Boy Stom INK en LEN riissingen. van een ngshuis DINSDAG 30 JANUARI 'DRAGON gemeentebestuur sslngen idea Kalf' FEUILLETON De Braziliaansche GEMARTELD as*? Hesse» Broekhuizen Concertgebouw, Lezing over het Wereldeinde", ïchap", 8 uur. ;nbond. Vergadering uur. - Cabaret-avond, U. Vriendschap", 8 uur. ri. Volksconcert :estvereeniging, ,,de 8 uur. RICHT. rstand 772.9 te St. tand 737.7 te Hapa- -n avond van 30 Ja- jk welilcht krachtige id-Westelijke vrind trokken. WaarschJj*- temperatuur. |E VLISSINGEN. v.m. 11.51 12.13 eetie HESSE >ELMONTE j*. '■sering uan: Ven door PAOLI T. ihn Jesse Hesse-Sl*ader«{ odeitainj», Anxa muite Jr., Adaif rans Corel enz. avond voor uit- raa« f 3e recht. 122 uur. jSf iekf wenseht SR van Dekt plaatsing als lishouding. 59 Bureau „Vüs. ant". net 1 Februari een igm©Ss|e 18 jaar. melden tusschen Mevr. VAN DER )ul. de Ruyter 46. Mastscbsppij m wwrt ddelb.- Rotterdam ;elegen plaatsen. APT PASSAGIERS tEN EN VEE. nart T. 3SS8. t.a. ra r. ?>n Tl. TIT ts bet.mö* ■V. T»nsp. ta Ex». tr«a 8. VOS, Tb. EBNHOOR®, Tri. 163 OSTBRHODT, T«L 183 .raTEHHEK.T41.I01. •Theater. -o voor het laatst fl jen tot Donder dag acten. o is geen histo-1 ir een moderne. E gmiddag in del VAL VAN EEN UIS. VUSS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTS-PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cherenƒ2.20 per drie maanden. Franco door het geheeie rijk f 2.50. Vveek-aboii- «ementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. .AfMvideriijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS. Van 14 regels f 1.10 voor iedere regel meer 26 cent; bij abonnement spe- -siaie prijzen. Reclames 52 cent per i gel Dienstaanbiedingen en ciienstaanvragen van 1—5 regels 65 centiedere regel meer 13 cent, bij contante betaling. Familieberichten van 1—0 regels: J 1.7U, iedere regel meer 26 cent. VOORTGEZETTE VERGADERING van den Raad der gemeente Vlissingen van 26 Januari jl. op Vrijdag 2 Februari 1923, des namiddags 2 uur. K Mededeelingen. II. Te behandelen punten I. Schrijven van Burg. en Weth. naar aanleiding van het voorstel van regen ten van het gasthuis betreffende rege ling der bezoldiging van de te benoe men vader en moeder in het gasthuis. 2 Voorstel van Burg. en Weth. naar aanleiding van het verzoek van regen ten van het gasthuis om machtiging tot Sief aanschaffen van een R5ntgen-ap- paraat met ioebehooren. 3. Idem naar aanleiding van het adres der voetbalvereeriigng „Zeeland" '(ivoorheen D. O. S.) om haar een voet- balterrein in huur af te staan, dan wel terug te komen op het verbod tot het uitoefenen van het voetbalspel des Zon dags vóór 12 uur. 4. Idem bereffende de gunning van de uitvoering der onderhoudswerken volgens het tarief der Landelijke Ar beidsovereenkomst voor de bouwbedrij ven. 5. Jdetn tot het geven van de namen Van der Manderenstraat en De Lannoy- sfraat aan de geprojecteerde straten tusschen de Scheldestraat en Van Dis- hoeclcstraat, ten Noorden van de Ver- kuyl Quakkelaarstraaf. 6. Idem betreffende bestrating van een gedeelte der Paul Krugerstraat. ge legen tusschen Scheldestraat en Sln- getweg. 7. Idem tot aanvulling der verorde ning op de Avondschool voor Nijver- Seidsonderwijs. 8. Idem betreffende de werkverschaf fing en aanschaffing van materialen ad ■f 10.850 met wijziging der gemeentebe- grooting 1922. 9. Idem tot vaststelling van kohieren voor schoblgeldheffing voor Hoogere Handelsschool, Avondschool voor Nij verheidsonderwijs en der Handelsherha- fingsschooi. 