VRIJDAG 11 MEI S.1^^ H?aarwixea»yagafi!rttrw?tm&mmmzst&i/amJisssBs» iM»amMW*wiiiiniiiM^«i—K^»ii 'IHiimbmwi ITMTWimiimaw—a—w na— BINNENLAND Stads= en Provincienieuws VLISSINGSCHE COURANT KAMEROVERZICHT. Tweede Kamer. Vergadering van Woensdag. Supplefoire begrooting. Oosten- rijksche ieening. Voor de zooveelste maal is de heer K. Ter Laan opgekomen voor de mobili satie-slachtoffers. Er zijn ongeveer 2000 aanvragen gedaan, waarvan in 1922 er slechts 500 zijn afgehandeld, liegen dien slakken-gang .kwam de keer Ter Laan thans weer eens protes- teerèn. Verleden jaar heeft de minister één ton gevraagd voor steun en thans vraagt hij een tweede. De heer Ter Laan achtte een half milMoen noodig en bo vendien een gedetailleerde regeling voor de steunverleening. Van verschil lende zijden werd er op gewezen dat de gevallen zoo uitéén loopen, dat een al- gemeene regeling niet mogelijk is. De minister betoogde, dat in het algemeen een uitkeering-in-eens wordt gegeven tot een bedrag van 1500 gdl. maximum. Daarnaast wordt in zeer evidente geval len een piriodieke uitkeering gegeven. De Staat deed en doet wat redelijker wijze verwacht mag worden en een re geling is niet mogelijk. Juist met het oog op een goed onderzoek is een com missie van onderzoek ingesteld, die zeer coulant werkte. De motie werd natuurlijk verworpen, met 51 tegen 20 stemmen. Vóór stem den de socialisten, de communisten en de vrijzinnig-democraten en de heeren Ter Hall, Boom, Kuiper, van Rijswijk en Bulten. De regeering stelt voor, Nederland te doen deelnemen in den economischen en financieelen wederopbouw van Oos tenrijk. Zij wil dit land daarvoor een bedrag van 3J4 millioen gulden leenen. Daartegen, had wel niemand bezwaar, maar men vreesde alleen, dat de regee ring ons land zal brengen in internatio nale verhoudingen, waar we liever bui ten moeten blijven. Nederland treedt toe tot de protocolle, waarin de positie van Oostenrijk wordt geregeldizood^t ook ons land controle kan oefenen. Daardoor komen we, zij het voor één procent, in het koor der groote mogend heden mee te zingen. Daarin zagen de heeren Dresselhuijs, H. Colijn en Troel stra niet veel heil. Zwitserland heeft steun toegezegd: zonder al die deftige soesa te aanvaarden en dat leek hun beter. De laatste greep natuurlijk de gele genheid aan om zijn kritiek te uiten over mr. Zimmerman's optreden in Oos tenrijk. Mr. Zimmerman streeft er naar alle onderdeelen van het Oostenrijksch bestuur onder buitenlandsch toezicht te brengen en handelt willekeurig, hetgeen in dezen mond beteekent dat hij met de arbeidersbelangen niet genoeg rekening houdt. Deze grieven zijn reeds lang en algemeen bekend. Het ligt voor de hand, dat niemand het in deze positie allen naar den zin, kan maken. Mr. Troelstra had niet een aanleiding om zijn afkeu ring daarover eens grondig te uiten. De beer Van Ravesteijn dikte het nog een beetje aan. Het wetsontwerp geeft geld om den kapitalistischen roofbouw in Oostenrijk te -steunen ten koste van de arbeiders. Als het nu eens voor Sovjet-Rusland was Minister van Karnebeekhad het moei lijker. Het is niet zoo lastig angst te wekken en te wijzen, op de mogelijke gevaren, maar het is wel moeilijk daar tegenover vertrouwen in te boezemen, ïn dit laatste was de taak van den mi nister, die daar helaas ditmaal niet in geslaagd is. Hij zette uiteen, dat de gan- sche hulpverleening aan Oostenrijk is «astgebonden aan den Volkenbond en hat deze overeenkomst niet meer en niet andere nadeelen had dan het lidmaat schap van- dien Bond. Losmaken van dien Bond beteekent storing van den arbeid van den Volkenbond. Nederland is garant en doet mee aan de controle. Maar is dit laatste noodig. vroeg de lieer Colijn nogmaals Liever geven we het geld en zijn wij er af, dan dat wij meedoen aan de controle. De Volken bond wil Oostenrijk een vertrouwens positie geven, maar