k n. L SliNCSCHE COURANT i irons of Loopjongen (AIS GEMEENTEBESTUUR [Nederland In 25 jaren. FEUILLETON Door Buisternis tof licht BINNENLAND Stads= en Provincienieuws IVO 126 61e Jaargang 3923-- nd. U RG. itï* grootste en j &e verdwijnen J [otSPRUTOI,* r bij alle drog lsten 1 COOP ILL A |nd. Brieven onder bur. „Vliss. Crt." i. biedingen (aanvragen en nette (tbode lel, tevens genegen rk te verrichten, lithandei Qroene- imelding na 7 uur. Jink ke bezigheden en Loon f4.—. „Vliss. Courant". tuden der boeken (kantoorwerkzaam tandig geschreven Iletter A.Z., bureau it." owart ddelb. - Rotterdam ;elegen plaatsen AN PASSAGIERS (EN EN VEE. f. 3MÜ KOl mi sur na. ui' n 9 m 8 0 8 DONDERDAG 31 iViBI ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- I dieren 2.20 per drie maanden. Franco I foor het geheele rijk ƒ2.50. Week-abon- I jementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijk^ nummers 5 cent ADVERTENTIEPRIJS. Van 14 regels 1.10 voor iedere I tegel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel I dienstaanbiedingen en dienstaanvragen I van 15 regels 65 centiedere regel meer IC cent, bij contante betaling. I Familieberichten van 16 regels 1.70, I iedere regel meer 26 cent. OPENBARE SCHOOL VOOR U. L. O. (Frans Naereboutstraat). Burg. en Weth. van Vlissingen maken bekend, dat vanaf 1 tot en met 15 Juni d.a.v. I ter Gemeente-Secretarie, 2e afdeeling, des I morgens van 912 uur gelegenheid be- I staat voor de aangifte van nieuwe leerlin- I gen voor de openbare school voor uitge- breid lager onderwijs alhier. I Tevens doen wij opmerken, dat onder de [leervakken der school ook opgenomen zijn Boekhouden en Handelsrekenen. Vlissingen, 31 Mei 1923. Burg. en Weth. van Vlissingen, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. 1898-1923. VIII. Op het gebied der plantkunde staat sjimiddellijk de naam van Hugo de bies, wiens mutatie-theorie geheel de wetenschappelijke wereld in beweging bracht, vooraan. Op ditzelfde gebied denken wij aan een Went, die te Utrecht zijn wetenschappelijke werk zaamheden uitoefende aan een prof. Rifzema Bos, die het eerste het Phyfo- pathologisch Instituut beheerde en op- revolgd werd door mej. Westerdijk, on ze eerste vrouwelijke professor. Op het gebied der microbiologie denken wij aan een Boyerinck, die zich te Delft Croote verdiensten verwierf. Op het ge bied der geologie dient de naam van den mijn-Ingenieur Waterschoot van der Gracht tp worden genoemd, aan wiens zorgen het te danken is, dat wij in kor- ta tijd een. vrij volledig inzicht hebben {(kregen in den ondergrondsehen bouw tan geheel Nederland. In Indië was het Verbeek, die groote verdiensten had, terwijl juist in Indië onze groote weten schappelijke expedities wie denkt niet aan den naam van Weber die nen te worden genoemd. Zijn in Neder land de Poolreizigers zeldzaam of lie ver zijn zij er niet, dat Nederlanders op bet punt van ontdekking van nieuwe landstreken nog niet geheel van activi teit zijn afgesloten, heeft de expeditie naar het Sneeuwgebergte in Nieuw- Guinea wel bewezen. Maar vooral1 is in deze jaren steeds weer gebleken, dat Nederland over uit nemende ingenieurs beschikt. Dat staat wel vast in alle deelen der wereld, waar heen zij geroenen worden, in Zuid- Amerika, waar Kraus havens aanlegde. Maar ook in eigen land zijn groote wer ken op verschillend gebied tot stand ge bracht. In deze kwarteeuw kwam de Technische Hoogeschool als Universi teit naar Vdren- sedert dien zijn, liet ook moeilijk anders te verwachten, ea fm bek oman .V Tra drven hranap. en 8*1; G. VOS Tob EENHOORN, T«l. 163 OSTERHOÜT, TA 8JJ .BUrTENHEK, T»l.l<*- bewerkt door Mevrouw J. P. WESSELINK—VAN ROSSUM. 