ID GEMENGD NIEUWS LAATSTE BERICHTEN •geranseld, dat and kwam. Nu |d, een vroolijk maar een uit eens naast U It U geen dub- j om te maken, lunnen worden dan uw ant- 1923. A. ORTT. In Zandbergen, lopvoeding van minderjarigen ■gezin. BEIEREN |ondent van „de sen in Beieren berde berichten |oor zoover uit Iken, heeft Von lavond bij de [Burgerbrau bij deze gelegen- |ken, die begon met een zeer I deze beweging fchter buiten de Jolen van Hitler, pn Lossow naar Iweer, waar hij J gebruik maak- |ie te verklaren, dag kwamen Wurtemberg Jrin deze landen Ichter de rijks- lunchen gemeld, alle openbare |ad en dat nog het ministerie lier-troepen be an deze beiden ndorff en Hitier ben uur bedenk- pn. Daarna werd namiddag be- hnen gaven zich |oor de moeilijke Iraal Ludendorff 1 reeds verklaard jop de scherpste Iten. Het „Acht I reeds bij de ge- Irff's misdaad de |ls de verscherp- lekondigd, onder ■jgsraad de zaak T'olgcns de oor- |ssen krijgen. zaken heeft de enoopt de tegen legelen gedeelte- linen rijden weer I worden overge- |ie wettige regee- zullen ook de vervallen. LJITSCHE VOLK. |;htte een oproep waarin gezegd In den grootsten pchen politieken lan het werk ge- |he rijk uiteen te een gewapende legeering omver- [er-president Von zenomen en zich regeering te vor- Ludendorff zoo ver van het Duit-,, die eerst sedert finaliteit verwierf, iland's lot is be- lel niet op gewe- \e revolutionairen tirde zijn. Wie die ikt zich schuldig aad. ders in Rijnland lelpen, die voor tort men Duitsch- brengt men de ning in gevaar, aan voor binnen- jandelijk leger, en en voor een eco- jelen der rijksre- 1 der valuta-poli- ge gehad, dat in ■k in de laatste 24 s gestegen. Dat n, wanneer de te gezette onzinnige In deze, voor het beslissende ston- oep op alle vrien- pal te staan voor leid. tot onderdrukking stel der orde zijn iet niets ontziende gevoerd. onderteekend door AN HITLER EN ORFF. ilgende verklaring nwcnreling begint gericht tegen Von e Joodsche regee- -bureau verklaarde „Ik sta op het punt de zwart-wit- roode vla'g opnieuw te laten waaien over geheel Duitschland, het Rijnland inbegrepen." DE GEVANGENNEMING VAN LUDENDORFF. Georg Bernhardt constateert in de „Vossische Zeitung", dat Ludendorff thans ontmaskerd is. Tot hiertoe had hij de kunst verstaan zich steeds op den achtergrond te houden en steeds op het gunstige oogenblik het gevaar te ontwijken. Dat er ditmaal sprake is van hoogverraad is wel gebleken uit de ar restatie van den Hongaarschen rechts- radicalen afgevaardigde Ullain. Mis schien was het juist tengevolge van deze arrestatie, dat hij het raadzaam achtte zich openlijk ten gunste van den staatsgreep uit te spreken in samen werking met den kwakzalver Hitier. Bernhard hoopt dat de oogen van de verstandige Beieren thans zullen zijn geopend. Niemand in het Duitsche rijk, zegt hij, zal weigeren rekening te hou den met het bijzondere karakter van het Beiersche. volk. Zijn echter Luden dorff en Hitier, zijn de uit Noord- Duitschland naar Munchen gestroomde Noordduitsche studenten en de natio- naal-socialistische landsknechten soms Beieren. Alle bladen zijn het overigens eens in de veroordeeling van deze nationaal- socialistische poging. Alleen de Duitsch nationale „Lokal Anzeiger" zwijgt. Daarentegen is zelfs de „Deutsche Zeitung" van meening, dat met geen enkel woord valt goed te praten wat Hitier en zijn aanhangers hebben ge daan. Het blad zegt en dit niet ten onrechte dat de houding van Von Kahr niet erg duidelijk is. Volgens de eerste berichten stond hij aan de zijde van