DONDERDAG 26 APRIL, gemeentebestuur feuilleton De burcht van het geluk. "binnenland" ingezonden stukken n biedingen taanvragen ld Bediende •ersonen enstbode enstbode agmeisje ^tmeisje. BURG. FEU RS. mgen. SCHOENMAKER, 64. genegen zijn Vlis- huis af te werken goed verkoopbaar Flinke belooning. fo. 232, bureau nt". cers-Bediende e gevraagd,tevens f Meisje voorden neendagperweek au „Vliss. Courant"" LNBR ;s, gedurende den :n motto „Kellner", Courant". :n lapark 129. een flinke eau „Vliss. Courant" I8JB~ 16 jaar, tot 4 uur, ;au „Vliss. Courant" et beneden 16 jaar. ïuisstr. 45 beneden. DUYV1S, Badhuis aagt een net ie Maatschappij m oouvaart rtiddelb. - Rotterdam ngelegen plaatsen. VAN PASSAGIERS ÏREN EN VEE. \pril 6 T. Uil ».b tui 8 8 t. Bon TH. ÜU No98 61« Jnatriang VLISSIPtGSCHE COURANT ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren ƒ2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk ƒ2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS. VaB i4 regels: ƒ1.10; voor iedere tegel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen van 1_5 regels 65 centiedere regel meer IC cent, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels: ƒ1.70, iedere regel meer 26 cent. AANVULLINGS-AGENDA voor de vergadering van den Raad der gemeente Vlissingen, op Vrijdag 27 April 1923, des namiddags 2 uur. V. Te'behandelen punten 9. Voorstel van Burg. en Weth. tot verkoop van vier perceeien gemeente grond, gelegen aan de Van der Mande- rèstraat, ter grootte van resp. 218.75 M\ en 227.50 M\ a ƒ7 per M5., aan J. K. Dingemanse en A. W. Bazen. 10. Idem om nog aan C. van Sluijs in koop af te staan 7 M'. grond a 10 per M;., nabij zijn in aanbouw zijnde woning aan den Koudekerkschen weg. 11. Idem tot onderhandsche verpach ting aan J. Theune Czn. en Azn. van een stuk weiland, gelegen aan de An jelierenlaan en Irislaan voor 110 per jaar. atiefl t« bekomen N.V. Tranen, en E%P- Erven 0. VOS, Tel. B. EENHOORN, Tel. 153 OOSTERHOÜT, Tel. 81Ï- •b .BUITENHEK, TeLlO 1 KAMEROVERZICHT. Tweede Kamer. Vergadering van Woensdag. Interpellatie. Nog altijd de interpellatie-v. d. Tem pel. Naar een oplossing van de werkloos- lieidspuzzle zoekt menigeen. Vandaag had de heer Colijn een idee. In de naas te toekomst zal de Staat allicht eenige groote werken uitvoeren. Als we dus nu eens in vlugger tempo uitvoerden, was er productief werk aan de markt. Dat lijkt aardig, maar als dat werk gedaan is en er is geen ander, wat dan Mr. Marchant wil vooral trachten de werkloosheid te voorkomen o.a. door garantie-kapitalen te verstrekken aan productieve ondernemingen. Als er dan maar wat te ondernemen valt 1 Want dit is op het oogenblik juist de groote moeilijkheid, dat "èr geen voldöend'é werk te vinden is, omdat de algemeene consumtie is gedaald. Emigratie is misschien een middel dat eenigszins afdoende kan helpen. De regeering heeft een bedrag van 30 mille beschikbaar gesteld om honderd1 perso nen naar Canada te doen emigreeren. Op dien weg voortgaand, kan er eenige verlichting komen. De minister hand haafde haar standpunt tegenover de ge meenten. Hij wenschte dat de gemeen ten tot een budgetair evenwicht zullen komen, alvorens het Rijk steun verleent. Daardoor wordt de autonomie der ge meenten aangetast, want de gemeenten zijn vrij in haar handelingen. Meesten tijds is het een overleg tusschen Rijk en gemeenten, dat tot beider genoegen wordt tot stand gebracht. De motie-van den Tempel, die alle voorwaarden, aan de gemeentebesturen te stellen, afwees, werd natuurlijk ver worpen. evenals een nader ingediende motie-Van Ravesteijn, die de loonen bij werkverschaffing wilde laten vaststel len in overleg met de vakvereenigiugen. Vóór de moties stemden alleen de com- Roman van F. ARNEFBLD. 