a.s. VRIJDAG 13 APRlLr No87 81«Ja«nriaml o. 28 U een N kunt er krijgen N ONS n biedingen aanvragen VROUW «Saaimeisjes. tnsfbode owart GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND Stads- en Provincienieuws lalhouder te houden wij kooper, die Margarine on No. 1 in m versch ge- nde KOFFIE ct. p. pond ubon a 10 cent rige THEE 25 ci. p. ons 28 32 36 10 adeaubon. aangeboden tWAGEff lieuw. u„Vliss. Courant" aan bekwaam ermelsje, oud voor gedurende Jrieven te richten ETERSCHMIDT, gevraagd een nette ,u „Vliss. Courant" nige nette erstraat 9. Mei een nette h te vervoegen De ddelb. - Rotterdam ;elegen plaatsen. \N PASSAGIERS EN EN VEE. ril f. into i. apn «Hl 111. ill 8 8 8 COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- «heren 2.20 per drie maanden. Franco c. ior 'het geheele rijk 2.5U. Week-abon- ucmenten 17 cent, atles bij vooruitbetaling, fzonderiijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS. Van 14 regels 1.10 voor iedere ,egel meer 26 centbij abonnement spe- vtale prijzen. Reclames 52 cent per i gei dienstaanbiedingen en dienstaanvragen van 15 regels 65 centiedere regel meer li cent, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels f 1.70, iedere regel meer 26 cent. De Voorzitter van het Centraal Stem bureau maakt bekend, dat de bij de Voor zitters der Hoofdstembureaux, op 10 April 1923, ingeleverde candidatenlijsten voor de verkiezing van de leden van den Gemeen teraad ter Gemeente-Secreterie (2e Afdee- ïmg) voor een ieder ter inzage zijn neer gelegd. Vlissingen, 13 Aipril 1923. De Voorzitter voornoemd, VAN WOELDEREN. DIENSTPLICHT. Oproeping tot den werkelijken dienst De Burgemeester van Vlissingen, gelet op het schrijven van den Commandant van het 14e Regiment Infanterie, dato 4 April jL, no. 120 M., roept bij dezen op tot den werkelijken dienst ingevolge art. 32 der Dienstplichtwet Hendrik Fleurbaaij, dienst plichtige dezer gemeente der lichting 1916, no. 55 van het Alph. Reg., en behoorende iot de eerste schoolcompagnie van het 14e Regiment Infanterie en gelast hem om op 15 Mei 1923 bij zijn korps te Middelburg aanwezig te zijn. Vlissingen, 13 April 1923. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. BEKENDMAKING. Burg. en Weth. van Vlissingen vestigen de aandacht van goud- of zilversmeden, kashouders, horlogemakers, rijwielhande laars, uitdragers, opkoopers en tagrijns, op de artikelen 128 tot en met 133 der Alge meene Politieverordening, in welke artike len voorschriften voorkomen ten aanzien van het door hen ingevolge art. 437 van het Wetboek van Strafrecht aan te houden register. Voorts moeten volgens art. 131, 3e alinea van genoemde verordening alle in déze gemeente gevestigde goud- of zilver smeden, kashouders, horlogemakers, rij wielhandelaren, uitdragers, opkoopers, en tagrijns, aangifte bij den Commissaris van Politie, alhier, doen, ,dat door hen een of meer dezer beroepen wordt uitgeoefend. Zij, die tot heden verzuimden bedoelde aangifte te doen, worden verzocht dit als nog ten spoedigste aan genoemden com missaris te doen. Nadere inlichtingen omtrent het boven staande worden op het politiebureau ver strekt. Vlissingen, 10 April 1923. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. STORTPLAATS VOOR PUIN. Burg. en Weth. van Vlissingen brengen ter algemeene kennis, dat het terrein ge legen nabij het voormalige fort „De Nolle" niet meer als stortplaats'voor puin mag worden gebezigd, doch hiertoe moet wor den gebruikt het hiervoor bestemde ter rein aan den Nieuwen Middelburgschen weg. Vlissingen, 13 April 1923. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. HINDERWET. Burg. en Weth. van Vlissingen, gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 10 April 1923 aan A. Pelle, alhier en V. Vermeu len, te Oostende (België) op de daarbij gestelde voorwaarden, -*■ definitief vergun ning is verleend tot het oprichten van een inrichting voor het consèrveeren van visch, schaal- en schelpdieren, waarin zullen wor den geplaatst 2 electro-motors van 1 y2 P.K., een 'steriliseerketel, een felsmachine en een centrifuge, in het perceel, kadastraal bekend gemeente Vlissingen sectie D no. 1819 ged., plaatselijk gemerkt Baljuwstraat no. 10. Vlissingen, 13 April 1923. Burg. eri Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. 8 >8 te be*, omen V. Tranap. en -ven Q VOS. Til EENHOORN, Tel 1W DSTERHOOT.Tri.8M. EUITENKEK, TeU0'- KAMEROVERZICHT. Eerste Kamer. Algemeene beschouwingen. Vergadering van Donderdag. Waarlijk, de Eerste Kamer doet het zeer op haar gemak. Vandsaag hebben vele leden uitvoerig gerepliceerd en wen kan alleen verbahsd zijn over het talent der repeteerende redenaars,, die geen enkel nieuw punt wisten aan te voeren. ,De protectionisten bleven protectio- n|st, de heeren De Vos van Steenwijik en Van Embden hebben alleraardigst gekibbeld en mr. Briët is toegelaten als n'euw lid der Kamer. De teer Van Lanschot blijft zegt u r vishandelaar, mits de 'Regeering e bevoegdheid heeft in te grijpen als dit rtoodig is. De heer De Vos van Steenwijk handhaafde zijn opvatting dat bij de opstelling van een regeerings- .program óok rekening moet worden gehouden met de Eerste Kamer. Mr. Van Embden hield een lang be toog om de nutteloosheid van een legér voor ons land te bewijzen, waartegen over de .heer Idenburg het standpunt verdedigde dat de defensie zoo'n be langrijk deel van1 onze rhaatschappij is dat wij die niet met een minimum kun nen afkoopen. Hij was dus tegen de beperkingsmotie van den heer Van Embden, die een bedrag van 30 millioen gulden en niet meer wil uittrekken voor ons leger. Het debat ging als de befaamde nachtkaars uit. De Kamer ihad een goed voorbeeld van bezuiniging kunnen geven door een dag als deze niet zoo noodeloos te ver spillen. De motieVan Embden werd natuur lijk verworpen en wel met 24 tegen '6 stemmen De zomertijd. Het hoofdbestuur der Ned. Maat schappij tot bevordering der Genees kunst heeft tot de Eerste Kamer een adres gericht, waarin het steun wenscht te verleenen aan den drang tot invoe ring van den zomertijd. Meer licht, meer lucht, meer zon el- ken dag, gedurende eenige maanden, zullen den gezondheidstoestand van ons volk ten goede komen. Krachtiger weerstand tegen ziekten, grooter kans op herstel, zijn daarvan te verwachten. Tegenover de zeer belangrijke be sparing in uitgaven, tegenover de winst in gezondheid, tegenover de gelegen heid om langer en vaker van de natuur en van het zonlicht te genieten, staan slechts geringe bezwaren van een klei ne groep der bevolking. Voor de kinderen, die door ons kli maat toch ai te veel tot in huis zitten gedwongen worden, beteekent het winst aan alle kanten, als zij een uurtje lan ger 'buiten kunnen spelen. Het sterfte-cijfer bedraagt in de zo mermaanden 10 tot 11, in de winter maanden 14 tot 15 per 1000. In de groole gemeenten stijgt en daalt de ziekte-lijn precies op dezelfde wijze voor eike gemeente afzonderlijk, als voor geheel Nederland. Ondanks de groofe verschillen tusschen stad en platteland, tusschen de verschillende beroepen en bedrijven, altijd dezelfde seizoen-invloed, machtiger dan alle andere invloeden. Van de verschillende factoren, die het sterfte-cijfer omlaag drukken, zijn licht; lucht en zon wel zeer belangrijke. Men denke aan hef gebruik dat in de geneeskunde daarvan gemaakt wordt bii allerlei vormen van tuberculose, bij bloedarmoede, bij de Engelsche ziekte der kinderen, in het tijdperk van herstel na ziekte. Het is toch de zon, die de planten tot nieuw leven brengt, tot bloesem en bloem. Verlenging van den zomertijd ia breedte en in lengte vragen geneeskun de en gezondheidsleer. De