T nen Planken Ie ZOMERFEEST Badplaatsen t )OLO, VRIJDAG 29 JUNI ekt de Gle Jaargang; PLAATS AMER, HUTTINGEN ER ZOON. -Artikelen gulden. n V1E1SJE GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON KLATERGOUD. ;zelschappen van tot 36 personen, NO 131 •I92sa—' rsoons-Auto's van \N BONTE. B'reskens Brugge- erug kost slechts- per persoon. htingen bij, TIM- Schoondijke eii sone te Oostburg, evraagd. Brieven 'Ur. Vliss. Cour." •and milde wonden, n en -voeten, huid, pijnlijke - en uitwendige ;neest men met joer's Zalt Maria Wortel- ide Pekela. ar a 75 cent bij verkoopers van Artikelen. te Vlissingen, a.s. door Heer uize, midd. leeft, keurig gemeub. n Slaapkamer, zonder pensi- met cond. onder „Vliss. Courant". wij steeds o r r a a d meting en prijzen, VALTJES voor eining Aanbevelend, 1FFIEBOONEN. 3. 5T. tUlMEN OEK. JIKER EKOFFIE. i.H. Dommisse YPARK 46. :0-FABRIEK. gen, niet beneden Hobeinstraat40 uur). m i^viari ddelb. - Rotterdam elegen plaatsen. VN PASSAGIERS EN EN VEE. ili T. HU T.B. Ill 8 8 r. ü«r< TB. Dit tfl bekomen Tram :van 'ranap. «c Sx|, o. VOa, i«l EENHOORN, T«l. 163 )3TERHODT. Tel. 8» PniTBNHKK. T.1.101. Fantoom het YV_sta- het uittreksel net Maandag. VUSS1NGSCHE COURANT DIENSTPLICHT. Vrijstellingen. De Burgemeester van Vlissingen brengt, ingevolge art. 44, tweede lid van het Dienstplichtbesluit ter openbare kennis, dat bij beschikking van den Minister van Oor log, d.d. 22 Juni 1923, no. 122 V., aan Hendricus Potters, uit deze gemeente, lich ting 1923, voor goed vrijstelling van den dienstplicht is verleend, met ingang van 1 Augustus 1923, wegens het verkeeren in een geval, als bedoeld in art. 15, eerste lid, punt ,D., der Dienstplichtwet (Het beklee- den van een geestelijk of een godsdienstig- menschlievend ambt of opleiding tot zoo- dani" ambt). Tegen deze beslissing kunnen vanaf he den binnen tien dagen bij de Kroon in be roep komen, de ingeschrevene wien de uit spraak geldt, elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lichting ingeschre ven personen of de wettige vertegenwoor diger. Het verzoekschrift, dat met redenen om kleed moet zijn, moet worden ingediend bij den Burgemeester ter Secretarie dezer ge meente. De Burgemeester zorgt voor de doorzen ding van het verzoekschrift. Vlissingen, 29 Juni 1923. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. KAMEROVERZICHT. Tweede Kamer. Vergadering van Donderdag. Hanze-crediet. Minister De Geer is nogal aardig gedraaid door aan zijn ontwerp een aigemeene strekking te geven, en zijn draai werd al spoedig gevolgd door meer gedraai. De eerste die daaraan deelnam was de heer Van der Waerden. die in eerste instantie al verklaard had dat hij prin cipieel geen bezwaar had maar een ai gemeene regeling wilde. Hij had dus zijn zin en al was het zonder geestdrift, hij 'kon verklaren dat de sociaal-demo cratische fractie vóór het ontwerp zal stemmen. Wat de heer Van Gijn wilde was wederom niet duidelijk. De heer Dres- selhuijs draaide ook al bij al was hij- niet geheel tevreden. Dito de .heer Mar- chant. En natuurlijk de heer Schokking. Alleen de heer Kersten bleef overeind staan Van de overigen kan gezegd worden dat zij het ontwerp aanvaardden om dat de scherpe politieke puntjes er af genomen waren. Het ontwerp werd aangenomen met 74 tegen 3 stemmen. Alleen tegen de heeren Kersten, Braat en mej. Van Dorp. België en Nederland. Onder het opschrift Totaal ver keerd, schrijft het „Laatste Nieuws" van 28 Juni in Kronyk van den Dag „Zondag 1 Juli heeft het kongres van den Belgischen Zeevaartbond te Gent plaats. Deze kring zou de sympa thie van alle Belgen moeten hebben, maar hij legt het er niet op aan. Zoo lazen wij in het laatste nummer van zijn orgaan een artikel, waarin nog im mer gebazeld wordt