lailplaatsen i»£e «f ctargang EDSENDE. SMgën stbode aart lille" ÏHT" kt de vrijdag 14 september BINNENLAND FEU1LLET0N ZIJN PROEFJAAR. Stads* en P/ovhicienieuws E VLISSINGEN. mo 217 v.m. 4.22 5.03 n.m. 4.38 5.25 l-ARTI KELEN vondschool zijn orraad tegen prijzen. ÏMERIV&AN. biedingen atmaqen skantoor wordt t'> „Kantoor" ourant". het vak te wor- kkerij VAN DE ■aat. nette jaar. Zich aan inds na 7 uur. V BEEK, vina- lb. - Rotterdam gen plaatsen. PASSAGIERS R AUTO's EN 1EN. er uur 7.52 7.49 7.47 f D A. illjlihederi, Openbare *adêri>ngën enz. iederen avond bios- aanvang 8 uur. lag- en Zondagmid- )agelijks bioscoop avonds 8 uur. iag- en Zondagmis lag, Donderdag en isante. oer. Volksconcert 'tvereeniging", Con- Vergadering Fe- ■isportarbeiders, ge- 8 uur. oer. Openings- O. G.", „de Oude ER rone pracht werken r van Alex- NAZIMOVA i een voor- orstellingen t8-jarigen :n verkrijg- 'n. elschappen van ot 36 personen, oons-Auto's van BONTE. eskens Brugge- ug kost slechts sr persoon. ingen bij TIM- 5choondijke en ine te Oostburg, VL1SS1NGSCHE COURANT EN VEE. v. Siu. BOtt. Lin. uur ».m. uur 8 8 8 bekomen ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- r.cmenten 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS. Van 14 regels: ƒ1.10; voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen Reclames 52 cent per regel Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen van 1—5 regels 65 centiedere regel meer 13 cent, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels ƒ1.70, iedere regel neer 26 cent. Regeeringsjubiieutr. van H. M. de Koningin. Mgr. H. van de Wetering, aartsbis schop van Utrecht, heeft gisterenmid dag de volgende toespraak tot de Ko ningin gehouden Mede in naam van de hoogwaardige bisschoppen en van den hoogwaardigen apostolischen dignitaris van Curacao moge ik Uwer Majesteit eerbiedig dankbare gelukwenschen aanbieden bij gelegenheid van de herdenking van haar 25-jarig zegenrijk bestuur van ons dierbaar vaderland. Uit millioenen har ten zijn de vorige week dank- en smeekbeden opgestegen voor het heil van Uwe Majesteit en voor het vader land. Mogen die gebeden door God verhoord worden en het Uwe Majesteit gegeven zijn, nog tal van jaren ons vaderland te besturen met de kalme vastberadenheid en algeheele toewij ding, welke Haar bestuur tot hiertoe hebben gekenmerkt. Wij danken Uwe Majesteit eerbiedig, dat zij ons wel de gelegenheid heeft willen geven, deze gelukwenschen persoonlijk Haar aan te 'bieden en geven opnieuw Uwe Majesteit de verzekering van onze onwankelbare trouw aan Uwe geëerbiedigde persoon en aan Uw Vorstenhuis. ransport- en Exp G. VOS, Tel. IHOORN, Tel. 153. 1RHOUT, Tel. 822, INHEE, Tel. 191. Amnestie. De „Nederlander" verheugt er zich over dat H. M. de Koningin, ter gele genheid van haar zilveren regeerings- jubileum, aan verschillende gestraften vermindering of geheele vrijstelling van straf heeft verleend. Wij hadden echter nog iets verwacht, aldus het blad, ook in verband met ernstige tekortkoming gedurende den oorlog. Buiten de grenzen van ons Va derland, vooral in Amerika, woont een aantal betrekkelijk nog jonge Neaer- landsche mannen, die tijdens den oorlog nalieten, als landweerman of landstor- mer, gehoor te geven aan den oproep zich te melden bij. hun regiment. Het was niet te rechtvaardigen, al was in menig geval het gevraagde offer wel zeer zwaar daar hef voor sommigen gelijk stond met vernietiging van alles wat met eenige jaren van hard werken was opgebouwd. Over den ernst van de tekortkoming zij echter thans niet meer gesproken allen kunnen het daar over eens zijn. Maar nu is het reeds 5 jaren vrede. Er zijn onder deze mannen, eenigen, die er naar snakken hun vaderland te mo gen bezoeken de een om vader of moeder, omtrent wier