;el I DONDERDAG 26 JULI gemeentebestuur feuilleton binnenland VIELS. tlbode No 174 61e Jaargang; 1 KLATERGOUD. -ƒ 15.12,/2 Kronen: p.00.42. DICHTEN. 5 Juli 1923: graanmarkt was he- een noteering, opge- 1 per 5 ons. per 100 stuks. g „Walcheren". rte bessen ƒ24.10 a essen 17.50 zure- witte bessen: ƒ8. RICHT. ind 765.9 te- Biarritz, a rod 743.4 te Ffapa- avond van 26 Juli lijke tot Westelijke 3f betrokken". Waar- Zelfde temperatuur. D A. lijkheden, Openbare faderingen enz. iederen avond bios- aanvang 8 uur. lag- en Zondagmid- )agelijks bioscoop avonds 8 uur. lag- en Zondagmid- ks concert van 8 ag Soirée dansante. Solistenavond. Dagelijks concert n Solistenavond. tkring „het Zuiden). Zaterdags, matinée waar >0CJ |1 :h weer, romer, na te hebben heerlijk angenaam gepar- 3IEKEN ER" ELMANN N Katwijk a/Rijn ame He voorkomende te verrichten, er jaar. Brieven Vliss. Courant". Ml» nart lelb. - Rotterdam egen plaatsen. PASSAGIERS N EN VEE. r. sriïtf t,b nr bekomtn Trai t. Eon Ym. oir 9 VLISS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PR1JS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco ijoor liet geheele rijk 2.50. Week-abon- ■nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. \fzonderlijk» nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS. Van 1—4 regels: ƒ1.10; voor iedere regel meer 26 "centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel pleniitaanfciedingen en dienstaanvragen yar. 15 regels 65 cent iedere regel meer if cent, bij contante betaling. Familieberichten, van 16 regels ƒ1.70, tedere regel meer 26 cent. DIENSTPLICHT. Vrijstellingen. De Burgemeester van Vlissingen brengt, ingevolge art. 44, tweede lid, van het Dienstplichtbesluit ter openbare kennis, dat bij beschikking van den Minister van Oor log, d.d. 19 Juli 1923, No. 40 V., aan Karei Pieternella Donsen, uit deze gemeente, in geschreven voor den dienstplicht lichting 1923, vrijstelling van den dienstplicht is verleend' voor goed met ingang van 1 Augustus 1923, wegens het verkeeren in een geval als bedoeld in art. 15, eerste lid, punt D. der Dienstplichtwet. (Het beklee- den van een geestelijk ambt of opleiding tot zoodanig ambt). Tegen deze beslissing kunnen vanaf he den binnen tien dagen bij de Kroon in be roep komen de ingeschrevene ,wien de uit spraak geldt, elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lichting ingeschre ven personen of de wettige vertegenwoor diger. Het verzoekschrift, dat met redenen om kleed moet zijn, moet worden ingediend bij den Burgemeester (ter Secretarie) dezer gemeente. De Burgemeester zorgt voor de door zending van het verzoekschrift. Vlissingen, 25 Juli 1923. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. HINDERWET. KENNISGEVING OPRICHTING MUNITIE- BERGPLAATS. Burg. en Weth. van Vlissingen, gezien de artikelen 6 en 26 der Hinderwet geven b.j dezen kennis, dat bij hen is ingekomen een kennisgeving van het Departement van Oorlog, ter zake van het voornemen tot het inrichten van de brandspuitberg plaats op het terrein van de Bomvrije Ka zerne, kadastraal 'bekend gemeente Vlis singen, Sectie E no. 1591, tot munitieberg plaats dat deze kennisgeving met de bijlagen te beginnen met Vrijdag den 27 Juli 1923 op de Gemeente-Secretarie, 3e afdeeling, ter visie zal gelegd worden dat ter openbare kennis zal worden ge bracht de plaats waar en bet uur waarop ten overstaan van een commissie uit het college van Gedeputeerde Staten van Zee land gelegenheid zal gegeven worden be zwaren tegen het oprichten dier munitie bergplaats in te brengen. Vlissingen, 26 Juli 1923. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris. F. BISSCHOP. BEKENDMAKING VERHUIZINGEN. Burg. en Weth. van Vlissingen herinne ren den ingezetenen aan het bepaalde bij de Algemeene Politieverordening omtrent de aangifte van verhuizingen binnen de gemeente Art. 14. Ieder, die binnen de gemeente verhuist, is verplicht binnen acht dagen na de verhuizing daarvan kennis te geven aan het gemeentebestuur ten bureele van het Bevolkingsregister. Wanneer het hoofd van een gezin ver huist, is hij bovendien verplicht de in het vorige lid bedoelde kennisgeving te doen "rangp. on Ext, G. VOó, Til, ÜNHOORN, Tol. 153 TERHOUT, Tol. 811, NEtEK, Tol.l 01 3!) Met het volste recht zei Greta. Er is geen hooger .goecl dan de eer. Wie niet zichzelf wit verliezen, moet om haar strijden met alle macht. Selstermann keek een oogenblik naar haar en glimlachte, Zeer interessant, zei hij dit philo- sophisch-juridisch betoog Geen der twee anderen lette op de zen uitval. Alies, vervolgde de advocaat, heeft hij zich laten welgevallen, ja„ den rechtstreekschen diefstal- van zijne meest waardevolle -goederen. Daar maakt de afzetter op zijn naam een kleine schuld, wat hij, zelf nooit heeft gedaan hij maakt die schuld in een herberg, waar de dader bekend was en niet scheef wenschte te worden aange zien... dit weinig -beteekenend-e, maar voor de beoordeeling van hef gebeurde beslissende voorval is voldoende, het noodlot op te roepen en in mijn cliënt -de uitbarsting van een verweer te doen opkomen, die helaas leidde tot een daad1, die de ambtenaar van het Open baar Ministerie als moord aanduidt Ik zou hem vrijspreken ri-ep Gre ta, levendiger dan hare gewoonte was, met schitterende oogen. Natuurlijk, izei de koopman, en knikte. Dat lijkt net op jou. Jammer, dat voor alle bij hem inwonende personen, dienst- en werkboden daaronder begrepen. In dit geval zijn de inwonende personen tot aangifte niet verplicht. Hij, die binnenshuis afzonderlijk een of meer kamers bewoont, wordt als hoofd van een gezin beschouwd. Het -hoofd van een gezin doet uiterlijk binnen 8 da-gen aan het gemeentebestuur ten kantore van de bevolkingsregisters, op gave van iederen persoon, die in het huis gezin wordt opgenomen of daaruit ver trekt, inwonende dienst- en werkboden hieronder begrepen. Dezelfde opgave moet geschieden door afzonderlijk levende personen, wanneer zij andere personen in hun huisgezin opnemen. De verplichtingen, in de twee voorgaan de alinea's opgelegd, vervallen, wanneer door den betrokken persoon zelf opgave is gedaan. Door een bevolkingscontroleur zal aan de huizen een nauwkeurig onderzoek inge steld worden of aan de hierboven genoemd- de bepalingen is 'voldaan indien dan blijkt, dat de bewoners nalatig waren, zal daarvan proces-verbaal worden opge maakt. Vlissingen, 26 Juli 1923. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Actie tegen de Vlootwet. Het Nationaal Arbeids-Secretariaat zal de anti-oorlogsactie tegen oorlog en oorlogsvoorbereiding een actie, welke sinds eenigen tijd reeds in gang was met kracht voortzetten, zulks naar aanleiding van -de jongste politie ke—gebeurtenissen betreffende de vloot- wefplannen der regeering. Uitgebreide maatregelen eijn door 't bestuur dezer vakcentrale genomen. De plaatselijke vakcentralen der in het N. A. S. belichaamde onafhankelijke vakbeweging zijn reeds met een en an der in kennis gesteld. Aan dezen is ver zocht om, in 'navolging van het Plaat selijk Arbeidssecretariaat te Amsterdam groote agitatievergaderingen te houden, met het doel krachtig te protesteeren tegen de Vl-ootwetpiannen der Neder- landsche regeering en in 't algemeen de arbeiders op te wekken om zich niet langer disponibel te stellen voor oor- logsvoorberei-dingsarbeid. Naar het bestuur van het N. A. S. is gebleken, wordt door de leden der bij deze centrale aangesloten onafhanke- lijke vak-beweging veel gevoeld, om aan deze agitatie en grootsch karakter te geven. De burgemeestersvacature te Rotterdam. Naar ,>de Maasbode" uit goede bron verneemt, zou mr. dr. J. Wytema, bur gemeester van Dordrecht, "zich bereid verklaard hebben de benoeming tot burgemeester van Rotterdam te aan vaarden. De „Tel." bevestigt dit bericht en voegt er het volgende aan toe Mr. dr. Wytema, die van liberalen huize is, 'heeft zich als een uitmuntend magistraat doen kennen. In -de weinige jaren gedurende welke hij het 'burgemeesterschap van Dord recht vervulde zijn installatie als zoodanig dateert van 20 April 1920 heeft hij- getoond een open oog te heb ben voor de belangen der Merwestad, die jn zoo menig opzicht parallel loopen met de belangen van Rotterdam. Veie maatregelen tot bevordering van den bloei vooral van het groote scheepvaartverkeer te Dordrecht zijn jullie vrouwen bij ons geen gezworenen -bent. Bij jou tenminste kon men wat beleven. Of het tot vrijspraak komt, zei Weisz, betwijfel ik. Maar de grondge dachte, waaruit juffrouw Greta haar vonnis zou willen vellen, schijnt mij toch volstrekt niet onjuist te zijn. Zoo als noodweer anders in het leven en in het recht wordt erkend, zoo m-oet er -ook een eere-noodweer zijn, welke hij mag gebruiken, die door een ander op een-igerlei wijze in zijne eer wordt aan getast. Of inderdaad mijn cliënt met dit schild kan worden gedekt, dat eischt nog heel wat studie en rifpel-ijke over weging. Vóór alles moet ik hem morgen in de gevangenis bezoeken. Ik ben vol spanning over 'den indruk, dien hij op mij, zal maken. Met een beweging van verontschul diging was Selstermann opgestaan," daar aan de deur werd geklopt en het hoofd van den bureau-bediende ver scheen. Ik benijd u om uw beroep, zeide Greta en keek den advocaat met voch tige oogen aan. Voor het recht der zwakkeren strijden, de waarheid uit— vorschen, waar ze in het duister ligt... er kan niets schooners zijn. U weet het, beste juffrouw Grefa, dat er ook niets m-oeilij-kers en in som mige omstandigheden niets ondank baardere is. Zijn wij beiden niet juist in zoo'n strijd gisteren van elkander ge gaan Inderdaad heb ik zelf het zoo onhandig aangelegd, als maar mogelijk aan het initiatief vam denn heer Wyte ma te danken. Wie de Merwestad in 'haar tegenwoordige gedaante kent en dan vergelijkingen treft met den- toe stand van enkele jaren geleden, dien zal het opvallen, dat veie verbeteringen Dordrechts deel zijn geworden en dat deze eeuwenoude stad bezig is als het ware een verjongingskuur te onder gaan. Nog zeer levendig herinneren we ons de ontvangst van de op excursie zijnde leden van den Neder-landschen Journa listen-kring te Dordrecht in Ju-li 1921, bij welke gelegenheid zij door mr. Wy tema ter stadhuize werden toegespro ken in een van groote vooruitstrevend heid getuigende rede. Vóór zijn -benoeming als burgemees ter van Dordrecht was de heer Wyte ma eenige jare-n- gemeente-secretaris van Haarlem. Opmerkelijk is het, dat ook mr. Zim merman, de onlangs afgetreden hoog ste magistraat van Rotterdam, vóór die benoeming 'het burgemeestersambt te Dordrecht vervulde. Afscheiding uit het georganiseerd overleg. Vanwege het bestuur van den bond van marine-onderoflicieren wor-dt me degedeeld, dat in de verleden week ge houden vergadering van de commissie voor georganiseer-d overleg zeemacht, de vertegenwoordigers van den -bond van marine-onderofficieren de verkla ring hebben afgelegd dat zij, op grond van de opgedane teleurstellende erva ringen, aan hun hoofdbestuur het voor stel zullen doen zich uit het georgani seerd overleg terug te trekken. Twee nationale Feestmarschen. Bij den muziekuitgever M. J. H. Kes- sels te Tilburg zijn verschenen Twee nationale Feestmarschen, speciaal ge componeerd voor uitvoeringen bij gele genheid der a.s. Jubileumfeesten van H. M. Koningin Wilhelmina. De titels zijn „Holland Jubelt" en „Neêrland en Oranje". Beide marschen zijn van tekst voor zien en kunnen derhalve uitgevoerd worden door muziekkorpsen met toe voeging van een aantal zangers (even tueel schoolkinderen). De marschen zijn bo.halve voor har monie en fanfare, ook voor piano uitge geven. Het Trio van „Holland Jubelt" is af zonderlijk verschenen als Ode aan 't Oranjehuis, voor mannen- en gemengd koor, en is geschikt voor iedere uitvoe ring, waarop men aan 't nationaliteits gevoel uiting wil geven. Vereeniging van Nederlandsclte Brandverzekeraars. Door bovengenoemde vereeniging is aan alle gemeentebesturen in Nederland een circulaire verzonden. Het betreft hier een actie om de schooljeugd op de gevaren van het spelen met vuur te wij-zen. Geschiedt zulks in vele staten van Amerika van overheidswege in den vorm van verplicht schoolonderwijs volgens een van staatswege uitgegeven handleiding, zoo zal in Holland een 'dergelijke daad van een particulier lichaam dienen uit te gaan en be schouwde bovengenoemde vereeniging zich hiertoe als aangewezen. De Veree- niing tot bescherming van dieren met hare bekende schilden tot voorbeeld stellende heeft bovengenoemde veree niging besloten op alle scholen in Ne derland een tweetal platen te plaatsen, waarin het gevaar dat door een bran- was, en ben daardoor schuld aan den afloop. De overtuiging, dat u op een valsch spoor is de ijver, waarmee ik juist om u voor de eer uwer geheele familie zou willen optreden, heeft mij veel heftiger en onbedachtzamer doen zijn, dan ik had mogen worden. Het heeft mij sedert gisteren zoo berouwd en ik zou u hartelijk willen verzoeken, mij fe vergeven, wat ik verkeerds heb gedaan. Ik heb u niets t-e vergeven. U is voor uwe meening opgekomen, ik voor de mijne. En daarin zal zich van giste ren op heden wel niets hebben veran derd bij u evenmin als bij mij. Daar om bestaan de tegenstellingen, die ons scheidden, ook thans nog even goed- als gisteren. En moeten die tegenstellingen ons dan inderdaad scheiden, juffrouw Gre ta O, ik heb gisteren zelf in overijling en in opgewondenheid zoo iets gezegd. Maar kunnen wij dan niet op dit punt van meening verschillen en elkander toch na staan, zóó na als twee men- schen elkander in het leven maar kun nen zijn Mijn gevoelen jegens u is het zelfde gebleven, mijnheer Weisz. Daar voor gevoel i-k -dat, wat ik meen, ook te diep. Maar het is toch verschillend, wat wij voor elkander gevoelen. Het zijn geene kleinigheden, 'zooals dage lijks komen en verdwijnen waar men zich glimlachend overheen zet en de tegenspraak van den ander kalm als gevolg van de zelfstandigheid van het dend-e lucifer of sigaret kan ontstaan, aanschouwelijk word-t voorgesteld. Het mag niet overbodig geacht wor den, dat vele gemeentebesturen voor deze voor ons land geheel nieuwe aan gelegenheid warm gemaakt worden terwijl ook in onderwijzerskringen zoo veel mogelijk belangstelling voor de zaak dient te worden opgewekt. Een nieuwe reddingboot-installatie. Gisterenmorgen is in tegenwoordig heid van de Scheepvaartinspectie, ver tegenwoordigers van de groote scheep vaartmaatschappijen en leeraren der Zeevaartschool op 't terrein van Braats Machinefabrieken aan de Doklaan te Rotterdam een goed geslaagde proef genomen met de nieuwe reddingboot- installatie met vier-inrichting. Zoo als men wet is dit een nieuwe vinding van deze fabriek. Eerst liet men de instal latie werken met een onbemande boot. Slechts een handle werd overgehaald en de davits draaiden de boot buiten boord, waarna automatisch langzaam gevierd werd. Nadat de boot weer in haar oorspronkelijken staat was terug gebracht, werd de proef herhaald.Weer draaide de boot buiten boord en nadat deze ter hoogte was gekomen van het plankier, dat het dek voorstelde, klom men 50 man in de reddingboot. De