21} .,U heeft mij heel goed begrepen, rit meester Vijf en twintig jaar, weduwe, een kind en geen geldelijke zorgen die ie gedachten afleiden Och, het klinkt niet mooi, maar het onophoudelijk ge loop naar het graf, daar steekt een be hoorlijke portie verlangen achter, al zou ovv nicht het heden met een eerlijk hart niet van mij aannemen. Nu woelen aller hande gevoelens bij haar door elkaar, die moeten uitwoeden, men kan slechts eenige afleiding bezorgen totdat einde lijk de natuurwet, de bestemming der vrouw doorbreekt, bij de eene komt de genezing sneller dan bij de andere. Ja, als men uw kerngezonde tot volle vrouwelijke ontplooide nicht ziet laar de mensch is een ontzettend inge wikkelde maclhine, waarin dikwijls een heel klein raadje de hoofdrol speelt". Wussow had een karwats van den struik getrokken, liet hem door de lucht suizen en staarde voor zich uit. Natuur lijk had de dokter hem doorzien". „Voor den duivel bromde hij einde lijk. „Nu, afwachten is de boodschap, kerst moet de barones zich weer thuis gevoelen in Blottstedt. Ik zet de groot ste hoop op Jiet kind. Als dat maar eerst rondspringt, en dat zal niet lang ■"eer duren. Het is trouwens 'n wonder, de technische wetenschappen opnieuw opgebloeid. Mijn- en waterbouwkunde, •werktuig- en scheepsbouwkunde, maar bovenal electrotechniek staan in hooge eere. Wat is er op het gebied van rivie renverbetering en dijkversterking in de ze kwarteeuw niet verricht, hoe is Ne derland er moge hier ook aan her innerd- worden te dien aanzien niet bezocht door rampen als de overstroo mingen in Zeeland in 1906 en die in Noord-Holland in 1916, bij welke beide de Koningin blijken van groote persoon lijke deelneming gaf. Hoezeer ziin de havens te Amsterdam en Rotterdam met hare groote toegangswegen naar zee niet verbeterd en op peil gehouden hoe is niet de binnenscheepvaart toe genomen tengevolge van de verbeterin gen iuist in de riviervaart. Wat ai niet kunstwerken zijn er in deze kwarteeuw tot stand gekomen, wat is er niet veel en fraai gebouwd, hoe kan niet geheel een ommekeer in de bouwkunst, zoowel in de steden als op het platteland, wor den geconstateerd. De naam van Ber- lage staat hier waarschijnlijk wel bo venaan. Maar dat Nederla-n-d nog iets in zich heeft van de oude energie van zijn voorouders, het blijkt vooral uit de plannen tot drooglegging van de Zui derzee. Het is zeker een voldoening ge weest voor minister Lely, dat hij, ten derde male als bewindsman opgetreden, er jn mocht slagen de plannen tot drooglegging, door hem als jong-in- genieur reeds verdedigd, tot een begin van uitvoering te zien ko-men. Wel hoort men nog tal van malen stemmen op gaan om in den benarden financieelen toestand, waarin Nederland- verkeert, deze werken voorloopig stop te zetten het is niet waarschijnlijk, dat men tot iets anders dan tot een verlangzaming van het tempo zal komen. Over enkele tientallen jaren zal Nederland ongetwij feld ziin twaalfde, naar het heet niet minst vruchtbare provincie bezitten. Wenden wij thans ons oog n-aar het gebied- van de kunst, naar dat van taal en letteren, van het tooneel, van de mu ziek en van de schilderkunst. Op alle deze gebieden opgewekt leven, op het een meer dan op hef andere. Op alle deze vier de vrijwel gelijke klacht, dat de Nederlander van heden ten dage niet meer de belangstelling voor kunst ge voelt als zijn voorouders dat de dagen van een Roemer Visscher verre zijn. Maar in het algemeen mag deze kwart eeuw ook hierop trotsch zijn, dat de be langstelling in deze verschillende tak ken van kunst is toegenomen. Wat de letterkunde aangaat, bij het begin van de regeering van onze Ko ningin had de strooming der Nieuwe Gids-ers, de dusgenaamde beweging van 1880, zich vrijwel baangebroken, zag haar bestaansrecht erkend. Willem Kloos