SPORT BUITENLAND GEMENGD NIEUWS Een driftig jongmensen Zondagnamiddag had te Breskens de !2-jarige J. 3. eenigen tijd tergend op getreden tegen zijn kameraad, den 15- jarigen Iz, V. Aangezien dit Weef duren, gaf dezen S. een klap om de ooren. Hierop ontstak B. in toorn en gaf V. een steak met een mes, even boven het hart. De getroffene viel achterover op den grond, en is na de eerste behande ling door dr. Wallien, per auto naar da ouderlijke woning vervoerd. 3. deed zelf mededeeling van zijn laffe daad aan den vader van V.. toen hij dezen tegenkwam. Tegen B. is proces-verbaal opgemaakt. SOUBURG. Gisterenavond had een atgemeene vergadering plaats van de vereeniging „Het Groene Kruis". De voorzitter, dri Plagge, opende met een woord van welkom deze vergade ring en gaf daarna den heer A. van Veen gelegenheid tot het uitbrengen van het jaarverslag. Hieraan ontleenen wij het volgende In 1922 werden* drie ibestuurs- en twee algemeene vergade ringen gehouden. In het tbezit der ver eeniging zijn 273 stuks verplegingsma- teriaal. Bruto opbrengst van den verkoop Bmmabloem was 85.33. Van de Zeeuwsche vereeniging tot bestrijding der tuberculose werd ontvangen ƒ120.93 en van de vereeniging „Het Groene Kruis" 120. Van de gemeente 25, van het rijk 316. Het ledental te Souburg bedroeg 663, 4e Ritthem 123. Afgegeven werkten te Souburg aan 100 personen 160 stuks verptegings- artikelen, te Ritthem aan 7 personen 7 stuks, 109 keer werd ijs gevraagd. Een nieuwe ligtent werd aangeschaft voor den prijs van 210. Na overlijden had één woningontsmett^ng plaats. Het huisbezoek werd verricht door mej. Schuileman. het aantal bezochte gezinnen bedroeg 24, het aantal afge legde huisbezoeken 214. Van de familie wijten ds. Kerkhof was 25 ontvangen voor de gebruikte goederen. Van de verloting pluimvee- tentoonstelling werd ontvangen de som van 50. Tot afgevaardigde en plaatsvervan gend afgevaardigde naar de op 23 Mei te houden atgemeene vergadering wer den gekozen de tieeren P. Puijpe en C. de Visser. Een voorstel van het bestuur om nog een ligtent aan te schaffen werd aan genomen. Het verplegingsmateriaal bevindt zich in goeden staat. Bij de rondvraag werden door enkele leden inlichtingen gevraagd omtrent het lid zijn der vereeniging ..Het Groene Kruis" van den bond van „Plaatselijke Keuze". Na eenige toelichting van het bestuur werd 'besloten deze zaak aan te houden tot een volgende vergadering. Gisterenavond vergaderde de afdee ling Souburg van den Vrij willigen Landstorm, in tegenwoordigheid var* majoor Bretschneider en den heer P. G. Laernoes uit Vüsslngen. Na een ope ningswoord van den wethouder Melis, sprak de 'heer Laernoes over de werk zaamheden van den Vrijwiligen Land storm en zette het doel nader uiteen, waarop enkele vragen werden gesteld en beantwoord. Majoor Bretschneider wees op de re gelingen de orde voor den goeden gang van zaken, alsoalc op het stuur dat za! worden gegeven, indien dit noodig moest Wijken. De heer Melis dankte de sprekers voor hun mededeelingen en de aanwezi gen voor -hun tegenwoordigheid en sloot deze vergadering. KERK- EN SCKOOLN1EUWS. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen hei beroep naar Breedevoort door ds. P. Krul te Biervliet. Geref. Kerken. Beroepen te Brussel dr. E. D. Kraan, cand. te Zui.jlen. Zending. Op den Geref. Zendingsdag op den tweeden Pinksterdag te houden te Kloetinge op een 'weide van den heer Paardekooper, hopen als sprekers op te treden ttr. B. J. Esser, van Poerbolingo ds. P. Ch. van der Vliet, van Vlissingen en ds. A Lauwers, van Brussel Op de voordracht voor onderwij zer aan de openbare school* te West- kapelle zijn geplaatst de heeren 1. A. Butler te Fijnaart, G. A. van Graafei- lana alhier en *M. J. C. Mazure te Kloe tinge. Examens van stuurlieden ter koopvaardij. De commissie voor de stuurlieden examens, 'bedoeld in de Schipperswet (Stbld. 1907, no. 244), zal, aanvangen de 5 Juni, zitting houden te 's-Graven- hage. De aanvragen o-m tot *de examens te worden toegelaten moeten den voorzit ter der commissie bereikt hebben vóór 20 dezer. Belanghebbenden worden ten aanzien van de voorwaarden om tot dit examen te worden toegelaten verwezen naar art. 7 van het bij besluit van 27 Decem ber 1907 (Staatsblad no. 353) vastge stelde reglement voor de stuurlieden- examens. MARINE EN LEGER. De overplaatsing van den sergeant- kok G. C. Broeke van de „Tromp" naar de „Pelikaan" is ingetrokken deze on derofficier wordt den 12en Mei ge plaatst aan boord Hr. Ms,."'TTïi®n". 15 Mei sergeant-kok J. van Biljouw van de „Van Speyck" naar de „Peli kaan". Den 2en Mei zijn per stoomschip „Jo- han de Witt" uit Oost-Indië in Neder land teruggekeerd Oppersciiipper M. Montenij, kwartier meester F. W. Heimons, korporaal konstabel B. A. Ras, korporaal-seiner J. Keizers, schrijver-majoor W. van Klaveren sergeantkok A. J. Storm, machinedrijver-majoor P. J. Minneboo, korporaal-machinedrijver 2e klasse J. van Olst, korporaal der mariniers J. H. Smeink, stoker-olieman M. P. Amiabel, korporaafder mariniers J. Blonk. De wijziging van de militaire pensioen wetten. De afdeeling Amersfoort van de onderofficiersvereeniging „Ons Be lang" 'heeft de volgende motie aange nomen Genoemde-afdeeling, in vergadering bijeen gehoord de besprekingen over het door de regeering ingediende wetsont werp tot wijziging van de militaire pensioenwetten 1922 constateerende, dat dit ontwerp, be halve technische wijzigingen, noodig geworden in verband met het in wer king treden van de wachtgeldregeling, vele wijzigingen bevat, die evenvele verslechteringen beteekenen van oordeel, dat pensioen beschouwd moet worden als uitgesteld loon en on vervreemdbaar is dringt er bij de volksvertegenwoordi ging op aan, dit ontwerp niet ongewij zigd goed te keuren besluit deze motie te zenden aan de leden der Tweede Kamer der Staten- Generaal en aan verschillende dag- en weekbladen en gaat over tot de orde van den dag. Vliegen. De opening van de lucht lijn BerlijnAmsterdamLonden, die Maandag zou plaats hebben, moest we gens ongunstig weer wordermitgesteld. Op 'het vliegveld bij Berlijn stonden 2 machines gereed, 1 voor Londen en 1 voor Amsterdam en ook de passagiers voor beide vliegtuigen waren tijdig aan wezig. Om 8 uur werd gestart, intus- schen luidden de weerberichten, die binnen kwamen zeer ongunstig, zoowel uit Hamburg als uit Bremen werd slecht weer gemeld, uit Nederland zelfs mist. Na korten tijd kwamen dan ook de vliegtuigen terug naar het zeggen van de bestuurders, was oriënteering onmo gelijk. Vliegtuigen' bleven echter in ge reedheid, om, zoodra het weer zou ver beteren, den tocht aan te vangen. ENGELSCH STANDPUNT INZAKE HET HERSTEL. in het Hoogerhuis heeft lo*rd Curzon een verklaring afgelegd over Enge- tand's standpunt inzake het Duitsche herstel-aanbod. Een