:n !en Éenhdel ZATERDAG 25 AUGUSTUS ent. NO200 ROOKIE FALING. >iedingen lanvraqen [bode Meisjes rieisje, van aart TENTOONSTELLING VERZEKERING. BINNENLAND Beursbeschouwingen OVERVETTE GRONDZEEP kUTO's EN 8.37 8.35 8.33 8.31 8.29 8.26 8.24 8.22 fLISSINGEN. r.m, 1.28 E.49 p.28 n.m. 1.45 2.59 3.33 A. heden, Openbar* 'ngeti enz. I concert van 8— J Soiree dansante. Ilistenavond. BDagelijks concert ISolistenavond. ing „het Zuiden), pterdags, matinée EtG. Concert Middei- |s, Schuttershof, lg diep, vol akelige lien dag pyn, 'a Dan-een paar Ihefc pynstillende, Izende, vloeibare Idel. Ontsteking p. Heerlyke, J keert terug. Na Ie genezing. Koopt 175 en f. 2.50 per fl. [>.D.D. Zeep a alle apothe- Hoofdagent iDen Haag, van aanvraag. adoenlngen ingStrand- 95 cent |n ons bezit. ze weer zijn kocht IGEN lijne Bgmiddag zeer she Paling |50 per pond. IERCULES Palingstr. 24. standplaats nette en nacht, ook resMevr. J, >ark,Vlissingen. RÉ KL1JBERG 1FABR1EK, Van kunnen nog net jaar. Aanbieden uur, Nieuwen- el b.-Rotterdam egen plaatsen. PASSAGIERS- EN VEE. T. lilt. T. SOtt. T.i. nnr r.m. aar 9 8 .e bekomen Transport- en Esp- en G. VOS, Tel.- ENHOORN, Tel. 153-,- rERIIODT, Tel. 8221- "ENHEK.Tel. 101. VLISSINGSCHE COURANT BIJ DIT NUMMER BEHOORT EEN BIJVOEGSEL. ABONNEMENTS PRIJS Voor YHssingen tón gemeenten op Waï- •oheren ƒ2.20 per drie maaixlen. Franco door fret geheele «rijk f 2.50. Week-abon- nementen 17 alles bij vooruitbetafing. Afzonderlijke mummers 5 cent ADVERTENTIE-PRIJS. Van 14 regels ƒ1.10; voer iedere i'tgel meer centbij abonnement spe ciale prijzen. 'Reclames 52 cent per regel Dienstaanbiedingen en dienstsomvragen van 15 itógefs 65 centiedere iregel meer 13 cent, "hij contante betaling. Familieberichten van 16 jffgels 1.70, iedere regel meer 26 cent BEZOEKT DE Eerste 3-Jaarlijksche van Beeldende Kunst van 21-29 AUGUSTUS :i in het r: GRAND-HOTEL It/ea-bg-se-eg/» a-a M»»wwii«| Indien, wat wij op het oogertblik nog niet kunnen beoordeelen, in de verschil lende gedenkschriften, welke een over zicht geven van'de ontwikkeling van het Nederlandsch volksbestaan in het afgeloopen tijdperk der regeering van onze Koningin, ook een mime plaats zal zijn ingeruimd aan het Nederland- sche verzekeringswezen, dan zal zuiks den inhoud daarvan ongetwijfeld ten goede komen. Want onder de groot bedrijven, welke in dat tijdvak een be langrijke vlucht genomen hébben, staat het verzekeringsbedrijf, in algemeenen zin genomen, zeker niet in de achter ste rij. -Doch hoe belangrijk en in alle takken van ons maatschappelijk leven doorgedrongen ook, liet laatste woord is op dit gebied nog allerminst gespro ken en ongetwijfeld ligt nog een roem rijke toekomst voor dit bedrijf in het verschiet. Hetgeen intusschen niet weg neemt, dat aan het heden nog veel te verbeteren valt. Wij schakelen uiteraard hen uit, die uit overwegingen van Tetigieusen aard of anderszins om principieele redenen tegen elke verzekering zijn. Dezulken doen goed hun standpunt :te herzien of anders deze regelen liever ongelezen fe laten. A-laar fot hen, die hetzij uit laks heid, hetzij uit onwetendheid tot dusver zich weinig of niet met 'het vraagstuk der verzekering hebben ingelaten, zou den wij met nadruk het woord willen zeggen Stelt niet uit tot morgen, wat gij heden doen kunt. Menigeen toch iieeft de dag van morgen berouw, te leurstelling en groot verlies gebracht, omdat de dag van heden hem te zorge loos, te nalatig, ja lichtzinnig heeft gekend. Dat zijn degenen, die als hun een ramp treft, die ieder onzer over komen kan, zich daartegen riiet tevoren, zooveel: mogelijk naar menschelijke krachten en verstandelijk inzicht gewa pend, gewaarborgd, verzekerd hébben. En hoevelen in ons land zijn dat nog niet? Toch, gelukkig, neemt'hun aantal gaandeweg af. Veel