42) Intusschen had Edeitrud na een rustig doorgebracht half uurtje besloten, haar schoonvader op te zoeken. De hertog zat nog precies in dezelfde houding, waarin Prosper -hem had ver laten. Medelijden overviel de prinses, toen zij in het gelaat van den ouden man zag, waarop alle trots en alle heerschzucht was verdwenen en over gegaan in diepe droefenis. z'i ging naast hem zitten en nam zijn hand. U moet :het niet zoo zwaar opne- mzn, lieve papa begon zij, weifelend. Zie, Prosper is jong het is ten slotte begrijpelijk, dat hij geen afstand wil doen van -zijn geluk, waar hij Diana nu toch eenmaal zoo heel lief heeft Jij; bent dus ook al op zijn hand «iel de hertog haar bitter in de rede. Ja, papa! Ik had dat kunnen denken. Hoewel Ji'st jij altoos zoo tegen Dieten was 1 Dat was ik 1 Maar daar Prosper v3n haar houdt en haar tot zijn vrouw wil1 maken', verandert dat mijn verhou- f™g tot haar. Bovendien :heb ik in den loop der tijden haar ook leeren waar- oieren. Men heeft met haar en Tinti ««ijken maatstaf aan te leggen munisten, de sociaal-democraten en de vrijzinnig-democraten. Hiermede was eindelijk de interpella tie afgeloopen. Alles blijft zooals het is, gelijk trouwens vóór den aanvang van deze interpellatie viel te voorspellen. De regeering heeft een vast stelsel gevon den en zij volgt dat. Binnen de perken, die de schatkist stelt, verleent zij' steun voorzoover dat noodig blijkt, gezien den toestand der gemeente-financiën. Zij oordeelt daarbij subjectief met vaste grondregelen, die echter niet in wets artikelen zijn vast te leggen. Van de eene interpellatie vervielen wij in de andere, nl. van den heer Van Ra vesteijn over de afsluiting der duinen bij Noordwijk. Het gaat voor den interpel- lant om meer dan een plaatselijk be lang. Hij ziet er een Roomsch-Katho- liek drijven in, een zedelijkheidsgedoe en hij: vraagt, welken kant wij wel op gaan met deze verboden. Alle 'bad- en pensiongasten zullen wel een vergun ning krijgen en dan krijgt het verbod een klasse-karakter, omdat de proleta riërs dan zullen worden uitgesloten. Een strenge controle in. de duinen ge durende een ganschen zomer heeft ten slotte geleid tot twee processen-verbaal wegens onzedelijkheid. En dan is het nog de vraag wat men onder onzedelijk heid verstaat. De heer Van Ravesteijn wees op het adres van „Voor Eer en Deugd", dat allerlei zaken onzedelijk noemt, die hij niet zóó noemdepoot jes-baden, gemengde baden enz. De heer Van Ravesteijn noemt het caele- baat van de priesters op zijn beurt on zedelijk. Wat te Noordwijk is geschied, achtte hij het resultaat van het doordrijven van den pastoor aldaar, die niet van gemengde baden houdt. Minister De Geer wenseht het natuur genot zooveel mogelijk te behouden, maar juist daarom was te Noordwijk een regeling noodig. 'De duinen waren daar onveilig gemaakt en het instellen van de kaarten is alleen geschied om deze te kunnen intrekken als iemand zich misdroeg. De minister heeft pas later gemerkt dat er een politiek ge schil achter het gansche zaakje zat. Hij heeft toen alles opgelost en thans is iedereen tevreden, zelfs de Vereeniging voor vreemdelingenverkeer, die ook kaarten mag uitgeven. Ieder krijgt een kaart, totdat hij blijkt die niet waardig te zijn. Het politieke relletje heeft de minister pas later ontdekt, maar daar na heeft hij een regeling gemaakt die ieder bevredigt. Een motie, om. der beperkende be palingen te vragen, was daardoor over bodig, hetgeen de heer Van Ravesteijn echter niet scheen in te zien. Die motie zal natuurlijk vallen. De zomertijd. Bij Kon. besluit is bepaald, dat in 1923 de vervroeging met een uur van den wettelijken tijd bedoeld in artikel 1 der wet van 23 Juli 1908 zal