tschij A. J. P.'s ROMA-PUODING DONDERDAG 22 FEBRUARI prijzen. rKMPSELS. UIS letten Heesch- eelpün. 61« Jaariantf1 n biedingen taanvragen LIST KEESJE BINNENLAND Stads= en Provincienieuws dele f 0.46 nt) pak 0.3S en) pak 0.4S biet :in) O.IO blet ot) 0.20 us 0.36 nde cadeaux. 3 of loom, pljn In erschijnselen wij- n de beroemde N AKEN, specia- ijn, rheumatische voldoende om de R H. VAN AKEN osje 60 cent. "HIEME, postbox rogisten. bij inschrijving Tuin, Paspoort- Te bezichtigen op 10 uur v.m. tot 4- Ijes in te leveren Ritth. str. a 122 bert middel tegen et leen (n blauwe 3 45 cn 80 ets. en Drogisten. Wacht aak en let op ons wettig gedeponeerd rk GABA. invert Iddelb. - Rotterdam gelegen plaatsen. an~ passagiert ren en vee. T. lidd. T. nn uari T.fl. Itl Ti. ni 8 i» 8 t> 8 n 8 eerd, biedt zich of andere werk- dres:J.W. FELIX, ingel L 72e, Mid- Ffïa¥ËR; ker-Reparateur IresSTEVENS. enigszins bekend makersvak, leeftijd bij j. E. CLOW- makerij, Badhuis- ies te bekomen .V. Transp. en 15x1- Srven Q. VOS, T«. EENHOORN, T«l. IBS X1STERKOUT, Tel. 882' I.EOIT1NHSK. TéLlOJ VLISS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTS PRIJS Voor Viissingen en gemeenten op Wat- rijeren 2-20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2S0. Wcek-abon- nemotten 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. advertentie-prijs. Van 1—4 regels: 1.10 voor iedere ,5»tl meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per i gel Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen 1—5 regels 65 centiedere regel meer 13 cent, bij contante betaling. Familieberichten van I6 regels ƒ1.70, lettere regel meer 26 cent. kameroverzicht. Tweede Kamer. Vergadering van Woensdag. Bioscoopwet. Minister Ruys heeft andermaal vast gehouden aan de grondgedachte van dit ontwerp, nl. deze dat de cinemato grafie op zich zelf geen kwaad is, maar alleen tot kwaad kan worden. Tegen die verwording wil het ontwerp waken. En dat doet het voldoende. Vandaar dat de Minister niet wil overgaan tot een absoluut verbod, dat onmiddellijk een odium zou leggen op de bioscoop als zoodanig en dat weer veel ontdoken zou worden. Of de bioscoop de crimi naliteit heeft vergroot is moeilijk uit te maken omdat alle gegevens daarom trent ontbreken. Alaar een keuring van de films zal in eik geval daartegen gemaakt worden. Voor verschillende leeftijden is een verschillende maatstaf van beoordee- Jing noodig en de Regeering wil aan den leeftijd van 18 jaar als markante grens vasthouden omdat de Kinder wetten deze zelfde grens voor het begrip „jeugd" aannemen. Het amendement van den heer Deckers om een kwart van de leden der Centrale Keuringscommissie den baas te laten spelen, werd door den Minister afgewezn. Hij zag we! in dat dit tot moeilijkheden moest leiden en de heer Deckers trok het wijselijk in. Het absolute verbod is verworpen. Het amendementVan Dorp om den 18-jarigen leeftijd te stellen kreeg slechts 33 stemmen, waarna het amen dementTilanus om 16 jaar te stellen slechts 23 stemmen kreeg. Wel werd aangenomen het amendementDeckers om geen spiltsing meer te maken bij de beoordeeling van films voor de jeugd. Voor alle kinderen beneden de 18 jaar is de keuring dus hetzelfde, hetgeen natuurlijk maakt dat die keu ring het nicest op de jongeren moet worden ingesteld. Keuring van de explicaties is verworpen maar de arti kelen die de keuring ook voor volwas senen behouden, zijn aangenomen. Rechts tegen links met slechts eenige afwijkingen. Vervolgens was aan de orde het gis teren door den heer Tilanus aangekon digde amendement tot opening der ge legenheid voor gemeentelijke na-keu ring. Gedeeltelijk was dit een terugko men op het reeds genomen besluit om de centrale keuring te houden. Dc Mi nister zag het nut ervan niet in. Hij meende dat ze niet paste