oiree VRIJDAG 6 APRIL CHAP". GU anbiedlngen staanvragen K5TER. Sswwiaft No 81 GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON De burcht van het geluk. Stads= en Provincienieuws b EXTRA tJ" L a.s. rkrijgbaar bij den 1 aan de zaal. BESTUUR. zijt, neem dan 's middags en een weinig van 5 beroemde ge le fER'S KRUIDEN n twee JER'S PILLEN Maria Wortel- )ude-Pekela, en poedig weer >edkoopere huis- estaan er niet. hebben er reeds gevonden en zij U helpen. De s Kruiden en s Pillen verdrij- ijm, koortsigheid, oofdpijn, wekken p, bevorderen de ïg, regelen den uiveren het bloed, ingewanden enz. krijgbaar a 60 ct. en aanvaarden naar een Winkelhuis woonhuis, aan de voor f3500. nlichtingen worden de gratis verschaft ZEEUWSCHE W-BUREAU VAN WIJCK 9 - Telefoon 350 LOUVIER'S RE- 3HOEISEL voor isvormde en knob- voeten, vervangt absoluut, verkrijg- t en bruin glacé en HOUBAER. gevraagd. Zij die op de hoogte zijn, e voorkeur. nensch, als Chef In winkelbedrijf werk- est zijnde, zoekt ende betrekking, wat en waar. o. 85 Bureau „Vlis- urant". h aan een KAN TENDE, voor het Ier boeken of ander Br. No. 24, Bureau eet gevraagd flinke [oordstraat 78. 'Aiddelb. - Rotterdam engelegen plaatsen. VAN PASSAGIERS IEREN EN VEE. T. ÏWll r ion April T.a aur Tm w 6 8 9 8 0 8 12 8 naties te betomen N.V. Erven Tra nap. on Ex? Gk VOS Tel ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal- slicrcn 2.2(1 per dtie maanden. Franco djo'r het geheele rijk f 2.50. Week-abon- uementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent ADVERTENTIE-PRIJS. Van 1i regels 1.10 voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per r gel Dienstaanbiedingen en dienataanvragen van 5 regels 65 centiedere regel meer 13 cent, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels f 1.70, iedere regel meer 26 cent HINDERWET. Bung. en Weth. van Vlissingen, gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter open bare kennis, dat bij hun besluit van 3 April 1923 aan C. B. van Zwienen, slager alhier, op de daarbij gestelde voorwaarden vergunning is verleend tot het oprichten van een inrichting, waarin zal worden ge plaatst een electro-motor van 4 P.K., een zwavelzuurapparaat en een electro-motor van V2 P-K., drijvende een ventilator, een en ander dienende voor een koelinrichting, benevens een electro-motor van 1 P.K. ten dienste van een hakmachine, in het perceel kadastraal bekend gemeente Vlissingen, Sectie E no. 1242, plaatselijk gemerkt no. 33, aan de Sint Jacobstraat. Vlissingen, 5 April 1923. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. B. EENHOORN, Tel 163 v. 0O3TERHODT, Tel. 8JJ Oeh.BUITENHEK, TeUOJ. Eerste Kamerverkiezing. De Provinciale Staten van Zuid- Holland hebben gisteren in buitenge wone zitting, ter voorziening in de va cature, ontstaan door het bedanken van air. Van den Berg, gekozen tot lid van de Eerste Kamer mr. P. E. Briët, (anti- tev.), advocaat te Leiden bij eerste stemming. Uitgebracht werden 73 stemmen, waanvan 2 in blanco. Van de 71 geldige stemmen verkreeg de heer Briët er 38. Voorts -werden uitgebracht op H. van Kol (S. D. A. P.) 19 stemmen mr. P. Rink (Vrijheidsbond) 10 stemmen prof. mr. Van Vollenhoven 3 stemmen mr. S. van Houten (lib). I stem. Een nieuwe Bioscoopwet. Zooals wij reeds in ons vorig nummer lebben gemeld, is bij de Tweede Ka mer een nieuw wetsontwerp ingediend fot bestrijding van de zedelijke en maatschappelijke gevaren van de bios coop. In de Memorie van Toelichting wordt opgemerkt, dat de verwerping van het vorig ontwerp-bioscoopwet de regee ring voor de beslissing plaatste om, hetzij in den bestaanden toestand te be rusten, hetzij een gewijzigde wettelijke regeling voor te bereiden. Het eerste zou beteekenen, dat aan het goedvinden der gemeentebesturen blijft overgela- fen, of al dan niet een keuring van alle of van bepaalde films wordt voorge schreven. Het zal na hetgeen ten aan zien van het standpunt door de regee ring ingenomen, is gebleken, wel geen verwondering wekken, dat haar dit niet verantwoord1 zou voorkomen. Veeleer is getracht door aanvulling van het wetsontwerp tegemoet te komen aan enkele bezwaren welke de minister van binnenlandsche zaken en landbouw reeds bij de mondelinge behandeling niet van belang ontbloot achtte. Voor Roman van F, ARNEFELD. 