is daarvoor de hulp van een landje als Nederland noodig? De opposanten bleven sceptisch en de heer Nolens kwam toen schipperen. We moesten er nog maar eens over denken, meende hij' en de regeering moest dat °ok maar eens doen. We willen Oosten- riik graag helpen, maar dat kan zonder •lat wij als groote meneer in de toezicht- commissie gaan zitten. Nu vier leiders van de partijen in d,e Kamer met meegingen, moest de minis ter wel bakzeil halen. Hij vroeg uitstel van behandeling en met een zucht van verlichting ging de Kamer tot 23 Mei °P reces. Het a.s. bezoek van den Koning van Noorwegen. Hoewel het programma van het be- j®ek van den koning van Noorwegen in "et begin van Juni nog niet is vastge steld, is het zoo goed, als zeker, dat Koning Haakon te Amsterdam zal ko men met het pantserschip „Torden- skjold", dat verleden jaar die haven bezocht heeft. Dit oorlogsschip biedt meer dan de andere vaartuigen der 'Noorsche marine gelegenheid voor de reis van den vorst naar °lls land. Reeds tijdens het vorige bezoek hebben de officieren zich uitgelaten, dat de Koning aan boord van de „Tordenksjold" zijn contra-bezoek aan onze Koningin zou brengen. Dit schip lag ook te Christi- ania met de „Zeeland" tijdens het be zoek van de Koningin aan Noorwegen. Vermoedelijk zullen nóch de Koningin nóch prins Olat den koning vergezellen. Wijziging der Successiewet. Ingediend is een wetsontwerp tor uit breiding van het recht van dispensatie van de rechten, die krachtens de Suc cessiewet-worden geheven. In de memo rie van toelichting wordt opgemerkt, dat ■gevallen voorkomen, waarin overwe gingen van billijkheid tot kwijtschei ding zouden leiden, maar waarin, de wet tengevolge van haar beperkende bewoordingen de bevoegdheid tot zoo danige kwijtschelding niet toelaat. Ge dacht wordt hierbij b.v. aan het geval, dat bij iemands overlijden recht op een lijfrente ontstaat ten laste van een maatschappij, die kort daarna blijkt niet ten volle aan haar verplichtingen te voldoen. - Wanneer die maatschappij op den dag van het sterven nog 100 pet. uit keerde, moet volgens de bestaande be palingen het recht over de volle geka pitaliseerde lijfrente worden betaald, ook al is vóór den dag van betaling (9 maanden later), reeds de gewijzigde toestand ingetreden. Ook andere ge vallen kunnen zich voordoen, waarin de toepassing van de letter der wet niet zou strooken met haar geest. Het hierbij aangeboden ontwerp van wet strekt om met het oog op al zoo danige gevallen het gebied van het dis- pensatierecht te verruimen. Soortgelijke bepalingen., als die welke thans in arti kel 1 wordt voorgesteld, komen' voor in artikel 99 der 'Registratiewet 1917 en in artikel 9ï der Zegelwet 1917. De steunverleening aan werkloozen. De heer Braat heeft aan den minister van binnenlandsche zaken en landb'otfw de volgende vragen gericht Is het den minister bekend, dat 'n Amsterdam vele duizenden gesteunde werkloozen zijn, en in de om Amster dam liggende polders buitenlandsche arbeiders te werk gesteld moeten wor den, omdat inlandsche werkkrachten zich niet beschikbaar stellen Is de minister bereid te bevorderen, dat in Amsterdam de steun aan werk loozen ophoude, op-dat zij het werk in de genoemde omgeving van die stad opzoeken en aanpakken Loods dienst. Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 Juni 1923 lo. aan den opzichter der verlichting, 1ste gezagvoerder aan boord van 's rijks lichtschip „Haaks", J. Stobbe, zoomede aan den 1ste licht- wachter-st'uurman aan boord van 's rijks lichtschip „Noord-Hinder" C. M. van Gelder, eervol ontslag uit 's rijks dienst verleend 2o, benoemd a. tot opzichter der verlichting 1ste gezagvoerder aan boord van 's rijks lichtschip „Haaks", de op zichter der verlichting, 2de gezagvoer der aan boord van dat lichtschip S. Ha- zewindus !b. tot opzichter der verlich ting 2de gezagvoerder aan boord van 's rijks lichtschip „Schouwenbank". de lste liehtwachter-stuurman aan iboord van 's rijks lichtschip „Noord-Hinder" L. A. van Hoeke c. tot opzichter der verlichting. 