E DINSDAG 27 MAART om [gemeentebestuur feuilleton lw binnenland No 73? VROUW De burcht van hat geluk. A. J. P.'s EIERPUDDING Stads= en Proviacienieuws RS ÉR I Maart, des ma- cieel) en. >open. Ï.54Lontje* ijn ƒ0.01.21— -ƒ 13.90Parijs ƒ0.0033- 'onden ƒ11.817— .01.75—ƒ0.00.22; 13.82'/2 Fran- 6.22'/2 Kronen 50. CUT. 773.8 te Hapa- d 715.5 te Vest- avond van 27 istelijke tot Zuid- zwaar bewolkt, ifde temperatuur. gissingen. v.m. n.m. 3.21 9.— .47 10.26 A. dieden, Openbare leringen enz. eren avond bios- nvang 8 uur. en Zondagmid- gelijks bioscoop- vonds 8 uur. g- en Zondagmki- )penbare vergade- 8 uur. Spreker Nutslezing door „de Oude Vriend- :te der tegenwoor- en flink neisje n 18.—. rouw M'ETZ, Hen- T. HM. t. Ron art T.A isr tl. UW 8 8 n 8 sa- Gle VLISSiNGSCHE COURANT Nieuwstraat. de week. Bureau „Vliss. n een klein gezin nefsje huis. Adres Bureau Couant". s Maatschappij van owar! iddelb.-Rotterdam gelegen plaatsen. abonnements-prijs Voor Viissingen en gemeenten op Wal- f 2.20 per drie maanden. Franco Ar hét geheele rijk: 250. Week-abon- uementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent advertentieprijs. Van 14 regels 1.10 voor iedere rt„el meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per i gel Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen ïan i_5 regels 65 centiedere regel meer 13 cent bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels ƒ1.70, Iedere regel meer 26 cent ZEEMILITIE. Herhalingsoefeningen in 1923. De Burgemeester van Viissingen maakt bekend, dat de in het verlofgangersregister dezer gemeente ingeschreven zeemilicien- verlofgangers, hieronder vermeld, bij dezen, krachtens art. 33 der Dienstplichtwet wor den opgeroepen om in 1923, ieder op den achter zijn naam aangegeven dag, in wer- keiijken dienst te komen tot het volbrengen van hun herhalingsoefeningen. Geeve, Marinus Jacobus, lichting 1921, Viissingen, datum en plaats van opkomst 6 April 1923, aan boord Hr. Ms. „Cornelis Drebbel" te Viissingen Marchant, Hendrik Herominius, lichting 1921Viissingen, datum en plaats van op komst 6 April 1923, aan boord Hr. Ms. „van Meerlant" te Viissingen •Kest, Pieter Lpvinus en De Ridder, Jan Cornelis, lichting 1921, Viissingen, datum en plaats van opkomst 11 Mei 1923, Hr. Ms. „Gruno" te Viissingen Sanderse, Pieter Cornelis, lichting 1917/ 1919 Bakker, Jan, en Strijp, Adrianus Ca- j .simirus, lichting 1921, Viissingen, datum en plaats van opkomst 11 Mei 1923, Hr. Ms. „van Meerlant" te Viissingen Korpel, Abraham, lichting 1921, Schie- l dam, datum en plaats van opkomst 11 Mei I 1923, Hr. Ms. torpedoboot „Z 3" te Vlis- I singen. Wijze en uur van opkomst. De opgeroepen verlofgangers moeten zorg dragen, dat zij zich, ieder op den voor hem aangegeven dag, gekleed in hun bij vertrek met onbepaald (klein) verlof mede genomen militaire kleedingstukken en voor zien van hun kooigoederen, zoomede van hun zakboekje, aanmelden op het schip, waarop zij zullen worden geoefend, en wel: zij, die verblijf houden in de plaats van opkomst, uiterlijk te 8 uur voormid dags; zij, die verblijf houden binnen 20 Ki lometer van de plaats van opkomst, uiter lijk te 10 uur voormiddags c. de overige verlofgangers voor zoo veel z(j binnen het Rijk verblijf houden, zoodra mogelijk na aankomst in de plaats van opkomst, waarheen zij zich met het eerstvertrekkend openbaar middel van ver sneld vervoer langs de op de vervoerbewij- zen aangegeven route en met de op die be wijzen vermelde vervoermiddelen moeten begeven voor zooveel zij buiten het Rijk verblijf houden, vóór 4 uur namiddags. Ziekte. Ingeval ziekte of gebreken de opkomst mochten verhinderen, dient de verlofgan ger hiervan zoodra doenlijk door overleg ging van eeh gelegaliseerde geneeskundige verklaring ter gemeente-secretarie te doen blijken. Na zijn herstel vervoegt