29) Wamt, gelijk recht voor allen, besloot Tinti koket. Als jij lief bent en op het bal Ikomt, zal i-k lief wezen en mij interesseer-en voor jouw jagerij. Dat klonk eigenlijk heel zonderling, al ongeveer als een toekomstdroom. Maar Prosper lette er niet op. Hij dacht sleahits verlicht Een bal, dat is goed'. Hoe meer menschen, des te minder be hoef i-k mij om enkelen te bekommeren. En Tinti was werkelijk een aardig meisje en een goede kameraad, dat toonde zij de volgende uren, iwaarin zij zich geduldig door Prosper liet inwijf- den iri de verschillende manieren van jagen en daatfbij de grootste belang stelling aan den dag legde. Maar de hertog dacht stil verge noegd, toen men des avonds naar huis reed Alles gaat goed. Zij heeft bepaald invloed op hem. Terwille van mij had bij de jacht niet opgegeven Het was Tinti niet gemakkelijk ge weest, haar balcostuum door te zetten. Ten eerste bleek, dat het een reusachtig stuk -geld kostte. Ten tweede vond de ïraivin bet terstond onfatsoenlijk, toen Tinti er zich thuis verstandigerwijze natuurlijk vlak voor het vertrek er is vertoonde. Schandalig. Kortweg schandalig, eerst is de mogelijkheid geopend, daf de gemeenteraad in bijzondere gevallen de oprichting van bioscoop-ondernemin gen verbiedt. Gelijk de minister in de vergadering der Tweede Kamer van 16 Februari 1923 mocht opmerken, kan hij zich zeer goed indenken in de gevoe lens, welke binnen den 'kring van som mige gemeenten wordt gekoesterd.Wan- neer de overgroots meerderheid princi pieel gekant is tegen de bioscoop als middel van vermaak, pleit er inderdaad veel voor, haar in een dergelijke ge meente niet toe te laten. Uit den aard zullen slechts kleinere gemeenten in deze omstandigheden verkeeren en het ontwerp beperkt dan ook de bevoegd heid om een absoluut verbod uit te vaardigen tot gemeenten van minder dan 20.000 zielen. Bovendien zal de koninklijke goedkeuring hieraan hecht de minister van binnenlandsche zaken en landbouw, blijkens zijn boven aangehaalde rede, groote beteekenis tegen machtsmisbruik waken. In de tweede plaats opent het wets ontwerp gelegenheid om de Rijkskeu ring te vervangen door gemeentelijke controle. Indien de Kroon blijkt daf de ze als minimum eisch voldoet aan de criteria welke aan de rijkskeuring zou den gesteld kan aan de gemeente vrij heid worden gelaten om een bijzondere keuring te gelasten. In dat geval ver valt de eisch dat de centrale commissie haar zegel aan de film hechte, met dien verstande, dat films welke bereids door haar mochten zijn afgekeurd, niet aan d gemeentelijke keuring mogen worden onderworpen. Eindelijk is er mede in overeen stemming met de meening welke de minister voorstond in de vergadering der Tweede Kamer van 21 Februari 1923 geen overwegend bezwaar te gen, dat in gemeenten, waar de be hoefte daaraan wordt gevoeld, vrijheid worde gelaten om aan personen, jonger dan achttien jaren, den toegang ver bieden tot andere bioscopen dan de zoodanige die een paedagogisch of di dactisch karakter dragen. Zomerdienst spoorwegen. De ,3s!. R. Ct." bericht, dat de zomer dienst op de Nederlandsche spoorme- gen 1 Juni in werking zal treden. De bezuiniging bij posterijen en telegrafie. Naar „de Tel.1' nader verneemt is met ingang van 1 Juli a.s. aan de amb tenaren tusschen 62 en 65 jaar van alle rangen wer-kzaam bij> het dienstvak van posterijen en telegrafie eervol ontslag aangezegd, -met recht op