ti en Planken VRIJDAG 8 JUNI Binnenland iUTTINGEN ER ZOON. stbode insibode n elsje» LOOPMEISJE ii EI s JE Maatschappij ns o<nvaart No 133 61e Jaargang GEMEENTEBESTUUR Stads= en Proviocienieuws (heden, Openbare deringen enz. deren avond bios- mvang 8 uur. g- en ZondagmkJ» gelijks bioscoop- vonds 8 uur. i g- en Zondagmid- Dagelijks des :rt (met uitzonde- igavond). ée. en Dinsdagavond :ert symphonie-or- kker, Concertge- wij steeds orraad neting en prijzen, ALTJES voor fining Aanbevelend, Lavender Water avender Water avender Zeep JES 6 stuks 1.25 orhanden bij ERMAN. Bellamypark 37. >or nette Juffrouw .AAPKAMER durende 1 maand, Prijs niet boven n No. 80, bureau t". rjuffr., 22 j., zag >o spoedig moge- in Vlissingen of als Winkeljuf- nufacturenzaak of Br. lett. A., bur. nt", Middelburg. aan als meisje. Adres: n. g mogelijk flinke :sBadhuisstr. 15. COOIJMAN, Paul 26, vraagt zoo lijk een flink 8 jaar. ït beneden de 14 Jison BUISS1NG, 29. yraagd. au „Vliss. Courant" ddelb. - Rotterdam ;elegen plaatsen. AN PASSAGIERS <EN EN VEE. T. Mldil. t. Bon jni t.l. mr Tm. nu 9 8 9 o 8 Til. ea t% bekomen ,V. Tranap. en E: Irven GL VOS, EENHOORN, TH. 18 O3TERH0DT, T.1.8U. BOITENHEK, TtUOl- 1923» VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco- door het geheele rijk: ƒ2.50. Week-abon- nemênteu 17 cent, alles bij vooruitbetaliiig. Afzonderlijk^ nummurs 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS. Van 14 regels: ft.10; voor'iedere tegel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. .Reclames 52 cent per regel Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen van 15 regels 65 centiedere regel meer IZ cent, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels ƒ1.70, iedere regel meer 26 cent. ONTTREKKING AAN DEN OPENBAREN DIENST. Burg. en Weth. van Vlissingen brengen ter algemeene kennis, dat bij hen is inge komen le. een verzoek van de Middelburgsche Maatschappij van Stoomvaart, gevestigd tc Rotterdam, om in verband met de verleg ging van de schipbrug, hare goederenloods te verplaatsen van de Dokkade naar de Houtkade nabij de Onderstraat, op een terrein ter oppervlakte van 18.70 M"„ ka dastraal bekend gemeente Vlissingen, sec tie D No. 1130 gedeeltelijk, hetwelk de ge meente van het Rijk in erfpacht heeft ge kregen 2e. een verzoek van A. M. Knijpers Co., te Middelburg, om op een gedeelte van de Wijnbergschekade nabij de brug naar de Joost de Moorstraat, ter opper vlakte van 15.94 M!. en behoorende tot het terrein, kadastraal bekend sectie D No. 1130, hetwelk de gemeente van het Rijk in erfpacht heeft gekregen een walhuisje te plaatsen, ten dienste van zijnen motor- dienst RotterdamAmsterdam daf een eventueele inwilliging van deze verzoeken door den Gemeenteraad tenge volge zal hebben, dat het gedeelte van de Houtkade, waarop de goederenloods, en het gedeelte van de Wijnbergschekade, waarop het walhuisje zal worden geplaatst, aan den openbare dienst zal worden -onttrokken, teneinde aan adressanten te kunnen ver huren noodigen een ieder uit, die tegen een eventueele onttrekking van deze kadege deelten bezwaren mocht hebben, deze schriftelijk bij hun college in te dienen vóór 16 Juni a.s. Vlissingen, 7 Juni 1923. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. KAMEROVERZICHT. Tweede Kamer. Vergadering van Donderdag. De Rijnvaart. Met het angstige standpunt van den heer Dresselhuijs die in de aanvaarding van de nieuwe Rijnvaartregeling een toetreding tot het verdrag van Versail les ziet, gaat de leider der sociaal-de mocraten, mr. Troelstra, niet mede. Hij ziet in deze regeling alleen.de aanpas sing van de Rijnvaart-acte aan de na den oorlog ontstane verhoudingen. Principieele bezwaren tegen het re- geerin.gsontwerp had hij dus niet veeleer 'had hij principieel sympathie ervoor. Weliswaar betreurde hij de Ententiseering van deze acte,, maar