ZATERDAG 28 JULI >TOSMS. ^TN^nland" DE JONG BERTING e Paarden GEMEENTEBESTUUR Ibericht. erstand 766.5 te Rennes. erstand 744.0 te Stock- Iden avoid van 28 Juli rd-Westelijke tot Zuid- I Zwaar bewolkt tot be- Ike opklaringregen- of pe temperatuur. Mo 176 i61e Jaargang 1923 VL1SS1NGSCHE COURANT TE VLÏSSINGEN. v.m. 2.17 3.08 3.49 4.26 n.ïn. 2.38 3.24 4.01 4.37 BIJ DIT NUMMER BEHOORT EEN BIJVOEGSEL. N D A. iakelijkheden, Openbare vergaderingen enz. Iiederen avond bios- Jig, aanvang 8 uur. bterdag- en Zondagmid- Dagelijks bioscoop- 5 avonds 8 uur. kterdag- en Zondagmiö- Igelijks concert van 8 perdag Soirée dansante, en Solistenavond. Dagelijks concert uur. a- en Solistenavond'. [cunstkring „het Zuiden). Zaterdags, matinée QMBURG n ilamypark Volffplein. ifgehaald. on. Ie conditiën. JION". óc5r lunchtijd. atste sorteering Ie lage prijzen. ETALAGE. --NEWOUD 80 jrnieii )ij volwassenen als eren verdrijft men snel met de be- Wormpoeders rerinitan" aba Maria Wortel- Oude Pekela. 85 doos, drie doozen Verkrijgbaar bij de :rs van Worteiboer's T. tril Juli sar TH. 11! 28 9 30 8 31 9 ATERSTRAAT 16 'ugsclie Paartalagerij tsluitend van ir, H.H. Doktoren aan- Is het meest kracht- :esch, vooral voor hen .B.C. lijdende zijn. PERSOON zoekt ïverschillig welk. borg kunnende Brieven letter J. au „Vliss. Cour." 'téaatssham m hmmil -Middelb. - Rotterdam ïengelegen plaatsen. VAN PASSAGIERS 3EREN EN VEE. ABONNEMENTS-PR1JS Voor Viissingen en gemeenten op Wal cheren ƒ2.20 per drie maanden Franco door het geheele rijk 2.50. Week-ahon- ïementen 17 cent. alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijk" nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS. Van ii regels: f 1.10; voor iedere mgii meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen var: 1—5 regels 65 centiedere regel meer i cent, hij contante betaling. Familieberichten van 16 regels 1.70, .dere regel meer 26 cent. HINDERWET. Kennisgeving. Burg. en Weth. van Viissingen, gezien de artikelen'6, 7 en 27 der Hinderwet, geven bij dezen kennis, dat door hen aan Gedepu teerde Staten van Zeeland een verzoek is gericht om vergunning tot het oprichten van een noodslachtplaats ten dienste van den vee- en vleeschkeuringsdienst, kring Viissingen, in het perceel 'kadastraal be kend gemeente Viissingen, sectie E no. 1659, plaatselijk gemerkt Boferplein no. 5 dat dit verzoek met de bijlagen, te be ginnen met Maandag den 30en Juli 1923, op de Gemeente-Secretarie, 3e afdeeling, ter visie zal gelegd worden en dat den veertienden dag na dien, zijnde den 13en Augustus 1923, ten Raadhuize, des namid dags ten 3/z ure, gelegenheid zal gegeven worden om bezwaren tegen het oprichten dier inrichting in te brengen, zullende zij die niet overeenkomstig Art. 7 der Hinder wet voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten, niet tot beroep gerechtigd zijnterwijl ge durende drie dagen voor dat tijdstip, ter Gemeente-Secretarie, 3e Afdeeling, van de terzake ingekomen schrifturen kennis kan genomen worden. Viissingen, den 28 Juli 1923. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. HINDERWET. Kennisgeving. Burg. en Weth. van Viissingen, gezien de artikelen 6 en 7 der Hinderwet, geven bij deze kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van J. Beun, broodbakker al hier, om vergunning tot het uitbreiden zijner bestaande broodbakkerij, door het vervangen van den gewonen bakkersoven in eenen heetenlucht-oven, in het perceel, kadastraal bekend gemeente Viissingen, sectie A no. 1943, plaatselijk gemerkt Gla- cisstraat no. 115; dat dit verzoek met de biilagen, te be ginnen met- Maandag den 30en Juli 1923, op de Gemeente-Secretarie, 3e afdeeling, ter visie zal gelegd worden en dat den veertienden dag na dien, zijnde den 13en Augustus 1923, ten Raadhuize, des namid dags ten 3 ure, gelegenheid zal gegeven worden^om bezwaren tegen het uitbreiden dier inrichting in te brengen, zullende zij die niet overeenkomstig Art. 7 der Hinder wet voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten, niet tot beroep gerechtigd z::n, terwijl ge durende drie dagen voor dat tijdstip, ter Gemeente-Secretarie, 3e Afdeeling, van de terzake ingekomen schrifturen kennis kan genomen worden. Viissingen. den 28 Juli 1923. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. uiatieB ta boKoman N.V. Tranap. en JSx Erran VOS. Sxp iw B. EENHOORN, Tal 153 V. OOSTERHOUT. Tal. 81*. 1 Hah.PUrTfiNHEK, TaiJf 1. VRIJE jBÜRQERS Het doet eenigszins vreemd aan in ons kleine land, dat .terecht in de gjopte wereld daarbuiten den eerenaam van het „klassieke land der vrijheid" draagt, een vereeniging te zien opgericht die blijkens haar naam Civis Liber, het vrije burgerschap komt propageeren. Waarom, tusschen haakjes gezegd, de ze Nederlandsche vereeniging, voor en uit enkel Nederlanders saamgesteld, den Latijnschen titel verkozen heeft boven het even ,goed en meer verstaan baar ,jDe Vrije burger", verklaren we niet te begrijpen. Misschien vindt zij zoo'n beetje Latijn wel sierlijk of voornaam. Niettemin richt zich deze, onlangs voor ons geheele land opge richte vereeniging, tot alle rangen en standen onzer Nederlandsche samen- eving. Doch dat is tot daar aan toe. oofdzaak is niet haar naam, doch nar doel. Dit nu is geenszins onsym pathiek integendeel, zullen velen er zich mede accoord verklaren kunnen. 0 vereeniging toch beoogt een 'nacht te vormen, die paal en perk stel en zal „aan de steeds meer naar voren 'r"igende neiging om voor alles en nog a verbodsbepalingen uit te vaardi gen. die den normalen volwassen ensch in zijn vrijheid beperken, zon- r da* zulks uit een oogpunt van al gemeen belang noodzakelijk is." inder daad, een doe! dat toejuiching verdient. Want waarlijk, in het land dier „klas sieke" vrijheid is het met de „tegen woordige" vrijheid van den burger wei eens moeilijk gesteld. Talloos zijn de hinderlijke en volkomen overbodige verbodsbepalingen, welke zoowel de gemeentelijke, als de algemeene lands- overheidi noodig vindt vast te stellen. Men vindl, zoo men een blik op de schier eindeiooze lijst dier verbodsbe palingen slaat, er ontelbare dingen ver meid, die niet mogen, andere die móé ten, zonder dat van het eventueel wei- toelaten of niet-moeten, wie ook hin der of overlast zou ondervinden. Een ieder weet uit eigen omgeving en eigen leven daarvan zeker voorbeelden ge noeg op te sommen. Dat hierdoor de ontevredenheid in de hand gewerkt wordt, is 'begrijpelijk, en valt zeer te betreuren. Intusschen dient men ten deze goed te onderscheiden, en dit doet bedoelde vereeniging dan ook. Zij toch beoogt allerminst zich te verweren tegen maatregelen, genomen om de orde te handhaven en zedelijke beginselen hoog te houden maar zji verzet zich tegen een zucht, die overal in den laaf- sten tijd meer en meer de overhand verkrijgt, om zonder eer.ig voordeel voor anderen hoegenaamd, de vrijheid der burgers door allerlei opdringerige bepalingen aan banden te leggen. De vrijheid der burgers, waarlijk dat is wel een der kostbaarste dingen in een geordende maatschappij. Is orde, is gebondenheid dan niet in strijd met het begrip vrijheid Geenszins voorze ker, zoo we slechts goed begrijpen wat onder vrijheid dient te worden ver staan, De besten onzer achten haar te zijn een gewenschte mate van gebon denheid anderen houden haar voor losbandigheid, wat zij in wezen nim mer mag en ook niet kan zijn weer anderen vatten het begrip van