aanvangen den eersten Juni. Vergoeding van spoorwegpersoneel voor verblijf buiten de standplaats. Op de vraag van den heer Van Braambeek betreffende de goedkeuring door de regeering van de wijziging der vergoeding voor het verblijf van spoor wegpersoneel buiten de standplaats, luidt het antwoord van den heer Van Swaay, minister van waterstaat, als volgt De bedoelde goedkeuring is verleend, Spreek niet van Tinti Ik wil van haar niets meer hooren. Zulk oud, edel •bloed en zich zoo smadelijk verlagen, foei, ik walg, als ik daaraan denk Maar dan behoeft u het toch niet zoo te betreuren, dat Prosper Diana trouwt De hertog keek haar scherp aan met zijn adelaarsoogen, waaraan de bitter heid in dit oogenblik iets stekends gaf. Jij verheugt je zeker in stilte over dit huwelijk, dat nu de erfopvolging op Dreisenstein ten gunste van je zoon verandert zei hij op bijtenden toon. Ja, papa. Waarvoor zou ik dat ontkennen Ik deed er niets aan, maar dit huwelijk schenkt mij een blijde ver lichting, ais ik aan de toekomst denk. Wat wilt ge Ik ben moederEn een stuk egoïsme steekt in ieder mensch. Ook in u Hoe dat I'k wist niet, dat jij ooit onder mijn egoïsme te lijden had gehad Was het geen egoïsme, toen gij er aan dacht, Prosper de erfopvolging te verzekeren door een huwelijk met Tinti, voor het tot stand' brengen waarvan gij mij ais blind werktuig hebt gebruikt Ik zou je schadeloos hebben ge steld vorstelijk schadeloos gesteld voor wat dit 'huwelijk jou en je zoons ontnomen zou hebben Het was een gerechtvaardigde vaderwensch, maar ik vergat daarvoor jou niet. En mijne blijdschap, dat nu toch alles anders kwam, is een evenzeer nadat was gebleken, dat thans met ge ringere vergoedinges volstaan kan wor den dan volgens de vorige regeling toe gekend werden. De goedgekeurde wijzigi.io- spruit voort uit een wenk, die uit de kringen van het spoorwegpersoneèl is gegeven ter bevordering van bezuiniging. Zij strekt om een einde te maken aan het ongewenschte feit, dat een gedeelte van het personeel extra inkomsten ge noot, zonder dat daarvoor naar evenre digheid arbeid wordt verricht. De eerste oefentijd van de cavalerie. Bij de Tweede Kamer is ingediend een ontwerp tot wijziging van de Dienstplichtwet, strekkende om den eersten oefentijd van de cavalerie terug te brengen van 18 op 15 maanden. De besparing hierdoor verkregen worden op 150.000 per jaar geraamd. De bevolking van Amsterdam. De bevolking van Amsterdam is thans gestegen tot bijna 700.000. Men rekent dat deze op uiterlijk de volgende maand de 700.000 vol zuilen zijn. VOORSTELLEN AAN DEN GEMEENTERAAD. Door Burg. en Weth. zijn nog de vol gende voorstellen aan den gemeente raad gedaan Door regenten over het 'gasthuis zijn sollicitanten opgeroepen voor de betrek king van binnenvader en binnenmoeder in het gasthuis, op een. salaris van ƒ1500 met 5 één-jaarlijksche verhoo gingen van 50 tot een maximum van ƒ1750, benevens vrij' wonen, vuur en licht, voeding, geneeskundige behande ling en vrije personeele belasting. Ingevolge artikell 19 van het regle ment voor het gasthuis worden o.m. de binnenvader en de binnenmoeder door den gemeenteraad benoemd eri aange steld, die daartoe een aanbeveling van twee personen van regenten ontvangt. In verband' met het bovenstaande is door regenten de volgende aanbeveling opgemaakt 1. Th. E. H. van Zeggelen en J. D. van ZeggelenWillemsen, vader en moeder in het Diaconie-Armhuis te Go- rinchem 2. S. A. Schutte en G. SchutteKant, vader en moeder in het Lidmatenhuis der Ned. Herv. Gem. te Delfshaven welke aanbeveling wij- de eer hebben U aan te bieden. Regenten stellen voor,""de benoeming voorloopig voor één jaar te doen. In een adres verzoeken de hee-, ren J. Theune Cz. en