toepassing der leerplichtwet. Op de vragen van den heer Suring 'betreffende de toepassing van art. 3 al. 3 en 4 der Leerplichtwet ten aanzien van leerlingen, die 1 April jl. het zesde leerjaar eener school voor gewoon Ja ger onderwijs zullen 'hebben doprloo- pen, heeft minister De Visser geant woord, dat ook al is 't uitgesloten dat het wetsontwerp tot wijziging der Leer plichtwet niet vóór 1 April tot wet zal zijn verheven, hij zijn standpunt ten aanzien van een mildere toepassing dier wet niet wijzigt, noch een nadere aanschrijving tot het ri.iksschooltoezicht richt. De datum van 1 April 1923 is ver moedelijk genoemd, omdat dan aan sommige scholen het loopende school jaar eindigtbij andere schalen ge schiedt dit op 1 Mei, bij nog andere op 1 September. Juist met het oog op deze verschil lende data heeft de minister 11 Januari een circulaire tot het rijksschooioezicht gericht, met de .strekking, dat, in af wachting van het tot stand komen der bdoeide wijzigingswet, ook gedurende het nu loopende schooljaar aan de soe pele toepassing de hand wordt gehou den. dat is derhalve,het schooljaar, dat in den loop van 1923 zai eindigen. Hier uit bliikt, dat aan een nadere aanschrij ving geen behoefte bestaat, onverschil lig of 'het schooljaar op 1 April of. op een later tijdstip van 1923 eindigt, Officieele opening van het districts Consultatiebureau der T, B, C. bestrijding. Gisterenmiddag heeft de officieele opening plaats gehad van het districts consultatiebureau van de Provinciale Zeeuwsche vereeniging lot bestrijding der tuberculose te Middelburg. In de daarvoor door het gemeentebe stuur van Middelib'Uhg beschitkbaar ge stelde raadzaal ten stadhuize aldaar, vereenigden zich tegen haLl drie het bestuur der genoemde vereeniging met tal van genoodigden. De aanwezigen wérden hier welkom geheeten door den voonzitter, den heer C. A. van Woelderen, in het bijzonder de Commissaris der Koningin, de heer jbr. mr. Quaries van Ufford, de vertegenwoordiger van den minister van arbeid1, mr. Lietaert Peertbolte, en de burgemeester van Middelburg. Verder de leden van Ged. en Prov. Staten en leden van de dagelijiksche be sturen en raden van gemeenten, die zich daardoor doen kennen als voor standers eener actieve t. b. c. bestrij ding en tegen wie de voorzitter zeide, blijft de vereeniging uw dringend noo- digen steun1 verteenen.en bedenkt, dat juist in malaisetijden het aantal patiën ten dreigt toe te nemen en dus op uwe subsidies allerminst mag worden be zuinigd. Aan mej. dr. Schagen van Zoeten, inspectrice voor de volksgezondheid, brengt spr. dank voor hare medewer king, terwjjl hij de belangstelling van de tentrale vereeniging op prijs stelt en niet vergeet bij, verderen groei der ver eeniging, dat het ontstaan der Prov. vereeniging in 1913 in de eerste plaats aan haar initiatief te danken was. Ook waardeert spr. de tegenwoordigheid van de voorzitters van de Raden van Arbeid en vertrouwt hij óp een blijven de aangename samenwerking. En ten slotte uit spr. zijn vreugde ook zoovele huisartsen te mogen begroeten, want de huisarts moet hoe langer hoe meer de ■beste vriend van de consultatiebureaus worden. De opening van dit districts consultatiebureau mag men de kroon noemen op het werk der Prov. vereeni ging sinds haar oprichting in 1913 on der de bekwame leiding van mannén als de heeren Blnm en Wittèveen en haren ijverigen secretaris, dr. Hoorweg, wiens bezielende arbeid voor de vereeniging behouden bleef bii de reorganisatie door zijn benoeming tot tuberculose- arts, leider van het districts consultatie bureau. Voor de tot standikbming van dit bureau brengt spr. ook &n woord van dank aan den waarnemenden voorzit ter den heer Van1 Gelderen. Ook aan het college van regenten en regentessen van het gasthuis onzen dank voor hun aangename