vrijheid op, als identiek met „maling" aan alles te hebben. Feitelijk echter kan dan ook maatschappelijke vrijheid heel moeilijk omschreven worden, en is het veeleer een zuiver gevoelsinzicht. dat ons hier bij den juisten weg moet leeren vinden. En dat doet het gelukkig ook bij velen. Dat zijn die burgers in ons midden, en ze zijn waarlijk niet in zoo geringe ge tale aanwezig, die ook zonder einde iooze reeksen voorschriften, verboden en wat niet al, heel goed gevoelen, en weten, wat hun vrijstaat en waf niet bij wie de vrijheid uit het hart welt, maar haar niet voor alles met de maat van een beredeneerd inzicht gaan af meten die Zich dan ook wel degelijk bij ta! van daden gebonden achten, niet door geschreven wetten, of allerlei ver boden, maar door een zuiver gevoel van wat oorbaar en niet oorbaar is, van wat den vrijen burger, juist in zijn vrij heidsdrang, past en niet past. Voor hen is het dichterwoord geschreven en be waarheid De ware vrijheid luistert naar de wetten. Zoolang niet echter allen aidus de vrijheid gevoelen, zullen voorschriften en verbodsbepalingen noodiig blijven maar ook daarbij is een verstandige beperking onmisbaar. En aan die be perking hapert nog wel eens het een en ander, en dan wordt het leven ver zuurd en onnoodig onaangenaam ge maakt. Daartegen wil de vereeniging met haar uitheemschen naam, maar zeer inheemsch doel opkomen. Dus doende kan zij voorzeker het vrijheids beginsel versterken en hooghouden. Maar is daarvoor nu juist een vereeni ging noodig, en kan die taak niet even goed, zoo niet beter aan eiken „vrijen burger" blijven opgedragen in dit „klassieke land der vrijheid Verkiezingen Eerste Kamer. Gisteren heeft voor de eerste maal op den grondslag vani de evenredige vertegenwoordiging de verkiezing plaats gehad van de Heden der Eerste Kamer. Voor deze verkiezing zijn volgens art. 112 van de onlangs gewijzigde Kieswet, de provinciën vereenigd tot de volgende groepen, in elk waarvan wordt gekozen het daartbi.j vermeld aantal leden der Eerste Kamer. Groep 1. Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg 13 leden. Groep 2. Gelderland, Overijsel, Gro ningen eni Drente 13 leden. Groep 3. Noord-Holland en Fries land 12 leden. Groep 4 Zuid-Holland 12 leden. Ten aanzien van iedere provincie worden dp aantallen uitgebrachte stem men met het daarvoor hieronder in aan merking komend getal vermenigvul digd. Elke stem, door de Statenleden uit gebracht, geldt, naar gelang der pro vincie waar zij is uitgebracht, voor het volgende aantal stemmen Noord-Brabant 117 Zeeland 59 Utredhi 86 Limburg 100 Gelderland 120 Overijsel 95 Groningen 82 Drente 61 Noord-Holland 171 Friesland 77 Zuid-Holland 208 Gekozen zijn in de provincie Zuid- Holland (12 leden) A. W. F. Iden- burg, J. H. Idenburg, mr. A. Anema (allen antirev.) H. H. van .Kol, A. B. de Zeeuw, J. A. H. W. Cramer (allen soc.-dem.) jhr. mr. N. C. de Gijselaar, mr. A. van der Hoeven (beiden Chr.- Hist.) J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, dr. E. B. F. F. Wittert van Hoogland (beiden R.K.) mr. P. Rink (vrijheidsbond) mr. M. Slingenberg (vrijz.Jdem.) Provinciegroep Noord-Brabant. Zee land, Utrecht en Limburg (13 leden) jhr. mr. F. G. A. Verheyen, mr. W. M. van Lanschot, H. M. J. Blomjous, jhr. mr. L. H. L. van der Maesen de Som- breff, mr. F. I. J. Janssen, O. M. F. Haffmanns, jhr. mr. van Sasse van IJsselt, mevrouw de Jongvan den Heuvel (allen R.-K.) jhr. M. C. de Jonge, P. Moltmaker (beiden S. D. A. P.) jhr. R. R. L. deMuralt (Vrijheids bond) mr. A. A. dP Veer (antirev.) dr. i. R. Slotemaker de Bruine (Christ.- Hist.). Provinciegroep Noord-Holland en Friesland (12 leden) H. Polak, W. C. B. PothuisSmit, F. M. Wihaut (alien soc.