grooter, ja zeer aanzienlijk zelfs, is het aantal van hen, die wel de gelijk have en goed verzekerd hébben, en zulks bij betrouwbare en alleszins te goeder naam en faam bekend staande ondernemingen of maatschappijen, -en die toch in zekeren zin gelijk te stellen zijn, met de roekeloos nalatigen of al te zeer lichtzinniger:, of dezen voor het minst in te weinig voorzorg nabij ko men. Dat zijn degenen namelijk, de ve len helaas, die het maar niet kunnen laten om terwille van grootere belan gen, de kleine moeilijkheden opzijde te zetten zij in het kort, die zich te laag, veel te laag verzekerd hebben, en ver zekerd houden. Vooral in den laatsten tijd, gaat er schier geen dag voorbij dezer dagen wederom in het Noorden des lands of de bladen gewagen van een aantal grootere of kleinere bran den. Dan leest men wel vaak „verze kering dekt de schade", maar nog va ker „het verbrande was zeer laag ver zekerd". En tot armoede, althans tot een groot verlies wordt de „geassureer de''' gedoemd, die te laat met berouw en wroeging tot de verzekering komt, dat ook hierbij het „goedkoop, duur koop" alweder bewaarheid is gewor den. Het geringe, goedkoope bedrag dat 'bij dus voor premie uitlegde, wreekt zich in den duren koop, welke hem liet onheil berokkent. Een onheil, dat als al- het leed dat over den menscli komen Kan, natuurlijk nooit gansch en at met geld is goed te maken, doch dat, dank zij een verzekerd bedrag, dat »tot op zettelijk laag en ©nder de waarde van de eventueel te .lijden schade gesteld wordt, wel degelijk binnen neer enge grenze* kan en moet teruggehouden worden. En dan treift het ons telkens, dat het vooral de kleine burgerstand, en de veelal niet kapitaalkrachtige landbouw- kfïngen zijn, die ongelukkigerwijze het meest en het zeerst getroffen worden. Hoe vaak gebeurt het niet, dat als een rgroot gébouw, een fabriek of anders zins eem prooi der vlammen is gewor den, en dat daarbij aangrenzende wo ningen van eenvoudige lieden mede ten offer vielen, het gebouw of de fabriek wel degelijk voldoende geassureerd -ble ken, maar de inboedels en huisjes der geringeren veel fe iaag verzekerd 'wa ren. Nu weten we wel, dat ia tijden als deze, het dubbel voorschrift is, op alle onnoodige uitgaven goed toe te zien, maar dat neemt niet weg, dat wat nu eenmaal het zwaarst is, ook het zw^rst moet wegen. Het zal daarom goed zijn indien meer en -meer de overtuiging veld wint, dat hef niet alleen noodza kelijk en heilzaam is verzekerd te zijn, maar er zich ook van te overtuigen of het verzekerd bedrag wel in overeen stemming is met de in de laatste jaren zoo aanmerkelijk gestegen waarde van have en goed, vergeleken bij wat we vroeger voor hetzelfde bedrag konden koopen. En veler .polissen toch vermel den nog dezelfde som van jaren her Dezulken zullen ceen -goed werk doen eens na te gaan of die-som nu nog toe reikend is om de, hopelijk nimmer te komen, maar toch gansch niet onmoge lijk, ja wie weet'hoe spoedig reeds te lijden schade, ook maar eenigszins vol doende te kunnen dekken. Ook hier im mers kan zuinigheid de wijsheid zeer bedriegen Het jubileum van de Koningin. Naar aanleiding van het a.s. regee- ringsjubileum is gisteren voor de R.-K. militairen van het Haagsche garnizoen in de Jacobuskerk aan de Parkstraat een druk bezochte plechtige mis opge dragen door den hoofdaalmoezenier met assistentie van aalmoezenier Noordman en hulpaalmoezenier Filbry. Aanwezig waren tal van opper-, hoofd- en subal terne officieren, de gouverneur van het residentie, de plaatselijk-commandant, de commandant van het veldleger, de commandant van de vesting Holland en de burgemeester van Den Haag. Tijdens de mis sprak kolonel Everts een rede uit in- verband met het 25-jarig regeerings- beleid van de Koningin. De