over zaken in ver band met de Schelde en zoo zonderlin ge oplossingen worden voorgesteld, dat deze in de oogen van onze Noorderbu ren als een overblijfsel moeten schijnen van het beruchte aanhechtingsplan van Hollandsch grondgebied, destijds door ii) Ik hoop, dat u gelijk hebt, ant woordde het meisje zeer ernstig en bleef staan. Maar, vergeef me, ik wil in -elk geval terstond naar Lore. Ik weet dat zij niemand heeft op de wereld. Ik zou niet rustig kunnen worden, als ik niet tot haar ging. In zoo'n oogen- blik denk ik me, mag een mensch niet heelemaal alleen zijn. Kan men al geen troost geven, -die van eenige waarde kan zijn, zij is toch niet heelemaal al leen. Zwijgend drukte hij haar de hand en ging met zijn eigen gedachten, die door het gesprek nieuwe aanlcnoopingspun- ten kregen, naar het huis van Selster- mann. En weer als onlangs moest hij Greta's -helder inzicht in de dingen be wonderen. Had haar verstand niet ter stond- het punt aangegrepen, waarop 't naar zijn meening alleen aankwam Moest niet een schuld in de zaak de oorzaak van den dood van den man zijn, die anders, voor zoover hij van de dochter kon vernemen, een terugge trokken, onberispelijk leven geleid had Want zijn liefde voor zijn eenig kind, voor de eenige levensgezellin, had hem toch eerder met duizend ban den aan d-it leven moeten binden. Er moest dus iets zijn, dat hem, juist inge volge deze liefde, .tien dood deed ver- het Comité de politique national de wereld ingezonden. Ze vragen nu wel geen land- meer, doch België zou moeten heer en mees ter wezen over het Scheldewater, bin nen de oevers, tot aan de zee, met deze bijvoeging, dat 'het -op de, oevers ook alle werken zou mogen oprichten, zelfs in Holland, tegen de enkele verplichting de eigenaars te vergoeden. Hoe is het toch mogelijk, dat zoo'n dwaas gestook blijft voortduren Wij hopen, dat een demokratische regeering eens en voor goed- dat monster, hetwelk wantrouwen en tweedracht baart, den kop zal indrukken." Ned. Oudheidkundige Bond. Te Nunspeet is de aigemeene verga dering gehouden van den Ned. Oud heidkundigen Bond. De heer dr. J. Kalf -heeft een rede ge houden, waarin hiji zeide dat er geluk kig, naast veel ongunstigs, ook van en kele verblijdende dingen melding te maken valt. De Haagsche monumenten verordening, die, op eenvoudige manier, voor zoover dat mogelijk is, een monu mentenwet vervangt, vond navolging te Amersfoort en Vlissingen, in welke laatste plaats zij al dadelijk kon dienen om de oude Beurs met zijn zoo mar kante silhouet voor ondergang te be waren. Mochten steden, waarin nog zooveel meer oude architectuur l spaard bleef steden als Delft en Dordrecht, Leiden, Haarlem, Hoorn, Enkhuizen enz. enz. toch spoedig be grijpen hoezeer het in haar belang zou zijn, -ook economisch met het oog op vreemdelingen-bezoek door een derge- lijken eenvoudigen maatregel haar ste denschoon te beschermen. De Provinci ale Zuid-Holiandsche Archeologische Commissie -d-eed dan ook een uitnemend werk door bij de gemeentebesturen in hare provincie op het vaststellen van zulke verordeningen aan te dringen. Staking op het stoomschip „Rotterdam" 'Het kwam den laatsten tijd herhaal delijk voor, dat een deel der -beman- ninegn van de booten van de Holland- Amerika-lijn, die op Amerika varen, na aankomst in New-York -deserteerden een massa-desertie van 100 en meer le den van het personeel waren niet bui tengewoon. Aan de bemanning werd een geodeelte der gages, -de zooge naamde afstandsnood, uitbetaald. Na'te TJew-York te zijn aangekomen, trokken zij er tusschen uit om daar werk te zoeken, wat hun vaak gelukte. De di rectie meende maatregelen hiertegen te moeten nemen en bepaalde, dat de gages niet eerder uitbetaald zouden worden, voordat men de