DONDERDAG 17 MEI gemeentebestuur binnenland' No 115 61e Jaargang DIENSTBODE. Stads= en Provincienieuws VUSSINGSCHE COURANT bben met mijn JUMBO-rooker- bur. „Vliss. Crt." tor de Zondagen, zoen. g IJsco-Fabriek. AAKERSKNECHT ekend met pen- en line. 5markt, Middelburg, tegen 1 Juni een eau „Vliss. Courant" or halve dagen, niet 16 jaar. 'eau „Vliss. Courant" 6 a 17 jaar. 'ALINGSTRAAT 2. VAN PASSAOIERS Ï«EN EN VEE. ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren ƒ2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent. alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijk'3 nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS. Van 14 regels: ƒ1.10; voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen van 15 regels 65 centiedere regei meer 13 cent/bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels 1.70, iedere regel meer 26 cent M Dehorn»" BEKENDMAKING. Burg. en Weth. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat Bestuurders-Col- latoren van het HetteunaHeerema Leen te Bolsward, voornemens zijn over te gaan tot eene begeving van een studiebeurs. Jongelieden uit het geslacht der stichters, wier ouders niet in staat zijn, uit eigen middelen hunne studie te bekostigen, wor den uitgenoodigd, zich voor mededinging schriftelijk aan te melden bij den heer D. N. Zuithoff te Bolsward, onder overlegging van een geboorteakte, aanwijzing van ge noten onderwijs en zoo noodig, bewijs van afstamming, vóór of op 20 Juni a.s. Sollicitanten moeten op 12 Mei, ten minste 12 jaren oud zijn en den leeftijd van 24 jaren nog niet hebben bereikt. Zij zullen zioh te onderwerpen hebben aan een verge lijkend examen, waarvan de datum later zal worden bekend gemaakt. Volgens art. 11 van het leensreglement worden jongelieden, ouder dan 16 jaren, die geen opleiding aan een gymnasium, hoogere burgerschool of een daarmee in hoofdzaak gelijkstaand onderwijs hebben ontvangen, niet benoemd dan bij gebreke van hen, wel ke die opleiding of dat onderwijs wèl heb ben genoten. Vlissingen, 16 Mei 1923. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Rijksmiddelen. Overzicht van de opbrengst der mid delen (hoofden en opcenten) over de maand Januari 1923, in vergelijking gebracht met de opbrengst over het zelfde tijdvak van 1922. Opbrengst Opbrengst over April over April 1923 1922 Grondbelasting ƒ1.482.456 1.398.515 Inkomstenbelasting 12.925.710 13.636.059 D. en tantièmebelast. 497.431 741.026 Vermogensbelast. 2.284.257 3.209.001 Suiker 3.240.692 2.203.505 Wijn 56.073 140.655 Gedistilleerd 3.904.479 4.866.552 Zout 93.165 111.721 Bier 479.294 316.351 Geslacht 839.057 686.454 Tabak 1.159.221 Bel. op speelkaarten 8.645 6.991 Zegelrechten 1.525.555 1.500.837 Registratierechten 1.478.238 1.542.555 Successierechten 3.280.362 3.207.328 Invoerrechten 2.789.623 3.198.341 Goud en zilver 77.496 64.199 Essaailoon 107 124 Statistiekrecht 263.503 259.745 Domeinen enz. 229.357 179.062 Staatsloterij 24.337 24.377 Jacht en visscherij 226 211 Loodsgelden 172.728 217.451 Mijnen 77.897 85.973 Totaal-generaal 36.880.924 37.597.003 Minister Westerveld. Naar het Ned. Correspondentiebureau int goede Ibron verneemt, heeft de heer E. P. Westerveld, thans minister van marine, dezer dagen zijn verzoek om ontslag uit zijn vori,g ambt van direc teur-generaal der posterijen en telegra fie ingediend. OPGAVE DER PERSONEN, die zich in deze gemeente hebben gevestigd of deze hebben verlaten, gedurende de le helft der maand Mei. INGEKOMEN: F. Brasser, metaaldraaier, Clijverstraat 29, van Boxtel. L. A. J. Harthoorn, scheepswerktuigktin- dige, Molenstraat 67, van Middelburg. F. H. van Luijn, banketbakker, Spuistraat 66, van Utrecht. K. F. van der Kooi, stuurman, Verkuijl Quakkelaarstraat 217, van Bergen op Zoom. H. A. Ingenhoes, zonder, Boulevard de Ruyter 62, van Schiedam. J. B. Grijff, smid-vuurwerker, Aagje De kenstraat 129, van Utrecht. A. Burgers, onagazijnbewaarder, Kanaal straat 116, van Nieuw-Helvoet. J. J. Geluk, aannemer, Keet buitenhaven, van Tholen. H. L. RoosVeenhuijsen, zonder, Boule- vard Bankert 30, van Ned-lndië. B. P. J. Scheelings, staker le klasse, Hr. Ms. Wachtschip, van Helder. J- M. van Wolferen, leerling-stoker, Hr. Ms. Wachtschip, van Helder. F. W. Joa, stoker 2e klasse, Hr. Ms. Wachtschip, van Helder. J. P. Dessen, leerling-stoker, Hr. Ms. Wachtschip, van Helder. J- Vos, 'korporaal-konstabel, Hr. Ms. Wachtschip, van Helder. G. G. Akkerman, leerling-kok, Hr. Ms. Wachtschip, van Helder. P. Smit, officier van administratie, Hr. Ms. Wachtschip, van Helder. P. C. de Boeck, matroos-kok, Hr. Ms. Wachtschip, van Helder. B. Quellery, stoker Kon. marine, Hr. Ms. Z 3, van Helder. N. Gertenbach, diacones, Kerkstraat 4, van Haarlem. J. Zoutewelle, bankwerker, Lepelstraat 5, van Goes. J. Heijboer, assistent-verpleegster, Helle- bardierstraat 2, van Kloetinge. W. de Ruijter, hotelbediende, Prins Hen drik weg 16, van Rotterdam. Mej. M. Louwerse, zonder, Lampsens- straat 17, van Oost- en West-Souburg. J. Janse, marechaussée, Houtkade 10, van Echt. M. Bartelse, zonder, Aagje Dekenstraat 169, van Goes. A. W. Boon, scheepmaker, Kanaalstraat 116, van Nieuw-Helvoet. W. A. B. ten Kate, predikant, Badhuis straat 48, van Onstwedde. C. van Dixhoorn, sergeant-ziekenverple ger Kon. marine, Kanaalstraat 126, van Hellevoetsluis. P. J. K. Bruijn, sergeant-hofmeester Kon. marine, Hr. Ms. „Cornelis Drabbel", van Helder. P. Smaardijk, korporaal-ziekenverpleger, Hr. Ms. Wachtschip, van Gorinchem. A. I. P. van Overbeeke, hotelhouder, Bellamypark 2, van Middelburg. A. TÏheune, fabrieksarbeider, Winkelman- straat 10, van Rotterdam. A. Prince, conducteur Ned. Spoorwegen, Palingstraat 32, van Nijmegen. VERTROKKEN: C. J. Klok, Badhuisstraat 70, naar Rotter dam. J. Stroo, Hobeinstraat 93, naar Rotter dam. C. J. Huijssoon, Verkuijl Quakkelaarstraat 117, naar Rotterdam. J. A. Fontijn, Badhuisstraat 84, naar Am sterdam. P. F. Derieuw, Hobeinstraat 81, naar Antwerpen. 0. S. Bracké, Koningsweg 25, naar Ned- Indië. a J. K. Leijen, Wachtschip, naar Helder. A. Th. P. M. D'Jong, Badhuisstraat 9, naar Antwerpen. J. J. Kesteloo, Hr. Ms. Z 3, naar Helder. A. F. J. Aspeslagh, Noordstraat 52, naar Bergen op Zoom. Mej. M. Moerland, Gasthuis, naar Big- gekerke. M. van Rijswijk, Noordstraat 19, naar Rotterdam. E. M. Borgers, Nieuwstraat 13, naar Oostende. L. C. Pouwaart, Nieuwstraat 23, naar Terneuzen. F. J. W. van Asperen, Piet Heinstraat 14, naar Helder. J. Doornheim, Hr. Ms. „Cornelis Drebl- bel", naar Middelburg. J. F. A. Belfroid, Nieuwendijk 38, naar Oost- en West-Souburg. H. Bouten, Prinsenstraat 17, naar Oost en West-Souburg. M. M. Steketee, Hyacinthenlaan 9, naar 's Heer Arendskerke. J. Dingemanse, Baljuwstraat 14, naar Ned.-Indië. M. J. C. Klaassen, Hr. Ms. „Cornelis Drebbel", naar Ned.-Indië. J. Minderhout, Slijkstraat 11, naar Kou- dekerke. B. J. Bonhof, Rozengracht 10, naar Mid delburg. L. Leeman, Hellebardierstraat 2, naar Middelburg. A. L. Lievense, Irislaan 31, naar Heerlen. 