-dem) mr. J. N. J. E. Heerkens Thyssen, P. j. J. Haazevoet, W. Fran sen |zn. (allen R.-K.) W. de Viugf, mr. J. Croles (beiden antirev.) mr. H. Verkouteren. L. de Vries (beiden chr.- hisf.) S. van den Bergh |r. (Vrijheids bond) dr. D. van Embden (vrijz- dem.) Provinciegroep Gelderland, Over- ijsel, Groningen en Drenthe (13 leden): J. F. C. Arntz, P. Th. H. M. Dobbel- man, J. C. L. van der Lan-jje (allen R.K.) mr. M. Mendeis, R. Sfenhuis, E. Rugge (ailen soc.-dem.) mr. H. Smeenge, mr. dr. E. van Ketwich Ver schuur (beiden Vrijheidsbond) mr. P. A. Diepenhorst, dr. H. Franssen (beiden antirev.) mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk, mr. O. J. E. baron van Was- senaervan Catwijck (beiden chr.-hist.) J. Westerdijk (vrijz.-dem.) De oude Eerste Kamer bestond uit 21 R.-K., 14 antirevolutionairen, 7 christelijk-historischen. 4 vrijzinnig-de mocraten, 3 sociaal-democraten, 1 Vrijheidsbonder, 42 rechts tegen 8 links. De nieuwe Eerste Kamer bestaat uit 16 R.-K. (verlies 5), 8 antirevolutio nairen (verlies 6), 7 christelijk-histori schen (gelijk gebleven). 11 sociaal-de mocraten (winst 8) 5 Vrijheidsbon den (winst^ 4) 3 vrijz.-demoeraten (verlies 1) 31 rechts tegen 19 links. In de nieuwe Eerste Kamer zullen 14 nieuwe leden hun intrede doen, n.l. Vrijheidsbond jhr. R. R. L, de Mu- rait, mr. E. van Ketwich Verschuur, S. van den Bergh Jr., mr. P. Rink. R.-K. Staatspartij mevr. P. W. de Jong van den Heuvel, jhr. mr. A. F. O. van Sasse van IJsselt. SJD.A.P. W. C. de Jonge, P. Molt maker, R. Stenhuis, E. Rugge, H. Polak, H. H. van Kol, Ch. G. Kramer, A. B. de Zeeuw. Van de oude leden keeren niet meer terug R.-K. Staatspartij dr. J. A. A. M. van Loon mr. A. J. I. M. Smits, jhr. P J. J. S. M, van der Does de Willebois, mr. W. H. J. Th. van Basten Batenburg, A. J. A. Gilissen, prof, dr. A. M. A. A. Steger, jhr. mr. J. W. M. Bosch van Oud-Amelisweerd. Anti-rev. partij jhr. J. Beelaerdts van Blokland, mr. P. E. Briët, mr. A. Slab, S. Sytsma, mr. S. de Vries Czn., G. C. d. d'Aumale baron van Harden- broek. Vrijz.-dem. Bond: mr. M. I. Schön- feld. Alg. Bond van Politiepersoneel en Vlootwet. In de gisteren voortgezette verga dering van bovengenoemden bond werd o.a. met 99 tegen 36 stemmen (2 blan co) aangenomen een motie-Amersfoort tegen het ontwerp-Vlootwet Het congres enz. Kennis genomen hebbende van de plannen vastgelegd in het ontwerp- Vlootwet in aanmerking nemende de ontzaglij ke kosten, die bij aanneming daarvan ten laste van de belastingbetalende be volking zullen komen kennis genomen hebbende van het feit, dat deskundigen op militair gebizd verklaren, dat ook de te scheppen vloot niet den minsten waarborg oplevert voor de veiligheid van Nederland of ■koloniën, voorts, dat zoo goed als alle richtingen, die in het Nederlandsche volk tot uiting komen, zich tegen het wetsontwerp keeren en het een verspil ling noemen overwegend, dat van bezuiniging op dit stuk van staatsuitgaven alsdan geen sprake zal kunnen zijn dringt er bil de leden der Kamers op aan dit ontwerp niet te aanvaarden. De ex-keizer en -kroonprins in ballingschap. De correspondent van de „Daily Mail" te Antwerpen seint aan zijn blad, dat daar ter stede en in geheel België groote verwondering is verwekt door vertrouwelijke inlichtingen over de toe nemende activiteit van verschillende agenten van den ex-kroonprins op het kleine Nederlandsche eiland Wieringen en den ex-keizer te Doorn. Prins Eitei Friedrich. de tweede zoon van den ex-keizer, die naar men meent in nauwe betrekking staat met de Pruisische jonkers, was in het begin van deze maand te Doorn. Dr. Heljfe- rich, een der bekendste pan-Germanis- ten, was daar eveneens. Gemeld wordt, dat Stinnes tot de