medewerking,-waarbij zij den ouden Theetuin» in een tustpord voor de patiënten hebben veranderd en door toedoen van den heer Brouwer het oude stoelenhoik een metamorphose hebben doen ondergaan; Spreker wees er op, dat het bureau zal samenwerken met de kringibureaux te Goes, Hulst, Nóordgotiwe, Oostburg, Te'rneuzen, Thoien en; Zierjjkzee en eveneens met het zusterbuteau te Vlis singen, dat sedert October 1913 in wer king is en daardioör zeer nuttigen pio niersarbeid heeft verricht. De heer mr. Lietdaft Peerbolte bracht venvolgens namens de regcering geiuk- wenschen over aan de vereeniging en zeide dat zpoals hier de oprichting van het'consulfatidbureau is geschied, het wel zeer bijzonder karakteristiek is. Er zijn meer consultatiebureau* gesticht, maar de voorbereiding zooals hier, ge dragen door een groot enthousiasme uit de kringen van burgerij en deskun digen, is een unie.kum. De belangstel ling en activiteit stemt hoopvol voor de toetkomsf van het bureau. Waar de voorzitter hefeft gezegd, dat door de oprichting van het bureau de t.b.c.-bestrijding een nieuwe phase is ingetreden, zou spreker willen zeggen, dat de sociale beweging irr de t. b. c. bestrijding daardoor naar voren is ge komen, al mag ieder achter dit woord „sociale" denken wat hij wil. Zonder de medewerking van bevolking en me dici kan hef consultatiebureau niet sla gen, maar die medewerking is er, en dan ligt ook in het verschiet dat men de t. b. c.-bestrijdirig aan kan pakken niet alleen individueel, maar ook in ver schillende volksgewoonten, waardoor de t. b. c. zoo dikwijls voort kan komen. Spreker uit zijn .beste wenscihen voor het welslagen. Met hef openen van het districts bureau is de strijd tegen de t.b.c. in Zeeland' in een nieuwe.phase getreden, veel arbeid wacht nog, doch de richt lijnen zijn thans vastgelegd. Heeft dr. Hoorweg, wien spr. met zijn trouwe helpsters vee! succes toe- wenscht, een medische taak te vervul len, voor alle anderen, die den leider behulpzaam zullen zijn bij de f.b.c.-ber striiding, treedt de sociale zijde van de taak van het bureau op den voorgrond, speciaal zijn voor deze sociale taak aangewezen de huisbezoeksters, die de gezinnen bezoeken, die maatschappeiij-, ke hulp en steun noodig hebben en te vens ook met een groot deel der nazorg befast zijn. Spr. wees er ten slotte op, dat de bestrijding der t.b.c. als volks ziekte een schoon sociaal-hygiënisch doel'is, en dat het districtsbureau hoe langer hoe meer de plaats moet worden, waar de arbeid daarvoor zich concen treert. De strijd tegen de t.b.c. is niet aan kunstmatige grenzen gebonden, zij is intercommunaal en dit is een zeer gelukkige omstandigheid, omdat daar door tevens de onderlinge samenwer king en waardeering in de provincie wordt bevorderd. Met den wensch, dat het districts-consultatie-bureau zal zijn en blijven een zegenrijke instelling tot heil der t.b.c.-patiënten en van allen, die deelnemen aan de t.b.c.-bestrijding in Zeeland, verklaarde spr. „het districts-consultatiebureau tot bestrij ding der tuberculose te Middelburg" voor geopend. De volgende spreker was de heer A. J. Hoorweg, de leider van het bureau, die zeide met gemengde gevoelens een zoo schitterend gezelschap bijeen te zien bij- deze opening. In de eerste plaats is spr. verwonderd, omdat het aanvankelijk zooveel moeite kostte te genstand en onverschilligheid tf» over winnen, maar daarnaast komt naar vo ren een gevoel van blijdschap over de verandering ten deze opzichte, al weet snr. heei goed, dat nog niet ieder der aanwezigen warm voelt voor de t.b.c.