dit zelfde streven vindt men elders her haaldelijk terug. Zelfs vindt men dat in den Volkenbond en daartegen heeft de heer Dresselhuijs zich niet verzet.Trou- wens van een gestoten Entente-groep kan nauwelijks sprake zijn. en juisj dit verschijnsel geeft vertrouwen voor de toekomst. Door het uiteenvallen van deze groep zullen de verhoudingen wieer anders worden en beter. Juist die hoiop geeft bij deze regeling voor de Rijnvaart moed voor de toepassing. Van Duitsche zijde zou men graag zien dat Nederland zich niet neerlegde bij deze herziening. Wij zouden dan moeten aandringen op herziening van het verdrag van Versailles, maar die taak, als poseerder voor het recht der Duitschers, is voor onze schouders te zwaar. Duitschiand heeft niets meer te verliezen maar wij wel, en dus is er voot-ons een risico aan venbonden, dat wij niet kunnen lijden. De bevoorrechte positie van Frank rijk, dat behalve vier leden ook den voorzitter benoemt, en de bevoorrech ting van België dat den secretaris generaal zal aanwijzen, achtte de lieer Troelstra onaangenaam. Het ware be ter geweest dat beide functionarissen neutraal waren geweest. Nu wijzen juist deze benoemingen op de eenzij dige politiek die gevolgd is. Ten opzichte van het Belgische ka naal wenschfe deze afgevaardigde, dat Nederland zich' altijd breed zal betoo- nen wanneer het België geldt. België moet door de igeografische ligging nu en dan in moeilijkheden komen met ons land, maar juist daarom moeten wij toegeven wat slechts mogelijk is. Hij- kan zich niet met de opvatting van den heer Dresselhuijs vereenigen, die eerst alle geschillen met België uit den weg geruimd wil zien, eer wij een concessie inzake den aanleg van het Belgische kanaal door Limburg aan België zullen doen. Na deze rede was de taak van mi nister Van Karnebeek zeer gemakke lijk. De belangrijkste punten had de heer Troelstra al afgedaan. De Minis ter zette voorop dat Nederland na de totstandkoming van "het verdrag van Versailles voor voldongen feiten stond en dat het dus 'een harden strijd 'had te strijden voor zijn rechten. Vier jaar lang heeft het dien strijd gevoerd en aan de onderhandelaars bracht de Mi nister terecht 'nulde. Het is voor hen een succes geweest dat zij alsnog wij zigingen in het protocol wisten te be reiken. Of 'wij1 vooruit- of achteruitge gaan zijn bij deze regeling is nog niet te zeggen, aangezien de regeling een ganseh nieuwe figuur vertoont, o. a. hierin afwijkend van de oude dat eeni ge niet-oeverstaten deelnemen in deze regeling. Wat dit beteekent zal de toe komst moeten leeren. Volgens den Mi nister was de benoeming van een Belg tot secretaris-generaal een persoonlijke en niet een politieke. Niemand gelooft het maar 'het >is toch zoo, volgens den Minister althans. Nederland heeft niet Weten te ver krijgen dat de wijzigingen allen met eenparige stemmen zouden zijn goed te 'keuren. Moest het daarom afzijdig blijven en alies aan zijn iot overlaten De Regeering heeft aanvaard wat te bereiken was en wiilde in elk geval bij de regeling betrokken blijven. Het stelsel heeft niet de pretentie van de perfectie, maar opent althans de gelegenheid om tot een herziening met onze medewerking te geraken. En daarom was de Regeering met dit voorstel gekomen. Na korte repliek aanvaardde de Ka mer het voorstel zonder stemming. De heer Dresselhuijs bleef zich er tegen verzetten omdat naar zijn meening Nederland doofde aanvaarding van dit ontwerp zij,n veto-recht prijs gaf en er weinig kans 'was dat het dit terug kreeg. Volgens den Minister prejudi- ceerde dit ontwerp op geen enkele be slissing omdat 'hierna pas de onder handelingen beginnen. Een technisch debat over den aanleg van een schutsluis in den Schenkel hield thans de Kamer bezig, Prakfijik en aesthetiek voerden hierbij strijd. Volgens den heer Van der Waerden moest de