1. Vermast, Clijverstraat 43, naar Rotter dam. H. Schouten, Hobeinstraat 37, naar Schoten. VLISSINGEN, 17 MEI. Leveringsprijs electriciteit. Aan Ged. Staten is het volgend adres gezonden Geven te kennen 1. A. C. van Hal en P. A. Praag, resp. voorzitter en secretaris van de afd. Vlissingen van de Sociaal-Democrati sche Arbeiderspartij (S.D.A.P.), 2. A. R. König en J. A. Berger, resp. voorzitter en secretaris van den Vlis- singschen Bestuurdersbond, bij welken bond zijn aangesloten de afdeelingen van 1. den Centralen Nederiandschen Ambtenaarsbond 2. Algemeenen Ned. Bouwvakarbei dersbond 3. Algemeenen Bond van Personeel, in Overheidsdienst 4. Algemeenen Ned. Fabrieksarbei- dersbond 5. Algemeenen Ned. Tabaksbewer- kersbond 6. Algemeenen Ned. Metaalbewer- kersbond 7. Algemeenen Ned. Typografenbond; 8. Algemeenen Ned. Schildersgezel- lenbon-d 9. Centralen Bond van Transportar beiders 10. Aig. Bond van Handels- en Kan toorbedienden 11. Ned. Ver. van Spoor- en Tram wegpersoneel ten deze domicilie kiezende ten huize van den eerst ondergeteekende, Kanaal straat 68, Vlissingen dat bij besluit van den Raad der ge meente Vlissingen d'.d. 26 Augustus 1921, no. 21, werd besloten een geschil tusschen de gemeente Vlissingen en de Société anonyme des Tramways a Va- peur de FlessingueMiddelbourg et ex tensions, betreffende den leveringsprijs aan ingezetenen van een K.W.U. elec triciteit, te onderwerpen aan arbitrage dat dit besluit overeenkomstig art. 194 der Gemeentewet aan de goedkeu ring van uw college moest worden on derworpen dat deze goedkeuring niet is ge schied redenen, waarom adressanten verzoe ken het betreffende besluit op grond van art. 153 der Gemeentewet te ver nietigen. Voor motiveering van dit verzoek wordt overigens verwezen naar bijge voegde memorie van toelichting. Memorie van iToe lichting. Adressanten vragen in bijgaand adres vernietiging van het raadsbesluit d.d. 26 Augustus 1921, no. 21. Zij vragen niet zoozeer vernietiging van dit raadsbesluit op formeele gron den, maar omdat tengevolge van dit besluit en de daarop gevolgde arbitrale uitspraak de prijs van het electrisch licht steeg tot 32 cent per K.W.U. en bovendien de concessionnaris door de arbitrale uitspraak de bevoegdheid kriigt, den prijs nog hooger te bepalen, terwijl de arbitrale uitspraak het rechts gevoel niet bevredigt en adressanten de billijkheid der toegestane verhooging niet gevoelen. Immers de arbitragecommissie is bij de bepaling van den prijs uitgegaan van 'het standpunt, hoe de prijs moet zijn van een K.W.U. ten opzichte van den huidigen kolenprijs, vergeleken met den prijs van de kolen' in 1914 en den prijs van een K.W.U. in 1914. Dit nu is naar de meening van adres santen niet juist. Daargelaten of de vertegenwoordiger der gemeente dit punt voldoende naar voren heeft ge bracht. hadden de scheidslieden aller eerst moeten bepalen of de prijs in 1914 van een K.W.U. billijk was te noemen. Deze prijs was in 1914 naar de meening van adressanten te 'hoog, zoodat dien tengevolge ook de door de scheidslieden bepaalde prijs te hoog is. Nu dit niet is geschied, meenen on- dergeteekenden, dat van bevrediging van het rechtsgevoel geen sprake is, dat niet op de belangen van de gemeen schap is gelet en uitsluitend de winst van coricessionnairs is in het oog ge houden. Zij meenen daarom vernietiging van vorengenoemd raadsbesluit te mogen bepleiten op de volgende gronden 1. Dat in de concessievoorwaarden geen arbitrage voor het onderhavige geval is toegelaten. 