dergelijke verklaring zal. door minister Baldwin in het Lagerhuis wor den afgelegd. Verwacht'^wordt, dat de woordvoer ders der regeering zullen verklaren, dat, hoewel de Duitsche aanbieding ver van bevredigend en billijk is. elke gelegen heid zal te baat worden genomen om 'het hervatten der herstel-onderhande lingen te bevorderen. De „Daily News" zegt, dat niemand er aan denkt, dat de Engelsche. regee ring het Duitsche aanbod bevredigend kan noemen. Integendeel de regeering wenscht dit zeer zeker beslist niet te doen. Doch als zij zich zou bepalen tot het dichtslaan van de deur, is alle hoop om Europa te redden, voorgoed verloe ren. In deze omstandigheden is* de groote moeilijkheid te bepalen, wat de volgende stap dient te zijn. Vermoede lijk zal de nota, die zal worden verzon den, zeer nadrukkelijk aan Duitschland mededeelen, dat het jongste aanbod on voldoende is en tevens, hetzij uitdruk kelijk, dan wel tusschen de regels door, den raad geven een nieuwe poging te doen. De „Daily Telegraph" zegt juist het feit.' dat de Fransch-Belgiscbe nota zooveel woorden wijdt aan financieele technische punten moet voor de Duit sche regeering een aansporing zijn om 'haar voorstellen in een nieuwen vorm te gieten, zoodanig, dat zij een beteren indruk maken op de geallieerde des kundigen. De „Times" betoogt, dat de tijd ge komen is om met nadruk te wijzen op de belangen die Engeland heeft bij de schadevergoeding. Hoeveel Frankrijk heeft geleden, wordt overal erkend en Engeland is bereid aan Frankrijk den voorrang te geven bij zijn aanspraken op de Duitsche betalingen, doch het is een algeheele miskenning der feiten, aan te nemen, dat Frankrijk zoo onver gelijkelijk zwaarder 'heeft geleden dan Engeland. In Frankrijk is de schade zichtbaar in de met puinhoopen bedekte streken. In Engeland is het geleden ver lies minder in het oog vallend, doch niet minder tastbaar. Wij hebben aan onze bondgenooten 1947 millioen pond ster ling voorgeschoten, waarop nog geen stuiver is betaald. Wij zelf betalen rente en aflossing op bijna duizend mil- lioen pond aan de Vereenigde Staten voor verplichtingen, die wij indirect voor onze bondgenooten hebben aange gaan. Die bedragen te zamen maken een som van biina 3000 millioen pond, hetgeen niet veel verschilt van wat Poincaré opgeeft als schade van het verwoeste gebied. Voorts hebben wij weliswaar grondgebied gewonnen, doch tevens hadden wij mandaatsverpiïchtin- gen op ons te nemen, die door anderen werden geweigerd. Die mandaten zijn verplichtingen, geenszins voordeelen. Onze buitenlandsche handel is voor een deel ten gronde gegaan met het ge- vol"- dat wij aan bijna twee millioen werkloozen eten moeten verschaffen. DE DUITSCHE PERS OVER DE FRANSCHE ANTWOORD-NOTA. De „Deutsche Allg. Ztg.", het Beriijn- sche Stinnesblad, zegt Het Fransch- Beigische antwoord op het geweldige maximum-aanbod der Duitsche regee ring, is een document vol onduldbare beleedigingen en brutale domheden. De groote verzameling phrases in de nota is natuurlijk een teeken, dat Frankrijk zijn" isolement steeds meer voelt. Door de starre ontoegeefiijikheid van Poincaré zal de Duitsche politiek gedwongen die van Engeland en Italië naderen. Zelfs de soc.