99 B A VRIJDAG 12 JANUARI De Braziliaansche oen R IJ (tbode llaitsibappij m Iwwt No lO GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND PEUIUETON Stads* ca Proyiadenieaws :n Luxor larheid is. ijn levens- matinée's seksers, uit zeven eten mooi Theater een flesch Zegt U Dit filmpje nteressant Bioscoop- hien niet reken van 'assen, die Storm", gemaakt. PROEF prachtsigaar. Vorstenlanden. Zending «vera!, lent waard, voor Vlissingen Kleine Markt 56 JHUIS. te Vlissingea |f Februari a.s. een jien (boven de 18 per maand. |roegen bij de Bin- ddelb. - Rotterdam elegen plaatsen. kN PASSAGIERS EN EN VEE. f. 011 f.1. Mr 8 t. hn TB. nr 8 8 8 i U bavomaa TrenflP. en £nr>. I 8. TOS, TO. IHHNHOOBN, Tet. 158 JQTBRHOÜT, TO 8«S PÜITBNSBK. Tel.lOl VL1SSINGSCHE COURANT AüÜNNEMENTS PmjS Voor Vlissingen en gemeenten »p Wat- eberc nf 2.28 per drie maanden. Franco «teor het geheele rijk: 2.50. Week-abon- tjementen 17 cent, alles bij voornltbttsSng. Afaonderlijke nummers 3 cent. ADVERTENTIE-PRIJS. Van 1—4 regels 1.10 voor Iedere tegel meer 26 een'.bij abonnement spe ciale priizen. Reclames 52 cent per r gel ienstoiiobiedingcn en diesstaanvragen van 15 regels 66 centiedere regel meer f3 cent, bij contante betaling. Familieberichten van 1—6 regels 1.70, iedere regel meer 28 cut DIENSTPLICHT. Vrijstelling wegens kostwinnerschap. De Burgemeester van Vlissingen brengt j»gevolge artikel 44, tweede lid, derden volzin van het Dienstplichtbesluit ter open bare kennis, dat bij beschikking van den wnister var. marine d.d. 11 Januari 1923, no. 166, aan den aan de Zeemacht toege wezen dienstplichtige, Joseph us Johannes van Mulbregt, der lichting 1923 uit deze gemeente, met ingang van 16 Maart 1923 vrijstelling is verleend van den dienstplicht wegens kostwinnerschap, voor den tijd van één jaar. Tegen deze uitspraak kunnen vanaf he den binnen tien dagen bij de Kroon in be roep komen, de ingeschrevene wien de uit spraak geldt, elk der overige voor deze ge meente ingeschreven personen, of de wet tige vertegenwoordiger. Het verzoekschrift, dat met redenen om kleed moet zijn, rnoet worden ingediend bij den Burgemeester ter Secretarie dezer ge beente. De Burgemeester zorgt voor de door- »»nding yan het verzoekschrift. Vlissingen, 12 januari 1923. De Burgemeester voornoemd. VAN WOELDEREN. De Staatsleening. Be nieuwe 6 Staatsleening van 80 «ïllioen gulden is ongeveer vijfmaal voiteekend, zoodat op de inschrijvingen •trca 20 kan worden toegewezen. Pensioenwet 1922. Bet Kamerlid de heer Suring vroeg aan den minister van financiën Is het den minister bekend, dat meer- éere ambtenaren verrast zijn geworden door den betrekkelijk korten termijn van drie maanden, genoemd in het Iweede lid van art, 156 van de Pen sioenwet 1922 en dat meerderen van Hen na 1 October 1922 tevergeefs ge tracht hebben van de hun in dat lid iaegekende bevoegdheid gebruik te maken Zoo ja, is dc minister bereid, evenals uan den termijn, genoemd in het vijfde fid van art. 134 der wet, ook van den termijn, genoemd in het tweede lid van artikel 156, een verlenging te bevorde ren Een meer economisch gebruik der rijksvaartuigen. De interdepartementale comm'srie tot •nderzoek in hoeverre een meer econo misch gebruik der onder verschillende ibstellingert en administration behoo- «ende rijksvaartuigen mogelijk is, ver boekt een ieder, die van meening is, dat •uitrent het gebruik van rijksvaartuigen vereenvoudiging of bezuiniging moge lijk is, voorstellen of oppierk;ngen dienaangaande schrifteliik te harcr ken nis te brengen. Ten opzichte van de herkomst dezer «sededeeiingen af de commissie ge heimhouding in acht nemen. Desge- wenscht kunnen de voorstellen of op merkingen ongeteekend word.n inge