Vlissingsche Courant Tweede Blad ZATERDAG 3 MAART 1923, Ho. 53. GEMEENTEBESTUUR Brieven uit de Hofstad Vervolg Binnenland Stads- en Provincienieuws VAN DE VAN HINDERWET. Kennisgeving. Burg. en Weth. van Vlissingen, gezien de artikelen 6, 7 en 12 der Hinderwet, ge ven bij dezen kennis, dat bij hun besluit d.d. 28 Maart 1923, no. 702/255, 3e afdee ling, aan W. A. Pelle, alhier en O. Vermeu len te Ostende (België) vergunning is verleend tot *het oprichten van een inrich ting voor het conserveeren van visch, schaal- en schelpdieren, waarin zullen wor den geplaatst 2 electro-motors van 1 f2 P.K., een steriliseerketel, een felsmachine en een centrifuge, voor een proeftijd van een jaar dat thans bij hen is ingekomen een ver zoek van \V. A. Pelle en O. Vermeulen, voornoemd, om hen na afloop van dezen proeftijd voor deze inrichting een défini- tieve vergunning te verleenen dat dit verzoek met de bijlagen, te be ginnen met Maandag den 5 Maart 1923 op de Gemeente-Secretarie, 3e afdeeling, ter visie zal gelegd worden en dat den veer tienden dag na dien, zijnde den 19 Maart 1923 ten Gemeentehuize, des namiddags ten 3 ure, gelegenheid zal gegeven worden om bezwaren tegen het oprichten dier in richting in te brengen, zullende zij die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne be zwaren mondeling toe te lichten niet tot beroep gerechtigd zijn, terwijl gedurende drie dagen voor dat tijdstip, ter Gemeente- Secretarie, 3e afdeeling, van de terzake in gekomen schrifturen kennis kan worden genomen. Vlissingen, den 3 Maart 1923. Burg. en Weth. voornoemd, De Secretaris. F. BISSCHOP. De Ridderzaal. Als een bizondere gunst is de Rid derzaal op het Binnenhof beschikbaar gesteld voor eenige voorstellingen in verband met de tooneel-reclame- maand. Het zijn bizondere spelen ge weest die daar zijn opgevoerd en al leen voor deze zal de Ridderzaal dan ook wel zijn afgestaan. We kennen alle deze zaal, waarvan we de deugden en kwaliteiten niet behoeven te herhalen. Werkelijk leende deze omgeving zich zeer voor het mirakelspel en dit vond er een bizonder passend milieu. Het hooge welvende gebouw, de mooie mu ren en tapijten, het gaf alles een stem mige omlijsting van het primitieve too- neel. Veel minder was dit het geval met het masker-pel, waarvoor de Ridder zaal in de tweede plaats is afgestaan. Het zal wel aan ons liggen liet ver wijt, dat onze artistieke capaciteit te kort schiet, ligt voor de hand maar dit spel heeft ons heelemaal niet kunnen bekoren en we hopen van harte dat men ons met dit soort spel niet meer opknapt. Alen kan lioog-dravende theorieën verkondigen over het diep zinnige van het gebruik van maskers, in de praktijk is in de eerste plaats dit gebleken, dat het bijna onmogelijk is de spelers te verstaan die alle hun ge luid in het masker smoren. Bovendien is het stom-vervelend om steeds tegen diezelfde leelijke snuiten aan te kijken. Men moet al dadelijk aannemen dat de aard van de rol, die een bepaalde mas kerspeler heeft te vervullen voortdu rend in de stemming zal blijven van het masker. Een narrekop blijft nar, een huilebalk blijft huilen. Alles was misschien nog te genieten geweest wanneer de inhoud van het stuk iets te beteekenen had gehad, maar men heeft ons getracteerd op een on bevallig soort mythe of sprookje, dat heelemaal uit Ierland is gehaald. Men had