10. Idem tot gedeeltelijke intrekking van het raadsbesluit van 25 Februari KJ2ï, no. 14 (toekenning bouw- en grondvoorschotten voor 122 woningen aan de Woningbouwvereeniging „Goed Wonen") en tot toekenning aan ge noemde vereeniging van een bouw- voorschot van ten hoogste 143621 ten behoeve van den bouw van 48 arbei derswoningen, benevens een bijdrage in het tekort op de exploitatierekening '(geschat op ƒ343.13). II. Idem tot verkoop aan de Ameri can Petroleum Company te Rotterdam van 785 M\ grond a 5, voor fabrieks terrein, gelegen aan den Slngelweg, lioek Lampsensstraat. naar irtf Franseli van A. AIATTHEIJ. 00) Ik zou op 't pistool moeten duel- leeren, hernam De Maugiron. ja, natuurlijk ik zou ou 't pistool moeten duel- leeren, herhaalde De Maugiron en ieder ander 'in uw plaats zou binnen vier en twintig uur een lijk zijn leder ander sprak Lucien hem na. En ik dan? Gij, mijnheer, zult mij uw veront schuldiging aanbieden. Ik betwijfel het zeer En ik ben er zeker van Met uw welmeenen, ik ben zeker, dat ik het niet zal doen En niettemin, mijnheer De Sergy, staat in dat opzicht mijn overtuiging zpo vast, ging De Maugiron, wiens stem langzamerhand weer wat kalmer was geworden, met nadruk voort, dat cien heeren, die hier tegenwoordig z|jn, moet verzoeken, om alles wat hier 'S ïït>rSe.va"en, te verzwijgen. Misschien zouden de vier heeren, van wien ik er slechts één van meer nabij ken, wel zoo vriendelijk willen zijn, om ate secondanten op te treden, dan kan hei geheeie gevai onder ons blijven. Als twee der heeren, die allen mijn vrienden zijn, mijn getuigen, zouden wmen zijn, zeide Lucien, zal ik dat zeer op prijs stellen. DIENSTPLICHT. Vrijstelling wegens kostwinnerschap. De Burgemeester van Vlissingen brengt ingevolge art. 44, tweede lid, derden volzin van het Dienstplichtbesluit ter openbare kennis, dat door den Minister van Oorlog bij beschikking van 26 Januari jl. van den dienstplicht met ingang van 16 Maart 1923 voor één jaar zijn vrijgesteld wegens kost winnerschap. de ingeschrevenen voor den dienstplicht dezer gemeente, lichting 1923 Leendert Janis Hendrik Willemsen en Pieter Matinus van Recms. Tegen deze uitspraak kunnen vanaf he den binnen tien dagen bij de Kroon in be roep komen, de ingeschrevene wien de uitspraak geldt, elk der overige voor de ge meente ingeschreven personen of de wet tige vertegenwoordiger. Het verzoekschrift, dat met redenen om kleed moet zijn, moet worden ingediend bij den Burgemeester ter Secretarie dezer ge meente. De Burgemeester zorgt voor de door zending van bet verzoekschrift. Ylissingen, 29 Januari 1923. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDERER BINNENLAND Tweede Kamer. De Tweede Kamer is bijeengeroepen tot een vergadering op Dinsdag 6 Fe bruari a.s. te één uur. In deze vergade ring is aan de orde Trekking der af- deeiingen, en regeling van werkzaam heden. De voorzitter zal voorstellen in deze vergadering een aanvang te maken met de behandeling o.m. van de volgende wetsontwerpen Vaststelling van de begrooting van het bouwfonds voor de departementen van binnenfandsche zaken en van on derwijs, kunsten en wetenschappen voor 1923 Regeling van liet middelbaar en lager landbouwonderwijs en van den voor lichtingsdienst voor den Landbouw Wijziging der Ongevallenwet 1921 Voorziening tegen waterverontreini ging door gemeentelijken afvoer van vuil Bestrijding van de zedelijke en maatschappelijke gevaren van de bios coop Bepalingen betreffende de jacht Middelbaar Onderwijswet. De gewijzigde Ouderdomswet Zooals gemeld is, zal de gewijzigde Ouderdomswet op 1 Februari a.s. in werking treden. Dit beteekent, dat van dien datum af de gelegenheid zal zijn opengesteld voor een ieder onafhanke lijk van zijn inkomen om zich bij den Staat vrijwillig te verzekeren voor «eb