VRIJDAG 19 JANUARI 61® i BINNENLAND Stads» >B Provincieaieiiwp SP01T BUITENLAND 'erstopten zij hun rilde hij naar een Dest hij tot eiken verkrijgen. Hij e.en geweer, ver- arenveld en toen om de koeien te haar in koelen erschot. De ou ter aarde, ram toen uit zijn hijn en gaf haar aar de hersenpan >eroofde hij haar franc, dat zij bij proces toonde de ich zeer cynisch, ie hem ter dood. komen er in den and gevallen van middel van gas- van zulke geval- Harris te Lónden uitspraak omtrent )en. Hij gaf daar- mmentaar „Het van dezen aard erhoudingen aan. ge menschen een zich om de ge- ïven te benemen, rof het een elec- twerk zat te tob- Harris misschien rd had kunnen er over geklaagd :val gold het een zich over zaken telegrafie politie. ïeene aansjuiting ferries of veer- tieposten en dui- iaarbij, is de ra- rika een machtig politie geworden, ontsnappen van zoekende recher- de onmogelijklie- )ok voor het op- zal het van on- ken. Onlangs in- crimineele radio pezig met 't ver dat voor ieders Dals het signale- n de beschrijving len en gevonden ige geoefendheid Jt een correspon ds", zal door mid- parte teekens een uitgebreide boe- '-Yorlc geslagen leening van des- erbazingwekkend minuten is in 'n d mijl het nieuws e weken geleden irak, waarbij een et leven verloren, >men door het al- het Algemeen :n spoedden zich zulk een getale en ware ramp in lurt achterwege it deze inrichting in zijn soort is; lanbevelenswaar- ien. gisteren radio- in gesproken via 'ork naar Rocky- vandaar draad- ntischen Oceaan telegrafisch. De iding van New- rde twee uur. De uidelijk hoorbaar deskundigen, die inden. Het geluid er de draadtele- e stellen Welnu ird houden, dat ziet ge, ik zal beminnen, nooit luwen 1 Neen, ik lijn geheele leven zou ik zoo geluk- lij dat te zeggen, irom uw handen niet mogelijk uw Neen. kind, niet ikter Robert wat oeder is, lijdt ge Ook om iets an- n tranen gestort, fit oogenblik op- ween en ik lieb gelina, haar tra- end. Ik weet niet -geen rekenschap iel, ik weet alleen 1' smartelijk is t dan zijn, mijn oelde smart zelfs ig met een sche nd licht, van een >u 't nu zijn, als was van Robert aar uw meening, ijn O neen, dan ht moeten wezen, elukken een -der ven te komen, ordt vervolgd.) ifflol VUSSINGSCHE COURANT ABOKNEMEKTS-PWjS V«or VHsslngen en gemeenten op WaS- u lieren 12JM p«r drie maanden. Franco «oor het geheel® rijk f 2,3®. Week-abon- iipmenteit1? e»4. nh's bii vooraitbetaUng. Ateooderlijk* nummers 5 «eat. AB VERTEN'HE-PRIjS. ii, regeta f 1.30 voor iedere ie «tl meer 23 reetbiiabonnentent spe- hlKle prijzen. Reclames 32 cent par r get JMeïStsae biedingen en ASeostasavragaa ,OTa regels #5 centiedere regel sneer US een!, bij contante betaling. familieberichten van I—6 regels f 1.7», tedere regel meer 2recr. i5egeeringajnb&eKnt van H. M. (te Koningin. De huldigings-commissie uit de Am- sterdamsche burgerij heeft 't volgende «rogramma samengesteld voor de hui- *ie, die men de Koningin wil brengen itrtj haar bezoek aan de hoofdstad ter -gelegenheid van haar zilveren regee- ringsjubileiim Dankstond in alie kerken en ont vangst van H_ M. de Koningin in de .Nieuwe Kerk, tentoonstelling op het gebied van scheepvaart, handel en nij verheid, maatschappelijk werk, enz. van Nederland en koloniën, tentoon stelling op wetenschappelijk gebied, architectuur tentoonstelling, tentoon stelling van beeldende kunsten in het Stedelijk Museum, tentoonstelling in Artl et Amicitiae, tentoonstelling in het rijksmuseum van de vereeniging Rem brandt tot behoud en vermeerdering van kunstschatten in Nederlandverder leesten in het Stadion, op den Amstel «b op het IJ, een tooneelvoorstelllng, «en concertuitvoering, een aubade op den Dam, electrische verlichting van epenbare en particuliere gebouwen, versiering van etalages der winkels en magazijnen, volksfeesten, stadsversie- flng, liet