sluis ergens anders aangelegd worden, maar zijn .partijge noot Vliegen verdedigde het plan. De Kamer keurde het goed, na de toezegging van den Minister dat hij nog eens zal nagaan of het mogelijk is de plaats liets te verschuiven. Nog werden eenige ontwerpen afge daan dat in zake de belegging van gelden der Rijkspostspaarbank, Rijks verzekeringsbank en van 'het Pensioen fonds en dat tot wijziging der Ouder domswet. De laatste wijziging beoogt de ad ministratiekosten der vrijwillige verze kering te verhalen op de verzekerden. De reis van koning Haakon. Koning Haakon van Noorwegen heeft gisteren na een rondvaart door de Rot- terdamsche havens afscheid genomen van H. M. de Koningin en is met de „Eidsvold" naar België vertrokken. Hedennacht kwam de „Eidsvold" op de reede alhier fen anker en heden morgen 7 uur werd hef anker gelicht en werd de reis naar Antwerpen voort- Met het geschut dat hier was opge steld werden 21 saluutschoten gelost. De Koningin naar Engeland. Het „Vad." verneemt, dat de Konin gin en Prins Hendrik op 26 dezer in Engeland worden verwacht. Naar reeds gemeld werd, zal incognito worden gereisd en zullen de Koninklijke bezoe kers zich rechtstreeks naar Rydal Hall, Ombleside, begeven, het landgoed van majoor Stanley ie Fleming. Nederland en België. De „Independance Beige" vestigt de aandacht van haar lezers op het regee- ringsjubileum van koningin Wilheimina 'in September en verzekert, dat België zich op hartelijke wijze aansluiten zal bij de viering van het feest voor het Nederlandsche volk. Patrimonium. In de algemeene vergadering van het Nederlandsch werkliedenverbond „Pa trimonium", te Utrecht gehouden, werd de volgende motie aangenomen Het Nederlandsch Werkliedenverbond „Patrimonium" betreurende de onvoldoende belang stelling der leden van „Patrimonium" en die der Christelijke vakorganisaties in den arbeid der antirevolutionaire en christ.-hist. kiesverenigingen, waarvan mede het gevolg is, dat aan vertegen woordigers der christelijke arbeiders groepen vaak geen (of althans geen kansbiedende) plaats op de candidaten- lijsten voor de Kamer, voor de Provirt- ciale Staten en voor de gemeenteraden wordt geboden overwegende, dat gestreefd behoort te worden naar samenwerking in de kiesverenigingen van alle maatschap pelijke groepen en het in het belang van een gezonde verhouding niet wensche- Iijk is te achten, dat een bepaalde groep buiten de Staten en Raden wordt be houden wekt de afdeelingen" om om bij hare leden aan te dringen op het getrouw bijwonen der vergaderingen dér kies verenigingen en tot deelneming aan den arbeid dier verenigingen dringt er bij de kiesverenigingen en bestuurslichamen der christelijke poli tieke partijen op aan te bevorderen dat bij hef stellen van candidaten voor de verschillende publieke colleges ernstig rekening worde gehouden met de sociale denkbeelden,, die in den kring .der christ. arbeidersbeweging le ven en 'dat in het algemeen zulk een samenstelling der vertegenwoordigende en bestuurslichamen wordt voorge staan, dat daarin personen zitting ne men, die op de hoogte zijn van de be langen en wenschen der onderscheidene sociale groepen, en bereid zijn tot be hartiging daarvan, zonder een eenzij dige belangenpoiitiek te voeren. De weesinrichting te Neerbosch. Het zestigjarig bestaan der Wees inrichting te Neerbosoh bij Nijmegen, is Woensdag met veel belangstelling en feestbetoon gevierd. Groot was het getal vrienden die van alle zijden van 't land dit Neerbosch- feest weer eens hebben meegemaakt en bij vernieuwing het bewijs wilden geven dat zij met de van ouds bekende stich ting van Johannis van 't Lindenhout blijven meeleven. De agenda van dien dag begon met de algemeene ledenvergadering des morgens om 10 uur de administratieve zaken werden daarin behandeld, zooals ieder jaar het geval is. Nadat de voor