HEME DONDERDAG 12 APRIL WGOM in biedingen taanwagen erssibode s Maatschappij «se sowar! 61( FEUIILET0N De burcht van het geluk. BINNENLAND Stads= en Provincienieuws n Wrig- rfrischt Jrigley's et eten, ijk Uw houdt conditie n blank, ive bezig- bet werk 'an sport, Catiwgom chtigheid Vrigley's. per pakje 6 ets. per t bijdesltctnvtt* sterij Telefoon 5lf aat. of TE KOOP ge- VERGUNNSNG. 300, bureau „Vlis- rant". oud 20 jaar, zoekt f half Mei plaatsing EL JUFFROUW, 66, bureau „Vlis- ïrant". edt zich aan als 1SH OUDSTER leeftijd 35 jaar. au „Vliss. Courant" :h aan bekwaam mermelsje, óud voor gedurende Brieven te richten PETERSCHMIDT, of vraagt AN HUIS JHUIZEN. :au „Vliss. Courant" ct gevraagd flinke jaar, v.g.g.v. „Vliss. Courant liddelb. - Rotterdam ïgelegen plaatsen. JAN PASSAGIERS IREN EN VEE, r, son kpril I i 8 - 8 8 - te bet. omen Train Erven 9 fclQB NV ËXf" Til B. EENHOORN. W 1® OOBTEBHOPT, T«l, b.FniTKNHBK, TaMw' VUSSINCSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor VUssiiigen en gemeenten op Wat tberen 12-20 per drie maanden. Franco iior het geheele rijk 2.50. Week-abon- „ementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. fzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS. Van t4 regels f 1.10 voor iedere regel rneer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per i gel Menataanbiedingen en dienstaanvragen van 15 regels 65 centiedere regel meer 13 cent, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels f 1.70, Iedere regel meer 26 cent KAMEROVERZICHT. Eerste Kamer. Vergadering van Woensdag. Algemeene beschouwingen. Minister Ruys zette na zeventien da gen zijn rede voort ter beantwoording van de algemeene beschouwingen. Hij fiet alles rusten wat de politieke partijen onderling raakte en tevens alles wat de regeering met instemming had gehoord, in 't kort formuleerde hij nog even het standpunt der regeering ten aanzien van verschillende onderwerpen. Wat het defensievraagstuk betreft, blijft de re geering uitgaan van de gedachte, dat wij onze weermacht hebben te behouden ter verdediging van onze zelfstandig heid. Sober zij het, zoo klein mogelijk en zoo zuinig mogelijk, maar niet minder dan noodig is te achten. De regeering meende, dat zij niet meer doet dan noo dig is. Zij heeft na te gaan hoe de draagkracht van het land is, maar zij meent, dat wij ons opofferingen hebben te getroosten willen wij niet het gevaar loopen, dat een ander zich geroepen ge voelt die taak over te nemen. Het aantal werkloozen is volgens den minister dalende. Op 31 Maart jl. was het aantal gedaald tot 93000. Ten aanzien van het vraagstuk van vrijhandel' en protectie hield de minis ter zich aan het standpunt bij het schoe nen-wetje ingenomen in ons ldeine land dient aan vrijhandel boven protec tie de voorkeur te worden gegeven. Als uitzonderingsgeval kan tijdelijk een bescherming moeten worden toegepast. Die toepassing zij uitzondering en ti.j- deiirk. Bii zijn beschouwingen over de alge meene politiek maakte de minister zich heel gemakkelijk af van de uitvoerige kritiek van den heer Van Eirfbden, deze verwijtend dat hij in hypothesen en aforismen had gesproken en géén po sitieve voorlichting had gegeven. Daar om kan de minister niet op die kritiek ingaan. Inzake de Zondagswet en de lijk verbranding kan de regeering niets doen. omdat desbetreffende ontwerpen bit de Tweede Kamer liggen. Van invoering der doodstraf wil de regeering niets weten, omdat daarvoor niet voldoende overtuiging bij ons volk bestaat, al erkent de minister, dat de regeering de bevoegdheid' heeft de doodstraf weer in te voeren. Heei dui delijk is dit standpunt niet, maar het doet dienst om den heer Idenburg te sussen. Het effect van den stemplicht wordt nader beschouwd. Indien de eerbied voor de wet lijdt door het groot aantal overtredingen, zal de regeering herzie ning overwegen. Hij deed een beroep op de rechterzijde om opofferend te zijn, teneinde de eenheid van het kabinet te handhaven. Het program, door den formateur in overleg met de rechtsche partijen opge- Roman van F. ARNEEELD. 