vormen van een «erewacht te paard en te voet, het uitgeven van een gedenkboek en -liet slaan van een ge denkpenning. Op verzoek der 'Huldigingscoiranissie beeft zich een financieele commissie ■gevormd, die rich tot de burgerij van Amsterdam zal wenden om te trachten ée benoodigde gelden bijeen te brengen. Minister Aalberse. Naar „de Teh" uit de beate bron ver neemt, is het door een Haagsch blad [gepubliceerde gerucht, ais zou minister Aaiberse het voornemen hebben te ken- uen gegeven af te treden, o.a. in ver band met de slechte kansen, die de Ar- beidsgeschillenwet zou loopen, geheel ongegrond. De minister kwalificeerde «aar men het blad te zijnen departe- xnente voorts verzekerde, het bericht als .onzinnig". Nederland en België. De redacteur van „de Maasbode" te Brussel seint dd. 18 Januari Vandaag vergaderden de verschillen de parlementaire commissies voor bui- tenlandsche zaken, om de begrooting over 1923 van het departement van minister Jaspar te bespreken. tn een dezer commissie heeft de ex- ipremler Carton de Wiart gevraagd, hoever de Nederlandsch-Belgische be sprekingen gevorderd zijn en met een £elegenheldstremolo In zijn allesbehalve welluidende stem heeft Carton de Wiart arch verklaard over wat hij wel wilde noemen de koppigheid van Nederland in verband met de Wielingenkwestie. Camrel Huysmans drukte zijn spijt uit -over de langzaamheid, welke met de BoHandscb-Belgische kwestie gepaard gaat. Hij drong weder aan op vereen voudiging van het paspoortensysteem. Passen voor België afgeschaft? Een Belgisch Telegraaf Agentschapj- talegram uit Brussel meldt, dat de .pas- Ben, tot nu toe noodig voor het verkeer tusschen België en. Nederland, met in gang van 1 Februari zullen worden afgeschaft. De „Tel." heeft geïnformeerd aan 't departement van buitenlandschc zaken en aan het rljk-spaspoprtenbüreau. Men verklaarde daar, van een dergelijken maatregel niets te weten, en men achtte het bericht dan ook zeer onwaarschijn lijk. Een nader telegram uit Brussel meldt dat hef bericht betreffende het afschaf fen van passen, voor het verkeer Ne derlandBelgië, officieel wordt beves tigd. Daarentegen schrijft de -f correspon dent van het „Hbld." Het is niet juist, dat het paspoort voor het vreemdelingenverkeer tusschen België en Nederland r.u reeds niet meer vereischt zal worden. Wet schijnt, na de opheffing van de visa tusschen beide landen ook nog onderhandeld te wor den over verdere vereenvoudigingen, die naar men hoopt, het paspoort kun nen vervangen. Gemoedsbezwaren. Ds. Fraanje, predikant bij de Oud- Geref. Gemeente te Barneveld, en velen zijner getoofsgenootcn, bij wie verleden jaar een gerechtelijke verkooping heeft plaats gehad wegens weigering van betaling van bet bedrag, dat, ter oor- zakc van hun gemoedsbezwaren, inge volge de Invaliditeitswet op hun belas tingbiljetten was gebracht, blijven con sequent. Ook nu weigeren zij hardnek kig voor een eventueele ouderdomsren te hunner loontrekkenden tc offeren, zoodat zij steeds op hun aanslag in de rijksinkomstenbelasting laten openstaan eèn bedrag, gelijk aan hetgeen waar mede de aanslag, volgens art. 286 j. der Invaliditeitswet, is verhoogd. Des wege is bij genoemden predikant en eenige zijner intieme vrienden reeds weer beslag op den inboedel gelegd, waarop een gerechtelijke verkooping wel spoedig zal volgen. Onze kolenprodncfie in £922. De productie van de Nederlantische steenkolenmijnen is gedurende 1922, in vergelijking met het daaraan -vooraf gaande jaar zeer belangrijk gestegen, «ldus wordt uit Heerlen aan „de Tel." gemekl. Werd toch in 1921 een hoe veelheid steenkolen van 3.921 000 ton geproduceerd, in 1922 bedroeg de pro ductie, waaromtrent de cijfers nog niet definitief zijn vastgesteld, in elk geval meer dan <t'/2 miilioen ton, ongerekend de