zitter dr. A. Pijnacker Hordijk de ver gadering op de gebruikelijke wijze had geopend, werden de notulen gelezen, de ingekomen stukken behandeld en de re kening en verantwoording van den pen ningmeester goedgekeurd, nadat rap port was uitgebracht door de in 1922 benoemde centrale commissie, die bij monde van ds. Creutzberg verklaarde, dat alie boeken en bescheiden in vol maakte orde bevonden zijn,.en derhalve de rekening met dank aan den penning meester werd goedgekeurd.: Zij sluit.in ontvangst en uitgaaf met 248.027.49. Tot lid. der vereeniging werd uit onze provincie benoemd' ds. W. A. B. ten Kate alhier. Na afloop dezer vergadering had de kerkelijke plechtigheid plaats, waar de feestrede werd uitgesproken door ds. B. ten Kate te Velp, emeritus-predikant bij de Ned. Herv. gemeente. laatst te Rot terdam. Ds. Ten Kate sprak naar aanleiding van het psalmwoord „Komt en ziet Gods daden" dit woord komt spr. on willekeurig voor den geest als hij denkt aan de oprichting en wordingsgeschie denis dezer stichting. Dat de Weesin richting na zestig jaar in volle levens kracht haar bestaan mag gedenken, in een tiid waarin alles nog lijdt onder de gevolgen van den grooten wereldoorlog en niet minder nog ons eigen land met velerlei nooden en zorgen heeft te kam pen, is voor spreker een bewijs, dat we hier te doen hebben met een heerlijk werk van God, den Vader der weezen. Dit is Godswerk, zeide spr.. maar de menschen begonnen er Van 't Linden- hout op aan te zien voor velen was hij de eodsdienstige autoriteit bij uitne mendheid. De liefde werd vereering en de vereering begon op vergoding te lij ken. Dat was gevaarlijk voor Van 't Lindenhout en voor de inrichting. Wel dra verscheen een brochure vol halve waarheden en heele leugens, met 't ge volg dat de ondergang der inrichting nabij scheen. Is Neerbosch een werk der menschen Een slechte brochure is dan voldoende om het te vernietigen Is Neerbosch een werk van God Dan zal ook de geweldigste bestrijding in een zegen veranderen. Zoo is 't ook ge schied Komt en ziet Gods daden Na een overzicht van wat Neerbosoh heeft gewerkt en voor zoo menig verpleegde geweest is en nog wil zijn, besloot spr. met deze woorden Het is enkel Gods werk, zijn goedheid, zijn liefde en Hij gaf, Hij bewaarde, Hij zegende Neer bosch en Hem zij den lof en de dankzeg ging en de eer tot in eeuwigheid De rede van ds. Ten Kate werd met de grootste belangstelling gevolgd, vooral daór waar de spreker in zijn historisch overzicht den gouden draad liet zien die van den eersten dag af der Stichting was op te merken in het leven van den heer Johannes van 't Linden hout en diens voortreffelijke echtgenoo- te. dat spreker op fijne, teedere wijze schetste en voorts door met dankbaar heid te wijzen voor wat nu sedert 20 jaren Neerbosch bezit in den tegen- woordigen directeur en directrice de heer en mevr. Schrijver. Hij besloot zijn feestrede met te doen zingen het beken de lied, dat ook Van 't Lindenhout's lievelingslied was „Nooit kan 't ge loof te veel verwachten." Veilig baden en zwemmen in zee. Onder bovenstaanden titel is bij de Drukkerij Feikema te Zandvoort een boekje verschenen, samengesteld door den heer P. Varekamp, badarts. De schrijver geeft in 'dit werkje tal van wenken welke voor alle baders en zwemmers van groot gewicht mogen geacht worden. De heer F. L. Ortt, oud-ingeniéur van den rijkswaterstaat, beveelt in een voor woord dit geschrift van den Zandvoort- schen badarts dr. Varekamp, warm aan en het zal dan ook wel zijn weg vinden. Waar in het vorig seizoen langs onze kust een 30-tal gevallen van verdrin king voorkwamen en een paar honderd zwemmers met levensgevaar werden gered, zal men zeker het kennis nemen van dit boekje geen overbodige weelde kunnen noemen. VLISSINGEN, 8 JUNI. Onze badpiaats. Vanaf morgen zullen dagelijks con certen worden gegeven in het Strand- hotel, aanvangende des avonds 8 uur. Des Zondagsmiddags hebben mati- r.