ópper ING ter I irsg jf Benedenhuis meisje GEMEËNTEBESTDUR FEUILLETON De burcht van het geluk. s*»i nglen :n enkele iblleum ER RIKA HOPPER. iN. KA HOPPER. 3 met rechten. il2 tot 2 Mikeien. Be» 925, Bureau I%!oSO 1. «114 r.s H» 8 r. eon TO. IT ■SQ23 RONDEROAÖ 5 APRIL, >r alien wak en lusteloos I die gedurig ver- i, zoodat hun alles die na uitputtende I et weer op kracht men die te veel 'an hun krachten, ir andere oorzaken [erstandsvermogen irloren, is IföUISTOSE erkingsmiddel van fen rang, dat alle I middelen vèr ach- laatdat snel en I ingrijpt in de oor- bovengenoemde bn door duizenden Sten ons vaderland I Tikbaarheid wordt j iHNOSE kost per per 6 fl. f 11.—, krijgen bij Apothe- )rogisten. I voor namaak, j DAM a Co., jatstraat 2c '4 Den Haag. I worden terug- I gevraagd. Huurprijs f 35per maand. |e str. 48, M ddelburg. san biedingen tslaamnragen een nette [KVKOUW °;en per week. lureau ,,Vliss. Courant" Istond een flinke !K VROUW lAdresBureau „Vlis- Courant". een flinke iie^stbode Jureau „Vliss. Courant" DHÜTP kd flink Icuyl Quakkelaarstr.21 D iscle fetsciappij m StBowart |i-Mtddelb. - Rotterdam hengelegen plaatsen. van passagiers Ideren en vee. ABONNEMENTS-PRÏJS Voor Vlissingen en gemeenten op Waï- «heren220 per drie maanden. Franco djor het geheele rijk f 230. Week-abon- wementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Aizo aderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS. Van 14 regels 1.10 voor iedere psgsl meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per r gel dienstaanbiedingen en dienstaanvragen vaa 1—5 regels 05 centiedere regel meer 13 cent, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels f 1.70, iedere regel meer 26 cent RIJKSBELASTING. Kadastrale metingen <en schattingen. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter kennis van belanghebbenden, dat van heden af gedurende dertig dagen ter ge meente-secretarie, 3e afdeeling, ter inzage is neergelegd de opgaaf der uitkomsten van de metingen en vastgestelde schatting van eenige in deze gemeente gelegen eigendom men. Vlissingen, 5 April 1923. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. BINNENLAND De Bioscoopwet Er ie een nieuw wetsontwerp voorge steld tot bestrijding van de zedelijke en maatschappelijke gevaren van de bios- «oop. Dit ontwerp maaikt het mogelijk, dat in gemeenten beneden 20.000 in woners de bioscoop geheel verboden wordt en gelegenheid) geeft de rijkskeu ring te vervangen door een gemeente lijke controle. De zomertijd. De -(—correspondent van het „Hbld." schrijft het volgende In het algemeen leenen voorloopige werslagen over het onderzoek van wetsontwerpen in de afdeelingen der Kamers zich niet voor berekeningen over den vermoedelijken uitslag van stemmingen in de openbare vergaderin gen. Meermalen is de opkomst in de .afdeelingen zoodanig, dat de verslagen geen juist beeld geven van de verhou dingen in de opvattingen. Zoo is het nog riiet zoo lang geleden gebeurd dat de afdeelingen der Tweede KameF een vernietigend verslag hebben uitgebracht over een wetsontwerp, terrwijl bij de openbare behandeling de eene spreker «a de andere opstond om het ontwerp 4e verdedigen en ihet er dan ook met vtag en wimpel doorkwam. Welke waarde kunnen we dus hech ten aan het Voorloopige Verslag der Eerste