2de gezagvoerder aan boord van 's rijks lichtschip „Haaks" de lste lichtwachter-stuurman aan ■boord van 's rijks lichtschip „Terschel- lingerbank" P. Smit. VLISSfNGEN, 11 ME!. De Hemelvaartsdag. Wat is dat gisteren een tegenslag geweest. Alle plannen voor het maken van, uitstapjes te voet, per fiets, tram, autobus of welke andere middelen van vervoer ook, vielen letterlijk in het wa ter. Vooral in den morgen was het al heel treurig gesteld1 met het weer. De regen viel onophoudelijk neer en zoo moesten alle plannen om naar „buiten" te gaan noodgedwongen ook worden opgegeven. De Tegen viel uit loodgrauwe wolken neer en dit bleef zoo tot ongeveer 2 uur des middags voortduren. Toen scheen het of Pluvius zich wilde ontfermen over de duizenden die op Hemelvaarts dag zoo gaarne genieten van het fris— sohe groen. Zij werden nogmaals te leurgesteld. want van opklaren was geen sprake. Eerst tegen den avond was het weer veel beter geworden. Toen was hef echter te laat. De dag was verloren. ■Hopen, wij, nu maar dat de Pinkster dagen zullen vergoeden wat wij giste ren hebben gemist heerlijk lenteweder en volop zonneschijn. jaarvergadering Nationale Christen Geheel Onthouders-Vereeniging. Op Hemelvaartsdag hield de gewes telijke organisatie- van bovengenoemde ver'eeniging alhier hare jaarvergadering. In de middagvergadering, welke door tal van afgevaardigden van diverse af deelingen uit de provincie was bezocht, heette de voorzitter, ds.'J. de Visser van Middelburg de aanwezigen, inzonder heid, den adj.-inspecteur van de volks gezondheid, welkom en gewaagde voorts van den toenemenden bloei der •afdeelingen. Spreker gaf er zijn blijd schap over te kennen, dat de Staten van Zeeland niet langer onverschillig staan tegenover de drankbestrijding. Dezen zomer werd een jaarlijksche subsidie van 500 toegekend door de provincie. De secretaris, de heer W, M. de Korte van Vlissingen, gaf' in een uitvoe rig verslag een duidelijk, overzicht van den stand van het werk der drankbe strijding in dit gewest. Voornamelijk door >den arbeid' van ds. Reus van Westkapelle en van ds. Homburg uit Goes en den agent der N. C. G. O. V. werden een aantal nieuwe afdeelingen opgericht. Door 'woord en geschrift, mef behulp van bioscoop en lichtbeelden werden de beginselen der geheelonthouding weder in tal van plaatsen gepropageerd. Voorts werd gewaagd van den arbeid onder drankzuchtigen en van den arbeid welke gevoerd werd voor de reclassee- ring. De algemeene indruk was. dat er geen reden is tot klagen, doch dat het werk voor de drankbestrijding steeds intensiever wordt gevoerd. Nadat de penningmeester, de heer J. Huizinga, burgemeester van Terneuzen. het financieel verslag had uitgebracht, werd liet woord gevoerd door mejuffr. Deetman, enquetrice:: van de tubercu- lose-bestrijding uit Middelburg, over ,.Tubercuiose en alcbh'ol". Spreekster beweerde, 'dat de 'weten schap steeds meer tot de overtuiging komt. dat het alcoholisme de groote baanbreker is voor de fubercuiose. Zij is van meening. dat men geen schrik' behoeft te hebben voor de Tuberculose, doch wel grooten schrik voor den alcohol. Bij tijdige behandeling kan de tuber culose geheel genezen. Men stelt vast, dat de tuberculose niet overerfelijk is. Dit laatste werd vroeger algemeen aangenomen. Spreekster zegt. dat de tuberculose kan worden voorkomen, door het ter rein waarop de tuberkelbacil aanvalt zoo sterk mogelijk te maken. Dit kan men doen door het weerstandsvermogen tegen de tuberculose zooveel mogelijk te versterken. Dit wordt bereikt door reinheid van leven, reinheid van het lichaam, door goede voeding, door licht en lucht toe te laten in onze woningen. Bedorven