J. Theune Az., al hier, het perceel weiland, kadastraal bekend gemeente Vlissingen Sectie B no. 20, 21ged-, 22ged. en 430ged., groot 1.6906 H.A., gelegen tusschen den Sin- gelweg en den Hoogeweg van de ge meente te mogen pachten voor een pachtsom van 110 per jaar. In verband met het feit, dat door adressanten om genoemd perceel een afrastering zal moeten worden aange bracht, ikomt ons', evenais de commissie voor het grondbedrijf, de geboden pachtsom billijk voor. Derhalve hebben wij de eer uwe ver gadering voor te stellen aan adressan ten den verlengden grond tegen 110 per jaar in pacht af te staan, zulks te rekenen vanaf 24 November 1922 tot 24 November 1926 en voorts onder de gebruikelijke voorwaarden. Bij, uw besluit van 27 October 1922, no. 5, werd' aan den heer C. van Sluijs gerechtvaardigde moedervreugde Neen, riep de hertog in smarte lijke verbittering, liet is bloot egoïsme Jij en Prosper, je zijt beiden egoïsten, die slechts aan zich zelf en uw beetje liefdesgeluk denkt Wat er wordt van mij, ouden man, dien gij den rug toe keert, om uw geluk na te loopen, daar naar vraagt niemand Ik begrijp u niet, papa Wie wil u dan den rug toekeeren Wil ie het loochenen, dat jij' Pros per met goed' voorbeeld voorging, door Knude je hart te schenken en mij daar door niet alleen jou, maar ook de jon gens te onttrekken Wat blijft mij over op Dreisenstein, als jij met Knude trouwt en met de kinderen naar Ler- chenau gaat Een eenzame ouderdom en een verlaten huis Geloof je, dat Diana mij- ooit vergoeden kan, wat ik verloor, zelfs als ik in Prospers huwe lijk toestemde Een helder rood goot zich over Edel- truds wangen. Een oogenblik heerschte diep stilzwijgen. Toen sloeg de prinses innig hare armen om haar stiefvader en legde haar hoofd tegen zijn schouder, als zoo dikwijls in vroeger jaren, wan neer de ellende van haar huwelijk haar troosfzoekend aan zijn borst dreef, Lieve, beste papa, wat fantaseer jij daar bij. elkaar Ik denk er immers niet aan, jé te veiaten Je bemint toch vrijheer von Knude. Mijn oogen zien scherp, Edeitrud Dat is voorbij, papa. Het hart van alhier verkocht 77 M=. bouwgrond en 33 M!. tuingrond, gelegen aan den Koudekerkschen weg, tegen een prijs respectievelijk van 15 en 10 per M=. In een overgelegd adres verzoekt ge noemde heer alsnog 7 M=. tuingrond, grenzende aan den reeds aan hem in eigendom toebehoorenden grond, van de gemeente in koop te mogen ontvan gen. Tegen de inwilliging van dit verzoek bestaat bij ons college geen bezwaar, terwijl de prijs voor dezen grond over eenkomstig tiet advies van het grond bedrijf is te bepalen op 10 per M". Derhalve stellen wij uwe vergadering voor aan adressant den verlangden grond in koop af te staan tegen een koopsom van 70, ten bate van het grondbedrijf en voorts op de gebruike lijke voorwaarden. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt niet teruggegeven DE WERKLOOSHEID, OOK TE VLISSINGEN, EN HAAR BESTRIJDING Geachte Redactie, Mag ik een plaatsje voor het volgen de, misschien wat groote stuk, maar de zaak zelf is ten volle aller aandacht waard. Nu in deze dagen in onze stad de werkloosheid en de bestrijding van haar gevolgen weer aan de orde is gesteld, en een punt van bespreking uitmaakt, lijkt het mij. goed dit vraagstuk eens nader te beschouwen, en ook wat tot bestrijding er van, ook hier ter stede, is en wordt gedaan. De werkloosheid is ongetwijfeld' een gevolg van het kapitalistisch productie stelsel leniging van den nood der werkloozen was vóór er van eenige arbeidersbeweging sprake was, aan de armenzorg overgelaten, en dus totaal onvoldoende. Met het ontstaan en de ontwikkeling der vakorganisaties zag men al spoedig dat ook de leniging van de nooden der werkloozen