultimatum aan Duitschland te zenden. DE CRISIS IN DE ENTENTE. ROME (V. D.) Mussolini heeft een onderhoud gehad met den Britschen ambassadeur, waarin besproken werd de houding welke Italië denkt aan te nemen in de crisis der Eetente. BOTSINGEN TUSSCHEN POLITIE EN WERKLOOZEN. DUSSELDORF. (V. D.) Gisteren avond is het tot botsingen tusschen werkloozen en politie gekomen. Ver schillende personen werden gewond. In Oberbilk hebben eveneens werkloozen- demonstraties plaats gehad, welke leid den tot botsingen met de politie, waar bij 25 personen werden gewond. In Bochum en Gelsenkirchen hadden on lusten plaats, waarvan echter geen slachtoffers werden gemeld. In Essen trachtten de werkloozen de fabriek van Krupp binnen te dringen, waarbij met handgranaten werd geworpen. De politie slaagde er in de werkloozen uiteen te drijven. Er vielen 3 dooden, terwijl 20 personen gewond werden. PREDIKBEURTEN ZONDAG 18 NOVEMBER 1023. Ned. Kerv. Kerk. Geen opgaaf ontvangen. Gereformeerde Kerk. 9.30 uur Ds. P. Ch. VAN DER VLIET. 5.30 uur Ds. P. Ch. VAN DER VLIET. Christ. Geref. Kerk. 9.30 uur Ds. J. B. G. CROES, van IJnuuden. Bevestiging. 5 uur Ds. A. GRUPPEN, Intrede. Evang. Luth. Kerk. 10 uur Ds. H. C. ZWAHLER, van 's-Gravenhage. 6 uur tie heer W. VAN GAASBEEK, van 's-Gravenhage. Vertegenw. Vereen. Ned. Lank, en Inw. Zending. Collecte voor deze vereeniging. Vrijzinnig Hervormden. Geen dienst. Doopsgezinde Kerk. 10 uur Ds. SIEMELINk. Gereformeerde Gemeente (Glacisstraat) 9.30 uur Leeskerk. 2 uur Leeskerk. 6 uur Leeskerk. SOUBURG. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur Ds. A. GRAVES VAN WILLENS- WAARD. 2 uur Ds. A. GRAVES VAN WILLENS- WAARD. Gereformeerde Kerk. 9.30 uur Lezen eener Leerrede. 2 uur Lezen eener Leerrede. 6 uur-. Ds. SUNDERMEIJER, Rede in het belang van Vrederust. KOUDEKERKE. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur -. Ds. A. S. TALMA, van Vlissingen 2 uur Ds. R. TEN KATE. Gereformeerde Kerk. 9.30 uur Ds. A. C. HEIJ. 2 uur Ds. A. C. HEIJ. R1TTHEM. 9.30 uur Ds. C. SUNDERMEIJER. 2 uur Leesdienst. 'T ZAND. 10 uur Ds. C. L. VOORHOEVE, van Vlissingen. 2.30 uur: Ds. C. SUNDERMEIJER, van Ritthem. MARKTBERICHTEN. Vlissingen, 17 November 1923. Groninger kroon 19 ct. Bismarck 15 ct.; Warnersking 19 ct. reine d'or 10 a 12 ct. campagnezoet 15 ct. goudreinetten 13 a 23 ct. rooctbakker II ct. pipping 18 a 19 ct. roode ribber 16 a 18 ct. goudsappelen 13 a 14 ct. tuinzoet 17 a 18 ct. ermgaard 16 a 22 ct. Meigroen 5 ct. grauwzoet 13 a 16 ct. zure belle fleur 10 a 17 ct. zoete bellefleur 10 a 12 ct. gieser wildeman 14 a 23 ct. kleipe- ren 10 a 26 ct. pondsperen 19 a 20 ct. beurré Diel 21 ct. beurré Clairgeau 62 ct. Curé 23 ct. Besy van Schonauwen 35 ct. mispels 27 a 31 ct. lof 38 a 58 ct. aardappelen 6 ct. uien 5J4 a 6 ct. spi nazie (jonge) 13 ct. koolrapen l'/2 a 3 ct. spruiten 17 a 23 ct. Wijnpeen 2'/2 a 3 ct. kleine peen 4'/2 a 5 ct tomaten 35 a 48 ct., ailes per K.G. boerekool 2 a 314 ct. roode kool 1 a 6'/> ct. savove kool 2 a 5 ct. bloemkool 5 a 16 ct., alles per stuk selderie '/2 a 4V3 ct. prei 5 a 9 ct. peen 314 a 8 ct. kroten 6 a 8 ct. rame- nas 114 a 2 ct. rapen 3 a 4 ct, alles per bos veldsla 17 a 21 ct. andijvie 10 a 82 ct. kervel 10 ct. peterselie 11 a 14 ct. sla 3 a 36 ct. bloemkool 25 a 96 ct.. alles per rnand. WISSELKOERSEN. Noteering van heden, 17 November, des voormiddags 11 uur (niet officieel) Chèque-koersen. Koopen en verkoopen. New-York 2.70'/8—2.70'/, Londen 11.62VÜ41.63 Brussel ƒ12.07— ƒ12.14; Parijs ƒ14.19ƒ14.25; Weenen ƒ0.00.37—ƒ0.00.40. Bankpapier. Dollars ƒ2.67—ƒ2.71 Ponden ƒ11.60— 11.64 Belgische Francs 12.0712.16 Fransche Francs ƒ14.2014.28; Kronen (afgest.) ƒ0.00.36—ƒ0.00.43. WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 765.2 te Tou louse. Laagste barometerstand 737.0 te Aber deen. Verwachting tot den avond van 18 No vember Meest matige Zuid-Westelijke tot Westelijke of Noord-Westelijke wind. Af wisselende bewolking. Waarschijnlijk nog eenige regen of hagel. Zelfde temperatuur. HOOGWATER TE VLISSINGEN. November v.m. n.m. Zondag 18 9.50 10.35 Maandag 10 10.50 11.22 Dinsdag 20 11.34 12,—

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 7