Vlissingsche Courant Tweede Blad ZATERDAG 12 MEI 1923, Ho. lil. GEMEENTEBESTUUR Beursbeschouwingen Vervolg Binnenland Stads= en Provincienieuws SPORT VAN DE VAN BELASTINGEN. Verordening tot wijziging der verordening op de invordering eener plaatselijke belasting naar het inkomen in de gemeente Vlissingen. Burg. en Weth. van Vlissingen doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van 23 Februari jl. onder no. 15b is vastgesteld de volgende Verorde ning op de invordering eener plaatselijke belasting naar het inkomen in de gemeente Vlissingen, van welke belasting de veror dening tot wijziging der verordening op de heffing is goedgekeurd bij Koninklijk be sluit van 21 April 1923, no. 31 De Raad der gemeente Vlissingen Gelet op het voorstel van Burg. en "Weth., alsmede op het advies der commissie voor de financiën B e s J u i t vast te stéllen de volgende Verordening tot wijziging der verordening op de invorde ring eener plaatselijke belasting naar het inkomen in de gemeente Vlissingen, vast gesteld bij raadsbesluit d.d. 30 Mei 1921, no. 25a. Artikel '1. Artikel 2, alinea 1 en 2 te lezen als volgt „De aanslagen zijn invorderbaar in zooveel gelijke termijnen als er na de maand, die in dagteekening van het aanslagbiljet is ver meld, nog maanden van het belastingjaar overblijven. Op den Iaatsten dag van eik dier maan den vervalt een termijn. Vermeldt de dag teekening van het aanslagbiljet een latere maand dan de zevende van het belasting jaar, dan is de aanslag invorderbaar in vijf gelijke termijnen, waarvan de eerste vervalt o,p den Iaatsten dag der maand volgende op die welke in de dagteekening van het aanslagbiljet is vermeld, de tweede een maand later, en zoo vervolgens". Artikel 2. Deze verordening treedt in werking op 1 Mei 1923. Vlissingen, 23 Feibruari 1923. De Raad voornoemd, (get.) VAN WOELDEREN, Voorzitter, (get.) F. BISSCHOP, Secretaris. Vlissingen, 9 Mei 1923. Burg. en Weth. voornoemd, M. LAERNOES, L.B. De Secretaris, F. BISSCHOP. Nakomende crisisverschijnselen Het verloop der wisselkoer sen in verband met den politie- ken toestand in Europa. Het debacle der Kalis-Bagger-waar- den. De geheele beurs in reactie, met uitzondering van be leggingswaarden. Een der meest kenmerkende ver schijnselen van een diepgaande econo mische crisis is niet alleen 'dat er een tijdperk van langdurige malaise op volgt, maar ook dat, wanneer eindelijk herstel intreedt, dit nog telkens onder broken wordt door kleine terugslagen en gebeurtenissen, welke aan de voor bijgegane crisis herinneren. Enkele we ken geleden wezen wij op de financieele moeilijkheden, welke zich in het Noor- sche bankwezen voordeden, dat naar (men meende zijn tol aan de crisis reeds betaald had, door het openbaar worden van nieuwe verliezen, nogeens tot in zijn fundamenten werd geschokt, zoo- dat alleen met 'behulp van den Staat een debacle kon worden voorkomen kort daarop publiceerden ook enkele onzer bankinstellingen teleurstellende jaarverslagen, waaruit groote verliezen, ook voor 1922, konden Worden afgele zen en zulks ondanks de ruime voor zieningen welke een vorig jaar reeds Bet het oog op mogelijke tegenslagen waren getroffen. En het thans gepubli ceerde jaarverslag der Rotterdamsehe Bankvereenigiog, dat gewoonlijk waar devolle beschouwingen lévert over den economischen toestand van ons land, spreekt zich slechts onder groote reser ve over de toekomst uit. ziet weliswaar bier en daar een redres, anderzijds ech ter nog zoovele belemmeringen, dat zij de vorderingen in de goede richting hier te lande nog van geringe beteekenis acht. Opmerkelijk is ook de stagnatie in de industrieele bedrijvigheid in de Ver- eenigde Staten, waarop wij de vorige week wezen en over de oorzaken waar van men het nog niet eens is. De daling van katoen-, olie- en suikerprijzen heeft evenwel op de New-Yorksche