bonden, vergezeld van een geleide brief, 56) r hoi PraiMdh van A, MATTHWJ. HOOFDSTUK XXXV Nieuwe tegenmijnen. Angelina had dezen dag niet afge wacht om het doen en laten harer moeder gade tc slaan, daar naar be zorgdheid voor haar vriendin et op dezen dag was ontstaan. Balda's Portugeesche seeretaire met de geheime bergplaats werd me. een vrij eenvoudig sleuteltje opengemaakt, zijnde een stalen pijpje met een zeer klein tongetje.. Reeds de vorige week was Angelina op een mooien morgen stond, vergezeld van haar kamenier, tc voet er op uit geweest zij had toen een klein koffertje gekocht, waarop een soortgelijk sleuteltje zat en in.dat kof fertje haar geld, haar sieraden, bene vens de brieven van haar moeder en van Lucie opgeborgen. Daarop, na verloop van een paar dagen, was zij dat sleuteltje kwijt zoo heette het althans en had zij er duidelijk den naam en het ad-es van den inzender vermeldende. Brieven te richten aan de Vaartuig commissie, secretariaat Van BVé-wijk straat 16, te 's-Gravenhage. Verplaatsing van loodsen. De heer Hugenholiz stelde den mi nister van marine de volgende vragen lo. Is het waar, dat aan een aantal binnenloodsen te Antwerpen en tc Vlis singen is aangezegd, dat zij zullen wor den overgeplaatst naar Neuzen 2o. Kan de minister mededeeien, welk dienstbelang tot die overplaatsing heeft geleid? 3o. Is het waar, dat een aantal van de over te plaatsen loodsen in Antwer pen een eigen huis bewonen 4o. Konden de pas te Vlissingen aan gestelde loodsen, die thans dreigen te worden overgeplaatst, vermoeden, dat, toen hun uitdrukkelijk gewezen is op den tijdelijken aard van hun vestiging te Vlissingen, die tijdelijkheid ook zou kunnen worden bepaald door 'n dienst belang als thans tot hun overplaatsing schijnt te nopen 5o. Is liet niet mogelijk het bedoelde dienstbelang te behartigen anders dan door overplaatsing van loodsen, die zelf tot dezen maatregel geen aanlei ding hebben gegeven 6o. indien vraag 5 ontkennend moet worden beantwoord, is de minister dan bereid de te lijden schade te vergoeden? 7o. Welke zijn de kosten, aan den voorgenomen maatregel voor het Rijk verbonden Gegijzelden wegens schulden. Het Centraal Bureau voor de Statis tiek meldt Gijzeling of lijfsdwang, het middel om den schuldenaar door zijn inhech tenisneming te bewegen tot nakoming zijner verplichtingen, is in Nederland nog toegelaten en wordt nog geregeld toegepast, al zijn de gevallen niet zoo heel talrijk. •1918 84 mannen en 2 vrouwen 1919 78 mannen en 2 vrouwen 1920 92 mannen en 1 vrouw 1921 115 mannen en 2 vrouwen Voor verreweg het grootste geueelte wordt gegijzeld voor handelsschulden, hetgeen begrijpelijk is, omdat lijfs dwang in veel ruimer mate kan wor den toegepast tegen kooplieden dan tegen particulieren. Wat den omvang der schulden be treft, is voor de latere jaren een gelei delijke verschuiving naar de hongere bedragen te constateeren. Bedroegen de schulden boven 200, waarvoor gij zeling plaats vond, in dc periode 19Ö8 t/m 1912 27.8 van het totaal, in 1921 waren deze gestegen tot 69.3 En onder de schulden van meer dan 500, waren van 1908 af tot en met '.921 100 schulden van 500f 1000 114 schulden van f !0ÓO—f 3000 48 schulden van 30005000 32 schul den van 500010.000 en 36 schul den van meer dan 10.000. Waar de crediteur verplicht is lot onderhoud van den schuldenaar een toereikende som voor te schieten, welke tegenwoordig 36 in de zomermaanden en 42 in die van den winter bedraagt, zai waarschijnlijk meerendeels eerst tot dc gijzeling worden overgegaan, Wan neer de schuldeischer er van overtuigd is dat ook zijn voorschot terugbetaald zal worden. Waf de duur der gijzeling betreft luidt het voorschrift, dat nie mand ter zake van