Vlissiigsche Courant Tweede Blad Zaterdag II Hovember 1823, Ho. 212 GEMEENTEBESTUUR Brieven uit de Hofstad Vervolg Binnenland Stads= en Provinrienieuws VAN DE VAN HINDERWET. Kennisgeving. Burg. en Wefch. van Vlissingen, gezien de Artikelen 6 en 7 der Hinderwet, geven bij dezen kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van H. Wegelhig Jr.. alhier, om vergunning tot het uitbreiden der be staande" drukkerij, waarin zal worden ge plaatst één electro-motor van IV2 P-K., drijvende een rotatiepers, en waarin zioh reeds bevinden twee electro-motors elk van I P.K., drijvende respectievelijk een snel pers en een vouwwachine, in het perceel kadastraal bekend gemeente V'lissimgen, sectie E no. 1097, plaatselijk gemerkt Noordstraat No. 44 dat dit verzoek met de bijlagen, te be-* ginnen met Maandag den 19en November 1923 op de Gemeente-Secretarie, 3e af- deelirag, ter visie zal gelegd worden en dat den veertienden dag na dien, zijnde den 3en December 1923, ten raadhuize, des namiddags ten 3 ure, gelegenheid zal gegeven worden om bezwaren tegen het uitbreiden dier inrichting in te brengen, zullende zij die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een of meer znner leden zijn versche nen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten, niet tot beroep gerechtigd zijn, terwijl gedurende drie dagen voor dat tijdstip, ter gemeente-secretarie, 3e afdeeling, van te terzake ingekomen schrifturen kennis kan genomen worden. Vlissingen, den 17 November 1923. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. AANKONDIGING. Burg. en Weth. der gemeente Vlissingen brengen ter kennis van belanghebbenden, dat te beginnen op 27 November 1923, vanwege de gemeente een algemeene op neming zal worden gehouden van de voetpaden met de kunstwerken. Vlissingen, 12 November 1923. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Namaak-Parijs. Met de komst van het winterseizoen is ook de dans-woede weer opgekomen. Misschien heerscht die winter-ziekte nergens in ons land zoo hevig als in de residentie. Men zegt en wij hebben het ook wei bij ervaring ondervonden dat Zaterdag- en Zondagavond alle zalen en zaaltjes in Den Haag in be slag genomen zijn door de muze der edele danskunst. Het karakter van deze bals is geheel veranderd sedert wij in onze jeugd-jaren op voorbeeldige wijze geconstrueerd werden in de deftige kuiten-flikkerij. Hoe langer hoe meer is het dansen een publiek vermaak ge worden en gaat men er op uit om een avond te dansen niet met eigen kennis sen maar in een kring van op dansen- beluste dames en heeren, die elkaar nit eens bij name kennen. Vroeger was het een der eerste re gelen van het bal, dat de heer zich op charmante wijze liet voorstellen aan de dames om daarna nog verlof te vragen aan den chaperonneerenden papa of dito mama tot het maken van een walsje met hun aangebeden dochter. Het was een onbeleefdheid het te dur ven wagen een dame,ten dans te vra gen die niet eerst langs officieelen weg was voorgesteld. Die eerste regel is verworpen tegelijk met het beslissende novum, dat pa en ma thuis gelaten worden. Openbare dansgelegenheden zijn' er thans reeds veel. Natuurlijk is het tn het belang van de gelegenheid, dat eenige controle wordt geoefend op het toegelaten publiek, want pa's en ma's wenschen althans eenige zekerheid te hebben dat hun aan eigen leiding over gelaten zonen en dochteren niet in het gezelschap verzeild raken van dat eigenaardige slag jongelui van beider lei kunne, wier uiterlijke voornaamheid niet gedekt wordt door innerlijke wel levendheid en beschaving. Voor een vermenging van deze categorieën is Den Haag nog te klein. We zitten daarvoor nog te veel op elkaar's vin gers te kijken en wij kennen elkaar nog veel te veel van haver tot gort. Den Haag mag nu ai een aardige stad zijn met wereldstad-allures, het is nog bij lange na geen Parijs. Er zijn nog slechts enkele inrichtingen die bij een