laatste man zette eerst de vierinrichting in werking en klom vervolgens zonder moeite in' -de langzaam dalende boot. De proef slaagde naar wensch. Wan neer het schip een hellenden stand in neemt, kan men door een speciale torn- inrichting dit bezwaar ondervangen. De aanwezige deskundigen lieten zich zeer gunstig uit over het behaalde resultaat. Intusschen zullen proeven, aan boord van schepen genomen bii eenigszins heiig weer, het practisch nut dezer nieuwe vinding beter kunnen aantoonen dan de proeven van den wal in de rivier genomen. Eerst dan zal men een- eindoordeel kunnen vellen over de wenschelijkheid van algemeene toe passing dezer verbetering. 'De heele installatie zelf is betrekke lijk eenvoudig. Algemeene bond van politie-personeel. Te Arnhem is Woensdag -de drie- daags-che algemeene vergadering be gonnen van den Alg. Bond van Politie personeel in Nederland. De voorzitter herinnerde in zijn ope ningswoord aan den algemeenen eco- nomischen toestand in Europa. Van be lang is dat de vakbeweging krachtig genoeg blijkt om het hoofd te bieden aan de economische toestanden. Het ledental van den Bond is gedaald van 5200 tijdens bet vorige congres op 4700. Het jaarverslag gaf tot uitvoerige gedachtenwisseiing aanleiding. Het weer in Juni. Door het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bildt is het volgende overzicht op gemaakt -betreffende het -weer in de maand Juni Evenals in Mei strekte zich geduren de de geheele maand Juni ten W. van Europa -een gebied van hoogen druk uit, waarvan het centrum meestal ten N. of ten Noord-Westen van de Azoren gelegen was. Over Noord-Weste lijk Europa trok een vrij groot aantal meest ondiepe depressies. H. t. 1. wa ren gedurende de geheele maand N.W. lijke en in de derde dekade ook W .-lijke winden veel talrijker dan gewoonlijk in de -eerste drie weken was de gemid delde windkracht iets grooter dan normaal. individu neemt Haar vader trad weer binnen. Hij nam de twee nauwkeurig op. Nu, toen jullie met je belangwek- kend-en moordenaar klaar Dan kon den we misschien, waar het oogenblik zoo gunstig treft, ter afwisseling over je beiden zelf praten. Ik zie met genoe gen, 'dat door de spannende rechtsvra gen je wangen rood en warm geworden zijn en jullie niet meer zoo stijf tegen over elkander staat als straks. De zaak is dus weer tusschen jullie in orde 'Hij bleef, de handen in de zakken voor de twee staan en keek goed ge luimd van de een naar den ander. Nu, hoe zou het -dan zijn, Greta, als wij den grooten verdediger wat voorschotlauweren toestonden en in er kenning van zijn verdiensten verloving gingen vieren Greta zweeg. Nu dan Wat is er gebeurd Je bent toch anders niet zoo kleingeestig. Ik heb het u gisteren reeds gezegd, vader, wij passen niet bij elkaar. Selstermann keerde zich naar mr. Weisiz en riep geërgerd Begrijpt u dat Ik begrijp, het niet Ik begrijp het, zei Weisz eenvou dig, zij- het dan -ook met bedrukte stern. Ik begrijp het en eerbiedig de -beslis sing van juffrouw Greta, hoe zwaar het miji ook treft. Ik kan slechts hopen, dat deze beslissing niet eens voor al geldt, dat de toekomst er nog verande ring in kan brengen Dus, om zoo te zeggen, in eerste Gemiddeld over -de geheele maand was de temperatuur overdag ruim 4 het dagelij-ksche maximum ruim 5° en het minimum 3 a 2 beneden de nor maal in de tweede dekade waren de afwijkingen nog iets grooter. De maand was derhalve nog veel kouder dan Juni 1916, de koudste Juni-maand sinds 1849, toen deze afwijkingen resp. ruim 3", 4 a 3° en 2° bedroegen. Thans be droegen de dagelij-ksche schommelingen gemiddeld slechts ruim 6° tegen nage noeg 9° normaal. Den 19en kwam nog nachtvorst v-oor en werd op eenige plaatsen in het W. en N. een lager mi nimum der luchttemperatuur bereikt, dan