DRAGON niIZEH DINSDAG 27 FEBRUARI IKERS BEDIENDE .NAAISTER. GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON De burcht van het geluk. Stads- en Provincienieuws A. i. P.'s E1ERPUDDIN6 war: sha theesoorten, MAANDAG 10 Al AART, O cent. cent. p. 23-30 p.p. 10-12 11-15-18 12 eeltmeel, per pond 15 -32-15-18-25 11-16-22-25 ikmeel per pak 24 rpond 18-20 22 ;n, >nd 14-18-20 en, p. p. 30 ).pond 15-18 Kxmen, pond 17-20 boor.en, ond 15-18-20 ;arine, keurig ukjes van rima kwaliteit -46-56-60-70 akje bevindt on, 25 bons op &RGAR1NE. jong f 2.75 7 H 75 idijk 5 ijsverhooging ad. IHARDT'J tabletten \acon SO \j Apoth. vogislen. egen 15 Maart een JOUBAER, Nieu- liet manufacturen- geweest zijti/kun- >r deze betrekking g komen. biedt zich aan als tamstraat 124, Oost ond gevraagd net NSmEISJE 16 jaar. :au „Vliss. Courant" rgenuren. Dinsdag den geheelen idag de i6 jaar. au „Vliss. CouranO liddelb. - Rotterdam tgelegen plaatsen. TAN PASSAGIERS REN EN VEE. ruan t. fiiói t,o. mi y, Edit v®. iw MS®SS tien te betomen (N.V. Trsnsp. en W- Erven G. VOS, T«l. B. EENHOORN, Tel. 168 OOSTERHOüT, Td. S» ib.EUITEKHEK.Td.KW- VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PMJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco dto&r het geheeJe rijk 2.90» Week-abon- ?»«?nienteai17 ceot. alles bij vooruitbetofing. Afcranderiijkfr ntnumere 5 ceit. AöVERTENTÏE-PRtJS. Van 1regels: ƒ1.10; voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per gei $>iettsfaanbiedtngen en dienstaattvmgen van i5 regels 65 centiedere regel meer 13 cent, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels 1.70, Iwiere regel meer 28 cent. ONVEILIGHEID VAARWATER. Schietoefeningen. De Burgemeester van Vlissingen maakt aan zeevarenden bekend dat op 5 zoo- acodig 6 en 7 Maart a.s. en op 8 zoo noo- di° 9 Maart a.s. van het iort IJmuiden schietoefeningen zullen worden gehouden. De voor de veiligheid te nemen voor zorgsmaatregelen liggen voor belangbéb- lÉenden ter secretarie dezer gemeente ter inaage. Vlissingen, 27 Februari 1923. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. RegeeringsjubUeuiri van H. M. de Koningin. In „Stemmen voor Waarheid en Vrede" schrijft de redacteur, dr. A. W. Bronsveld, het volgende Wij willen iets zeggen dat groote behoedzaamheid eischt en, misverstaan, rechtmatige ergernis kan geven. Wij denken aan de wijze, waarop inen de 25-jarige regeering van onze Koningin wil vieren. Onnoodig is het te verklaren, dat wij 't een onwaardeerbaar voorrecht ach ten gedurende het vierde eener eeuw Koningin Wilhelmina aan het hoofd te hebben van onze regeering. Een lof rede op haar vele voortreffelijke eigen schappen houden wij hier dan ook niet, en wij hebben er niets tegen, dat er in September feest zal worden gevierd. Maar als ik kennis neem, van al die commissies en sub-commissies van al .die plannen om te jubelen, zooals men 't wellicht nooit heeft gedaan, breng ik hulde aan den vindingrijken geest, die dit alles weet te bedenken. Maar ik vraag mij af is de tijd, waarin wij leven, niet rijk aan redenen om bij al die voorbereidselen te zeggen: is bet verstandig, is het geoorloofd van ons volk en vooral van den midden stand, zulke buitengewone uitgaven te eischen Want, al wordt het nu ontkend op tochten, tentoonstellingen, wedrennen en wedstrijden van allerlei aard kos ten geld en er is zooveel schaarsclvte, zooveel behoefte aan middelen om te bestaan. Moet daarmee geen rekening gehou den worden Zou H. M. de Koningin het zelf niet goedkeuren, indien zij gehuldigd werd hartelijk maar eenvoudig niet in een feestroes, niet half afgedwongen, maar in overeenstemming met de be schikbare krachten Het is, betrekkelijk, nog lang, voor dat de merkwaardige gedenkdag za! aanbreken. Wat kan er vóór dien tijd nog veel gebeuren Vast staat toch wel dat de toestand der wereld ook dan nog wel niet rooskleurig zal wezen. Ook met Roman van F ARNBFELD. 