groote stad behooren en daardoor is er nog geen soort, geen specialiseering in den aard daarvan. Te veel moeten zij een algemeen karakter blijven dragen om iedereen te voldoen, althans om nie mand af te schrikken. Het gevolg daar van is echter dat de paar openbare dans-gelegenheden die er zijn iets ai te deftigs, iets gemaakts en iets gewild- mondains hebben. In Parijs zijn dergelijke inrichtingen in den loop der tijden gegroeid zij hebben allerlei stadia en fasen van ontwikkeling doorgemaakt en wat ten slotte daaruit is geworden, is een uiting van een publiek verlangen. Hier in Hol land hebben wij die evolutie niet door gemaakt, maar plotseling is het eind stadium daarvan overgenomen. Dien tengevolge draait men het geval om en tracht men de menschen zich te doen aanpassen bij deze omgeving. Daar voor heeft echter het overgroote deel van het Hollandsche publiek absoluut niet het karakter, en het resultaat is, dat de gansche situatie komisch van tegenstelling wordt. We hebben hier in Den Haag de danszaal van Lily Green. Waarlijk wel de beste, meest geavan ceerde op dit edele gebied. Zaterdags avonds is er algemeene dansgelegen heid van negen uur tot half twee. Wie een introductiekaart heeft weten te krijgen, kan een entree van twee gul den koopen en stapt den gladden dans vloer op. Dat avondkleedij verplicht is, is natuurlijk en dood-simpel. De vrij groote vlerkante zaal is met veel zwier in een Mont-Martre-co^tuum gestoken, waarlijk heel verdienstelijk. Langs de wanden staan de tafeltjes niet zonder ling-burgerlijke rieten tuinstoelen. De ze stoffeering valt wel ietwat uit den toon, maar och, hinderlijk is het ten slotte niet. Eenige honderden dames en heeren zijn aanwezig. De heeren keurig in smoking, de dames geven een keur van toiletten te zien, die de twee laatste af leveringen van Weidon's Magazine gansch en ai in beeld brengen. Dit is het eerste dat opvalt en dat verschilt met Parijs het volslagen gemis aan originaliteit in de dameskieeding. Den Haag laat zich gaarne op zijn artistici teit voorstaan, maar drommels of de Haagsche dames hebben er weinig van öf de Haagsche coupeuses zijn er niet mee begiftigd. Zou het misschien ge mis aan durf zijn om met iets aparts te verschijnen Niet onmogelijk, want dat zelfde gemis- blijkt in de gansche stem ming te schuilen. Het milieu heeft klaarblijkelijk niet den minsten invloed op de aanwezigen de dansavond ver loopt nog precies op dezelfde wijze als vijf en twintig jaar geleden het groote gala slot-bal van onzen danscursus verliep. Bij den eersten toon van de muziek verrijzen de heeren uit hun stoelen, zij buigen even voor de dame die vlak naast hen zit in het eigen clubje dus en de paartjes gaan den dansvloer op. De laatste knetter-accoorden zijn gevallen, met vaart schieten allen op hun stoelen af en zitten. O, dat zitten, dat stijve-kerkerige houten-Klaasen- zitten van al die dames en heeren I Er is geen fiefheid in hun zitten, geen ele gance in de wijze van gesprek-voeren, geen luchtigheid, geen spontaan, bewe gen. Men zit te... zitten. Wanneer het decor van de zaal plotseling verander de in dat van een ouderwétsche balzaal met veel spiegels, veel licht en veel def tig meubilair, zou dit alles op de gasten niet de minste uitwerking hebbe"n. Zij ondergaan niet de stemming van het milieu, dat langs geleidelijke evolutie juist is voortgekomen uit de stemming van het publiek. Grappig was in dit milieu de poging om ook in de aanwezigen kleur en fee- kening te brengen, door een groepje dames en meisjes in z.g. apachen- pakjes te steken, grappig hierom, om dat deze aangekleede apachen zich als tip-top dames gedroegen. De fijne, dik werf onschuldige gezichtjes, de elegan te maniertjes leden niets onder deze costuums en zij maakten dus zeer ty- pischen indruk van aangekleede pop pen en karakteriseerden daardoor het geheel van dezen dansavond. De om geving maakt niet een MontjMartre, zoo