in het ontwerp al was ze niet in strijd met het stelsel. Heel scherp wees de Minister dus het amendement niet af en hij liet feitelijk de beslissing aan de Kamer over. De rechterzijde is al zeer ontstemd over den gang van zaken en misschien trachtte de Minister nu weer iets te doen, dat verzoenend kon werken. Het hielp niet, want een groot deel der Ka tholieken stemde tegen met links, zoo dat met 42 tegen 27 stemmen het voor stel werd verworpen Waarschijnlijk was dit allesbehalve naar den zin van dc anti-revolutionairen en christelijk- historischen. waarvan er echter een gedeelte niet aanwezig was. In het al gemeen schijnen deze groepen zich aan het verdere verloop van dit ontwerp niets gelegen te laten liggen. De aar digheid is er voor hen af nu dé be- voegheid niet aan de plaatselijke auto riteiten is overgedragen. Het ontwerp is afgehandeld. De eind stemming heeft Donderdag 1 Maart plaats. Wijziging der Ouderdomswet 1919. Verschenen is de memorie van. ant woord op het voorloopig verslag van de afdeelingen der Tweede Kamer in zake het wetsontwerp tot wijziging der Ouderdomswet 1919, zooals die wet laatstelijk gewijzigd is bij de wet van 19 Mei 1922. Daarin wordt o.a. opge merkt dat indien de regcering meent haar voorstel te moeten handhaven, dat geschiedt op de overweging, dat de verhooging welke de premiën zuilen moeten ondergaan, wanneer daardoor ook de administratiekosten zullen wor den gedekt, naar hun gevoelen niet van dien aard zijn, dat daardoor de bevol kingsgroepen, voor wie deze verzeke ring in het bijzonder ingesteld, van het benutten van het instituut der vrij willige verzekering zullen worden af gehouden. in een Nota van Wijzigingen, die de memorie vergezelt, wordt de mogelijkheid geopend om van de weke- lijkscbe uitbetaling der renten af te wijken en langere betalingstermijnen in te stellen. Voorts wordt een bepaling ingelascht, waardoor wettelijk wordt vastgelegd de interpretatie, dat een verzekering waarvoor de aanvraag tot sluiting nog werd ingediend vóór het tijdstip, waarop eventueel de onderha vige wetswijziging in werking treedt, voor dat tijdstip gesloten is, indien ten minste gebleken is, dat de betrokkene aan de voorwaarden voor de toelating gesteld, voldoet, ook al wordt op die aanvraag eerst na het in werking treden 'der wijzigingswet beslist. Uitbetaling voorschotten woningwet De minister van arbeid heeft de vol gende circulaire aan de gemeentebestu ren gericht De behandeling van aanvragen om uitbetaling van krachtens de Woning wet verleende voorschotten ondervindt niet zelden vertraging, doordat op de ingezonden rekeningen posten worden aangetroffen, die, soms na tijdroovend onderzoek, geheel of gedeeltelijk be stemd blijken te zijn voor doeleinden waarvoor, zoo zij al met de stichting van woningen enz. verband houden, niet of, gelet op de noodzakelijkheid van strenge bezuiniging, niet uit de voorschotten mag worden geput. Zoo wordt somtijds nog geld gevraagd niaar moet de betaling worden gewei gerd voor kosten van tuinaanleg en beplanting enz. (behalve van ligus ter-hagen. die tot afscheiding dienen); winkelbetimmeringen vergaderingen en plechtigheden (eerste steenlegging, kapplaatsing e.d.) Opdat vertraging en teleurstelling zooveel mogelijk worden voorkomen, gelieve u, voor zooveel uw gemeente be treft, het vorenstaande onder de aan dacht van belanghebbenden te brengen. Nieuwe zegels voor sigaretten. Naar „de Maasbode" verneemt, wor den met ingang van 1 Maart a.s. ook zegels voor sigaretten in den kleinhan del tegen den prijs van 12.50 per 1000 stuks verkrijgbaar gesteld. Degradatie voorkomen Door Burg. en Wetli. van Zeist was bij de herziening van het salaris van den directeur van den keuringsdienst, mede voorgesteld om de beide in dienst zijnde keurmeesters