WOENSDAG 12 SEPTEMBER No 215 ■ET U sche Maatschappij vait Stoomvaart BINNENLAND FEUILLETON ZIJN PROEFJAAR. EftDE VLISSINGSCHE COURANT verhuur luxe en port-Rijwielen dag, week en jaar orteer rechtstreeks uit d, zoodat ik U een Éngelsch Rijwiel alle concurrentie snminsteop kwa- jrijs steit kan jn doel is U waarde ■n geld te leveren en met msrktromme! er? ïijwielen ook op ge lijke beïallngs- e geleverd worden weet, dan komt U op r van zelf bij Ihiï OXEfvl Jr. newoud 26, ^lEPiANO >p aangeboden. )AMME, Walstra d 74. JR gevraagd Ei- Of BSVEKWQNIHS letter L. B., Bureau :he Courant". d voor de morgen- Dl melden tusschen 7 en levard Bankert 12 ben. -Middelb. - Rotterdam lengelegen plaatsen. t VAN PASSAGIERS DEREN EN VEE. v, Hi4i t. Eott. tember ",lr '•I f"11 gl3 14 17 18 rmaties te bekomen N.V. Transport- en Exp .h. Lrven G. VOS, Tel. B. EENHOORN, Tel. 153. Tv. OOSTERHOUT, Tel. 822. eb. BUITENHEK, Tel. 101. ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- ncmenten 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS. Van 1—4 regels 1-10 voor iedere regel meer 26 centbij «abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen van 15 regels 65 centiedere regel meer 13 cent, bij contante betaling. Hulde der Nederlandsche weermacht. Omtrent de 'hulde van de Nederland sche Weermacht aan onze Koningin, op 17 dezer, welke zooals men weet niet liet karakter mag dragen eener revue en ook geen kosten voor den Staat mag medebrengen, vernemen wij thans nog een aantal vaststaande bijzonderheden. Het wordt, naar men weet, een groot défilé. De Koningin, Prins en Prinses zullen in den ochtend van den 17en ten 10.24 per Staatsspoor uit Den Haag vertrek ken naar Amersfoort. Vandaar zal de Koni.nkli.ike Familie zich per auto naar een zeker punt begeven op eenigen af stand van het terrein, waar de voor- bi.imarsch zal plaats hebben, gelegen. Op dat punt zal de Koninklijke Fami lie plaats nemen in een galarijtuig a la Deaumont bespannen, en achter hetwelk zich zal aansluiten het geheele Militaire huis der Koningin, te paard, terwijl dit maal mede tot het gevolg zullen be- hooren, gezeten in rijtuigen, de Prinsen van Solo en Djocjakarta en de Sultan van Boeioengan. Het défilé zal te ongeveer 1 uur aan vangen en een tijdsduur hebben van an derhalf a twee uur. Er zal een oefening plaats hebben in de nabijheid van Amersfoort on de Leusdensdhe heide na'bii het Lange Bosch, en waaraan zul len deelnemen de Vlle en Vllle infan- terie-brigade het le en 5e regiment veldartillerie en een gevormde lichte brigade. Deze troepen en het regiment genie troepen en een detachement vesting artillerie zullen aan het défilé deelne men, terwijl ook deputatiën van de ove rige Iegeronderdeelen tegenwoordig zullen zijn, die deels zullen mede de- fileeren, deels bij H. M. de Koningin zullen worden opgesteld. Vliegtuigen van de luchtvaartafdee- ling. escadrilles van te zamen een der tigtal vliegtuigen, naar we meenen te weten, zullen zich in de lucht bevinden. Hulde Vrijwillige Landstormkorpsen- motordienst. De Koningin heeft bewilligd in een hulde, haar ter gelegenheid van haar jubileum te brengen door de Vrijwillige Landstormkorpsen-motordienst, en wel op den 2Sen dezer 's morgens. Tegen dezen dag en eenige dagen te voren hebben oefeningen van dien dienst plaats, welke eindigen zullen te Apel doorn. De hulde zal bestaan in een voorbijmarsch langs het Koninklijk Pa leis het Loo, waar zich de vorstelijke familie dan zal bevinden. Dit défilé zal te 9 uur in den ochtend van den 28en plaats hebben. Het geheel zal staan onder bevel van majoor Donk. Art. 40 van het bezoldigingsbesluit. Naar het „Hbid." verneemt, heeft in de vergadering der commissie voor ge organiseerd overleg de voorzitter, de In den loop van de week maakte graaf Klinter zijn