min als de kleeding een Haagsch meisje tot apache omschept. Bij den opzet van deze poging om Parijzerig te doen, vergeet men het psychische element dat daarin juist overheerscht. Wat gevolg is geweèst tracht men oorzaak te doen zijn De ensceneering van een tooneel maakt houten-Klaazen nog niet tot soepele artisten. Wij zeiden het reeds Den Haag is nog te klein voor dergelijke wereld stad-allures. Als juffrouw A. vanavond meer dan driemaal heeft gedanst met meneer B. en daarbij tienmaal heeft gelachen, weet morgen heel de kennis senkring het, want wat dit betreft, zijn wij hier nog een dorp. Slechts heel weinigen komen over hun schroom heen en zij riskeeren daarbij te veel. Holland is nog altijd te stijf en te deftig, te provinciaal en te degelijk om zich te laten gaan en daarom is zoo'n mondaine inrichting ten slotte toch weer ten doode gedoemd. Zij past niet bij den volksaard en niet bij de fase van ontwikkeling of degeneratie als ge wilt die wij hier over het alge meen bereikt hebben. 't Is aardig, maar meer ook niet. Een kijkspul en meer niet. Precies als 25 jaar geleden. De tij den zijn veranderd, maar wij Hol landers maar zeer weinig. EIBER. De rijksmiddelen. Volgens het overzicht van de rijks middelen over de maand October 1923 bedraagt de opbrengst 36.049.127 te gen 47.806.721 gedurende October 1922. Sedert 1 Januari 1923 bedraagt de opbrengst f 354758.922 tegen 380.503.852 het vorige jaar. De mindere opbrengst gedurende dit jaar bedraagt dus totaal 25.744.929. De opbrengst der middelen in het loopende jaar overtreft de raming met 16.879.756. Het vertrek van den ex-kroonprins. De Difitsche ex-keizer heeft inzake het vertrek naar Duitschland van zijn zoon het volgende gepubliceerd De keizer is op 10 November 's mid-, dags door een op 8 November geschre ven brief van den kroonprins van zijn voorgenomen, of bij ontvangst van den brief reeds aangevangen reis naar Duitschland in kennis gesteld. Het tijd stip van zijn vertrek vernam de keizer uit de Nederlandsche avondbladen van 10 November. De stap van den kroon prins is een gevolg geweest van zijn eigen, vrijwillig besluit en is zonden voorkennis van of overleg met den kei zer gedaan. De kroonprins had Z. M. ook niet van te voren van de in den brief genoemde voorbereidende bespre kingen met de Duitsche rijksregeering in kennis gesteld. In verband met het vertrek van den ex-kroonprins en hetgeen de buiten- landsche pers over den ex-keizer heeft gezegd, maakt deze, aldus meldt het „Hbld.", het volgende wereld kundig, hetgeen ook naar de Ame- rikaansche bladen getelegrafeerd is Associated Press-telegram van 12 November en het artikel in de „Brus- selsche Gazette" absoluut fictie. Geen draadloos station hier, geen verbinding met Nauen, geen cijfertelegrammen ontvangen, terugkeer van kroonprins voorbereid en uitgevoerd zonder mijn kennis. Hollandsche regeering door hem ingelicht over verlof tot terugkeer toe gestaan door Duitsche regeering, maak te geen bezxyaar. Ik ontving afscheids brief van den kroonprins gedateerd 8 Nov. '23, nadat hij de grens gepasseerd had. Geen koerier met passen kwam hier aan. Zuiver fantasie door „Agent teiegrafique beige". Dr. Kan luncht als gewoonlijk eens per maand met mij en gaf mij het eerste gedetailleerde verslag over onderhandelingen voor het vertrek van den kroonprins naar Duitschland, tusschen hem, Hollandsche en Duitsche regeeringen. Ik ben geheel onbekend niet eenige beweging, die ten doel heeft de mo narchie te herstellen op den 4den De cember. Was ik van te veren geraad pleegd. zou ik bezwaar hebben ge maakt tegen het vertrek van den kroonprins op dit oogenblik nu Duitsch land zoo door binnenlandsche beroerin gen verdeeld is. Toestand in Doorn onveranderd in beslisten vrede en ver trouwende hoop. Torinof.f interview, absolute leugen en fantasie. Zulk een persoon was nooit in Doorn. WILHELM i. r. De berichtgever van de „Times" te Berlijn