gemeentebestuur T No69 f*l« geopend. JEIV. IE UI8 aanbiedingen s taanvragen aamvrouw-Verzorgster m of Loopmeisje :hi Maatschappij ut iteowart DONDERDAG 22 MAART BINNENLAND Stads= en Provincienieuws Rijst is een lekkernij H p zoogenaamde oopt tegen de erkelijk meest het doel U niet, laar te rekenen Hing. n dergoederen verschillende quaüteiten. jven met ver kan deelnemen, ie!!! htlg of loom, pijn in verschijnselen wij- dan de beroemde VAN AKEN, specia- Fdpijn, rheumetische !R voldoende om de KER H. VAN AKEN doosje 60 cent. 1 THIEME, postbox drogisten. m ÏHOE8T kramp- en slijm- ronchitis, asthma hoest-, keel- en andoeningen ge- ra et ITOLAN" oa Maria Wortel- Oude-Pekela. Te a f 2.per flacon rkoopers van Wor- Artikelen. Aaart 12. 3„ i atiea N.V 8 8 Erven B. eb. te bekomen: Tranap. G. VOS, B. EENHOORN, T«1 1»? OOSTERHOOT, Tel W ib.E UITENHEK, Tel 8JÏ. in centrum der ge- Bt-Soubrarg. Spoe- avaarden. Adres te Joekh. v. d. PEIJL. R vraagt NAAI- af werk aan huis. 20, bureau „Vlis- aurant". ontwikkelde jonge- ct hier of elders IINQ als Dame Ischap, ook gene- rudelijke bezigheden n. Liefst intern. No 256, Bureau rant". Vereeniging voor v Verzorging en Zui- tscherming kan wor den een 5 en 35 jaar). Aan- an geschieden bij VET-Pasma, Gla- af Mej.VEENENBOS, Evertsen 28. dresApotheek VAN RG, Badhuisstraat. Middelb. - Rotterdam mgelegen plaatsen. VAN PASSAGIERS EREN EN VEE. y. ildd r. Roti Y.B. dB Tm. W 8 ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren i 2-ZO per drie maanden. Franco ",or het geheele rijk 2.50. Week-abon- „cmenten 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS. Van 1—4 regels f 1.10 voor iedere r«rel meer 26 cent j bij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per i gei Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen var) 5 regels 65 centiedere regel meer 13 cent, bij contante betaling. Familieberichten Van 6 regels J 1.71, iedere regel meer 28 ceat. drankwet. Burs en Weth. van Vlissingen, gelet op art f2 der Drankwet, doen fe weten, dat BS Sen is «gekomen een aan Gedeputeerde Staten van .Zeeland gericht verzoekschrift in afschrift van Joannes Marinus Doorne- 603, om vergunning tot den verkoop van sterken drank in hef kledn uitsluitend aan logeergasten »n hef perceel Hondenboek no. R, dat vanaf heden gedurende veertien da gen schriftelijke bezwaren tegen het ver- tenen der gevraagde vergunning kannen worden ingebracht (bij Burg. en Wett». vmornoemd. Vissingen, 21 Maart 1923. Btirn. en Weth. voornoemd, M. LAERNOES, L.B. De Secretaris, F. BISSCHOP. KAMEROVERZICHT. Eerste Kamer. Vergadering van Woensdag. Algemeene beschouwingen. De leden kloven verder aan de oude beentjes der politiek. Van alles werd daarbij besnuffeld. Het is een genoegen te zien met welk een genoegen men zich met dit werk vermaakt. De heer Van Lanschot betoogde vandaag, dat de veiligstelling van den gulden een zeer groot algemeen belang is. Met het oog daarop prees hij: de houding der regee ring, daarbij verdedigend leeningen op langen termijn. Daarnaast diende er nog meer en krachtiger bezuinigd te worden o.a. op salarissen. In hoogene politieke sferen zwevend verklaarde hij dat de scheuring in de Katholieke partij hem niet aangenaam was, al geloofde hij niet dat zij veel te beduiden had. De tweede spreker was de heer Van der Lande die de directe belastingen met de heift wil verminderen en de indirecte wil verhoogen. De industrie leeft wel weer op maar dit is het ge volg van den toestand der Duitsche industrie. De hooge successie-rechten werken funest, het crediet wordt ge schaad, de bedrijven wonden geruï neerd. In België bestaat naar zijn mee ning een betere toestand als gevolg van een betere handelspolitiek en een beter belastingstelsel'. Verder wilde hij de Zuiderzeewerken stopzetten, geen