SPORT BUITENLAND GEMENGD NIEUWS kleinkinderen. Het geheugen van de vrouw is nog zeer goed en haar eenige gebrek is een weinig hardhoorendheid. Zij kan zonder bril bijv. nog een draad in een naald steken. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Geref. Kerken. Beroepen te Bruinis- seOosterland ds. H. Veldkamp te An na Jacobapolder. Geref. Gem. Op het tweetal te Wer kendam komt voor ds. R. Kok te Aagte- kerke. RECHTSZAKEN. Verzwaarde vonnissen. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft uitspraak gedaan in de volgende zaken Een koopman te Rotterdam, gedeti neerd, was door de Rotterdamsche rechtbank wegens heling, gepleegd bij herhaling, veroordeeld tot 2 jaar gevan genisstraf. Het Hof verzwaarde de straf tot 2 jaar en 6 maanden een los werkman in Den Haag, gede tineerd, was door de Haagsche recht bank wegens diefstal, gepleegd bij her haling, veroordeeld tot 1 jaar gevange nisstraf. In deze zaak werd de straf verzwaard eveneens tot 2 jaar en 6 maanden. Vrijgesproken. Het gerechtshof te Amsterdam heeft vrijgesproken, omdat het wettig en overtuigend bewijs niet was geleverd, de N. V. voorheen J., die door de recht bank te Amsterdam was veroordeeld tot een geldboete van 13.117.50 of 2 maanden hechtenis, wegens overtre ding van de gedistilleerd-wet (het in haar distilleerderij brengen of doen brengen van 423 L. spiritus ter sterkte van 94 zonder geleide-biljet). Ontucht. Op 23 October jl. eischte de ambte naar van het O.M. bij de rechtbank te Almelo 2 jaar' gevangenisstraf tegen een man uit de gemeente Tubbergen, wegens het plegen van ontucht, meer malen gepleegd, met zijn minderjarige dochter. De rechtbank veroordeelde den beklaagde tot 2 jaar en 6 maanden ge vangenisstraf. MARINE EN LEGER. De hoofdofficier van administratie 2e klasse H. P. Winkelman, intendant der zeemacht te Willemsoord, zal bin nenkort den zeedienst met pensioen verlaten. De buitengewone adelborst S. de Hoo is wegens eindiging van den voorge schreven oefeningstijd ontheven van zijn plaatsing te Nieuwediep en in het genot van groot verlof gesteld. Het onderscheidingsteeken op de kraag van de veldjas is voor het regi ment kustartillerie Scharlakenroode biezen en gekruiste projectielen. De onderofficieren beneden den rang van adjudant-onderofficier dragen een ge lijk onderscheidingsteeken op de don kere jas-gekleede tenue. VOETBAL. Programma voor Zondag 4 November. Afdeeling IV. Eerste klasse. M.V.V.—Alliance. Wilem 11—P.S.V. WilhelminaBredania. N.A.C.N.O.A.D. DOSCO—B.V.V. Tweede klasse A. N.O.A.D. 11Vlissingen. B.V.V. II—N.A.C. II MiddelburgBreda. Roosendaal't Zesde. Derde klasse A. Vlissingen IITerneuzen. GoesB.O.Z. Vliegen. In het Fransche militaire oefenkamp te Mourmelon heeft zich een tragisch vliegongeluk voorgedaan. Een adjudant-vliegenier, vergezeld van een waarnemer, was voor een vliegtocht opgestegen, toen zijn toestel op 35 me ter hoogte met den kop voorover ter aarde stortte. Het benzine-reservoir sloeg lek en het toestel vloog in brand. De adjudant kon slechts dood en ver koold onder het wrak der machine uit gehaald worden. De waarnemer echter kon nog bevrijd worden, maar zijn toe stand is ernstig. ENGELSCHE NOTA AAN FRANRIJK. De Engelsche gezant te Parijs heeft twee nota's aan Poincaré overhandigd. De eerste vestigt de aandacht op de juridische gevolgen van de afscheiding van Duitschland van een provincie die, aangezien zij het verdrag niet heeft ge- teekend, ook niet de verplichtingen van Duitschland op zich heeft genomen. De nota gispt volstrekt niet de houding van Frankrijk en België ten aanzien van de Rijnlandsche beweging. De tweede nota stelt voor aan de Vereenigde Staten een gezamenlijke uitnoodiging van de geallieerden te zenden om afgevaardigden aan te wij zen voor de commissie van deskundi gen. Een dergelijke mededeeiing is tot Brussel gericht. HET ONDERZOEK NAAR DUITSCH- LANDSCH BETAALKRACHT. De