productie aan kolensiik van rond 300.000 ton (de kolensiik-productie in 1921 was slechts 127.000 ton,). Gedurende het laatste kwartaal van 1922 werd elke maand geregeld een steenkolenproductie bereikt van meer dan 400.000 ton. De totale productie van 1922 is niet minder dan de hoe veelheid steenkolen, die tijdens het oorlogsjaar 1918 in ons geheele land i9 verbruikt. Het schijnt dus, dat de Lün- burgsche mijnen binnen afzienbaren tijd zoo noodig iti de steenkolenbehoef- tc van ons eigen tand zuilen kunnen voorzien. Tot zoover het bericht van „de Tel." Dat de productie zoo hoog kan worden opgevoerd dat wij in onze behoefte kunnen voorzien, is wel wat al te veel door den optimistischen bril bekeken. Wij hebben toch jaarlijks minstens 10 miilioen ton noodig, dus zou de pro ductie verdubbeld moeten worden. Voorraad hebben wij nog genoeg. Op een vergadering dezer dagen te Rotter dam gehouden, werd door een onzer mijn-ingenieurs medegedeeld, dat wij nog minstens een voorraad hebben van tusschen de 3 en 6 milliard ton. Wij kunnen ons dus, aangenomen dat het gebruik geregeld vermeerdert, nog minstens een 500 jaar behelpen. VLISSINGEN, 19 JANUARÏ. De Reizende tentooastelSog. Gisteren werd de tentoonstelling be zocht door 237 personen. Wij zijn dus de eerste 1000 ruimschoots gepasseerd. Moge weldra liet tweede duizendtal bereikt zijn Telefoonverbinding Nederland Engeland. Vanaf heden is onzie gemeente ook toegelaten tot het voeren van telefoon gesprekken met Londen. De correspondent van het „Hbld." te Londen heeft juist een artikei geschre ven over de telefoon-verbinding Enge landNederland en hij komt daarin tot de conclusie dat het voeren van ge sprekken vrijwel onmogelijk is. Het theater-bureau „hef Voetlicht" zal Woensdag a.s., des middags 2 uur een kindervoorstelling geven tn „de Oude Vriendschap". Opgevoerd zal worden de groote kinderklucht „Pietje Bel"; tooneelspel in 3 bedrijven. Des avonds 8 uur zal het successtuk „Baron Von Haberniks" voor het voet licht worden gebracht. Dit blijspel werd meer dan 125 maal opgevoerd in het Grand Theatre te Amsterdam. Heden is alhier aangekomen het En- geische stoomschip „Comedian" van Georgetown met een lading hout voor Middelburg. Voorstellen aan den gemeenteraad te Middelburg. Voor lijdelijk leeraar in vakteekenen en projectieteekenen aan de Avond school voor Nijverheidsonderwijs voor het tijdvak I September 19221 Sept. 1923 wordt alsnog voorgedragen de heer J. Heuseveldt. Ter vaststelling worden aangeboden' een verordening voor de plaatselijke commissie van toezicht op de Avond school voor Nijverheidsonderwijs, een verordening voor die school zelve, een instructie voor den directere en een voor de leeraren der school, alles inge volge de bepalingen van de Nijver- heidsondrwijswet. In verband met het verzoek van den Marktkoopliedenbond om voor ingeze tenen der gemeente 50 inarktgeid te heffen van hetgeen van personen van buiten de stad wardt gevraagd, herin neren Burg. ëti Weth. hoe in 1921 daartoe niet werd overgegaan omdat een dergelijke bepaling geen koninklij ke goedkeuring zou verkrijgen zoolang (Je totaalftosten van de markt wt ge dekt worden door cle ontvangsten. Na echter intusschen eert dergelijke bepa ling voor Goes wél is goedgekeurd, waar ook dé kosten nog meer zijn dan (Je ontvangsten, heeft de meerderheid van Burg. en Weth. geen bezwaar inge zetenen minder te doen betaien, maar acht een korting van 25 voldoende de minderheid kan niét inzien dat de ingezetenen door de thans geheven wordende marktgelden, te zeer zouden worden gedrukt, wat o.a. blijkt uit het toenemend aantal standplaatsen. Voorgesteld wordt te heffen van per sonen, werkelijke woonplaats hebben de in de gemeente Middelburg 0.15, van alle andere personen f 0.20. De commissie van financiën vcree- nigt zich