subsidie geven aan spoor- en tramwegen, geen water staatswerken uitvoeren. Radicaal is het De heer Wibaut was van oordeel dat het gevaar voor waardevermindering van den gulden niet groot is. Hij keurde de financieele politiek der regeering niet goed, vooral niet in haar houding tegenover de gemeenten. Een goede leeningspolitiek en een aflo.ssingspoli- tiek achtte hij noodig. Uitvoerig schet ste hij een bezuinigingsmethode, die niet moet zijn een afschuiving van de lasten. Tweede Kamer. Vergadering van Woensdag. Kieswet-wijziging—Boon. Registra tierechten. Men kent de aanleiding tot de indie ning van het voorstel-Boon. De verkie zing voor de Provinciale Staten in Gel derland dreigt voor den Vrijheidsbond ten gevolge van een formalisme een groote slag te worden. Er is een leemte in de Kieswet gebleken en die wil de heer Boon met spoed herstellen. Het gaat hierbij meer om de vraag of het gewenscht is met zoo'n haast een der gelijke leemte aan te vullen en daar voor een initiatiefs-voorstel in behan deling -te nemen. Verschillende leden vonden het minder gewenscht dat een kwestie als deze aanleiding is voor een fnitiatief-voorstel. Mr. Troelstra wees daar op en hij had het beter gevonden als de heer Boon steun had gezocht vvw zijn bedoeling bij andere partijen, voor een incidenteele wetgeving als deze gevoelde hij. niet veel. Iedere wet telijke regeling heeft wel eens fouten of gebreken, leemten en tekortkomingen. Komen deze aan den dag, dan kan men de aandacht der regeering daarop ves ted, maar het gaat niet aan dat de Kamerleden zich aanstonds aangorden Oft] de wetten te verbeteren. Op die wijze weet men niet'waaraan men toe lirof* wett€lij'ke regelingen. In dien- enden geest spraken de heeren Van avesteijn en Schokking,; Men vreest ■at de wetgeving een v«-Vkeerden weg swingen16' dergeli''ke i«Cidenteeile be~ Uit de discussie stippen wij nog het volgende aan De heer Troelstra constateert, dat ieder geacht wordt de wet te kennen en dat zeker hier het betrokken kiesveree- nigingsbestuur de wet had behooren te kennen. Wanneer aan die zijde stomme fouten worden begaan, is er nog géén aanleiding deze bij wetswijziging te corrigeeren. De Iheer Duys (S.D.A.P.) En dat is nog wel het denkend' deel der natie De heer Van Rappard (V.B.) Rid derlijkheid ontbreekt bij de' SJD.A.P. ten eenenmale (Rumoer). De heer Troelstra eindigt met de op merking dat hij uitsluitend op zakelijke gronden tegen het voorstelBoon zal stemmen. De heer Van Ravesfeyn (CP.) be strijdt het voorstel eveneens. (Intusschen ontstaat een hevige woordenwisseling tusschen de heeren Van Rappard en eenige S.D.A.P.-ers. De heer J. ter Laan roept den heer Van Rappard toe „Schoft t") De heer J- Ier Laan, daarna aan hef woord komend, neemt het woord „schoft" terug, aangezien hij erkent, dat het in deze zaai niet thuisbehoort. De heer Van Rappard voegt daaraan toe, dat hij niet de geheele S.D.A.P. van ridderlijkheid gespeend wil noemen. Hef zijn slechts een zeker aantal voorgan gers dier partij, bij wie die ridderlijk heid ontbreekt. De heer Duvs Dat zegt nou een rechter Het ontwerp werd verworpen met 55 tegen 16 stemmen. Alleen de Vrijheids- bonders, de vrijzinnig-democraten, mej. Van Dor,p, de heeren Van Sasse van IJsselt, Braat en De Boer stemden vóór. Bij de regeling der registratierechten trachtte de heer Oud de compensatie die de Minister wenschf voor de af- schaffings der veilingsrechten, weer te schrappen, waartegen de Minister zich natuurlijk krachtig verzette, hetgeen niet hielp want met 36 tegen 34 stem men nam de Kamer het amendement Oud aan. Van compensatie is dus geen sprake meer. Minister De Geer heeft dit amendement wel krachtig bestreden en het verwonderde eenigermate dat hij niet het onaannemelijk uitsprak. De uitzondering