beslist niet zóó ver behoeven te zoeken naar zoo'n soort fantasietje, want die zijn er in het Hoilandsch ook wel te vinden. We zijn het eens met hen, die geloo- ven dat men. het aantal tooneelliefheb- bers zal decimeeren, als men de too- neelspeelkunst deze richting in drijft. Hoe stak bij dit spel af het spel van Aleeander Moissi We hebben 't voor recht gehad hem in Ibsen's „Spoken" te zien optreden en de waarlijk geest driftige toejuichingen, die verre buiten het normaaf-Hoilandsche liggen, waren ten volle verdiend, Moissi heeft geen maskers noodig hij maakt ze zelf on middellijk als hij ze noodig heeft. Waar lijk dat was spel Het greep den. stamp vollen schouwburg aan met magneti sche kracht. We hebben nog maar hoogst zelden meegemaakt wat we aan het slot van deze voorstelling zagen. Het publiek bleef onbewegelijk zitten toen het doek viel, liet duurde eenige oogenblikken voor het applaus losda- verde. Het bleef door-daveren, vijf, zes maal ging het doek open en dicht het publiek stond op, applaudisseerde nog maals en luide bravo's klonken. Het was werkelijk abnormaal voor ons land. Laat men nu zoo'n. middag niet meer zeggen dat ons publiek niet van •ooneel houdt en er geen geld voor over heeft. De schouwburg was tot den laat- sten stoel uitverkocht tegen peperdure bedragen en niemandrzal zijn geld heb ben betreurd. Nu kan men, gelijk de leider van het Masker-spel betoogde, wel beweren dat hij het vertikt om de menschep van een avondje af te helpen en dat hij zijn kunst wil geven, maar dan moet men ook geen kabaal maken als de schouw burg leegblijft. Ibsen trekt, omdat hij sjarjsEur ap >em jjaaH U3A3) qn)s uaa geven is dood als een pier. Maar genoeg, de tijd zal 't leeren, wat liet meest geliefd is en wat het meest de kunst nadert. Om nog eens even op de Ridderzaal terug te komen, we moeten dan con- stateeren, dat deze zaal inderdaad voor vele doeleinden geschikt is en dat het gebruik dat er nu van gemaakt is, navolging verdient. We bedoelen natuurlijk niet dat wij deze zaal bijvoorbeeld voor politieke vergaderingen zouden willen benutten, maar voor kunst-voordrachten zou zij bij uitstek geschikt zijn. Het eenige wat zich als een bezwaar heeft laten gevoe len was wel, dat het er kolossaal koud was. De centrale verwarming die er in ligt, is waarschijnlijk meer bedoeld om te groote verschillen in temperatuur tegen te gaan dan om als volledige ver warming dienst te doen. De steenen vloer is ook niet van het aangenaamste, maar in vóór- en najaar was de zaal stellig goed te benutten. Alleen ont breekt er een behoorlijke foyer en een vestiaire. Het is echter niet te verwachten, dat de regeering veelvuldig deze zaai be schikbaar zal stellen, want voor liet meubilair zou dat fnuikend zijn. Deze zaal is voor de regeering wat het salon is voor het woonhuis. Slechts bij hooge feestelijke gelegenheden wordt daarin gehuisd en dan nog houdt mama het hart vast dat er niets aan haar mooie bullen zal komen. Dat is te begrijpen en daarom is wellicht een beperking van het gebruik wel noodig, maar zoo weinig als tot nu toe het geval is, d.w.z. één uur per jaar, is wel wat heel weinig. Anders dan op den derden Dinsdag in September, als de Koningin in de gemeenschappelijke vergadering der beide Kamers verschijnt om de zit ting te openen, wordt de Ridderzaal niet gebruikt. De geschiedenis