Engelsche regeering heeft beslo ten verder te gaan met de onderhande lingen inzake een onderzoek van des kundigen betreffende de Duitsche fi nanciën en wel in dier voege, dat Poin- caré's standpunt geëerbiedigd blijft. Hij heeft instemming met haar voorstel ont vangen, niet alleen van Frankrijk, doch tevens van België en Italië en heeft al dus de adhaesie verkregen van die Eu- ropeesche mogendheden, welke staats secretaris Hughes in zijn antwoord van 10 October j.l. aan lord Curzon nood zakelijk noemde voor de deelneming van Amerika in deze actie. Dit heeft een situatie in het leven ge roepen, waarbij de Vereenigde Staten zich weer zullen inlaten met de Euro- peesche aangelegenheden en Groot- Brittannië zou slechts zeer ongaarne deze belangrijke stap welke mogelijk kan leiden tot een algemeene overeen komst, op het spel zetten. De aanvaarding van de Fransche voorwaarden door Groot-Brittannië wil echter niet zeggen, dat 't land hierdoor volkomen bevredigd is het rekent er daarentegen op, dat als de internatio nale commissie van deskundigen een maal aan het werk is gegaan, het door zijn autoriteit alle moeilijkheden zal kunnen overwinnen, welke het uitbren gen van een nauwkeurig rapport in den weg kan staan. Engeland heeft steeds geloofd, dat het groote belang van het onderzoe ken der Duitsche financiën door een internationaal lichaam, waarin de Ver eenigde Staten ook vertegenwoordigd zijn, niet zoozeer gelegen is in de resul taten daarvan, als wel in het gewicht, dat zijn conslusies voor het oog van de wereld zouden hebben. De moeilijkheid is Frankrijk ertoe te brengen ze te aanvaarden. Engeland re kent er op, dat wanneer deze helder en duidelijk worden uiteengezet door een onafhankelijke commissie van vooraan staande financiers, het onmogelijk zal zijn voor de commissie van herstel of de Fransche regeering deze adviezen mis te verstaan. Op dezelfde wijze hoopt men, dat, wanneer de commissie in den loop van haar werkzaamheden verzoekt om het recht, de voortzetting van de Ruhractie te mogen onderzoe ken, of andere soortgelijke politieke problemen, het practisch onmogelijk zal zijn dit te weigeren. HET CONFLICT MET SAKSEN OPGELOST. Het conflict met Saksen is opgelost. De heer Felich heeft een kabinet ge vormd zonder communisten en daar mede is de missie van dr. Heinze beëin digd. Deze is dan ook reeds te Berlijn teruggekeerd. In socialistische kringen rommelt het echter nog wat na. De Berlijnsche so cialisten hebben gisterenmiddag verga derd en als eischen gesteld opheffing van den staat van beleg, ontslag van den socialistischen rijksweer-minister en verstooting van president Ebert uit de partij. Van meer belang was de ver gadering van de socialistische Rijks dagfractie van gisterenmiddag. Er bleek daar een sterke groep te zijn, die het uittreden uit de groote coalitie be pleitte. Na uren lang debatteeren kre gen de tegenstanders van dien maatre gel echter de overhand en besloot men de socialistische ministers in het kabi net te handhaven onder de volgende voorwaarden 1. de staat van beleg moet worden opgeheven 2. het optreden van Beieren moet als niet-grondwettelijk worden beschouwd en alle geschikte middelen onverwijld aangewend, om aan dien toestand een einde te maken 3. het scheppen van orde en rust in Saksen is de taak der politie. Militairen mogen alleen te hulp geroepen worden door het civiele gezag; 4. de Saksische rijksweer moet gezui verd worden van rechts radicale ele menten. Deze condities zijn aan den kanselier voorgelegd en hedenmiddag om 4 uur wordt zijn antwoord verwacht, dat zal beslissen of de groote coalitie nog ver der voort zal blijven bestaan. DE DOOD VAN BONAR LAW. De koning van Engeland heeft een boodschap gericht tot Bonar Law's dochter, waarin hij de sympathie van de koninklijke familie betuigt voor den ontslapene. Onder meer wordt in deze koninklijke boodschap gezegd