Hitier. Volgens de latere officieele meedeelingen bestreed hij de nationaal socialistische beweging. Het is evenmin duidelijk of de rijksweer met de troepen van Hitier meegaat of wel of zij tegen over elkaar staan. Intusschen kan het geen er te Munchen is geschied niet bespot of afgekeurd worden. Men kan het begrijpen. Thans moet een vastbe raden regeering aan het hoofd van het rijk komen. Dan zullen er noch muiten de generaals, noch opstandige vrijkorp sen meer zijn, dan is er nog slechts een volk, dat om zijn leven vecht. DE HOUDING DER GEALLIEERDEN. De geallieerde regeeringen zullen over de houding, welke zij tegenover het Duitsche rijk in verband met de jongste gebeurtenissen, vooral de dic tatuur in Beieren, zullen aannemen, be raadslagen. De gezantenraad, die waarschijnlijk opdracht zal krijgen de ontwikkeling van den toestand te volgen en zoonoo- dig de noozakelijke maatregelen te treffen, komt hedenmiddag bijeen. DE RECHTSCHE PARTIjEN EN DE STAATSGREEP IN EiEIEREN. in de gisteren'gehouden zitting van de fractie van de Duitsche volkspartij in den Rijksdag is besloten een pro clamatie tot de bevolking te richten. Deze oproep zegt, dat het bestaan van het Duitsche rijk en hiermede de ver betering van den oeconomischen en financieelen toestand opnieuw wordt bedreigd. De oproep van de Duitsche volkspartij betreurt den misdadigen staatsgreep van Munchen en verklaart dat zij eensgezind aan de zijde van de grondwettelijke autoriteiten van het rijk staat. Het bestuur van de Duitsch-nationa- !e volkspartij publiceert eveneens een verklaring zeggend, dat uit hetgeen thans in Beieren geschiedt duidelijk blijkt, dat de partij gelijk had toen zij w-ees op de noodlottige gevolgen die het aan het bewind blijven van het ka binet Stresemann en het verdagen van de oplossing van de regeeringcrisis moeten hebben. Verdere rampen kun nen slechts worden vermeden indien thans een regeering tot stand komt die het vertrouwen der nationale kringen van het gansche rijk bezit. DE THUISKOMST VAN LLOYD GEORGE. Lloyd George is, toen hij na zijn reis naar Amerika en Canada gisteren te Southampton aan wal stapte, met groote geestdrift door zijn aanhangers ontvangen. Sprekend voor een groot gehoor in den schouwburg aldaar, sprak hij over de goede betrekkingen als buren en vrienden tusschen het Canadeesche en het Amerikaansche volk. Hij weidde uit over het ideaal van samenwerking tusschen het Britsche Tijk en de Vereen. Staten en zeide, dat zijn bezoek hem meer hoop dan ooit in de toekomst deed koesteren. De moge lijkheden waren z.i. onbegrensd. In den grond bestaat er groote overeenkomst in geestesrichting bij de twee volken en de zieners en leiders in Amerika zijn menschen van ons eigen ras. Als deze twee reuzenmachten samenwerken voor het recht zal niemand hen kunnen weerstaan. Doch als zij werken voor het kwade, voor onrechtvaardigheid en verdrukking, zou de macht, die naar rechtvaardigheid streeft, hen op den duur verpletteren. Daar zij echter wer ken voor beschaving, vrede, goede ge zindheid en vooruitgang van het men- schengeslacht, is hun kracht onweer staanbaar, en hij hoopte, dat dit zoo zal blijven tot het einde der dagen. In een onderhoud met journalisten zeide Uoyd George, dat hij het niet eens was met de belastingvoorstellen van Bald win. Hij zeide, dat de kwestie loopt over vrijhandel of bescherming. Dat is de uitdaging door den premier in het krijt geworpen. Ik gevoel niet de minste aarzeling den handschoen op te nemen in deze kwestie. Mijn strijdprogramma zal zijn vrijhandel, en