verhaalt maar een maal van een groot diner dat in deze zaal is gehouden. Toen was de verlich ting nog met kaarsen gedaan, hetgeen een feëerieke aanblik moet hebben ge geven, want geen licht heeft meer ef fect in een, omgeving als deze dan het eenvoudige kaarslicht. Overigens is de historie van de Ridderzaal in het alge meen wel bekend. Slechts weinige ja ren geleden is zij in den huidigen staat hersteld, een staat, die waarschijnlijk het meest overeenkomstig den oor- spron.kelijken is. Op alle oude teeke- ningen zijn de gevels verschillend, maar dat schijnt ook wel hier aan te liggen, dat er ten allen tijde allerlei ge bouwtjes zijn aangeplakt, die het ge heel in niet geringe mate ontsierden. Deze bulten zijn alle verwijderd. Het meest heeft ons thans bij het ge bruik als theater-zaal getroffen wat de bizonder fraaie ramen er in zijn. Het zachte 'licht gaf een prachtigen glans aan. de schilderingen en van buiten had de zaal iets sprookjesachtig. Het ronde raam boven den ingang geleek een ka- leidoscoop, geluk de kinderen dien in het klein hebben als speelgoed. De on gewone drukte in het late avonduur was zeer eigenaardig en gaf aan het antieke Binnenhof een stoffeering, die het wel nimmer heeft gekend. Zoo treedt de moderne tijd in het an- teike millieu en... het eombineeren daarvan had iets buitengewoon bekoor lijks. Waarlijk het gebeurde vraagt om herhaling. EIBER. Het bezoek van den Zweedschen Koning. Thans is beslist, dat het vertrek van den Zweedschen Koning uit de residen tie morgenavond om 9 uur van het Hollandsche Spoorstation in zopverre op eenvoudige wijze zal plaats hebben, dat er noch bij het paleis, noch in het station eerewachten zullen zijn opge steld, er geen saluutschoten zullen ge lost worden en geerf militair escorte het Koninklijk rijtuig op den weg naar het station zal omgeven. Wel zullen waarschijnlijk verschil lende autoriteiten den Koning uitgeleide doen. Belgische onderscheidingen aan Nederlanders. De redacteur van „de Maasbode" te Brussel seint d.d. 2 dezer Wij vernemen, dat het niet is uitge sloten, dat de Belgische regeering nog een tweede lijst, alhoewel niet zoo uit voerig als de eerste, zal opmaken voor ,het verleenen van Belgische onder scheidingen aan Nederlanders. Dit voornemen zou zijn oorsprong vinden in het feit, dat men er hier van overtuigd .is, dat bij het opmaken van de eerste lijst personen zijn vergeten, die voor een onderscheiding in aanmer king kwamen. Legaten. Door nu wijlen den heer en mevrouw GoudaDe Vries, gewoond hebbende te Baarn, zijn gelegateerd aan Ver- .eeniging Nederl. Vegetariërsbond te 's-Gravenhage ƒ5000; Doopsgezinde Wijkverpleging te Amsterdam 3000 Vereeniging tot instandhouding van het Brandweerfonds te Amsterdam ƒ5000; Diaconie Ev. Luth. gemeente te Amster dam 5000 Kerbertfonds der Ev. Luth. gemeente tg Amsterdam 2000 Lief dadigheid naar Vermogen te Amster dam 10.000 Sophia Vereeniging tot bescherming van dieren te Amsterdam 1000; Vereeniging tot Werkverschaf fing aan Hulpbehoevende Blinden te Amsterdam ƒ5000; Prins Alexander- stichting te Amsterdam ƒ3000; Zee manshuis te Amsterdam ƒ2000; Ver eeniging tot oprichting en instandhou ding van het Protestantsch Weduwe- en Weezenfonds te Amsterdam ƒ2000 Vereeniging tot verbetering van kleine kinderenbewaarplaatsen te Amsterdam ƒ2000; Instituut tot onderwijs