lucht is even nadeelig voor den menseh als bedorven voedsel. Het weerstandsvermogen wordt in bijzondere mate verzwakt door den al cohol. waardoor de bodem voor >de tu berculose iwordl bereid. Met allerlei treffende voorbeelden werd dit door spreekster geïllustreerd. Sprekend zijn de cijfers, die mem uit de meest verschillende landen kan ver krijgen en die aantoonen, dat groote tuberculosesterfte voorkomt onder de beroepen die met den alcohol diet meest in aanraking komen. Voorat ibij herber giers, bierbrouwers en ikellners is de tuberculosesterfte zeer groot. Dit geldt voor alle land-zn van Europa. De we tenschap heeft geconstateerd, dat in de landen met het grootste alcoholverbruik de tuberculose het grootst is. De alcohol breekt niet slechts den weerstand van het individu, doch ook den weerstand van het ras. De oervolken zijn te gronde gegaan, toen zij in aanraking kwamen met den sterken drank. Een kind krijgt geen grooter weer standsvermogen! dan wanneer het ge voed wordt met de moedermelk. En'nu wordt geconstateerd, dat de dochters van den alcoholist niet in staat zijn de kinderen zelf te voeden en dit .werkt door in de geslachten, waardoor derge lijke kinderen nimmer krachtig gevoed/ kunnen worden. DaaTom heeft juist de alcohol zulk een grooten invloed op de zuigelingensterfte. Geconstateerd wordt dat reeds een kwartier nadat alcohol door de moeder wordt gebruikt, dit op genomen wordt in de voeding van het kind. Voor het kind is dit noodlottig, de nadeellge gevolgen blijven meestal niet uit. Nadat nog uitvoerig werd aangetoond hoezeer de alcohol de volkskracht on dermijnt, eindigde mej. Deetman haar rede, met de opwekking om toch vooral de oogen open te ihouden voor het alco holkwaad, dat veel grooter is dan de tuberculose. Na deze belangrijke rede gaf ds. Reus nog verslag van zijn ervaringen bij de propaganda op het platteland en drong de heer Wijtenburg, adij.-inspecteur van de volksgezondheid, aan op meer sa menwerking met zijn bureau. Des avonds werd in de Nieuwe Kerk een openbare samenkomst gehouden, welke vrij goed bezocht was. De bijeen komst werd op de gebruikelijke wijze geopend door ds. De Visser, die in zijn openingswoord opmerkte, dat wanneer men over den drankstrijd spreekt, een der donkerste 'bladzijden behandelt uit Nederlandsch geschiedenis. Bij voorkeur wordt de prov. samenkomst gehouden op den Hemelvaartsdag de ten hemel gevaren Heiland werd voor het oog zijner jongeren bedekt door -een zwarte wolik, doch Hij is uitermate verhoogd om vandaar Zijn jftoote kracht te too- rien. Ook in den drankstrijd ziet men vele donkere wolken, doch zij toonen zilveren randen, en in het geloof, dat de drankbestrijding rijke vruchten dragen zal, gaan de geheelonthouders voor waarts. Spreker vroeg van de aanwezi gen daadiwerkelijken steun, opdat z'i mede mogen1 werken velen te behouden naar zieken lichaam voor Christus. 'Hierna verkreeg ds. Beukenhorst uit Sluis het woord, die sprak over „Eén voor allen en allen voor één". Spreker was er van overtuigd, dezen avond niets nieuws te zullen zeggen, want dit zou hem niet mogelijk zijn. Het is steeds weer 'hej oude, doch alzoo een beeld van de onveranderlijkheid' der Christelijke 'beginselen. Wanneer de strijd tegen het drankkwaad overwon nen is, dan is het tijd om te zwijgen. Spreker wees er op. dat de zonde van het drankmisbruik de schuld is van het gansehe volk. Velen van de zgn. ..fat soenlijke" en „matige" drinkers ontken nen dit en schuiven de verantwoorde lijkheid van zich af. maar spreker zegt dat zoolang men niet absoluut stelling tegen deze volkszonde genomen heeft, men mede de verantwoordelijkheid draagt. Het uitgangspunt van de Chr. geheel-onthouding is „Mea Culpa" (mijn schuld:), en daarom wekt spr. zijn hoorders op deze verantwoordelijkheid te voelen ais Eén voor allen en allen voor één. Het beginsel van den niet- geheelonthouder zou spreker willen noemen „leder voor zich". De Christen heeft echter een groote roeping te ver vullen ten opzichte van de geheel-ont houding, ni. 