dat zonder eenige aarzeling. HET LIJDEN VAN HET DUITSCHE VOLK. Dr. John J. Killeen uit Chicago is gisteren van zijn reis in Duitschland te Londen teruggekeerd. Gedurende zijn verblijf van zes we ken in dit land heeft dr. Killeen den medischen toestand, die, gelijk men weet, den laatsten tijd in Duitschland nog al veel te wenschen over laat, be studeerd. In een uitvoerig verslag, dat binnen kort zal worden gepubliceerd, deelt dr. Killeen het een en ander omtrent de door hem opgedane ervaringen mede. Hij begint dan te constateeren, dat onder hen, die in Duitschland de be voegdheid bezitten, tot het uitoefenen der geneeskunde, thans ook veel gele den wordt. De geneesheeren in Duitsch land worden door de tijdsomstandig heden belemmerd hun taak naar behoo- ren te volbrengen. Zij hebben zelf grqote moeite en zorg zich staande te houden, en kunnen zich daarom niet meer geheel geven. De steeds toenemen de stijging der prijzen oefent natuurlijk op den medi schen toestand van het land een alles behalve gunsfigen invloed uit. Medi sche instrumenten, maar vooral medi cijnen en voedings-middelen zijn bijna niet meer te betalen. Het Duitsche volk is reeds langen tijd uitgezwakt door onvoldoende voe ding. Ziekten breken overal uit en daar zij niet direct den vorm van een epi demie aannemen, slaat de buitenwe reld weinig acht op die ellende, die echter ongetwijfeld steeds grooter wordt. De heer Killeen vertelde verschillen de staaltjes om aan te toonen. hoe treurig het met de medische hulp in Duitschland gesteld is. Eens had hij een Duitschen arts bij diens bezoek aan een aantal volkswoningen vergezeld. Zij vonden toen een manspersoon, doodbloedend op den grond liggen. De avond was reeds gevallen, doch nergens was iets te bespeuren, dat op een lamp geleek. Lucifers waren ner gens te vinden en voor dat men be hoorlijke hulp kon verleenen, was de man reeds overleden. Voorts schetst Killeen nog tal van gebeurtenissen, die op de ellende, ver oorzaakt door duurte, ondervoeding, levensmiddelenschaarschte enz. be trekking hebben. Het geboorte-cijfer is volgens on langs gepubliceerde statistieken aan merkelijk gedaald en nog altijd volgt het sterftecijfer onder de jonge kinde ren een stijgende lijn. Killeen besluit zijn verslag met als zijn overtuiging uit te spreken, dat in dien niet spoedig internationale hulp aan het Duitsche volk wordt verleend, het overgroote deel, dat lijdt onder de huidige critieke omstandigheden, zal ten ondergaan. Donderdagavond omstreeks zeven uur had op den Utrechtschen weg tgj: hoogte van het landgoed „De Brink" van de familie Van Pallandt een ern stig ongeluk plaats. De bestuurder na derde met zijn tram uit Oosterbeek, toen hij plotseling verblind werd door de felle lichten van een uit Arnhem ko mende auto. Plotseling bemerkte hij, dat hij een persoon aanreed, die hij van te voren niet had kunnen zien. De voorbijganger werd door den motor wagen meegesleurd, maar door on middellijk krachtig remmen van den bestuurder werd voorkomen, dat de man onder de wielen van den tramwa gen kwam. Het slachtoffer bleek de 23-jarige K. uit Arnhem te zijn. Waar schijnlijk is hij, bij hei' naderen van de auto terzijde van den weg gegaan en bemerkte hij door het felle licht niet dat een tram naderde. Hij is overge bracht naar het St. Elisabethsgasthuis. Zijn toestand is ernstig. Waarschijnlijk heeft hij een hersenschudding beko men. Dit is in twee dagen tijds het tweede ernstige ongeluk ter plaatse, dat door te felle autolichten veroor zaakt werd. De politie te Heemskerk