-dem. „Vorwarts" is overtuigd, dat Poincaré van pian is ge weest verdere onderhandelingen onmo gelijk te maken. De Duitsche nota noemt het lhlad„een zij het dan een niet zeer handige poging om een oplossing tot stand te 'brengen. Het Fransche antwoord daarentegen is een handige poging o-m het probleem vol strekt onoplosbaar te maken. Niettemin gelooft het blad, dat de discussie tot stand za! ikomen, zij het dan ook lang zamer en, moeilijker dan in overeenstem" ming is met de belangen van Europa. Voorloopig wil de „Vorwarts" afwach ten, hoe het door Poincaré met opzettelijke achteloosheid behandel de Erigeiand zich zal doen geiden. Ver melding verdient nog de verklaring van de „Vorwarts", dat de Fransche bewg- ring „het verzet aan de Roer is uitslui tend aan instructies uit Berlijn toe te schrijven", onhoudbaar is. Met nadruk wijst het blad er op. dat als de voor naamste bewerkers van het verzet, de soc-dem. arbeiders in aanmerking ko men, die in de huidige Duitsche regee ring niet vertegenwoordigd zijn en scherp critisch tegenover haar staan. Evenmin als de Duitsche regeering het lijdelijk verzet door ,haar orders heeft bewerkt; evenmin is zij in staat het we der te onderdrukken. De „Germania", het Berlijnsche cen- trumsorijhan, is van oordeel, dat het schoont omhulsel van Poincaré's ge dachten, meer voor hpt buitenland, dan voor DUitSfihtand bestemd is.Den inbond acht hef.blad voor velerlei interpretaties vatbaar. Er, komen passages in voor, die den schijn', wekken, tals wenscht Poin caré de discussies te sluiten. Andere zinsriedéïi klinken weer als een bedekte uitnoodïging aan Duitschland om zich over zekere punten nader uit te laten. Ook de „Seri. Bprsenztg." is -deze meening toegedaan..: Er schijnt ibij Poincaré (een zeker opzet te bestaan om op versSniltende, en wel de belangrijk ste punten der hofa. onduidelijkheden in het Duitsche aanbod te wijzen.. Wellicht wil hij den schijn aannemen, dat hij uit Berlijn gaarne opheldering zou ontvan gen, misschien ook wil hij het verwijt ontzenuwen, dat hij de deur voor onder handelingen heeft dicht geslagen. HET ENGELSCHE KONINGSPAAR TE ROME. Aan het diner in het Quirinaal gaf de ltaliaansche koning uiting aan de sym pathie van 'net ltaliaansche volk voor Engeland. Dezelfde idealen, zei hij o.a., vormen den voornaamsten grondslag van beider beschouwing en kunnen slechts een samengaan brengen van beider aspiraties en pogingen, niet al leen op liet gebied der wederzijdsche nationale belangen, maar ook op het ruimere veld der betrekkingen tusschen beide volken. De koning uitte den wensch, dat het Engelsche volk nog aan de zijde van Italië moge staan -bij den arbeid die ons morgen wacht. De koning van Engeland zei in ant woord op den toast van den koning van Italië, dat de oude herinneringen, nog versterkt door de jongste wapenbroe- derschap, beide slaten ve.réenigden, welke door geer, schok verbroken kun nen worden. Ik zie met volkomen ver trouwen hun toekomstige betrekkingen tegemoet, in de zekerheid, dat geen volk ooit de glorie van deze herinnerin gen zou kunnen verduisteren, noch den gl'ans -der idealen, die deze beide volken hebben en 'waarvan in werkelijkheid af hangt, langs welke lijn in de toekomst de beschaving dezer oude hoofdstsd, zoo rijk en roemvol aan herinneringen, zich zal ontwikkelen. Ik aanvaard met vreugde de verzeke ring der hernieuwde vriendschap. DE UITSPRAAK IN HET KRUPP- PROCES. In het Krupp-proces zijn de vonnissen nog veel zwaarder dan door den audi teur-militair werden geëischt. De vol gende vonnissen werden geveld Krupp von Bohlen 