hij zich on verwijld aan boord van het wachtschip te Willemsoord. Vervoer. De verlofgangers, die per spoor, tram of stoomboot moeten reizen of op de reis een of meer veren moeten passeeren en in wier zakboekje aanwezig zijn de vereischte op wit papier gedrukte en met rooden inkt in gevulde vervoerbewijzen en passagebiljet ten, behoeven zich vóór hun vertrek naar boord niet ter gemeente-secretarie aan te melden, doch begeven zich rechtstreeks naar het station of de aanlegplaats van fciea ta bekomen 3. EENHOORNi 008TEBH0UT, T«J-101 b.BUITENHBK, T«W» Roman van F. ARNEFELD. 22) - Zij moest den prins toch eigenlijk dankbaar zijn, dat hij medelijden had ■met hare verlatenheid. Want vandaag gevoelde zij zich wenkelijlk „geïsoleerd", zooals de hertog van Abel sper,g haar immers indertijd reeds voorspeld had. Maar juist, omdat het medelijden was, dat haar dat eenige gesprek deel achtig deed worden, kwetste dit haar *rots. En iets van deze innerlijke ge prikkeldheid had zeiker ooik Prosper °ntstemd, want zijn toon veranderde plotseling. Dat was toen er van Rotau psproken werd, waarbij Diana toeval- H uit haar kinderjaren vertelde, hoe !^nst Markhof haar eens tegen een troep dorpsjongen had verdedigd en daarbij twee gaten in het hoofd had Tamelijik geringschattend had Pros per toen gezegd Deze kinderlijke heldendaad be- hem zeiker thans nog onbegrensde ®cwondering en dankbaarheid van uwe nietwaar i W;aarop Diana, geprikkeld door zijn °°n» scherp antwoordde .r~ Zeker, doorluchtigheid. Moed en J?Jeerlijkheid zijn altoos eigenschappen bewondering verdienen. Bovendien jmijn neef sedert bewezen, dat hij et alleen er op inslaan kan als het vertrek en stellen aldaar hun zoekfooekje ter hand aan den beambte, met de uitgifte van plaatsbewijzen belast, of aan den veer man. De verlofgangers b^hooren er aan te denken, dat hun het zakboekje wordt terug gegeven, alsmede de strook van het ver- voerbewijs, aangezien deze strook hun ge woonlijk gedurende de reis moet dienen als plaatsbewijs. Verlofgangers, die niet in het bezit zijn van een vervoerbèwijs of passagebiljet-, in gericht om daarop de reis te kunnen vol brengen dan wel van het veer of van de veren gebruik te maken, moeten zich op den laatsten werkdag vóór hun vertrek naar boord, de.s voormiddags tusschen 10 en 12 uur, ter gemeente-secretarie aanmel den, ten einde aldaar in het bezit te worden gesteld van de vereischte bescheiden. Het is noodig, zich ten»minste een half uur vóór het vertrek van den trein, de tram of de stoomboot aan het station of de aan legplaats te bevinden. De verlofgangers, die zich vier of meer uren vóór het rijdstip van aanmelding op reis moeten begeven, genieten desge- wenscht op de dagen der reis een daggeld van ƒ0.25, ongeacht den rang dien zij be- kleeden. Zij, die aanspraak hebben op dag geld en dit wenschen te ontvangen, moeten het in ontvangst nemen ter gemeente-secre tarie. den laatsten werkdag vóór het vertrek naar boord. Bijzondere bepalingen. Hij, die zonder geldige reden niet voldoet aan deze oproeping, wordt, na daartoe door den Minister van Marine verstrekten last, als deserteur afgevoerd. Hij, die zonder geldige.reden zich te laat aan boord aanmeldt, maakt zich straf schuldig. Het niet-ontvangen van een persoonlijke kennisgeving van de oproeping ontheft den verlofganger geenszins van zijn verplich ting tot opkomst in werkeiijken dienst, daar de openbare kennisgeving, tenzij de verlofganger zich op den dag van laatst bedoelde kennisgeving buitenslands op houdt en zijn adres bij den Burgemeester bekend is, eenig en alleen als bewijs geldt, dat hij behoorlijk is opgeroepen. Vrijstelling. Geheele of gedeeltelijke vrijstelling van herhalingsoefeningen kan worden verleend aan hem lo. die na volbrachte eerste oefening ge durende zoodanigen tijd in werkeiijken