die de heer Michielse wenschte voor visch, aangevoerd met Neder,landscihe vaartuigen, werd afge wezen. Het ontwerp werd zonder stemming goedgekeurd'. Vervolgens werd aan de orde gesteld het befaamde Schoenenwetje, waarvan de bespreking werd ingeleid door den 'heer Fleskens, die aanvankelijk het initiatief nam tot het instellen van in voerverboden. Hij was natuurlijk zeer ingenomen met dit ontwerp en betreur de het alleen dat de Minister zich be perkte tot de bescherming van de schoenen en niet verder ging. Het leder had er onder moeten valien, de confec- tie-kleederen enz., alle de bekende wen- schen van degenen die eenmaal dit systeem aanvaard hebben. Het gaat bij dit ontwerp niet in de eerste plaats om de schoenen, maar wel om het principe van invoerverboden ais middel ter besdherming van de bin- nenlandsehe industrie. Om dit punt zal de discussie zich concenfreeren en bij zaak is het onderwerp. Trouwens voor de schoenen beteekent dit ontwerp niet veel ais het wetje 1 Januari 1924 al weer ophoudt te bestaan. Er zijn al amendementen ingediend die het leder onder dit wetje willen brengen. De heer Fleskens wilde de Regeering groote bevoegdheid geven om voor al lerlei artikelen soortgelijke bepalingen tc maken, als zij. dit noodig acht. De zomertijd. Morgennamiddag zal de Eerste Ka mer het wetsontwerp'Braaf tot op heffing van den zomertijd in de afdee- lingen behandelen. De voorzitter heeft, in verband met de belangrijke beteekenis van het voorstel aangedrongen op een druk bezoek van de afdeelingen. Vrouwendeputatie bij den minister van buitenlandsche zaken. Gisterenodhtend heeft de minister van buitenlandsche zaken op zijn depar tement ontvangen mevrouw De Vries Bruins, tweede voorzitster van den Bond van Sociaal-Democratische Vrou wen, mevrouw Tilanus, secretaresse van dien bond en de presidente van de Haagsche afdeeling van dien bond, me vrouw Jongsma, die tot den minister het verzoek hadden gericht tot hem te wor den toegelaten, ten einde hem de motie aan te bieden, welke op den in verschil lende plaatsen van ons land onlangs gehouden Vrouwendag werd aangeno men en waarin o.a. sympathie betuigd' werd met de houdinv der Duitsche ar beiders tegenover de bezetting van het Roergebied. Mevrouw De VriesBruins sprak bij de overhandiging enkele woorden tot den minister, waarbij zij wees op de groote belangstelling welke voor deze zaak bestaat, en ihet betreurde dat de poging door den heer Troelstra be proefd om deze kwestie tot het onder werp eener interpellatie in de Tweede Kamer te maken, heeft moeten falen, waarna zij ten slofte de hoop uitsprak, dat in dit persoonlijk ter hand stellen van de motie aan den minister een 'lichte aandrang op de regeering moge gezien worden om in de Roer-aangelegenheid diligent te blijven. De minister nam de motie aan onder dankbetuiging aan de dames voor haar bezoek. Terwijl de deputatie binnen het ge- bouwi was, hielden zich op hef Plein verschillende leden van de Haagsche afdeeling in <fe nabijheid van (het depar- fementsgebouw op, welk aantal gelei delijk aangroeide. Na afloop van de audiëntie begaf de deputatie, gevolgd door de vorenbe doelde op hef Plein vereenigde vrou wen, zich naar het Volksgetrouw aan de Prinsengracht, waar mevrouw De VriesBruins de aanwezigen nog een kort woord toesprak. De Tabaks wel Naar aanleiding van het bericht, dat de regeering ernstig overweegt een wij ziging der Tabakswet, in dier voege dat niet meer de losse sigaren, doch alteen de kistjes met sigaren gebande- rolleerd zouden behoeven te worden, heeft de „Maasbode" ter bevoegder plaatse vernomen, dat de minister van financiën omtrent de mogelijkheid eener wetswijziging in dien zin dezer dagen hef oórdeef heef; gevraagd van de commissie van deskundigen voor den tabaksaccijns, bedoeld