hiermede. Voorgesteld wordt te voldoen aan 't verzoek van het bestuur van de Armen naai- en breischool om de subsidie te verhoogen van 200 op 400, aange zien blijkt de noodige bezuiniging be tracht wordt. De commissie van financiën venee- nigt zich met dit voorstel. Burg. en Weth. stellen voor de jaar wedde van de hutpkeunneesfers van vee en vleesch te bepalen op 2000 met 4 twee jaaarlijksehe verhoogingen van f 150 tot 2600 klimmende en aan 1. Jongepier te geven 2450, nan J. van Maideghem ƒ2000 deze hebben thans resp. 2100 en le50. De commissie van financiën meende dat 1536 met 8 jaartijksche verhoo gingen van f S6 en 2 van 48 klim mend tot 2400 voldoende is. Van de kringgemeenten stekten Veere en Arne- muiden voor 1600 met resp. 2000 en 2200 als maximum. Naar aanleiding van een adres van den heer B. Kruze om zijn jaarwedde alsnog te handhaven op 28Q0. mer ken Burg. en Weth. op, daf het ontslag van adressant ais directeur der arbeids beurs niet alteen verband houdt met een bestaand voornemen om de dien sten van werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling samen te voegen, maar dat die samenvoeging ia voorge steld als gevolg van de ontstane ver wikkelingen bij hef administratief be heer der Arbeidsbeurs. Adressant werd toen ambtenaar en voor die betrekking, welke van weinig verantwoordelijken aard is, achten Burg. en Weth. 2500 voldoende. Ten slotte teekenen Burg. en Weth. nog aan, dat adressant ter gelegenheid van zijn schorsing en vóór zijn ontslag als directeur der arbeids beurs tweemaal in vergaderingen van hun coileeg is gehoord en dat hij voorts in de gelegenheid is geweest kennis te nemen van de in deze zaak gewisselde stukken, voor zoover van een schrifte lijke behandeling sprake is geweest. Burg. en Weth. stellen dan ook voor afwijzend op het verzoek te beschikken. Voor steun aan werkloozen, die geen crisiswerkloozen zijn, vragen Burg. en Weth. een nieuw crediet aan van 5W)0 en voor steunverleening aan crisiswerkloozen 3000. De haven te Temeazeu. Reeds tientallen van jaren zijn pogin gen aangewend om te Terneuzcn uit breiding te krijgen van de los- en laad plaatsen aan de haven. Nu beide nieu we kanaalhavens verleden jaar gereed zijn gekomen, bleek een groote leemte te zijn blijven bestaar., namelijk het niet verbonden zijn der haventerreinen door lijnen met den spoorweg. De spoorweg maatschappij, die op zich genomen had de havens te outiileeren, kan door den toestand, waarin rij geraakt is daaraan niet voldoen. De commissie voor de havenbelangen zat echter niet stil en wist ten slotte toezegging te krijgen, dat de rijkswaterstaat voortoopig met het werk zou aanvangen. Al kon met het oog op de bezuiniging nu slechts een klein bedrag worden uitgetrokken, zoo zal nu toch binnen zeer kort met het gegund werk, namelijk het maken van een aftakking van den spoorweg naar het nieuwe haventerrein en het maken van een enkel spoor rondom de noordelijke haven met een kraanspoor langs den noordelijken kademuur wor den begonnen, terwijl de spoorweg maatschappij enkele der bestaande kra nen derwaarts zal doen overbrengen. Dit begin van voltooiing van de haven werken, wat de mogelijkheid zal schep pen dat de haven aan haar doel gaat beantwoorden, is te Terneuzen met vreugde begroet. SOUBURG. Agenda voor den gemeenteraad, te houden op Maandag 22 Januari 1923, des namiddags ten 2 uur. Onderwerpen ter behandeling 1. Schrijven Nieuwjaarscommissie. 2. Concept-regeling jaarwedde bur gemeester. 3. Opmerklngun begrooting 1923. 4. Goedgekeurd raadsbesluit getd- leening. 5. Wijziging begrooting. 6. Opheffing pontveer Abeele. 