dezelfde schuld langer dan vijf jaar in gijzelkig kan worden gehouden. Dit komt echter niet meer voor. Tot de uitzonderingen behooren reeds gij zelingen van zes maanden en langer in de jaren 1912, 1915 en 1917 kwam één geval voor van 12 jaar. Met uit zondering van 1920 is het toegeven meer aan den kant van den debiteur overal naar gezocht en op de kamenier gebromd, dat deze het zoek had ge maakt. Tweemaal vier en twintig uur later vond zij het sleuteltje op een on mogelijk plaatsje terug. Nu, zoo iets zal mij waarlijk niet meer gebeuren, zeide zij tegen haar kamenier, ik iaat er een tweeden s cutel bij maken. Op den morgen, die daarop /olgde, terwijl Balda met haar toilet bezig was, ging zij onder 't een of ander voor wendsel weer inef haar kamenier uit, begaf zich naar een slotenmaker van den faubourg Saint Honoré, liet hem een klein sleuteltje zien en verzocht hem er een voor haar te willen maken, dat precies daaraan gelijk was, maar het sleuteltje dat zij hem vertoonde, moest zij. dadelijk, als 't kon, weder meenemen, daar zij 't natuurlijk niet kon missen. De smid nam onmiddellijk een wasafdruksel van het hem ter hand gesteld modef, gaf 't sleuteltje aan de jonge dame terug en reeds twee dagen later had Angelina wat zij verlangd had te bezitten. Zie zoo, nu ben ik gerust, zeide zij tegen Thérèse. Maar het sleuteltje, dat zij had laten aanmaken onze lezers hebben het dan aan dien van den schuldeischer ge weest. Geheele betaling vormt een groot gedeelte van de redenen van ont slag, in de periode 1918 t/m 1921 bijna 32 ',c. In geval van faillissement wordt de gijzeling opgeiieven. Ook dit komt veel voor, in dezelfde periode ongeveer 34 daarentegen gebrek aan voor schot weinig. Verscheidene malen ook nam de crediteur met minder dan dc volle verschuldigde som genoegen. De regeering en de industrie. Wij hebben reden ernstig te twijfe len aan de juistheid van een bericht, volgens hetwelk dc regecring zelve bin nenkort met een wetsontwerp zou ko men, strekkende eenige bedrijven te beschermen tegen de Duitsche concur rentie, aldus meldt een der correspon denten van het „Hbld." Voor zoover wij kunnen nagaan hebben de bespre kingen, welke met name de minister van arbeid geregeld voert met de vertegen woordigers van de bedrijven, die het zwaarste te lijden hebben, nog geens zins geleid tot de conceptie van een wetsontwerp in bovenbedoelden zin. Het vraagstuk van de mogelijkheid van staatshulp is nog volstrekt in het stadium van onderzoek en ernstige overweging. Uit het drukkersbedrijf. Heden zijn de stakende typografen te Groningen aan het werk gegaan en wel op de nieuwe voorwaarden, De patroons hebben toegezegd het aantal slachtoffers zooveel mogelijk tg beper ken. Ook te Amersfoort is op drie groote drukkerijen de staking opgehe ven. Er zijn 34 stakers niet meer ge plaatst kunnen worden. Loonsverlaging in het havenbedrijf. Te 's-Gravcnhagc heett gisteienocii- tend een conferentie plaats gehad tus- schen de besturen van de Transport arbeidersbonden, zulks naar aanleiding van de gewijzigde voorstellen van de Scheepvaartverecnigiiigen Nooid en Zuid, betreffende de arbeidsvoorwaar den in het havenbedrijf. Aangéwien de besturen van oordeel waren, daf door bespreking niet de werkgevers niets meer ie bereiken valt, hebben de geza menlijke besturen besloten, hun ieden te adviseeren de bedoelde voorstellen te aanvaarden. De volgende week zullen de betrokken organisaties'ledenverga deringen beleggen. wa"ar over de voor stellen nader met de leden zal worden beraadslaagd, terwijl de voorstellen vervolgens aan een referendum zullen worden onderworpen. De nog 1 Januari j!. geldende arbeidsvoorwaarden zijn verlengd tot Zaterdag 20 Januari a.s, 5 toeslag op de loonen. De gemeenteraad te Utrecht heeft met 1916 stemmen aangenomen een voorste).Boornsma (S.p.A.P.) en De Bruyn (R. K.) om aan de gemeente ambtenaren en -werklieden over 1922 op h»n salaris of loon een toeslag te verleen en van 5 met uitzondering van de ongehuwde», die geen kostwin ner zijn. Voor slemden de sociaal-democraten en 6 R.K., tegen 3 R.