tegenbezoek. Bij deze gelegenheid hoorde Spalding, zonder dat hij er naar vroeg, waarom de vorige directeur, Franz, weggegaan was. Het werk was in een voorbeeldigen staat, dus de eigenaren hadden werkelijk wei tevreden met hem kunnen zijn en toch had hij zijn ontslag gekregen. De zaak bleek echter deze te zijn Franz was verliefd geworden op zijn meesteres, en daar ze hem altijd vriendelijk behan deld had, had hij zich laten verleiden tot een aanzoek. Hij werd echter afge wezen, doch kwam daarna nog eens op de zaak terug. Daarop waren de dames op reis gegaan en keerden eerst terug, nadat Franz ai in zijn nieuwe betrek king was in Silezië. DERDE HOOFDSTUK. Eenige dagen later kwam Kersten en noodigde Werner eveneens uit voor de uitvoering der muziekvereeniging. „Je bent muzikaal, voor zoover ik weet, maar ai was je dat niet, dan moest je toch ■kunstlievend lid worden. De muziekvereeniging is hier nu een maal het middelpunt van alles en het is in je belang, zoo spoedig mogelijk met de gezelschapskringen bekend te wor den. Bovendien heerscht er een eerlijk oud-minister van financiën, mr. S. de Vries Cz., zich zonder voorbehoud ge schaard' aan de zijde van hen, die de plannen der regeering niet goedkeur den. in verband met de omstandigheid dat de rechterlijke macht en de ieden der Hooge colleges van Staat niet vallen onder het bezoldigingsbesluit, over weegt de minister van financiën de in diening van een wetsontwerp, waarbij ook voor deze ambtenaren salaris-ver mindering mogelijk wordt. Arbeidsduur en overwerkvergunningen. Naar „de Maasb" verneemt, zal het R. K. Vakbureau in een binnenkort te houden vergadering van zijn bureau op nieuw aan de orde stellen het vraagstuk van den arbeidsduur en de daarmede verband houdende overwerkvergunnin- gen. „Het verambtenaarde Nederland". Dat de toeneming van het ambtena renkorps zelfs door de vakvereenigings- leiders met bezorgdheid wordt gadege slagen, bewijst een uitlating van den heer Perdok, voorzitter van de centrale van vereenigingen van personeel in 's rijks dienst, in „Het Vaderland" conclu deert hij o.a. De ambtenaar wordt het slachtoffer van ,de sociale wetgeving en de meerdere staatsbemoeiing. Het korps wordt te groot. Na den oorlog is het aantal rijksamb tenaren gestegen van 36.075 tot 42.360 mannelijke en van 3358 tot 6211 vrou welijke ambtenaren, d.i. een totale ver meerdering van 7218 of 18 Toen in 1914 de oorlog uitbrak be stond het Nederlandsche ambtenaren korps uit 31.747 mannelijke en 1831 vrouwelijke, totaal 33.308 ambtenaren. In 1921 was dit korps gestadig aange groeid tot 42.360 mannelijke en 6211 vrouwelijke landsdienaren, totaal 48.571. D,e toeneming bedraagt dus 15.263 of ruim 42 dus bijna de helft. De heer Perdok rekent verder uit, dat deze vermeerdering van 15.243 ambte naren, tegen een gemiddeld salaris van 2000, de schatkist jaarlijks komt op een bedrag van 30 miiiioèn. Van de grens. De neringdoenden in de Geldersche grensplaatsen hebben thans geen last meer van de Duitsche valutaconcurren- tie. Ondanks de wanhopige daling van de mark, bestaat er hier absoluut geen animo meer voor de Duitsche zgn. „koopjes", die nu in de meeste gevallen even duur of nog duurder zijn dan de inlandsche artikelen. Ofschoon de ma laise onder den middenstand in deze streek meer dan erg is en de meeste neringdoenden veel te lijden hebben van de crisistijden, is het toch verheugend, da) daarenboven de grensconcurrcntie, die den meesten hunner het bestaan schier onmogelijk maakte, een eind ge nomen heeft. Zooals bekend, komen thans zeifs de Duitschers naar hier hun inkoopen doen. Louis Bouwmeester. Volgens de uitspraak van den be- handelenden geneesheer is de toestand van den heer Louis Bouwmeester zeer goed er behoeft, voor zoover thans kan worden beoordeeld, voor den