bezuinigingsplannen der regeering. In aansluiting aan haar mededcelin- gen, dat in de millioenennota van den heer Colijn het cijfer van de 105 milli- oen tekort aanzienlijk gewijzigd zal worden, verneemt de „Rsb." van zeer betrouwbare zijde, dat thans definitief besloten .is om met 1 Januari a.s. een algemeene salarisverlaging in te voeren voon het geheele rijkspersoneel, ook vo-or de onderwijzers. De daartoe noodige maatregelen zijn reeds in bewerking. Verder verneemt hef blad, dat ook het tekort op de spoorwegen gedekt zal worden door een aigeheele salarisver laging van het spoorwegpersoneel. Aangezien dus de regeering nu ook tot salarisverlaging besloten heeft voor het reeds jaren in dienst zijnde perso neel, zal dus tot intrekking van art. 40 van het Bezoldigingsbesluit moéten worden overgegaan. De Zomertijd. in antwoord op de vraag van -den heer Braat betreffende den einddatum van den Zomertijd, deelt de minister van binnenlandsche zaken en landbouw het volgende mede Naar aanleiding van het ter zake met de directie der Nederlandsche Spoor wegen gehouden overleg ligt het in hei voornemen- van den ondergeteekende om, in verband met de omstandigheid; dat in België en Frankrijk de zomertijd vermoedelijk zal eindigen in den nacht van 6 op 7 October a.s., te bevorderen, dat de zomertijd hier te iande alsdan eveneens een einde neemt. De Ouderdomswet. Bij Kon. besluit van 13 Augustus 1923 is bepaald, dat de wet van 13 Juli 1923, Stbl. no. 353, tot wijziging der Ouderdomswet 1919, in werking zal treden op 1 September a.s. Van dien datum zullen geen verzeke ringen vrij van administratiekosten bij de Rijksverzekeringsbank meer gesloten kunnen worden. Dientengevolge kunnen zij, die zelf of wier echtgenoot niet in de Rijksinkomstenbelasting zijn aange slagen, naar een inkomen van 2000 gul den of meer, niet langer voor een rente van ten hoogste zes gulden per week een verzekering, vrij van administratie kosten 'sluiten, doch de voor die verze kering te betalen premie moet ook de tasten van administratie dékken. Reeds gesloten verzekeringen blijven -echter van kracht. Be Ziektewet. 'in „Zelfbeheer", orgaan van het Ned. Verbond van Ziekenkassen en Fondsen" ikomt het slotartikel: voor van mr. Elink Schuurman, rechtskundig adviseur van den bond en waarin ook voorkomt een beschouwing over het systeem Posthu- maKupers, waaraan wii het volgende ontleenen Wat aan het plan,-Posthuma wind in de zeilen blies, is de kritiek op de dure administratie van de iRaden van Arbeid-. Volgens mij zijn deze colleges onmis baar. Het vertrouwen is gewettigd, dat hunne administratie geleidelijk minder kostbaar zal Worden het ergste leed is reeds geleden en deze hoop heeft vooral grond-, indien er vriie ziekenkas sen blijven bestaan. Hun concurrentie zal stimuleerend werken. Ik acht ze on misbaar voor een goede functioneering der R. v. A. evenzeer als ik de Raden van Arbeid onmisbaar noem ten op zichte van vele plaatsen en enkele stre ken, waar vrije ziekenkassen nog niet bestaan. In de organisatie-Posthuma is echter een ziekte werkman een haperende machine. Het is onmogelijk, dat die organisatie iets van beteekenis bereiken zal in de groote problemen opvoeding van het volk tot betere hygiëne. Ook tot wering van simulatie acht ik zijn organisatie niet in staat. Het denkbeeld, het aantal der Raden van Arbeid tot op de helft 'terug te brengen, is m.i. niet bruikbaar.. Dan wordt de uitgestrektheid van eiks ge bied te groot. In het stelsel-P-osthuma. waar liefst slechts bij uitzondering .ar beiders bij de R. v. A. terecht moeten komen stapt men. over deze verdub beling van hun territoor gemakkelijk heen. Men ontkomt in dat kamp echter niet aan het verwijt, dat in het voorgestelde systeem een groote inconsequentie zit dat de