gezondheid de berichten slecht werden, vóór diens dood nog te mogen zien de ander om althans het graf van moeder te be zoeken, die tijdens haar ziekte tever geefs naar haar jongen uitzag er zijn er velen,die de sterkte van den band tusschen hen en het vaderland onder- ii) Het is heel vriendelijk van haar, dat ze mij per omgaande en persoonlijk ge luk wenscht. Ik'hoop, dat ik mijn dienst- standpunt niet uit het oog heb verloren. Zulke oogen'blikken van eenigszins in- tiemeren omgang zijn altijd gevaarlijk. Maar waar was ik gebleven O ja, bij de kosten van 'het ruwe materiaal. En weer reeg zich getal aan getal, tot de stoomfluit van de fabriek hef sejn van twaalfuur en ophouden gaf. Met drie lang aangehouden stooten galmde de sirene, zoo hard, dat zelfs de ijverige directeur het hooren moest. Even daarna werd er geklopt en op het „binnen" van Werner stak Lenske zijn hoofd om den hoek van de deur. „Pardon, mijn'heer Spalding, heeft u nog bijzondere beschikkingen voor den middav „Neen, waarde heer Lenske." „Eet smakelijk 1" riep Lenske nog en verdween 'haastig. Werner moest zich met zijn dag-in deeling natuurlijk naar de regeling van het Theresia-werk richten. De officieele middagpauze voor de arbeiders was van twaalf tot een uur de eene helft der beambten had van twaaif tot een, de andere van een tot twee vrij. Werner bleef gewoonlijk tot één uur op zijn bureau, ging daarna naar huis, schatten, en nu hunkeren naar een kort verblijf op vaderlandschen bodem Maar, het mag niet, het kan niet de straffende hand is gereed hen, bij aan komst in het vaderland, te grijpen. Voor die allen hadden wij gehoopt op een vergeten en vergeven op een rit- wisschen van de aanteekening in het zwarte boek, die tegen hen getuigde. Volgens Artikel 68 der Grondwet heeft de Koning het recht van gratie van eenmaal opgelegde straffen. De wetgever heeft het recht van am nestie of abolitie. De Koningin heeft van haar vorstelijk genaderecht gebruik gemaakt. Van een wetsontwerp tot het teniet-doen der tekortkomingen inzake de opkomst door militairen vernamen wij nog niets. Het is nog niet te laat. Het is nog September 1903 het is nog jubileuro- maamd. Menig Nederlander ziet in den vreemde met verlangen uit naar het bericht AU nig vader en moeder in Nederland heeft er in stilte op gehoopt. Zou de verwachte goede tijding nog komen De huldiging der weermacht. Aan de hulde door de Nederlandsche weermacht Maandag 19 dezer op de Leusdensche heide aan <fe Koningin te brengen, zullen van de Nederlandsche marine aan het defiieeren deelnemen een compagnie mariniers uit Rotterdam met de beschikbare tamboers en pij pers een compagnie bestaande uit een sectie adelborsten en drie secties matro zen en voorts de marine stafmuziek uit Den Helder. Postcheque- en girodienst. Het „Hbld." verneemt dat de directie van den postcheque- en girodienst te 's-Gravenhage de assistentie heeft in geroepen van den postdienst te Amster dam, ten einde zich spoediger door den chaos te kunnen heenwerken. Van het te Amsterdam gevestigde personeel van den postdienst zijn nu enkele naar Den Haag vertrokken. De Vlootwet. In de jongste vergadering van het bestuur van 'de S. D. A. P. is, naar „het Volk" meldt, besloten, in samenwerking met het Nederlandsch Verbond van Vakvereenigingen een petitionnement tegen de Vlootwet te organiseeren. De salarisvermindering. De afdeeling Amsterdam van de on- derofficierenvereeniging „Ons Belang" heeft naar aanleiding van de voor genomen salarisvermindering een motie aangenomen, waarin aan het hoofdbestuur van die vereeniging op gedragen wordt, een krachtige actie te voeren om datgene te behouden, wat na veel strijd is verkregen. Najaars- en winterverpleging van zwakke kinderen. Het Centraal Genootschap voor Kin