33) Dat is igoed. Dan moet u ook weten, wie voor het begin van den maaltijd daar geweest is. Zooals u zich zult herinneren, werd onder den schotel van freule ,von Dieten later een brief gevonden, die tot pijnlijke opmerkingen aanleiding gaf. Die brief moet onder het dekken van de tafel door iemand zijn neergelegd, -waarschijnlijk dioor een be diende, die men heeft omgekocht. Dat is onmogelijk, doorluchtig heid Wij hebben slechts beproefde menschen op Dansberg, van wie zich niemand laat omkoopen, daar sta ik borg voor Maar iemand moet het hebben ge daan I Misschien was er een van de uitgenoodigde lieeren in de buurt Pipermann dacht een oogenblik na. Ja, zei hij, toen, graaf Heider kwam een oogenblik, kort voordat de gasten verschenen. De tafel was reeds gedekt. Hii kwam in gezelschap van gravin Titz Obronsky, zij bekeken de rangschik king. En nu herinner ik mij ook graaf Heider zou oorspronkelijk naast hare doorluchtigheid gravin Abelsperg zitten, vaar later mijnheer von Knude zat, ter wijl de graaf tusschen gravin Wilderich en freuio von Dieten zat. Ik heb mij. nog daarover verwonderd,. Ik dacht, het is een vergissing of de heeren, zijn dat steid, dient nageleefd te worden en daaraan dienen die partijen vast te houden. Merkwaardig is het, dat minister De Geer zich zeer sterk verzette tegn ver andering in ons vrijhandelsstelsel. Sinds vele tientallen jaren heeft onze han- denspolitiek zich in déze richting ont wikkeld en het is onmogelijk daarin verandering te brengen zonder alle in dustrieën te treffen. 'Evenmin gevoelt deze minister iets voor vertraging van het tempo waarin de crisisieeningen worden afgelost. Dit zou alleen mogelijk zijn door nieuwe leeningen te sluiten ter aflossing van de oude. Het percentage zou dan echter hooger zijn dan voor de oude leeningen en daarmede zouden wij achterop zijn. Voor de zooveelste maal onthaalde minister De Geer de Kamer op 'n plei dooi voor algemeene bezuiniging, op alle takken van diensten en op de groo- te beteekenis van de veiligstelling van den gulden. Het pleidooi was tienmaal te lang en daalde veel te veel in details zonder iets nieuws te brengen. We weten het nu al heel goed en de vrees-aanjagerij voor de vreeselijke dingen die misschien komen als de gul den niet veilig staat, hefbben we al eer der ondervonden. Het twistgesprek gaat dan altijd over den vorm der bezuini gingen. Daarover zijn geen twee men schen hef eens. De heer Wibaut maak te er de regeering een verwijt van, dat zij zoo weinig tegemoetkomend is te genover de gemeenten. Morgen worden de replieken voort gezet. Het onderwijs van Prinses Juliana. Gedurende dezen winter werden de lessen in geschiedenis van de Prinses, wegens ongesteldheid van mej. J. At. C. van Hasselt, waargenomen door den Hofraad, prof. dr. F. J. L. Kramer, di recteur van het Kon. huisarchief. Door familieomstandigheden is prof. Kramer verhinderd om voort te gaan met het geven dezer lessen, als de ko ninklijke familie op 'Het Loo vertoeft. De Koningin en de Prins hebben aan prof. dr. A. A. van Schelven, hooglee raar in de faculteit der letteren aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, ver zocht zich te belasten met het onderwijs in de geschiedenis aan de Prinses. De lessen van prof. Van Scheiven zul len een aanvang nemen, zoodra de koninklijke familie zich op haar verblijf op Het Loo zal hebben gevestigd. De verkiezingen In Amsterdam en Rotterdam en 