voor blinden te Amsterdam ƒ5000 Vereeni ging Hulp voor orfbehuisden te Amster dam 10.000 Emma Kinderziekenhuis te Amsterdam ƒ5000; Amsterdamsche Wijkverpleging te Amsterdam 2000 Toevlucht voor Behoeftigen te Amster dam ƒ3000; Artisfonds van het Kon. Zoöl. Genootschap Natura Artis Ma- gistra te Amsterdam ƒ3000 Vereeni ging tot verspreiding van bloemen, vruchten en lectuur in de ziekenhuizen te Amsterdam 1000 Gesticht ter be handeling van ooglijders, inzonderheid minvermogenden, te Amsterdam ƒ5000; Vereeniging Hulp voor Minvermogende Ooglijders te Amsterdam ƒ5000 Von delpark te Amsterdam ƒ3000 Gesticht voor Blinden te Wolfhezen ƒ3000; Noord- en Zuid-Holl. Reddingmaat schappij te Amsterdam 10.000 Ver eeniging tot verbetering van het lot der Blinden in Nederland en Koloniën, te Amsterdam 3000; Tehuizen voor schoolgaande kinderen (Boddaert Te huizen) te Amsterdam ƒ2000; Door gangshuis Hoenderioo te Hoenderloo ƒ2000; Vereeniging Voor het School kind te Amsterdam 1000 Ned. Ver. tof afschaffing van alcoholhoudende dranken te Amsterdam 2000 Nederl. Natuurhistorische Vereeniging, afd. Amsterdam ƒ2000; Vereeniging tot behoud van natuurmonumenten in Ne derland. te Amsterdam ƒ2000 Vereeni ging Rembrandt, tot behoud in Neder land van kunstschatten, te Amsterdam ƒ5000; Afd. Amsterdam der Ver. tot opvoedin" van halfverweesde, verwaar loosde en/of verlaten kinderen in het huisgezin ƒ3000; Ziekenhuis te Baarn 1000 Doopsgezinde Kring te Baarn ƒ5000; Alg. Ned. Wielrijdersbond te 's-Hage ƒ5000 Ned. Zendingsgenoot schap te Rotterdam 30.000. VLISSINGEN,-3 MAART. Instrumentendag voor slechthoorenden. Hef bezoek aan den instrumenten- dag is zeer druk geweest, vooral gis terenavond. De afdeeling Vlissingen van de Vereeniging voor Slechthooren den heeft dus wel succes gehad met haar eerste optreden in het publiek en de instrumentendag heelt ook een prac- tisch resultaat gehad, want er zijn veel instrumenten verkocht. In de Nutsspaarbank aan de Nieuw- straat alhier werden in de maand Fe bruari 761 inlagen gedaan tot een be drag van ƒ43.240.25 en 242 terugbe talingen tot een bedrag van ƒ39.486.23. Er werden in die maand 45 nieuwe boekjes uitgegeven, waardoor het aan tal spaarders steeg tot 4567 en hun te goed tot 1.066.802.83. Ter lediging werden 27 spaarbusjes aangeboden, inhoudende ƒ322.41. Met 6014 spaarzegels werd bespaard 294.92, welk bedrag op de spaarboek jes werd bijgeschreven. Schietoefeningen. Op 5 en 6, zoo noodig ook op 7 Maart a.s. zullen schietoefeningen met middelbaar geschut, opgesteld bij het licht Kaapduinen (bij Vlissingen) wor den gehouden, aanvangende om 10 uur vm. Onveilig is het gedeelte van Gal- genput, Oostgat en Deurloo, tusschen de richtingen 260 gr.300 gr. magne tisch van het midden der batterij tot op een afstand van 13 K.M.. Op de dagen dat gevuurd wordt, zal op de batterij een ronde vlag 3 uren vóór het begin der schietoefeningen halfstok waaien en 1 uur voor het begin •geheel worden voorgeheschen. Deze vlag blijft gedurende de schietoefenin gen waaien en wordt bij het einde daarvan gestreken. Van Delfzijl is met bestemming naar Vlissingen vertrokken de op de werf van den heer Drewes te Wesferbroek nieuw gebouwde motorboot „No. 2". Dit schip is voorzien van een Diesel motor en bestemd voor den loodsdienst te Vlissingen. De herclassificatie der gemeenten. In de