ouderdomsrente tot een maxixmum var. 20 per week. De algemeene maatregel van bestuur tot uitvoering van de wet, zal over eenigc weken verschijnen. In- tusschen zullen reeds binnen enkele da gen de tarieven voor deze nieuwe ver zekering bij de Raden van Arbeid ver krijgbaar zijn. Wijziging Rijksinkomstenbelasting. De Haagsche redacteur van „de Maasbode" meldt Minister De Geer heeft, zooais men weet, bij de begrootings-debatten een technische herziening van de wet op de Rijksinkomstenbelasting aangekondigd. Het desbetreffende wetsontwerp is reeds in vergevorderden staat van voorbereiding. Ben ik wel ingelicht, dan zou de voorgenomen wijziging hierin bestaan, dat de rijksinkomstenbelasting niet Altijd nog onder iets te zeggen, doch alleen met een kleine buiging gaf het viertal zoowel aan Lucien als aan De Maugiron een toestemmend antwoord. Laat ihet u niet verwonderen, 'hee ren, meende De Maugiron nog in het midden te moeten brengen, dat ik niet op staanden voet het kasteel verlaat, want dat zou allicht tot minder ge- wenscht gefluister aanleiding kunnen geven. Ik zal van nacht, dat beloof ik u, niet onder dit dak slapen, maar, om de daar even genoemde redenen, is het, dunkt me, noodig, dat ik mij wel op het feest van heden avond vertoon. Ge kunt mijnentwege doen en laten wat ge wilt, mijnheer zeide Lu cien onder het opstaan met een onver anderlijke minachting in zijn stem. Ik verlang slechts een ding en dat is morgenochtend met u te dueileeren. We zullen zien, of het zoover komt Het komt zoo ver, mijnheer De Maugiron HOOFDSTUK XLV. De markies De Maugiron herkent zijn trouwe bondgenoote niet meer. Maxime d'Angenne, de eenige van het viertal spelers, dien De Maugiron van meer nabij kende, sprak op gedempten toon een paar woorden tot den nevens hem staanden heer, die er in toestemde om met d'Angenne De Maugirons ge tuige fe zijn. De beide andere heeren zouden nu, 't sprak van zelf. als Lu- ciens secondanten optreden. Toen De Maugiron met voorgewende meer wordt geheven óver liet vermoe delijke inkomen van het belastingjaar, waarin de belasting wordt geïnd, rnaar over het werkelijke inkomen, dat het vorige belastingjaar is genoten. Men gaat dus feitelijk met de heffing der belasting een jaar terug. Hierdoor hoopt men bij de tegen woordig snel wisselende conjunctuur tot een billijker belastingheffing te ko men en voorts verschillende ontduikin gen der inkomstenbelasting, o.a. door omzetting van een onderneming na een gunstig jaar in een Naamlooze Ven nootschap, tegen te gaan. Wijziging forensen-belasting. Aan een interdepartementale commis sie is opgedragen een wijziging van de gemeentewet voor te bereiden op het stuk der forensenbelasting. Naar de Haagsche redacteur van „de Maasbode" verneemt, is het resultaat van oen arbeid dezer commissie spoe dig tegemoet te zien. Wijziging van de wet op den zont- acdjns. Naar de Haagsche redacteur van „de Maasbode" verneemt, is een wetsont werp in bewerking tot wijziging van de -wet op den zoutaccijns. De strekking van deze wijziging is, ora de onbillijk heid te verzachten, welke in de huidige wet op den zoutaccijns gelegen is, door dat -thans ook accijns moet worden be taald voor het gevocht aan vuil, dat in het ruwe zout voorkomt. De Lantlboawoagevallenwet. Naar „de Tel." verneemt, is binnen kort het Kon. besluit te verwachten, waarbij bepaald wordt, dat met ingang van 1 April a.s. de Landbouwongevaf- ienwet in werking treedt. Bezuiniging. Toen de regeling betreffende de mini mum bezoldiging (garantieloon) van het mannelijk gehuwd personeel in 's rijks dienst was ingetrokken voor zoo veel het tijdelijk personeel betrof, werd