in art. 53 der Tabakswet. Dat advies is nog niet ingekomen en in een verdere phase verkeert deze zaak dus nog niet. Rijkscommissie voor werkverruiming. De rijkscommissie voor werkverrui ming heeft 6 maal vergaderd onder voorzitterschap van prof. dr. W. H. Nolens. In de eerste vergadering .is besloten medewerking te verzoeken aan de cen trale werkgeversvereenigingen en der gelijke lichamen alsmede tot instelling van een onderzoek naar de redenen, welke er toe leidden, dkt soms het rijk, de provincies en de gemeenten en an dere publiekrechtelijke lichamen, leve ringen en ouders aan buitenlanders ver strekten. De gevraagde medewerking is ten volle verleend. Zeer veel tijd- is besteed aan de be handeling van klachten, welke hierop neerkomen, dat niet steeds bij orders van overheidsinstellingen, voldoende gelegenheid wordt gegeven aan de bin- nenlandsche nijverheid om mede te dingen, in enkele gevallen heeft de tusschenkomst der commissie reeds het resultaat gehad dat bestellingen, welke op !het punt stonden naar het buiten land te gaan, hier te lande werden ge plaatst. Alle gevallen zijn zeer nauw keurig onderzocht en voorbereid. Om ontslag van arbeiders te voor komen of weder in dienststelling van werketoozen te bevorderen, heeft de commissie haar tusschenkomst ver leend, d-at in gevallen welke hiervoor in aanmerking kwamen, een overeenkomst getroffen werd, dat orders, welke ter uitvoering aan het buitenland dreigden te worden opgedragen, binnen onze grenzen zijn gebleven. De commissit onderzoekt welke open bare werken uit technisch oogpunt voor dadelijke uitvoering geschikt zijn. Voor zoover administratiemoeilijkheden dit belemmeren, tracht ze deze op te los sen, hetgeen reeds in eenige gevallen is gelukt. Ontbreken de noodige geld middelen, dan streeft ze naar een oplos sing om hierin te voorzien. De pensioenstorting van het rijks personeel. De afdeeling Arnhem van den Cen- tralen Bond van Nederlandsch post-, te legraaf- en telefoonpersoneel .heeft een motie aangenomen, waarin wordt ver klaard, dat nu de rijksmiddelen over JanuariFebruari ruim 10 millioen meer bedragen dan over de gelijknami ge maanden van 1922, de aanlei ding tot hefffing van 8J^ pensioens storting goeddeels is vervallen en er op wordt aangedrongen dezen aftrek als nog te niet te doen. Het „Nieuws van den Dag". Uit ihet in de gisteren te Amsterdam gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. „De Kleine Courant" „Het Nieuws van den Dag", uitgebrachte verslag van commissaris sen, bleek, dat het bedrijf van de alge meen heerschende malaise den nadee- ligen weerslag heeft ondervonden. Het dividend werd bepaald op ƒ31.80 ,v..j 46.20), voor de aandeeien der eerste serie en op 200 300) voor de aan deeien der tweede serie. De 'heer Chr. A. Vieweg werd als commissaris her kozen. Voorts werd goedgekeurd een ovreenkomst, waarbij het recht tot uit gave van het dagblad „Hef Nieuws van den Dag" met ingang van I April a.s. zal overgaan aan de N.V. Vereenigde Drukkerijen Roeloffzen, Hiiibner en Van Santen <S Gebr. Binger. Van een aandeelhouder vernam het „HWd." nog, dat de druUjers, die een contract hadden voor vier jaar, gaarne de voortzetting der uitgave wilden ver zekeren. Met het recht van uitgave had den de koopers ook den „goodwill" en de persen verworven. Op de vergadering werden verschil lende vragen gesteld, naar aanleiding van geruchten alsof de „Telegraaf" de werkelijke kooper zou zijn. Gevraagd werd bovendien of de verkoop verande ring zou brengen in de redactioneele leiding van het „N. v. d. D." en Df het waar is, dat de redactie zal worden ont slagen. Op de meeste dezer vragen kon het bestuur echter geen antwoord geven. Wel werd gezegd, dat de nieuwe direc te contractueel geheel vrij staat tegen over hef bestaande