Kamer over het wetsvoorstel van de heeren Braat en De Boer Er zijn eenige aanwijzingen, die meer houvast geven aan dit verslag dan men er anders aan zou hébben. Zoo heeft bijv. de voorzitter er voortdurend bij de leden op aangedrongen (ook nog eens in het openbaar) om goed .,op •te komen" in de afdeelingen. Het afdee- lingsonderzoek is toen ook gehouden op een dag, dat zeer veel leden aanwe zig waren (althans konden zijn). In de tweede plaats ligt het heelemaal in de lijn van deze Kamer, om een ontwerp, dat zoo zeer de aandacht in den lande getrokken heeft, zeer ernstig ie behan delen. Een bewijs ervoor, dat vooral dit wetsvoorstel veel aandacht van de Ka mer heeft, vindt men in het feit, dat zij, niettegenstaande de regeering op een spoedige behandeling bij den voorzitter April |g 5 6, 9 8 J 10 Jnnati&B ta bekomen N.V. Transp. en Êxj' Erven G. VOS, W« tgB. EENHOORN, TeU6S r v. OOSTERHOOT, Tel. GebTUITENHKK. T«U0)' Roman van F, ARNEFELD. 28) De hertog leunde vaster tegen den wand. De beenen waren hem plotseling zwaar .geworden. Een vloed, ivan ge- I dachten stormde door zijn hoofd. Zij was jong. En de vreemde man daar was haar bloedverwant en vriend uit hare jeugd, was haar wellicht I meer. Kiwam hij als roover Vloog haar hart, dat tot nu toe slechts moederliefde had genoten, hem zelfvergeten tegen I De hertog haalde zwaar adem. In- I dien het zoo was hij had geen mid- Ivlel, haar terug te houden. En toch Verder had hij verwacht, dat de hemel Vou instorten. Want zij was met de 1 laren voor hem onmisbaar .geworden. Vaar voornaam gracieuse manier, I daarop zij hem had verwend, waarmee hj zoo uitmuntend de meesteres op Dreisenstein was geweest, had hem zijn tehuis lief, zijn leven behagelijik ge naakt. Nooit had hij, er aan gedacht, Jat dit ooit anders zoii kunnen worden. Zelfs niet na Prosper's huwelijk. Men *>u het jonge paar de huishouding op I win-Dreisenstein inriohten. Daar en in I fjochweid mochten zij resideeren. Maar I "ler op Dreisenstein moest alles bij het 14Me blijven. Zoo had hij zich dat in 1 st'ite gedacht. I En nu Als een nieuw geluk haar I ^gvoerde, nam zij natuurlijk ook de heeft aangedrongen, er op haar gemak voor is gaan zitten. Een groot nadeel voor het voorstel is bovendien, dat het een initiatiefvoorstel is. Voor zoo'n zaak van gewicht had een regeeringsvoorstel moeten wondten ingediend', meenen vele heeren in deze Kamer. En zoo is er allé reden, de uitspraken van de „vele leden" en „vele andere leden" tegenover elkaar stellende, om op te maken, dat het wetsvoorstel van de heeren Braat en De Boer in deze Kamer weinig kans heeft, al zal men er op kunnen rekenen, dat oo,k bij de openbare behandeling deze Kamer zich duidelijk zal uitspreken (waarschijnlijk zelfs in een motie) voor een beperking van den zomertijd tot den duur van de maanden Mei tot en met September. Het bezette gebied. Het departement van buitenlandsche zaken deelt mede, dat volgens ontvan gen .berichten de Rijnlandsche commis sie heeft bepaald, dat goederen komen de uit onbezet gebied in Duitschland en door het bezette gebied naar het bui tenland vrij doorgevoerd kunnen wor den op Duitsch uitvoerconsent, als de verschuldigde rechten aan de Duitsche autoriteiten zijn betaald. De werkloozen-uitkeeringen. Naar aanleiding van