haven van New-York voor de terugreis had' ver laten. De bemanningen gingen hierme de niet accoord. Zij weigerden de rol te teekenen voor het stoomschip „Rot terdam". Zoodoende is gisterenmiddag een staking uitgebroken, d'ie ongeveer 500 man omvat. Scheepsbouw. Door Burgerhout's Machinefabriek en Scheepswerf te Rotterdam is afgele verd aan de firma Constants te Londen de groote baggermolen No. 74, welke bestemd is voor het baggeren van de onderste laag uit den put voor het 60.000 tons drijvende droogdok voor Southampton. De molen, welke een lengte heeft van 200 voet bij een breedte van 34 voet 10 duim, draaide de vorige week proef v-oor den wal en wer-d direct, daarna overgenomen door de eigenaars en zeeklaar gemaakt. kiezen boven een verder leven, daar het laatste dat -kind- zorgen, schande en ■oneer zou hebben gebracht. Geen twijfel, hij was op het rechte spoor. En opnieuw gevoelde mr. Weisz, hoe zeer hij Lore's lot beklaagde, deson danks zekere verlichting bij de ge dachte aan -de verdenking, die hij koes terde. Want in gelijke mate, als deze het aandenken van den d-oode be schuldigde, bevrijdde hij de leden der familie, die hem, terwiile zijner liefdé voor Greta, zoo dierbaar was. Selstermann kwam hem reeds -bene den aan de deur van zijn privaat kan toor tegemoet. Hij zag er vermoeid uit en wierp een snellen, onrustigen -blik op het gelaat van zijn bezoeker, toen hij dezen een stoel en sigaren presen teerde. Mr. Weisz sloeg de laatste dankend af en zei zeer ernstig Mijnheer Selstermann, het nood lot heeft mii sneller dan ik ooit had gedacht, een blik in den -geheimen sa menhang laten slaan, waaruit wellicht de duistere gebeurtenissen in uw huis zijn te verklaren. Het schijnt, dat hij, dien wij zochten, zichzelf gevonnist heeft, voordat iemand van ons zelf aan hem gedacht had. De koopman was bleek geworden en greep met de hand naar de stoelleu ning, zonder zij-n aandoening te kun nen verbergen. t— Wat is er vroeg hij, kort. Uw -kassier Muller is doodgescho ten gevonden, antwoordde Weisz en Het vaartuig is gebouwd volgens Lloyds hoogste klasse en uitgerust vol gens de Boardi of Trade de construc tie van het toaggerwerk is in verband met de enorme baggerdiepte van 75 voet onder water, zeer zwaar gehou den. De machine, welke een vermogen van circa 560 I.P.K. ontwikkelt, alsme de de ketels werden door Burgerhout's Machinefabriek en Scheepswerf te Rot terdam gemaakt. MORGEN ZATERDAG „STRAND HOTE L". „SANATORIUM ZEELAND". Aan de Prov. Staten is het volgend adres gezonden -Het bestuur -der vereeniging „Sana torium Zeeland" vermeent, naar aan leiding van de behandeling van zijn re quest d.d. 1 Juni 1922 om borgstelling voor rente en aflossing van het benoo- digde oprichtinpskapitaal en mede op grond van de sedert dé voorbereiding en indiening van dit request zeer ge wijzigde oeconomische omstandighe den, nogmaals zich tot uw college te moeten- wenden. De in meergenoemd adres met bijla gen vermelde overwegingen van medi- schen en finantieelen- aard' zijn door ons nog eens ernstig gewogen en ge toetst aan- de sedert de -indiening ge wijzigde toestanden, rekening houden de met een bereikbaar noodzakelijk doch bevredigend minimum. De medische basis was een sanato rium van- 100 bedden, waarbij van de overweging werd uitgegaan, dat dit aantal algemeen geoordeeld werd de relatief goedkoopste exploitatie te waarborgen en voor onze provincie noodzakelijk zou blijken te zijn. Ook thans nog wordt een aantal van 100 bedden ais het meest gewenscht be schouwd. E-venweli werd besloten, dat de allereerste opzet gericht zou zijn oo een bereikbaar minimum van 50 bedden en wel zoodanig, dat uitbrei ding door paviljoens een toekomstige yergrpqting zeer eenvoudig kap tot stand brengen. De