pensioen of •wachtgeld. Deze maatregel dient om bet over compleet van personeel bij dit dienst vak te doen verdwijnen en treft eenige honderden ambtenaren, De jaarlij ksche verloven voor het personeel der posterijen zijn voor dit jaar zoodanig -geregeld, dat zoo weinig mogelijk hulppersoneel behoeft te wor- dn aangesteld. In verband met dezen maatregel, die uit een oogpunt van be zuiniging is ingevoerd, iwas reeds een gedeelte van het personeel verplicht reeds nu hun vacantie te nemen. Nederlandsche eieren in Engeland. Gingen voor den oorlog onze voor export bestemde eieren in hoofdzaak naar Duitschland alleen de bruinge- kleurde Barnevelders werden toen hoofdzakelijk naar Engeland uitgevoerd de laatste jaren, nu er naar luxe arti kelen als eieren nog altijd zijn, bij on beweerde zij. Het sluit -immers zoo nauw als de huid, men ziet elke lijn van het lichaam en naar beneden toe wordt het nog al dunner. En dan nog die split terzijde, die bij het dansen een heel stuk van het been moet laten zien. Dat behoort nu eenmaal zoo. An ders was het geen moderne japon, hield Tinti schouderophalend vol. En dat décolleté. Neen, zoo laat iik Je niet gaan. Amaranth was geheel op de zijde van grootmama. Zij was ontsteld over de japon en schaamde zich oiver Tinti, dat die zoo wilde gaan. Weer ontbrandde een korte, hevige strijd. Maar met allerlei argumenten zatte Tinti haar wil door. Bovenal zij had thans heelemaal geen andere japon en moest dus wel zoo -gaan. Nu zweefde zij- door de helverlichte met bloemen versierde balzaal en ge noot in den geest nogmaals ,de sensatie, die haar binnenkomen voor een uur had te voorschijn geroepen. Hoe de 1org- nons naar de oogen waren -gevlogen en de oude dames de hoofden bijeen had den gestoken 1 Hoe -bewonderend de heeren haar hadden aangestaard 1 Edeltrud's afkeurend glimlachen 'be schouwde Tinti als pure afgunst. Pros pers gefronst -voorhoofd en verbaasde blikken nam zij in ontvangst met stra- lenden lach van triomf. Dat ikon slechts ijverzucht beteekenen. Maar dat kwam hem toe. Waarom toonde hij zoo wei nig belangstelling voor den dans, waarom was hij den laatsten tijd altoos ze Oostelijke buren geen vraag meer 5s, hebben onze handelaars en pluimvee- vcreenigingen over de geheele linie ern stige pogingengedaan om vasten voet aan de Engelsche markf te krijgen, wat, dank zij onze gunstige ligging en de goede zorgen, welke hier te lande aan de exporteieren worden besteed, tot nu toe uitstekende resultaten heeft opge leverd. Dat blijkt uit onze uitvoercijfers, maar 't blijkt vooral ook uit de open lijke waardeering van de Engelsche groothandelaren. De pluimveehouders in Engeland voeren reeds sinds jaren een wettelijke actie om te komen tot een wettelijke regeling ten aanzien van ge- importeerde eieren. Ze wenschen zoo danige maatregelen van regeeringswe- ge, dat van het buitenland- gekomen eieren stuk voor stuk gemerkt worden onder aanduiding van het land van herkomst en ze hebben het zoover we ten te brengen, dat er een wetsontwerp, dit beoogende, is ingediend. De pluim veehouders hopen op deze wijze be schermd te worden tegen de fnuikende concurrentie van goedkoope eieren, welke vooral uit Italië, en thans ook weer uit Polen worden ingevoerd, doch de handelaars in eieren zetten zich zoo fel mogelijk schrap tegen een op deze wijze in te voeren wettelijke regeling, omdat naar hun meening de consument de gevolgtrekking zal maken, dat ge stempelde eieren als minderwaardig moeten worden aangemerkt. Naar hun overtuiging zijn ze dat echter vaak al lerminst en bij hun actie wijzen ze, al dus het „Hbld.", op de uitstekende kwa liteit van uit ons land gekomen eieren, welke binnen enkele dagen nadat ze gelegd zijn, reeds aan de Engelsche ■markt worden verhandeld en gewoon lijk te verkiezen zijn boven de produc ten van hun eigen land, omdat