No 213 1923» ZILVER lor pns fliers I MAANDAG ÏO SEPTEMBER GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND Twin^ koestert voor het Ipoleon". tuis XIV en Louis i Japan. bestudeerd. journalisten ont- fein deze steeds vol dayakawa is wer- Isportsman" en zijn gstelling gaat naar van sport uit, Iistaan beoefent hij •u toki Zweedsdte t dan als de film stevige wandeling een. Hij is een zeer houdt van rijden Iln zijn woning te een goeden 'boks- met eenige kam- tijn landgoederen- e wedstrijden met Hij is voorts een en kon een discus ver gooien. Zijn tport is golf. Zoo k was zag hij uit 1 om de sport te links in de om- >mt hij geregeld, aar weinig sporten met meesterschap isen, de sport van de Franschen. De er beleefd beloofd befenen. Is kinder- t Augustusnummer ift voor Bijenteelt t gevestigd op de erkregen met een tezondheidskolonie dtserland. In deze ide onder leiding d, behalve het ge- ok het gehalte van Iin bloed geregeld inde na te gaan aminen, die zuive- p de bloedvorming toenemende hoe- llepels, 2 maal per toegediend. Daar |{hitte worden ge- waarin de honig ogstens 70 gr. ver- (r proeven bij ach- inderen bleek het melk kregen, zich elden dan zij, aan werd toegediend. teming van het ge- line in het bloed, n opvallend beter eed den proefne- tonigskuur ruimer EOPEND. er is de apotheek wed. A. van Itraat. VLISSINGEN. v.m. 1.01 1.42 2.18 2.56 3.40 n.m. 1.15 1.52 2.31 3.08 3.53 AUTO'S EN en. F uur 8.04 7.59 7-57 7.54 7.52 7.49 N VORKEN, nen van echt onderscheiden, dan Alpacca - irkrijgbaar G E L D O F, bstraat f f.25 IES 6 stuks 1.25 iden bij ERMAN. Bellamypark 37 I VL1SS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten óp Wal cheren ƒ2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk f250* Week-abon- w .nenten 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS. Van 1-4 regels: ƒ1.10; voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen van 15 regels 65 cent iedere regel meer 13 cent, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels: ƒ1.70, iedere regel meer 26 cent. PUBLICATIE. Burg. en Weth. van VIissingen brengen ter openbare kennis, dat door hun college aan den heer M. LAERNOES is opgedragen de behartiging der aangelegenheden betref fende het onderwijs aan den heer J. G. VAN N1FTR1K die van gemeentewerken en aan den heer W. L. HUSON die van finan ciën. Voorts is door hun college ingevolge ar tikel 77 der Gemeentewet de heer AL LAER NOES aangewezen om bij ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis van den Bur gemeester, dezen te vervangen. Vlissingen, 10 September 1923. Burg. en Weth. van Vlissingen, VAN WOELDEREN/ De Secretaris, F. BISSCHOP. Het regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. H. M. de Koningin, die Zaterdag avond met H. M. de Koningin-Moeder en H. K, H. de Prinses (de Prins was nog te Amsterdam gebleven), uit Am sterdam in de residentie terugkeerde, heeft een joyeuse rentrée gehad in de stad harer inwoning. Duizenden en nogmaals duizenden hebben de Vorstelijke Familie op het plein voor het Hollandsch Spoorstation zoo uitbundig toegejuicht, dat onze ju bilerende Vorstin er zichtbaar door ontroerd was. Ten 9 uur 3 min. stoomde de Konink lijke extra-trein binnen voor het vorste lijk paviljoen. De burgemeester, mr. J. A. N. Patijn, begroette op het perron de Koningin en Haar Moeder en Doch ter, onder luid gejuich der vele hon derden, die zich op het perron bevon den, achter balustraden, ter weerszij den van de Koninklijke wachtzaal ge plaatst. Nadat de Koningin in de wachtzaal afscheid had genomen van de talrijke leden van haar gevolg, reed eerst de Koningin-Moeder in gesloten auto w-eg naar het Paleis in het Voorhout, luide toegejuicht bij haar vertrek. En toen volgden in een half geopen de auto de Koningin en de Prinses en brak het stormachtig