dienst is gebleven of gekomen, dat op grond a/an de door hem in dien tijd ver kregen geoefendheid herhalingsoefeningen voor hem niet of slechts gedeeltelijk noodig worden geacht 2o. die tijdens den duur der harhalings- oefeningen onmisbaar is hetzij voor het be drijf, waarin hij werkzaam is, hetzij voor de instandhouding der middelen van be staan van zijn gezin of van dat/waartoe hij behoort of waarin hij als pleegkind is op genomen, dan wel voor personen, die hem in den eersten of den tweeden graad van bloed- of aanverwantschap bestaan een er ander ter beoordeeling van den Minister van Marine. Wie op een van deze gronden voor vrij stelling in aanmerking wenscht te komen, behoort spoedig een aanvrage daartoe te zenden aan den Minister van Marine. Het verzoek kan op ongezegeld papier worden geschreven en behoeft, tenzij het uit het buitenland wordt verzonden, niet gefran keerd te worden. Vergoeding. Indien ten gevolge van het verblijf in werkeiijken, dienst van den opgeroepen ver lofganger voldoende middelen tot levens onderhoud ontbreken of zouden komen te ontbreken aan zijn gezin of aan dat, waar toe hij behoort of waarin hij als pleegkind is opgenomen, dan wel aan personen, die hem in den eersten of den tweeden graad van bloed- of aanverwantschap bestaan, dan kunnen belanghebbenden in aanmer king komen voor een geldelijke vergoeding. Verdere inlichtingen hieromtrent kunnen ter gemeente-secretarie worden gevraagd. Viissingen, 26 Maart 1923. De Burgemeester voornoemd, M. LAERNOES, L.B. noodig is, maar ook... wat stellig nog zwaarder weegt... op geestelijik gebied veel heeft weten te verrichten. Ja, hij moet een zeer goe»d' gouver neur zijn, zooals mijne schoonzuster beweert, antwoordde Prosper losjes. Diana schoot het bloed, in de wangen. Uwe hoogheid verstond mij: ver keerd. Zijne gouverneursplaats, die hij uit ideale redenen aannam, daar zijne financieele omstandigheden hem volko men veroorloven onafhankelijk te leven, bedoelde iik niet. Ik dacht daarbij al leen aan den wetenschappelijken naam, dien hij door zijne wehken gemaakt heeft. Uw doorluchtigheid weet waar schijnlijk niet, dat hij; gegronde aan spraken op een professoraat heeft Neen, dat wist iik niet. Dat is zeer verheugendi voor hem, merkte Prosper ironisch op. Dat vehklaart eenigszins zijn zelfgevoel en ook uw trotsch op zijn opkomende beroemdheid. Het volgende oogenblik was hij van Diana's zijde verdwenen en dook ter stond daarna in Tinti's "kring van ver eerders op, dien hij niet meer verliet. Diana bleef ontstemd en geprikkeld. Ook hij was niet beter dan al de ande ren, dacht zij bitter. Wat niet tot hun kringen behoort, telt eenvoudig niet. Een (kroontje op den zakdoek telt meer dan alle verdienste. Hij heeft gelijk, ik ben dwaas, dat ilk mij aan dezen kring vastklamp. Maar zij was ook ontevreden met zichzelve. Hij was toch eigenlijk geko men met de goede bedoeling, vriendelijk Ontbinding rechtbanken. Tegen het wetsontwerp tot ontbin ding der rechtbank te Zierikz.ee en die te Heorenveen bestond' volgens het voorioopig Verstag, bij vele leden der Tweede Kamer ernstige bedenking. Zij waren van oordeel, dat de opheffing van die rechfbhnken niet in eenigszins beteekenende mate, tot bezuiniging zal leiden, terwijl daardoor ongetwijfeld gewichtige belangen van groote groe pen ingezetenen zullen worden ge schaad. Tegenover de besparing van de sa larissen van rechterlijk personeel staat een te verwachten aanzienlijke stijging van de vergoedingen aan getuigen in strafzaken, van kosten van vervoer van beklaagden e.d. Ook werd gevraagd, of de belangen der rechtspleging niet zir.ien worden geschaad. Als een bezwaar tegen de opheffing van rechtbanken in kleinere gemeenten werd voorts aangevoerd, dal daardoor kleine intellectueele centra komen te verdwijnen, die van