jongste vergadering van de gewestelijke Federatie Zeeland van den Nederlandschen Bond van Leeraren en Leeraressen bij het Nijverheidsonder wijs, werd onder meer besloten de actie tegen de herclassificatie krachtdadig te steunen. Als gevolg hiervan zal men zich in verbinding stelen met het Lan delijk Comité, alsmede met het plaat selijk comité te Zierikzee. Óm deze actie tot een goed einde te brengen meende men dat het gewenscht is, dat meerdere vereenigingen welke sympathiseeren met dit streven, samen werken. Daarom zou het bestuur der Federafie gaarne bij haar secretaresse, mej, W, Tiemeijer, Rouaansche kade te Middelburg, de adressen' van de veree nigingen vernemen, om later gezamen lijk een werkprogramma samen te stellen. Een gouden jubileum. De heer G. J. Nijland, opperbrand- meester bij de gemeentelijke brandweer te Middelburg, herdacht Woensdag den ■dag, waarop hij 50 jaar geleden tot on derbrandmeester werd benoemd. Het korps brandmeesters bood hem een herinneringsmeda.ille aan en het ge meentebestuur bracht hem hulde voor de toewijding steeds betoond. De waterleiding voor Zeeuwseh- Vlaanderen. Het comité ter verkrijging van een waterleiding voor Zeeuwsch-Vlaande- ren zal zich dezer dagen wenden tot alle gemeentebesturen in dat deel van Zeeland en verdere belangstellenden met een exemplaar van het beknopt rapport van het rijksbureau voor drink watervoorziening. Volgens dit rapport is het raadzaam voorloopig te besluiten tot het oprichten van een waterleiding, waarvoor het water in een daarvoor geschikt bevonden deel van Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen zal worden ge wonnen, op welke wijze men volgens de berekeningen zeker voor 30 jaar vol doende water kan betrekken. De kosten zullen daardoor belangrijk minder zijn dan bij het door de betrokken staats commissie ook mogelijk geachte leggen van een zinker door de Schelde, waar bij dan het water uit Noord-Brabant zou worden betrokken. Mocht later blij ken, dat dit toch noodzakelijk is, dan is gedurende een groot aantal jaren rente en aflossing van het kapitaal noodig voor dit zeer kostbare werk bespaard. SOUBURG. Het Christelijk fanfare-korps „Tot steun in den Strijd" gaf Donderdag avond voor leden en begunstigers in de zeai „Rehoboth" haar eerste uitvoe ring. Gezien den korten tijd van het be staan van genoemd korps, kan niet an ders gezegd worden dan dat deze uit voering goed geslaagd mag heeten. Het programma, Psalm 42, „Le Tirailleur" marsch (Souwens), „Gods eere in de natuur" (Beethoven), „La Gracieuse", Mazurka, „Wie schön leuchtet der mor genstern" (Scheideman), Caprice sur Opera Norma (öelline) „Le Dauphin", marsoh (Tor.relli), „Nun danket allen Gott" (Kruger) rijk in verscheidenheid, gaf een alleszins harmonisch geheel te hooren en getuigde van ernstige studie. Het woord van lof aan hef einde door ds. Van Wililenswaard gesproken was, èn voor directeur èn voor hit korps, een aanmoediging om voort te gaan. Ook het fanfarekorps gaf blijk den ar beid van zijn directeur te waardeeren door hem in de pauze een enveloppe met .inhoud ter hand te stellen, waarbij de voorzitter, de heer J. Bruggeman, den wensch uitsprak dat de directeur, de heer J. van Soelen uit Vlissingen. ook verder zijn krachten aan het korps ten beste zal willen geven. Als toegift werd herhaald „Le Trailleur" marsch, terwijl