Altijd vond ik in Bonar Law een fijn en ver standig raadsman, een standvastigen vriend en door mijn relaties met hem als minister van de kroon en als eerste mi nister bewonderde ik zijn oprechtheid, patriottisme en zijn eerlijkheid, waar door hij het vertrouwen heeft gewon nen. Naar gemeld wordt, zal na de crema tie de asch van Bonar Law Maandag middag te twaalf uur in de Abdij van Westminster worden begraven. Het be sluit om de hoogste nationale eer aan dezen staatsman te bewijzen, wordt warm toegejuicht door het publiek en is in overeenstemming met de gevoelens, welke het bericht van zijn dood heeft gewekt niet alleen in Britannië, maar in het geheele Britsche rijk. Door de te genwoordigheid in Londen van de pre miers der overzeesche dominions zal de plechtigheid waarschijnlijk zeer indruk wekkend en in bijzonderen zin verte genwoordigend zijn voor het heele rijk. Het leedwezen, veroorzaakt door Bo nar Law's dood, is niet beperkt tot het Britsche gemeenebest en de buiten- landsche bladen brengen hulde aan zijn nagedachtenis in bewoordingen, nau welijks minder welsprekend dan die ge bezigd door de pers van Engeland en de dominions. Bonar Law's dochter heeft uit alle deelen der wereld betui gingen van sympathie ontvangen. POLITIEKE MOORD IN BULGARIJE. De oud-minister dr. Nicolaas Ghena- dieff werd Dinsdag op weg naar huis vermoord. De oud-gezant te Berlijn en Constan- tinopel Guechoff, die den oud-minister vergezelde, werd ernstig gewond. Er wordt een onderzoek naar de moordenaars ingesteld. VERARMT OOK AMERIKA De juist verschenen statistiek der in komstenbelasting over 1921 vertoont ook in de Vereen. Staten een scherpe daling in het aantal groote inkomens. Slechts 21 personen in de geheele Unie bezaten een belastbaar inkomen van meer dan een millioen dollar, tegen 70 in het vorige jaar. De hoogste aanslag is er een te New-York met een belast baar inkomen van ruim vijf millioen. John D. Rockefeller is aangeslagen voor slechts anderhalf mihoen een zeer groote vermindering, die men ech ter toeschrijft aan het beleggen van groote kapitalen in niet-belastbare waarden. Henrv Ford en zijn zoon zijn samen aangeslagen voor 7y2 millioen, tegen 10 millioen in 1920. Het eerste jaar der malaise heeft in zijn geheel aan de schatkist der Unie een bedrag van rond 214 milliard dol lar minder dan in 1920 aan inkomsten belasting opgeleverd. Een fantastisch avon tuur. Dezer dagen deed een Duitsch meisje dat in den trein naar Arnhem zat en een kaartje had voor Venlo aan een vrouwelijke passagier een zeer eigenaardig verhaal over het geen haar overkomen zou zijn. Volgens haar mededeelingen zou zij uit Duitsch land komende en naar Amsterdam rei zende, in de hoofdstad des lands aan het station aangesproken zijn door twee heeren, die haar aanboden haar bagage te dragen. Zij weigerde dit en daarna herinnerde zij zich dat zij plotseling in een auto zat. Zij meende dat ze gechlo roformeerd was. Toen zij later weer bij haar positieven kwam, zat zij in een kamer, waar men haar trachtte over te halen tot niet nader te noemen hande lingen. Zij wist dit te beletten en ont vluchtte. De vrouwelijke passagier deelde, te Arnhem aangekomen, dit ver haal mede aan de bêambte van „stati- cnswerk" die daarop het meisje mee nam naar de politie aldaar. Daar deed het meisje, dat zeer overspannen bleek te zijn, hetzelfde verhaal en ook in het Tehuis voor vrouwen, waar zij een paar dagen werd verpleegd, herhaalde zij deze geschiedenis. De poiïtie koesterde gerechte twijfel over de juistheid van haar mededeelin gen en was van meening dat het meisje te Amsterdam óf van haar ouders óf uit betrekking zou zijn weggeloopen, een meening waarin zij versterkt werd door het verzet van het meisje om weer naar die plaats terug te keeren. Eenige Arnhemsche rechercheurs brachten het meisje naar Amsterdam terug, waar de politie een verder on derzoek