verzekeringsplichtige bevolking naar beroepen ingedeeld wordt, dus in landelijke organen en dat subsidiair, voor wie daarin geen plaats vinden, or ganen inspringen, die volgens bet terri toriaal beginsel georganiseerd zijn. Het apparaat van den Raad van Arbeid zal dan. als overheidsorgaan, er op bere kend moeten zijn, te functioneeren voor elk ziektegeval in elke nog zoo afgele gene gemeente, ter wille van de moge lijkheid dat hier of daar een of hvee personen zich tot hem wenden moe ten, omdat hun patroons-niet in een of andere bedrijfsvereeniging georgani seerd zijn. Het verdwijnen van Broekhuys. „De Indische Post" van 14 Juli j.l. schrijft Het verdwijnen van Broekhuys is het gesprek van den dag in Nederland. Niet van „de Dag", die stellig niet zal verschijnen, tot groote teleurstelling van de zeventig journalisten, die hij reeds had geëngageerd. Van wie een dertigtal afkomstig van „de Telegraaf". Deze broeders behoeven er natuurlijk niet op te rekenen, dat de heer Holdert hen zal terugnemen. £n nu staan ze in deze moeilijke tijden op straat... Wat <je journalisten van de andere bladen jn hun vuistje zuiien lachen, dat zij zich niet hebben laten lijmen door de vijftig procent meer en de gewaar borgde... bestaanszekerheid Trouwens het is wel een opmerkelijk en sprekend feit, dat van het „Algemeen Handels blad" niet één enkele redacteur weg liep naar ,,'de Dag" en van de „Rotter dammer" slechts twee onbeteekende mannen. Het feit daartegenover, dat van „de Telegraaf" de redacteuren bij bos jes drosten, zegt veel... Nu plotseling herinnert men zich, dat Broekhuys sedert 1900 vier keer door den rechter is veroordeeld en dat hij zes jaar in de gevangenis heeft gezeten. Een kleinigheid, die het groote publiek en ook.de zeventig journalisten, die hem waardig achtten hun directeur te wor den, over het hoofd hebben gezien, toen d man, dank zij zijn sluwheid en han digheid, zoo'n fabelachtig geluk had met de loterijen. Waarom hij nu voortvluchtig is ?Om- dat hij bang is voor een vijfde arrestatie wegens loterijzwendel... Het gerucht, dat hij ifnancieel op zou zijn, dus kans loopt dezer dagen failliet verklaard te worden, is nog niet beves tigd. Ook nu weer Sic transit gloria mund'i. Maar van de wereld, die bedro gen wil zijn. Algemeen is men er heel benieuw naar hoevee! abonné's zich werkelijk hebben opgegeven voor „de Dag". Nie mand gelooft natuurlijk in de 120.000... Twee nullen zijn hier waarschijnlijk fe veel. En dan te denken, dat de gladde kerel nog enkele weken voor zijn deba cle durfde adverteeren, dat hij in geen geval meer dan anderhalf honderd dui zend abonné's accepteerde De Hollanders zijn weer een illusie armer en een ervaring rijker. De oude ervaring trouwens, dat hoe glad en brutaal een man ook moge zijn, hij toch ten slotte door de mand vait... Poincarè en de muren van Je richo. De betere beursstem- ming. Het Heemaf-verslag. Koersanomalie in de Scheep- \>aarthoek. Plaatjes en Cijfers. De flauwe Beleggingsmarkt. Inflatievrees. De Amsterdamsche beurs heeft in de afgeloopen week een minder fiauw ver- ioon gehad, althans wat de aandeelen- markt betreftde beleggingswaarden leden namelijk voor het meerendeel een niet onbeduidend koersverlies, een ver schijnsel waarop we straks nog even terugkomen. Maar onder de Beurs ver staat men in de eerste plaats de aan- deelenmarkt en hier was een betere stemming te constateeren, waarvan de oorzaak echter moeilijk is o" te sporen. Misschien kan zij worden gevonden in de hernieuwde hoop op een compromis tusschen Poincarè en Baldwin, waarbij de laatste dan zonder twijfel de minste zal zijn de eerste weet van geen toe geven, maar weet zijn antwoordnota's zoo in te kleeden dat de Engeische re geering de knoop niet kan doorhakken. Daar is het den