ge heime bezoekers behoort. Het is een publiek geheim, dat de ex- kroonprins naar Duitschland wenscht terug te keeren en hij zou plannen koesteren voor een ontvluchting. Een der motieven, welke den ex- keizer en den ex-kroonprins zouden lei den tot het ondernemen van een wan hopig avontuur, is, dat de waarde van de mark snel daalt. In België zoo meldt de correspondent ten slotte zou niemand verbaasd zijn te hooren, dat de ex-kroonprins een „terugkeer van Elba" zou hebben beproefd. Van zijn correspondent te Doorn ver neemt het persbureau V. D. dat inder daad de bezoeken aan den ex-keizer den laatsten tijd veelvuldiger waren dan voorheen. Dr. Helfferich is in het begin van deze maand op Huize Doorn geweest, terwijl prins Eitel Friedrich naar bekend is in Zandvoort vertoeft. Van een be zoek van Stinnes is niets bekend en het opduiken van alarmeerende berichten in de buitenlandsche bladen is een ge woon verschijnsel .bij het toenemen van bezoeken aan den ex-keizer. Het is echter twijfelachtig, of er voor berich ten als van den correspondent van de „Daily Mail", het Fransch-gezinde En- gelsche blad, reden bestaat. Op het oogenblik vertoeft de ex- kroonprins te Doorn 'binnenkort wordt daar nog de hertog van Brunswijk, de schoonzoon van den ex-keizer, met wien hij eenigen tijd op minder igoeden voet stond, verwacht. Dit is het eerste bezoek van den hertog aan den ex-keizer. Het personeel der Hanzebanken. Aan een zeer groot deel van het per soneel der Hanzebanken in het bisdom Den Bosch is met ingang van 1 Sep tember a.s. ontslag aangezegd. VOORSTELLEN AAN DEN GEMEENTERAAD. Door Burg. en Weth. is nog het vol gende voorstel aan den gemeenteraad gedaan in uwe vergadering van 29 Juni jl. werd bij de behandeling van ons voor stel tot herziening van de verordening regelende de heffing van begrafenis rechten een amendement van de heeren Huson c.s. aangenomen, strekkende tot afschaffing der klassen op de nieuwe begraafplaats en 'waarbij tevens ons college werd uitgenood!,gd een tarief der rechten te ontwerpen. in verband met de aanneming van genoemd amendement werd de verdere afdoening van ons voorstel aangehou den. Zooals ons college reeds te kennen gaf zai de afschaffing van het klassen- stelsel op de begraafplaats moeten lei den tot een belangrijk mindere op brengst der rechten. De meer gegoeden, die voor een bepaalde plaats op het kerkhof voor hunne grafruimten, hetzij eigen- of huurgraven, monumenten of gedenkteekenen bereid waren een niet geringe bijdrage te verleenen in de ge meentekas in den vorm van een hooger tarief, worden bij opheffing der klassen daartoe niet meer in staat gesteld. De daling der baten van de begraaf plaats heeft tengevolge dat er op die rekening een grooter tekort ontstaat, waardoor een stijging van 't bedrag der uitgaven, hetwelk door de heffing van hoofdelijken omslag moet worden ge kweten, wordt veroorzaakt, zoodat de minder gegoeden in die belasting zij het dan ook progressief méér moe ten betalen dan bij de instandhouding van het klassenstelsel. Van een 'heffing van de begrafenis- rechten naar het inkomen van dengene die laat of wordt begraven aan welk systeem door enkele uwer leden bij de behandeling dezer zaak aanvankelijk w.erd gedacht werd door uwe ver gadering afgezien, op grond van de o.i. gewettigde vrees dat een progressieve INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. ER ZIJN TWEE MANIEREN om uit te maken, of gij zwakke nieren hebt. Ten eerste door rugpijn en andere uiterlijke kenfeekenen, en ten tweede door urine-onderzoek. Ais rugpijn, voortdurend terugkeeren- de hoofdpijn, of zenuwachtigheid, ver moeidheid er. duizeligheid u doen ver moeden, dat gii een nierkwaal hebt, iet