instelde. Thans is gebleken dat het vermoeden der Arnhemsche politie juist was en dat Ijet meisje in over spannen toestand uit haar betrekking was weggeloopen. Van het geheele verhaal dat het meisje had opgedischt, bleek geen woord waar te zijn. Een boefje. Aan het bu reau van politie te Haarlem werd door een burger gebracht een veertienjarige jongen uit Helmond, die zich aan een lunchroom aangemeld had om nacht verblijf. Op het bureau van politie ver klaarde de jongen wees te zijn en naar Haarlem te zijn gekomen om het bloem- bollenkweekersvak te leeren. Hij had 77 in zijn bezit, die hij zeide van de uitkeering bij het overlijden van zijn vader te hebben overgehouden. Dit kwam de politie echter verdacht voor en zij stelde een onderzoek in, waaruit bleek, dat de jongen geen wees was, maar de ouderlijke woning had verlaten met meeneming van 95, die hij uit de portefeuille van zijn vader had gesto len. Reeds meerdere malen had hij zich aan diefstal schuldig gemaakt. De po litie zal het veelbelovend heerschap naar zijn ouders terugbrengen. De koopman uit Rotterdam, wien te Delft door de Haagsche stoomtram beide beenen werden afgereden is aan de gevolgen overleden. Gisteren ge raakte een 31-jarige werkman op een machinefabriek te 's-Gravenhage met de linkerhand bekneld tusschen een pers-stampmachine, waardoor hem drie vingers werden afgekneld. Aan de Haarlemmermeerstraat te Leiden werd door een auto een ladder, waarop een werkman stond, omvergereden. De man viel op straat en werd in bedenkelijken toestand opgenomen. Hij is naar het Academisch ziekenhuis vervoerd. De autobestuurder is aangehouden. Te Versiliënbosch bij Heerlen kreeg een. tweejarig kind door het omstooten van een bak kokend water zulke ernstige brandwonden, dat het aan de gevolgen overleed. Te Made wordt sinds Maandag vermist een 30-jarige onge huwde vrouw. Men vreest, dat haar een ongeluk is overkomen. Te Roermond is een ongehuwde werkman uit Maas- niet bij het baggeren van grint in de Roer gevallen en verdronken. Te Delft heeft de politie bij een huiszoeking ten huize van een student in de Cornelis Trompstraat een groote voltmeter, eigendom van de gemeente bedrijven, in beslag genomen en tevens een soort arsenaal ontdekt. Gevonden werden revolvers, geweren en buksen en een groote partij (o.m. 2 kisten) patronen, voorts onderdeelen van Duit sche handgranaten en andere projec tielen. De man zelf werd op straat ge arresteerd met een geladen revolver in zijn bezit. Het wapentuig is in beslag genomen en proces-verbaal opgemaakt. Te Assen is gevankelijk binnenge bracht een Amsterdammer, die te Mep- pel bij den gerant van de Stationsres tauratie voorgaf propagandist van de Vrijmetselaars te zijn. Hij haalde den gerant over lid van de loge te worden en nam 10 voor de voorloopige moei te. Den volgenden dag kwam hij terug om den nieuwen broeder te beëedigen waaraan, zoo hij zeide „een bedrag van 150 was verbonden". Men vertrouwde het zaakje niet en bij onderzoek bleek dat de man zich aan oplichterij had schuldig gemaakt. Toen Dinsdagavond een politie agent te Tilburg een berucht individu daar ter stede ter zake van openbare dronkenschap wilde arresteeren, ver zette de beschonkene zich met alle ge weld daartegen. Bij de worsteling, wel ke ontstond, wist de arrestant zijn mes te trekken en den agent daarmede een vijftal steken toe te brengen. Deze kreeg een bloedende wonde aan de bovenlip en twee ernstige wonden aan den rechterarm. De arrestant die daar na wist te ontkomen, is des nachts in zijn woning aangehouden. De toestand van den agent was he den gunstig. Op den Nieuwezijds Voorburgwal te Amsterdam heeft gisterenavond te ongeveer half tien een veete, welke blijkbaar reeds langen tijd tusschen twee jonge mannen bestond, tot een vechtpartij aanleiding gegeven. H. v. d. W. zou van een zekeren F. reeds meer malen dreigbrieven hebben ontvangen. -Het