beurs een aeer onaangename stemming teweeg- Rebrtcht, waarbij de 'koersen van cou- tante shares 36 daalden zoo gin- Rcn Steel'Shares ondanks de mooie kwartaalcijfer5 deze maand van 105 tot lOO'/2 H terug en eerst de laatste dagen schijnt een betere tendenz weer de over- band te hebben gekregen. Teleurstel- 'wid is ook het verloop der Europeesche Wisselkoersen, waarvan eenige maan den geleden gehoopt werd dat zij, met '"(zondering dan der Midden-Europee- scne devisen, weer op hun goudbasis «mden worden vastgesteld en zoo tot ff ttormaliseering van den internationa- 0, handel konden bijdragen. Het Pond 'eriing, dat op 21 Februari geklommen was tot 4.72, noteert thans weer 4.60, ook de Frankenkoers is ten op zichte van den dollar gedepricieerd en zelfs de Zwitsersche franc, die eenigen tijd geleden boven pari noteerde, is op nieuw ingezakt, evenals onze Holland- sche gulden, die weer tot 2.56 is opge- loopen. Het is wel zeker, <tat de ongun stige wending, welke er in den politie- ken toestand van Europa gekomen is, voor die hernieuwde daling der devisen aansprakelijk moet worden gesteld. Het vertrouwen in het herstellingsvermogen van ons werelddeel is door de jongste gebeurtenissen, door het oplaaien van den oorlogshaat en de verscherping der tegenstellingen, wederom geschokt en de weerslag hiervan wordt op den han del aanstonds gevoeld. De beurzen zijn voor niets gevoeliger dan voor politieke onzekerheid en nu Duitschlands aan bod is verworpen, Frankrijk zijn ge- weldpolïtiek tot het uiterste doordrijft, in Duitschland een gespannen toestand ontstaat en de band der Entente meer en meer losgeweekt wordt, vraagt men zich af of de oplossing van al de oude en nieuwe problemen wel langs den weg des vredes zal kunnen worden verkre gen. Voor de Tufksche quaestie interes seert menN zich minder, hef dreigend conflict tusschen Engeland en Rusland is van grooter beteekenis, niet alleen omdat er uit blijkt dat de Bolsjewisti sche propaganda in Azië voor de En- geische regeering een reden tot zorg wordt, maar ook omdat ons werelddeel zoo groote behoefte heeft aan grootere productiviteit van het Russische rijk. De voedselvoorziening van Europa zou ernstig dn gevaar worden gebracht, wanneer in Amerika, dat thans in het tekort voorziet, een oogst zou misluk ken. En het is slechts aan de scherpe economische depressie der laatste jaren toe te schrijven dat West-Europa de Amerikaansche producten tot aanneme lijke prijzen kon koopen. Stijgen de prij zen, dan vinden de Europeesche aan- koopen geen voldoende tegenwicht, wanneer Rusland in het productieproces allengs niet weer zijn oude plaats in neemt en Duitschland door het Fran- sche geweld aan dat proces wordt ont trokken. At deze factoren hangen dus ten nauwste met elkaar samen en oefe nen tezamen op de positie van Europa ten opzichte van Amerika een druk uit, welke zich in de wisselkoersen weer spiegelt. Op de Londensche en do Amsterdam- sche beurs heeft de flauwe stemming dan ook nog niet weer voor een willige kunnen plaats maken, reminder omdat, gelijk in den aanhef is opgemerkt, zich nog telkens weer symptomen voordoen, dié aan de zware crisis van 1920 herin neren. Zoo heeft bijvoorbeeld de scher pe daling in aandeelen en obligaties van Kalis Co.'s Bagger Maatschappij de aandacht getrokken en tot nieuwe ver ontwaardiging aanleidin^ gegeven. Men heeft hier te doen met een bedrijf dat zich in de oorlogsjaren sterk,heeft uitgebreid, haar kapitaal gedurende de laatste vijf jaar van ƒ3 tot f9 millioen heeft vergroot en voor dit geld bagger- materiaal heeft gekocht, dat in den „goeden" oorlogstijd een flink rende ment afwierp, maar thans aanmerkelijk in waarde verminderd is en niet meer loonend kan worden geëxploiteerd. Waar er 9.000.000 gewone-, 1.000.000 preferente aandeelen en f 5.500.000 7 7 1e hypothecaire obligaties