geruchten, vol gens welke de minister van binnenland- sche zaken voornemens zou zijn, in deze maand, de uitkeeringen aan de werklooze arbeiders stop te zetten en geen verdere subsidie voor werkver schaffing te verieenen, is door het be stuur van ihet Nederlandsch Verbond van Vakvereenigingen aan den minister een schrijven gezonden, waarin gewe zen wordt op het feit, dat in tegenstel ling met andere jaren het werkloos heidcijfer in dit jaargetijde nog abnor maal hoog is. Waar bovendien niet verwacht kan worden, dat spoedig ver andering ten goede zat intreden, heeft het bestuur van het Nederlandsch Vak verbond er dan ook met klem bij den minister op aangedrongen, in geen ge val over te gaan tot intrekking der steunmaatregelen, terwijl verzocht is, de subsidies voor werkverschaffing niet slechts te blijven verieenen, doch de uitbreiding der werkgelegenheid zoo krachtig mogelijk te 'bevorderen. De R. Kath. Universiteit In de gisteren gehouden zitting van den gemeenteraad van Nijmegen is het voorstel van Burg. en Weth. van Nij megen inzake de vesfigng van een R. K. universiteit aldaar aangenomen met 17 tegen 14 stemmen. Vóór stemden de 16 katholieke leden en de heer Kool (anti- rev.) Het Nieuws van den Dag. Zooals wij reeds gemeld hebben is ■het „N. v. di. D." gekocht door de Ver- eenigde Drukkerijen Roeloffzen, Hübner <S Van Santen en Gebr, Binger, doch naar „de Avondpost" verneemt, heeft de dibecteur van „de Telegraaf", de heer H. M. C. Holdert, zich door aan koop van de meerderheid der aand'eelen van de Vereenigde Drukkerijen, de macht in deze onderneming verzekerd. Omtrent liet ai of niet voortbestaan van het „N. v. d. D." is nog niets met zekerheid bekend, dtoch wel verneemt ,4e Avondpost", dat de directeur van het „N. v. d. D." de heer j. Funke en de hoofdredacteur dir. C. Easton zijn aangezocht in elk geval nog drie maan den in hun functies te blijven, waarin beide heeren hebben bewilligd. kinderen mee. Totigeen prijs liet zij hem die achter. Maar dat kon hij toch heelemaal niet uithouden. Plotselinge woede maakte zich' van den hertog meester. Waarom was die Knude toch niet in Oosf-Afrika geble ven Waarom moest hij juist Lerche- nau koopen en tot woonplaats inrichten, dat nauwelijks twee uren van Dreisen stein lag? Het lied was ten einde en de klok wees middernacht. De gasten vertrok ken, De prinses verwijderde zich, om zich voor den rit gereed te maken. Zij had immers beloofd, Tinti persoonlijk thuis te brengen. Intusschen vroeg Dolling, met de dames mee te mogen rijden tot Haigernbach. Zijn eigen wa gen zou volgen. Het werd hem door Tinti genadig toegestaan. Het hartelijk afscheid' van Knude ■werd door den hertog slechts 'koel be antwoord. Zoo koel, dat Edeltrud haar schoonvader ontsteld aanzag. En daar de hertog zelfs vergat, den vrijheer tot spoedig terugkomen uit te noodigen, deed Edeltrud het des te beminnelijker. Toen reed zij met Tinti en Dolling weg in het heldere maanlicht, terwijl Knude's rijtuig zioh in tegengestelde richting verwijderde. Huiverend en ontstemd) .keerde de hertog in .huis terug. HOOFDSTUK XVII. Prosper doorleefde stille dagen in Hocheid. Van de eene week, die hij er blijven wilde, waren er twee, tenslotte Nog verneemt het Haagsche blad, dat het in de bedoeling der „Telegraaf"- directie