meent een zedenschandaal op het spoor te zijn. Enkele leerlingen van een school hebben de namen van volwassen per sonen, woonachtig te Heemskerk en te Wijk-aan-Duin, genoemd, die daarop' te Haarlem in voorloopig verhoor zijn genomen. Gisterennacht troffen twee rijks veldwachters, op surveillance in het jachtveld Baarschot, onder de gemeen te Diessen, twee stroopers aan, die met behulp van een lichtbak aan het stroo pen waren. Toen dezen na driemaal gesommeerd te zijn weigerden hun ge weren neer te leggen, losten de jacht opzieners eenige schoten in de lucht, waarna zij met veel moeite de stroo pers, 2 personen afkomstig uit Hulsel, konden arresteeren. Geweren, lichtbak en buit werden in beslag genomen. Te Londen is ingebroken in de St. Michaelskerk. Een prachtig zilveren kruis met semi-kostbare steenen ter waarde van verscheidene honderden ponden sterling is uit de kerk ont vreemd. Dit kruis, ongeveer een meter hoog met een gewicht van 174 ons, was een gedachtenis, door een moeder ter herinnering aan haar in den wereld oorlog gesneuvelden zoon geschonken. De diefstal moet in den middag ge beuld zijn. Men begrijpt echter niet hoe de dieven het kruis, dat boven het hoogaltaar was gegplaatst, onopge merkt hebben kunnen wegnemen. Deze kerkdiefstal is de zevende van dit jaar te Londen. Woensdag heeft zich in de Gre- nelle-wijk te Parijs een ontzettend voorval afgespeeld, dat aan drie vrou wen het leven kostte. Een A'lgerijnsche bedelaar, die in de buurt zwierf, had schijnbaar oneenigheid gekregen met de eigenares van een kruidenierswin kel, waar hij binnen was gekomen. Eenige voorbijgangers zagen den man in hoogst opgewonden toestand naar buiten snellen, de vrouw achter zich sleepende. Hij wierp haar tegen den grond en bracht haar met een mes eenige steken toe in den hals en in de wang. Uit het publiek, dat het tooneel vol ontzetting gadesloeg, drong een metselaar naar voren en trachtte den bedelaar te overweldigen. Het individu sprong plotseling op zij en rende op een andere dame af, die een jongetje aan de hand hield zij drong het kind achter haar. De Algerijn bracht de vrouw hevige stompen in de maag toe, tengevolge waarvan het arme slachtoffer overleed. De jongen was in tusschen door het publiek in bescher ming genomen. De bedelaar wist op een balcon te vluchten en even later zocht hij een derde slachtoffer. Het was een jonge vrouw, die een kindje van ongeveer drie jaar droeg. Hij bracht haar achtereenvolgens steken in den rug en de maag toe. De vrouw zeeg levenloos ineen. Wederom snelde hij op twee andere vrouwen af, doch zijn slachtoffers wisten te vluchten. Einde lijk waren twee politieagenten per fiets verschenen, die den krankzinnige wis ten te arresteeren. Het volk moest op een afstand gehouden worden, daar het in zijn verontwaardiging den man te lijf wilde. Struisvogels. De Struis vogels zijn, zooals bekend, loopvogels, niet tot vliegen in staat, die zich voor treffelijk aan het leven in de woestijn en in steppen aangepast hebben. On danks hun ongeschiktheid om te vlie gen, bezitten zij nog kleine vleugels, waarvan de bouw geheel gelijk is aan dien bij vliegende vogels. Men neemt daarom algemeen aan, dat de struisvo gels en de andere loopvogels, welke niet kunnen vliegen, zooals de Ameri kaansche nandus, de casuaris, emu en kiwi, afstammen van vogels, welke wel in staat waren tot vliegen en zich ont wikkeld hebben uit hoenderachtigen en kraanvogefachtigen. Onlangs heeft nu echter prof. Steinmann als zijn mee ning te kennen gegeven, dat deze vo gels