ée's plaats. De Dinsdag- en Donderdagavonden soirée-dansante en des Zaterdagsmid dags thé dansante. De opera- en solistenavonden zijn voor het Strandhotel bepaald op Maan dag. In 'het paviljoen „Wilheimina" wor den eveneens dagelijks van 811.30 concerten gegeven. Daar zijn de opera- en solisten avonden bepaald op Dinsdag, terwijl des Zondags ook matinée gegeven wordt. In het paviljoen „Juliana", alwaar de kunstkring „het Zuiden" is gevestigd, eiken middag (met uitzondering van den Zaterdag) matinée van 46 uur. Er is dus voor voldoende afwisseling zorg gedragen en als nu het mooie zomerweer maar wil komen, zal onze badpiaats dit seizoen ook weer ruim schoots gelegenheid geven voor een gepaste ontspanning. Concert van gewijde muziek. Wanneer de weersgesteldheid het -toelaat zal de harmonie „Ons Genoe gen", directeur de heer C. G. Govaarts, Zondagmorgen 10 Juni een concert van gewiide muziek geven in het park nabij de gaai- en doelschieting. Aanvang 8 uur. Programma: 1. „Vom Himmel Hoch" Ps. 36. 2. „Morgenhymne" Von Gluck 3. „Jezu, meines Lebens", Gez. 49. 4. Chant du Matin", Frans Behr 5. „Solit ich meinen Gott" Gez. 140. 6. „Elegie"v.d. Hegge Zijnen 7. „Balt prangt, den Morgen zu verkun- den"Mozart 8. „Den Schonen Heil", (Lied fiir Bariton) A. Neuhardt 9. „Reverie"F. Andrïeu 10. Gezang 150. De Nos. 1, 2, 3, 4, 5, 9 en 1JD voor har monieorkest bewerkt door den heer C. G. Govaarts. Strandconcert. Concert, te geven door de „Vlissing- sche Postfanfare", directeur de heer H. B. Woltering, op Zondag 10 Juni, van 810 uur, in de tent op den Boulevard Evertsen. Programma: 1. „Postmarsch"J. Oomes 2. „Bij Zomerdag", Ouverture G. Feremans 3. „Bouquet de Chrysanthé- mes", Valse de Concert, G. Feremans 4. „Dona Flora", Fantaisie dramatique, Ch. de Carmont Pauze. 5. „Une Soirée a Trianon", Fantaisie,O. Coquelet 6. „Bella Rosa", Ouverture, Jos. Kesseis 7. „La Gentille", Valse de ConcertJ. Kalma 8. „Eureka", Pas Redoublé, Alice de Jong 9. Finale. Nederlandsch-Duitsche Vereeniging. Waren de leden der afdeeling Vlis singen eenige raaien bijeengeroepen voor een paar economische lezingen van prof. Harms uit Kiel, gisterenavond mochten ze het voorrecht smaken te luisteren naar den ondekkingsreiziger Rudolf de Haas, die een en ander ver telde over het weinig bekende Afrika. Voor hen trad op een zeer ontwikkeld persoon, die, gelijk de burgemeester, de heer Van Woelderen, in zijn openings woord meedeelde, philoloog vóór den oorlog heeft hij in Londen één .jaar on derwijs in Grieksch en Latijn begeven theoloog, maar voornamelijk wereldrei ziger is, die veel belang stelt in Zuid- Afrika. Bij het uitbreken van den oor- loc was spreker in dit werelddeel, heeft zich als Duitscher gemeld bij generaal Lettow Vorbeck en heeft als krijgsge vangene eenigen tijd achter het prikkel draad in Egypte doorgebracht. Na deze INGEZONDEN MEDEDEELiNGEN. GRATIE een zakje A. J. P's Grenadine- Saus in ieder pakje A. J. P's Amandeltjes-Pudding. TUDEUJKE RECLAME! inleiding, waaraan nog toegevoegd wordt, dat de heer De Haas in de pauze eenige boekwerken over zijn reizen zal van de 'hand doen, geeft de burgemees ter het woord aan den spreker, die be gint met de meedeeling, dat hij onge veer 30 jaar geleden over Vlissingen naar Londen is gegaan. Vandaar is hij vertrokken naar Australië, waar .hij te vergeefs getracht heeft zich te verrijken als goudgraver. Hij is echter, zoo dat mogelijk is, nog armer heengegaan uit Australië dan hij gekomen was en is vervolgens naar China vertrokken, een land, van welker kuituur men veel te weinig practische ervaring heeft. Over Moskou en Sint Petersburg is hij weer in Europa gekomen, waarvan hij het Zuidelijk deel bereisde en ten slotte is hij, ondanks zijn groote