Franschman om te doen. Tijd is voor hem in deze zaak meer dan geld. Reeds ging een depu tatie uit het Rijnland naar Frankrijk.om te spreken over de afscheiding van het Rijngebied. Als het Poincarè maar ge lukt de Engeische regeering nog eenige weken, misschien maanden „aari het lijntje" te houden, wordt het Fransche doel vanzelf bereikt. Volgens de gewijde geschiedenis gingen de Joden zes da gen lang éénmaal,.om de muren van Je richo, dat zich versterkt en de poorten voor hen gesloten had. De muren vielen niet om. Maar de Joden wisten van vol houden toen zij oo den zevenden dag zevenmaal de stadsmuren waren omge trokken, vielen zii met groot geraas ineen. Zoo heeft Frankrijk nog slechts, enkele rondes te doen en de laatste steunpunten van het Duitsche Rijk zul len ineenstorten. Er behoeft naar onze meening niet veel meer over Duitsch iand gezegd te worden. De verwarring wordt met den dag grooter, nu 30 bil- liaen Markenbiljetten per dag worden aangemaakt en de levensmiddelen op raken. Er zijn ernstige menschen die om hun scherpen blik het geloof van velen hebben en die aan een volkomen Fran sche overwinning niet meer twijfelen. Moskou wint te Berlijn met den dag aan invloed de regeering zal allicht als laatste redmiddel de verborgen devisen oneischen voor den aankoop van levens middelen. Van den normalen handel komt er dan natuurlijk ai minder te recht, de uitvoer neemt af en men teert nog slechts on de kapitaalsresten. En zal dan een internationale leening nog dekking vinden, of ook, zoo ze nog tot stand mocht kunnen komen, zal zij het land nog van den ondergang kunnen redden De beurs kan echter niet altijd flauw zijn en de koersen kunnen niet steeds blijven dalen. Ten slotte zullen toch de aandeelen onzer vennootschappen, oök ai loopt het in Duitschiand geheel mis, nog wel iets waard blijven.Men kan den toestand ook te donker inzien voor ons land en waar de koersen de laatste we ken aanmerkelijk gedaald zijn, is het wel verklaarbaar dat eindelijk weer eens een herstel intreedt. Men kan zich bij voorbeeld afvragen wat de Suikeraan- deelen met de ineenstorting van Duitschiand te maken hebben. Toch zijn ook deze aandeelen belangrijk gedaald, hoewel de geheele oogst 1923 verkocht en dus een goed dividend over dit jaar verzekerd is en van oogst-1924 ook bijna de helft tot zeer bevredigenden prijs is gerealiseerd. Nu zijn wel de Amerikaansche suikerprijzen flauw, maar de gedachte domineert dat men te New-York aan prijsmanipulaties niet geheel vreemd is. Wanneer er een ver slag uitkomt van een groote maat schappij, gaat men met eenige span ning na hoe de zaken er thans voor staan en in vele gevallen blijkt dan „dat het nog wat meevalt". Zoo zijn bijvoor beeld de aandeelen Heemaf langzamer hand tot ruim 30 ,1 gedaald de geheele zaak, zooals ze reilt en zeilt is thans dus op de beurs te koop voor 2Vt mil- lioen, terwijl de balanswaarde 5% millioen bedraagt. De maatschappij heeft weliswaar met verlies gewerkt, maar in 1922 hare relaties uitgebreid, nieuwe motoren met veel succes in het buitenland geplaatst, bezuinigingen in gevoerd en in het algemeen den export beduidend uitgebreid. Het behoeft dus niet te verwonderen dat er in dezen tijd ook nog lieden worden gevonden, die INGEZONDEN MEDEDEEUNGEN. AANBtV.ooonH.H DOKTOREN van oordeel zijn. dat het nog niet zulk een kwade speculatie is om voor de aandeelen van Heemaf 30 te betalen. De flauwe stemming kan ook tot over drijving aanleiding geven. Een ander voorbeeld. Zooals bekend, hebben de drie Indische Scheepvaartniaatschap- p::en, de „Nederland", de Rott. Ltoyd en de Paketvaart,. een deel hunner aan deelen ingebracht in de Nederlandsche Scheepvaart Unie, welke dus uitslui tend houdster is van aandeelen in de genoemde maatschappijen. Zij heeft hiervan zoodanige bedragen, dat achter elk aandeel Scheepvaart Unie van 1000, 260 aand. Nederland, 282 aand. Rott. Lioyd en ƒ479 aand. Paket vaart ligt. De waarde van 1000 Scheepvaart Unie moet dus minstens gelijk zijn aan de waarde van genoemde bedragen aandeelen der Indische lijnen. Vroeger was dit ook in den regel zoo. Maar nu reeds weken weet de beurs het beter. Zij noteert voor aand. Nederland 125 voor de Rott. Lioyd 110 voor de Paketvaart 107 op grond waar van dus 1000 Scheepvaart Unie een waarde heeft van ƒ260 a 125 is 325.