7. Jaarwedde klerk ter secretarie 8. Wijziging begrooting 1822. In een openbare vergadering van de anti-rev. kiesvereeniging zal Dinsdag a.s., des avonds 7 uur, in de Gerei, kerk als spreker optreden de heer A. Coiijn, lid van de Tweede Kamer. KOUDEKERK E. Bij de eerstvolgende periodieke ver kiezing voor leden ran den gemeente raad zal het aantal raadsleden, wegens vermeerdering der bevolking, van 7 op 11 gebracht worden. KERK- EN SCKOOLNIEUWS. Chr. Ger. Kerk. Bedankt voor het be roep te Zaamslag door ds. J. Jongeleen te Maarssen. De advocaat van de Vereeniging vaa Hoofden van Scholen in Nederland heeft het gemeentebestuur van Hoede- kenskerke voor de rechtbank te Mid delburg gedaagd en gedagvaard tot uit betaling van de gelden, verschuldigd voor de belooning van hef hoofdschap van een cursus voor vervolgonderwijs aan liet hoofd der schooi aldaar. Stuurlieden-examens. De minister van waterstaat heeüt voor bet jaar 1923 alsnog benoemd in de commisise, belast met het afnemen van de examens ter verkrijging van een diploma ais stuurman aan boord van koopvaardijschepen en voor de sieep- vaart, tot plaatsvervangend lid den heer W. Noorduyn, directeur van de Zeevaartschool te Rotterdam. RECHTSZAKEN. Zware mishandeling den dood ten gevolge hebbend. Ter terechtzitting van 2 Februari wordt voor de rechtbank je Middelburg behandeld de strafzaak contra R. A. v. A_ te Koewacht, thans gedetineerd, we gens zware mishandeling den dood ten gevolge hebbende van Th. Lahau. ge pleegd in den nacht van 2 op 3 Sep tember 1922 te Koewacht, te zamen en in vereeniging met F. de N., A. de N. en Pfe. de J. In deze zaak zijn door het O. M. 13 getuigen gedagvaard, waaronder twee deskundigen. Zedenmisdrijven. Het gerechtshof te Amsterdam ver oordeelde in hooger beroep een vrouw uit Utrecht wegens het opzettelijk uit winstbejag in behandeling nemen van een vrouw, daarbij de verwachting van abortus opwekkende, tot negen maan den gevangenisstraf. De rechtbank te Utrecht had haar één jaar gevangenis straf opgelegd. Een man, wegens een zedenmisdrijf door de rechtbank te Utrecht veroor deeld tot één jaar en zes maanden ge vangenisstraf met aftrek van twee maanden preventieve hechtenis, werd door het Hof veroordeeld tol 1J4 jaar gevangenisstraf zonder aftrek. Verduistering door kantoorbedienden. De rechtbank te Amsterdam heeft de twee jeugdige kantoorbedienden, die in den Joop van 1922 de stoomvaartmaat schappij „Nederland", waarbij zij werk zaam waren, voor 25.000 benadeelden, veroordeeld de een tot één jaar en zes maanden gevangenisstraf en de ander, die onder den invloed van den eersten beklaagde gehandeld schijnt te hebben en die 12.000 van de aangerichte schade vergoedde, tot zes maanden ge vangenisstraf. De eisch van het O. M. was onder scheidenlijk 2y2 jaar en één jaar ge vangenisstraf, voor beiden met aftrek der preventieve hechtenis. Postdiefstallen. De rechtbank te Breda heeft den 54- jarigen brievenbesteller, tevens kan toorknecht uit Bergen-op-Zoom, J. A. L., wegens diefstal van een brief, tot vier maanden gevangenisstraf veroor deeld. De eisch was 9 maanden. De ex-postdirecteur uit Steenbergen, de 45-jarige B. F. B., is veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. De eisch was 8 maanden. MARINE EN LEGER. De dienstweigerende matrozen. De heer Van der Voort van Zijp heeft den minister van marine gevraagd of inderdaad te Soerabaja een tweehon derd manschappen van de Christen- inlandsche matrozen der marine dienst geweigerd hebben, tengevolge van de invoering van dezelfde voeding voor hen als voor de Mohammedanen. Heeft de minister een onderzoek doen instel len en kan het verslag en het resultaat hiervan worden tegemoet gezien Bestemd om 17 Februari per stoom schip „Grotius" der maatschappij „Ne derland" te worden uitgezonden naar O.