moet liggen, den hoofdzetel van haar bedrijf, thans gevestigd aan den N. Z. Voorburgwal, in dé toekomst be langrijk rat te breiden en daartoe te benutten het gebouw van het „N. v. d. D.", gelegen vlak bij het tegenwoordig „Telegraaf'-directie .geboiiw en de daaraan grenzende, die reeds eigendom waren van de Vereen. Drukkerijen. Afvloeiing post- en telegraafpersoneel. In verband met het overcompleet aan personeel bij de posterijen, telegraaf en telefonie, is aan verschillende ambtena ren boven den 62-jarigen>leefti}d, waar onder ook hoofdambtenaren,'medege deeld, dat zij met ingang van 1 Juni a.s. op wachtgeld gesteld) zuilen worden. NOG EENS DE OVERGANG VAN HET LAGER- NAAR HET MIDDELBAAR ONDERWIJS. III. Maar het is verblijdend, dat minister De Visser is gekomen tot het begin van de erkenning misgetast fe hebben. De circulaire van Maart 1923 .is daarvan het bewijs. En al is dit nog slechts de eerste stap, meerdere zuilen niet uit— Wijven. Hij zal er toe moeten komen voor te schrijven, dat in het algemeen de kin deren pas met hun dertiende jaar tot de H. B. S. mogen wórden toegelaten. Daarvan zal het gevolg zijn, dat de royeering van het zevende leerjaar door den wetgever voor ons het aller zwaarste offer op het altaar der bezui niging ongedaan wiordf gemaakt. Het is echter te voorzien, dat deze maatregelen nog wet eenige jaren zullen uitblijven en in afwachting daarvan moet er dus een mouw worden aange past. Gelukkig, dat dit niet geheel en al onmogelijk is. De uitredding ,kan o. i. worden ge bracht door ihet zgn. Ulo-onderwijs, dat in de laatste jaren een groote vlucht heeft genomen. Onder de belangrijke plaatsen zijn er tegenwoordig weinige, waar geen Ulo-school voorkomt, en on der de plaatsen van minder beteerkems, alleen enkele, dfie zoo ongunstig zijn gelegen, dat vandaar uit een zoodanige onderwijsinrichting practïsch onbereik baar is. 0.p deze Ulo-school kan de voorbereiding voor de H. B. S. plaats vinden en deze zal er zelfs heel wat beter tot haar recht komen, dan op het H. B. S.-aanhangsei, dat dr. Bos zich in 1918 dacht. Immers in de plaats van diens onderwijzer met de flioofdacte en de acte voor de Fransche taai iager on derwijs, heeft men op de Ulo-school een korps geselecteerde leerkrachten, allen in het bezit van de hoofdacte, van meerdere taalacfen of andere bevoegd heden Jager onderwijs. Ieder heeft er een groep van leervakken voor zijn rekening, waardoor er een geschikte overgang wordt gevormd naar het stelsel van uitsluitend vakieeraren, dat op de H. B. S. voorkomt. Inderdaad, men kan er van verzekerd zijn, dat hier na één jaar over de leerlingen een alles zins betrouwbaar oordeel kan worden .geveld. De vrees, dat de Ulo-school niet licht zal loslaten, wat zij eenmaal voor goeds heeft, deelen we niet, zelfs ai schakelen we de oudere en het school toezicht uit. Iets anders is het, of vele H. B. S. gebouwen nief te groot zullen blijken en het korps van leeraren niet te talrijk, noodzakelijke gevolgen van het opofferen van de kwaliteit aan de kwantiteit. drie geworden, en nog altoos 'bon hij niet besluiten, naar Dreisenstein terug te keeren. Hij gevoelde een doffe leegte in zich, die hem doelloos door het lbosch deed rondzwerven en allen omgang met menschen onaangenaam maakte. Slechts Bender mocht