's-Gravenhage. Amsterdam'. Kamerver- Statenver kiezing 1922 kiezing 1923 R. K. 46.090 41.336 A. R. „20.973 16.790 C. H. 18.206 30.156 V. B 22.575 24.275 V. D. 18.731 23.531 S. D. A. P. 83.739 74.480 Communisten 22.081 15.461 Rotterdam. Kamerver- Statenver kiezing 1922 kiezipg 1923 R. K. 35.151 30.430 A. R. 33.518 34.741 C. H. 17.607 16.310 V. B. 17.826 16.502 V. D. 5.540 8.036 S. D. A. P. 69.705 66.012 Communisten 6.325 5.142 zelf zoo overeengekomen. Misschien heeft een bediende de kaarten toevallig verwisseld Excuseer, doorluchtigheid, maar dat is in dit geval onmogelijk. Ik heb zelf de kaarten neergelegd, en wel pre cies naar de lijst, die mevrouw de gra vin mij gaf. Men kan zich vergissen Stellig I Maar ik ben sedert vijfen twintig jaar huishofmeester op Neu- Dansberg en zoo'n vergissing is mij nog nimmer overkomen. Ook herinner ik mij heel precies, de betreffende kaarten goed te hebben neergelegd. Het is alleen verklaarbaar doordat de heeren zelf anders zijn overeengekomen. Prosper bedankte 'hem voor de inlich tingen en -verwijderde zich met sombere plooi op het voorhoofd. Hef scheen hem tamelijk zeker, dat graaf Heider de schuldige was. Slechts hij kon de kaarten hebben verwisseld, om op die manier tafelbuurman van Diana (e worden en het ongeluk met het glas water te houden, dat blijkbaar slechts ten doel had. den vooraf ver borgen brief duidelijk in het oog vallend te doen komen. Maar welk doel kon Heider daarmee hebben Haatte hij Diana Had hij misschien een drieste poging tot toena dering gewaagd, die ziji had afgewezen, en waarvoor'hij zich op die lage manier wilde wreken Of wilde hij haar goe den naam verderven, om later als troos ter lichter spel te hebben Zij was schoon genoeg om zelfs Heider, die mef betrekking tot vrouwen voor even ver- 's-Gravenhage. Totaal 141.150 geldige stemmen. Christ.-Hist. 15.116 Comm. Partij 3,864 S. D. A. P. 41.344 Chr. Soe. partij 700 Partij Van Houten en Nat. Bond van Bezuiniging 2.292 Anti-Rev. Partij 14.013 Vrijz. Dem. Bond 5.251 R. K. Staatspartij 31.172 Herv. (Geref.) Staatspartij 4.107 Staritk. Geref. partij. 885 Vrijheidsbond 20.011 Dein. Partij 1.330 De predikant in het Staatkundig leven. In de te Utrecht gehouden jaarverga dering van de Ned. Herv. Predikanten- vereeniging heeft minister De Visser gesproken over dfe houding van den predikant in het staatkundig leven en o.m. de vraag behandeld Hoe hebben wij ons, aangenomen het veiband tus schen godsdienst en politiek, speciaal de verhouding van het Christendom tot de staatkunde te denken Speelt bij de bepaling dier verhouding de Kerk een rol Z. i. mogen allen en vooral de predi kanten, die uit Christelijke -beginselen leven, gegrond in de Schrift, op-geno men in de Christelijke Kerk en ver werkt door de ervaring, beginselen, die de bron zijn van zedelijkheid en recht en die ook voor het nationale leven al lereerst door de Kerk moeten worden verstrekt, niet koel staan tegenover een staatkunde, welke beproeft niet alleen belemmeringen voor de ontwikkeling van die beginselen weg te nemen, maar ook om wat er Christelijk is in instel lingen en wetten, te bewaren en het goede en edele, waarvoor de natie ge acht wordt -rijp te zijn, te ontwikkelen en staatsrechterlijk te handhaven. Hij kan niet inzien, waarom een pre dikant zich wei, met algemeen goedvin den, ikan aansluiten bij de een of andere kerkelijke vereeniging of sociale organi satie, maar niet bij een kring van geest verwanten, die strijden voor wat ook hij de beste staatkunde acht voor zijn va derland. Z. i. mag de Evangeliedienaar, als hij ambtshalve optreedt, zich echter nimmer begeven op het gebied van de zgn. politiek der feiten óf strijden voor een bepaalde staatkunde. Want hierbij gaat het om de verdediging