3) Poeh, wat tocht dat zei zc hard op, toen zij de groote hal betrad, waar op rechts en links de zuilengangen uit liepen, terwijl in het midden eert breede trap naar de eerste verdieping leidde. Met een onderdrukten zucht liet zij de sleep op de tegels vallen en gaf een in deftige houding wachtend bediende haar visitekaartje. Neen, alsjeblieft niet hier. Het is werkelijk te koud. De Vochtige April- lucht komt immers van aj(le kanten bin-" nen, weerde zij het dienstmeisje af, dat haar met onhandige gedienstigheid den mantel wilde afnemen, Daarbij dacht zij hoofdschuddend Hoe tante Clemy tqlch een meisje met zulke roode banden, om zich kan hebben. Maar waarschijnlijk krijgt het meisje slechts weinig Joon en moet keukenmeid en kamermeisje tegelijker tijd spelen, zooals de oud£ Knauer por tier, lakei, lijfjager en huisknecht in één persoon vereenigt. Maar;die kent ten minste zijn werk. i' Intusschen keerde Knairier terug, boog deftig het witte hoofd en] nam met eer biedig gelaat de groote n\of van prinses Edeltrud Abelsperg in onitvangst. -— Hare Doorluchtigheid iaat ver zoeken... - En waar kan ik kie/eren afleggen, het oog daarop nemen wij de vrijmoe digheid om bescheidenlijk te manen tot het mijden van uitersten en uitbundig heden. Ontslag van burgemeester Zimmerman. Zooals wij in ons vorig nummer reeds hebben gemeld, heeft de heer mr. A. R. Zimmerman eervol ontslag gevraagd als burgemeester van Rotterdam. De burgemeester heeft aan den ge meenteraad medegedeeld, dat bij oor deelt zijn arbeid te Weenen op den eersten April a.s., het einde van het bem door den minister van binnenland- sche zaken verleende verlof, niet reeds te kunnen neerleggen zonder groote belangen te schaden en op internatio naal gebied nieuwe moeilijke toestan den in het leven te roepen. Hij heeft dus besloten zich na dien datum te blijven wijden aan de vervul ling der opdracht, welke de raad van den Volkenbond hem heeft gegeven. Aangezien zulks zijn aftreden als bur gemeester van Rotterdam noodig maakt heeft hij tot de Koningin het eerbiedig verzoek gericht hem uit dat ambt eervol ontslag te willen verleenen met ingang van den eersten April. Hij hoopt in het begin van Maart te Rotterdam te komen en bij vleit zich alsdan het voorrecht te mogen hebben de raadsvergadering nog eenmaal te mogen presideeren. Oostenrijksche kinderen in Nederland. Het Februari-nummer van het „Bul letin de l'Union Int. de Secours aux Enfants" bevat een publicatie van het Oostenrijksche Bureau voor Volksge zondheid, houdende een vergelijkende statistiek van de Oostenrijksche kinde ren, die gedurende 1920, 1921 en 1922 een vacantietijd in het buitenland door brachten en waaruit blijkt, dat Neder land hier de eerste plaats inneemt met 51.837 kinderen in 3 jaar. Sociaal-anarchistisch Verbond. Op het Zondag te Utrecht gehouden congres van liet Sociaal-Anarchistisch Verbond, deelde de secretaris o.a. mee, dat bij het Verbond zijn aangesloten 20 groepen met ongeveer 480 leden. Besloten werd een drietal afgevaar digden te zenden naar het internatio naal congres uitgaande van de Fran- sehe anarchisten. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren B. de Ligt, A. Coenders en H. Eikeboom, terwijl tot plaatsvervanger werd benoemd de heer A. Bakels. Malaria-bestrijding. De gemeenteraad van Edam heeft op voorstel van Burg. en Weth. besloten om in de politieverordening op te ne men de bepaling, dat de hoofdbewoners van perceelen, hunne gebouwen gere geld van muggen moeten doen zuive ren. Bij nalatigheid kunnen Burg. en Weth. de gebouwen doen ontmuggen op kosten van de nalatigen. Burg. en Weth. meenen hiermede een betere bestrijding van de malaria-mug te kunnen bereiken, daar er we! bewo ners worden aangetroffen, die daartoe geen medewerking verleenen. In verband hiermede kon de gezond heidscommissie zich met de bepaling vereenigen. Een wethouder gearresteerd. De socialistische wethouder C. van der M., te Winschoten, Vrijdag gear resteerd ter zake van verduistering ten Knauer Hier is hef te koud. In de kamer der freules. Mag ik verzoeken, Doorluchtigheid hier Hij ging vooraan, eerbiedig zijwaarts' blijvende. De prinses haalde verlicht adem, toen zij in een warme kamer stond en Knauer haar den mantel had afgeno men. Hier was liet toch uit te houden Waren ook de oude meubels met de damastbekleeding heel versleten, door het kunstig snijwerk maakten zij toch een indruk van echt ouclerwetsche de gelijkheid. De deur van de aangrenzende kamer werd geopend en een oude, deftige da me verscheen, die prinses Edeltrud har telijk begroette. Zij droeg een zwarte tot den draad versleten zijden japon, een kanten mutsje op het sneeuwwitte haar en viel terstond op door hare groote, ronde kleurlooze oogen, die meestal halfge sloten waren, maar bij het spreken wijd en rond open gingen. Haar neef de hertog van Abelsperg, met wien de gravin tot nu toe in stille, van weers zijden ijverig aangewakkerde vijand schap had geleefd, noemde haar om die oogen in 't geheim „de uil", terwijl de gravin in vertrouwden kring hem den bijnaam „de oude isigrim" gegeven had. Maar deze wederkeerige vijandschap scheen de hertog wel plotseling te hebben vergeten, zooals het bezoek van zijn schoondochter Edeltrud bewees, die op zijn nadrukkelijk verlangen de oude gravin kwam bezoeken. Wat is datvr.iendeiijk, dat ge eens nadeele van zijn patroon,-is Zaterdag overgebracht naar lief Huis van Bewa ring. De aangehoudene bezocht den laatsten tijd veel café's. Omtrent deze geruchtmakende arres tatie kan „de Avondp." meedeelen, dat de gehuwde boekhouder C. v. d. M.„ soc.-dem. wethouder-loco-burgemeester der gemeente en de gehuwde wagen knecht H., beiden in dienstbetrekking bij den 'heer J. E. Smid, per auto Zater dagmiddag van de kazerne naar het gerechtsgebouw zijn vervoerd. Na verhoor is v. d. M. naar hei huis \an bewaring overgebracht, terwijl H. op vrije voeten is gesteld. Sedert de arrestatie zijn nog meerde re feiten aan het licht gekomen. Zoo vroeg een bakker te Winschoten, waar om hem geen kolen werden gebracht, zooals gewoonte was. Wat bleek nu Dat deze persoon reeds geregeld stoom- kolen ontving, waarvoor kwitanties werden afgegeven, doch de bedragen nimmer waren verantwoord. Deze kwi tanties zijn in beslag genomen. De verduisteringen zijn niet van den laatsten tijd. Daar moet reeds langer fraude zijn gepleegd. V. d. M. heeft bereids als fid van den raad bedankt. De lijst der S. D. A. P.ers is uitgeput, zoodat de raad nu weer om is. Winschoten was nj. een der enkele gemeenten waar de sociaal-democraten de meerderheid hadden. Een Holland-Hnis te Bmsset. Aan het Brusseische „Laatste Nieuws" ontleenen wij de volgende mededee- ling Met het doel om de handelsbetrek kingen tusschen Nederland en België te bevorderen, zal eerlang te Brussel een nieuwe instelling geopend worden, on der den naam van Holland-Huis, waar