ze met groofere zorg gesorteerd en beter ver pakt zijn. Ongevallen door electriciteit. Gedurende het jaar 1921 kwamen 135 ongevallen, veroorzaakt door den elec- trisohen stroom, ter kennis van den electro-technisch-adviseur bij de ar beidsinspectie. Hieronder waren 19 doodelijke en 116 niet-doodelijlke onge vallen. Onder de doodelijke ongevallen zijn er 4, iwelke builen de 17 nijverheids- groepen va-IJén. Bovendien kwam l doodelijk ongeval in de mijnen voor. Van de 116 niet-doodelïjke ongeval len hadden er 89 plaats bij lage span ning (127 tot 290 volt tegen de aarde) en 27 bij hooge spanning (300 tot 5800 volt tegen de aarde.) Van de 19 doodelijke ongevallen had den er niet minder dan 18 plaats bi] lage spanning en slechts 1 bij hooge spanning. De doodelijke ongevallen werden alle veroorzaakt door wissel (draai)stroom. Van de 116 niet-doodelijke ongeval len waren er 20 het gevolg van een aanraking met gelijkstroom en 96 het gevolg van een aanraking met wissel (draai)-stroom. VLISSINGEN, 6 APRIL. Vacature gemeenteraad. In de hedenmiddag gehouden zitting van den gemeenteraad werd door den voorzitter medegedeeld, dat de heer dr. A. Staverman ontslag als zoodanig ge nomen heeft. De redenen die den heer Staverman er -weer de pedante kluizenaar Zij- vermaakte zich kostelijk, -was in de beste -luim en danste hartstochtelijk. Maar de andere gasten, die haar met heimelijke verbazing aanstaarden, wa ren -het er spoedig over eens, dat die blau-w-glanzende „slangenhuid" der oudste Titz-Obronsky wel heel modern, maar even schaamteloos was, als haar wijze van dansen. Hare bewegingen waren excentrisch, van soms ongebon den wildheid. Danst zij niet eerder als een mae- nade, dan als een welopgevoed meisje zei gravin Wilderich hoofdschuddend. Ik begrijp hare grootmoeder niet. Men schen van -goeden smaak volgen toch de mode niet o-p zoo overdTeven wijze. De hertog was woedend,, zoo dikwijls zijn blik op Tinti viel. Prosper gevoelde hét slechts pijnlijk terwi-lle van de gas ten. Heel haar dansen kwam hem on natuurlijk en gedwongen voor. Ten laatste verveelde het hem toe te kijken en trok hij- zich onop-gemenkt met Von Knude in de venstemis van een half duister zijkabinet terug, waar zij spoe dig druk babbelden. Prosper vond Knude heel sympathiek en begreep niets van het harde oordeel van zijn vader. Een arrogant, -ingebeeld mensch, had de hertog nog gisterenavond ge zegd. Maar dat -is hij toch werkelijk niet, dacht Prosper. Later kwam gravin Wilderich bij hen. Zij was een en al zedelijke verontwaar diging over Tinti's manier van dansen, toe hebben geleid zijn mandaat neer te leggen, zijn voldoende bekend, zoo dat wij deze niet nader behoeven uiteen te zetten. Wij meenen verplicht te zijn dank te brengen voor hetgeen de heer Staver man in de -12 jaren, diat hij deel uit maakte van den raad, in hef belang van den raad heeft gedaan. Hij behoorde tot een der degelijkste feden van dit college. rf: Als opvolger van dr. Staverman zal verkozen wonden verklaard de heer J. W. Roskes. Huldebetooging H. M. de Koningin. Wij; brengen bij dezen in herinnering dat zij, die wenschen deel te nemen aan de huldebetooging voor H. M. de Koningin in September a.s. te Amster dam en/of Middelburg, hun ingevulde vragenlijsten uiterlijk vóór 15 April a.s. moeten hebben ingediend bij den heer C. Dommisse T.Czn., Emmastraat 28, alhier. Bevrijding van Vlissingen. Ter herdenking aan den dag der be vrijding van Vlissingen 6 April 1572 wapperde heden van den St. Jacobs- toren de Oranjevlag iwelke het vori'g jaar werd aangeboden door den Vlis- singschen Oranj-ebond, om deze elk jaar op genoemden datum te ontplooien. Op bet carillon ,van den St. Jacobs- toren werden hedenmiddag, ter herden king van dezen dag, nationale liederen gespeeld-. De Statenverkiezingen. Wij brengen onder de aandacht van