niet afstammen van vliegende vo gels hun voorvaderen zouden nooit hebben kunnen vliegen, veel eerder zouden zij zich direct uit de Dinosau riërs van het krijttijdperk, dus uit landreptielen ontwikkeld hebben. Voor namelijk komen volgens Steinmann de „Tijgerdraken" of Theropoden hier voor in aanmerking, dieren met lange achterpooten en lichte, luchthoudende beenderen, zooals ook de tegenwoordi ge vogels die bezitten. Als voorouders van de loopvogels moet in het bijzon der het uitgestorven geslacht der Or- nithomimus te beschouwen zijn, wier ledematenbouw veel overeenkomst heeft met dien der vogels ook de tan- delooze, wellicht zelfs met een hoorn- scheede voorziene kaakbeenderen en andere eigenaardigheden van het ge raamte herinneren aan den bouw van den vogel. Of deze nieuwe leer over de afstamming der loopvogels aanhang zal vinden, moet de toekomst nog lee- ren. Geheimzinnige drank. Een oude scheepskapitein beroemde er zich op, dat hij alle dranken der we reld kende, zóó goed zelfs dat hij ze van elkaar kon onderscheiden, door ze geblinddoekt, slechts te proeven. Op een fraaien morgen stapt een jong officier aan boord, en verklaart „Ik durf wedden, dat de oude niet alles kent." Beleedigd en in zijn eergevoel ge kwetst verklaart de kapitein zich tot die weddingschap bereid. Met een blinddoek voor, begint hij te proeven melk, thee, koffie, alle mogelijke soor ten wijn en bier proeft hij en noemt ze zonder aarzelen bij name. Als opeens, drinkend uit een der vele glazen, geen antwoord volgt de oude zeerob proeft nog eens, ruikt aan het glas, en schud het hoofd. En hij geeft zich ge wonnen Die geheimzinnige drank was water 1 Op 123-jarigen leeftijd is in haar villa bij Siena overleden Vittoria La- vagnini, de oudste vrouw van Italië. Zij laat geen kinderen achter en haar 't langst in leven gebleven bloedver want, een broeder, is veertig jaren ge leden gestorven. De overledene was een paar dagen vóór haar dood nog ge zond en krachtig. Een longontsteking echter tastte haar sterk gestel aan en maakte een einde aan haar leven. De laatste 59 jaar leefde de vrouw op het land. Zij was een groote liefhebster van het buitenleven en van de frissche buitenlucht, en schreef daaraan haar lange leven toe. Haar echtgenoot was, na vijftig jaar met haar gehuwd te zijn geweest, overleden. OVER HET „WERKEN IN HUIS". Mevrouw TydemanVerschoor wijdt aan dit vraagstuk, dat zoo nauw ver band houdt met dat van de groote schoonmaak, een lezenswaardig arti keltje, in „In en om de Woning", waar in zij het werken verdedigt en dan o.m. opmerkt „Gezien de kleine liefhebberij voor dit werk in het algemeen, is er iets verleidelijks in het uit te stellen, zich te verbeelden, dat het er niet is, dat men dus op een andere manier over zijn tijd kan beschikken. Tot de noodzakelijk heid zich aan ons opdringt en... men het verwaarloosde weer tracht in orde te maken. Er zijn genoeg vrouwen en meisjes, die meenen, dat men juist dan „eer" van zijn werk heeft, die trotsch zijn op het groote verschil tusschen den toestand die was en zooals hij dan is geworden. Van mij zal men echter geen aanbe veling van dit systeem hooren. Eerst de 'dingen min of meer laten verworden en dan weer in orde maken is geen huishouden doen. Dat schept geen har monie om ons heen, geen gelijkmatig aangenaam verzorgde omgeving, dat geeft niet de rust aan de huisvrouw, die juist door het geregelde onderhoud ontstaat. Geen onnoodig werk, alleen uit routine maar ook niet te weinig werk, waarbij het onderhoud alleen schoksgewijs gebeurt