derherstelling- en Vacantiekolonies deelt ons mede Begin October wordt het grootste deel der Ned. koloniehuizen gesloten. Door onwederlegbare uitspraken en er varing is echter aangetoond, dat de winterverpleging zoowel aan zee als in de bosschen zeer groote waarde heeft, daar het lot van zwakke kinderen in den winter thuis meestal het zwaarst is en het derhalve verkwistend is, de vele waardevolle gebouwen 7 a 8 maanden ongebruikt te laten. De Staten van Noord-Holland zijn zoo overtuigd van het nut, dat zij van af 1 October de at snel, 1as de courant en was 's mid dags tegen half drie weer op het werk. Dan werkte hij door tot vijf uur, tee- kende daarna de brieven en stukken, om ten slotte nog een conferentie te houden met den inspecteur Lenske en eenige onderchefs over de werkzaam heden van den volgenden dag. Ook heden was Werners dag zoo in gedeeld. 'Hij werkte tot één uur en ging daarna naar huis, waar 'het eten reeds op hem wachtte. Juffrouw Wolf kookte een uitstekende burgerpot, zooals Wer ner verlangde, en toonde zidli in alle opzichten een voortreffelijk huishoud ster, die geluidloos en onzichtbaar haar taak vervulde. Werner liet haar dan ook geheel de vrije hand. Hij zag haar ge durende de geheele week slechts een maal, n.l. Zondgsmiddags wanneer zij rekening en verantwoording had af te leggen. Zij vroeg 'hem dan tevens of hij nog bijzondere wenschen had betref fende de huishouding, waarop Werner zoo nu en dan, in alle geval 'hoogst zelden, enkele persoonlijke wenschen kenbaar maakte. iMet het eten was hij vlug gereed en Werner begaf zich naar zijn werkkamer om daar op de chaise longue 'n oogen- blik te liggen en de courant te lezen. Plotseling ging de telefoon. Het moest bepaald wat bijzonders zijn, daar anders niemand hem in zijn middag rust pleegde te storen. Graaf Klinter was aan de telefoon. „Hartelijk geluk gewenscht, waarde Bergraad. subsidie per kind en per dag hebben verdriedubbeld. He» Genootschap doet dus een beroep op allen, ook in den winter de Nederlandsche koloniehuizen te helpen bevolken, waar van af onge veer 1 October overal plaats is te vin den. Inkrimping van de statistiek van de Bouwbedrijvigheid. De directeur van het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft een circulaire gericht tot de gemeentebesturen, waar in hun wordt medegedeeld, dat in het vervolg geen opgaven meer gevraagd pullen worden van de bouwsommen en de aantallen arbeiders bij de bouwwer ken. Voortaan zullen dus alleen opga ven verstrekt behoeven te worden om trent de verleende vergunningen, het aantal woningen in aanbouw en gereed gekomen woningen. Een en ander is een gevolg van de inkrimping van het personeel van het Centraal Bureau voor de Statistiek, waardoor bewerking van bovenbedoel de gegevens niet meer mogelijk is. Examen Radio-teiegrafist. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt het navolgende ver slag bekend betreffende het examen voor hej verkrijgen van certificaten voor radiotelegrafist 1ste of 2de klasse. Het verslag loppt over het tijdvak Augustus 1922 tot en met Augustus 1923 en handelt over 6 examens. Verloop van het examen Aantal candidaten voor het certificaat le klasse 693 er trokken zich terug 98 candida ten er slaagden 130 candidaten. Aan tal candidaten voor het certificaat 2e klasse 670 er trokken zich terug 81 candidaten er slaagden 135 candida ten. Opmerkingen Opnemen. De vaardigheid in het op nemen blijkt vooruit te zijn gegaan. Het handschrift, alhoewel hierin eenige verbetering merkbaar is, laat nog vaak te wenschen over. Seinen. Het seinschrift, speciaal van de candidaten voor het certificaat 2de klasse, toont vooruitgang. Administratie. De kennis van dit on derdeel bepaalt zich vaak tot een van buiten geleerd lesje, zoodat velen niet