van staat kundige gedachten en vormen, die langs den weg van menscheiijke redeneering uit zekere Christelijke 'beginselen zijn afgeleid. Bij die afleiding kan men, te meer omdat de Heilige Schrift op meer dan één punt zieh sober uitdrukt, zich vergissen. De groote verschillen onder de belijdende Christenen zijn daarvan het bewijs. Het is hier elk oogenblik een tasten en zoeken of wij het vinden mochten, vooral tegenwoordig, nu de samenleving aan allerlei onberekenbare stoornissen is overgeleverd. A! is ook 't uitgangspunt aangewezen, de weg is vaak onzeker. Geheel anders staat het met wat de predikant in zijn ambtelijk optreden medebrengt. Hij dient dan het absolute. Voor relatieve waarheden, voor mensche-lijke redeneeringen, voor betwistbare toepassingen, voor het zoe ken van min of meer adaequate uitdruk kingen voor het eeuwige in den tijd is daar -geen plaats. Om dezelfde reden is er in de kerk geen plaats voor debat. Er valt daar niet te discussieeren. En een predikant, die bij de vervulling van zijn ambts plichten 'gaat polemiseeren, of propa- geeren tegen of vóór een of andere ker kelijke, sociale, politieke richting of or ganisatie, valt uit zijn rol. Wij hebben wend als -gewetenloos gold, te betoo- veren. In elk geval, dacht Prosper, voor dat ik hem ter verantwoording roep, moet ik zekerheid hebben. Na tafel reed hij naar Lerchenau, naar von Knude. Die gaf op zijn vragen be reidwillig inlichting. Hij herinnerde zich nauwkeurig het uitstapje, en alles, wat er mee in verband stond. Hij kende Heider nauwelijks en zou het niet heb ben gewaagd, de tafelregeling willekeu rig te veranderen. De kaart met zijn naam lag reeds naast de plaats van Ed-eltrud, toen men aan tafel kwam. Knude kon dat om zoo te spreken met documenten bewijzen. Ik heb ze namelijk als herinnering meegenomen, zei hij verlegen glim lachend, en haalde zijn portefeuille te voorschijn. Hier is ze. Dat hij de kaart slechts had meege nomen, omdat Edeltrud er een poosje mee had- gespeeld, verzweeg hij. Het was een prachtig uitstapje, zei hij nog half verontschuldigend. Voor mij het eerste in het vaderland, dat mij na lange jaren weer met lieve vrienden samenbracht. Prosper wist genoeg. Hij 'keerde niet naar Dreisenstein terug, maar reed naar de provinciale hoofdstad, waar Heider als commissaris bij den provincialen kommandant was aangesteld. Het werd reeds donker, toen zijn auto voor de woning van Heider stil hield. De graaf was niet tehuis. Maar zijn bediende deelde Prosper mee, dat de graaf eenige heeren in het restaurant daarin een zeer ernstigen misgreep te zien. Maar naast direct-kerkelijk werk, verrichten zoo goed als alle predikan ten arbeid, welke indirect Christendom en Kerk ten goede komt. Hier ga ieder dan ook met zijn gaven en geweten te rade en het stemt tot groote blijdschap, dat zoovelen zich wijden aan allerlei belangen, die uit Kerk en maatschappij en staat opkortten en daaraan leiding trachten te geven in Christelijiken geest. En onder die belangen behooren tegen woordig meer dan ooit de staatkundige, nu de stemplicht is ingevoerd en de vrouw het stemrecht heeft verkregen. De politieke vraagstukken werden daar door in concreten vorm voor ons ge bracht, in onze gezinnen binnengeleid en scherper dan te voren in het licht onzer heiligste beginselen geplaatst- Vooral bij de zich steeds uitbreidende staatszorg, die ook het gezin niet spaart. Is daarvan nu niet het natuur lijk gevolg, dat, gelijk bii het opkomen van de sociale kwestie, vele voorgan gers zich daarop wierpen, om onze ar beiders het Christelijk spoor niet te doen verliezen, meerderen thans het zelfde doen ten aanzien van zoovele nieuwe, ook door den oorlog vermeer derde, politieke vraagstukken Natuurlijk zijn daaraan