-l. opperschipper J. G. de Wildt, sergeant-ziekenverpleger I. Kautz, ser geant-seiner C. van der Vlies, machlne- drijver-majoor J. Al. Meinderjnk, ser geant-ziekenverpleger A. W. Vredeit- bregt, sergeant-schrijver A. van Duren. Voor reserve wordt aangewezen ser- geant-machineditjver W. C. Kerkhof. De rangscbSikïsMfsregellng. Zooals wij reeds berichtten, aldus meldt „de (Tel." wordt in de groepee ring der onderofficieren wijziging ge bracht. De fouriers zuilen thans, naar wij vernemen ook als sergeant (wacht meester) worden beoordeeld, terwijl, wat den sergeant-vuurwerker betreft, deze niet alleen in die kwaliteit, doch tevens als sergeant-instructeur aan een beoordeeling zal worden onderworpen. Eerst thans, nu de commissis in eersten aanleg met haar werkzaamheden ge reed zijn, komt deze order, die gunsti ger voorwaarden schept. Het gevolg is. dat een nieuwe indee ling moet geschieden, waaraan weder om vele werkzaamheden zijn verbonden, afgezien nog van de protesten, waar mee de commissies in tweeden aanleg zullen worden overstroomd. De taüitaire peastoemen. De afdeeüng Rotterdam van den Al- gemeenen Militairen Pensioenbond heeft een zeer clruk bezochte vergadering ge houden, waar het woord werd gevoerd door den algemeenen voorzitter, den heer D. P. Brandwijk. Spreker herinnerde aan de door den minister van koloniën gedane toezeg ging aan het bestuur van „Madjoe", waarbij een herziening van de pensioe nen der Indische pensioenen in het vooruitzicht werd gesteld, terwijl later bleek, dat geen enkele verbetering in de iage pensioenen werd voorbereid. Ook voor de overige gepensionneer- den van land- en zeemacht is op dit oogenblik de toekomst zeer donker. In vele gezinnen wordt groote armoede geleden. Thans nog zijn er zeer veel weduwen van militairen, welke nog van elk pensioen hoe gering ook rijn buitengesloten. Daarin moet verandering komen. Ge zamenlijk moet worden gestreden, en gewezen worden op den onhoudbaren toestand, zoodat ten slotte de algemee- ne drang zal moeten ontstaan, eenige verbetering aan te brengen in het niet- benijdenswaardige 8ot van vele gepen- sionneerden. De rede van den spreker werd her haaldelijk door applaus onderbroken, terwijl aan het slot een motie werd aangenomen in den geesj van het ge sprokene. Postduiven. Op de tentoonstel ling van postduiven welke a.s. Zater dag en Zondag wordt gehouden in het Concertgebouw alhier, zullen «aast de duiven ook worden tentoongesteld verschillende soorten constateurs, zoo genaamde duivenkiokken, alle in wer king. Ook zal daar te zien zijn een duif inet dubbelen schedel, twee sna vels en vier oogen, geboren op hef hok bij een liefhebber te dezer stede. Automobilisme. In het afgeloopen jaar werden in Amerika 2.257.000 auto mobielen vervaardigd, waarmede het record van 1920 met .322.000 wagens werd overtroffen. De totale waarde de zer productie beloopt 1.558 miilioen. In deze industrie waren 2.431.000 perso nen werkzaam. In Amerika rijn thans 11.500.000 automobielen in gebruik, waarvan 1.250.000 voor goederenver voer dienen. Er werden 66.000 gewo ne automobielen en 10.000 vrachtauto's geëxporteerd. INGEZONDEN STUKKEN. Bulten verantwoordelijkheid der Redactie. CENTRALE GROEP BÏÏLTHOVEN. Afdeeüng D. O. V. Aan allen te Vijsgingen, die hebben medegewerkt aan de uitzending van veldvruchten en andere giften ten bate van de noodlijdenden in Duitschland in de vergadering van leden van de Centrale Groep Bilthoven is bericht over het werk, dat ook Gij hebt gedaan in onze actie voor de Duitsche nood lijdenden. De Centrale Groep heeft mij opgedra gen, U namens haar zeer hartelijk dank te zeggen voor al uwe gaven. De Afd.-Secretaris. ANTH. C. KRAAK. Bilthoven, 15 Januari 1923. DE BEZETTING VAN HET ROER-GEBIED. De speciale correspondent van het „Vad." in het Roergebied meldt uit Essen De toestand in het Roergebied is ook gisteren nog niet duidelijk geworden. Na de aankondigingen van Fransche zijde was het te verwachten, dat giste-

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 1