groote beteekenis voor ons land werden tot doode stad- js, die ook voor hun omgeving geen be teekenis meer hebben. Sommige leden betoogden dat de re geering voorshands op doeltreffender wijze bezuiniging zou kunnen vinden door vermindering van overtollig per soneel bij bestaande rechtscolleges. Aan vele rechtbanken kunnen de sub stituut-officieren en de substituut- griffiers worden gemist. Eereteekens scheepvaart. Bij Kon. besluit is gelet op het Kon. besluit van 23 Maart 1907 tot in stelling, ter gelegenheid van de herden king van de geboorte vóór 300 jaren van Michiel Adriaanszoon de Ruyter, luite nant-admiraal—generaal van Holland en West-Friesland, geboren te Viissingen, 24 Maart 1607. van een eereteoken voor schippers, stuurlieden en verdere leden der bemanning van koopvaardijsche pen en visschersschepen. en andere per sonen, die zich door verdienstelijke da den voor de Nederlandsche scheepvaart hebben onderscheiden bedoeld eere- teeken toegekend in goud, aan de heeren D. Goed koop Sr., commissaris van de Ned. Scheepsbouwmaatschappij, "Amsterdam G. H. de Goeie, hoofdinspecteur van de scheepvaart in Ned.-lndie A. D. Mul ler, idem in Nederland S. P. l'Honoré Naber, gepens. kapitein ter zee W. Noorduyn, directeur van de Zeevaart school .te Rotterdam; Bernhard E. Ruys, president-directeur van den Rotterdam- schen Lioyd G. F. Tydeman, gepens. vice-admiraal, inspecteur van het mili tair onderwijs bij de zeemacht in zilver aan de heeren J. Baron, gezagvoerder van het stoomschip „Rot terdam" van de Holland-Amerika Lijn C. A. G. van der Boom, inspecteur voor de scheepvaartG. H. Donk. gewezen gezagvoerder bij de Kon. Paiketvaart- Maatsch. C. Hoek, havenmeester en loods in Curagao J. W. Jeneson, chef van den fechnischen dienst der Kon. Ned. Stoomvaartmaatschappij N. Klein, inspecteur van den technischen dienst der Kon. Nedt Stoomvaartmaat schappij G. J. Naufa, gepens. opper stuurman der marine Ti. J. Noordra ven, leeraar aan een zeevaartschool te Amsterdam W. Steffens, gezaghebber bij de gouvernementsmarine in Ned. Indië L. W. Weckesser, gepens. off.- te zijn. Tot dank daarvoor was zij gaan twisten. Zijn Hoort afbraken van het ge sprek deed. haar meer pijn, dan zij zich wilde bekennen. Intusschen dekten de bedienden in den burchthof de tafels, waaraan de gasten verfrisschingen zouden worden aangeboden. Tinti had eenige vereerders uitgezon den, om bloemen voor haar te verzame len. Slechte graaf Heider hield zij door een blik in hare nabijheid vast. Wij willen onderfusschen de tafel eens gaan zien, zei ze glimlachend, nam zijn arm en leidde hem in den burcht hof, die met den bemosten bodem en de muren vol klimop er romantisch uitzag. Des te vriendelijker leek daarin de rijkelijk met clematis en rozen versierde tafel, waaromheen de sierlijk vergulde stoelen een schitterende lijst vormden. Tinti, die haar lorgnon in de hand had genomen, inspecteerde de tafel, schoof hier een kopje terecht en zette daar iets anders, terwij] de bedienden eerbiedig ter zijde waren getreden. Vooral de kaarten, die de plaatsen aan wezen, boezemden haar belangstel ling in. U zou naast Edelrtud Abelsperg zitten, zei ze zacht, maar me dunkt, u staat uw plaats af aan vrijheer von Knude. Hij zal er u dankbaar voor zijn, want iik merkte, hoe hij Edeltruds ge zelschap boven alle andere zocht. On opgemerkt verwisselde zij de beide kaarten. Zoo, nu komt u op zijn plaats tusschen Mie Wildenau en... zij. Zij wendde zich tot de bedienden. mach. Ie klasse E. G. Wesselink, di recteur van de Kon. Paketvaart-Mij. E. van der Wijk, gezagvoerder bij de Kon. Paketvaartmaatsch. Gemeenteraadsverkiezingen. In de R. Kath. kiesvereeniging te Maastricht bestond groote oppositie tegen verschilende der zitting hebbende leden van den gemeenteraad. Er zijn thans niet minder dan 12 