personeel, omdat een fonds van ƒ50.000 aanwezig is, waaruit de leden van het personeel, die ontslagen worden, zouden worden ge steund het verdere te hunnen behoe ve zou door de aandeelhouders moeten geschieden. Als koopsom werd een bedrag van ƒ387.500 genoemd. Internationaal postvervoer. De Dnitsch-Engelsche en Duitsch- Amerikaansche post en de post in door voer door Engeland en de Vereenigde Staten worden thans bijna geheel over ons land' vervoerd en wel over de iijnen HarwichHoek van HollandOlden- zaai en VlissingenRoosendaal'Ol- denzaai. Er wordt onderzocht of de post naar Engeland, bijv. die uit Zuid- Duitschland, welke tot nu toe over Frankrijk gezonden wordt, ook over ons tand kan geleid worden. Kermisverpachtingen. Het is een opvallend verschijnsel dat de opbrengst der kermisverpachtingen dit jaar overal aanzienlijk minder is dan de laatste jaren het geval was. Vooral de stoonicaroussels schijnen slechte za ken te maken, want de daarvoor be taalde sommen zijn enorm veel lager. Ook hier ter stede is de opbrengst heel wat lager dan het vorig jaar. De gemeenteraad te Harlingen heeft met 10 tegen 5 stemmen besloten tof wederinvoering van de .kermis. VOORSTELLEN AAN DEN GEMEENTERAAD. Ter voorziening in de vacature van onderwijzer aan school C wegens ver leend eervol ontslag aan den onderwij zer 'H. C. Toussaint hebben wij de eer U teil benoeming de volgende voor dracht aan te bieden na overleg met den inspecteur van het lager onderwijs en gehoord het hoofd der school nl, de heeren 1. J, de Jonge te 's Heer Arendsikerke 2. j. van Graafeiland te Vlissingen 3. A. Louwerse te Vlissin gen. Ter voldoening aan het bepaalde bij de artikelen 58 en 60 der wet op de In komstenbelasting 1914, moet weder worden overgegaan tot de benoeming van vier leden der sdhattingsconrmissie, waarvan de inspecteur der directe be lastingen ambtshalve lid en voorzit ter is. In verband hiermede hebben wij de eer uwe vergadering voor deze benoe ming voor den tijd van I Mei 19231 Mei 1927 aan te bevelen de heeren W. L. Huson, J. J. Krijger, J. Loois Azn., G. van de Pptte, die ook voor het tijdvak van 1 Mei 19191 Mei 1923 met ge noemde functie waren belast. Genoemde heeren hebben zich bereid verklaard een eventueele benoeming te aanvaarden. VLISSINGEN, 22 MAART. Door Oefening Uitspanning. Het mannenkoor „Door Oefening Uitspanning", directeur de ïieer J. A. Hollaers, gaf gisterenavond in het Con certgebouw zijn tweede concert in dit seizoen. De vereeniging schijnt er ern stig naar te streven de kunst te willen dienen dat velen met dit doel sympa- thiseeren, bleek uit de volle zaal be langstellenden. Allereerst -dient gezegd te worden, dat de leiding in zeer goede handen is, dat er zelfs een zekere bezieling van uitgaat. De zangers hadden om zoo te zeggen het ééne oog op de muziek, het andere op den dirigent gerichtmen begreep elkaar volkomen. De zware nummers als „Gothentrouw", „Nimmer Nacht" en „De Noordzee" werden zeer goed- vertolkteen bewijs, dat het re pertoire inderdaad met lust en nauw gezetheid is ingestudeerd. De zaag klonk zuiver, de rhytmus was perfect in orde. En daarbij hadden wij zoo gaarne gevoegd, dat er inderdaad „gebonden" INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Frambozen-Saus, een halve liter van een pakje a 71/, ets. 4 werd gezongen, m.a.w. een duidelijke uitspraak en een warme, rijpe voor dracht. De uitspraak is nog wel iets voor verbetering vatbaar, articulatie en accentuatie laten nog iets te wenschen over. 