in doorloopcnd tentoonstellingen zullen plaats vinden van voortbrengselen uit Nederland en zijn koloniën. Holland-Huis Brussel is een naam- looze vennootschap, waarvan de hee ren jhr. E. Ridder de Sfuers en dr. H. Obreen de te Brussel wonende be stuursleden zijn. Het plan voor het. stichten van een Holland-Huis in de Belgische hoofdstad dagteekent van 1913, toen er op de Gëntsche Wereldtentoonstelling zooveel belangstelling voor het NedérlandscJi paviljoen werd aan den dag gelegd. Het gebouw van liet Holland-Huis ligt aan de Audergemsche laan, 59—61, in de wijk van het Jubeljaarpark, waar ook de Jaarbeurs wordt gehouden. Het werk is gesteund op coöperatieven grond slag. Het Holland-Huis wil niet een mu seum voor handelsproducten zijn. Er zal worden gezorgd voor blijvende be langstelling door het houden van tijde lijke tentoonstellingen, voordrachten, filmvertooningen hef zal tevens een inlichtingskantoor zijn, een gelegenheid voor propaganda. Op geregelde tijden zal het bulletin van het „Holland-Huis" verschijnen, in drie talenNeder- landscli. Fransch en Engelsch. Naar berekening zal het gebouw nog dif voorjaar worden geopend en zal er tevens een koloniale tentoonstelling worden gehouden, die zeer belangwek kend bctooft te worden. RECHTSZAKEN. De Grootve'dts. De procureur-generaal bij den Hoo- gen Raad concludeerde gisteren toi ver werping van de beroepen van M. F. en L. Grootveldt, die door het Hof te Am- weer naar Hagernbach komt, zei de gravin, terwijl zij haar gast op de beide wangen kuste en haar in den aangren- zenden salon geleidde. De meisjes zul len zich buitengewoon verheugen. Wij praten zoo dikwijls over u. Tinti dweept letterlijk met je. De prinses glimlachte. Zij had de drie kleindochters der gravin, die sedert deD dood harer ouders een stil, droevig leven bij 'haar grootmoeder op Hagernbach leidden, sinds drie jaren slechts vluchtig gezien, als zij op Nieuwjaarsdag tante Clemy ging bezoeken. Het was dus eenigszins raadselachtig, hoe Tinti, de oudste, er toe kwam, met haar te „dwepen". Maar toch zei ze vriendelijk: Dat doet me groot genoegen. Waar zitten de meisjes? Ik geloof, dat ze ergens in liet park zijn, onder geleide van haar juf frouw. Ik. heb Knauer reeds uitgezon den om haar. U hebt dus een juffrouw voor haar, tante Clemy Ja, een arm meisje van goede familie. Het kwam toevallig. Mijn zus ter Gabrielle heeft haar aanbevolen. Het meisje heeft haar ouders verloren en heeft slechts broeders, die bij de rijks- weer dienen. Zij heeft niets dan haar goeden naaam, waarop zij niet weinig trotsch is, daarom wilde zij ook beslist niet bij burgers gaan. Ik had iemand noodig bij de kinderen. De goede, oude geestelijke Matteis in het dorp heeft ze geleerd, wat hij zelf wist, en toen had den wij een gouvernante. Maar die sterdam wegens diefstal in vereeniging waren veroordeeld tot ieder 5 jaar. De Hooge Raad zal 26 Maart a.s. arrest wijzen. De moord te Houtdorp. De beide beklaagden in de moord zaak re Houtdorp A. D. en J. de G. hebben cassatie aangeteekend tegen hef vonnis van het gerechtshof te Arnhem, waarbij zij de vorige week ieder tot 15 jaar gevangenisstraf zijn veroordeeld Het tapverbod te Apeldoorn. De laatste zitting van het kanton gerecht te Apeldoorn werd in hoofdzaak ingenomen door het uitspreken der vonnissen voor overtredingen van het tapverbod. Tot dusverre werden alleen de café houders veroordeeld, terwijl de gebrui kers slechts als getuigen werden opge roepen. In de jongste zitting evenwel waren de laatsten én als getuigen én als be klaagden gedagvaard. Als getuige ont vingen