daarbij bepaald, dat de op dat oogen- blik in dienst zijnde personen in het genot van het hun toegekende loon konden blijven. De regeering heeft, naar het „Hbld." meldt, thans besloten, deze overgangs bepaling niet langer te handhaven. Met ingang van 1 April moeten de wedden van die op dien datum in dienst zijnde gehuwde tijdelijke ambtenaren worden teruggebracht tot de bedragen, welke iiun zouden zijn toegekend, indien zij niet gehuwd waren. Deze maatregel geldt ook voor het tijdelijk werkliedenpersonee.1. De R. Katfa. Volkspartij. De „Tijd" noemt de oprichting van de R. Kath. volkspartij te Amsterdam, voor zoover het biad de zaken thans lean overzien, nog niet veel meer dan een ambtenaren-relletje. Thans zijn het meestal slechts onte vreden leden van ibet overheidsperso neel, die in de loonsverlaging bij hei spoor en de pensioenkorting voor het rijkspersoneel een aanslag op „de de mocratie" zien. Deze storm zal wel luwen, als de werknemers tot de overtuiging komen, dat aan loonsverlaging niet is te ont snappen en zelfs de openbare lichamen, waarin ook de sociaal-democraten een woordje mede spreken, denzeifden weg op moeten als een Christelijke regee ring. onbezorgdheid het kleine salon wilde verlaten, vroeg hem zijn vriend, of hij zijn getuigen niet eenige instructie's te géven had. Ik vecht op 't pistool, zeide hij, zich even omkeerend, de rest kunnen de heeren naar eigen goedvinden be palen. Hij ging de deur uit. doch niet zon der met de hand een zwaaiende bewe ging te hebben gemaakt, die blijkbaar moest beduiden Stel de voorwaarden van het duel, dat toch niet zal plaats hebben, precies zooals u goeddunkt mij interesseert het niets De Maugiron had iets anders in het hoofd, nl. om zoo spoedig mogelijk Balda op te zoeken. Maar Lucien bleef achter en zeide, zich tot de vier getuigen richtend Ik, mijne heeren, neem de zaak heel wat ernstiger op dan mijnheer De Maugiron het schijnt te doen. Mijn tegenpartij, heeft, het kwam hem toe, de keus der wapens gehad en laat het andere aan u over. Ik geloof dus wel eenigszins gerechtigd te zijn u mijn voorwaarden te zeggen. Ik vraag, dat de partijen op vijf-en-twintig pas af- stands van elkander zullen staan, dat ieder, zoodra het sein gegeven zal zijn, het recht heeft te vuren, zoodat er niet uitdrukkelijk wordt bepaald wie het eerste schot heeft. Beide partijen heb ben, na geplaatst te zijn, nog de keus, of zij al niet vijf pas willen avanceeren, zelfs als 't eerste schot gevallen is. Het bal duurt misschien tot een uur of vier, want de speciale trein, door ■Maar liet blijft intusschen- een feit, dat velen over den gang van zaken Lu de kiesvereenigingen ontevreden zijn. En het gevaar is dus niet denkbeeldig dat het door enkele ambtenaren opge zette relletje voor anderen de aanlei ding wordt om het vooralsnog met een nieuwe politieke organisatie te pro- beeren. De eenheid in de R. Kath. Staatspartij is, volgens „de Tijd", slechts te hand haven. wanneer aan iedere strooming en aan iedere gedachtengroep het blad zegt uitdrukkelijk „gedachten-" en niet standengroep binnen de Katho lieke partij gelijke rechten <-n gelijke kansen worden toegekend. INGEZONDEN MEDEDEELÏNGEN. Let op uw trein Er is bij de spoorwegen een nieuwig heid ingevoerd of liever een goed en oud gebruik afgeschaft. Voortaan wordt bet vertrek der trei nen op de voornaamste stations voor de belangrijkste aansluitingen niet meer door het luiden van een bei en afroepen in de wachtkamers, aan cfe zeizigerg bekend gemaakt. De vrijwillige iand9torro. De „Avondpost" wijdt steeds haar bijzondere aandacht aan militaire za ken en hef blad heeft dan