te dëgtadeeren tót luilpkeurmeester,jomdat de wet spreekt van „hulpkeurmeester." De raad vond dit toch blijkbaar al te mak De direc teur kreeg de door Burg. en Weth. voorgestelde verhooging niet, en de keurmeesters blijven keurmeesters. VLiSSINGEN, 22 FEBRUARI. English Association in Holland. Flushing Branch. Mét buitengewoon veel genoegen hebben wij gisterenavond de Lecture- Recital van Mr. Steuart Wilson, lid van de Madrigal Society „The English Sin gers", in het Concertgebouw bijge woond. De heer J. G. van Niftrik, voorzitter van de afdeeling Viissingen, opende met Engelsche rede den avond. Er doen zich in ons leven dikwijls ge beurtenissen voor, aldus de heer Van Niftrik, welker overeenstemming toe vallig schijnt, doch bij nader inzien blijkt deze overeenkomst de meest na tuurlijke. Na v.cle ijverige pogingen gedurende veie jaren, slaagden wij er in de regee ring en de Provinciale Staten er van te overtuigen dat Viissingen, hetwelk zoo gunstig aan den mond van de Schelde is gelegen, een aanloophaven behoorde te hebben voor de transatlantische stoomvaartlijnen. De uitvoering van het plan was ech ter voor eenigen tijd uitgesteld tenge volge van de economische moeilijkhe den door den grooten Europeeschen oorlog. Docli thans is een begin gemaakt met dc verbetering der haven en binnen weinige jaren zullen in onze haven schepen van elke afmeting kunnen bin- ncnloopen. Evenals in vroeger dagen zullen per sonen van iedere nationaliteit naar Viis singen komen en velen van hen zullen zeer zeker gebruik maken.van dc ge legenheid om onze stad en dit belang rijke gedeelte van Zeeland te bezoeken. Hef komt mij als vanzelf sprekend voor dat in dezen tijd in Viissingen een afdeeling is opgericht van den „English Association" cn liet groot aantal leden dat deze nieuwe vereenigng telt, is een bewijs dat vele van mijne mede-stadge- nooten mijn zienswijze deelen. De „English Association" stelt zicli ten doel de studie der Engelsche taal aan te moedigen, de liefde voor Engel sche literatuur en poezlc te bevorderen en de vriendschappelijke verhoudingen, welke, gedurende eeuwen hebben be staan tusschen Viissingen cn vele plaatsen aan de andere zijde der Noord zee, nog hechter te maken. Ik ben er zeker van, dat de English Association zal blijken een zeer nuttig instituut, te zijn voor Viissingen en ik doe een ernstig beroep op de medewer king van'al bare leden in onze pogin gen om haar tot groote ontwikkeling te bréngen. Thans geef ik het woord aan den heer Steuart Wilson, de spreker van dezen avond, die ons iets zal mededeelen over „Folks songs", een izeer belangrijk on derwerp, hetwelk ons voeren zal in het hart van het Engelsche land en de En gelsche cultuur. Het zal overbodig zijn den lieer jan Kuiler aan u voor je Stellen, daar gij hem alien kent ais een .uitstekend mu sicus, zijn begeleiding zal zeer zeker in niet geringe mate bijdragen tot het sla gen van dezen avond. Na een hartelijk applaus, niet het minst om de passage «ver dc haven stad Viissingen, kwam de heer Wilson aan het woord en aan den zang. Wij zeiden, dat de avond ons buiten gewoon bekoorde, niet alleen om het talent en het gevoel van den spreker en den zanger, waarin we den meester er kenden, noch om de stof „English Folksongs", die zoo interessant is en tot ieders hart spreekt, maar bovenal om de spranken van vernuft, de von ken van kostelijke humor, die de ge heele voordracht doorflitste en het ge heel zoo belichtte, dat men niet moede wordt te luisteren. Hoevele docenten, hoe geleerd ook, missen de gave onge kunsteld een band te vormen tusschen spreker en auditorium, zooals hier da delijk het geval was. Spreker begon met een korte inleiding, wat of „Folksongs" zijn. Ze te definieeren, is onmogelijk. Naderhand vergeleek hij dit leuk met de