uitstaan, is het geen wonder dat over de snelle waardevermindering dezer fondsen de trom wordt geroerd. De gewone aan deelen hebben rn 1918 een koers van 143 bereikt, maar zijn sedert geleidelijk teruggegaan, in 1922 zelfs tot 1514 waarop echter weer een herstel gevolgd is, naar aanleiding van een verklaring der directie dat de maatschappij over voldoende werk beschikt, ln financieele bladen was er echter reeds lang op ge wezen dat er gedurende de voorspoedi ge jaren tg? het materiaal veel te weinig is afgeschreven, zoodat bij de waarde vermindering en de prijsdaling van dit baggermateriaal, gepaard gaande met liet uitblijven van nieuwe opdrachten het mes van den achteruitgang bij deze onderneming van tw.ee kanten zou snij den. Er is bij haar geen enkel' jaar van rustige ontwikkeling naar de diepte ge weest, maar steeds gezocht naar ex pansie in de breedte en dat voor een onderneming, welker bedrijf zich richt oo het verdiepen van wat de oppervlak te te zeer nadert. Zij had allerminst een oppervlakkige bed ri jf spolitiek mogen voeren, maar moeten zorgen voor een hechte financieele positie. Ze deed dat nietin 1919, toen ze bijna een mil lioen uitkeerde, schreef ze op haar ma teriaal slechts f280.000 af, en in 1920, toen de uitkeeringen ƒ2 millioen over troffen, bleven de afschrijvingen tot 446.000 beperkt en op de totale boek waarde van het materiaal is sedert de oprichting slechts 13 afgeschreven, terwijl bovendien de geldmiddelen op het einde van 1921 ontbraken. Thans is de ineenstorting gekomen, welke voor velen blijkbaar nog een verrassing was, maar die ons niet verwondert. De aan deelen zijn gevallen op 6 a 7 de pre ferente op 131/2 de 7 le hypothe caire obligaties, twee jaar geleden met een schitterend prospectus hier aan den man gebracht, tuimelden naar 36 doordien de directie officieus mede deelde, dat met de mogelijkheid van nonbetaling der Jnli-coupon moest wor den gerekend. Het zal straks dus naar alle waarschijnlijkheid de vraag worden wat het baggermateriaal thans waard is en het antwoord op die vraag zal' niet zeer bemoedigend kunnen zijn. Overigens waren er deze week meer factoren die den goeden gang van het beursieven storend beïnvloedden, o.m. de voortdurende daling van aandeelen Koninklijke, welke tot 367 inzakten en vrijwel geen weerstandsvermogen aan den dag leggen. Men maakt allerlei be spiegelingen overshet uit te keeren slot- dividend, maar dfé voornaamste reden voor de flauwere stemming, die ook aan de buitenlandsche beurzen bestaat, zal vermoedelijk in de dalende olieprij zen gevonden worden. Terwijl men voor korten tijd meende dat de petroleum- productie haar hoogtepunt overschreden was, worden tha|is>in verschillende dee- len der wereld'weer nieuwe bronnen aangeboord. Suikerwaarden en Rubber- aandeelen waren i ook nreerendeels in reactiede suikerprijs heeft zich kun nen herstellen en van opheffing der ter mijnaffaires aan de New-Yorksche beurs zal er wel niets komen maar de rubbernoteérinp brokkelt af. Tabakken lagen ook zwakker-; de vijfde inschrij ving was öp zichzélf bevredigend, maar heeft, in de meeste gevallen den gemid delden verkoopprijs doen dalen. Alleen voor Staatsfondsen en solide beleg gingswaarden blijft' hier, zoowel als in Engeland het animo zeer groot. Geld op prolongatie 3j4 a 4' De positie en het nut der Kamers van Koophandel. In het voorloopig v.erslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot wijzi ging van hoofdstuk Xa der Staatsbe- groot'in.g voor 1923 wordt de aandacht der regeerin,g gevestigd op het feit, dat de nieuwe regeling van de Kamers van Koophandel op verschillende plaatsen aanleiding geeft tot twijfel aan het nut van die inrichtingen. Deze leden dringen nogmaals aan op een herziening van de regeling van het vereenigingskiesrecht, opdat dit organische kiesrecht, waarvan men meende, dat ook