op verzoek nog werd herhaald „Nun danket allen Gott". Een tweetal samenspraken „Een uurtje in een kies- vereeniging" en „Stotteraars in soor ten" zorgden voor afwisseling en brachten veler lachspieren in beweging. Was thans de zaal goed gevuld, niet minder zal dit het geval zijn, wanneer op 15 Maart a-s. een openbare uitvoe ring zal worden gegeven. Waar nog slechts een 18-tal leden zich aan de muziek hebben gewijd, daar hopen wij dat dit getal zeker verdubbeld zal worden, opdat ook Souburg niet achter blijve tegenover andere veel kleinere gemeenten. Nadat ds. Van Wiillenswaard een woord van dank tot directeur en korps had gesproken, einndigde hij met dank zegging. De zangvereeniging „Uitspanning door Inspanning" geeft Woensdag 7 Maart, des avonds 8 uur, een uitvoering •in het lokaal „Rehoboth". R 1 T T H E M. In de Christ, schooi hield gisteren avond de Chr. Hist, kiesvereeniging een openbare vergadering. Na een korte openingswoord van den voorzitter hield mr. R. M. van Dusseldorp, burgemees ter van Westkapelle een politieke rede. Hij gaf eerst in groote lijnen het ver schil aan tusschen de Knksche en recht- sche partijen, om daarna voornamelijk stil te staan bij de beginselen der Chr. Hist. Unie. Hij zette uiteen de beteeke- nis van Christelijk, Historisch en Unie, in hef politieke leven, daarbij vaak als tegenstelling aanhalende de beginselen van andere politieke richtingen. in het bijzonder zette hij op een be zadigde wijze uiteen 't verschil tus schen de Chr. Hist. Unie en de antirev. partij en wees op 't vaak samengaan van de Geref. staatspartij met de Chr. Hist. Unie. Na de pauze sprak hij over de a.s. Staten en gemeenteraadsverkiezingen en de Chr. Hist, beginselen. Van de gelegenheid om met den spre ker van gedachten te wisselen werd door enkele personen gebruik gemaakt. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Geref. Kerken. Beroepen te Moerdijk ds. W. Faber te Serooskerke (W.) Tweetal te Axel ds. G. Laarman te Scharendijke en ds. W. L. Kortker te Barneveld. Heden, 3 Maart, herdenkt ds. Z. Hoe,k, predikant bij de Geref. kerk te Zonnemaire (Schouwen) den dag waar op hij voor 30 jaar liet predikambt te Zuidland aanvaardde om vervolgens in 1897 te gaan naar Ambt-Vollenhove, in 1904 naar Nieuw-Dordrecht, in 1907 naar Duisburg, in 1911 naar Zevenho ven te gaan, thans staat de jubilaris van 15 Juni 1913 te Zonnemaire. Opheffing Rijksnormaalscholen. Met het oog op de concentratie in de opleiding van de lager onderwijs exa mens zullen met ingang van 1 Mei a.s. 25 van de 70 Rijksnormaalscholen wor- den opgeheven, terwijl er vermoedelijk ook later nog eenige zullen verdwijnen. In Zeeland worden opgeheven die te Axel en Tholen en vermoedelijk ook die te Vlissingen, terwijl gehandhaafd blij ven die te Goes, Oostburg en Zierikzee. De oudste Nederlandsche onderwijzer. De oudste in dienst zijnde Neder landsche onderwijzer, de heer B. J- Koolhaas, hoofd van de openbare school te Waardenburg, heeft zijn 50- jarig jubileum als zoodanig en zijn 65- jarigen diensttijd bij het onderwijs herdacht. De kranige 84-jarige grijsaard geeft zijn onderwijs nog met de meeste opge wektheid niet alleen, maar beijvert zich dagelijks nog een paar uur extra om intelligente jongens van zijn dorp voorbereidend onderwijs voor de H. B. S. te geven, waaronder de meesten kos teloos. Hij