belanghebbenden, ter voorkoming van veelvuldige vragen ter gemeente-secre tarie of aan de stembureaux, dat aan de a.s. stemming voor de leden van de Provinciale Staten hier alleen degenen kunnen deelnemen, die als kiezer voor de Provinciale Staten voorkomen op de kiezerslijst, die het vorige jaar is vast gesteld en nog tot 15 Mei a.s. van kracht is. Daarop zijn als kiezer voor de leden van de Provinciale Staten vermeld, zij, die op 1 Februari 1922 (niet 1923) in Vlissingen woonden en toen reeds ten minste één jaar in de provincie Zeeland hadden gewoond dus uiterlijk vanaf 1 Februari 1921 en overigens niet om andere redenen van het kiesrecht zijn uitgesloten. Voor de afdeeüng der S. D. A. P. zal Maandag a.s., des avonds 8 uur, in het Concertgebouw een openbare vergade ring worden gehouden, waarin het woord zal worden gevoerd door mevr. Suze Groeneweg en den heer G. F. Lin- deijef, over het onderwerp „De be teekenis der Statenverkiezingen". Kunstkring „Het Zuiden". Voor de eerste maaL, zoover wij we ten, heeft bovengenoemden kring zijn leden een avond aangeboden, die zich niet direct op kunstterrein bevond. De heer G. Bergsma, die, zooals de eere- v-oorzitter van den kring, de heer Van Woelderen, het uitdrukte, een der voor aanstaande figuren er van is, heeft nl. .gisterenavond- in de groote zaal van het Concertgebouw, die in cabaretstijl was opgezet, een causerie gehouden over zijn verblijf in Italië, die in sobere be woordingen veel wetenswaardigs over land en- volk bevatte. De heer Van Woelderen opende den avond met een kort woord, waarin hij uitsprak, dat het hem een genoegen was dit te doen, niet in de eerste plaats haar gedrag jegens de heeren, haar vrije, geëmancipeerde optreden heele maal. En dan weer dat costuum. Dat was immers nog erger dan destijds bij het uitstapje. U moest haar dat toch' niet toe staan, beste Prosper, zei ze tenslotte moederlijk 'bezorgd. Ik zou in uwe plaats Ik Hoe zou ik er toe komen, Tinti voorschriften te maken over hare toiletten, viel Prosper haar niet al te hoffelijk in de rede. Nu, ik dacht ik meende slechts zoo u is toch tenslotte haar neef Edeltrud kwam bij hen, want de dans was uit. Toen zij een poosje later met de grarvin en Knude vreet in de zaal ging gravin Wilderich had het nog al over Tinti's costuum bleef Pros per met opzet achter. Hij was in slechte luim tengevolge van de toespelingen der gravin, van het opzien, dat Tinti wekte en ten slotte ook wegens Diana. Hoezeer hij al deze weken geschuwd had, haar te ontmoe ten, zoo levendig had hij er juist in dit oogenblik weer naar verlangd. Want het was hem langzamerhand duidelijk geworden, dat hij die historie niet uit zijn gedachten zou kunnen brengen, voor hij wist, met -welk recht Diana destijds hem zoo vernietigend en verbitterd had aangezien. Het moest klaar worden tusschen hen beiden. Daarom had hij hare komst heden verwacht, met het vaste besluit, haar daarnaar te vragen. Toen echter was als eere-voorzitter, maar vooral ab burgemeester der gemeente, die veel welwillende meewerking genoten heeft der leden van den kunstkring, als voor beelden waarvan hij aanhaalde den artistieken steun bij gelegenheid der landbouwfeesten en de hulp verleend bij het strandfeest Het deed hem ge noegen, dat de heer Bergsma, een der voormannen van genoemden kring, be reid was geworden hier te getuigen en hij bracht hem daarvoor dank. Vervol gens richtte de burgemeester zich tot de gast der vereeniging, mevrouw Den 'HengstHeemsikerk, die door hef zin gen van eeni-ge -liederen -het vocale ge deelte voor haar rekening genomen had, waarin zij, blijkens het applaus der aanwezigen wei geslaagd is. Ons persoonlijk be-koorde het meest de laatst 'gezongen liederen. Laten we daarbij niet vergeten, dat zij daarbij prachtig gesteund werd door de artist tleke begeleiding van mevr. Brand Bakker, die, evenals