voldoende in staat zijn de bepalingen toe te passen. Meermalen komt bijt voor, dat zij, die reeds als radiotelegrafist 2de klasse practisch werkzaam waren geweest, hierin en in het gebruik van lijsten en tabellen te kort schieten. Techniek. Het meerendeel der can didaten beschikt slechts over een ge ringe voorontwikkeling. Een goed begrip van de grondbegin selen der electriciteit, zonder welke de studie van de radiotelegrafie niet wel mogelijk is, ontbreekt zeer dikwijls. Het van buiten leeren is ook voor dit onderdeel bij velen regel, het zich re kenschap geven van het hoe en waarom uitzondering. Moedersdag. Het Leger des Heiis viert sinds 1916 geregeld jaarlijks „Moedersdag". Dit jaar doet het dit op Zondag 23 Septem ber a.s. In een artikel in de „Strijdkreet" gaf kommandant Whatmore, die voor Ne derland den dag indertijd instelde, als volgt aan, hoe hij zich de viering van Moedersdag voorstelde 1. Iedere volwassene brenge, voor zoover hem of haar zulks mogelijk is. en de omstandigheden er mee in over eenstemming zijn, zijn of haar moeder Echter is het niet alleen hierom, dat ik je in je middagrust kom storen. Een gewichtige zaak, niet mezelf, maar Do- ra Buchwald betreffende doet me je op bellen. Ben je nog thuis, als ik binnen een kwartier met mijn auto bij je ben „Ja, zeker, 'het zal me een genoegen zijn, je persoonlijk voor je gelukwen schen te bedanken." „Tot ziens dan". Graaf Klinter had blijkbaar haast, wat zou 'hij hebben Liefst geen ovaties of demonstraties ter eere van Werners benoeming tot geheimraad. Echter kon Werner wel gissen, wat het was waar schijnlijk zou er een officieel gelegen heids-diner te Saarkirchen zijn en was het KI inters taak, de uitnoodiging over te brengen. De directe weg zou toch echter korter en gemakkelijker geweest zijn. Nog eer het kwartier verstreken was, liet het getoeter van de gravelijke auto zich hooren. Werner, die in beleefdheid en vrien delijkheid Klinter niets wilde toegeven, sooedde zich naar de deur om den gast te ontvangen en trof in den voortuin Klinter aan, die haastig met hem de trap opstrompelde. ,,Eerr ultra gewichtige aangelegen heid", zeide de graaf met een ironisch lachje „je moet je geëerde meesteres uit de grootste verlegenheid redden, en wanneer de zaak je niet aanstaat, dan moet je je toorn maar op mij koelen want ik ben de schuldige. Nee, nee, geen sigaar je moet dadelijk met me een ruiker witte bloemen. Men zegge haar daarbij, waarom men het doei, nl. uit liefde en uit dankbaarheid, dat God haar nog spaarde. 2, Ieder kind brenge moeder een mooie witte bloem. 3. Alle volwassenen of jonge men- schen, w.ier moeder reeds heenging van de aarde, dragen als herinnering aan haar een witte bloem op jas of japon. Wij zouden gaarne zien, dat de viering van Moedersdag meer algemeen werd. De door het Leger opgeworpen ge dachte werd door verschillende kringen overgenomen, terwijl ook van tal van particuliere personen sympathie-betui gingen inkwamen. Ook lazen wij deze in verschillende bladen, van welke vooral het „Handelsblad" vermeld dient te worden, dat in zijn rubriek „De Vrouw" in Augustus '16 met groote waardeering van het idee gewaagde. In het Leger wordt op „Moedersdag" aan de kinderen der Zondagsscholen een witte bloem met een kaartje, waar op een toepasselijk gedichtje, een groet, voor moeder meegegeven. Het doet aar dig aan, als de kinderen daarmee thuis komen. Stellig zouden ook andere Zon dagsscholen met goed gevolg op de aangegeven wijze kunnen handelen. En kele deden dit reeds. VLISSINGEN, 14 SEPTEMBER. Orxestvereeniging „Vlissingen' Voor het volksconcert, dat bovenge noemde vereeniging gisterenavond in het Concertgebouw aan de, Emmastraat gaf, bestond voldoende belangstelling. De zaal was gevuld en er was geen