en MEISJES-HOEDEN Blanke Zuurkool. 148 cent HÖIZEH VAN ONGEREGELDE GOEDEREN eieren Schrale A test voor Uw geld! INGEZONDEN STUKKEN GEMENGD NIEUWS Groot Hieuws LEPELSTRAAT 7 Insulaire Hypotheekbank Hoofdvertegenwoordiger: A. POLDERMAN ZONEN daartoe onverhoopt nog aanleiding blijken te bestaan, dan zal er, naar on- dergeteekende meent, geen bezwaar te gen bestaan dat de regeering haar in vloed in den aangegeven zin aanwen den. Blijkens een mededeeling in de „Staatscourant" was op 29 October aan rekeninghouders van den post- chèque- en girodienst uit 's rijks kas bij wijze van voorschot een bedrag uitbe taald van ƒ31.246.819.91. Pensioenverhooging. Het hoofdbestuur van den Algemee- nen Militairen Pensioenbond voor land macht, zeemacht en koloniën, heeft zich met een adres tot de Tweede Kamer ge wend, in zake het wetsontwerp tot ver hooging van de uitkeering van het we duwen- en weezenfonds van militairen beneden den rang van officier bij de koloniale troepen. Het verzoekt de in artikel 1 genoemde bedragen zoodanig te verhoogen, dat de pensioenen in overeenstemming kunnen worden ge bracht met die door andere weduwen en weezen van landsdienaren worden ge noten voorts zoodanige wijzigingen aan te brengen dat de weduwen en weezen van hen, die vóór 1909 het leger verlieten, alsnog deelgerechtigd worden en dat worden toegelaten als deelgenoot zij, die tijdens hun actieven dienst deelgerechtigd waren. Werktijden in banketbakkerijen in den St. Nicolaastijd. Aan hoofden of bestuurders van banketbakkerijen niet tevens zijnde broodbakkerij in alle gemeenten des rijks is vergund, dat in afwijking van het bepaalde bij de artikelen 23 en 24 der Arbeidswet 1919 A. door mannen arbeid wordt ver richt als volgt lo. in het tijdvak van 8 tot en met 17 November a.s., gedurende 10 uren per dag en 55 uren per week, onder voor waarde, dat op de eerste vijf werkda gen der week de arbeidstijd in zijn ge heel gelegen is tusschen 7 uur des voormiddags en 7 uur des namiddags en op Zaterdag tusschen 7 uur des voormiddags en 10 uur des namiddags; 2o. in het tijdvak van 19 tot en met 24 November a.s., gedurende 11 uren per dag en 62 uren per week, onder voorwaarde, dat op de eerste vijf werk dagen der week de arbeidstijd in zijn geheel gelegen is tusschen 7 uur des voormiddags en 8 uur des namiddags en op Zaterdag tusschen 7 uur des voormiddags en 10 uur des namiddags; 3o. in het tijdvak van 26 tot en met 28 November a.s., gedurende 11 uren per dag, onder voorwaarde, dat de arbeids tijd in zijn geheel gelegen is tusschen 7 uur des voormiddags en 8 uur des na middags B. door jongens van 16 en 17 jaren in het tijdvak van 19 November tot en met 5 December a.s. en bovendien op 22, 24, 29 en 31 December a.s., arbeid wordt verricht gedurende 10 uren per dag en 55 uren per week, onder voor waarde, dat de arbeidstijd in zijn ge heel gelegen is tusschen 7 uur des voormiddags en 7 uur des namiddags een en ander met dien verstande, dat, indien ingevolge het onder A of B be paalde een arbeider op Zaterdag na 1 uur des namiddags arbeid verricht, hij in dezelfde week, hetzfj op ten minste één anderen werkdag na 1 uur des na middags, hetzij op Maandag vóór 12>/2 uur des namiddags geen arbeid mag verrichten. W1NTERKOST. Welkom, warme winterkóstjes Weest al weer les bienvenus! Knusse knikker capucijners Met de vette spekvet-jus. Welkom, welkom worst-belegde Boeren-, zuur- en and're kool 1 Welkom Snert Gij groen gekleurde 1 Eeuwigdurend hoop-symbool. Gloeiend gele heete bliksem, Ui met stokvisch door elkaar, Is 't niet heerlijker dan oesters, Versche kreeft