de minister een voorstander is, inderdaad zal kunnen worden uitgeoefend. Geklaagd werd ook over de eigen aardige. bijna onwelwillende houding, die offieieele en semi-officieele lichamen als departementen van algemeen be stuur en de directie der Nederlandsche spoorwegen tegenover de Kamers van Koophandel aannemen. Enkele leden meenden te weten, dat de Kamers van Koophandel over zeer ruime geldmiddelen beschikken vooral de Kamer van Koophandel te 's-Graven- hage schijnt groote sommen te bezitten. Zij vragen of dit juist is, en, zoo ja, of de taaie dezer Kamers de beschikking over zoo-ruime bedrageh-nooetig maakt. Gevraagd werd, hoe het staat met de Vereeniging van Kamers van Koophan del en Fabrieken ir, Nederland en hoe de minister denkt over deze vereeniging waarvan de oprichtingsvergadering tot zooveel, opmerkingen aanleiding heeft gegeven. Onze schepen en het Amerikaansche drankverbod. De heer Bomans heeft den minister van buitenlandsche zaken gevraagd of deze geen bijzondere moeilijkheden ducht voor onze scheepvaart, nu hef Amerikaansche opperste gerechtshof "O^slist heeft, dat het drankverbod der Unie van kracht is op schepen ondeT vreemde vlag, die de Amerikaansche territoriale wateren zouden willen bin nenvaren. Bestaat de mogelijkheid deze moei lijkheden door afzonderlijke overeen komst op het voetspoor van een initiatief van vertegenwoordigers van handel en scheepvaart in Denemarken in haar schadelijke uitwerking te ver kleinen Ligt het in het voornemen van den minister, samenwerking te zoeken met andere belanghebbende Staten, om al thans die uitzonderingsbepalingen te verkrijgen, die immer ais ongeschreven wet gegolden hebben in het internatio naal verkeer Zouden met name de bepalin gen van het Amerikaansche drankver bod geen uitzondering moeten lijden voor Nederlandsche schepen, die voor het gebruik der bemanning en passa giers alcoholische dranken aan boord hebben, welke de Nederlandsche wet toelaat, en die niet voor gebruik binnen de territoriale wateren der Vêreenigde Staten bestemd zijn Prot. Chr. spoor- en tramwegpersoneel. T« Utrecht heeft een algemeene ver gadering van den Prot. Christ bond van spoor- en tramwegpersoneel, ter herdenking van het 20-jarig bestaan van den bond plaats gehad, onder voor zitterschap van den heer J. Augusteyn. Prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine sprak een feestrede uit, terwijl de heer W. Belgen uit Utrecht namens een vrouwencomité een vaandel, aanbood. De heer Van der Kooi, tweede bonds voorzitter, bracht hulde aan den heer Augusteyn in verband met het feit, dat deze 10 jaren geleden als bondsvoorzit ter werd gekozen. Een welkom geschenk. In de vergadering van den gemeente raad te Budel deed de burgemeester de blijde mededeeling dat hij van de Sté. Ame. des Zincs de la Campine toezeg ging had ontvangen eener schenking voor de gemeente van 40.000, ten einde door aflossing van het restant der crisisschuld, tot een verlaging der ab normale belastingen te kunnen geraken. VLISSINGEN, 12 MEI. „Zeeland" en Hoek. In de „Notities" in de „Haagsche Rost" bespreekt de hoofdredacteur, de hee£», Van Oss, wekelijks belangrijke feiten van den dag. Onder bovenstaand opschrift lezen wij in het jongste nummer van de „Haagsche Post", met groote instem ming, het volgende Ik ben het Laatste week-end even naar Londen geweest, via Harwich. Het trof mij, hoe vol, en tevens hoe duur, de boot was, en hoe jammer het is dat de „Zeeland" de nachtdienst-kat niet wat langer uit den boom heeft gekeken. De scheepvaartmalaise dwong vrijwel alle stoomvaartlijnen hun tarieven flink te herzien maar de Hoek-Harwich lijn heeft hen .gehandhaafd op ongeveer het dubbele van voor den oorlog, en daar haar reizigersverkeer zichtbaar toe neemt, moet zij thans relatief wel de meest welvarende lijn op dit onder- mpansche zijn. Het is te