sur plus. Men behoeft het ook niet anders te wenschen. Eer men begon, kon men opmerken, dat de onafscheidelijke si gaar mee moest naar het concert. Wan neer zal men dat offer eens willen bren gen. Aanvankelijk liet het zich aanzien, dat men Iaat zou beginnen. De meeste menschen komen te laat. Maar het bleef bii kwart over acht, dat men is aange vangen. Door de afwisseling in het pro gramma willen wii de nummers in volgorde behandelen. Dit is onpartijdig. Het orkest opende met de Tamboer Majoor Marsch, waar het Wien Neêr- landsch Bloed ingevlochten is. Het tempo voor dezen marsch vonden we te langzaam genomen er is, dunkt ons, maar één marschteniDo. In elk geval zou een sneller nemen het durven dóór- strijken wat bevorderd hebben. Men zal er in een marsch geen fouten om maken. De heer Popma speelde Meditation Thais. De toon die hij maakt, is be schaafd en gevoelvol en zijn spel is waard, dat men hem persoonlijk be luistert. Hij 'bezit eigenschappen voor solo-spel de zuiverheid kan nog bevor derd worden op dat punt kwam wel eens een kleine zonde voor. Mevr. BrandBekker zorgde voor een keu rig accompagnement. Na de viool-solo kwam een serenade voor cello, fluit en piano. De cello klonk heel goed en we hadden er gaar ne meer van genoten, doch de fluit kreeg de hoofd-partij, waardoor de cello een beetje bedolven werd. De fluitist nam de inzetten steeds mooi en voerde versieringen en chromatiek ac curaat uit. Mejuffr. Jeanne Louis bege leidde op punctueele wijze, hoewei haa- partij wat automatisch klonk. De heer Samethini is te Vlissingen als fluitist geen onbekende het programma bood de celliste, mevr. Thieme. later nieuwe mee en in de auto rook 'ik niet. Morgen hebben we, zooals je weet, uitvoering van de muziekvereeniging. Juffrouw Buchwald zingt de groote aria van Rezia uit de tweede acte van de „Obe- ron", je weet wel, die beroemde bra- vour-aria „Ozean, du Ungeheuer". Natuurlijk, waarom zou ze die niet zin gen Alle sopranen, die wat kunnen, zingen die aria. Bovendien, juffrouw Buchwald is heel muzikaal. Zij heeft twee jaar op het Conservatorium te Leipzig gestudeerd. Zij is zelfs wel eens van plan geweest, opera-zangeres te worden, echter heeft haar vader zich daar heftig tegen verzet, nu lacht ze zelf om haar vroegere plannen. Zij heeft echter een uitstekende stem, die bijzon der goed geschoold is. Morgen zou zij geaccompagneerd worden door een musicus uit Neuen- burg. En nu heeft die man door een ongelukkig toeval vanochtend zijn hand verstuikt en kan natuurlijk met zijn zieke voorvin onmogelijk piano spelen. Ik heb met de repetitie juffrouw Buch wald begeleid, maar bij de uitvoering durf ik het niet op mij te nemen. Nu was je onlangs zoo onvoorzichtig, om mij te vertellen, dat je vroeger heel veel accompagneerde en onmiddellijk heb ik dus aan jou gedacht bij dit ongeluk. Bij de eigenaardige verhouding tus schen juffrouw Buchwald en jou vond zij het een beetje vervelend, het zelf aan je te vragen en toen heb ik haar gezegd, dat ik met je zou gaan praten. Je bént toch niet boos, hoop ik." „Heelemaal niet, beste collega", ant- gelegenheid, naar haar spel te luiste ren. Het orkestnummer Haydn's Himmels- griisse geeft gelegenheid tot vele op merkingen. Waar het bij Haydn wemelt van gezonde accoorden en voor de hand liggende melodieën, moest er meer van dat inkomen. Over het algemeen kwam het tempo ons weer te langzaam voor als het zoo tam toegaat, hunkert men naar achtsten. Het orkest was niet slecht; de violenklank is dikwijls zeer. mooi en technisch wordt er ook, wat later bleek, heel wat gepresteerd. De begeleiding van de harmonium-partij was niet fijn. Voor de pauze werden mevr. Brand Bekker bloemen aangeboden. Na de pauze kwam de vereeniging beter voor den dag. De Calif