bij hem zijn. Maar Bender verwonderde zich in deze daigen ten zeerste over zijn heer. Hij .kon de beste reebokken voor hem op sporen Prosper stelde er weinig be lang in. Hij ging jaren, maar schoot zelden iets. Daarentegen kon hij uren lang onbewegelijk zitten, droomend, in de verte starend en, als een reebok kiwam, vergat hij te schieten. t— Hij. moet wel ziek zijn, zeide de boschwachter tot zijn vrouw. Hij eet ook zoo weinig en begint er slecht uit te zien. Maar de brave vrou w Bender 'glim lachte veelbefeekenend. Jawel, zei ze. Verliefd is hij. Daar kun jij je op verlaten. Ze zeggen ook immers allemaal, dat hii met een der .gravinnen van Hagembach trouwen gaat. Hm waarom doet hij dat dan niet antwoordde de boschwachter. Dat begrijp je niet, oudje. Bij de voornamen is dat niet zoo als bij ons. Daar gaat dat heel anders toe niet zoo vlug en eenvoudig. In werkelijkheid had Prosper, als hij zijn gevoelens had ontleed, een aan angst grenzende vrees, Diana van Die ten weer te ontmoeten, in zich zelf ont dekt. Zij. had hem zoo rein en kuisch Hoe ondemocratisch, hooren we zeg gen, om aan duizenden kinderen van allen rang en stand het H. B. S.-onder- wijs te ontzeggen. We zouden die „democraten" willen aanraden te lezen het artikel Onderwijs en democratie in „De Opbouw" van Mei 1922. De schrijver, de inspecteur van het middelbaar onderwijs G. Bol- kestein, zegt daarin het volgende „Allerminst behoort het tot de taak van de democratie er toe mede te wer ken, dat tot die middelbare schooi, het zij gymnasium of hoogere burgerschool, nu maar alien worden toegelaten dit volgt uit geen van haar beginselen. Er bestaat in menig hoofd een omschrijf ving van de democratische schooi als een schooi, waar Jan-en-alieman op komt en waar Jan-en-alieman evenveel ■te zeggen heeft. Deze voorstelling is met alle democratie juist in strijd, al kan niet ontkend worden, dat sommige averechtsche „democraten" aan deze begripsverwarring niet onschuldig zijn. Dat de geest der democratie een geest van gelijkmaking is, is volstrekt onjuist. Ook bij de volledige gelijkmaking der maatschappelijke ontwifckelingsvoor- waarden zal de een Napoleon worden en de ander korporaal Wijven. Slechts worde aan den zoon van dien korporaal gelegenheid gegeven ook Napoleon te worden, en blijve de zoon van Napo leon zonder eigen verdiensten korpo raal." Men kan er echter van overtuigd zijn, dat de leeraren in overgroote meerder heid niet van die averechtsche demo craten zijn integendeel, zij zien het in, dat het mede hun taak is zorg te dra gen, dat de differentiatie en de selectie het hare doen, waardoor tal van leer lingen, die thans naar de H. B. S. gaan, of daar te lang blijven hangen, tijdig iworden afgeleid naar ambachts-, han dels-, zeevaart- of huishoudscholen, waar hun een betere toekomst wacht, dan het schamele maatschappelijke en geestelijke bestaan van den „intellectu eel", die weet mee fe praten van den aanhouder wint, ®f die ondervinding heeft van de absolute onmisbaarheid van goede kruiwagens. Dit alles is echter nog, zij hef dan oak mooie, toekomstmuziek. We mogen er niet door vergeten, dat we «p het moeras zitten, en moeten roeien mét de riemen, die we hebben. De zesjarige leertijd op de lagere school is te be perkt voor den overgang, of beter de