is in deze beweging de groote fi guur geweest en tot op heden gebleven. Naast hem dienen Van Deyssel en Al- bert Vervvey te worden genoemd. Onder de romanciers treedt Louis Couperus ongetwijfeld naar voren, zijn achtereen volgende romans zijn van een geheel eigen woord- en scheppingskunst, die evenwel alle deze jaren op d-e hoogte van zijn kunnen is gebleven. Naast hem dienen genoemd een Cyriel Buysse, een dr. J. H. Boeken, een Top Naeff, en tal van anderen, die het gebied der let teren hebben verrijkt. Querido js een afzonderlijke verschijningevenzeer Frederik van Eeden, die niet alleen als schrijver invloed oefende. Onder de dichters dienen genoemd Boutens, Jac. -dat de kleine kerel zoo krachtig is. Nu vaarwel, ritmeester, ik heb haast, twee ernstige zieken wachten in Stolp op mij In draf reed Wussow naar Blottstedt. Vaak was hij op het punt om te keeren. Sederf twee maanden -bewoonde zijn nicht het slot weer en, hij was er nog niet .geweest, opzettelijk niet. Kom, nu was hij toch onderweg, in godsnaam zijn geluk .beproefd. Maar voorzichtig en er niet lang blijven Wilhelm deelde hem mede, dat de barones -in het d-orp een ziekenbezoek bracht. Hij tknfkte en lief zich bij hef kind brengen. Het lag wakker in zijn bedje en lachte hem toe. Toen een half uur later zijn moeder binnenkwam kraaide het kind. Hij stond dadelijk op en ging haar tegemoet „Nicht, ik heb uw afwe zigheid -benut om mij -bij mijn kleinen neef benut te maken. Zij antwoordde kalm, maar op ijzi-gen toon „Neef, het was zeker goed be doeld-, maar windt het kind liever niet op, hij moet gaan slapen Zij -beide de kamenier. „Laten wij in de kamer hier naast gaan, dan kan Marie met haar zachte stem hem in slaap zingen". -Hij volgde haar met een rood hoofd. Zwijgend verweer had hij in haar blik gelezen. Maar spoedig zette hij weer een opgeruimd gezicht evenals een kind, dat van een onderwijzer een berisping heeft gkregen en nu.achter zijn rug ge zichten trekt. Deze blik was slechts een pantser ge weest, dat zij had aangetrokken, omdat zij gevoelde kwetsbaar te zijn. Van Looy, Herman Oorter, Helene La- pidothSwarth, benevens enkelen die reeds werden vermeid. Onder de Vla mingen steekt Guido Gezelle naast Her man Teiri-nek uit. De taal- en letterkun dige congressen, die elk jaa-r gehouden worden, droegen er niet alleen toe bij, dat de beoefening der taalkennis werd uitgebreid, maar ook, dat wij nader in verbinding tot onze Vlaamsche naburen traden. Op tooneelgebied speelde Her man Heijermans zexer de 'aller-over- heerschende rol enkele anderen dienen naast hem genoemd, van wie Herman Roelvi-nk iets beloofde, en mr. van Ros- sem tot de geestigste behoort. Marcel; lus Emants, reeds onder de ouderen té rekenen, bleef op het tooneel een figuur van beteekenis, terwijl vooral mevr. Si monsMees met hare psychologisch goedgeslaagde tooneelstukken dient ge noemd. Op het gebied' der literatuur, gelijk op veel andere kunstgebied, vele stroomingen, veel strijden en worstelen en veel bereiken. KAMEROVERZICHT. Eerste Kamer. Vergadering van Woensdag. Allerlei De Eerste Kamer heeft plotseling haast gemaakt en dat is verstandig, want zij heeft veel werk te doen. Van daag heeft zij 'het crediet voor Oosten rijk zonder noemenswaardige discussie goedgekeurd. De postbegrooting, het Zuiderzeefonds gleden haast onder den hamer door en alleen de wijziging der Huurcommissiewet hield éenigen tijd tegen omdat de heer Mendels de huur- politiek der Regeering aan scherpe cri- tiek onderwierp. Naar zijn meening be rustte deze wijziging op geen enkele behoorlijke statistiek en diende alleen om de huiseigenaren meer -geld in den schoot te werpen. Ongeveer -in denzelfden geest sprak de heer Dou-wes, -die ook de