2. Bovendien blijft het de vraag, of het onderhavige geschil wel aan arbi trage onderworpen mag worden. Prof. Oppenheim zegt in het „Neder- landsch Gemeenterecht" (t.a.p. blz. 811) in navolging van mrs. A. M. Stipriaan Luïsicius, A. de Pinto en B. D. M. Tellegen, dat de Raad niet de bevoegdheid heeft, burgerrechtelijke ge schillen aan scheidslieden te onderwer pen. 3. Maar ook al mocht uw college niet het standpunt van genoemde schrij vers innemen, dan nog had het raads besluit door uw college moeten worden goedgekeurd. Overeenkomstig art. 153 der Ge meentewet zal, nu dit niet is geschied, vernietiging van dit besluit dienen te geschieden. Naar aanleiding van dit adres aan Ged. Staten merken wij het volgende op Afgescheiden van de vraag of de ge meente bevoegd is in een concessie een arbitrale clausule op te nemen, is des tijds, evenals elders in andere gemeen telijke concessies, ter vermijding van een proces een desbetreffende bepaling in de concessie neergelegd. De Gemeentewet schrijft wei goed keuring door Ged. Staten voor van raadsbesluiten tot het aangaan van rechtsgedingen voor den gewonen rechter. Bovendien hebben Ged. Staten door coedkeuring van een wijziging der be grooting, waarop de kosten van deze arbitrage zijn gevoteerd, het bovenbe doeld raadsbesluit van 26 Augustus 1921 goedgekeurd. De gemeenteraadsverkiezing. Gisterenavond hield de afdeeling Vlissingen van de Socialistische Partij een niet zeer druk bezochte openbare vergadering in „de Oude Vriendschap", welke geopend 'werd door den heer J. Post, die mededeelde dat deze verga dering belegd was om de beginselen der Soc. partij nader uiteen te zetten en een en ander te memoreeren van het werken in den raad. tijdens deze 4-ja- rige periode. Als eerste spreker trad1 op de heer De Hondt, die eigenlijk moest zeggen dat hij het dwaas achtte om op zijn leef tijd nog aan politiek te gaan doen. Vroeger heeft hij. er wel aan gedaan, doch door verschillende omstandighe den niet in de laatste jaren en ook INGEZONDEN MEDEDEELINGEN w© EEN AFDOEND MIDDEL TER GENEZING VAN HUIDZIEKTEN Het Middel D.D.D.tj zal de huidziekte genezen, die U het leven tot een last maakt. Die ondragelijke jeuken dal branden de gevoel gaat verdwijnen. Vele zieken, die ten einde raad waren, zijn door D.D.Dl reeds genezen. Obk gij zult er baal bij vinden. Flacons f 2 50 (proefflacon I0.7S). Geneeskrachtige D.D.D - Zeep a »1.— Bij apothekers en drogisten. nooit in Zeeland. Dat politiek niet altijd even fatsoenlijk is bleek volgens spr. wel uit de ervaringen van de laatste weken, toen spr. meende iets te moeten doen voor diegenen die gebrek lijden. Er is een werkloozenvraagstuk en spr. weet wel, dat het ver boven zijn krach ten gaat dit op te lossen. Het werkloo zenvraagstuk is zoo oud als de wereld. Door alle eeuwen heen zijn er werkloo- zen geweest, en wanneer er geen andere richting komt in de maatschappelijke samenleving, zal het nog wei eenige eeuwen duren, vóórdat het opgelost is. Spreker ging vervolgens na hetgeen de verschillende politieke partijen in hun programs van actie aangaande het werkloozenvraagstuk zeggen en legde den nadruk op de uitspraken van die partijen, die vragen productieve werk verschaffing voor werkloozen tegen een voldoend of 't geldende standaard- loon. De R. Kath. staatspartij spreekt dit duidelijk uit, en spr. meent dat de S. D. A. P. raadsfractie alhier daaraan wel eens een voorbeeld mag nemen. Echter ook het gemeenteprogram der S.D.A.P. zelf