dan op uw urine. Sia acht op verschijn selen als de volgende te veelvuldige of te weinige aandrang tot urinceren, te groote of te kleine hoeveelheden, te donkere of te lichte kleur, branderig en pijnlijk gevoel bij de loozing, onaange name reuk, zanderig, gruisacMig of be wolkt bezinksel. Tijdelijke afwijkingen kunnen aan andere oorzaken te wijten zijn, maar als de verschijnselen blijven optreden, zijn uw nierenverstoord en behoeven zij hulp. Verwaarloozing kan noodlottig worden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen verbe teren en regelen de urine, heipen en versterken zwakke nieren en verdrijve* zoodoende rugpijn, zenuwachtigheid en andere gevolgen van nierkwalen. Zij hebben duizenden nierlijders voor goed genezen. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken a 1.75 per doos. 33 heffing dezer rechten niet strookt met de desbetreffende artikelen der be- graafwet en met het oog op de bezwa ren van practischen aard aan een toe passing van een evenredig tarief ver bonden. Laatstgenoemde bezwaren klemmen nog te meer als men bedenkt, dat het der Rijksbelastingadministratie verbo den is inlichtingen aan het gemeente bestuur te verstrekken omtrent hef in komen van personen voor andere dan bij de wet genoemde doeleinden. (Schoolgeldaanslagen). In opdracht van uwen raad hebben wij getracht een zoo billijk mogelijk tarief der begrafenisrechten te ontwer pen, waarbij nochtans de belangen der gemeentekas niet geheel uit het 'oog ziin verloren. Derhalve worden de volgende wijzi gingen in ons oorspronkelijk voorstel aangebracht. Alleen onvermogenden zijn van de betaling der rechten voor het begraven vrijgesteld. De kosten daaraan verbon den worden door de gemeente gedra gen. Eigen graven. Volgens de bestaande verordening bedraagt het recht voor 15 jaren 10 per M'., derhalve ƒ20 per graf en voor onbepaalden tijd 15 per ML, derhalve 30 per graf. De eigen graven worden steeds voor onbepaalden tijd gekocht. Het onderscheid dient te blijven be staan ten einde aan den eisch der Be- graafwet fe voldoen. Voorgesteld wordt het recht voor een eigen graf voor onbepaalden: tijd te bepalen op 45 per grafruimte en voor vijftien jaar 30 per grafruimte. Opgemerkt zij, dat volgens de nieu we regeling ten hoogste drie lijken bo ven elkaar in één graf kunnen worden begraven. Berekend naar het gemiddeld aantal eigen graven gedurende de laatste 5 jaren, zijnde 18, wordt de jaarlijlksche opbrengst geraamd op ƒ810. (Raming volgens ons oorspronkelijk voorstel ƒ2100). Begrafenisrechten. Ten aanzien van deze rechten zij ver wezen naar de regeling der verschillen de klassen in ons voorstel van. Juni jl. Wij stellen U voor, deze rechten als volgt vast te stellen a. Voor een kind beneden het jaar 2.50. Raming 110 •b. voor een kind van 112 jaar ƒ5. Raming 90 c. voor een persoon van 12 jaar en ouder 10. Raming 1720. Samen 1920. Begraven op buitengewone uren. Raming 10. Opgraven en overbrengen van lijken. Op dezelfde begraafplaats ƒ20. Ra ming 60. Nar een andere begraafplaats ƒ30. Raming 120. Inschrijven en overboeken van het verkregen uitsluitend recht om lijken in een bepaald graf te doen begraven 3 Raming ƒ66. Gedenkteekens. a. Op eigen graven, ter oppervlakte van hoogstens 2.60 X 1.30 M. 15. Ra ming 300. b. Op huurgraven, ter oppervlakte van hoogstens 0.75 X 1 M. 7.50. Ra ming ƒ450. Onderhoud van bloemen en andere beplanting, alsmede van gedenkteekens. a. van beplanting voor eigen graven 3 voor 'huurgraven 1.50 b. van gedenkteekens voor eigen graven ƒ6 voor huurgraven ƒ4. Raming der opbrengst naar het ge middelde over den duur der begraaf plaats, welk gemiddelde eerst in den

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 1