wijziging afkeurde. Deze discussie gaat nlorgen voort. Tweede Kamer. Vergadering van Woensdag. Pensioenwet Landbouw. De Pensioenwet is afgetreden nadat r.og over eenige ingewikkelde techni sche details is geredetwist. Wijzigingen van beteekenis zijn in dit ontwerp niet aangebracht. Voor jaren zal nu wel geen herziening noodig zijn. De groote algemeene herziening waarop bij deze discussie een-i-ge malen is gezinspeeld, zal nog wel even wachten. Vervolgens was aan de orde de wij ziging in de begrooting voor binnen- -landsche zaken, die noodig is om het departement van lan-dboii-w op te heffen en over te brengen naar het departe ment van ib-inneniandsche zaken. Bij deze gelegenheid -kwam de heer Braat -weer eens tegen den zomertijd op. Hij wenschte dien dit jaar te doen eindigen half Juli. Voor Ihet volgend jaar wensch te hij een zomertijd van één dag dan was aan de wet voldaan, en iedere dag meer was z. i. nadeel voor den land bouw. De minister kan den einddatum nog niet invoeren omdat het overleg met het buitenland nog hangende is. Voor het volgende jaar kan de minister niets toezeggen alleen deelde hij- mede dat van hem geen voorstel tot wijziging of intrekking der wet op -den zomertijd is te wachten. Boos over deze mededeeling van den minister kondigde de heer Braat ob- Kaim sprak hij een half uurtje met haar, daarna stond hij op. ,Wilt u het avondbrood niet blijven -gebruiken Nu waagde hij den tweeden zet op zijn schaakbord. „Dank u zeer, nicht Vandaag niet, indien u weer gewend zijt op Blottstedt, dan- volgaarne. Ik weet echter dat dit zoo gauw niet kan gebeuren." Hij. had het hartelijk gezegd. Zij keek langs hem heen, reikte hem de hand en daarna vertrok Blottstedt zon der een woord tot antwoord te hebben ontvangen. De buren van de na-burige landgoede ren verschenen ook weer op Blottstedt. Meestal waren de heeren de stuwende kracht. „Laten wij er heen rijden, het zal baar goed doen eens met iemand anders te spraken." De dames'gaven gaarne toe, gedeel telijk uit nieuwsgierigheid, gedeeltelijk- uit medelijden. De heeren wreven vergenoegd hun handen. De herfst was in het land en nergens waren zulke prachtige herten te schieten als in de bosschen van Blott stedt. Maar Grete maakte korte metten. Zij ontving allen vriendelijk, beleefd, maar verzocht van liet tegenbezoek ver schoond te mogen worden. Het kind had zorgvuldige verpleging noodig, en als zij het een half uur verlaten had overviel haar altijd een verschrikkelijke onrust". Toen hield de „volksverhuizing", zooals Dankersbaeh zich spijtig uitliet, spoedig op. structie aan hij zou over ieder wets ontwerp stemming vragen totdat de minister de einddatum heeft bepaald en deze in het voordeel van den landbouw is. Hij trok echter na één woord van den heer Dresselh-uys dit dreigement weer in hij zou het nog eens inzien. D,e afdeel-ing landbouw bracht al da delijk acht sprekers in het geding, alte- gader agrariërs, die d-e belangen van den landbouw verdedigden. Opheffing van de crisiswetten was een -geliefd onderwerp voor alle dezen. Instellen van Kamers van landbouw werd door den heer Weitkamp verdedigd. Alsof er nog geen Kamers genoeg zijn, die tijd en geld kosten en geen effect hebben. Een landbouw-revue gaf de heer Wintermans ten -beste. Hij roerde aller lei punten aan, overal aandringend op meer zorg voor den landbouw. Tevens greep hij -de gelegenheid aan om den minister nadrukkelijk te verzoeken dat hij een oplossing van het vraagstuk van den zomertijd zal zoeken dat allen be vredigt omdat hij vreest dat dit punt een politiek punt dreigt te worden. Nieuwe lichtpunten voor den land bouw zag de heer A. Colijn en hij vreesde dat de toekomst daarvoor niet g unstig was. Emigratie -d-iende meer in