- bestrijding, zooals die door de inspec tie, de Centrale Vereeniging en de Prov. Vereeniging wordt gezien als de beste wijze van bestrijding. Maar dat het toch mogelijk is zulk een groot aantal be langstellenden bijeen te brengen, is stellig een reden tot groote verheugenis. Vervolgens werd het woord gevoerd door den 'heer Van Gilst, die namens de Centrale Vereeniging geltukwenschen aanbood. De heer J. H. Blum, oud-voorzitter der vereeniging, wenschte ook de ver eeniging geluk en stond eenigen tijd stil bij de geschiedenis der vereeniging, bij de moeite die het gekost heeft sub sidie van de Staten te verkrijgen, hoe eerst 1000, toen 2000 en toen 3000 werd gegeven, en dit laatste nu steeds zonder stemming wordt voortgezet. Ook de belangstelling in de provincie neemt steeds toe, reeds zijn 5/8 der gemeenten aangesloten. Spr. achtte zich gelukkig, dat de heer Van Woei deren bereid was hem als voorzitter op te volgen, wiens krachten jeugdiger zijn dan van spr., wat de vereeniging zeker ten goede zal komen. Spr. achtte dr. Hoorweg den rechten man op de rechte plaats en hoopte, dat deze die voldoening mag vinden, die hij zich heeft voorgesteld De heer Van Woelderen wees er op, dat de vereeniging jaren lang er mede gebaat is geweest in den heer Btam een krachtige pleitbezorger, bij Ged. Staten te hebben,' en spr. deelde mede,- dat thans de heer Van der Weiide namens Ged. Staten zitting in het bestuur zal nemen. De heer Van der Weijde bracht de ge- lukwenschen van het provinciaal be stuur over en erkende vroeger tegen stander van subsidie te zijn geweest, maar zich thans te hebben bedacht. Nog voerde het woord de heer Her man Snijders, voorzitter van het be stuur der Godshuizen, die dank bracht voor de woorden tot het bestuur ge richt en de aanwezigen verzocht na he.t bureau ook het nieuwe paviljoen van het gasthuis te bezoeken. Ten slotte dankte de heer Van Woel deren met een enkel woord voor de uit gesproken goede wenschen, waarna de bijeenkomst werd gekiekt. Het gezelschap wandelde vervolgens naar het bureau op het Noord-Bolwerk. Voordat men binnentrad werd door mej. Deetman, de provinciale enquetrice een door haar ontworpen vlag, dragend het kruisteeken der vereeniging met de woorden „Luctor ét Emergo" in roode kleur op wit doek, namens het comité voor het Emmabloempje aangeboden aan het'bestuur. De heer Van Woelde ren dankte voor deze attentie, waarna de vlag op het dak van het gebouw werd geheschen. Na bezichtiging van het bureau, ging mefi naar het pavil joen, waar het be stuur der Godshuizen gastheer was. Hier was het de heer Herman Snij ders, die in een toespraak er op wees, dat hij nu ten derde male ais voorzitter de ooenirig van een nieuw deel van het gasthuis medemaakt. Er is steeds een groote moeilijkheid om te voldoen aan de noodzakelijkheid om een goede ge legenheid tot verpleging te geven, zulks tengevolge van de financieele bezwa ren. Sor. bracht dank aan de commissie uit de Middelburgsche arbeidersbewe ging, die afzag van den aankoop van den Theetuin voor volksgebouw, toen zij hoorde van de plannen van het gast- huisbestuur en aan het familiefonds, dat ten derde male het bestuur in staat stelde tot uitbreiding van het gesticht over te gaan. De Rijksverzekerings bank steunt en maakt de aflossing en rentebetaling meer mogelijk door een contract voor '10 bedden af te sluiten. Na de aanwezigen dank te hebben gebracht voor hunne aanwezigheid en belangstelling verklaarde spr. het pa viljoen voor geopend. De heer Van Woelderen dankte hét college van 'regenten voor de wijze waarop het aan het streven der Prov. Vereeniging is tegemoet gekomen. Nadat met groote belangstelling het paviljoen bezichtigd was en men opk een bezoek had gébracht aan de radio therapeutische inrichting, werd in de regentenkamer de thee aangeboden. VLISSINGEN, 13 APRIL. Verkiezing gemeenteraad. In de hedenmorgen gehouden zitting van het centraal bureau voor de verkie zing van leden van den gemeenteraad werd tot lid van den gemeenteraad, in de vacature ontstaan door het bedan ken van den