-K. en de andere fracties. De bevolking van Rotterdam. Volgens dc voorloopigc opgave om trent den loop der bevolking geduren de het jaar 1922 vermeerderde de be volking van de gemeente Rotterdam door vestiging met 9265 mannen en 11039 vrouwen of 20304 personen en door geboorte met 6148 mannen en 5912 vrouwen, totaal 12060. Door ver trek verminderde de bevolking met 9830 mannen en 9538 vrouwen, dus 19368 personen, door overlijden met 2465 mannen en 2428 vrouwen of 4893 personen. Er had dus een totale ver meerdering plaats van 3118 mannen en reeds begrepen paste niet op haar bijouteriekistje, maar we! op Baida's secretaire, waarvan zij heimehjk uit Baida's portemonnaie het sleuteltje voor een half uur had kunnen weg nemen. Als haar moeder afwezig was. zou zij thans het Portugeesche meubelstuk kunnen openen en zij geloofde wel, dat zij goed genoeg had toegekeken om nu zelf de geheime veer, die zich daarin bevond, te laten werken. Angelina kon niet gissen, well.e mid delen haar moeder zou aanwenden, maar wat Balda dacht, begreep ze of liever gevoelde ze wel. Balda wilde haar ze had het trouwens zelf ge zegd de „mooie rol" laten vervullen en als 't Balda, op welke wijze dan ook, gelukt zou zijn om een verbinte nis van Lucie met Robert volkomen onmogelijk te maken, dan Robert er toe brengen om Angelina te leeren be minnen en haar tot zijn vrouw te ne men. Dit alles bij zichzelf overleggend, vond Angelina 't maar beter om niet tegen Robert te zeggen, dat mijnheer De Sergy aan De Maugiron een toe stemmend antwoord had gegeven op 't huwelijksaanzoek, maar 2lch met dat bericht liever tot Lucien te wenden. Het 4985 vrouwen of 8103 personen. Be stond de bevolking op 31 De- ember 1921 uit 256.900 mannen en 263.450 vrouwen ot 520.350 personen, op 31 December 1922 bedroeg het aanfai in woners 528.453, te weten 260.018 man nen en 268.435 vrouwen. VLISSINGEN, 12 JANUARt. (initio Gezelle. Gisterenavond trad in de Nieuwe .Viiddelkerk voor het Comité voor VVin- teriezingen met bovenstaand onder werp ais spreker op dr. j. R. Callen- bach, Ned. Herv. predikant tc Rotter dam. voor een talrijk gehoor. Spreker begon met er op te wijzen, dat het wat vreemd aandoet in een vergadering als deze te spreken over een Roomschen pastoor, die tot aan zijn dood Roomsch is gebleven. Doch Guido Gezelle was een door God met bijzondere gaven begiftigd dichter en een zeer vroom en feeder levend man. Toch was hij ook weer een gewone Vlaming, met tintelende Vlaamschen humor en vroolijkheid en daardoor was zijn geestesgesteldheid zoo echt. Hij werd geboren uit zeer eenvoudige ouders, zijn vader was tuinier te Brug ge. In deze eenvoudige omgeving groeide Gezelle op. Zijn vader was een stoere, en zooals men in Vlaanderen zegt „leutige" Vlaming zijn moeder een stille, mystiek vrome vrouw, die haar zoontje reeds vroeg meenam naar de mooie, oude Brugsche kerken. Voor al zijn moeder heeft een onvergetelijken indruk op hem gemaakt, waarvan ge tuigen de gedichten door hem aan haar gewijd. Dc jonge Gezelle had veel last van hoofdpijnen, doch de geraadpleegde dokter zeide dat hem niets scheelde, doch „z'n kop is te groot". Dit is altijd zoo gebleven. Geen enkele hoed paste hem, en ook de kleine menschen heb ben Item in zijn „grooten kop" nooit begrepen. Zijn ouders besloten hem te laten studeeren, doch hoe