sommigen hunner drie gulden als .getuigengeld, terwijl zij als be klaagden werden veroordeeld tot een geldboete loopende van 50 cent tot een gulden. VLISSINGEN, 27 FEBRUARI. Verkiezing Prov. Staten. Heden heeft de verkiezing plaats gehad van leden van de Prov. Staten, lie stemming is bepaald op Woensdag 11 April. In de verschillende kieskringen zijn de volgende lijsten ingeleverd. In alle 7 kieskringen Door de christelijk-historische partij mr. H. F. Lantsheer, F. L. Hensel, beide aftr. mr. R. M. van Dusseldorp, A. D. F. van der Wart, M. W. Koster, J. J. Wallien, G. Bolier Czn., C. J. Boogerd, C. de Jonge Czn.. W. de Ridder, W. L. Huson, P. de Koeijer, W. P. Calliber, W. J. Talsma, !z. Cappon, A. de Feijter, mr. H. van der Beke Callenfels, H. A. Enkelaar, C. B. Koolhaas en I. Wessel. Door de Geref. Staatspartij D. Jozi- asse, D. Kodde, C. Hartoog, aftr., F. Dekker, aftr., J, de Kok, P. J. Lamerè, A. Mackenzie, P. van Cadzand, A. Dek ker. J. de Visser en J. de Feijter. Door de Comm. Partij A. H. Witte en mevr. M. de NooijerMoerland Sn den kieskring Vlissingen Door de Soc. partij L. P. van Oor schot en j. Post. Door de S. D. A. P. G. F. Lindeijer, L. Onderdijk, A. M. Overhoff, A. C. de Pauw, A. C. de Baare, H. Duijm, A. König, P. A. Plempen, L. E. Sanderse, J. Sinke. Door de vrijz. dem. Jac. Welleman, J. G. van Niftrik, mr J. Adriaanse, mevr. BergsmaBergsma, D. N. van Gelderen, J. de Groote, E. L. P. Tis- meer, A. P. Smitt, W. H. Appel en dr. A. Staverman. Door den Vrijheidsbond M. Laer- noes, mevr, J. C. van Maanen—Götte, mevr. Holthuijzen-de Wolff, T. H. Sie- melink, W. B. K. Boom, J. C. Paap, S. J. Hillinga, mevr. J. J. Wagenaar Loos, H. J. L. Muskeijn, J. F. Op den Zieke. Door de roomsch-katholieken J. L. Buijsing, J. H. ldeler, L. J. Mes. Door de anti-revolutionairen G. v. de. Putte, aftr., P. Merckens, P. G. Laernoes, C. Boone, L. Simonse, D. de Buck, J. Marijs en C. Polderman. Door den Nat. Bond voor Bezuini- •gouvernantes stellen zulke eischen, weet ge. De gravin zuchtte. Ik begrijp. De meisjes zijn nu ook volwassen en gij kunt niet den heelen dag naar haar omzien. - Zoo is het. Hoewel er tot nu toe weinig gelegenheid voor haar was om ergens aan mee te doen. Feesten op Hagernbach te geven verbieden mijn financieele omstandigheden. Ge weet immers, Edeltrud, in welken toestand de geldmiddelen der Titz-Obronsky's gekomen zijn door de lichtzinnigheid en de speelwoede van mijn armen Heinz. Nu, hij is dood, ik zal hem niets kwaads nageven. Zij zuchtte opnieuw. Zijne dochters moeten zien, dat zij goede partijen doen. Nu, die zullen niet uit blijven. De naam Titz-Obronsky is ook een huwelijksgift. En nu nog een nieuw tje. De echtgenoot van mijn zuster is weer tot minister benoemd. Ja, dat vertelde papa. Dat is een groot geluk, ook voor ons. Gabrielle. die zelf geen kinderen heeft, deed altoos veel voor haar nich tjes. Zij heeft ons voor den komenden herfst uitgenoodigd naar de hoofdstad en wil de meisjes in de wereld brengen. Nog lang sprak de gravin over dit gelukkig toeval voor haar familie, maar Edeltrud luisterde slechts met een half oor. Zij was begonnen na te denken. Was het misschien deze benoeming, die den hertog van Abelsperg er toe gebracht had, weer verbinding met zijn nicht te zoeken? Hoopte hij met hulp van haar invloed zijn proces om het INGEZONDEN MEDEDF.ELINGEN. met vruchten DE FUME FAASCHPUDDSMG Foster's MaagpiWen regelen de lever en wekken de maag op. Zij genezen verstopping, slechte spijsvertering, maagpijn en galzucht. Houdt uw gestel in orde uw geest helder en uw lichaam flink door nu en dan een dosis Foster's Maagpillen 're gebruiken. Prijs per flacon van vijftig versuLkerde pillen 0.65 in apotheken en drogist zaken. 