gejuich los, waar van hierboven sprake was. Huldiging door land- en zeemacht. Bij de huldiging der Koningin door land- en zeemacht op Maandag 17 Sep tember, komt H. M, te 11.56 per trein te Amersfoort aan, om zich te kwart voor een per auto en daarna per rijtuig te begeven naar de plaats van de op stelling der troepen nabij de hoogte de Stompert en de Soesterhei tusschen Amersfoort en Soesterberg. Daar zullen defileeren de geheele 4e divisie-groep, het regiment genietroe pen, een lichte brigade cavalerie, een detachement der Koninklijke Marine, een der Koloniale Reserve en een afdee- ling vliegtuigen. Bovendien zullen alle korpsen van de landmacht door depu taties zijn vertegenwoordigd. Te 3 uur ongeveer vertrekt de Konin gin per auto weer van Soesterberg naar het station Utrecht. Mr. Bomans en de coalitie. De „Maasbode" schrijft ln de pers circuleert een bericht uit het „Handelsblad", volgens hetwelk bij Paul Brands Uitg. Mij, een brochure zal verschijnen van de hand van het Tweede Kamerlid mr. J. Bomans, waar in deze stelling zou nemen tegen de huidige coalitie. Inderdaad is eerlang een vlugschrift van genoemd Kamerlid te wachten, waarin eenige kerkelijk-politieke kwes ties worden besproken. De heer Bo mans machtigt intusschen te verklaren dat van een stelling nemen tegen de rechtsche samenwerking absoluut daar in geen sprake zal zijn. Nieuwe adeldom De Haagsche redacteur van „de Maasbode" meldt De „N. R. Ct." bevatte dezer dagen het ook in ons blad overgenomen be richt, dat een aantal personen, waar onder verscheidene katholieken, in den adelstand zouden worden verheven. Wij hebben getracht van dit bericht bevestiging te krijgen, maar het is ons niet mogen gelukken, ln kringen, wel ke toch zeker geacht mogen worden op cie hoogte te zijn, wanneer er iets in den zin als door het bericht bedoeld han gende was, wist men van niets. De twijfel aan de juistheid van hef bericht van de „N. R. Ct." wordt bo vendien nog versterkt door hetgeen ons weer van andere zijde ter oore is geko men, nl. dat de Hooge Raad van Adel onlangs om advies is gevraagd over de kwestie, of het gewenscht zou zijn nieuwen adeldom te verleenen. De meeningen in dit hooge college moeten aanvankelijk zeer verdeeld zijn geweest maar ten slotte heeft het besloten te adviseeren geen nieuwen adeldom te verleenen. De ambtenaarssalarissen. Naar „de Tel." verneemt, is in de Zaterdag gehouden vergadering van de centrale commissie voor georganiseerd overleg in ambtenaarszaken, beraad slaagd over de voorstellen der regee ring tot intrekking van art. 40 van het Bezoldigingsbesluit en het gedurende drie jaren stilzetten der periodieke ver hoogingen. Met 10 tegen 2 stemmen verklaarde de commissie zich tegen schrapping van het artikel 40 en met algemeene stemming tegen de inhouding van de periodieke verhoogingen. In de centrale commissie hebben zit ting zes vertegenwoordigers van de regeering en zes van de organisaties. Vier regeeringsvertegenwoordigers verklaarden zich alzoo tegen schrappen van artikel 40. Loodswezen. Van een der hellingen van de N. V. scheepswerf „Dordrecht" is te water gelaten de stalen romp van een afhaal- vaartuig, in aanbouw voor het departe ment van marine en bestemd voor den loodsdienst te Vlissingen. De hoofdafmetingen van het vaartuig zijn als volgt lengte over alles 27.75 AA. en tusschen de loodlijnen 26.12 M.. grootste breedte op buitenkant spanten 5.65 M., holte 2.85 M. Het vaartuig zal worden voorzien van een Diesel-motor van 200 P. K., welke wordt geleverd door de Aktie- bolaget Atlas Diesel. Het toezicht op den bouw wordt uit geoefend door technischen dienst der marine. DE HERDENKING VAN HET 25-JARIG REGEERINGS-JUB1LEUM IN DE HOOFDSTAD. (Van onzen bijzonderen correspondent) „VooruitVooruitMet vasten vo^ Zoo lustig als behoort, hee Een