laatste briefje dat hij ontving, luid de „Ik wacht u vanavond voor de laatste maal. Je weet waar je me vinden kan. Kom je niet wacht dan maar af." Het schijnt dat v. d. W. niet langer van dergelijke briefjes gediend was. Hij heeft ten minste gisterenavond den briefschrijver F. op den N. Z. Voor burgwal onverhoeds vastgegrepen en met een scherpen priem een aantal ste ken op verschillende plaatsen in het lichaam toegebracht. In blinde woede heeft de dader maar raak gestoken. Toen de politie arriveerde, eindigde de- de steekpartij. De gestokene kon zich nog naar het politiebureau in de War moesstraat begeven, alwaar hij verbon den werd. Langs Kolksteeg, Oudebrug steeg en Warmoesstraat waren de bloedsporen duidelijk zichtbaar. -Even later werd de dader v. d. W. door de politie binnengebracht, dié volledig be kende en als motief voor zijn daad het ontvangen der bovenbedoelde dreig brieven opgaf. Hij verklaarde verder den priem, waarmee hij de steken had toegebracht, op den Voorburgwal te hebben weggeworpen. Door de politie werd later aldaar naar het wapen ge zocht. Vrouwenmoorden. Eenigen tijd geleden is er in het Son- niën-bosch bij Brussel een moord op een jonge vrouw gepleegd. In verband met deze misdaad schrijft het „Hbld. v. Antw." Het onderzoek, ingesteld naar aanleiding van den vrouwenmoord in het Soniënbosch, geeft aanleiding tot een droevige waarneming. De magis traten staan verstomd over het groot aantal brieven van ouders wier doch ters het vaderlijk huis verlieten, zonder nog van zich te laten hooren. Er zijn er niet minder dan vijf-en-zeventig Men merke daarenboven wel aan dat dit al leen de meisjes geldt, welke gelijkenis hebben met het rondgestuurd signale ment der vermoorde, dat is die bruin harig zijn. Hoevelen zijn er nu nog die er niet aan gelijken 1 Ook mag men verwonderd staan over het groot getal ouders die het niet eens aan de politie laten weten, wanneer hun kind het huis ontvlucht. Een te Parijs wonend Engelsch- man, de heer Burgess, had al een paar weken geleden opgemerkt, dat zijn Ier- sche terrier voortdurend om een be paalden groentenwinkel heendwaalde. Onlangs zag hij den hond de Avenue Hoche langs rennen met een bos worte len in den bek daarna zag hij hem met de worteltjes een stal inloopen, en er weer uitkomen zonder deze. Den volgenden dag gebeurde hetzelfde, maar ditmaal volgde de eigenaar den hond den stal in. Het dier draafde al blaffend en kwispelstaartend naar een kreupel paard, dat het met onmisken bare teekenen van voldoening begroet te. De hond sprong in de box en legde het bosje wortelen voor zijn zieken ka meraad neer, die er dadelijk aan begon te knabbelen. Weldra bleek de versna pering uit den groentenwinkel gestolen. De heer Burgess floot zijn hond, aaide hem, nam hem mee naar den winkel, waar hij drie francs betaalde, de ge raamde waarde van de tot nog toe ge stolen wortelen. Tevens verzocht de heer Burgess den eigenaar, zijn terrier dagelijks tot nader order een bosje puike wortelen voor zijn zieken makker mee te geven. De Engelsche vrachtboot „Pun- tee" lichtte het anker in de haven van Marseille, toen de matroos John Keta te laat kwam aangeloopen. Hij liet zich in een bootje naar het schip roeien, maar de kleine boot werd meegesleept in de kolk, veroorzaakt door het draaien van de schroef en door die schroef aan splinters geslagen. De eigenaar van het bootje, Frans Rigil, en John Keta werden in zee ge slingerd. De eerstgenoemde, door de schroef aan het hoofd gekwetst, ver dween in de diepte. De matroos kon opgehaald worden hij had echter den schedel gebroken en het linkerbeen ver brijzeld. In hopeloozen toestand is hij naar het ziekenhuis overgebracht. De crimineele politie heeft in het westen van Berlijn een goede vangst gedaan door dé arrestatie van 'n „film directeur" von Wietersheim en „bank directeur" Scherf. De filmdirecteur, een dentist uit