volgende anecdote Men vroeg aan een geleerde precies te willen zeggen, te definieeren, wat een olifant was. Het antwoord luidde „Dat kan ik niet goed, maar als ik er een zie, dan ken ik hem wel". Zoo is het met de „Folk songs". Wat ze zijn, wanneer ze ont stonden, dat is niet juist aan te geven, maar men voelt, als men ze hoort, dat ze het zijn. Dat is hun kracht, hun schoonheid, hun leven, want als leven de schoonheid zijn ze tot ons, het nieu we geslacht gekomen, door traditie van vader op zoon. Daarom ook stierven ze in fabriekscentra, in iet moderne, ge haaste-, mechanische téven, maat wér den verder gedragen in de landbouw streken, als bloemen, die licht, lucht en vooral liefde noodig hebben. Daarom ook ontroeren ze cn hebben ze leven, omdat ze stammen uit „the very heart of the nation". Spreker behandelde in enkele trekken de geschiedenis. iTot voor 20 jaar meende het Engelsche volk geen muzikale natie te zij-i en il lustreerde dit met een voorbeeld, dat boeren hun „songs", die al eeuwen ge leefd hadden, te leelijk vonden om voor de dorpsgeestelijke, o landelijke een voud, te zingen. Tot voor 240 jaar deugde alleen vreemde muziek, eerst Italiaansehe, later Duitsche, zoodat zelfs namen daarvoor veranderd wer- den-. Toch heeft ieder volk zijn eigen nationale gedachten, toch heeft de diepste diepte van de ziel bij eik volk zijn eigen klank en misschien beter dan in de taal beluistert men die in de mu ziek, die nog iets zeg f, wanneer woor den zwijgen. Daarom voelt men den hartslag van real English life het best in deze ongedrukte „Folksongs". Een sprekend beeld hiervan gaf Mr. Wilson nog door „songs Ballads" uit Appa- lachia, een geïsoleerde landstreek in de Vereenigde Staten, waar de emigranten uit den tijd van de „Mayflower" hun echt Engelsche tradities en dus ook hun liederen bewaarden. Van de vele liederen, die de heer Wilson zong, noemen we in liet bijzon der het lieve „The Sweet Primroses", het bekoorlijke „The Lover's Tasks" met al de „Love's nonsens", die we toch niet graag missen, de mooie melodie van „The Cuckov", de schitterende voordracht van „Lord Rendal", maar lalen we ophouden en eindigen met een woord van lof voor de begeleiding, door een ongelukkig toeval te weinig, van den lieer Jan Kuiler uit Middelburg, die we vooral bij „A-Boving" om tech niek en gevoel bewonderden. Na dank van voorzitter en leden, waarna de heer Wilson liet jonge kind „de afdeeling Viissingen" een lang le ven en hoogen ouderdom toewenschte en zijn genoegen dezen doop te hebben bijgewoond, uitsprak, werd de bijeen komst gesloten. Openstelling wachtkamers station. Volgens de wettelijke bepalingen behoeven de wachtkamers der Neder- landsche Spoorwegen alhier slechts ge opend te blijven tot na het vertrek van den trein 7 uur 10 min. n.m. Door bemiddeling van Burg. en Weth. dezer gemeente wordt thans de gelegenheid gegeven, dat de komst van de later (dus na 7 uur 10 minuten) aan komende treinen in de wachtkamer ie en 2e klasse (zonder restaurant) en in de wachtkamer 3e klasse kan worden afgewacht. Een instrumentendag voor slecht- boorenden. Vrijdag 2 Maart a.s. zal alhier van wege de afdeeling Middelburg van de Vereeniging tot bevordering van de belangen van slechthoorenden een zoo genaamde „instrumentendag" wor den gehouden in het voormalige Bur gerweeshuis aan de Badhuisstraat, van 1012, 15 en 79 uur. Mejuffrouw Tine Marcus, de bekende propagandiste van die vereeniging, zal dan 'lier komen om nog eens weer slechthoorenden in dc gelegenheid te stellen allerlei gehoorapparaten te loe ren kennen, te beproeven en desge- wenseht aan te schaffen. Een groote collectie van hoorns in allerlei soorten, elcctrische apparaten, doovenbellen enz. zal aanwezig zijn. Op een druk bezoek van slechthoo renden wordt gerekend, waar