15 jaar gevangenisstraf, Bruhn 10 jaar, Hartwig 15 jaar, Oester- ten, 15 jaar, Bauer 15 jaar, Schraeple 20 jaar, Shaefer 20 jaar, Knutz 20 jaar en allen tevens 100 millioen mark boete. Zooals men weet zijn Bruhn, Hartwig, Oesterlen, Bauer, Schraeple, Schaefer en Kuntz alle directeuren .der Krupp- fabrieken. Het lid van den bedrijfsraad Grosz werd veroordeeld tot 10 jaar gevange nisstraf en 50 millioen mark boete,.be drijfsraad Muller tot 6 maanden' gevan genisstraf. President Bbert heeft een telegram aan de Krupp-onderneming gezonden, waarin hij zijn diepe verontwaardiging over het vonnis uitspreekt. Ook de rijiksregeerlng zou gisteren avond nog naar aanleiding van het vonnis een manifest bekend maken. KONING GEORGE GAAT DEN PAUS BEZOEKEN. De Koning van Engeland die thans een officieel bezoek brengt aan het ltaliaansche koningshof, zal ok een be zoek afleggen aan het Vatikaan. Koning George's bezoek aan den Paus zal het eerste zijn van een En- gelsch koning sedert de hervorming. Koning Edward heeft vóór dat hij den troon besteeg een bezoek gebracht aan -den Paus. De koning werd, toen het plan van zijn bezoek aan den Paus bekend werd gebombardeerd met resoluties en pro testen van Protestantsche zijde, maar hij heeft daarvan geen notitie genomen. De „Daiiy Telegraph",geeft haar te vredenheid te kennen, dat koning George ook den Paus zal bezoeken, vooral omdat de koning zoovele millioe- nen katholieken tot zijn onderdanen re kent. Het Engelscht koningspaar zal zoowel aan Vatikaan als Quirinaal de boodschap der Engelsche vriendschap brengen en naar wij hopen, zegt het iblad. zal het gelijke gevoelens van goede verslandhouding van de zevln heuvelen van Rome medebrengen. ENGELAND EN SOVJET-RUSLAND. MacNeil, onder-minister van buiten landsche zaken, zeide in het Lagerhuis, dat een nota betreffende mishandeling van Engelsche onderdanen aan de Sovjet-regeering is verzonden en dat hij hoopt over een week te kunnen zeg gen of hij den tekst dier nota al dan niet zal kunnen overléggen. Hij heeft inmid dels vernomen, dat de Sovjet-commis saris van justitie de vernietiging in overweging heeft genomen van het vonnis, onlangs tegen den kapitein en de bemanning van den Engelschen ■trailer James Johnson geveld. Het laatste nieuws dienaangaande is, dat er maatregelen werden getroffen om de manschappen met het schip, dat bij Moermansk ligt, naar huis te zenden, doch omtrent het lot van den kapitein heeft McNeill niets vernomen. Hij voeg de er aan toe, dat de algemeene kwes tie der betrekkingen tusschen de En gelschen en de Sovjet-regeering nog in overweging is. Het bezoek van de musici der Garde républicaine aan Arnhem op Za terdag is niet geheel zonder incident gebleven. Er trekt nl. ook een Duitsch muziekkorps door de stad om op hoeken van straten en op de pleinen te spelen. Zaterdagavond maakten de Duit- s'chers op de Jansplaats muziek, toen eenige leden van het Fransche muziek korps op weg naar Musis Sacrum pas seerden. Een hunner ging tusschen de lustig blazende Duitsehers staan, haal de zijn muziekinstrument te voorschijn en begon demonstratief mede te blazen. Een zijner collega's nam 'hem zijn in strument uit den mond. maar de garde muzikant had te, veel pleizier in het blazen, dat hij van uitscheiden wilde weten. Ten tweede male werd hem liet instrument ontnomen en toen is de Franschman maar opgehouden, zeer tot genoegen van de