in vorige jaren was voorgekomen te Akkrum .zelfs 0.8" C. De hoeveelheid neerslag gemiddeld over het geheele land bedroeg 46 mM. tegen 57 mM. normaal .in de laatste twee weken kwam weinig regen voor. Onweer werd in deze maand nagenoeg niet waarge nomen. Het aantal uren met zonneschijn gemiddeld over de vijf hoofdstations bedroeg slechts 111 tegen 184 uren nor maal de drie dekaden telden resp. 33 35 en 43 uren. Het geringst aantal uren in Juni te De Bilt sinds 1899 kwam in 1907 voor met 98 uren. In zijn betrekking geschorst. In ver-band met administratieve on regelmatigheden is de rijksbouwmees ter voor het toezicht op de onderwijs gebouwen, te 's-Gravenhage, sedert eenige dagen in zijn betrekking ge schorst. Éen rechterlijk onderzoek is gaande om uit te maken of van meer dan slordigheid in de administra tie sprake is. Het bericht hiervan, dat blijkbaar ook reeds buiten den werk kring van den betrokkene is doorge drongen, heeft diens -omgeving diep geschokt. VOORSTELLEN AAN DEN GEMEENTERAAD. Door Burg. en Weth. zijn nog de volgende voorstellen aan den gemeen teraad gedaan Naar de inspecteur van het lager on derwijs in de inspectie Middelburg ons heeft bericht, is bij circulatie van den minister van onderwijs, kunsten en we tenschappen van 26 juni 1923 no. 6290 afd. L. O. A. de zoogenaamde „soepele toepassing" van artikel 3 der Leer plichtwet ingetrokken en moet daar door dit artikel (betreffende de ver plichting tot het volgen van een ze vende leerjaar) in vollen omvang wor den toegepast. Als gevolg hiervan is het getal leer lingen, dat -bii den aanvang van den nieuwen cursus voor de centrale zeven- de-klasseschool is ingeschreven, geste gen tot 179, tegen 113 bij den aanvang van den vorigen cursus. Deze school echter biedt geen ruimte voor zooveel leerlingen. Twee klassen zouden aan de school moeten worden toegevoegd', waarvoor ter plaatse aan de Bouwen Ewoutstraat geen gelegen heid bestaat. Ook het aantal leerkrachten zou met twee moeten worden vermeerderd, die volgens de gewijzigde bepalingen der lager onderwijswet 1920, als supple- toire onderwijzers, voor rekening -der gemeente zouden komen. Wat de aangiften der nieuwe leerlin gen voor de andere scholen voor ge woon lager onderwijs betreft, deze zijn van dien aard geweest, dat deze scho len bij den aanvang van -den nieuwen cursus het volgende aantal leerlingen zouden tellen School A 174 B 183 C 170 D 168 E 199 F 166 G 168 H 223 en 1 232. Vijf scholen dus, nl. A, C. D. F en G zouden geen 180 leerlingen tellen (het instantie1 afgewezen wij beiden iachte Selstermann iets geprikkeld. Nu, mij moet -het goed zij-n, als u genoeg geduld hebt, op de luimen van een hard vrouwenhoofd te wachten. Ik heb wat dringendere te doen, dan mij met de kronkelpaden en de gangen van harts aangelegenheden bezig te houden 1 Sensal is er geweest, zei hij op an deren toon, hij heeft mij op mijn ver zoek opgave van het verlies -gedaan, dat zich na het voorloopig nu reeds ta melijk betrouwbaar onderzoek, laat vaststellen. Ik zal je beiden niet met prozaïsche getallen lastig vallen. Maar 'de historie komt mij verbazend duur te staan. W-ij zullen Greta's wijzen raad opvolgen en aan -belangrijke bepalingen moeten denken. Ik zal er mee beginnen, dat ik, hoe ongaarne ik het eigenlijk doe, van den eersten af de drie jongste bedienden op het kantoor ontsla. Jo- han's post zal ik ook onvervuld laten. Met een kalmen handdruk nam Greta afscheid van Weisz en ging in het kas sierskantoor. Selstermann stond aan zijn schrijf tafel -en keek peinzend voor zich. Een drommels harde kop fluis terde bij. Daar werd reeds weer geklopt en zijn zoon trad binnen. Hii was in te genstelling met gewoonlijk zeer be scheiden en stil. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 1