had een onderhoud met Strese- mann betreffende den terugkeer van den ex-kroonprins in Duitschland. Stresemann zeide, dat de ex-kroon prins nooit nagelaten had toelating te vragen om terug te keeren uit Neder land. De kabinetten Wirth en Cuno hadden een gunstig antwoord gege ven doch om de regeering niet in het gedrang te brengen, had de ex-kroon prins haar verzocht zelf een datum te bepalen. De moord op Rathenau, later de bezetting van de Roer, vertraagden steeds die beslissing, doch men be loofde den ex-kroonprins dat hij, na het einde van den strijd in de Roer, weer in Duitschland zou toegelaten worden. Nu was de ex-kroonprins reeds ge durende 9 jaar (5 jaar oorlog en 4 jaar verbanning) van zijn gezin verwijderd gehouden. Het geval werd nogmaals grondig onderzocht en zelfs de socia listische rijksministers en de Pruisische regeering oordeelden dat er geen be zwaren meer bestonden tegen den te rugkeer. De gansche zaak had beslist niets te maken met den huidigen strijd om de republiek. Een republiek, die de aan wezigheid van een Duitschen prins niet kan toelaten, zou, zeide Stresemann, geen ware republiek zijn. Toevallig slechts viel de terugkeer samen met de staatsgreep van Hitier. De rijzing van den dollar. Binnen enkele dagen is de dollar ten onzent opgeloopen tot f2.68, een rijzing die eenige bezorgdheid wekt. Het Amerikaansche devies is daarmede huim 71/2 pet. boven pariteit opgeloo pen en het ziet er naar uit, dat het hierbij niet blijven zal. Het meest bedroevende is evenwel, dat dit belangrijke agio te wijten is aan onze beleggers, die voorgelicht door enkele financieele bladen, in stede van onze staats- en gemeente-obligaties te steunen, tot omruiling van deze stuk ken in dollarbonds overgaan. Boven dien heerscht er van Duitsche zijde vraag naar dollarwissels, waartegen onvoldoend aanbod valt op te merken. Wij hebben vaak uiteengezet, dat de „vlucht voor den gulden" ons overdre ven en zelfs ongemotiveerd voorkomt. Niet alleen, dat de Ned. Bank een zeer ruimen goudvoorraad bezit om inflatie tegen te gaan heeft onze credietinstel- ling nog een middel beperking der credieten om dat doel te bereiken, iets waarop mr. Tetterode nog onlangs wees. Het „Fin Weekblad" te Amster dam verkondigde verleden week de stelling, dat de aankoop van dollar bonds niet in strijd is met 's lands be lang, doch bleef nog achterwege deze stelling te bewijzen. Intusschën heeft het verloop der 'oeleggingsmarkt aan getoond, dat dit advies leidt tot een aanzienlijke reactie in Ned. Staats papieren en een niet onbelangrijke stij ging in dollarbonds, waarmede een evenredig lager rendement gepaard gaat. Houders van dollarbonds profi- teeren slechts dan van een hoogen dol larkoers, wanneer deze sterk agio no teert, daalt de wisselkoers, dan is het rendement nóg minder. Reeds daarom is zulk een eenzijdig advies niet in het belang van beleggers. Een oordeel kundige verdeeling bij belegging waarbij opname van dollarbonds ook wenschelijk is komt ook ons onder de huidige omstandigheden gewenscht voor. Doch door eenzijdig het advies van het „Fin. Weekblad" op te volgen wordt de inflatie van den gulden moedwillig in de hand gewerkt. Kurt Vogel in Den Haag. Op de aanwezigheid in ons land van Kurt Vogel, een der medeplichtigen aan den moord op Rosa Luxemburg, is indertijd door de Kamerleden Hugen- holtz en mevr. Pothuis de aandacht gevestigd. Als Otto lngen heeft hij in dienst van een luchtvaartmaatschappij als vliegenier destijds opnamen ten be hoeve van het Nederlandsche leger ge maakt, waarover in de Kamer het noo- dige is gezegd. „Het Volk" heeft nu, evenwel ontdekt, dat Otto lngen in Den Haag vertoeft, en vindt dat interneeren wel het allerminste is, fat de regeering kan doen. Het feit, dat Kurt Vogel, alias lngen, hier te lande verblijf houdt, is voor de autoriteiten echter geen ontdekking. Zij waren hier wel degelijk mee op de hoogte. Naar nu van