vroolijk hart, marcheert met nined Een kniezer konft niet voort, nee 1" Antytoeus, de schelm uit Boheme uit „Een winteravondsprookje" van Wil liam Shakespeare, die altijd vroolijk is, die het leven steeds van den vrooliiken kant bekijkt, had deze dagen van vreug de en plezier in de hoofdstad moeten meemaken en zeer zeker zou hij met groot genoegen bovenstaande regels over het Damrak of op den Dam hebben uitgezongen..Misschien vond hij, die ge woon is langs het open vrije veld te zwerven, het te druk, te benauwend tusschen de duizenden, doch ik twijfel er niet aan of hij zou na even aan die drukte te zijn gewend, medezingen uit volle borst. Zelfs de Amsterdamsche Effecten beurs, die heden weer geopend werd, verkeerde in een dusdanig stadium van vroolijkheid, dat er van zaken-doen niets terecht kwam. De mannen uit den „olie-hoek" trachtten hardnekkig tot zaken te komen, doch ondanks alle po gingen gelukte het slechts drie, zegge drie noteeringen van de vele honder den tot stand te brengen. Het donderde vanmiddag in de zaal, niet gelukkig door een stijging der buitenlandsche devisen als te Ber lijn. doch door knallende voetzoekers, zevenklappers en uit elkaar springende vuurpijlen. Een fafare-corps-je had voor den aanvang van den „officieelen beurstijd" reeds stemming gemaakt en toen eindelijk de beursklok half drie had geslagen, werd de .stemming eerst recht goed. Bij wijze van „polonaise" trokken de honderden beursbezoekers, waaronder vandaag ook vele dames, waar kwamen ze zoo gauw vandaan achter el kaar door de groote beursruimte. nu en dan uit elkaar springende voor een vu- rigen voetzoeker, die met hevige knal len tusschen de „feestelingen" ontplof ten. 'Doodgewone straat-moppen als „Van je hela, hola, houdt er den moed maar in" en „Er is geen club in Hol land, die Ajax kan verslaan", vonden luiden bijval. Heel-ernstige beursmen- schen werd een oranjepet of dito hoed op het hoofd gedrukt en met een „Lang zal hij levert" door de zaal rondgedra gen. Tot tenslotte de heeren zooveel mogelijk zich van dames voorzagen en een lustige wals draaiden. Op de goederenbeurs werd „ernstig zaken gedaan". De suppoosten, nog al tijd gekleed in hun tradifioneele uniform met zeer hoogen hoed, wezen met een streng gebaar, de geldbeurs-feestgan gers terug, toen deze zich een. toegang INGBZOIVDEIM MEDEDBELINGEN Dit practische costuum met zijn handige zakken, is gemaakt van zware wollen jersey en omboord met leder. Het was eerst gemaakt in een mooie, reebruine kleur en afgezet met bruin leder en Corrie nam het bij haar uitzet. Zij droeg het gedurende een schitterende maand in Zwitserland. En toen begon het haar natuurlijk te vervelen, maar zij was ver van winkels verwijderd, waar men nieuwe kon koopen. Zij loste het probleem op door het te twinken in een mooie, warme, groene tint, welke haar kleur en frissche teint goed deed uitkomen. Zij zag er uit als een boschnimf, die zich voordeed als een volwassen mensch, zooals wij. De Lever's Zeep Maatschappij Vlaardingen wilden verschaffen tot den grooten koopmansbeurs Antolycus had geen moeilijke keuze... En buiten de beursgebouwen viel de regen in stroomen op de duizenden en duizenden belangstellenden voor den grooten optocht van versierde vracht en luxeauto's, welke voorafging aan het uitrijden van de Koningin voor den tocht langs de versierde vaartuigen op het Y. Zeer smaakvol versierde wagens werden gevolgd' door andere vervoer middelen, die getuigden van de goede reclame-zin van de eigenaren. Een be kende bierbrouwerij in de hoofdstad had vier auto's in den stoet. Dé eerste, onder het opschrift „Van gouden gerst tot schuimend bier" vervoerde niets dan gerst. Daarop volgde een groote vracht auto met den voorgevel van een oud- Hollandsch bierhuis, waarvoor, onder hef geboomte, vier Hollandsche