de zangeres daar voor een .keurige bloemenhulde van den kunstkring in ontvangst moest nemen. De her Bergsma begon zijn causerie met de mededeeling, dat hij; niet van het Italië zal vertellen, zooals toeristen dat zien, gewapend met Baedeker of Igel-eid door beroep&gid-sen hij zou het volk beter willen leeren kennen, niet, zooals het zich voordoet in de door vreemdelingen druk bezochte deelen, want daar ontwikkelen zich spreker zou dit als algenteene regel willen vooropstellen niet de prettigste ka raktertrekken. Hij stak een klein beetje den draak met die massa raadgevingen die men meekrijgt, als daar zijn neemt nooit water aan (en dat in een land, waar zulke prachtige, beroemde water werken zijn) en ikoop nergens iets, want ge betaalt alles veel te duur (waailbij spreker een aardig staaltje aanhaalde van een dame. die een kaar tje aan een spoonwegioket kocht). Hij noemde de Italianen goede werklui, die buitengewoon sober zijn en tegen de zwaarste werkzaamheden bestand. De heer Bergsma bracht ons naar de Piazza d'Hispania, waar op de trappen de modellen der schilders vertoeven. In de maanden Mei en Juni, als al waf eenigszins kan, Rome ontvlucht, gaan deze modetien ooik naar ihun bergland terug en daarmee is ook de spreker naar de bergen getogen, waar men hef oor spronkelijke volk nog aantreft. En nu vertelde de heer Bergsma, hoe de hui zen daar gebouwd -worden in en tegen de rotswanden aan en van rotsblokken bij liet duidelijk uitkomen, hoé het wa ter soms van uren ver weg wordt aan gedragen, waaruit hij het feit verklaar de, dat er „gebrek" aan zindelijkheid is. Ook werd ons meegedeeld, hoe de verbinding op die bergen is, waar Het vaak moeilijk is iets vervoerd te krijgen, daar er tal van paden zijn, te smaf om door een muilezel of muildier, dat be laden is, fe doen beloopea. Hoe gevaar lijk het leven in de Campagne is, waar de malaria in weligheid tiert en voor welk schijntje de menschen daar wer ken, werd verteld met o.a. als voor beeld, dat de arbeider zich bij hef oog sten Iaat vergezellen door een vrouwe lijk familielid, die dan de aren mag op rapen, welke op den grond vallen bij het snijden. We denken hierbij, zegt spr., aan -het -bijbelsche verhaal van Ruth. Nadat de rogge geoogst is, wordt het gedorscht door eenige paarden of ossen, die met touwen, kruisgewijs aan gebracht, aan elkaar verbonden, er dooi heen draven. Na rogge-oogst komt die van de mais, waarvan het volksvoedsel wordt bereid en de wijnoogst. Bij deze laatste oogst kwam duidelijk uit, wat het ongehoorde -geschied, dat Diana, toen zij met hare beschermelingen aan kwam, zijn groet opzettelijk voorbijge zien had. Zij had hem niet eens beant woord, maar hem eenvoudig den rug toegekeerd, het scheen alsof zij slechts den hertog en de prinses zag. Dat ging boven Prospers begrip Hoe kwam zij er foe, hem op die wijze fe behandelen Het was hem een zekere verlichting, dat zij, toen de dans begonnen was, plotseling verdwenen was. Zou- hij haar nu zoeken en haar dwingen, hem haar optreden te ver klaren Neen 1 Hij had allen lust daartoe ver loren. Ook wilde hij niet in de zaal gaan. Tinti zou zich tersfond weer aan hem vastklampen en dan trokken de anderen daar hunne gevolgtrekkingen uit. Dat was hij moede. Och, hij was alles moede t Zoo ging hij nog dieper in de nis, nam plaats op een laag bankje en liet de gordijnen heelemaal neer. Nu had hij tenminste rust. Om hem heen was het donker en stil. Buiten, boven het park, schitterden de sterren en de kro nen der hoornen bewogen zacht in den nachtwind. Prosper dacht aan Hochweid. Was h-ij toch daar gebleven f Waarvoor was hij toch eigenlijk naar Dreisenstein ge komen Alleen om zich te ergeren en hier alleen fe zitten, terwijl de anderen zich amuseerden? Hij voelde zich heel ongelukkig. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 1