spreekt van productieve werkverschaffing tegen een behoorlijk loon. De Soc. Partij eiseht in de eerste plaats productieven arbeid tegen het geldend loon. Spr. kwam na voorlezing dezer ver schillende uitspraken tot de conclusie, dat geen enkele der partijen particulie ren steun aan werkloozen verbiedt en ailen dus zeer goed mede konden gaan met hetgeen spr. heeft voorgesteld om de werkloozen te helpen. Breedvoerig verdedigde spreker het goed recht van zijn voorstel om te trachten voor de werkloozen iets te doen, bijv. op de wijze zooals voor de hongerlijdende kinderen in Rusland isjjeschied. Spre ker legde er den nadruk op, dat hij zijn oproep gedaan heeft buiten alle poli tieke beweegredenen om, doch uit zui ver menschelijfce gevoelens om te hel pen. Spr. is van meening, dat de soc.- dem. voormannen de arbeiders geen dienst hebben bewezen door hierin de politiek te brengen. Hadden allen mede gewerkt, dan hadden verschillende nu hongerlijdende gezinnen er beter voor gestaan dan nu. Ten slotte zette spreker nog uiteen, waarom hij tot de Soc. Partij was toe getreden en zich een candidatuur had laten welgevallen. De heer Van Oorschot begon met een woord van dank te brengen aan den heer De Hondt, dat hij een candidatuur heeft willen aanvaarden, omdat spreker weet dat hij socialistisch voelt en denkt. Vervolgens wees spr op de groote ver deeldheid onder de socialistisch voelen de arbeidersklasse, welke zich open baart in onderlinge vijandschap. Hier aan is voor een groot deel de S. D. A. P. schuldig, met haar volkomen negeering van de andere partijen, Spr. is wel zoo eerlijk om te erkennen, dat door de S. D. A. P. veel is tot stand gebracht en hij heeft dit trouwens bij zijn optreden in den raad openlijk gezegd, maar men mag niet vergeten, dat alles wat bier tot stand is gebracht voor de arbeiders is geschied met medewerking van de bur gerlijke partijen en in de laatste 4 jaar ook met medewerking van de Soc. Par tij. Tot de hoogte om ook anderer werk te waardeeren heeft de S. D. A. P. zich hier nog nooit kunnen opwerken. Spr. had verwacht, dat er dezen avond hier soc-dem. voormannen aanwezig zouden zijn geweest om eens onderling van gedachten te kunnen wisselen en prin- cipieele verschillen te belichten. Spreker is daarover teleurgesteld. Spreker wees er verder op, dat in de ingezonden stukken in de „Vliss. Ct." niet aangevallen is de kapitalistische klasse, welke wij toch .gemeenschappe lijk te bestrijden hebben, doch een deel der arbeidersbeweging. Men wilde en kel de Soc. Partij een hak zetten, en dit betreurt spreker. Afkeurenswaardig noemt spr. de be wuste valsche voorstelling der S. D. A. P., gegeven ten opzichte van de vergis sing van den heer Post, bij het stemmen over de belastingheffing. Dit is toch ze ker geen eerlijke wijze van bestrijden. Spreker besprak vervolgens verschil lende belangrijke vraagstukken, waarin verschil is met de S. D. A, P., en wees op het socialistisch standpunt inzake verkoop van gemeentegrond. Gemeen tegrond mag nooit of nimmer verkocht worden. De S.D.A.P. heeft haar beginsel hier absoluut verloochend, door toe te geven aan de kapitalistische praktijk. De Soc. Partij heeft echter haar beginsel ge handhaafd en geen water in den wijn gedaan. Dit is misschien onpractisch, maar wat men socialistisch wil, past nu eenmaal niet in de kapitalistische maat schappij. Ook ten opzichte van de loonpolitiek der gemeente-werklieden in 1919 is een verschil aan den dag gekomen, wat spr. nader aantoonde. Spr. had toen voorge steld een minimum-loon van 30 per week. Toen Burg. en Weth. zagen dat dit kans van aanneming .had en met de portefeuiHe-%westie dreigden, ging de S. D. A. P.