praktijk zal dan ver der de grootte bepalen, die zonder twijfel onze eerste opzet zal bereiken. Deze nieuwe oriënteering heeft de mogelijkheid van- oprichting zeer bin nen het bereik van de vereeniging ge bracht. Was toch in eerste instantie voor een sanatorium van 100 bedden een jaarlijksche annuïteit van ƒ42980 noodig. thans zal dit bedrag afge zien nog van zeer verlaagde bouwkos ten reeds tot ongeveer de helft wor den gereduceerd. En mocht onze mee ning door dP praktijk bevestigd wor den en derhalve uitbreiding tot 100 bedden noodzakelijk blijken, dan zal de provincie naar onze vaste overtuiging evenals het Rijk medewerken om de uitbreiding tot stand te doen komen -en aldus in de gebleken behoefte te voor zien. Dan toch zal bewezen zijn, dat de provincie bij dezen eersten opzet geen risico heeft geioopen. Wat de medsche zijde van het vraag stuk betreft het volgende Sinds ons laatste adres is verzonden zijn stellig nog enkele gegevens voor een goede beoordeeling van het al of niet noodig z;:n van een nieuw sana torium aan den dag gebracht. keek hem vol spanning aan. Met een onwillekeurigen, haastigen ruk draaide Selstermann zich naar de deur van -de kamer, waar de kas was. Er is nog een middel, mij te 'bevrij den, hoorde hii den ouden man zeggen, toen hij wegsnelde. Muller vroeg hij, een oogen- blik verward. Muller Toen kwam er plotseling iets als een stille -blijdschap over hem. Het was hem, als of de volle druk, die dien hee- len nacht op hem had -gelegen, met een -enkele ademhaling van zijne borst was weggenomen. Elke vrees, die hij aan den naam van den kassier verbond, scheen geweken... ook al het overige, oudere, dat op het huis rustte, wat zijn vrouw drukte, wat zijn zoon er mee in had betrokken... alles was daarmee in orde -gebracht. En juist hij;, van wien hiji nog gisteren onaangenaamheden in die richting had ondervonden en ver wacht had, wees hem zelf den weg. Ja, die knappe rechtsgeleerden. Dat alles was hem bliksemsnel door bet hoofd gegaan, zonder dat het spel zijner gelaatstrekken den waarnemer er iets van had verraden. Wat Muiier zei Selstermann nu op den toon van welwillende deelne ming en menschlievende ontroering. Hm, hm, ik heb het den laatsten tijd herhaaldelijk gezegd, dat de man zwaar overwerkt was, rust behoefde... maar hij wilde het niet toegeven hij liet zich niet wegdwingen. Maar dat de zenuw achtigheid zoo erg was, had ik nooit vermoed. De Verzekeringsraden hebben thans zeer scherp de scheiding getrokken tus schen werkeliike sanatoria en inrich tingen, die geen sanatoria zijn, maar een tijd beschouwd werden als gelijk waardige inrichtingen, wat ze inder daad' -niet zijn. Daardoor is ook duide lijk geworden, dat er ondanks onbezet- tP plaatsen in enkele groote inrichtin gen toch gebrek aan plaats voor die patiënten was, die op een bepaald sa natorium waren aangewezen. Verschei dene sanatoria werden sedert dien uit geschakeld. De meest recente cijfers ziin de volgende, die bekend zijn ge maakt door dp Ned. Centr. Vereeni ging op 15 Februari 1923 waren er van de beschikbare 1379 bedden 89 on bezet; er stonden 153 patiënten op de wachtlijsten. In het onlangs uitgekomen jaarver slag van het sanatorium te Hellendoorn staat op blz. 23 „Aan het einde van dit verslag moge met een enkel woord een zaak worden besproken, die in het afgeloopen jaar meer dan eenmaal ter sprake kwam de vraag nl. of er in Nederland nog, wel behoefte aan meer sanatoriumruimte bestaat. Deze vraag moet naar mifne meening met de meeste stelligheid bevestigend beantwoord worden. Er zijn in de laatste jaren op verschillende plaatsen kleinere inrich tingen geopend, slecht toegerust met vaak onvoldoende geneeskundige ver zorging. Daardoor en, doordat door bijzon-de re