overweging genomen te worden, waar tegenover de heer Michielse w.eer pleit te voor su-bsidieverleening voor de op richting van boerderijen op woeste gronden. Het waren dus de gewone, bijna ordi naire punten die weer behandeld wer den en ieder afgevaardigde heeft zijn stokpaardje, of in eigen bezit of in bruikleen van zijn adviseur. Niet eens is men het over de vraag of de Staat rechtstreeks moet steunen, dan wel de particuliere vereenigingen in haar bemoeiing met den landbouw moet hei-pen. Examens radiotelegrafist. -De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend, dat het eerstvolgende examens voo-r het verkrij gen van certificaten voor -radiotelegra- fist eerste of fweede klasse eerst in het begin van de maand Juli e.k. zal aan vangen en in den loop van dit jaar waarschijnlijk door niet meer dan 2 examens zal worden gevolgd. Verzoeken om te worden toegelaten tot bedoeld examen moeten vóór 16 Juni a.s. tot den directeur-generaal voornoemd worden gericht, onder nauwkeurige opgave van naam, voor namen en woonplaats en met overleg ging van een gezegelde geboorte-akte. In de aanvrage behoort te worden aangegeven of deelneming aan het certificaat eerste, dan wel aan dat voor het certificaat tweede klasse wordt ge- wenscht. De strijd tegen de Tabakswet. Naar aanleiding van een verslag van het door den voorzitter gesprokene in de vergadering van het comité tegen de Ta-bakswet, nl. dat de commissie van deskundigen voor den tabaksaccijns blijkens een door haar op dien dag met de organisaties in de tabaks- en siga ren-industrie gehouden conferentie van m-eening zou zijn, „dat de Tabakswet niet kan blijven (gehandhaafd en ook wel niet lang meer zal -bestqan", deelt voormelde commissie mede, dat, indien de spreker zich aldus heeft uitgelaten, di,e verklaring ten eenenmaie in strijd is met de waarheid. Hij zelf liet zich echter niet al te dik wijls op Blottstedt zien. Grete was hem te onrustig ze hield het geen vijf minu ten op dezelfde plek uit. Hij hoedde zich wel goeden raad te geven, want zij luisterde er toch niet naar en gaf dik wijls bitse antwoorden. En de dokter, tot wien hij zich op zijn heftige manier om raad wendde, haaide de schouders slechts op en sprak van den trooster den tijd. Na lang heen en weer praten was het hein gelukt te bemerken, dat Grete het kind van de borst nam het groeide prachtig. Nu werd haar on-rust dubbel groot. Zij had niet meer voortdurend op zich zelf acht te slaan en op de klok te kij ken. Dan weer was zij blij, als Wussow kwam, dan weer liet zij duidelijk haar ongenade voelen. Dit was op de oogen- biikken als haar hart ineenkromp en zij tot zichzelf zeide Dat ik zoo ongelukkig ben, daarvan is hij, die tegenover mij zit, slechts de schuld. En 't volgend oogenblik voelde zij deze gedachte als een misdaad je gens haar man, en dan gin-g zij naar zijn graf en pijnigde zich met zelfver wijten. Zoo 'kon het niet verder gaan Wus sow dacht en dacht. Maar tot den aan val blazen waagde hij niet. Indien -de aanval werd afgeslagen, kon het lang duren voordat hij liet opnieuw zou kun nen doen. Toen viel hem iets in. Hij moest van tijd tot tijd iemand meebrengen, een fatsoenlijk man, in wiens tegenwoordig- Zeeiandia. De Zeeuwsche vereeni-ging „Zeelan- dia" te Amsterdam vierde dezer dagen haa,- echt Zeeuwsch traditioneel Pink ster-Drie in een der zalen van de Keur- Bi-oscoop, Warmoesstraat 137, te Am sterdam. Deze feestavond, welke goed bezocht was, werd doorgebracht met ringsteken en zakloopen enz. om prij zen. Door vele leden werden deze prij zen bijeengebracht. Op een, rondschrij ven van den secretaris aan bekenden in Zeeland, o-m eventueele toezending van prijzen voor de wedstrijden, werd slechts beantwoord door de