en de tijden van verzorgdheid gevolgd worden door tij den van verwaarloozing, slordigheid, misschien wel vuilheid. Het is .ook zeer de vraag of al dat uitstellen en daarna „groote beurten" geven wel tijd bespaart. Huishoud-, linnen-, boekenkasten in orde en net jes houden kost al heel weinig tijd groote beurten vragen uren. De voorbeelden, waarmee ik uw overweging naar den kant van het ge regelde onderhoud zou willen laten overhellen, zijn maar voor het grijpen. Mag ik dit nog aanvoeren De routine, het gewend raken, ver gemakkelijkt veel in ons leven, maakt veel arbeid licht, omcftit we hem haast ongemerkt verrichten. Is men dagelijks in de morgenuren eenigetv tijd bezig in zijn huishouden en geeft aandacht aan wat anders onverzorgd zou blijven, dan raakt men hieraan zoo gewend, dat het werk niets drukkends of bezwarends meer heeft, dat integendeel deze tijd tot een van gezonden, productieven arbeid wordt. Eén ding is daarvoor echter noodig men moet alles bij de hand hebben om het werk vlug van stapel te laten loo- pen, de huisvrouw moet even goed ge outilleerd zijn ais de knappe werkman. En ook over het nieuwste moet zij kunnen beschikken, als dit niet te kost baar is. De fabrikanten willen de huisvrou wen wel helpen, maar deze kunnen al leen dan geholpen worden, als alle on- derdeelen van haar taak haar voldoen de interesseeren om te zoeken naar ver eenvoudiging door verbetering. DE EX-KROONPRINS GEVLUCHT Het persbureau Vaz Dias ontving hedenmorgen het volgende bericht uit Ewijcksluis De ex-kroonprins is hedenmorgen 4.30 met twee zware vracht-automobie len uit Ewijcksluis vertrokken. De ex- kroonprins nam plaats in den voorsten wagen, terwijl in den tweeden wagen de bagage geladen was. Daar bijzonder veel olie en benzine geladen werd, kan worden aangenomen dat een groote afstand moest worden afgelegd. De ex- kroonprins was alleen, terwijl de wa gens behalve door de beide chauffeurs, door een derden persoon werden be-- geleid. Bij informatie bleek ons, dat de ex- kroonprins hedennacht inderdaad ver trokken was. Het vertrek was slechts weinigen bekend. Aan de pastorie werd ons medegedeeld dat de ex-kroonprins wanneer hij naar Doorn vertrekt, ge woonlijk van een iuxe-auto gebruik maakt, hetgeen echter nu niet is ge schied. Ook in de haven te Wieringen wist men hedenmorgen niets van het vertrek. Het schijnt dat hij vannacht uit Ewijcksluis is vertrokken. Het persbureau Vaz Dias heeft ook informaties ingewonnen aan den huize Doorn. Hedenmorgen half tien was de ex-kroonprins daar nog niet aangeko men en werd medegedeeld, dat hij daar ook niet verwacht werd. Een nader telegram uit Wieringen meldt, dat de cx-kroonprins naar Duitschland vertrokken is. Hij heeft in Wieringen een brief achtergelaten met dankbetuiging aan de burgerij voor de vriendelijke be handeling tijdens zijn verblijf aldaar. DEN HAAG. Na eene aan onze Regeering gedane mededeeling, heeft de voormalige Duitsche Kroonprins het eiland Wieringen verlaten om naar Duitschland terug te keeren. Hij is daartoe besloten nadat de Duitsche regeering eenige weken geleden hem had te kennen gegeven, tegen zijn terugkeer geen bezwaar te maken en nadat hij dientengevolge van een be hoorlijke Duitsche pas was voorzien. De reis geschiedt per auto. Heden passeerde 'de ex-kroonprins de grens, slechts vergezeld van zijn adjudant en een dienaar. Hij begeeft zich naar zijn bezitting, het kasteel Oels, in Silezië. DE MISLUKTE STAATSGREEP IN BEIEREN. Het telefonisch en telegrafisch ver keer met Beieren is weer hersteld, zoo