de kosten te betalen Door omstandigheden kon hij komen op 't klein-seminarie te Brugge, en mocht ter vergoeding voor het doen van boodschappen, gang aanvegen enz. gratis de lessen der leeraren volgen, en kreeg kost en inwoning. Hij hield ver blijf in het portierskamertje. Men heeft hem toen wel eens gegriefd, want niet alle leeraren waren even tactisch, en lieten het hem wel eens gevoelen, dat hij maar een arme jongen was. maar hij deed er ook een schat van Vlaam sche levenswijsheid op, Het stelde hem in de gelegenheid de taal van hef ge wone Vlaamsche volk te beluisteren. Zoo wees spr. er op, dat Gezelle in dien tijd reeds voelde voor de schoonheid van het Vlaainsch. Bijv. het woord „paraplu!", halt Grieksch, half Fransch, vond hij een heel leelijk woord, en hij peinsde er over het Vlaamsche woord te vinden, tot een vrouw uit het volk het hem leerde, toen zij haar vergeten „schuile" kwam haien. In het laatste halfjaar van zijn verblijf op het klein-seminarie werd h:j ziek, en het scheelde weinig of hij kon niet overgaan, mede door tegenwerking van enkele leeraren. Op voorspraak van den bisschop van Brugge, die een gedicht van hem over „de Wilgeboom'' zoo natuurlijk vond, kon hij deelnemen aan het examen en daarbij was Gezelle no. 2 er was er slechts één boven hem. Hij volgde toen zijn verdere oplei ding en heeft toen niet veel gedicht. Na zijn priesterwijding werd hij be noemd tot leeraar in 't boekhouden, handelsrekenen en natuurlijke historie aan het ktein-seminarie te Rousselaere. Hij, was er verslagen van Boekhouden en handelsrekenen en dat voor Gezelle 1 Dez,e vakken trokken hem al bijster weinig aan. Reeds den anderen morgen was buitendien ook de vraag, of zij dokter Robert spoedig genoeg had te zien en te spreken gekregen. Angelina bespiedde daarom en om andere reden de thuiskomst van Lucien. Wat haar moeder ook mocht gezegd hebben, zij wilde overtuigd zijn, dat dokter Robert geen leed was weder waren. Welnu vroeg zij aan Lucien, dien zij op een der bovenportalen ontmoette toen hij zich naar zijn appar'ement wilde begeven, hoe is het duel afge- loopen Het heeft niet plaats gehad, ant woordde Lucien. haar verwonderd aanziende, maar ik begrijp nie>, hoe er u iets van ter oore is gekomen. Voor niets ter wereld had Angelina gewild, dat Robert het te weten kwam, hoe zij alleen had gezorgd, dat het duel belet werd. Zij had geen berouw van hetgeen zij had gedaan en, moest het zijn, ze zou het nogmaals doen, maar Robert zou 't haar gewis euvel duiden, dat zij tot zulk een prijs zijn leven had gered, en dat mocht niet. Ik heb alles gehoord van mijn tan te, zeide zii, die het wist van mijnheer De Sergy. Maar hoor nu een naar mij Mijnheer De Sergy heeft van mijnheer moest hij zijn eerste lessen geven. Na een onderhoud met zijn vader ging hij. Op zeer onderhoudende wijze gat spr. verder weer hef verblijf van Gezelle al daar, zooals spr, dit had vernomen van pastoor Hugo Verriest, die bij Gezelle's komst leerling was op 't seminarie al daar. Hugo Verriest zei „Wij hielden dadelijk van z'n grooten leelijken kop" en hij won al dadelijk de harten van zijn leerlingen, toen zij den volgenden ochtend aan het tollen waren, en Ge zelle eensklaps zijn hoofd buiten 't raam stak en een gedicht begon te zingen op het tollen. Dit sloeg in bij de jongens, Dat was nog eens 'n vent. Die- had verstand van tollen en kon er een gedicht op maken ook. Gezelle ruimde voor zijn leerlingen de moeilijkheden op. en bovenal leerde hij hun waardee- ren en liefhebben de schoonheid der Vlaamsche taal en der Vlaamsche na tuur, waar zij te voren blind voor wa ren. „Wij werden er trotsch op, Vlamin gen te zijn", zeide pastoor Verriest. Vlaanderen was in