groo- ten artist geen zorg te worden gekoes terd. Zijn borst geneest normaal, de wond in zijn linkerbeen is reeds dicht en het onderzoek met het Röntgentoe stel heeft doen zien, dat de breuk zich heel gunstig zet. De patiënt is opge wekt en spreekt nu reeds over een na zijn herstel te maken groote tournee door ons land. streven in de vereeniging om iets te bereiken, waardoor men onwillekeurig meegesleept wordt. Ik zelf speel violoncel in het orkest, wat ik eenige jaren geleden ook niét had kunnen denken, maar de geestdrift heeft ook mij te pakken gekregen ik heb mijn jeugdherinneringen weer eens opgehaald, ben weer vlijtig aan het zagen gegaan en tegenwoordig strijk .i'k in het orkest mee, alsof ik er voor be taald word. Het is heusch een geluk, dat hier, waar door de industrie het materieele zoo hoogtij viert de muziek vereeniging zorgt voor een stukje ide alisme". Spalding beloofde ziin toetreden, zonder veel 'inlichtingen te vragen. Dat deed Kersten veel pleizier want hij had haast. Hij had bericht ontvangen, dat zijn zoon, die bij de troepen in Oost- Afrika was, gevaarlijk ziek was, en hij ging van Spalding dadelijk naar het postkantoor, om naar het ministerie van koloniën te telegrafeeren, De volgende dag was een Zondag. Werner maakte 's ochtends een ver ren rit en was tegen elf uur weer in Klinterfelde. Graaf Klinter had hem waarschijnlijk zien aankomen, want hij stond al voor de deur toen Werner aankwam, „Ik leg al dadelijk beslag op je je blijft bij me koffiedrinken en dineeren. Maak geen omslag, want we zijn maar met zijn beiden. Ik doe het uit grof egoïsme. Ik wil je de werken hier eens laten zien, voor zoover ze op den Zon- Stads= en Pi'Qvinrienieuws VLISSINGEN, 12 SEPTEMBER. De haven van Vlissingen. Men schrijft aan „de Standaard" Zaterdag j.l. was het 50 jaar geleden dat de tegenwoordige havenwerken te Vlissingen met groot feestvertoon wer den geopend, in tegenwoordigheid van Z. M. Koning Willem III, die met zijn broeder, Z. K. H. Prins Hendrik een der stichters van de Stoomvaart-Maat schappij „Zeeland" groot beiang stelde in de ontwikkeling, voorai op scheepvaartgebied, der stad Vlissingen. Thans is deze dag onopgemerkt voor bijgegaan en schier niemand heeft aan hét feit aandacht geschonken, daar er n.l. niet de minste reden bestaat dit „jubileum" op eenigszins feestelijke wijze te herdenken. In den loop der ja ren zijn de grootsche verwachtingen, weike men vóór een halve eeuw van de Vlissingschs haven koesterde, op een groote teleurstelling uitgeloopen. Toch waren de verwachtingen in 1873 niet ongegrond. Door aansluiting aan het internationale spoorwegnet, het graven van het kanaal door Walcheren en dat door Zuid-Beveland, de gunstige lig ging van Vlissingen, beloofde de toe komst van de Vlissingsche haven veel. De reeds bestaande scheepvaart op Vlissingen kreeg een krachtigen steun door de opening van de voor dien tijd prachtige havens. In het begin scheen het dan ook, dat de verwachtingen be antwoord en de gemaakte groote kos ten beloond zouden worden. Verschil lende reederijen lieten hun schepen Vlissingen aandoen, en een belangrijk transito-vervoer van stukgoed, erts en ■kolen ontstond, welvaart brengend in de Scheldestad. Doch helaas, dit tijdperk van bloei duurde niet vele jaren, en van lieverlede bezochten al minder en minder schepen de Vlissingsche haven. De verschillende oorzaken die hiertoe hebben geleid, zul len we laten rusten, doch een der be- langijkste oorzaken is wel geweest de verbetering van den Waterweg van Rotterdam naar zee, welke al spoedig zijn invloed ten kwade op Vlissingen deed gevoelen. Nu liggen de beide Bin nenhavens dan dood en verlaten, en zelden ziet men nog een koopvaardij schip de haven bezoeken. Een der ha vens is nu voor het grootste deel in ge