Duitsehers, die zich op kalme wijze hadden geërgerd. Gisteren had op den Nesserdijk te Rotterdam een ernstig ongeluk plaats. De landbouwer v. d. J, uit Ouderkerk a/d. ljssel, reed met twee zusters, resp. 41 en 42 jaar oud, per rijtuig naar de stad. Nabij de Oude Plantage raakte het lemoen van het rijtuig los. Het paard liep door en het rijtuig kantelde van den dijk en kwam in een sloot te recht. Voorbijgangers, die het ongeluk zagen, snelden toe, sloegen de rij ruit stuk en konden de drie personen red den. Door den hevigen val. had de oud ste zuster zulke ernstige verwondingen bekomen, alsmede schedelbreuk en her senschudding, dat zij in bewusteioozen toestand op 'den dijk werd gedragen. Ook 'haar jongere zuster bekwam een hersenschudding. De geneeskundige dienst, die onmid dellijk met 2 auto's was uitgerukt, ver voerde zoowel den landbouwer als de twee zusters naar het ziekenhuis. De toestand van mej. H. de J. was bij hel afzenden van dit bericht levensgevaar lijk. Gisteren zijn nabij Veenlust aan den Coevorderstraatweg te Hoogevee.n opgegraven een revolver, geldkist, tas- schen, brandkastsleutel, hoeveelheid postzegels, alles afkomstig van de in braak in liet postkantoor te Steenwijk. Gisterenmiddag omstreeks 1 uur werd in de Heemstraat te 's-Graven- hage een 42-jarige waschbaas, die on der invloed van sterken drank verkeer de, door een agent op heeterdaad be trapt, dat hij voor de eerbaarheid aan- stootelijke handelingen pleegde. Hij ver zette zich hevig tegen zijn arrestatie. De worsteling werd nog voortgezet op het politiebureau aan de Van der Venne- straat. Toen de agenten Item in de cel wilden sluiten, verzette hij zicii zóó lie vig, dat hij over den domei viel en zijn linkerbeen brak. Door de auto van den- Eersten Hulpdienst werd hij naar het ziekenhuis aan den Zuklwal vervoerd.. Dópr de politie te Maastricht is aangehouden een 31-jarige fabrieksar beider, verdacht van het plegen van on tuchtige handelingen met meisjes van 9 en 10 jaar. De man is in' arrest gesteld B e- r' o o v i. n g ff n. £en Franschman is- in een pand aan de Kruiskade beroofd van ƒ600 en 100 francs. Een buitenman is in den afge- loopen nacht aan de Nieuwe Kerkstraat van zijn portefeuille,, inhoudende 2000 beroofd. In verband hiermede is aange- limouden een vrouw en een man'. Het perceel is onder bewaking der politie gesteld. In een perceel in de Spooksteeg te Amsterdam is iemand beroofd gewor den van een portefeuille, inhoudende ongeveer 896. Bij de politie te Maastricht is we der een bankbiljet van Yb gedepo neerd, dat door een winkelier daar te stede van een onbekende in betalin» was aangenomen. Het biljet is echt! doch slechts de helft van een bankbil jet, in de voorzijde. Blijkbaar kunnen deze bankbiljetten, die van minder waardig papier zijn vervaardigd, in twee helften, vóór- en achterzijde ge spleten worden. Daar men vermoedt dat er nog meerdere van deze „gesple ten" bankbiljetten in omloop zijn, wordt de grootste voorzichtigheid aanbevolen bij het in betaling ontvangen. Op een trein, die van het Beurs station te Rotterdam naar Dordrecht vertrok, is ter hoogte van den Varken- oordschendijk geschoten een ruit van den restauratiewagen werd vernield. De politie, door de reizigers telegrafisch vanuit de eerstvolgende stopplaats op de hoogte gebracht, heeft daarop aaii den West-Varkenoordschendijk zes jongens van 15 tot 17 jaar aangetrof