tot haar taak behoorde, aan de vakorganisaties wer den fondsen tot uitkeering bij werkloos heid verbonden. De eerste stap op den goeden weg was gezet, en alleen uit bouw der werkloozenverzekering, waarbij de betrokken arbeiders zelf beginnen te toonen iets voor hun eigen belangen over te hebben, is in staat de gevolgen der werkloosheid zoo doelma tig mogelijk te verhelpen. Hier scheppen de arbeiders zich zelf een recht op uit keering, laten zij dit na dan is het aan hen zelf' te wijten als ze aan hun lot worden overgelaten of naar een armbe stuur om bedeeling worden verwezen. De overheid heeft het belang der werk loozenverzekering begrepen en geeft jaarlijks groote bedragen uit om deze te steunen. Waar tegenwoordig de ar beiders zich bij algemeene, katholieke, christelijke, neutrale enz. vakorganisa ties mét werkloozenfondsen kunnen aansluiten, is het aan eigen nalatigheid te danken als zij van deze meest doel matige hulp aan de werkloozen niet profiteeren. Na deze algemeene inleiding die de lijn aangeeft, waarlangs alleen goede werkloozenzorg mogelijk is, een en an der over de werkloosheid van het laat ste jaar te Vlissingen, en wat tot be strijding er van is gedaan. Ik heb mij hiervoor om inlichtingen tot vakorgani saties, armbestuur, gemeentebestuur enz. gewend, en laat h'et volgende his torisch overzicht volgen. Reeds vorig jaar werd door den bestuurdersbond een adres aan den raad. gezonden, waarin met het oog op de dreigende werkloosheid, werkverschaffing, een de vrouw neigde tot hem, maar het hart der moeder is veel. veel sterker. Dat behoort u en de kindéren. Achim zou ook niet kunnen leven ver van Dreisenstein en ik niet ver van Achim. En toch was weiiicht gebeurd, wat ge vreesde zelfs tegen Achims wil als Prosper met Tinti getrouwd was. Maar nu staan de zaken heel an ders. Ik zou geen recht meer hebben om heen te gaan. En ik wil het ook niet meer. Telkens weer heb ik de laatste dagen gevoeld; hoe vast ik hier wortel, hoe ik aan u hang en dat ik een blij vend geluk ver van Dreisenstein. dat mij in de volle beteekenis mijn tehuis is geworden, nooit zou kunnen vinden. Het gelaat van den hertog was steeds helderder geworden. Nu lag er een straal van werkelijk geluk op en zijn oogen werden vochtig. Diep bewogen streelde hij' Edeltrud's haar. Wat maak jij mii gelukkig, kind, fluisterde hij, je weet het niet Nu is immers alles goed Ja, alles is goed. En, nietwaar, nu stem je ook toe in het huwelijk van Prosper zei de prinses vleiend. De hertog glimlachte. Onder deze omstandigheden zal ik wel moeten. Hoe zou ik zoo'n lieve beschermster haar eerste verzoek kun nen afslaan, nadat zij zelf mij zooveel gegeven heeft En dan, Edel, zie je, ik ben werkelijk een oude egoïst gewor den, zooals jij. straks hebt gezegd. Ik steunbeweging en een advies-commis sie uit de vakorganisaties werd ge vraagd. Dit adres werd alleen namens de S.D.A.P.-fractie in den raad verde digd. Burg. en Weth. en de meerder heid van den raad meenden dat de zaak nog niet urgent was, en dus bleef alles bij het oude. Toen enkele maanden later de eerst nog maar dreigende werkloos heid er was, is door den Bestuurders- bond opnieuw geadresseerd, het adres is weer door de S.D.A.P.