bruik genomen- voor den marine-dienst, hetwelk nog een weinig den triestigen aanblik breekt. Het spreekt vanzelf, dat velerlei po gingen aangewend zijn de haven weder te doen opleven, doch deze waren te- vergeefsch en heden ten dage gelooft wei niemand meer aan de mogelijkheid om van Vlissingen een doorvoer-haven van stukgoed en massaal vervoer te ma-ken. Zooals men weet, tracht men in de laatste jaren de aandacht op Vlissingen te vestigen als gunstige piaats voor passagiers- en snelvervoer. Om Vlissin gen hiervoor in gereedheid te brengen wil men de bestaande Buitenhaven welke nu voor het grootste deel wordt in beslag genomen door de mailbooten der „-Zeeland" belangrijk uitbreiden. De Staten-Generaal heeft hiervoor be reids de noodige gelden toegestaan. Of Vlissingen als zoodanig toekomst heeft? Wij hopen hét van harte, doch vreezen zeer. Van een werkelijke behoefte aan Vlissingen ais aanloophaven voor pas sagiersschepen is nooit veel gebleken. Wel werd vóór den oorlog regelmatig Vlissingen aangedaan door schepen der Duitsche Oost-Afrika-Iijn, doch meestal dag in bedrijf zijn en ik wil van je meening en kritiek profiteeren. Ik hoop, dat je niet door andere dingen verhin derd bent „Neen, heelemaal niet", antwoordde Werner. „Dat doet me plezier, want dan heb ik je den heelen dag hier. Ik was al bang, dat je in Saarkirchen bij de da mes was genood'igd'". „Neen, dat is niet het geval", zeide Werner. „Ik dacht dat", zeide graaf Edpiund, „omdat ook de geheimraad vandaag gevraagd- is in Saarkirchen." „De geheimraad is een oude huis vriend, die a-ls huisgenoot behandeld wordt", zei Werner. Graaf Edmund scheen iets op de lip pen te hebben, doch hij bedwong zich. „Ik zie aan je paard, dat je een ver ren rit hebt gemaakt. Je zult wel hon ger hebben, dus eerst maar het materi eele, eerst lunchen dan gaan we de werken eens rond en maken een niet al te kort vak-praatje dan dineeren we en daarna kunnen we nog een uurtje gezellig blijven babbelen. Zoo zullen we het programma al vast maar opma ken. Je riet, ik beschik over je, alsof we al oude vrienden zijn. Maar we hebben door ons vak zooveel aanknoo- pin-gspunten, dat ik het bepaald -heel prettig zou vinden, als je werkelijk een vriend van mij -werd," De Zondag in Klinterfelde was wer kelijk heel gezellig. Graaf Edmund toonde zich een even beminnelijk gast- iosten deze passagiers en post in een sleepboot op de reede, en vertrokken reeds na enkele uren weder naar Ham burg, zonder de haven binnen te loo- pen, De schepen der Union Castle lijn doen reeds sedert vele jaren Vlissingen niet meer aan. Nu kan het zeer zeker gebeuren, dat, wanneer de nieuwe Bui tenhaven is voltooid, er eenige kans bestaat dat verschillende reederijen hun schepen naar Vlissingen zullen zenden, doch dat er behoefte aan is, moet ten stelligste worden ontkend. Men beden ke daarbij, dat ook het machtige Ant werpen alles in het werk zal stellen dit te verhinderen, en de achter ons liggen de jaren hebben bewezen, dat concur rentie tegen deze handelsstad schier onmogelijk is. Vergeten mag ook niet dat, wanneer eenmaal de Buitenhaven is gegraven, nog honderdduizenden guldens benoodigd zullen zijn voor de outillage daarvan, spoorweg-emplace ment enz. Of de spoorwegen hiertoe direct bereid zullen zijn. mag worden betwijfeld. De ondervinding met de Binnenhavens zijn een waarschuwend tee ken. Wij kunnen dan ook, gelet op de historie, volkomen de aarzelende hou ding Van den minister begrijpen, die een weinig huiverig is om de enorme sommen toe te staan voor een werk, waarvan de rentabiliteit zóó onzeker is als de toekomstige Buitenhaven van Vlissingen. Wij hebben .dit stuk uit het anti-rev. hoofdorgaan overgenomen, omdat er uit blijkt dat er nog altijd stille krach ten aan het werk zijn om onze haven