gevaren ver- bondien, maar deze verschillen slechts gradueel van die met anderen soortge lijken arbeid gepaard, gaan. Het is ongetwijfeld waar, dat de staatkunde vaak met het bereikbare te vreden moet zijn, zoodat h-ooge idealen niet kunnen worden verwezenlijkt, maar dit is geen euvel-, dat de politiek als zoo danig aankleeft, maar een gevolg van het feit, dat de Nederlandsche bevol king nu eenmaal uit zoovele heterogene besfanddeelen, wat de godsdienstige beginselen betreft, is samengesteld. De zoo vaak gebrandmerkte verkie zingspraktijken vindt minister De Visser dikwijls niet veel slechter dan kerkelijke electorale manoeuvres, terwijl toch nie mand daarom de zaak als zoodanig zal veroordeelen. Wanneer een predikant gevoelt, wat prof. Lange, uit Bonn, eens uitdrukte De staat is de nationaliteit in haar ze delijk karakter, waardoor hij tot het Christendom getrokken wordtde Kerk daarentegen is het Christendom, zooals het zich tot de nationaliteit getrokken gevoelt. De verwantschap van beide ligt daarin, dat de sitaat zijn einddoel eerst bereikt in de zedelijkheid van het koninkrijk der hemelen, die met het Christendom ontstaan, is en dat de Kerk haar rustpunt eerst vindt, als' het in de politieke instellingen van den Christelijk geworden staat openbaar wordt en de predikant strijdt met blanke wapenen voor dit ideaal, als complement van zijn kerkelijk weik, dan verdient hij dank instede van blaam en doet men schade aan Gods rijk, Kerk en vaderland, ais men den zoodanigen toevoegt, wat eens Wilhelm II van Stöcker zei Politische Pastoren sind ein Unding. VLISSINGEN, 12 APRIL. De verkiezingen voor de Prov. Staten. Het is een opmerkelijk verschijnsel dat, hoewel vóór de verkiezingen de be langstelling van het publiek gewoonlijk zeer gering is, toch zeer velen benieuwd zijn -naar den uitslag. Dat bleek giste renavond weer toen er vele honderden zich op de Kleine Markt voor ons bu- ,,De gouden kogel" een souper aanbood en zeker daar reeds aanwezig was. Heider vertoefde met zijn gasten in een aparte kamer. Bloemen sierden de tafel, champagne stond- reeds in ijs, en de gasten, meerendeeis officieren, wa ren in de heste stemming. De eerste -gang werd juist opge bracht, een pikante kreeft-mayonnaise, toen de portier graaf Heider verzocht, een oogenblik naar buiten te komen. Een heer, die zieh niet wilde laten af wijzen, wenschte hem te spreken. Verwonderd1 volgde hij den portier naar een ieeg zijkabinet, waarvan de verbindingsdeur gesloten was. Daar be vond hiji zich tegenover Prosper von Albelsperg. Ben jij -het riep Heider verrast. Maar mensch, waarom laat je mij naar buiten roepen Grooter genoegen kon ik immers niet hebben, dan juist jou hier te zien. Kom gauw mee en eet mee. Wij vieren Karii Dosentals verjaardag. Maar wat heb je toch viel 'hij plot seling zich zelf in de rede je ziet mij immers aan als de heks van Éndor, die wijlen Saul uit het graf liet halen. Of was het Samuel Ik kan onmogelijk die oude histories juist onthouden. Geen trek veranderde zich op Pros pers somber gelaat. Ik kom je vragen, waarom je des tijds aan de Udo-grpt de kaarten aan tafel verruilde en waarom je dien infa- men brief onder den schotel van freule von Dieten gelegd hebt, vroeg hij heesch. Ik Heider schrikte terug. Wat reau hadden verzameld, teneinde na te gaan hoe de stemming in de stad was afgeloopen en deze belangstelling nam nog gaandeweg toe. Zeer velen namen de cijfers over die op het groote bord waren geplaatst, dat wij voor ons bureau hadden geplaatst. De tijdelijk daar aangebrachte boog lamp verlichtte het bord zoodanig dat iedereen de cijfers duidelijk kon lezen. Het heerlijke weder deed de belangstel lenden langen tijd op de Kleine Markt bijeen blijven, teneinde dén uitslag