'Dat 'hef koor a-capella zingt, is op kunstgebied al een hooge eiscb aangenaam is het ons te mogen ver meiden, dat behoorlijk op toon werd ge bleven. Mochten we een opmerking ma ken, dan zouden we aan sommige zan gers in overweging geven, bij de for to's een beetje matig te zijn. „Naar buiten" leverde mooie passa ges op, terwijl een dankbaar tenor- solotje heel aardig tot zijn recht kwam. Dat de verschilienne 'liederen (een zevental) zeer in den smaak vielen van hel aandachtig luisterende publiek, bleek duidelijk uit het welverdiende ap plaus na elk nummer. Het is'altijd prettig een bekende te ontmoeten, vooral ais aan een vroegere kennismaking hoogst aangename her inneringen verbonden zijn. De heer Adr. Hollaers, oratoriumzanger uit Ditsseidorf, is voor Vlissingen geen on bekende meer. De vereeniging, welke hem voor dezen avond ais solist had ge- eneageerd, heeft een uitstekende keuze gedaan. Het programma vermeldde een vier tal soti te zijnen name „Mijne Moeder- faal" werd op eminente wijze voorge dragen in „Klein Kerelke, mijn Kerei- ke", een heel lief liedeke, was 't alsof de zanger een gedeelte van z'n eigen personificatie weergaf, in „Gebet", doch -bovenal in „Hosanna" vonden wij den oratoriumzanger in optima for ma. Onder elk nummer 'heerschte een ademlooze stilte. Daarnaeen klei ne pauzeEven wachtenDat typeerendeeven wachtenEven wachten, als 't ware om uit de bekoring fe geraken en ten slotte het losbarsten van een stormachtigen bijval. Zelden hoort men een baritongeluid van dit ge halte een warm, aantrekkelijk geluid gepaard aan een gevoelvolle voor dracht. Geen wonder dan ook dat de zanger onder gejuich gebisseerd werd. De pianobegeleiding werd op ver dienstelijke wijze vervuld door den heer Borgman Jr. Met zeer veel genoegen hebben wij de uitvoering van 'D. O. U. bijgewoond, 't Was een avond van kunstgenot van iets hoogers dan de a'Hedaagsche sleur. De overtuiging is bij ons gevestigd, dat met prijzenswaardigen ijver gezongen is. Wij twijfelen niet of door naarstige studie onder de bekwame leiding van haar directeur, is door deze vereeni ging zeer zeker een hooger plan te be reiken, temeer daar zij over goed stemmateriaal 'beschikt. Liefdadigheidstentoonstelling. We hebben gisterenmiddag een be zoek gebracht aan de Nederlandsche loodSensocieteit en waren daar in de gelegenheid een kleine tentoonstelling van schilderstukken, in g.rooter en klei ner formaat, te bezichtigen. Hoewel deze in één genre zijn gehouden en slechts zeegezichten voorstellen, kun nen we niet anders zeggen dan dat de eentonigheid vermeden is. De bonte afwisseling die de zee biedt, weerspie gelt zich in deze serie schilderstukken, waarvan de „Haagsche Kunstkring" een prachtige recensie geeft en waarvan niemand minder dan de bekende jhr. Six heeft gezegdde zee en de wolken zijn schitterend. Waar de schil der zelf tot de zeelui 'behoort ihij is loods in Den Helder kan men er ver zekerd van zijn, dat ook in het technisch gedeelte niet gezondigd wordt. Deze tentoonstelling, die jgratis toegankelijk is en die, naar we ternamen tot Maan dag geopend bljjtt, wordt gehouden voor een liefdadig doel, nl. het onder steunen van iemand, die opbeuring en steun hard noodig heeft. We spreken den wensch uit dat het doel, waarmee ze gehouden wondt, bereikt moge wor den en dat op menig stuk moge prijken het papiertje „verkocht", waarvan we gisterenmiddag het eerste zagen be vestigen. Be Utrechtsche Onderwijzers- tooneelvereenigïng. De uitvoering, welke de Utrechtsche Onderwijzers-tooneeivereeniging a. s. Zaterdag in „de Oude Vriendschap" geeft, draagt een liefdadig karakter. De eventueele baten komen ten goede aan de afdeeling Vlissingen van de Kinder- herstellings- en Vacantie-kolonies en aan de ondersteuningskas van den Bond van 'Ned. Onderwijzers, welke kas in financieele moeiijkheden verkeerende onderwijzers steun verleent. Opgevoerd zal worden „de Domkop", blijspel in 5 bedrijven naar het Duitsch, van L. Fulda. Over een uitvoering te Utrecht gege-

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 1