liefde voor het Oosten terecht gekomen in Zuid-Afrika, dat hem sterk heeft aangetrokken door zijn hoogvlakten, die omringd worden on veel plaatsen door kransen van ber gen hij is bezield geworden door ber gen als de Kilamandjaro. den eenige duizenden meters hoogen sneeuwberg, omringd door den smaragdenketen van oenvouden. Spreker vertelt ons van de onverstoorbare pracht der planten- en dierenwereld in Zuid-Afrika, waarvan hij het bejammert, dat het verloren ge gaan is voor zijn land, maar waarvan hij hoopt, dat het eens. door vreedzame onderhandelingen, weer aan Duitsch- lad zal teruggeven worden. Want hij kan niet aannemen, dat de legende, als zou Duitschiand niet kunnen „colonisie- ren", waarheid bevat, integendeel hij bestrijdt het en het laatste lichtbeeld, dat op het doek geworpen wordt door den epidascoop van de Zeevaartschool, vertoont dan ook een zwarte, die pein zend staat te turen, waarbij spreker het commentaar levert niet tn weten,, waar aan deze neger denkt, maar er toe ge neigd is aan te nemen, dat hij met wee moed terugdenkt aan de Duitsche over- heersching. De heer De Haas vertelt in zijn rede ook van den omgang, dien hij heeft gehad met de boeren in Zuid- Afrika, waarvan hij in 't bijzonder aan haalt Piet Nieuwenhuizen, den boer, die vertrouwelijker omging met generaal Lettow-Vorbeck dan welke Duitsoher ook en van wien spr. het alleen jammer vond, dat hij zoo weinig respect had voor de dierenwereld. Als staaltje daar van haalde hij o.a. aan, dat deze Piet zich bijv. over antilopen uitliet als „daar is vieesch". Na deze inleiding, waaraan spreker nog eenige mededeelingen toe voegde over den oorlog in dat verre werelddeel hoewel hij geen militairis- tische lezing wil en zal houden waar 30.000 Durtschers tegen een kolossale meerderheid aan „witmenschen" en zwarten moesten strijden, ging hij over tot het vertoonen van een prachtwereld door de lichtbeelden, die een schitteren den kijk gaven op de streek, waarbij de gelegenheid zich aanbood' om te spre ken over de verschillende gesteldheid van den bodem, die aan de kust om zoo te zeggen vlak, langzaam oprijst en waar de reeds, meer genoemde Kila mandjaro zich tot ruim 6000 M. verheft en het Victoria-Nyanzameer schittert in al zijn pracht. Spreker wees, naar aan leiding der projecties over de drie soort ten steppen, waarvan de eerste met gras bedekt is, de tweede met miniatuur ooftboompjes, terwijl de derde geken merkt wordt door haar zware bedek king met bosschen. Hij wees er op, dat in dat weinig bekende land, waar' aan de kust door de buitengewone hitte en door den steek eener vlieg of mug ge vaarlijke ziekten heerschen, gereisd wordt in tenten, waarin hij de eenzaam heid men kan daar tientallen van ki lometers reizen zonder een blanke te zien leerde beminnen. Tal van beel den kregen we te zien van de hutten door de inboorlingen, die daar leven te midden van een overweldigende schoo- ne wereld, waarvan tal van projecties blijk gaven, maar ook in de betrekkelij ke nabijheid van de wilde dieren als leopard, nijlpaard en olifant, welke beide laatste dieren het vet gaven, waarvan de Duitsche troepen lang ge leefd hebben. Beelden, die ons de lia- nenbruggen, welke een griezelig gevoel geven, als men ze voor de eerste maal betreedt, wisselden af met die van de verschillende stammen, waarvan alleen de Massajs niet gemakkelijk te onder werpen zijn en met die van de wijze, waarop de inlanders hunne spijzen ge reed maken. Te lang zouden we wor den, als we van al die lichtbeelden een, zij het maar oppervlakkige bespre king gaven. Daarom vermelden we ai- leen nog maar de beelden, die ons de plantages van caoutchouc en koffie (in de hoogere deelen van Oost-Afrika) fe zien gaven en die van een geologisch- interessanten berg met een typisch step-

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 1