aftredende katholieke leden vervangen door katho lieke candidaten van de bezuinigings- groep. Twee aftredende wethouders hebben een te slechte plaats op de lijst gekre gen om te worden herkozen. VOORSTELLEN AAN DEN GEMEENTERAAD. Ingevolge de bepalingen van de artt. 33, 59 en 60 der Kieswet hebben wij de eer U voor te stellen de navolgende benoemingen te doen a. Van voorzitters, leden en plaats vervangende leden van de hoofdstem- bureaux voor de verkiezing van ieden van den raad dezer gemeente voor het tijdvak van 1 April 1923 tot en met 31 Maart 1927. b. Van voorzitters, plaatsvervangende voorzifters, leden en plaatsvervangende leden in de stembureaux voor de ver kiezingen van leden van de Provinciale Staten van Zeeland en van den gemeen teraad voor het tijdvak van 1 April 1923 tot en met 31 Maart 1927, over eenkomstig de overgelegde ontwerpen. Bij het onderzoek der gemeente-reke ning voor 1921 deden.de niet onbelang rijke uitgaven voor de verlichting van hef gemeentehuis en het politiebureau door middel van gas de commisie voor de financiën ons college voorstellen om na te gaan, of het doen aanbrengen van electrische verlichting in deze gebou wen uit een economisch oogpunt geen aanbeveling zou verdienen. Tijdens de behandeling der gemecn- tebegrooting werd door ons de toezeg ging gedaan om een onderzoek naar deze aangelegenheid te doen instellen. Ten einde over eenige vergelijkende cijfers te kunnen beschikken werd door ons gewacht op de indiening der reke ning van de electrische verlichting der Avondschool voor Nijverheidsonderwijs over het 4e kwartaal 1922. Gedurende het 4e kwartaal 1921 werd de Avondschool voor Nijverheidsonder wijs nog door middel van gas verlicht en bedroegen de kosten daarvan 590.36. De gasprijzen zijn sedert dien echter belangrijk gedaald naar den gasprijs van het 4e kwartaal 1922 zou den deze kosten 487.05 bedragen heb ben. Over laatstgenoemd tijdvak be droegen de uitgaven voor electrische verlichting der schooi 351.94, zijnde derhalve 135.11 minder. Bij de berekening van dit verschil dienen de lichtprijzen volgens de con cessies niet geheel uit het oog te wor den verloren. Op grond van die prijzen zouden de hierboven genoemde kosten respectie velijk hebben bedragen 309.94 voor gas en 274.04 voor electriciteit, alzoo een voordeelig verschil van 31.90. Deze cijfers toepassende op het ver bruikte gas in het gemeentehuis, zouden de kosten der verlichting bedragen voor gas in 1922 316.58 en volgens concessie 201.46 voor electriciteit in 1922 f 228.76 en volgens concessie 180.72. Waar genoemde cijfers zijn geba seerd op een berekening per kwartaal. Kan ik de gravin zeggen, dat alles gereed' is Pipermann, de majordomus van Neu- Dansberg, die de regeling leidde, boog. Ik heb mevrouw de gravin zoo straks daarmee in kennis laten stellen, gravin. Dan is het goed. Kom mee, graaf. Tinti nam Heiders arm en schreed vlug met hem naar de weide in het bosch, waar de gasten zich begonnen te verzamelen. Men had Diana den jongen erfgraaf van Wildenau als tafelheer aangewe zen en hij was daar in zijn hart zeer tevreden over. Want Tinti, wie hij ijve rig het hof had gemaakt, nam dat niet voor ernst en vroeg hem ieder oogen blik boosaardig naar zijn avonturen op school en of hij blij was, nu vacantie te hebben. Daarover wilde hij zich wreken, door die freule van Dieten, die toch oneindig veel mooier was dan Tinti, recht in het oog loopend het hof te maken. Helaas, het scheen door het noodlot bepaald, dat hem ook dit genoegen zou worden vergald. Men had juist de chocoladekoppen rond gereikt en diende nu koeken daar bij rond, toen graaf Heider, die rechts van Diana zat, het ongehik had, door een onhandige armbeweging zijn glas water om te stooten. Het viel juist zoo, dat de inhoud over'Diana's plaats en over hare kleeren stroomde. Zij stond zwijgend op, schudde haar japon af, en wilde met haar zakdoek het water weg vegen. Graaf Heider was buiten zichzelf INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Als ge geen eetlust hebt, ge u hu meurig en terneergeslagen voelt, dient gij Foster's Maagpillen te gebruiken. Dit geneesmiddel» werkt rechtstreeks op de lever, regelt de gal, helpt de spijs vertering en voorkomt verstopping. Het geheele gestel wordf versterkt door het gebruik van Foster's Maagpillen. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen 0.65 in apotheken en drogistzaken. 10 met vruchten DE FIJNE PAASCHPUDDING zou het verschil, bij een berekening per jaar (met uitzondering van de zomer maanden) bedragen 2 '/2 X 87.82 f 219.55 en bij toepassing der conces sie 2y2 X 20.74 51.85. Bij de verhooging van de prijzen voor electriciteit met 2 cent per K.W.U., welke dit jaar heeft plaats gehad, zou den de kosten van electrisch licht moe ten worden vermeerderd met 46.54, waardoor het verschil wordf terugge bracht tot 173.01. Bovendien zal rekening moeten wor den gehouden met de kosten van aan leg en installatie van het electrisch licht, welk werk bij onderhandsche inschrij ving zou kunnen worden opgedragen en waarvan de kosten thans nog niet zijn te noemen. Bij de thans geldende prijzen van gas en electriciteit zou een eiectrificafie van het gemeentehuis en van het politie bureau een .financieel voordeel voor de gemeente opleveren. Wij hebben' derhalve de eer U voor te stellen, tot den aanleg van electrisch licht in het gemeentehuis en het politie bureau te besluiten. In uwe vergadering van 29 December 1922 en van 23 Februari j.l. werden on der de nos. 29 en 10 aan den heer J. Post. in zijn hoedanigheid van voorzit ter der Vlissingsche Bouwassociatie al hier, twee perceeU'n grond, gelegen aan de Van der Manderestraat, verkocht. In een adres verzoekt thans de heer J. Post genoemde besluiten zoodanig te wijzigen, dat deze vermelden, dat de grond verkocht is aan J. Post q.q. Hiertegen bestaat bij ons college geen bezwaar, weshalve wij U voor stellen aan het verzoek van den heer J. Post te voldoen. Een ontwerp-besluit tot wijziging van bovenbedoelde besluiten wordt daartoe overgelegd. VLISSINGEN, 27 MAART. De gemeenteraadsverkiezingen. Door de Chr. Historische kiesvereeni ging alhier zijn de volgende candidaten gesteld voor de a.s. verkiezing van le den voor den gemeenteraad 1. W. L. Huson (aftr.2. F. L. Hen- sel (aftr.) 3. W. de Ridder 4. dr. J. Hoogkamer 5 L. J. Polderman 6. Scherer 7. C. Dommisse Jzn. 8 L. Back 9. G. Engels 10. J. Looisen. Voor de vereeniging hoopt Dinsdag 3 April te spreken de heer J. M. Krijger over zijne onhandigheid, putte zich uit in verontschuldigingen, riep om een be diende, om een servet, een schoon bord voor freule van Dieten en maakte zelf haar plaats schoon. Daarbij kwam, toen hij Diana's kopje terzijde zette, een toe gevouwen papier te voorschijn, dat daaronder had gelegen. Pardon, freule, verontschuldigde hij zich nogmaals, het .briefje... iik ver moedde niet... hij wilde het haar ver stolen toeschuiven, maar Diana week verontwaardigd terug. Wat komt in u op, graal. Wat gaat dat papier mij aan Het behoort mij niet. Maar het lag toch onder uwèn schotel Dat kan slechts toeval zijn. Ver moedelijk is het de plaatsenlijst, die men heeft vergeten, weg te nemen. Heider scheen in pijnlijke verlegen heid. Ja, dat is mogelijk, zei hij, ik vraag duizndmaa! excuus. Daarbij vouwde hij als toevallig het papier open, schrikte en legde het toen zwij gend voor Diana neer. Werktuiglijk las zij en haar blik ver stijfde. Met klaarblijkelijk verdraaid hand schrift stond er op „De schoone jacht godin wordt verzocht morgen vroeg weer op de bekende plaats te komen, Acteon." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 1