'den zwakke te steunen en te redden diegenen die ten doode wan- keeln. Het „ben ik mijn broeders hoe der" mag onder Christenen niet geven- den worden. De liefde tot Christus moet dringen tot geheel-onthouding en op wekken de hand uit te steken tot het verlorene en diepgezonkene. Ten slotte sprak ds. Mantz van Wol- faartsdijik over het onderwerp „Een overwinnend leger". Menigeen zal mis schien denken bij ziehzelvèn. aldus spr., dat het sterk overdreven is om van een „overwinnend" leger der geheelonthou ders te spreken, als men het terrein overziet. Het leger van hen is nog klein tegenover de groote massa die zich te genover hen stelt. Doch gebracht in den naam van het Evangelie moet elke sterkte vallen en beslissen niet de getal len. Spreker vergelijkt het drankkapi taal en de drankzondie met een sterke burcht, waarin koning Alcohol regeert. Het i5 a's de sterke stad Jericho, die in Israel's geschiedenis zich plaatste op den tocht naar het beloofde land. Zoo houdt het drank-Jericho van dezen tijd' duizenden en duizenden tegen op den weg naar een betere toekomst van ge lukkig gezinsleven, meerdere welvaart en betere levenspositie, ja zelfs op den weg naar het hemelsdi Kanaan. Daar om moet de Christen den strijd aanbin den tegen dezen sterken burcht en spr. twijfelt er niet aan, of de geestelijke kracht der geheelonthouding zal ten slotte de overwinning behalen. In dezen strijd moet schitteren het gouden kleinood der liefde om Christus wil en hierdoor gesterkt zal de overwinning zeker zijn. Ter afwisseling van de sprekers werd in deze avondvergadering door de Christelijke zangvereeniging „Ho sanna" een 6-tal liederen zeer verdien stelijk' ten 'géhoore gebracht. Een jubileum en een afscheid. Het was heden 40 jaar geleden dat de heer H. Abrahamse, oudste brigadier van- politie, bij het politiekorps alhier in dienst trad. Dat deze dag voor den al gemeen geachten jubilaris niet onopge merkt zou voorbij gaan, was wel te be grijpen. Te meer bestond daartoe aan leiding, omdat de heer Abrahamse ook den dienst, op de meest eervolle wijze, met pensioen zou verlaten. Op het bureau van de inspecteurs, dat smaakvol met groen en bloemen was versierd, terwijl de trap met de driekleur was gedekt, werd officieel af scheid van den heer Abrahamse geno men. Daar waren ook aanwezig de kinderen en behuwdkinderen van den jubilaris. Ook merkten wij daar op den bur gemeester, den commissaris van politie en den heer Van Niftrik, directeur der gasfabriek. Verder den hoofdinspec teur met alle inspecteurs en de recher cheurs. Het agenten-korps was in zijn geheel, voor zoover de dienst het toe liet, tegenwoordig, terwijl ook het korps marechaussées en de rijksveldwacht niet achter wilden blijven en eveneens deputaties hadden gezonden. De heer Abrahamse en zijn echtge- noote werden per auto van hun woning in de Glacisstraat afgehaald. Toen de jubilaris met zijn echtge- noote het versierde inspecteursbureau binnentrad, werd hun een "fraai bloem stuk aangeboden. Nadat de jubila ris en zijn vrouw de voor hen bestemde zetels hadden ingenomen nam de burgemeester, de heer C. A. van Woelderen, het woord. Hij zeide het te betreuren dat hij bij een vorige plech tigheid in het korps, nl. de teraardebe stelling van twee jeugdige agenten, door ambtsbezigheden, niet tegenwoor dig kon zijn. Hij stelde het daarom bijzonder op prijs thans bij dit afscheid tegenwoordig te kunnen zijn. De burgemeester wees on de groote plichtsbetrachting van den heer Abrahamse, die zulk een langen tijd, nl. 40 jaren bij de politie in dienst is geweest. Het deed hem genoegen als hoofd der gjmeente den heer Abraham se als voorbeeld te kunnen stellen, niet alleen als