heer dr. A. Staverman, gekozen verklaard de heer J. W., Ros kes- Naar wij vernemen zal het raadslid maatschap door den heer Roskes wor den aanvaard,alleen omdat hij vermeent zulks tegenover zijn partij verplicht te zijn en omdat het van zeer ikorten duur is, daar het -met September eindigt. Dat de heer Roskes persoonlijk het raadslldma'atsohap niet ambieert is wel gebleken door zijn plaatsing als no. 6 op de candidatenfijst van den Vrijzin- nig-democratischen bond voor de a.s. raadsverkiezingen, terwij] groote aan drang op hem was uitgeoefend een der eerste plaatsen op deze lijst in te willen nemen. English Association. Binnenkort zal de tweede lezing voor de Vlissingsche afdeeling van bovenge noemde vereeniging gehouden worden. Mr. Oswald Daughty B.A. hoopt dan te spreken over „Tennyson and the Victo rian Tradition". Het kan stellig zeer interessant ziin de gedaehtenwereld van de 19e eeuw nogeens na te gaan en te vergelijken met onzen zoozeer verander den modernen tijd. Wederom zijn bij de politie eenige klachten ingekomen in verband met plaats gehad hebbende aanrijdingen. In het Groenewoud ontstond een aanrij ding tusschen een automobiel en een voertuig, doordat de geleider van het gespan, dat uit een zijstraat kwam, volgens den bestuurder van het motor rijtuig niet voldoende uitweek. Een der lantaarns van de auto werd beschadigd. De voerman bleef onbekend. Door het vervoeren van eenige ben zinebussen op een rijwiel kon een knecht van een rijwielhandelaar niet voldoende stuur houden, waardoor hij in de Wal- straat een wielrijdster aanreed, die vol gens de wet, de rechterzijde van den weg hield. Debiels van de wielrijdster werd beschadigd. De monteur der telegrafie H. J. Jan sen alhier, is met ingang van 16 dezer bevorderd tot monteur le klasse en overgeplaatst naar Goes. Aan den kantoorknecht K. F. Koke- laar, werkzaam op het postkantoor al hier, is met ingang van 1 Mei ais. eervol ontslag verleend. Voor het examen als machinist, di ploma A is geslaagd de heer H. L. Ste vens alhier. De Provinciale Bibliotheek. Naar aanleiding van herhaaldelijk voorkomende vragen betreffende het gebruik van de Provinciale Bibliotheek te Middelburg, volgen hier enkele korte mededeelingen, waarvan zeker door ve len in onze provincie met belangstelling zal worden kennis genomen. Het gebruik der Prov. Bibliotheek is toegestaan aan ieder, die den leeftijd van 16 jaar heeft bereikt. Zij biedt koste loos haar hulp aan allen zonder maatschappelijke klasse of positie die zich ten behoeve van hun studie, hun beroep of hun bedrijf tot haar wen den. Alle studeerenden, allen, die be langstellen op eenig gebied van letter kundigen, godsdienstigen, wijsgeerin- gen. historischen, staatkundigen of maatschappelijken aard, of wel op het gebied der kunst, kunnen van haar ge bruik maken. Vooral ten gerieve van hen, die bui ten Middelburg wonen, wordt er op ge wezen, dat deze personen tegen vergoe ding der portkosten boekwerken kunnen toegezonden krijgen, of, indien hiertoe gelegenheid bestaat, door een bode kun nen doen afhalen. Boeken kunnen wor den uitgeleend voor den termijn van een maand. Voor wie zich op zijn woon plaats van den inhoud der bibliotheek op de hoogte wil stellen, zij medege deeld, dat in iedere gemeente van Zee land ter secretarie een volledig exem plaar van den gedrukten catalogus ter raadpleging aanwezig is. Gemeenten, waar deze. ontbreekt, kunnen zich tot de bibliotheek wenden. Voor boeken, die niet in den catalogus vermeld zijn, richte men zich tot de bibliotheek, die de laatste jaren groote uitbreiding ge kregen heeft. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tof lid der gezondheidscom missie, zetel Thoien, de heer D. van der Maas, rijksvèearts te Oud-Vossemeer.

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 1