van Bag dad werd met animo gespeeld en er viel zekerheid en élan te constateeren. Nu kwam er léven in En 'het applaus was verdiend. Voor de variatie was ruim zorg ge dragen, want na het orkest speelde de heer Holiaers hoogst verdienstelijk twee soli voor trombone. Met groot genoegen luisterde men naar het mooie, volle in strument, naar de voordracht en naar de keurig uitgevoerde chromatische loop jes. De heer Holiaers heeft alle eer van zijn werk en den toehoorders werkelijk vergast op zijn spel. Helaas werden er onder het Andante Religioso in de Bal- iuwsfraat in drie toonaarden kleeden en maties geklopt. Na deze consonanten en dissonan ten vermeldde het programma een cel solo van F. Bach. Mevr. Thieme heeft dit werk heerlijk vertolkt het waren van de schoonste oogenblikken van den avond, dat warme, zangerige cello-spel. Hei instrument leent zich zoo om een melodie „uit de diepte" te laten hooren. Na een meer dan gewoon applaus voor deze solo, die mejuffr. J. Louis zeer met gevoel had begeleid, speelde mevr. fThieme als toegift de Traumerei van Schumann. Nu werd zij geaccompag neerd door mejuffr. Eekman. die har monium speelde op een vlekkelooze wijze. Zij kon het niet helpen, dat dit soort harmonium voor begeleiding niet deugde, zijnde 'het dnikwind-systeem, zijnde veel te hard, overstemmende af en toe het heerlijk cel-spel. De drie da mes ontvingen bloemen met begelei ding van handgeklap. Het orkest 'haalde na de pauze zijn schade in met de Neérlandia Potpourri, een verzameling van vaderlandsche lie deren, waarvan sommige mooi gezet waren en eens een andere kijk op een bekende melodie gaven, en de Feest- iujbelmarsch van Blankenburg, die op verzoek werd gespeeld. Nu, dit kunnen we begriipen, dat men dezen marsch gaarne eens meer hoort. Er werd in een opgewekter tempo gespeeld en de mooie gedachten en oorspronkelijke motieven kwamen goed uit, zoomede kleine canonische momenten. De trom bone had dankbaar werk en fluit en hobo af en toe eveneens. Na een geest driftig applaus lief mevr. BrandBek ker twee coupletten van het Zeeuwsche volkslied spelen. Auto-omnibusdienst Middelburg Vlissingen. Uit een advertentie in dit nummer blijkt dat vanaf morgen een auto- omnibusdienst tusschen Middelburg en Vlissingen wordt geopend, rijdende langs den nieuwen weg. De bussen rijden te Middelburg af van de Groote. Markt, terwijl hier het woordde Werner. „Ik wil heel graag helpen, als het maar kan. We zouden natuurlijk eerst moeten repeteeren. De aria en de begeleiding ervan ken ik wel ik heb ze vaak gespeeld met de een of ander. Het is alleen de vraag, of juffrouw Buchwald en ik goed bij elkaar weten aan te passen doch we zullen wel zien." „Met een goeden wil gaat alles, en juffrouw Buchwald zal natuurlijk haar best doen, je het zoo gemakkelijk mo gelijk te maken bij. je zware taak." „Nu dan, ik ben gereed", verklaarde Werner. „Mijn auto staaf voor de deur, we kunnen dadelijk weggaan." „Een oogenblik moet je nog wachten, collega. Ik moet me even verkfeeden in dit kantoorjasje kan ik toch niet bij de dames aankomen in vijf minuten echter ben ik klaar, Rook een sigaret, om den tijd te verdrijven, totdat ik terug kom," Een kwartier later reed de auto het plein van het slot op. Mevrouw Schotte- lius ontving de heeren, feliciteerde Werner stijf en statig met zijn titel en ging daarna dadelijk op gewichtigen toon voort „Dora was toch zoo onge lukkig, dat zij geen begeleider had. Zij was al stellig besloten, morgenavond niet te zingen, toen graaf Klinter uw naam noemde. Maar daar is Dora..." „Ik heb hem gelukkig riep graaf Klinter Dora toe, toen deze binnentrad. „Hij is bereid ons te helpen en kent zelfs de aria heel goed." (Wordt vervolgd).

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 1