of Caviar En ook Gij, goud gele hutspot Met uw klapstuk adjudant Wat een cullinair vooruitzicht Voor ons goede Nederland 1 Vrouwen Krijgt soms de Malaise Uwen echtvriend in haar macht Tobt hij Kwijnt hij? Geeft den stakker Winterkost, en ziet, hij lacht. Menig economisch vraagstuk Werd daardoor al opgelost Door den winterkost vergeet hij Wat of hem de winter kost. („Tel.") CLINGE DOORENBOS. Bulten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt niet teruggegeven HULP AAN DUITSCHLAND. Het hoofdbestuur van het Neder- landsche Roode Kruis ontvangt uit tal- looze oorden in Duitschland de meest dringende verzoeken om steuh, zoowel van Duitschers als van Nederlanders. Reizigers, die uit Duitschland komen, schilderen de toestanden als hopeloos. Men vraagt zich af in welk deel van het groote Duitsche rijk de nood wel het hoogst gestegen is. Al mag aangenomen Worden dat de ellende, die in het Ruhr- en Rijngebied geleden wordt, momenteel wel de grootste zal zijn, het overige Duitsch land mag daardoor niet vergeten wor den. Het gebrek aan melk is nijpend, genees- en verbandmiddelen ontbreken op vele plaatsen. De eerste voedings middelen kunnen niet meer worden aangeschaft. De bevolking van een land, eens zoo welvarend, ligt ter neder en roept om hulp. Waar de Nederlandsche bevolking zoo ruim offerde ter bestrijding van den Russischen hongersnool, zal men, waar het onze oostelijke naburen geldt, niet achter willen blijven. Hulp is snel noodig. Dagelijks neemt de nood grootere afmetingen aan. Wij verwijzen slechts naar de talrijke be richten in de pers. Versnippering over talrijke comité's moet vermeden worden, zendt daarom uwe gave aan het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis, Princesse- gracht 27, 's-Gravenhage, onder aan duiding „Duitschland" of aan dagbla den, die zich welwillend bereid verkla ren giften in ontvangst te nemen en aan ons op te zenden. Deze oproep wordt ondersteund door de navolgende personen Dr. C. I. K. VAN AALST. Mr. J. C. A. EVERWIJN. A. GIPS. W. H. HUD1G. D. A. J. KESSLER. Dr. A. G. KRöLLER. Mr. K. P. VAN DER MANDELE. J. MEES P.Rzn. Mr. AUG. PHILIPS. D. RU1JS. Mr. Dr. J. P. VAN TIENHOVEN. Mr. G. VISSERING. W. WESTERMAN. Gen.-Maj, Jhr. E. J. M. WITTERT. Van de gelegenheid, dat de bewo ners afwezig waren, hebben inbrekers gebruik gemaakt om in de woning van een landbouwer te Steenwijk binnen te dringen. Uit een gesloten kast werd een bedrag van ongeveer honderd gulden gestolen. Een in het perceel aanwezig bedrag van ongeveer twee duizend gul den heeft de dief niet gevonden. Wie meende, dat het optreden van de Spaansche dictatuur een einde zou hebben gemaakt aan de praktijken van den Spaanschen schatgraver, vergist zich terdege. De man werkt nog. Een Amsterdammer toonde aan het „Hbl." weer een der mooie brieven, ditmaal met een poststempel van 29 October, dus zeer recent. Het geheimzinnige be drag is nu gegroeid tot 800.000 francs. Overigens het oude recept. Wie helpt krijgt een derde van de som. Onlangs verzocht de Spaansche ambassade te Parijs aan de Parijsche politie om te zorgen voor de veiligheid van zekere mevrouw Conception Tio, die na zich drie dagen opgehouden te hebben in een hotel, echter blijkt te zijn verdwenen en niemand weet waar zij is. Daar zij aan juweelen wel voor 800.000 francs waarde bij zich droeg, gelooft men aan een misdaad. In plaats van kaarten. Ondertrouwd GERRIT PANNEKOEK en MELANIE W. MALEPAARD. Den Helder, 2 November 1923 Vlissingen, Wij hebben in ons Magazijn ontvangen een pracht partij allernieuwste modellen De mooiste modellen WEDEROM