10 ging: A. Jeronimus en L.'van der Harst. Verder in den kieskring Middelburg Door de S. D. A. P. L. Onderdijk. G. F. Lindeijer, A. M. Overhofi. allen aftr. A. C. de Pauw, W. P. Cornefisse en J. P. van RieL Door de vrijz.-dem. Jac, Welleman, j. G. van Niftrik, mr. J. Adriaanse, allen aftr. mevr. E. BergsmaBergsma, D. N. van Gelderen, j. de Groote, P. de Bree, mevr. Van den Hamrne, J, C. Pee man en dr. A. Staverman. Door den Vrijheidsbond mr. F. J. Sprenger. aftr.,: K. van Schouwen A. Kloeke. J. N. Pattist. mr. J. J Heijse, J. H. Deibei, M. Q. Buijs Ballot, A. B. Kaan. L. A. Stofkoper en mevr. C. D. van der KampButeux Door den Nat. Bond voor Bezuini ging A. Jeronimus en J. L. van dei- Harst. Door de R. Kath. J. L. Buijsing j. H. ldeler en L. J. Mes. Door de Anti-Rev. mr. A A de Veer, aftr. S. Brandsma. J. H. Ge- schiere, aftr. L. j. van Voorthnijsen, W. A. den Hollander, J. A. Vertregt, R van der Welle. A. D. Littooij. J. W. van 't Hoff en P. Melis Wzn. In den kieskring Goes Door de S. D. A. P. A. M. Overhofi. G. F. Lindeijer, L. Onderdijk. A. C. de Pauw, J. Catsiioek en J. A. Hubregtse. Door de vrijz.-dem. Jac. Welleman.' J. G.van Niftrik, mr. J. Adriaanse, mevr. BergsmaBergsma, D. N. van Gelde ren, J. de Groote, M. Kole Jzn., J. j. Limenberg, W. Karelse en dr. A. Sta verman. Door den Vrijheidsbond: W. Kake- beeke, aftr., J. G. van Nieuwenhuijzen. aftr., D. D. van den Bout, A. van der ■Have, D, W. Lindenbergh Pzn., mevr A G. van der HaveLucieerj! L. Ri chel, P. Bruggeman, M. P. de Looff, j. Lindenbergh, P. A. Lindenbergh E.zn. M. Kloosterman, W. Dekker Pzn., C. 1. Snouck. Door de R. Katii. P. Boonman, J. W. Vienings (aftr.), M. P. Ooms, mr. J. H. M. Stieger (aftr.). J. B. Timmer man. Door de Anti-Rev. C. P. Vogelaar, aftr.. J. A. Dominicus, P. Oosterbaan, J- J- 3e Jager, L. W. B. B. Mulder, P. A. Schwartz, C. Haverhoek, B. C, Sliggers. F. Wabeke en P. de Putter. In den kieskring Tholen Door de S. D. A. P. G. F. Lindeijer, L. Onderdijk. A. M. Overhoff, A. C. de Pauw, A. C. de Baare, H. Duijm, A König, P. A. Plempen, L. E. Sanderse en J. Sinke. leenrecht van Otternbach eindelijk te winnen Ja, zoo was het stellig. Aan den goeden uitslag van dat proces was hem zooveel, gelegen, hij had het tot nu toe ondanks alle connecties niet kunnen doorzetten, omdat het ministerie als rijksvertegenwoordiger er tegen was. Edeltrud had zich sedert gisteren er het hoofd over gebroken, wat haar sfijf- hoofdigen schoonvader toch aanleiding had gegeven, opeens tot haar te zeg gen Je moest eens weer naar Clemy en haar kuikens omzien. Zij zijn per slot van rekening onze verwanten en naaste buren. Wij zijn wat van elkaar verwijderd, geraakt in de laatste jaren. Nu wist zij plotseling de reden. Het binnenkomen van de drie wit blonde jonge dames, wier kleurlooze gezichten alle d'e ronde oogen der grootmoeder hadden, brak EdeltrucFs gedachten af. H£ï. ™al'?n de drie JOiRë rijksgravin- nen tinti, Agnes en Amaranth van Titz- Obronsky. Verlegen en onhandig be groetten zij de prinses, die in een op welling van medelijden ze omarmde. Arme kinderen, dacht zij daarbij. Je trotsch recht zal wei eeuwig op papier blijven staan, zelfs je doorluch tige naam zal je niet veel helpen. Knauer meldde, dat de thee gereed stond. Men ging naar de eetzaal, waar op tafel tusschen zwaar oud zilver een paar dun gesmeerde boterhammen en goedkoope cakes stonden. (Wordif vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 1