omstandigheden er in enkele groo- tere sanatoria nu en dan plaatsen on bezet waren, mag -de indruk zijn ge vestigd, dat er -overvloed' van plaats ruimte is. Inderdaad is dit niet het ge val. Tal van lijders, voor wie plaats is gevraagd in een van de grootere in richtingen, moeten maanden wachten voor zij kunnen worden opgenomen. Geheele groepen van onze bevolking en geheele landstreken wachten nog op sa natoria. Uit het feit, dat tot dusverre de opening van geen enkel sanatorium het plaatsgebrek in de andere inrichtingen heeft weggenomen, mag worden opge maakt, dat het beschikbare aantal plaatsen nog niet voldoende is. En de directeur-geneesheer van het sanatorium Hilversum, -dr. Wessel, zegt in zijn onlangs verschenen jaarverslag: „De wachtlijst was wel eens van dien aard, dat wij nu en dan ali over uit breidingsplannen gingen piekeren." Dergelijke uitlatingen zouden ge makkelijk met meerdere van dien aard zijn aan te vullen. Wij kunnen dus nogmaals consta- teeren, dat de -deskundigen het er over eens zijn, dat er plaatsgebrek is, dat dus algemeen gesproken, een nieuw sanatorium in een behoefte zal voor zien. Op de behoefte speciaal voor Zeeland, de zoo geïsoleerde provincie, met hare slechte reisgelegenheden en ook met het oog op den tegenzin van de Zeeuwen om ver van huis te igaan, behoeft o.i. niet verder te worden in gegaan. Ten slotte de bouwkosten, die in ons verzoek van 1 Juni 1923 werden ge raamd op 7500 per bed. Deze cijfers werden verzameld ein-de 1921 en begin 1922, terwijl sedert dien een zeer sterke daling der bouwmaterialen heeft plaats gehad en ook -de loonen aanmerkelijk zijn gedaald. Om aan uw college een nauwkeurige raming van kosten voor een inrichting van 50 bedden over te leggen, zou een ontwerp met begroo ting aan een architect moeten worden opgedragen, waarvan de zeer aanzien- En u -denkt aan niets anders dan zenuwachtigheid vroeg Weisz vol spanning, U denkt er niet aan, -dat hier een diepere oorzaak, een schuld aan ten grondslag zou kunnen liggen Selstermanns blik hing loerend en spottend aan het argelooze gelaat van den advocaat. Maar... zei hij met iets als ver ontwaardiging, maar, mijnheer de ad vocaat, h-oe zou ik aan zoo iets kun nen denken. Dat ware immers de her innering aan mijn ouden, door en door eerlijken Muiier onrecht aandoen in het eerste uur, dat -hij niet meer hier in huis is. Hij toch was de eerste vertrouwens man van -de firma. En u rekent het voor volkomen uitgesloten, vroeg mr. Weisz -dringend, dat hij dit vertrouwen misbruikt heeft, dat toch juist daartoe de 'beste -gele genheid bood Uitgesloten, zei de koopman op den toon van de stelligste overtuiging. Geen gedachte er aan. Maar de jonge jurist had- zich reeds te zeer met de gedachte bezig gehou den om er zoo zonder meer afstand van te doen. Juffrouw Lore Muller, vervolgde hij-, die straks bij mij was, omdat zij niemand anders kende, tot wien zij zich durfde wenden, heeft mij- verzocht, al het mogelijke te doen om de haar ge heel onbekende doodsoorzaak op te sporen. Zij heeft zelfs hartstochtelijk van mij verlangd-, de -waarheid aan het licht te brengen. Zij verklaarde mij, dat zij dat beschouwde als een heilige op- 1NGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN. GRATIS een zakje A. J. P's Grenadine- Saus in ieder pakje A. J. P's Amandeltjes-Pudding. TIJDELIJKE RECLAME 1-i.jke kosten door -de vereeniging moet kunnen, worden gedragen. In Friesland is evenwel in 1922 een sanatorium voor 100 bedden opgericht te Appelscha. De bouwkosten zonder aankoop van grond hebben bedragen 325.000, w.o. de on kosten voor aanleg van een weg ad 15000. Waar blijkens de finantieele toelichting op ons vorig request de bouwkosten oer bed op 7500 werden gesteld' en ir. -de