firma J. B. Diesch, Lange Bu-ng C 110 en A. A. Mes. wijnhandel, Dam, bei-den te Mid delburg, welke ons verrasten met eenige door hen gefabriceerde artikelen, welke dankbaar werden aanvaard. De Pink ster-Drie verliep in een zee-n opgewekte stemming, waarbij alie Zeeuwsche lie deren ten gehoore werden gebracht. Verscheidene dames in Zeeuwsch costuum hadden stands opgesteld ter verkoop van Zeeuwsche artikelen. Na tuurlijk ontbrak het geluk-s-rad niet. Ook lag in een der stands de door de vereeniging uitgegeven gids van Zee land ter bevordering van het vreemde lingenverkeer. Deze gids, die keurig is uitgevoerd en; waaraan kosten noch moeite is gespaand, beoogt in woord en beeld meer bekendheid, te geven aan schoon Zeeland en Hollanders op te wekken hun vacantie's daar door te brengen. Deze poging moet Zeeland ten goede komen. Deze vereeniging schijnt haar taak zeer serieus op te vatten en heeft volle aanspraak op steun in dit haar nuttig werk. VLISSINGEN, 31 MEI. De Zomertijd. Morgen, 1 Juni, gaat de zomertijd in. Voor men zich hedenavond ter ruste begeeft dienen de uurwerken dus één uur vooruit gezet te worden. Kinderherstellings- en Vacantiekolonies. Gisterenavond hield de afdeeling Vlissingen van het Centraal Genoot schap voor Kinderherstellings- en Va cantiekolonies onder voorzitterschap van den heer P. F. Auer in het Concert gebouw een slecht bezocft-te vergade ring. De secretaris klaagt in zijn jaarver slag over de weinige dankbaarheid van de ouders, van wie kinderen zijn uit gezonden. Zij worden niet eens lid van de afdeeling. Erger nog maken het an deren. Die beloven een gedeelte van de verpie.gingskosten te zullen betalen. Bij de uitzend-ing wordt de gepotte van dit bedrag vastgesteld... en als het op be talen aan-komt zijn er allerlei bzwaren en uitvluchten en kan het bestuur naar het geld fluiten. In het jaar 1922 werden 19 kin-deren uitgezonden naar 't -koloniehuis „Heel- sum" te Heelsum met een verpleegtijd van 1241 dagen 1 kind naar het „Ri vierhuis" te De Steeg met een verpleeg tijd van 85 dagen en 7 kinderen naar het „Boschhuis aan den Eperweg" te Nunspeet met een totaal van 1094 da gen alzoo samen 27 kin-deren met een totaal van 2440 verpleegdagen. Dit groot aantal verpleegdagen is nog geen enkel jaar -bereikt en overtrof ook ver -de -begrooting. Maar die lange duur werd noodzakelijk, doordat verschil lende kinderen'veel langer moesten blij heid zij zich in acht moest nemen dan werd alle scherpte vermeden en gaan deweg zouden zij elkaar naderkomen. Toen hij op zekeren dag van Joa chim's graf komende, met haar door het park wandelde, het loof der eiken was reeds rood geverfd ging hij voorzich tig op zijn doel af. „Nicht, mag ik u iets voorstellen Zij stonden bij het meer. Grete boog zich juist over 'n donkerroode roos. Zij was vandaag tamelijk goed gestemd. „Nu neef, laat eens hooren „Zou het u onaangenaam zijn, indien ik van tijd tot tiid mijn eersten luitenant Praetorius medebracht?" Zij keek hem verwonderd- aan... In dien u het wenscht, ik ken hem slechts oppervlakkig. Zijt u met hem be vriend „Dat is te veel gezegd. Ik heb geen werkelijken vriend, maar dat geeft niets -tenminste volgens mijn opvatting. Mannen verdragen elkaar het best als zii op een afstand blijven." „En toch..." „Ja, nicht en toch 'Ten eerste is Praetorius een verstandig man, met wien men aangenaam kan praten, en bovendien is hij ook een groot jager." Zij begreep Wussow niet goed. Maar waarom zou zij zijn verzoek afslaan „Indien u het wenscht heb ik er niets tegen. Ik zou alleen niet gaarne het ge heele huzaren-regiment hier krijgen". „Geen denken aan. Let maa-r op, nicht, hij zal u wel opvroo-lijken 1" (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 1