-fractie bakzeil en stemde tegen sprekers voorstel., Zijn voorstel was toen zeer sober en spr. kan niet begrijpen dat de S. D. A. P. hier haar principe liet varen voor een dreigen van burgerlijke wethouders. De Soc. Partij zal nooit een wethou- derszetel aanvaarden, doch spr. gelooft dat de S. D. A. P. dit wel zal doen, en daarmede aanvaardt zij de burgerlijke verantwoordelijkheid. Men komt dan tot tal van inconsequenties. Hier schuilt een principieel verschil met de S. D. A. P. Spreker behandelde verder het werk loozenvraagstuk en wees er op, dat de Soc. Partij ook tijdig dit vraagstuk on der de oogen heeft gezien. Zij hebben voor de 20 per week gestemd omdat zij er van overtuigd waren dat een ver der gaand, voorstel toch geen kans van aanneming had. Ook het belastingvraagstuk werd door den heer Van Oorschot in den breede besproken, en de kwestie der marine-officieren onder het oog gezien. Hierin heeft de S. D. A. P. een fout be gaan, en spreker vermoedt dat hier een achtergrond schuilt, daar nl. niet alleen officieren, maar ook onderofficieren en korporaals nu moeten betalen, en dit zijn begeerde stemmen voorde S.D.A.P. Ten slotte wees spreker er op dat hij geijverd heeft voor het toekennen van een toeslag van 40 op de pen sioenen, het protesteeren tegen den post subsidie voor de Burgerwacht en zoo zou spreker nog meer kunnen noe men. Doch spreker wilde niet speculee- ren op de gunst der kiezers, doch meende in de eerste plaats zijn socialis tisch- standpunt uiteen te moeten zetten. Hierna werd de vergadering gesloten. De ontvanger der registratie no. 2 en domeinen te Middelburg heeft gisteren avond ten overstaan van notaris J. L. van der Harst te Vlissingen in „de Oude Vriendschap" in het openbaar verkocht een huis en erf, gelegen te Vlissingen aan de Paul Krugerstraat no. 1, hoek Badhuisstraat, groot 89 c.A. Kooper was S. Frank q.q. te Vlissingen voor ƒ9016. Gemeenteraadsverkiezingen. Bij de stemming voor den gemeente raad te Middelburg werden gisteren 8112 geldige stemmen uitgebracht. "Deze waren over de verschillende partijen ais volgt verdeeld Sociaal-democraten 2060 Anti-revolutionairen 1908 V rijzinn ig-dem ocraten 1150 Christelijk-historischen 1026 Vrijheidsbond 916 Katholieken 456 Bezuinigingspartij 346 Staatkundig Gereformeerden 177 Communisten 73 Totaal 8112 Gekozen werden 5 sociaal-democra ten, 4 anti-revolutionairen, 3 vrijzinnig democraten, 2 christelijk-historischen, 2 Vrijheidsbonders en 1 Katholiek, al- zoo 10 links en 7 rechts. De linkerpartijen -behaalden in het geheel 4545 en de rechtsche partijen 3567 stemmen. Gekozen werden van de verschillende partijen Sociaal-democraten I. Onderdijk, W. P. Cornelisse, P. Ph. Paul, C. van der Weel en mevr. Corné-Maljaars (allen aftredend). Anti-revolutionairen mr. A, A, -de Veer, J. A. Vertregt (beiden aftr.), Chr. Hondius en A. D. Littooy. Vrijinnig-democraten M G. Boasson (aftr.), mevr. R. WeijlSnuijf en mr. C. F. J. Gombault Christelijk-historischen H Streef kerk (aftr.) en mr. H. van der Beke Callenfels. Vrijheidsbond mr. R. Portheine en mevr. H. F. BoddaertSchuurbeque Boeije. Roomsch-Katholieken L. J. Mes. Op de lijst der vrijzinnig-democraten verkreeg mevr. WeijlSnuijf 553 voor keurstemmen. Zij was dus met voor-

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 1