Breslau, was in den loop van dezen zomer naar Berlijn gekomen, waar hij in aanraking kwam met Scherf, die zich toen bankdirecteur noemde. Beiden be zochten de badplaatsen, renwedstrij- den, deden zich overal elegant voor, kregen door hun innemende manieren spoedig relaties en waren dikwijls de gasten van rijke families in het westen van Berlijn. Deze gelegenheden benut ten de „heeren" echter om inbraak plannen te beramen. Wat aan zilver werd buitgemaakt, verkocht de filmdi recteur ook wel de baron te Berlijn. Tapijten werden door Scherf te Ham burg van de hand gedaan. Deze inbra ken leverden zooveel op, dat de beide directeuren er royaal van konden leven. Een gestolen chèque-boek werd hun noodlottig. Op een avond gaven de directeur-inbrekers een zoo groot feest maal, dat zij bij de afrekening geld te kort kwamen. De crimineele politie kwam evenwel er achter dat de chèque vervalscht was en slaagde er in de da ders te arresteeren. Gebleken is reeds, dat de filmdirecteur ook voor zijn komst naar de Duitsche hoofdstad als inbreker „werkzaam" was geweest. De Amerikaansche ambtenaren, die in de haven van Antwerpen toezicht houden op de inscheping van Duitsche landverhuizers naar Amerika, hebben dezer dagen hun waakzaamheid ver dubbeld, in verband met opsporingen naar een Duitsch agentschap, verdacht van op groote schaal handel te hebben gedreven in blanke slavinnen. De hoofddader is zekere Brown, be stuurder bij een werk van bescherming voor jonge meisjes te Berlijn. Deze ke rel zou aldus 500 jonge Duitsche meis jes, die van hem hulp en bescherming verwachtten, naar de Vereenigde Sta ten hebben gesmokkeld, alwaar de on gelukkige slachtoffers in handen vielen van Brown's medeplichtigen. Allen werden in bordeelen geplaatst. Onlangs lekte evenwel het zaakje uit. De speur- dienst greep in. Helaas, de vogel was gevlogen. Brown had eveneens zorg gedragen zijn gelden op Nederlandsche banken te deponeeren. Tot nog toe ontving de Belgische re geering geen aanhoudingsmandaat, op last van Brown. Deze zou voor en ge durende den oorlog een der ijverigste spionnen zijn geweest door de Duitsche regeering naar Engeland gezonden.Van Duitsche zijde zou worden gevreesd, dat de kerel, bij een mogelijke aanhou ding op last van de Duitsche regeering, uit de school zou kunnen klappen. Een nieuwe truc. Dezer dagen deed' een dame, die met een prachtigen auto voorreed, veel inkoo- pen in een winkel te New-York. Alles werd in den auto geladen, maar de dame had geen geld bij zich, zoodat zij vroeg of een der bedienden even mee kon rijden naar het kantoor van hanr man, die betalen zou. Zoo gebeurde het, de auto reed weg en stopte voor een kapperszaak, waar de dame uitstapte en de bediende met haar. Nauwelijks was hij binnen, of twee kappersbedienden grepen hem, drukten hem in een stoel, sloegen hem een servet om, en terwijl de een hem vasthield, zou de ander beginnen te knippen. Daar de man zich echter hef tig verzette, zoodat kammen, borstels, fleschjes haarwater en reukwater in 't rond vlogen, kon daar niets van komen. De man wist zich los te rukken en zag nog juist toen hij buiten kwam, hoe de auto wegreed met de dame en haar inkoopen. Nu bleek weldra, dat de dame te vo ren gezegd had, haar zoon in de kap perszaak te zullen brengen, die zich niet wou laten knippen. Daar zijzelf dit echter wenschte, beloofde zij een goedje belooning, als men er in slaagde het jongmensch van zijn weelderigen haar dos te ontdoen. Dit laatste moest nu' toch gebeuren, daar in den strijd een deel van het haar gevallen was maar de belooning bleef uit, evenals de beta ling der inkoopen van de dame, die nog gezocht wordt. Dienstmeisje Hulp, hulp, professor, er is brand in de kamer hiernaast Professor (woedend) Wil je wel eens je mond houden en mij niet sto ren Zit ik dan te werken in de kamer hiernaast

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 2