is nog niet van plan het bijltje er bij neer te leggen. RECHTSZAKEN. Rechtbank te Aliddeiburg. Voor de rechtbank te Middelburg werd gisteren o.a. behandeld de zaak tegen G. G. V. uit Goes, die beklaagd was van het onttrekken van goederen en gelden aan zijn faillieten boedel. Uit de behandeling der zaak bleek, dat bekl. in October 1921 in staat van failissement is verklaard en toen kort te voren met zijn reiziger te samen een hakmachine voor 150 aan den land bouwer Knibbe te Zuidzande had ver kocht, die een paar weken later aan den reiziger 100 betaalde, toen was V. reeds failliet, dit geld werd niet aan den curator afgegeven. Ook niet de 50 die Knibbe op 29 Maart 1922 als restant aan V. zelf betaalde. Bovendien had V. zijn reiziger toestemming gege ven zijn rijwiel te verkoopen en het geld voor zichzelf te houden, daar hij hem nog eenigen tijd salaris schuldig was. Na'het getuigenverhoor wees de of ficier van justitie, mr. baron Van 'der Feltz er op, dat bekl. wel degelijk koop man is volgens hef wetboek van koop handel en dat het vast staat, dat bekl. niet aan den curator opgaf die machine juist te hebben verkocht. Spr. vorderde 2 maanden gevange nisstraf. De verdediger mr. Kuijpers, zeide bekl. goed te kennen, zelf heef.t hij in 1921 zijn faillisement aangevraagd, bekl. heeft niet opzettelijk frauduleuze handelingen gepleegd. De behandeling der zaak voor de rechtbank moet reeds aanleiding geven om hem een voor waardelijke straf op te leggen. Bekl. heeft van de opbrengst van de machine geen voordeel getrokken en ook niet kunnen trekken. De 150 konden niet ten voordeele komen van andere credi teuren 'dan van den leverancier der ma chine, Zwart, die trouwens direct bij het bekend worden van het faillisement de machine had kunnen terugvorderen. Wat anders is het met het rijwiel, maar ook ten dien opzichte heeft beki. alleen door den drang der omstandig heden gehandeld, hij wilde zijn reiziger helpen. Zou dit alles reeds aanleiding zijn voor voorwaardelijke veroordeeling Wat anders is het met het rijwiel, maar ook te dien opzichte heeft bekl. alleen door den drang der omstandig heden gehandeld, hij wilde zijn reiziger helpen. Zou dit alles reeds aanleiding zijn voor voorwaardelijke veroordee ling, spr. vraagt dit te meer, omdat de firma bij welke bekl. thans n dienst is, mededeelde, in 30 jaar zulk een goed reiziger niet te hebben gehad. Wordt bekl. van zijn vrijheid, beroofd, dan zal hij weder terugkeeren in de wereld van doodende concurrentie in zijn vak. Na re- en dupliek werd de uitspraak bepaald op 9 Maart. Vervolgens stond bedoelde reiziger, H. W. uit Haarlem, terecht, bekl. van een zelfde feit en bij de behandeling van diens zaak kwam geen nieuws meer aan het licht. Ook nu eischte de officier 2 maanden gevangenisstraf. Deze bekl. had geen verdediger. ■Nog werd gevorderd tegen J. S. uit .Middelburg, thans gedetineerd, die den destijds gemelden diefstal bij den heer Polak te Middelburg pleegde, 6 maan den gevangenisstraf. Ook in deze zaken uitspraak Vrij dag a.s. De vadermoord. Vrijdag 23 Maart wordt voor de rechtbank te Middelburg behandeld de zaak tegen den 29-jarigen werkman KL M. alhier, thans gedetineerd, die in den avond van 3 Februari zijn vader in diens woning met 6 dolksteken van het 'even beroofde.

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 5