politieman, doch tevens als huisvader, die het voorrecht heeft dat al zijn kinderen eervolle posities in de maatschappij: hebben verkregen. De burgemeester sprak den wensch uit dat de heer Abrahamse met zijn vrouw nog vele jaren zullen mogen ge nieten van een mooien levensavond.. Na den burgemeester nam de com missaris van politie, de heer Gasinjet, het woord. Hij zeide dat, toen het be kend was dat Abrahamse den dienst zou verlaten, dadelijk in het korps stemmen zijn opgegaan, dien dag niet onopgemerkt te laten voorbijgaan en met vreugde hebben allien zich opge maakt dezen dag tot een biizonderen te maken. Het groen en de bloemen zullen U overtuigen, aldus sprak de heer Ga sinjet, dat allen U sympathie en waar deering toedragen. De commissaris bracht den heer Abrahamse dank voor de wijze waarop hij gedurende 40 jaar zijn taak heeft vervuld. Hij was steeds een goed chef en een braaf ambtenaar. Allen heeft hij bij het korps zien komen en velen heeft hij de eerste schreden op het politiepad leeren zetten. Zijn kin-deren heeft hij een mooie po sitie in de maatschappij zien verkrijgen, wat hij ook te danken heeft aan den steun, dien hij steeds van zijn vrouw heeft mogen ondervinden. De commissaris wilde naast het sou venir dat het geheele koros aan den heer Abrahamse had aangeboden, be staande uit een rookstel met zilver ge monteerd en inscriptie, nog een per soonlijk aandenken voegen. Hij deed dit omdat hij in den scheidenden brigadier steeds had leeren kennen een man, die met ijver en toewijding zijn vaak moei lijke functie vervulde niet alleen, doch die steeds ook de belangen van de agenten behartigde. Vaak heeft de lieer Abrahamse met spreker veranderingen in .den dienst besproken^ die in het be lang van de agenten waren. Dat Abra hamse dit, wanneer hij <diit noodig acht te, deed zonder daarover met anderen te streken, prijst hij ten zeerste in hem. Hit had daarbij steeds op het oog .de be langen van zijn ondergeschikten voor te staan. De commissaris eindigde met den wensch, dat het den heer Abrahamse mef de zijnen verder goed moge gaan. De heer P. J. Bartelse, het oudste lid van liet politiekorps, 'wenschte den heer Abrahamse geluk met dit jubileum en sprak de hoop uit, dat hij, met zijn echtgenoote nog vele jaren moge genie ten van het pensioen en de welverdien de -rust na een zoo welbesteed leven. De volgende spreker, de heer Lam pier, opperwachtmeester van de mare- chaussée, voerde het woord, mede na mens den districtscommandant, den heer Van den Hoek. Hij wees op de aangename .samen werking tusschen de rij.ks- en gemeente politie. Vooral de heer Abrahamse heeft ook den ambtenaren van rijkspolitie veel locale kennis bijgebracht. Steeds was hij bereid hen van dienst te zijn. Spreker herinnerde aan de moeite volle, ja soms gevaarlijke taak van den politieman, die vaak door het publiek worden tegengewerkt. De heer Abra hamse gaf steeds blijk van doortastend heid en voortvarendheids Het is aangenaam voor den jubilaris dat hij. het zelfbewustzijn heeft altijd nauwgezet zijn plicht te hebben gé- daan. Hij hoopte eveneens dat de heer Abra hamse nog lang van zijn rust zal mogen genieten en bood hem namens het per soneel der marechaussée een fraai bloemstuk aan. De heer Van Niftrik sprak als 'direc teur der gasfabriek. Vroeger 'was het gewoonte dat de gasfabriek jaarlijks een (bijdrage gaf voor den politiepot uit waardeering voor de diensten die de politie verrichtte door bijzonder te let ten op de eigendommen der gasfabriek. Daar tegen deze gift bezwaar bestond werd deze niet meer gegeven. Thans evenwel nu de heer Abrahamse d,en dienst heeft verlaten, staat de gasfa briek weer vrij tegenover hem en daar om bood hij hem, onder toepasselijke woorden, een mooie zakportefèuille aan. De heer Abrahamse nam daarna het

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 1