Graaf, adviseur van den minister van arbeid, de gespecifi ceerde berekening niet te laag achtte, rekening houdende tevens, dat de aan koop van grond niet 'in het bedrag van Appelscha is begrepen en dit sanato rium semi-permanent is, zouden we thans met volle gerustheid het bedrag per bed willen fixeeren op 6000, zoo dat voor den opzet van thans een kapi taal- noodig wordt geoordeeld' van 300.000. Alhoewel niet uitgesloten is, dat bij onderhandeling thans een voordeeliger rentetype kam worden verkregen dan in ons vorige request bij de berekening aangenomen, zoo zouden we aan den zekeren kant willen blijven en voor de annuïteiten een rente van 5/2 willen genomen zien over een tijd van 60 jaar. De jaarlijksche garantie, die daarbij dan van de provincie door ons wordt verzocht, zou beloopen een som van ƒ17200. De verpleegprijs van een enikel sa natorium is sedert ons vorig schrijven verlaagd o.a. voor Herwonnen Levens kracht. De te hooge prijs van 6 per dag gaf uw college de overtuiging, dat verlaging hiervan het plaatsgebrek -in sanatoria zou doen eindigen. De prak tijk heeft blijkens de ontvangen inlich tingen U niet in het gelijk gesteld. De verpleegnrijs per dag is in de meeste inrichtingen onveranderd' ge bleven, zoodat de berekening van ont vangsten geen verandering behoeft te ondergaan. Evenwel zal verlaging ge lijken tred houden met den werkel-ijken kostprijs en verlaging derhalve de winstmarge intact laten. Het aantal t.b.c.-Iij-ders heeft begrij pelijkerwijze geen verandering onder gaan. die van invloed mag worden ge acht op onze berekeningen en opzet. Daarentegen is het consultatiebureau voor Zeeland in April jl. in werking ge treden en zal, thans voor onze provincie de drang naar sanatoriumruimte een stijgende lijn vertoonen. Tenslotte zij het ons vergund U er op te wijzen, dat deze provincie bij het verleenen van hulp aan inrichtingen reeds de weg van garantieverleening is opgegaan en o.a. de Zeeuwsche stich ting „Vrederust" krachtdadig haar doel hielp bereiken. Wij vleien ons dan ook met de gedachte, dat -de Statèn van Zeeland het bereikbare mogelijke op dit ons gebied voor zijn gewest zal willen helpen tot stand brengen. Wellicht ten overvloede merken wij nog op, dat de geestelijke verzorging der verpleegden naar onze vaste over tuiging in den meest ruimen zin verze kerd is. Niettemin zijn wij gaarne bereid, indien zulks -door U noodig wordt ge- dracht haars vaders, -die overigens geen woord- voor haar achterliet... dat zij er alles voor in -beweging wilde zetten, de oorzaak van -dezen dood te vinden, waarover hij zelf om een geheime re den gezwegen had of had moeten zwij gen. Zij verklaarde mij met liefdevolle verbittering, die hare oogen met tranen vulde, dat zij, onder geen omstandighe den een vlek op het aandenken haars vaders wilde laten rusten. Maar juist de heftigheid, waarmee zij voor de eer van den doode opkwam, versterkte mij in de gedachte, dat zij zelf een bepaal den argwaan koesterde... en die arg waan kan zich toch, als ik daarmee in verband breng, wat u, mijnheer Selster mann, mij hebt gezegd, slechts in die eenige richting bewegen. De koopman had, voor zich uitzien de, nauw-keurig den -gedachtengang van den rechtsgeleerde gevolgd. Ik kan er niet toe komen, aan te nemen, zei hij nu, dat onze Muiier iets gedaan zou hebben, dat niet streng rechtvaardig zou zijn. Als u aan zijn eerlijkheid wil gaan twijfelen, dan is het hetzelfde, alsof u aan de grondsla gen van dit huis ging schudden. Hij tad hier een post van vertrouwen. Het is wel waar, dat vertrouwen zou hem misbruik er van heel gemakkelijk hebben gemaakt, ik hield geen controle en toezicht op hem. Hij wist alles en kende alles. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 1