hun ocgen een ieelijk plat land met leelijke platte menschen, vóér de komst van Gezelle. Hij liet ze de schoonheid zien en voelen ook van hun naaste omgeving. „Het ruischende lied", hef „schrijverke" en liet „paard", deze vervulden zijn leer lingen met verbazing en wekten hen op tot opmerken. Jaloerschheid zijner mede-leeraren, die beweerden dat hij niet genoeg den afstand wist te bewaren tusschen hem en zijn leerlingen werd oorzaak dat hij van 't seminarie werd verwijderd en onderpastoor werd te Brugge en later te Kortrijk. In dien tijd zweeg cle dich ter en gaf de rijke bron slechts enkele druppels. Men zegt dat de oorzaak lag in het feit, dat Gezelle niet meer goed- Roojnsch was, doch spr. gelooft dit niet cn -van meening dat hij steeds een trouw zoon der Roonische kerk is ge bleven. Doch een missie-reis naar En geland in die dagen heeft een grooten indruk op hem gemaakt. Hij kreeg daar kennis aan het intieme, gezellige hui selijk verkeer, iets dat nien in Vlaande ren niet kent, en dit heeft strijd doen ontstaan tusschen zijn priesiergelofte cn liet verlangen naar huiselijk verkeer, doch waarin de priestergelofte hef won. Het jaar 1885 bracht nieuwe veran dering hij werd lector van een kloos ter en toen is Gezelle weer beginnen te dichten. Var, dien tijd dateert dc rijke reeks van natuurgedichten, welkt hij heeft hagcIdfenrDe opdracht 'ot lec tor was vereerend en hij beschikte over meer vrijen tijd. Gezelle zong van letterlijk alle hoo rnen, planten, dieren en vogels in Vlaan deren tot zelfs van de bromvlieg toe. Hij bezong het „hazengrauwen", de tijd der schemering in Vlaanderen, dichtte liederen op de zon, de wind enz. Gezelle won het hart van den Vlaam schen boer door het uitgeven van zijn Vlaamschen Almanak en kreeg zoo in gang in de harten der eenvoudigen. Spreker citeerde tal van verzen op bewonderenswaardige wijze en liet zien het onderscheid tusschen de verschil lende gedichten. Zoo bijv. het verschil in lied, wat men beluistert in de for- sche, glimmende trekpaarden, waar al les bonkt en schonkt, als zij lustig den vrachtwagen trekken, en de paarden, die met langzamen tred den witten huifwagen trekken, het stoffelijk over schot van een gestorven leerling graf waarts brengend. Gezelle heeft ook zeer veel schoone geestelijke liederen gedicht en daaruit ieeren wij hem kennen als een hoogst eenvoudig, nederig man, die ook de moeilijkheid van den weg naar het he- melsche Jeruzalem kende. Getuigend zijn hiervan zijn liederen „Heer, mijn hert is boos en schuldig" en „Gij badt op eenen berg alleen". Een schat van gedichten werd door spreker ter illustratie van zijn rede ge citeerd^ en het was als hoorden wij den De Maugiron de verklaring afgevorderd dat hij niet zou vechten met den vriend van zijn zoon, maar daarentegen heeft mijnheer De Maugiron van mijnheer De Sergy gedaan gekregen, dat deze de ofticieele toestemming gaf tot zijn hu welijk met Lucie. O, Robert had dus wel alle rede nen om zoo bezorgd te zijn ricD Lu cien uit. Gij zult hem natuurlijk alles wel verteHcn, mijnheer Lucien, maar zeg hem er dan bij, dat het zijn kleine vriendin is, die 't hem laat weten. Te genover Lucie zult Sfi zeU zeker het best weten, hoe er gehandeld moet worden. Zal mijn vader haar dan nitt da delijk zeggen, waar 't op staat In de eerste dagen geloot ik niet. Dan zou het misschien he* ver standigst zijn, haar in haar onwetend heid te laten, anders zou zij alhclit een onvoorzichtigheid kunnen begaan. Maar zoodra ik uit kan, spoed ik mij naar Robert. En ik bedank u voorloopig wel voor hem, Angelina, in afwachting van 't oogenblik, waarop hij het u per soonlijk zal kunnen doen. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 1