aanloop is te kort voor den sprong naar hef middelbaar onderwijs. X gaat dan over tot de bespreking, hoe daar aan fe gemoet te .komen, Hij brengt in verband daarmee ter tafel de kwestie van het huiswerk op de lagere school, dat volgens hem niet kan wor den .gemist voor de 'kinderen, die voor de H. B. S. bestemd zijn. Daarover nog een enkel .woord in ons vierde en laat ste artikel. J. B. OPGAVE DER PERSONEN, die zich in deze gemeente hebben gevestigd of deze hebben verlaten, gedurende de 2e helft der maand Maart. INGEKOMEN: J. J. Lipjes, loods Ned. Loodswezen, Cro- cuslaan 22, van Vlieland. I. Voorbrood, oppermonteur, „Cornelis Drebbel", van Den Helder. Tlh. J. van Rooy, matroos-torpedomaker, „Cornelis Drebbel", van Den Helder. Mej. J. C. Casteleijn, huishoudster, Coosje Buskenstraat 56, van Middelburg. J. van de Kop, schoenmaker, Van Dis- hoeckstraat 13, van Beesd. ■H. J. Timmerman, kantoorbediende, Nieuwstraat 11, van Londen. en edel toegeschenen, tot idat pijnlijke tooneel in den hof der bergruïne, dat nog thans de verontwaardiging over de huichelachtige schijnheiligheid in hem trilde. Maar het meest had' hem haar gedrag daarna .geprikkeld- Geen spoor van deemoed, van schaamte was in haar gelaat te ontdekken geweest. Slechts vlammende toorn en de vernietigende, van haat vervulde blik, waarmee zij de angstige vraag in zijn oogen had 'be antwoord. Dat scheen hem alles te over treffen, wat hij ooit ibij iemand aan driestheid; had kunnen denken. Leek het niet, alsof zij, hem daarvoor verant woordelijk wilde stellen, dat het briefje ontdekt werd Ook later nog, toen hij haar voorbij ging, had hem die gloeiende blik ge troffen. Dat moest zeker eene recht vaardiging tegenover hem zijn, omdat zij destijds in de Hagernbacher broei kas zoo verontwaardigd had gedaan, toen hij haar zonder de minste beleedi- gende bedoeling de vraag had gedaan, wanneer zij weer een morgenrit zou gaan doen Natuurlijk 'was het haar nu dubbel pijnlijk, dat hij getuige van dat tooneel was geweest. Ach, en hij had zooveel van haar gehouden. Dat was nu uit. Het was Prosper meermalen, als had hij zelfs niet toen de jonge gravin Wendhausen stierf, zoo diep geleden als'thans. Als zou hij deze ontgooche ling nimmer te boven komen. Toch voelde hij naast de teleurstel ling een brandend verlangen om Diana Mej. M. E. Schlingmann, verpleegster, Gladsstraat 161, van Haarlem. A. Visser, electricien, Laimnensstraat 15, van Papendrecht. P. van Popta, officier Kon. Marine, Hr. Ms. 4", van Gorinchem. D. M. Bot, officier-machinist Kon. Marine, Hr. Ms. „Z 4", van Ter Neuzen. S. Dangerman, matroos le klasse, Hr. Nis. „Gruno" van Amsterdam. A. J. Jansen Manenachijn, matroos le klasse, Hr. Ms. „Gruno", van Texel. M. M. BegemannHaukenfrers, zonder, De Ruyterstraat 6, van Fahrel. F. W. Hagedoorn, stuurman, Glacisstrdat 55, van Amsterdam. E. J. van den Hemel, machinist, Badhuis straat 11, van Ned.