fen, van wie'de 19-jarige A. B. G, in het bezit van een windbuks was. De jongen is aangehouden en 'de buks in beslag genomen. De douaneboot „Zeemeeuw" heeft te Terschelling binnengebracht de „U.K. 203", 'die in de Terschellinger gronden werd aangehouden, omdat de kommie zen (door hun reukorgaan gewaar schuwd) spiritualiën aan boord ver moedden. Bij onderzoek bleek, dat in de ijsvaten van het schip tien vaten alco- holspiritus was verborgen, benevens eenige flesschen cognac en rum alles te zamen een belastbare waarde van 6000. De U.K. kwam van Helgoland en ai spoedig bleek, dat de schipper deze smokkelwaar vervoerde voor een han delaar uit Winschoten, die zelf ook aan boord was en de zaak aanvankelijk van zijn schouders wentelde, doordien hij Duitsch poogde te spreken. Hij had den schipper ƒ500 voor het vrachtje toege zegd. De „U. K." ligt in de haven van Ter schelling, van een goed slot voorzien. Gisterenmiddag werden te Culem- borg per gierpont over de Lek ver voerd een motor met zijspan,, bereden door 2 dames en een heer. Bij het uit rijden aan de overzijde ging de motor plotseling achteruit met het -gevolg dat hii met de drie passagiers in het water terecht kwam. Een van de dames wist zichzelf te redden, de andere werd met moeite op het droge gehaald, zoodat geen persoonlijke ongelukken te betreu ren zijn. Een nieuwe truc. Gis terenmorgen werd te Wassenaar een juffrouw, die fietste in het park „Rijks dorp", door een onbekend „heer" klaar blijkelijk met opzet ondersteboven ge reden. Hij was zeer beleefd en voorko mend en maakte zijn verontschudiging door te zeggen dat hij was geschrokken voor 'n op den Katwijkschenweg passee- rende auto. Toen de juffrouw haar reis naar het dorp wilde voortzetten ('haar fiets was vrij ernstig beschadigd) bleek haar, dat zij haar handtaschje inhou dende ruim 10 kwijt was, hetgeen na tuurlijk door den man was gestolen. De politie stelt een onderzoek in. Het auto-ongeluk te Brugge, waarvan wij.in ons vorig nummer reeds melding maakten, heeft zich volgens „de Standaard" als volgt toegedragen De heer 'D., koopman uit den omtrek van Brugge, was met zijn veertienjari- gen zoon per auto naar de stad geko men, om de processie van het Heilig Bloed bij te wonen. Hij kwam van de Wolvengracht en wilde de Noordzand- Icaai oprijden, maar de weg was door het samengepakt volk versperd. De heer D. sprong van de auto, om te vragen, welken anderen weg hij kon nemen. Hii beging de onvoorzichtigheid, zijn motor niet tot stilstand te brengen. Gedurende zijn afwezigheid zette zijn zoon, die aan het stuur was gebleven, zonder liet te weten, den voet op het trapcontact van den debrayage. De auto stormde on middellijk vooruit en wierp zicli te mid den van het volk. Van alle zijden klon ken angst- en noodkreten. Een twintig tal personen werden omvergeworpen ca overreden. Een ruiter en zijn paard werden óók ten gronde geworpen. Ein delijk stuitte de auto tegen den gevel van een huis, en daar werd nog een dame vreeseiijk gekwetst. Behalve die dame verkeeren nog vijf andere slacht offers in doodsgevaar. Het stoomschip „Chara" van de Britsch-lndische stoomvaartlijn heef' schipbreuk geleden tusschen Calcutta en Rangoon. Alle opvarenden zijn waar schijnlijk omgekomen. De schipbreuk wordt toegeschreven aan een hevigen cycloon, welke er de laatste dagen ge woed heeft.

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 2