— f 282 a 110 is 310.— ƒ479 a 107 'is 512. of totaal 1147. dus circa 115 terwijl men ze dezer dagen op de beurs beneden pari kon koopen. Hier heeft men dus te doen met een overdrijving, die wel een sprekend svmptoom is van de huidige beursma laise, want de daling van aandeelen Scheepvaart Unie houdt verband met 't groot bedrag aandeelen dat er onder ons publiek van uitstaat dit is thans meer dan ƒ45 millioen, terwijl van de Nederland slechts ƒ8, van de Rotter- damsche Lioyd ƒ7 en van de Paket vaart ƒ8 millioen bij het publiek uit staat. Het aanbod in aand. Scheepvaart Unie is dus in verhouding veel grooter dan in de waarden der drie genoemde maatschappijen, doch in gewone tijden zou er een evenwichtige vraag tegen over staan. Die ontbreekt thans ais ge volg van de aandeelenvrees, waarvan het publiek is bevangen. Eerst de laat ste dagen was er eenige kentering te bespeuren en hebben de koersen der leidende fondsen zich weer iets kunnen herstellen. Jurgens en Furness-Stokvis, die'bij de daling de leiding hadden, be hielden deze ook bij het redres Fur ness-Stokvis heeft een fraai en kost baar gedenkboek uitgegeven, waarin allerlei afbeeldingen en beschrijvingen van het wijdvertakte bedrijf voorkomen, waarmede men zich op de beurs nogal amuseerde. Niet alleen „praatjes", zoo zei men. ook „plaatjes" zijn goedkoop, maar cijfers... en feiten, dat zijn toch eigenlijk meer dingen welke voor de beurs waarde bebben. Wij zouden ook nog iets van de Be- teopingsmarkt zeggen. Ze is de laatste week bepaald flauw geweest voor Ne derlanders inzonderheid, waarvan bij voorbeeld de 5 Leening 1918 van 93 tot 89 gedaald is, de 4% leening 1917 van 88% tot 85 de 5 Leening' Nederl. Indië 1923 van 89% tot 85% etc. Ook de Gemeenteleeningen liepen, hoewel in mindere mate, in koers terug, zonder dat men dit in verband kan brengen met de geldmarkt, die ruim 'blijft. Het schijnt dus, dat het aanbod van Nederlandsche obligaties verband houdt met verkoopen voor Duitsche re kening. iets wat best te verklaren is, en voorts met minder gunstige beschou wingen over de financiën van Moeder land en Koloniën. De Rijksmiddelen- staat over de maand Juli wijst een be duidende vermindering aan de op brengst'blijft bijna ƒ7 millioen beneden verleden jaar en het verschil tusschen dP opbrengst en de raming wordt elke maand kleiner, zoodat er veel kans is, dat het geraamde cijfer ditmaal niet zal worden gehaald. De vraag is der halve bij velen opgekomen zal het den nieuwen Minisler van Financiën geluk ken voor de schatkist een evenwicht te vinden zonder de lasten der bevolking te verzwaren. Met andere woorden, 'de vrees voor inflatie is weer sterker ge worden, al zijn er geen kenmerkende verschijnselen, welke de nadering van zulk een volksramp aankondigen. Im mers blijven de prijzen' van goederen en diensten over het algemeen dalen en wijzigt de koers van den dollar zich niet noemenswaard laten wij het hoofd maar koel en de hand op den zak hou den, dan zullen houders van Neder landsche staatsfondsen straks mis schien kunnen zingen Colijn, Colijn Colijn zijn naam is klein Zijn: daden die zijn groot. Zijn: daden die zijn groot, De inflatie-vrees is dood

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 1