-Indië. Mej. E. M. Eekhout, onderwijzeres, Nieu- wendijk 37, van Maassluis. L. Schets, werkman, Peperdijk 42, van Middelburg. J. C. H. van den Berg, koffiehuishouder, Dokkade 53, van Domburg. A. Hendrikse, werkman, Slijkstraat I, van Middelburg. F. A. Bakker, korporaal-schrijver Kón. Marine, Hr. Ms. Wachtschip, van Rotter dam. P. de Blieck, korporaal Kon. Marine, Hr. Ms. „Gruno", van Amsterdam. J. G. Laukens, korporaal Kon. Marine, Hr. Ms. „Gruno", van Amsterdam. R. J. G. van der Heijdtde Waal, zonder, Hellebardierstraat 8a, van Rotterdam. Jhr. J. F. W. de Jong van Beek en Donk, officier Kon. Marine, Hr. Ms. „Z 3", van Den Helder. J. J. Andriessen, matroos-schrijver Kon. Marine, Hr. Ms. Wachtschip, van Den Hel der. A. Lous, bankwerker, Bakkersgang 9, van Middelburg. F. L. B. W. van Exter, leeraar Zeevaart school, Kasteelstraat 88, van 's-Graven- hage. S. M. de Visser, stoker Kon. Marine, Hr. Ms. „Van Meerlant", van Den Helder. J. Goeman, stoker Kon. Marine, Hr. Ms. Wachtschip, van Den Helder. W. van Spimrder, stoker Kon. Marine, Hr. Ms. Wachtschip, van Helder. C. C. BergmansLippens, zonder, Helle bardierstraat 15, van Rotterdam. G. J. A. Dierikx, stoker Mij. „Zeeland", Scherminkelstraaf 23, van Oost- en West- Souburg. VERTROKKEN: G. Weeda, Van Galenstraat 9, naar Ze venbergen. Mej. H, J. ie Feber, Wijnbergschekade 3, naar Ouderkerk a/d. Amstel. P. A. A. Groenendaal, Kanaalstraat 76, naar Gorinchem. Nb Tavenier, Wachtschip, naar Rotter dam. A. A. de Leng, Wachtschip, naar Gorin chem. L. J. de Groot, Boulevard Bankert 106, naar Heide (D.) J. J. de Grooth'Houg, Boulevard Ban kert 106, naar Heide <D.) P. J. Govers, Wachtschip, naar Den Hel der. J. Caljouw, Bankertstraat 11, naar Kou- dekerke. L. C. Poerstamper, Bankertstraat 26, naar Middelburg. H. A. Rotnswinckei, Boulevard Bankert K>, naar Gorinchem. K. Doetsch, Boulevard de Ruyter 2, naar Duitschland. A. Pot, Beursstraat 3, naar Hoboken. P. Bode, Kanaalstraat 38, naar Rotter dam. W. J. Hariof, Badhuisstraat 35, naar Voorburg. H. Nieuwenhuijs, Piet Heinstraat 12, naar Amsterdam. J. Lefèvre, Glacisstraat 83, naar Amster dam. P. Marinissen, Kasteelstraat 86, naar Singapore. RECHTSZAKEN. Oplichting. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak tegen den kantoorbediende te 's- Gravenhage, door de rechtbank te Mid- te vragen, wat haar 'blik vol aanklacht te beduiden had gehad. Had hij al niet den moed gevonden om het uit te spre ken, zij moest toch uit duizend kleinig heden al lang weten, hoe het met zijn hart stond-. Maar hij gewoelde wel, dat hij nog lang niet bedaard genoeg was, om deze vraag tot haar te richten of haar onver schillig te ontmoeten. Daarom was hij naar Hochweid gevlucht... Het was immers ooik beter voor Tinti. Zij ,kon merken, dat hare tegenwoordig heid hem niet noodzakelijk was. Maar Tinti liet zich blijkbaar zoo iets niet gemakkelijk beduiden. Zij ver scheen op een goeden dag met den her tog recht vergenoegd op Hochweid en verklaarde dat zij gekomen waren om den kluizenaar mee te nemen. Zonder hem gingen zij beslist niet weer heen. En in het midden der volgende week zou het bal zijn op Dreisenstein haar eerste bal Daar mocht hij onmogelijk ontbreken Reeds als zoon des huizes was het zijn plicht, aanwezig te zijn Alle tegenwerpingen van Prosper werden weerlegd de herten en' reeën liepen niet weg en hij behoefde niet te dansen. Het was genoeg ais hij maar toekeelk en critiseerde. En als hii heet lief was, dan wilde zij in Augustus een reusachtige drijfjacht met oude jagers- gebruiken op Hagernbach inrichten, waarvan hij de leider moest zijn. (Wondt venvoigd.)

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 1