edelen het verfrisschen.d nat dronken. „De bron des levens" stelde de volgende wagen voor, terwijl de laatste een groote we reldbol vervoerde, waaruit op verschil lende plaatsen lieve meisjeskoppen staken getooid naar de mode van het land, waardoor zij. het'hoofd staken. Ze ker een mooie reclame, doch niet ver meld was, dat men door te veel van dit heerlijke bier te drinken gemakkelijk aan lager wal geraakt. De Frou-Frou- iuffrouw troonde op een hoogen zetel, Fokker demonstreerde een vliegma chine-schroef. Veel belangstelling trok een smaakvol aangeldeede wagen van de firma F. H. Helt fe Amsterdam, wel ke bewerkte en onbewerkte soorten le der verv'óerde van dezelfde soort als de band van het Nationale Huldeblijk, door het Nederlandsche volk aan zijn Lands vrouwe deze week aangeboden, welke band door genoemde firma is vervaar digd. lets Amerikaans had een auto van de „Concertofoon" in Amsterdam. Een en- tenné was tusschen twee bamboe-stok ken boven de auto gespannen en waar de auto ook vertoeft, op de Veluwsche heide of in de Brabantsche bosschen, overal kunnen de inzittenden Parijsche muziek, Amsterdamsche beursberichten en nog veel meer hooren, door slechts even een knopje om te draaien van zoo'n klein geheimzinnig toestelletje in den wagen. Het meeste succes had evenwel een wagen, waar boven op een miniatuur olifant was geplaatst. Bij een bocht in den weg scheen het overigens absoluut geen teeken van leven gevende dier zich niet te kunnen vereenigen met de rich ting. welke de auto nam en met een plof viel het arme dier voor de voeten van een Amsterdamsche „bobby" op het plaveisel. Onder groot gejuich van de menigte voerde de goedige agent het beestje in zijn armen weg De neerstroomende regen deed veel afbreuk aan de prachtig versierde wa gens en wij moeten slechts den moed bewonderen van de duizenden', die nog den geheelen dag de stad doorkruisen om te zien, wat er te zien is. De groote Dam-tribune was vanmiddag een zwart veld van parapluie's, waaronder de ge duldige menschen wachtten op het uit rijden van de Koningin. Geldverdienen-willende exploi teer dere van „losse tribunes" timmerden hun banken op de handharren en wa gens vast, het publiek uitnoodigende voor twee of meer kwartjes per persoon oo het glibberige bankje te komen staan... Een uitnoodiging, welke door velen, die absoluut iets zien wilden en niet door de dikke haag menschen konden heendringen, gaarne tegen het gevraagde bedrag werd aanvaard.. Dikke hagen menschen... Niet twee of drie rijen achter elkaar, zooals wij d'at gewoon zijn, neen, hier en daar twintig tot veertig rijen, steeds meer- opdringende nieuwsgierigen, die ten koste van alle Haar, het middenpunt van alle feestelijkheden, willen aan schouwen, liefst van zoo dichtbij mo gelijk. Een paar honderd personen zijn reeds in deze dagen in onmacht geval len en moesten door den Geneeskundi gen Dienst worden behandeld. Een voorbeeld van geestdrift is wel het ver schijnen van een man, gisterenavond op het Leidscheplein, toen de Koninklijke familie naar den Stadsschouwburg ging, die een bordje aan den hals had han gen „Heb keeltering, kan niet spre ken" en daaronder naam en adres. Trouwens niet alleen in. de drukke buur ten vallen menschen van „hun sfokkie". Ook in de stillere buitenwijken gebeurt zooiets wel, al zijn het dan maar de „Lolly's", die hier en daar naar bene den komen... De buitenwijken doen met evenveel enthonsi isme mee aan het groote feest. De e avonden werden op een der tigtal pleinen in de stad, voor 'het grootste gedeelte in de buitenwijken gelegen, concerten ten gehoore ge bracht. En moeders, die met veel klein grut thuis zitten, dat zij niet kunnen medenemen naar de binnenstad, trekken I er oo uit, naar deze somtijds ook

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 1