-fractie ver dedigd, andere raadsleden sloten zich hier bij aa.i, en het gevolg was dat in den loop van November met de werk verschaffing werd begonnen, dat een steunregeling werd ingesteld en een advies-commissie werd benoemd. Eerst toen kwam het Arbeidssecretariaat als het hinkende paard achteraan, verga deringen met de werkloozen werden gehouden, een agitatie-comité benoemd; alles toen dank zij het Kid'g optreden der moderne vakbeweging, voorloopig voor de werkloozen was gezorgd. In de raadsvergadering van 6 Novem ber werden de loonen vastgesteld. Burg. en Weth. stelden 17 per week voor, een voorstelLindeijer om 20 te beta len werd met 13 tegen 5 stemmen ver worpen. waarna Burg. en Weth. een voorstelStaverman overnamen, om 't ioon op 18 te bepalen. Gelukkig was in vergelijking met andere plaatsen de werkloosheid hier ter stede niet buiten gewoon groot. Van de ruim 200 bij de Arbeidsbeurs ingeschrevenen kwamen er volgens de door den raad vastge stelde regeling eerst nog geen 100, en later ruim 100 in aanmerking om bij de werkverschaffing geplaatst te worden. De rest waren geen gezinshoofden of kostwinners, of behoorden tot gezinnen waar nog meer dan. 35 per week inkwam. Reeds vóór echter de werkverschaf fing begon, werd het grootste aantal werkloozen gevonden onder de haven en transportarbeiders, en wat men hier de kaaiwerkers noemt. Een deel van hen, de verstandigsten, waren lid van den Centralen Bond van haven- en transportarbeiders, en dus tegen werk loosheid verzekerd, een ander deel was ongeorganiseerd, een deel lid van de Federatie van transportarbeiders waar aan vroeger een werkioozenfonds was verbonden, maar men was zoo onver standig geweest om dit fonds met ingang van 1922 op te heffen. Wanneer dan ook de leden dezer Federatie in deze dagen langs den weg demonstree- ren onder het motto „geen armenzorg voor de werkloozen", dan mogen zij bedenken dat zij door de opheffing van hun werkioozenfonds hun recht op uit keering hebben verspeeld, en zich zeif aan het armbestuur hebben overgele verd. In het najaar van het vorig jaar vervoegde zich het bestuur dezer Fede ratie bij hef armbestuur om steun voor haar leden, zoover deze af en toe zon der werk waren. Hoewei het armbestuur van meening was dat bedeeling van valide werklooze arbeiders niet tot zijn taak behoorde, heeft het zich op ver zoek van Burg. en Weth. toch tijdelijk hiermee belast. Waar het hier geen blijvende werkloozen, maar losse arbei ders betrof, moest een controle-stelsel' worden ingevoerd, de werkloozen moesten tweemaal daags onder werktijd, komen teekenen, en ondanks dezen voorzorgsmaatregel werd toch af en toe fraude gepleegd. In verhouding tof het aantal dagen dat niet was gewerkt, gaf 'het armbestuur wekelijks een kleine bedeeling. Deze werd stop gezet toen de werkverschaffing aanving, waarbij ook een deel der Federatie-leden werd zou je allen om mij' heen willen houden ...ook Prosper. De prinses klapte in de handen. iDaf is prachtig, papa En weet je, wat ik nu deed; als ik zoo'n oude egoïst was Nu Ik zou naar Rotau reizen en mij mijne schoondochter zelf halen. En ik zou haar een kapitaal schenken, opdat ze niet met Ieege handen in het huis van haar man komt. En i;k liet den burcht Kiein-Dreisenstein voor het jonge paar ais woonstee inrichten, opdat hier alles bij het oude kan blijven. Dat deed ik om de lui den mom} te snoeren, opdat zij zien, dat er bij Abelspergs geen ver schillen zijn, en dat de nieuwe prinses Abelsperg heelemaal eomme il faut zijn moet, anders zou de hertog stellig niet zoo handelen. Een beetje zou ik het ook doen om Prosper, die toch veel verliest, maar door liefde schadeloos gesteld' moet worden De hertog keek lang in het vriendelijk lachende gezicht van. zijn schoon dochter. 4 Jij hebt een gouden hart, Edel zei hij eindelijk. Dat je verstandig bent, wist ik altoos wel al. Hoe hartelijk goed je bovendien .bent, zie i.k eerst nu. Alles zal gebeuren zooals jij het ver langt. Ik reis in de eerstvolgende da gen naar Rotau. Maar zeg Prosper er niets van. Hij heeft zich achter mijn rug verloofd ik wil daar revanche voor nemen, door achter zijn rug mijn schoondochter te halen. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 1