bevoegde zijde aan „de Tel." wordt meegedeeld, is er in het feit, dat hij als Otto lngen hier vertoeft, geen reden hem aan te houden. Iedereen kan een anderen naam aannemen, als men maar niet onder dien naam ten nadeele van anderen geld opneemt, goederen opkoopt of een vaisch pas poort bezit. Van interneeren is thans geen sprake meer. Men kan vreemde lingen we! een bepaalde verblijfplaats aanwijzen, doch van uitleveren is geen sprake. Dit kan alleen geschieden bij vonnis van de rechtbank, op aanvraag der betrokken regeering. Evenals met de gebroeders Borger, de moordenaars van Miss Caveli, die ook hier te lande vertoeven, wordt op de gedragingen van Kurt Vogel wel degelijk gelet. Alle verdachte vreemdelingen worden door de politie in het oog gehouden. VLISSINGEN, 17 NOVEMBER. Achteruitzetting van Vlissingen. In de „Aanteekeningen" van het „Vad." wordt het volgende geschreven over de achteruitzetting van Vlissin gen We hebben er onlangs de aandacht op gevestigd, dat Vlissingen weer in den hoek wordt gedrongen. De Kamer had het er flink tegen den minister van waterstaat voor opgenomen en ver langd, dat de havenwerken zouden worden uitgevoerd. Daar is men toen ook aan begonnen en men was al een goed stuk opgeschoten, maar nu zette de minister den aanleg van de kaai weer stil. Wat er tot nog toe ter ver betering van de haven is geschied, kan zonder die kaai niet worden gebruikt. Werd het heele werk achter elkaar af gedaan, dan zou Vlissingen in het vol gende jaar het voordeel van zijn ver ruimde haven hebben. Zelfs de Kamer, die het aldus heeft verlangd, schijnt derhalve de achteruitzetting van Vlis singen niet te kunnen beletten. Maar het is niet de minister Van wa terstaat alleen, die Vlissingen niet wel gezind was. Ook de minister van marine heeft er, indien we het hard nekkige gerucht mogen aannemen en daar is reden voor booze plan nen mee. Deze minister wil, het is bekend, den onderzeedienst van Vlissingen naar den Helder overplaatsen. Dat zou toch zeker de zuinigheid niet dienen. Voor meer dan drie ton aan gebouwen zou er in Vlissingen om worden verla ten, en wat zou het weer kosten om den dienst in den Helder in te richten Bovendien is er op de ree van Vlissin gen veel beter gelegenheid tot oefenen dan in de open zee bij den Helder. Voorts toont de ervaring, dat het ge drag van het personeel te Vlissingen. waar het rustiger is en men zich ge- voegelijker kan ontspannen, aanmerke lijk beter is dan in den Helder. Voeg daarbij den woningnood in den Hel der, en ge hebt een aantal min of meer belangrijke redenen, waarom het gera den is dezen dienst in Vlissingen te houden. En dan blijft nog het argument, dat Vlissingen aan den mond der Schelde een punt is, in oorlogstijd van het grootste gewicht. De onderzeedienst, die er dan een voorname taak heeft te vervullen, dient er daarom al in vre destijd zich thuis te voelen. Karei de Vijfde heeft Vlissingen reeds de Koninginne en den Sleutel van Holland genoemd en zijn zoon Filips ingeprent er zorg voor te dra gen. Prins Willem en na hem Prins Maurits hebben er eveneens de stra tegische beteekenis van ingezien Na- INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN. RUGPIJN WAARSCHUWT. Iedere hardnekkige pijn in het smalle gedeelte van den rug waarschuwt u om acht te slaan op uw nieren. Zware, slepende rugpijn en scherpe steken bij bukken of plotseling keeren, wijzen op gezwollen, ontstoken nieren pijnlijke, overwerkte en vermoeide nieren. De taak der mieren is om het urine zuur uit het bloed te filtreeren. Kouvat ting, koorts, overwerking en buitenspo righeden overspannen de nieren en ver oorzaken ontsteking. Zulk een in den aanvang lichte ontsteking leidt bij ver- waarloozing mettertijd tot niergruis, waterzucht, rheumatiek of een chroni sche nierkwaal. Let op uw nieren, zoodra de rug pijn begint te doen. Zie toe of de urine afwijkingen vertoont, te schaarsch of te veelvuldig geloosd wordt, brandend, pijnlijk en vol bezinksel is, een abnor male kleur heeft enz. Let ook op hoofd pijn, aanvallen van duizeligheid, een voortdurend vermoeid gevoel en ze nuwachtigheid. Ais uw nieren verzwakt zijn, ge bruik dan Foster's Rugpijn Nieren Pil len, het geneesmiddel, dat ruim 50 jaren lang zwakke nieren heeft genezen en over die heele wereld wordt aanbevo len. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken a 1.75 per doos. 34 poleon niet minder. Vlissingen werd tot een sterke vesting en ooriogshaven ge maakt. Met de Vestingwet werd de ves ting Vlissingen opgeheven, de marine ging weg, de lan'dswerf werd naar Amsterdam overgebracht. Maar nauwelijks breekt in 1914 de wereldoorlog uit, of een groot deel van onze vloot betrekt weer de wacht aan de Schelde. De vlootvoogd zetelt echter te Goes en later te Middelburg, in stede van te Vlissingen bij zijn per soneel en zijn schepen. Vlissingen had niet meer zijn admiraalshuis, had geen woningen meer voor officieren en min deren van 's lands vloot, toen die vloot op haar post moest zijn. Dat was het gevolg van het wegtrekken van de ma rine in vredestijd, en nu zou het met den onderzeedienst ook zoo gaan Het is te hopen, dat het nieuwe mi nisterie het belang van Vlissingen en het landsbelang beter zal inzien. Alhambra-Theater. Twee nummers van het als altijd schitterende programma, dat de „Al- hambra-bioscoop" ons bood, zouden gerekend kunnen worden tot de „faits divers" en van die twee, het Jour naal en de Revue wenschten we ditmaal de aandacht meer bepaald te vestigen op het laatstgenoemde nummer. Dit sterk varieerende nummer vangt aan met een kuikenfokkerij, waar we het eierrapen en het opfokken der gevleu gelde huisvrienden zien. Heel anders is het gedeelte, waar het harpoeneeren van haaien in beeld wordt gebracht, waaraan wordt vastgeknoopt het har poeneeren van verloren of weggewor pen voorwerpen. Het schitterendste deel dezer revue is echter de uitbeel ding der danskunst, die aantoont hoe de oorspronkelijk rythmische, bevallige beweging verworden is tot de gejaagde en opwekkende bewegingen van de te genwoordige dansen. Een aaneenge sloten geheel vormden de twee deelen der film „de Revue Lobith fot aan zee", die ditmaal, in tegenstelling met de vo rige, in eens doorliep en zonder noo- dige of onnoodige afwijkingen. Weer werden schitterende beelden als zons opgang en natuurtafereelen in bonte rij afgewisseld met typische stadsgezicht jes, weer zagen we, als in 't eerste deel twee wateren zich verbinden en weer kwamen we onder den indruk van wat daar op het water te koop is. Dit laat ste natuurlijk vooral in het centrum van scheepsbedrijvigheid, dat Rotter dam heet. We voeren de verschillende havens dier groote koopstad door, stoomden den Nieuwen Waterweg door en bereikten de zee, waar we getuigen waren van het schelpvisschen en het vervoer der opbrengst daarvan door het mulle duinzand. Typische samen loop dezelfde primitieve manier van overzetten, die we in beeld zagen ge bracht bij Lobith, werd ons ook aan het eind der film bij Hoek van Holland getoond. De clou van den avond was echter het filmwerk „Wereldsche vrouwen", dat wij echter met evenveel recht zou den willen noemen Moederliefde overwint". Wat hebben we in de vertol king van dit stuk genoten van het spel der hoofdpersonen. Door samenloop van omstandigheden, die noodlottig voor haar zijn en die den schijn op haar werpen van „bijna" overspel, wordt Gay Devenport door haar echtgenoot verstooten. Echtscheiding wordt niet uitgesproken ter wille van het kind, maar dat zal zij, indien haar man het niet verkiest, niet meer zien. Dit kind heeft echter een hartstochtelijke liefde voor de moeder opgevat, waarvan het getuigt door te bidden als zijn gou vernante naar bed is van de terug komst zijner „engelmoeder" uit den hemel. Doordat de vrouw haar zoontje

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 5