dat thans talrijke berichten over de gebeurtenissen aldaar worden ontvan gen. In het kort kunnen deze berichten als volgt worden saamgevat. De toe stand heeft zich buitengewoon snel ontwikkeld. De geheele kazernewijk bevindt zich vast in handen der Beier sche regeering en van Von Kahr. Bij de bestorming van het Wehr- kreiskommando vielen er bij de regee- ringstroepen 10 gewonden en één doode, het aantal verliezen der natio- naal-socialisten is nog onbekend. Von Hitler werd bij de bestorming gewond. De nationaal-socialistische organisa tie Kriegsflagge en de bond Oberland zijn ontbonden verklaard. De nationaal- socialistische arbeiderspartij is verbo den. Over geheel Beieren is het stand recht afgekondigd. Nationaal-socialistische troepen, die van ten noorden van den Donau naar Mlnchen wilden oprukken, werden te gengehouden en ontwapend. De ministers, die naar Regensburg waren gegaan, zijn reeds op den terug weg naar Munchen. In Augsburg werden de rijksweer en de gendarmerie gealarmeerd en per spoor en met auto's naar Munchen ge bracht. In Augsburg zelf werden alle nationaal-socialisten in hechtenis ge nomen. De tegenbeweging is zoo spoedig ge slaagd, dat Von Pöhner reeds gisteren morgen in hechtenis kon worden geno men, de nationaal-socialistische garden gedeeltelijk uiteengejaagd, gedeeltelijk in enkele gebouwen opgesloten. De Beiersche rijksweer, voor zoover deze zich elders bevond, en de Beier sche grenswacht, die tot de aanhan gers van Von Kahr behooren, werden tijdig gewaarschuwd om geen geloof te slaan aan het misbruik, dat door de aanhangers van Von Hitler van Von Kahr's naam Werd gemaakt en tevens werd haar opgedragen een mogelijk oprukken van de rijksweertroepen uit Thuringen kalm toe te laten. De staatsgreep van Hitier heeft dus ten gevolge gehad, dat de eenheid van de rijksweer mogelijk geworden is. PROCLAMATIE DER REGEERINGEN VAN DE DUITSCHE LANDEN. BERLIJN. (V. D.) De regeeringen der Duitsche landen, Pruisen, Wurtem- ber, Baden en Beieren geven in een proclamatie aan de burgers hun afkeu ring te kennen van den Munchener putsch, die de eenheid van het rijk be dreigde, terwijl zij hun gelofte van trouw aan het rijk en de republiek her nieuwen. Overal zijn veiligheidsmaat regelen genomen. EEN BELGO-COLOMBIAN LINE. Dezer dagen werd overgegaan tot de inrichting van een „Belgo-Colombian Line", die tot doel heeft een recht- streeksche verbinding te verzekeren tusschen België en Columbië. Iedere maand zal een stoomschip uit Antwer pen vertrekken. Hel eerste schip van dezen nieuwen dienst verliet de haven met een lading spoorwegmateriaal voor iekening van de Belgische spoorweg maatschappij in Columbië. Deze maat schappij kon aldaar belangrijke vergun ningen bekomen. HET SCHADEVERGOEDINGS- VRAAGSTUK. De Vereenigde Staten hebben defini tief besloten, geen zitting te nemen in een commissie van deskundigen. PREDIKBEURTEN ZONDAG II NOVEMBER 1923. Gereformeerde Kerk. 9.30 uur Ds. P. Ch. VAN DER VLIET. 5.30 uur Ds. P. Ch. VAN DER VLIET. Christ Geref. Kerk. 9.30 uur Preeklezen. 5 uur Preeklezen. Evang. Luth. Kerk. 6 uur Ds. J. B. NETELENBOS, van HeinkenszanJ. Vrijzinnig Hervormden. 10.30 uur Ds, G. A. LOLCAMA, Netf. Herv. Pred. te Bergen op Zoom. Doopsgezinde Kerk. Geen dienst. Gereformeerde Gemeente (Glacisstraat). 9.30 uur Leeskerk. 2 uur Leeskerk. 6 uur Leeskerk. SOUBURG. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur Ds. A. GRAVES VAN WILLENS- WAARD. 2 uur Ds. A. GRAVES VAN WILLENS- WAARD.

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 7