ook in mili taire kringen veel gezag. Thans bevat het blad weer een arti kel over de gefdwegsmijterij bij het in stituut van den vrijwilligen landstorm. Daaromtrent wordt het volgende ge schreven .Bij den vrijwilligen landstorm wordt het begrip bezuiniging feitelijk tot een bespotting gemaakt. Men oordeele Waar in het leger voor wat het be roepskader betreft, het bezuinigings- proces tot belachelijk wordens toe doorwerkt, v/ordt voor de z.g.n. or ganisatie en propaganda van den land storm als 't ware met geld gesmeten. Duizenden guldens worden uitgegeven voor autohuur en exploitatie van een den propagandist in eigendom toebe- hoorend filmtoestel. Reis- en verblijfkosten worden geno ten alsóf men met het rijksgeld geen weg weet. Door deze kosten te doen drukken op de begrooting van binnen- tandsche zaken en niet meer op oor log worden deze uitgaven handig onttrokken aan de argusoogen van de critici op hoofdstuk oorlog. De bezui- nigings-comedie demonstreert zich wel eigenaardig in het volgende feit. Als bezuinigingsmaatregel is het de- ciareeren door verlofspersonee! inge trokken op 1 September jl. Echter, geen nood Want thans zijn de instruc- tieloonen voor veriofsofficieren en on derofficieren, welke voorheen per dag niet meer mochten bedragen dan resp. 6 en ƒ4 (met terugwerkende kracht tot 1 September 1922) verhoogd tot 9 en 6 gulden, terwijl de minimum-ver goeding als uurloon voor instructie is gebracht van 1.50 en 0.90 (voor of ficieren en onderofficieren) op 2.25 en 1.50 met een maximum van ƒ3 en ƒ2 per uur. Het beroepskader geniet noch ver blijfkosten noch instructie-loon. Nog een staaltje Met ingang van 1 Januari jl. is de Vrijw. Kaderlandstorm als zelfstandig lichaam opgeheven en kunnen de daarbij geplaatste reserve officieren geen emplooi .meer vinden mitsdien zijn deze verlofsofficieren eindelijk met onbepaald gezonden. Bij het Landstormverband Apeldoorn is den minister besteld, vertrekt wel om drie uur, maar de gewone sneltrein eerst om half vijf. Tegen zes uur denk ik, is ieder in rust. heer en knecht. Er ligt daarginds, dicht bij 't kasteel, ach ter die boomen, een oude gemeente- weide, die, naar 't mij voorkomt, zeer geschikt zou zijn voor ons. Ik geloof niet, dat ik u iéts meer heb te zeggen, en Iaat dus verder alles aan het goed beleid der heeren over t Ook Lucien wilde nu de secondanten verlaten, maar een hunner hield hem terug. Welke pistolen worden er ge bruikt vroeg hij. Ik heb op mijn kamer een koppel Engelsche pistolen, zeide Lucien, die ik verleden jaar in Amerika heb gekocht, en ik geef er u mijn woord op, heeren, dat ik die nog nooit heb gebruikt. Maar ik denk wel dat mijnheer De Maugiron aan zijn pistolen de voorkeur zal geven. Alsof hij die hier zou hebben riep Maxime d'Angenne. Natuurlijk heeft hij die hier glim lachte Lucien. Ik verbeeld mij, dat hij even onafscheidelijk is van zijn pistolen als mijn vriend dokter Robert van zijn trousséau. Maar dat is iets wat hem aangaat. Ik zal, noodig of niet noodig, mijn pistoolkistje meebrengen. Tot weerziens, heeren Lucien verliet het speelkamertje en begaf zich naar een grooter salon. Al les was zoo stil en zoo snel in zijn werk gegaan, de stemmen waren zoo weinig luidruchtig geweest De Maugiron had zelfs zachter gesproken dan ge- DOOR UEUK. Gij kunt niet ophouden met krabben en wrijven gij wordt door jeuk zoo geplaagd, dat gij lust zoudt gevoelen de bran dende huid van Uw vleesch te «clieuren. Tenslotte kunt ge het niet meer volhoudenhet gaat boven Uw kracht nogmaals die ontzettende uren vol kwelling, die verschrikkelijke nachten zonder slaap door te maken. Maar luistert: uitkomst is daar 1 Enkele droppels slechts vart het nieuwe vloeibare middel regen huidziekte genaamd D.D.D. hebben een verrassende uitwerking. Van geluk weet ge niet in welke wereld gij zijt, jeuk en prikkeling zijn als door tooversfag verdwenen, en ein delijk krijgt gij weer eens rush Een flacon reeds is voldoende om dit aan te toonen. Het D.D.D.