VERKRIJGBAAR: Aanbevelend, Wed. LAMPERS, Clijverstraat 58. .VnnVV\\\ PrtJs «e Label Een degelijk Scheerapparaat voor 90 cent. 6 GILLETTE-MESJES f 1.25. Voorhanden bij H. ANGERMAN. KAPPER Bellamypark 37. ruwe huid. Gesprongen «k handen,Springende lippen. JB Wanneer ge kippen houdt, moet ge geld besteden voor voedsel. Wanneer ge Uwe kippen zoo goedkoop mogelijk tracht te voederen door ze te geven, wat zoo al eens voorkomt, dan zijt ge duur koop uit, om de eenvoudige reden, dat ge weinig eieren krijgt, terwijl bovendien de grootte en de kwaliteit der eieren veel te wenschen overlaat. d* cSr?frec. 9°e,dko°Per voedsel dan r\ bLUIb Ochtendvoer, omdat ge versteld zult staan over de resultaten. t Wanneer ge Uw geld belegt P. SLUIS Ochtendvoer, kiest ge inderdaad „eieren voor Uw geld"», Wat men nu van haar te weten is gekomen, is het volgende Toen me vrouw Conception Tio van Valencia naar San Sebastian reisde, nam een Spanjaard bij haar in den coupé plaats en begon een argeloos reispraatje. Al spoedig bracht hij de juweelenbezitster onder den indruk van zijn voorname titels en hoogen naam. Hij vergezelde haar tot Parijs, waar zij Zijn al te vrij moedig aangeboden diensten meende te moeten weigeren. Toch bracht hij haar tot het portier van haar taxi, en hoorde toen naar welk hotel zij den chauffeur beval haar te brengen de mysterieuze hidalgo wist genoeg. Op den derden dag van haar verblijf schijnt een van mevrouw Conception Tio's juweelen reparatie noodig gehad te hebben, en zij zocht naar een juwe lier. De hidalgo dook op en wist een heel goeden juweelensmid... Nu zijn de kennissen van mevrouw zonder haar en zij is waarschijnlijk zon der de juweelen. De Worcester-gevangenis (Enge land), die ongeveer een jaar geleden voor „openbaar gebruik" gesloten werd, is thans weer heropend en wel met het doel, te voorzien in den wo ningnood. In plaats van Worcester Gaol zal het gebouw voortaan Wor cester Castle heeten. Twaalf families, omvattende circa 100 personen, zijn op comfortabele wijze in de ex-gevangenis geïnstalleerd. Zij voelen er zich best thuis en hopen, dat ze „levenslang" zullen krijgen. Ouders met acht kinde ren, die vroeger slechts één vertrek te hunner beschikking hadden, hebben nu 4 of 5 slaapkamers voor hun gezin be schikbaar. Bovendien heeft elke familie een woonvertrek in het hoofdbeambten- kantoor fe harer dispositie. B ij geloof in Frankrijk. Dezer dagen heeft voor de rechtbank te Angers in Frankrijk een boer terecht gestaan. Deze boer verloor veel var kens door een of andere epidemie on der dit gedierte. Hij won het advies in van een „reizend toovenaar", zooals die in sommige streken van Frankrijk de ronde doen. Volgens dezen geneesheer moest hij de eerste de beste persoon, die op een bepaalden dag op zijn erf kwam, aangrijpen en levend verbranden, dan zou de ziekte onder zijn varkens ter stond ophouden. De eerste, die den be- wusten dag op het erf kwam was een vrouw en Dinand sprong tersfond op haar toe en trachtte haar naar een groot vuur te sleepen, dat hij reeds had aangemaakt. Gelukkig bleek de vrouw van voldoende soliede constructie, om zich los te rukken en in allerijl de vlucht te nemen. Zij diende een aanklacht in tegen den boer, die voor de rechtbank in den breede uiteenzette, waarom hij de vrouw had willen verbranden. Hij weigerde echter den naam van den too venaar, die ergens in een hol in een bosch moet wonen, te noemen. De boer werd tot een maand gevangenisstraf veroordeeld. Hevige stortregens hebben in de streek van Nyons (dep. Dróme) groote schade aangericht. In minder dan een uur trad de