betreuren, dat orize „Zeeland" niet in dien voorspoed deelt. Meer jammer nog is het dat wij, oud zeevarend volk. Ons feitelijk geheel hebben laten verdringen uit dit drukke verkeer. Het contract tusschen de En- gelsche lijn en onze Nederlandsche spoorwegen zaj wel lang loopen, zoo dat van een spoedige remedie geen sprake kan zijn. Maar wij dienen toch ons best te doen de hier verloren positie weder te heroveren, en hoe eerder wij daartoe stappen doen, des te beter. Koninklijke Maatschappij „De Eiectro Tinfabriek". In de algemeene vergadering van aandeelhouders van de Kon. Maatsch. ,,de Electro Tinfabriek" alhier, heden tc Amsterdam gehouden, werden de ba lans en de winst- en verliesrekening over 1922 goedgekeurd, terwijl de aan de beurt van aftreding zijnde commissa ris, de heer mr. H. M. Moil, herkozen werd. Volgens hef verslag heeft de alge meene malaise ook op dit bedrijf een ongunstigen invloed gehad en sluit 1922 met een verlies van 24.374.67, welk verlies gedeeltelijk uit reserve ge dekt wordt en gedeeltelijk op nieuwe rekening overgaat. Commissaris Ned. Roode Kruis. Bij Kon. besluit is voor den tijd van vijf jaren benoemd tot commissaris van het Ned'. Roode Kruis in de provincie Zeeland de heer C. A, van Woelderen, burgemeester van Vlissingen. Rijkspostspaarbank. Opgave uitsluitend betreffende het postkantoor Vlissingen en zijne bij- en hulppostkantoren. Maand April 1923. Aan bovengenoemde kantoren wend, in den' loop der maand, op spaarbank boekjes ingelegd 39.242.76(*) en terugbetaald - 48.017, Derhalve minder inge legd den terugbetaald 9.774.24 Hieronder 1 formulier ad f 1. in spaarbankzegels van 5 cent en 1 formulier ad 1. in spaarbankzegeis van 1 cent (schooisparen). Het aantal nieuw uitgegeven spaar bankboekjes bedroeg 39. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboek- jes ingeschreven nominaal 7300. en afgeschreven - 10050. Derhalve minder in- dan afgeschreven 2750. Het aantal nieuw uitgegeven staats schuldboekjes bedroeg 4. Kon. Scherpscluitters-vereeniging „Vlissingen". De Koninklijke Scherpschuiters-ver- eeniging Vlissingen opent Maandagmid dag 14 dezer hare schietoefeningen op de banen gelegen in de gemeente Oost en West-Souburg. Bij deze gelegenheid wordt tevens feestelijk geopend naar nieuw gebouwd clublokaal, gelegen in de onmiddellijke nabijheid dier banen. Er zal gedurende dezen zomer wor den geschoten op afstand 200 M. schijf beeld Loosduinen, terwijl de schutters in klassen zijn verdeeld naar de uit komsten ten vorigen jare verkregen. Voor den schutter, die in tien series het hoogst aantal punten behaald, wordt een zilveren wisselbeker beschik baar gesteld. Zij, die alsnog zich als lid mochten wenschen aan te melden, worden ver zocht zulks ten spoedigste te doen bij den secretaris der vereeniging. den heer S. Minderhoud, Boulevard de Ruyter 10, bij wien meerdere inlichtingen omtrent de vereeniging gaarne worden ver strekt. .Dfffcffiirijster van waterstaat heeft be noemd'tot buitengewoon opzichter bij de werken tot verbetering van de haven alhier, ingevolge de wet van 25 Juli 1919, den heer W. K. L. Brückman fe 's-($avenhage. t De afdeeling Vlissingen van de com munistische partij houdt Maandag a.s., des avonds 8 uur, in „de Oude Vriend schap" een openbare vergadering, waarin als SDreker optreedt de heer E. Bouwman, voorzitter van de Ned. Fe deratie van Transportarbeiders, die zal spreken over het onderwerp „De strijd der arbeidersklasse tegen het of fensief van het kapitalisme". Bij Kon. besluit van 8 dezer is aan Th. L. F. Roersch, op zijn verzoek, met ingang van 15 Mei 1923, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van notaris te Aardenburg. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herx. Kerk. Bedankt voor het beroep te Nieuw-Vosmeer door ds. J. F. Verhoeff, Oost-Indisch predikant met verlof te Renkum. Geref. Kerken. Beroepen te Moerdijk de heer j. H. Donner Jzn., cand. te Goes te Klundért ds. G. Laarman te Scharendijke. De Classis Middelburg der Geref. Kerk heeft na uitvoerige discussie ver worpen een voorstel van den kerkerpad van Serooskerke om den Biddag te ver vroegen en den Dankdag voor het ge was later te stellen. De Zendingsdag van de Geref. Ker ken van de classis Middelburg zal ge houden worden op Maandag 21 Me; (tweeden Pinksterdag) te Valkenisse. Als sprekers zullen optreden ds. Tei- kamp te Middelburg, ds. Laarman te Scharendijke en prof Bouwman te Kampen. RECHTSZAKEN. Het drama te Vlieghuis. De rechtbank te Assen veroordeelde gisteren den kommies N. A. te Nieuw- Schoone-beek, wegens mishandeling, den dood tengevolge hebbend van J. Wilpshaar te Vlieghuis, tot 2 jaren ge vangenisstraf. De eisch was 2 jaar. MARINE EN LEGER. Naar wij vernemen is de gep. schout bij-nacht Vorstman, gewezen inspec teur van den geneeskundigen dienst der zeemacht, benoemd tot ridder in de orde van den Nederlan'dschen Leeuw, even als de luitenant ter, zee Ie klasse H. Ferwerda, werkzaam bij het bureau marinestaf aan het departement van marine, die gefungeerd heeft als secre taris der vloohvetcommissie. Blijkens een bij het departement van marine ontvangen telegram, is Hr- Ms. „Wega". onder bevel van den luitenant ter zee le klasse j. j. Heilbron, op de uitreis naar lndië, gisteren te Malta aangekomen. Bij beschikking van den minister van marine is de officier van gezondheid 2e klasse M. Kuperus 15 dezer geplaatst aan boord van Hr. Ms. depotschip voor onderzeebooten „Pelikaan". De officier-machinist 2e klasse J. W. Holterman is bestemd voor den dienst in Ned.-Indië. De officier-machinist 2e klasse L. G. R. van Schie wordt uit Oost-Indië te rugverwacht. Adelborsten. De minister van marine brengt in de „St. Ct." ter kennis, dat in dit jaar bij het Koninklijk Instituut voor de marine te Willemsoord kunnen worden toege laten 22 adelborsten voor den zee dienst (3-jarige opleiding) 2 adelbor sten voor het korps mariniers (3-jarige opleiding) 12 adelborsten voor den zeedienst (4-jarige opleidipg) 1 adel borst voor het korps mariniers (4-jarige opleiding) 17 adelborsten voor den stoomvaartdienst (4-jarige opleiding) en 4 adelborsten voor de administratie (2-jarige opleiding). Voor inlichtingen worden belangheb benden verwezen naar het reglement voor genoemde inrichting, dat ver krijgbaar is bij het departement van. marine, bij de directiën der marine te Willemsoord en Middelburg, en bij den commandant van het Kon. instituut voor de marine te Willemsoord (Helder.) De tweede ploeg zeemiiiciens der lich ting 1921 is vandaag voor den tijd van 5 weken voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst gekomen. Postduiven. De postduivenvereeni- ging „de Posthoorn" alhier heeft Zon dag jl. een wedvlucht vanuit Nijmegen gehouden, afstand 161'/2 K.M. De duiven werden des morgens 8 uur in vrijheid gelaten en bereikte de eerste duif haar hok om II uur 36 min. 1 sec. Aankomst laatste duif 12 uur 3 min. 56 sec. De prijzen werden als volgt behaald Ie en 3e pr. de heer A. Vetghe, 2e en 4e pr. de heer A. de Visser, 5e pr. de heer B. de Ridder. Een eereprijs, uitgeloofd bij den 2en prijs, werd behaald door den heer A. de Visser. Een eereprijs, uitge loofd voor de eerste overduif, werd be haald door den heer G- W. Kort. Een eereprijs, uitgeloofd voor dP tweede overduif, werd behaald door den heer P. van Belzen. Volgende week beginnen de groote interessante wedvluchten vanuit Frank rijk, Op deze vluchten worden waarde volle prijzen vervlogen. DE GEMALIN VAN EX-KEIZER WILHELM. Het verblijf van prinses Hermine von Reuss, de gemalin van ex-keizer Wil helm, op haar slot Saabor in Silezië heeft de pers aanleiding tot allerlei ge-

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 5