te besDreken. Men zag toch in dezen uitslag een aanwijzing voor de a.s. gemeenteraads verkiezingen. Nu moeten wij voorop steilen'dat op 23 Mei de stemming vol gens de nieuwe kiezerslijst zal plaats hebben en voor de raadsverkiezingen allicht andere factoren gelden dan voor de Statenverkiezingen. Als wij den uitslag nagaan dan blijkt in de allereerste plaats dat de meerder heid aan de linkerzijde is gebleven. Vol gens het gisteren behaalde cijfer zou de raad bestaan uit 4 sociaal-democraten, 3 vrijzinnig-democraten, 2 Vrijheids- bonders en 1 S.P.er of totaal 10 links en uit 4 anti-revolutionnairen, 3 Chrisf.- historischen en 2 katholieken of 9 leden van rechts. De bezuimgingspartij zou geen van den kiesdeeler behaald hebben en dus geen zetel hebben verkregen. Wij hebben .er echter boven reeds op geweizen, dat allicht de stembus voor den gemeenteraad een anderen uitslag kan geven. Opvallend groot is het aantal voor keurstemmen van dr. Staverman, nl. in hef geheel 580, waaruit dus voldoende blijkt, dat er tal van kiezers zijn die op zijn behoud in een vertegenwoordigend lichaam prijs stellen. Ook dr. Smitt ver kreeg nog 85 voorkeurstemmen, even eens op de vrijzinnig-democratische lijst. De vrijzinnig-democraten hebben dan ook de groote winst behaald en zagen hun stemmencijfer sinds de Kamer-ver kiezingen, toen er bovendien drukker gestemd werd, vermeerderen van 648 op 1228. De Vrijheidsbond, die in 1922 no-g 1150 stemmen behaalde, liep terug tot ruim 800. Ook de Socialistische Partij ging achteruit, terwijl de overige partijen on geveer hun stemmencijfer behielden in aanmerking genomen dat -er minder gestemd werd. De katholieken en ohrist-hist. kregen ook heel wat minder stemmen. De heeren Van Niftrik, Hens# 'en HiUinga kregen resp. 272, 268 en 214 voorkeurstemmen. Overigens werd over het algemeen het parool opgevolgd no. 1 van de lijs ten te stemmen. De volledige uitslag der stemming in onze provincie en de namen van de ge kozen leden hopen wij nog heden te kunnen publiceeren. De uitslag van de verkiezing voor de Staten van Zeeland in de gemeente Middelburg is van dien aard, dat, als volgens deze stemming de raad moest worden vastgesteld, deze als volgt zou zijn 4 antirev., 3 chr.-hist., 1 R. K„ 2 Vrijheidsbonders, 2 Vrijz.-Dem. en 5 S. D. A. P. De stemmencijfers waren als volgt Christ.-Hist. 1048, Vrijheidsbond 861, Communisten 73, Staatk. Geref. 194, R. K. 465, Vrijz. JDem. 968, Antirev. 1849, S.D.A.P. 1957, Bond van bezuini ging 296 en de lijst Van Teijiingen 166. valt je in Ik was het toch hij verstomde. Je ontkent ..Heider streek zich over het voor hoofd. Het werd hem plotseling iets benauwd onder Prosperis stekenden blik. Toen lachte hij gedwongen. Nu ja, daar hielp niets aan, ais edelman moest hij volhouden. Maar ik vraag je, Abelsperg, waarvoor die dingen Het was een grap, het is toch lang vergeten Neen, het is niet vergeten. En de eer van een onbesproken meisje ver draagt zulike grappen niet Zij verlangt voldoening Wie Freule Dieten Heider poogde nogmaals te lachen. Zij of iik in haar naam. Dat is on verschillig. Je zuit je tenminste bi) haar verontschuldigen en onder getuigen verklaren, dat het je spijt zoo'n on doordachte grap dat is het zachtste woord er voor te hebben gemaakt. Je bent niet wel bij 't hoofd. Heider wierp het hoofd achterover. Al de hoogmoed, dien hii kon toonen, flikkerde uit zijn oogen. Ik mij veront schuldigen bij zoo'n ondergeschikt per soon als deze betaalde dame van gezel schap Dat verlang je van een graaf Heider Bovendien handelde ik niet op eigen verantwoording, doch was slechts een werktuig Wie was dan je lastgever Dat te zeggen verbiedt mijne eer-! {Wordt vervolgd.}

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 1