plannen'tegen te werken, Het artikel van „de Standaard" zal ook de aandacht van ons gemeentebe stuur wel trekken en wij meenen wel te kunnen volstaan met het gemeente bestuur toe te roepen „Vlissingen past op uw saeck". De minister vindt nu steun voor zijn pogen om onze havenplannen tegen te werken van een zijde waarvan wij dit allerminst verwacht hadden, want van anti-rev. zijde hebben wii uit de kringen der Kamerfractie steeds veel steun on dervonden en nu komt iemand in het hoofdorgaan dier partij beweren dat hij zich de aarzelende houding van den minister kan begrijpen. Wij hopen en vertrouwen dat de Ka mer, die de uitbreiding der havenwer ken heeft goedgekeurd, er anders over zal denken en den minister aan het ver stand zal brengen dat het niet aangaat den duidelijk uitgesproken wil der Ka mer te saboteeren. Het jubileumfeest te Middelburg. Nadat des morgens van 89 uur koraalmuziek van, den Abdijtoren was gespeeld, werden om 10 uur in de Ned. Herv. kerk bijzondere diensten gehou den. In de stampvolle Nieuwe Kerk waren o.a. aanwezig de Commissaris der Ko ningin, de commandant van, Zeeland en de burgemeester, en aldaar hield de heer ds. J. de Visser een toespraak, waarin hij wees op de groote reden voor ons volk om ook met opzien naar God het vorstelijk jubileum kerkelijk te herdenken. Door een dubbel kwartet, bestaande uit dames en heeren uit Middelburg en Vlissingen, werden, ten gehoore ge bracht het eerste en tweede couplet van het Wilhelmus, Gelukkig Vaderland, Bede voor het Vaderland. De zangers en zangeressen kweten zich onder lei ding van den heer Jan Kuiler goed van hun taak. heer als knap zakenman. Hij, was een uitstekend koopman en verstond de kunst omstandigheden te combineeren en er een gunstig gebruik van te maken. Werner was nu ook overtuigd, dat de geheimraad het bij hel rechte eind had, toen hij, bij de eerste ontmoeting met igraaf Klinter op den rijweg naar Saar kirchen, beweerde, dat déze nog wel eens enorm rijk zou worden. Toch was Klinter even bescheiden als vriendelijk en natuurlijk in zijn beschouwingen. Toen Werner 's avonds naar huis ging, kon hij zeggen, dat hij werkelijk met dezen vooruitstrevenden, recht op zijn doel afgaanden man oprecht vriendschap had gesloten. „Dus tot Dinsdagavond", zei Klinter, „vergeet niet op de muziekvereeniging te komen en kom vooral op tijd". „Zeker in gezelschaps-toiiet vroeg Spalding. „Ja, kom maar in rok het is een feestuitvoering en je komt er voor het eerst. Rijd rechtuit over Saarkirchen naar huis je hebt dan een beteren weg en ik geloof dat je een paar kilometer uit spaart. Daarbij is het Zondagsavonds zoo herrieachtig en druk op den weg naar Dasburg, dat je er moeilijk door heen komt. Je paard heeft urenlang in den stal gestaan en is nu natuurlijk een beetje onrustig. Als je over Norden in eens naar Saarkirchen rijdt, heb je een voortreffelijken weg en van Saarkirchen naar je huis weet je zelf wel hoe je gaan moet, langs het berkenboschje." De gemeente zong „Dankt, dankt nu allen God" en het tweede couplet van :het „Wien Neêrlands Bloed, Bescherm o God, bewaak den grond", terwijl na het uitspreken van de zegenbede door den voorganger', toen het orgel het Wil helmus inzette, dit uit volle borst werd medegezongen. In de Oostkerk was het d's. L. A. Tjebbes, die de aanwezigen, die ook hier de geheele kerk vulden, toesprak naar aahleiding van het jubileum van H. Mj'de Koningin. Door de zangvereeniging „Hosanna" werd hier gezongen „Hymne van B. ten Kate" „Nederland" en „Een lied voor het volk van Nederland". De gemeente zong Ps. 68 16 Ps. 103 i en bet eerste en zesde couplet van het Wilhelmus. (Het zesde begint „Mij Schilt en de jretrouwen". Des morgens werd aan H. M. de Ko ningin het volgende telegram verzon den „Het bestuur van de vereeniging „Uit het VolkVoor het Volk", vormende de feestcommissie voor de viering van uw regeeringsjubileum, brengt Uwe Majesteit hulde". Te elf uur vertrokken de Koudekerk- sche en Serooskerksche muziekgezel schappen van de Markt en maakten ieder voor zich een muzikale wandeling door de stad. De tuin van het oude mannen- en vrouwenhuis was ook geheel in feestdos gestoken. Op het plein voor het gesticht zaten in een hoek de oude jnannen en vrouwen zich te koesteren in het zon netje, onder genot van muziek van den Houthandel dat belangeloos was aangeboden en van de tractatie die den oudjes werd aangeboden. De andere hoek van het terras was vrij, gehouden voor het bestuur der Godshuizen en de bezoekers uit dc- buurt die mede kwa men genieten van het feest der ouaen van dagen. Reeds hadden deze een extra-middagmaal gehad en een kijkje in de keuken toonde ons een aantal ver sierde tulbanden, die bij het avondmaal zouden worden genuttigd, in één woord er is dank zij het zoo sympathieke werk der betrokken buurfcommissie en de gulheid van vele anderen, ook in dit gesticht met groote opgewektheid feest gevierd. Ook des avonds gaf de tuin een feestelijk aanzien met de toen ont stoken giorno's. Ook het bloemencorso is uitstekend geslaagd. Er was aan deelgenomen door 12 bijzonder keurig versierde sjeezen en ruim 30 fietsen, de eene ai mooier dan de andere. Toen het bloemencorso ten einde was, voegden zich honderden bij de talloos velen, die reeds op de Markt stonden te genieten van het zeer ver dienstelijk spelen van de Aardenburg- sche Fanfare. Wat de heer Ad. Dobbe- laere met zijn mannen presteert, ver dient zeker aller lof en dat dé toehoor ders dit begrepen, bleek bij het her haald applaus, dat een sympathiebetui ging inhield, toen het korps eindigde met het Zeeuwsch-Vlaamsche Volkslied hetgeen de muzikanten speelden. Het is ook een volkslied, dat voor hen zooveel inhoudt, dat hen terugvoert naar enkele jaren geleden, toen een annexatievrees hen dag en nacht bezig hield. Wij roe pen de Zeeuwsch-Vlamingen gaarne een tot weerziens toe. De heer Kloeke, secretaris van het Uit het Volk was de tolk van alle feestgangers, toen hij na dat de fanfare spelende naar het sta tion was getrokken, daar den dank ver tolkte, die zoo ten volle was verdiend. De avond begon met een muzikale wandeling van het gezelschap uit Se- ■rooskerke, dat vooral ook in de buiten wijken zich vertoonde en deed hooren. Dat het ook weer een groote menigte mede trok is te begrijpen. De elf kilometer van Klinterfelde naar Saarkirchen waren spoedig afgelegd en Werner reed langs het park van het voormalige slot. De eerste verdieping was geheel ver licht. De geheimraad was er waar schijnlijk nog en misschien waren er nog meer gasten. „Ik ben blij, dat ze mij er niet bij ge vraagd hebben", dacht Werner bij zich zelf, „en dat ze mij over het algemeen niet met uitnood'igingen lastig vallen. Ik wil de Zondagen tenminste heele maal voor mezelf houden en zou den heme! danken, als ze mij heelemaal met rust lieten. Het is altijd een twijfelachtig genoe gen, aan huis te komen bij zijn chef, maar indien dat een dame is, is het dubbel moeilijk. Hoe minder ik met mijn meesteres te maken ,heb, hoe beter. Toch heb ik wer kelijk medelijden met het arme meisje Ze heeft toch ook recht op liefde en op geluk. Maar als een noodlot voor alles, wat haar gelukkig zou kunnen maken, is de gedachte aan haar rijk dom. Ze moet wel iederen huwbaren man, die haar nadert, wantrouwen en het kan haast niet anders, of ze moet pessimistisch worden. Wie weet, wat ze daar al van ondervonden heeff en hoeveel, mannen ze al van den slecht- sten kant heeft leeren kennen (Wordt vervolgd). ÖOG.-i enz. re obligaties Weten- STAEDEL, ken No. 10

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 1