al zoo velen langs dezen weg zich met de ervaren voorlichting van Tine Marcus, een passend gehoorinstrument hebben kunnen verschaffen. Ook aan on- en minvermogenden zal het mogelijk worden gemaakt zich een instrument aan te schaffen. Voor goedhoorenden zal deze de monstratie evenzeer belangwekkend zijn ook zij zullen wetkom wezen. Er is vrije toegang voor alle belang hebbenden en belangstellenden. Uitbetaling oude bankbiljetten. Wij vestigen er de aandacht op, dat na 6 Maart a.s. door het agentschap Middelburg van de Nederlandsche Bank geen bankbiljetten meer wprden aangenomen, welke zijn uitgegeven vóór 1 Januari 1890 en ook niet meer de oud-model bankbiljetten van 1000, onverschillig wanneer ze zijn uitgege ven. Deze bankbiljetten worden na dien datum alleen nog maar uitbetaald aan het hoofdkantoor van de Nederlandsche Bank te Amsterdam. Door notaris J. L. van der Harst werd gisterenavond in „de Oude Vriend schap" publiek verkocht de garage, staande en liggende aan het eind va.i de Badhuisstraat, bij de trap naar den Boulevard Evertsen. Kooper was de heer W. L. Huson qq. voor 3925. Voor het examen van machinist di ploma B is geslaagd de heer J. Kersten alhier. Een nieuw stoomloodsvaartuig. Het te Bolnes gebouwde stoom loodsvaartuig no. 18 is te Heilevpet- sluis aangekomen om langs de gemeten mijl te proefstoomen het is van een ander type dan de in dienst zijnde vaartuigen. Het is bestemd voor Maas sluis. Verkiezing Provinciale Staten. In een te Middelburg gehouden ver gadering van den Nat. Bond voor Be zuiniging, deelde de voorzitter, dr. A. van der Mijie, mede, dat die Bond bij de a.s. verkiezing in nnze provincie met eigen candidaten zal uitkomen. Gemeenteraad van Middelburg. in de gisteren gehouden zitting van den gemeenteraad werd het adres van de Kamer van Koophandel inzake de 48-urige arbeidsweek op voorstel van den voorzitter voor kennisgeving aan genomen. Goedgevonden, werd een som van 1483.98, die in 1922 niet meer voor werkloozensteun was uitgegeven, nu te brengen op 1923, waardoor dc totaal som van het >n December toegestane crediet toch 7000 blijft. De voorzitter deelde mede, dat de heer Voorvelt, no. 1 der aanbeveling voor directeur dCr gemeentewerken, be richt heeft gezonden, dat hij meende direct het maximum-salaris te zullen krijgen. Hierop antwoordden Burg. en Weth. dat zij het minimum bedoelen, waarop de betrokkene weer antwoord de dan toch zijn sollicitatie te handha ven, doch juist voor de vergadering seinde hij alteen hij hei maximum-sala ris de betrekking te kunnen aanvaar den. Na een op verzoek van den heer Streefkerk gehouden vergadering met gesloten deuren van ongeveer een half uur, werd tot benoeming van een di recteur tevens havenmeester overge gaan en werd benoemd niet 10 stemmen de heer P. J Jansen te Eindhoven, no, 2 der aanbeveling, tegen 5 op den heer G. J. Geijtenbeek te Gorichem, no, 3 en 1 op den heer Voorvelt te Schoten, no. 1 der aanbeveling. Aan den heer H. P, Staal werd eervol ontslag verleend ais marktmeester en tijdelijk als zoodanig benoemd de heer C. C. Tellier. De heeren J. Baljeu, W. R. J. Ceulen, A. Loois en J. A. Vertregt werden her benoemd als leden der schat'tingscom- missie voor de inkomstenbelasting. Zonder hoofdelijke stemming werden aangenomen de voorstellen tot 'het ge heel verhuren van de Vleeschhal aan de ingezonden mededeelingen. smaakt als room. De jeuk en pijn van aambeien wordt spoedig verdreven door aanwending van Foster's Zalf. Deze gaat de ontste king tegen, .{loet de jeuking bedaren, en heeft uitstekende heelende eigenschap pen. Voor lijders aan aambeien bestaat geen beter geneesmiddel. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken a 1.75 per doos. 9 veilingsverecniging Walcheren cn het bouwen van een nieuwe bergplaats voor spuit E en dat tot vaststelling van de bedrijfsverordening voor den vee- en vleesehkeuringsdienst Middelburg. Bij liet voorstel voor verleening van 35Ö subsidie over 1923 aan de veree niging voor zuigelingbescherming kwam nog een schrijven ter tafel van het bestuur waaruit blijkt, dat niet be doeld is een subsidie voor 1923 doch voor 1922, Door den voorzitter en andere hee ren werd er op gewezen, dat dit niet meer gaat en men dan liever onder overlegging van de rekening een bij drage in het tekort over dat jaar moet aanvragen cn handhaafden Burg. en Weth. hun voorstel- over 1923 f 350 te geven. De lieer Ton, gesteund door andere o.a. door wethouder De Veer, wil niet meer geven dan een bedrag gelijk aan dat wat particulieren bijdra gen. Een discussie ontspon zich over dc vraag welk voorstel eerst in stemming moet worden gebracht. Een voorstel van den voorzitter%u aan dat van den heer Ton den voorrang te geven, werd in stemming gebracht. De stemmen staakten 8 tegen 8 en zal hierover dus in de volgende vergadering weer moe ten worden gestemd. Het voorstel van Burg. en Weth. om over te gaan tot den bouw van een in stallatie van een inrichting op het ter rein van de gasfabriek voor liet ver werken van het ammoniakwater, gaf aanleiding tot. een uitvoerige discussie. De heer Boudewijnse wees er met klem op, dat het gasbedrijf geen verlies <>D dit onderdeel kan lijden cn wil het. voorstel voor nader onderzoek nïwach- téïi en het water voorloopig maar in de riolen laten weglooipen. De heer Streefkerk vreest bij het laten loopen in de riolen, die vooral op den bodem niet overal meer solicde zijn. schadelijken invloed op de kabels der elect riciteit. De heer Boasson vreest ook bij nader inzien, dat herbouwen van een eigen inrichting op verlies aansturen zal en gaat met den heer Boudewijnse mede. De heer Vertregt vreest ook een schadepost en zegt dat er nu toch ook geen klachten worden gehoord over het laten loopen in de riolen. De heer Van Schouwen wees er op, dat wat de heer Streefkerk zegt, iets nieuws in deze zaak is. Als de riolen slecht zijn moet er iets nieuws voor komen. De heer Onderdijk was te Tilburg in de fabriek en daar toonden de cijfers aan, dat een eigen verwerking beter was dan het leveren aan de centrale fabriek. Dat de riolen slecht zijn op enkele plaatsen geeft hij toe, men is dan ook bezig ze na te kijken. De heer Boudewijnse wil het zekere voor het onzekere nemen. De heer De Veer is zelf niet deskun dig en kan dus .geen cijfers noemen, maar bij het weg laten loopen heeft men zeker geen winst of verlies en bij het zelf verwerken is er kans op winst. Het weg laten loopen kan op den duur schade te weeg brengen en een proef is ook gevaarlijk. Spr. voelt er wet voor nog eens een deskundig advies in te winnen at kost dit ook f 1000 of het schade zou kunnen met zicii brengen. Besloten werd dat Burg. en Weth. een advies zullen inwinnen. Gisteren geraakte bij de garage aan den Seissingel te Middelburg dc 16- jarige J. B. tusschen twee automobielen bekneld, waardoor hij ernstige inwen dige kneuzingen bekwam. Nadat de jongen eerst naar zijn woning was ge bracht, werd hij later op medisch ad vies naar het gasthuis vervoerd en daar ter verpleging opgenomen. rechtszaken. Een duur ritje. De kantonrechter te Middelburg heeft den 20-jarigen H. C. W. aldaar, die de brutaliteit iiad met een auto te rijden, terwijl hem zijn rijbewijs voor een jaar ontnomen was, overeenkomstig d'an eisch van het O. M. tot ƒ150 boete subs. 30 dagen hechtenis veroordeeld. Gerechtshof te 's-Gravenhage. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft uitspraak gedaan in de volgende zaken C. M-, landbouwer te Gapinge, door de rechtbank te Middelburg veroordeeld

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 1