bergstroom de Meyne bui ten zijn oevers, groote hoeveelheden zand en steenen meevoerende. Weldra was het verkeer in de stad onderbroken. Het water sloeg over de brug en over stroomde den linkeroever. Te Curnier stortte tijdens den storm de brug over de Bentrix in, onder den last der rotsblokken, die et op terecht kwamen. De autobusdienst tusschen Nyons en Serres is voorloopig gestaakt. Voorspellingen voor 1 9 2 4..Voorspellingen blijven altijd een aardig spelletje, een soort loterij met prijzen en nieten. Een Hongaar- sche professor in Parijs, dr. Raymond, heeft een heele serie voorspellingen voor 1924 bedacht. In 1924 zullen de Duitschers begin nen hun schulden te betalen, zoowel in natura als in geld. De Franschen zullen tegen het eind van 1924 de Ruhr geheel ontruimd heb ben. De Rijnprovincie wordt een auto nome republiek. Duitschland krijgt een dictatuur. Neutrale landen zullen Duitschland steunen. Beieren zal zich van het rijk losmaken, doch vermoede lijk eerst in 1925. Masarijk zal op zijn regeer!ngspost sterven. In Italië zal in het voorjaar een complot tegen het staatshoofd ontdekt worden. Een legermacht, tegen het fas cisme georganiseerd, wordt verslagen. Mussolini zal de goede verstandhou ding tusschen den Staat en den H. Stoel herstellen. In Spanje breekt een revolutie uit Koning Alfonso vlucht naar Engeland. Spanje wordt een republiek. Coolidge wordt verkozen tot president der Ver. Staten. Rusland vraagt toelating tof den Volkenbond. In dat land komt de bourgeoisie weer aan 't roer. Lloyd George zal in 1924 een groote rol spe len, Baldwin en Curzon gaan heen. De Fransche franc zal in 1924 gaan rijzen. Voorts een paar aardbevingen, de dood van twee zeer bekende Fransche staatslieden, eenige politieke moorden in Rusland en de dood van een beken den buitenlandschen gezant. Nu eens kijken over een dik jaar, wat de professor raak en waf hij mis ge raden heeft. Een kroonprins doet examen. Examinator En hoe heet de oceeaan tusschen Azië en Amerika Kroonprins zwijgt. Examinator Zeer juist, Uwe Hoog heid. Het is de Stille Oceaan. Weder gearriveerd alhier in Vlissingen Neerlands eerste Medium en Clairvoyant MAESTRO Gr I O VA. IV 1ST I. Deze ziener is wereldberoemd om zijn juiste voorspel lingen betreffende Uwe Toekomst en vele geheime en duistere zaken. Werkt absoliSut niet met kaarten. Dagelijks en ook Zondags te consulteeren van 10 tot 9 uur. Consult vanal SO cent. Groenewoud No. 65, Vlissingen. Is alhier in Vlissingen te consulteeren slechts 8 dagen Zaterdagavond 3 No vember tot Vrijdagavond 9 November a.s. Volledige naamlijst der aandeelhouders. Saldo biljetten. Specificaties in zes rubrieken der gesloten en der uitstaande hypotheken. Accoun- tants-Contröle. Specificatie der beleggingen van het reservefonds. Uitvoerige Jaarverslagen. De Pandbrieven der te ZIERIKZEE mogen voor eene rustige, veilige en goed rendeerende belegging worden aanbevolen. - PANDBRIEVEN IN OMLOOP OP: 1204 1 Oct. 1905 1 Oct. 1906 1 Oct. 1907 I Oct. 1908 1 Oct. 1909 1. Oct. 1910 1 Oct. 1911 1 Oct. 1912 1 Oct 1913 1 Oct. 1914 1 Oct. 1915 1 Oct. 1916 1 Oct. 1917 1 Oct. 1918 1 Oct. 1919 1 Oct. 1920 1 Oct. 1921 1 Oct. 1922 1 Oct. 1923 58.300 661.900 895.550 1.388.550 2.055.600 2.559.450 3.100.200 3.730.100 4 061.350 4.247.250 4.575.000 5.333.250 6.699.300 7.301 500 8 486 550 8.870.000 9.848.400 11.015.000 11.455.000 De 5l4 pCts. Pandbrieven zijn tot den koers van 100 verkrijgbaar ten kantore van de Heeren P. I. SIEOERS ZOON te Vlissingen. D e Directie: J. J. COCK. H. J. KORLVINKE.

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 3