-iniddel brengt ge nezing doordat het in de poriiin derhuid doordringt,cn de ziekte veroorzakende kiemen vernie tigt. E.vzeem. schuift, zweren, etterbuilen, kotsten, en alle andere ziekten der huid moeten bet spoedig tegen dit kalmee- rende, zuiverende tukldel af- leggen.. Koopt upg heden een flescb d 2.50 (proefflcsch f 0.75) ver krijgbaar bij alle apothekers en drogisten. Vraagt ook de ge neeskrachtige DDD.-zeep wooieHuiSeaesaneSoenlngeire. ZWARE-SHAÖ) Een flacon Foster's Maagpiilen bevat een maand gezondheid voor een familie. Zij zijn een uitstekend laxeermiddel, en beteren maagpijn, galzucht, liet zuur. slechte spijsvertering, een beslagen tong, schele hoofdpjjn, en verstopping. Foster's MaagpiHen dienen in eik huis aanwezig te zijn. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen 0.65 in apotheken en drogistzaken. 10 nochtans een reserve-officieren, die vanai 1 Augustus 1914 onder de -wape nen is, gehandhaafd onder het genot van een toelage van ten hoogste 900 's jaars. Men vraagt zich af, hoe 't mo gelijk is, terwijl de beroeps-luitenant wegens overcompleet het leger moet verlaten Het weer in 1922. Aan het overzicht van het Kon. Ned. Aieteorologisch Instituut ontleenen wij hef onderstaande overliet weer in 1922: Gemiddeld over het geheeie land be droeg in 1922 de hoeveelheid neerslag 653 mM. tegen 6991 isM. normaal. In Zuid- en Noord-Holland tot aan West- Friesland, Utrecht en Gelderland was er een te kort van 70 a 80 mM. daar entegen had O.-lijk Noorcr-Brabant een overschot van 30 a 40 mM. Vooral Oc tober en Mei waren veel droger dan gewoonlijk. De temperatuur.overdag en de dagelijkschie maximum en minimum temperaturen waren alle drie voor het geheeie jaar bijna 1 gr., in October zelfs ongeveer 3 gr. beneden normaal alleen in December en Mei was de tempera tuur gemiddeld 1 a 2 gr. er boven. Slechts op 10 dagen, tegen 16 nor maal, steeg de temperatuur boven 25 woonlijk dat niet een der gasten op Ivet vermoeden had kunnen komen, dat er zelfs iets bijzonders was voorge vallen. De Maugiron had Balda spoedig ge noeg in 't oog gekregen, doch zij was met enkele genoodigden in een druk gesprek en tot zijn spijt moest hij een geruimen tijd wachten, voor hit baar kon naderen. Hij deed dit toen ze was opgestaan, en zich naar een ander lokaal begaf. Mijn hemel, lachte zij, wat ziet gij er opgewonden uit, De Maugiron 1 Wat is er aan de hand Iets vreeeselijks, mevrouw t Wat mijnheer Lucien de Sergy daareven ge daan heeft, staat vrijwel gelijk met mij een slag in 't aangezicht te geven. Lieve deugd, wat is er dan ge beurd vroeg Balda. Verbeeld u, mevrouw, hij heeft een voonvendse! gezocht en gevonden 'n partij écarté. Hij. Iheeft mij zijn kaarten in 't gezicht gegooid. Morgen hebben wij een duel op 't pistool. Hemel, hoe is 't mogelijk riep Balda uit. Hoe heb ik u niet op het hart gedrukt hem te mijden Alsof men iemand kan mijden die u zoekt, als men onder een dak is Wanneer 't nu niet gebeurd was, had hij mij van avond, morgen altijd ge vonden. Maar, met uw weimeenen, me vrouw... de kwestie is hier niet de be- leedigjng, maar het duel, dat er uit kan voortvloeien. Hoe het te beletten vroeg Balda, die 't gelaat in haar handen verborgen en ten einde raad scheen. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 1