Gemengd Nieuws «Killende onderdeden va* zijn bedrijf «wtegenzeggelijk nog dusdanig op te voeren, dat men straks, na enkele ja ren, verbaasd de handen ineen zal slaan over hetgeen is bereikt. Wanneer dit zoo is en dit kan als onomstoo- teiijk worden vastgesteld dan kan de boer, die zijn vakblad leest en met zijn rijd weet mee te gaan, met veel meer gerustheid, of althans heel wat minder zorg, de komende tijden tegemoet zien. in den tuin Kasperziken moeten liefst vóór het midden van Januari be spoten worden druiven in kassen kun nen ook nog later in de maand behan deld worden. Is er buiten niet veel te doen, in de warme kas is altijd werk genoeg. Men houde de kas op tempe ratuur, om de planten, waarvan men spoedig zal moeten kweeken, aan den groei te houden 60 a 70 graden Fahr. is een goede temperatuur. Het droogt dientengevolge zeer in de kas. Zie daarom dagelijks de planten na en be giet ze, als ze te droog zijn, maar niet te erg. Aal- en kruisbessen mag men nu ook snoeien, zelfs bij stevige vorst echter geen vruchtboomen. Ge hebt lust, om nu reeds te zaaien in den kou den grond Best, dat kan, als het weer tiet toelaat en de aarde zich laat be werken. Dan kant ge thans reeds spi nazie zaaien voor een schutting of ra bat op liet Zuiden. Werk het zaad met de greep in den grond, losjes weg, op dat het niet te diep wegkome. Hark er daarna netjes over, en gier met ver dunden koemest. Leg er een goede laag takken of rijsjes overheen ter beschut ting Wortelen. Dc Amsterdamsche baVwortel kan thans gezaaid worden, waartoe de bak goed diep wordt uitge haald, en daarna gevuld eerst met blad en vervolgens met ruigen paardenmest. Begint de bak na enkele dagen warm te worden, laat hem dan eerst wat uit dampen, en doe er dan dagelijks wat verteerde bladaarde op, niet alles in eens. Is er een voet aarde op, spit dan den bak nog eens om, na er eerst nog wat vergane paardenmest te hebben op gebracht. Daarna zaait men. Komen de kantjes op, dan dunne men ze uit op 3 i 4 c_M. afstand. Houd ze goed voch tig Ais gg er van houdt, zaai er dan A'at radijs (witte kortlof broeiradijs) jver. Houd uw Oranjerie, indien ge :r een hebt, of koude kas op 40 graden 4ahr„ dat is voldoende. Op zonnige, rorstvrije dagen opene men de ramen Ier kas, om versche lucht binnen te aten. Zorg er voor de bladeren schoon in rein te houden door afsponzen be- pet slechts matig 1 RECHTSZAKEN. Een naïeve postbesteller.- Een besteller bij de posterijen te Am- aerdam met niet minder dan 20 dienst aren werd op 24 October door een ontrofeur in het bezit gevonden van irieven, hoewel' de bestelling al was af- ;eloopen. Onder de brieven was er één, zaarvan de postzegel verwijderd was. )e brieven behoorden niet tot zijn wijk. '.n bij een daarop gehouden huiszoe- ing werden 214 circulaires gevonden, fkomstig van den Neo Malthusiaan- chen Bond, alsmede een doodsbericht. Om opheldering gevraagd, zeide de ran, dat hij de brieven mede naar huis rilde nemen met het oog op de post- egeis, daar hij een verwoed postzegel- erzamelaar was. De circulaires van en Neo Malth. Bond had hij ais over- ligd Roomsch-Katholiek uit beginsel iet willen bestellen en wat het doods- ericht betreft, dit had hij niet besteld, mdat hij bang was, dat de geadres- lerde klagen zou over de te late be- lelling. De man werd uit zijn betrekking ont- agen en had zich gisteren voor de ierde Kamer der rechtbank te Amster- am te verantwoorden. el in staat, om den sterkste van de ee te zijn. Hij heeft gezegd, dat hij Voert zou dooden. Ik durf er op zvve- n, dat hij hetzelfde ook tegen u heeft tzegd Welnu, dat duel mag geen ■ortgang hebben. Het moet verhin- rd worden, hoort ge, het moet belet Vrden Alsoi ik daaraan tets zou kunnen en Waarlijk, kind, ik geloof dat gc het verstand bij verloren hebt. Ik grijp wel, dat Se voor Lucie een iwijdende liefde heb; opgevat, even -rtstochtelijk als gc zelf zijt, maar, op jn woord, ge gaat nu te ver, veel te rr Wanneer Lucie, zooals ik wel £nk, eenig zwak heeft op dien dokter |bert, dan is dat voor u nog geen re- jn om die vooringenomenheid van uw endin te deelen, en in elk gevai moet I® vragen, wat 't mij aangaat, als dien kter Robert eenig ongeluk mocht erkomen Waarom, Angelina, gaat dan zoo en vooral op zulk een >n tegen uw moeder te keer Waarom Omdat alles door geregeld en geleid wordt, omdat die inheer De Maugiron slechts de arm en gij het hoofd zijt Maar kind Mijnheer De Maugiron ïft, dat is waar, beproefd mij !e eken over zijn verbittering 'egen kter Robert, over de redenen van het schil, dat tusschen hen bestond. en fs misschien maar dat weet ik t eens meer over de mogelijk- d, dat het tot een duel zou komen, ar weet ge wat ik daarop heb ge- tn ik heb hem gezegd, dat ik geen Het O. M. eischte veroordeeling tof zes maanden gevangenisstraf. De verdediger noemde beki iemand van een schromelijke naïviteit. Zijn han delingen zijn allerminst van misdadigen aard. Beki. heeft 20 dienstjaren en hoewel de bestellingen ettelijke malen per jaar gecontroleerd worden, is be klaagde nooit op diefstal betrapt. Dat men hier dan ook, gelijk het O M. meent, te doen zou hebben met een ■persoon, die stelselmatig postzegels van de brieven haalde, kan niet wor den volgehouden en wordt ook niet door de post aangenomen. Beki. is ontslagen, maar het is niet onmogelijk, dat zijn zaak wederom naar de commissie van advies gaat om te onderzoeken of beki. niet in den dienst kan worden teruggenomen. De kans hierop zou echter sterk verminderd worden, indien beki. een onvoorwaar delijke straf krijgt. Pleitster verzocht daarom oplegging van een voorwaar delijke straf of van geldboete. Zijn luitenant neergeschoten. Het Hoog Militair Gerechtshof te Utrecht deed in hooger beroep uit spraak in de strafzaak tegen J. N., oud 20 jaren, geboren te Dordrecht, soldaat bij het Landstormverband Dordrecht, die in eersten aanleg door den Krijgs raad te 's-Hertogenbosch was veroor deeld tot een maand hechtenis ter zake dat hij op 30 December 1921 te Dord recht, tijdens hij als vrijwillig land- stormer deelnam aan een voor-examen voor individueel geoefend man op post was gezet tot het stellen van vragen betreffende den velddienst en de eerste luitenant A., de leider van dat onder zoek hem genaderd was, zeggende een burger voor te stellen, uit eigen bewe ging, meenende te doen wat hij doen moest als hij op post stond, zijn ge weer gericht op dien luitenant heeft afgetrokken, meenende dat het niet ge laden was, doch welk geweer, zooals later bleek, wel geladen was met een mavga-patroon, welke hij den vorigen dag er in gedaan had, tengevolge waarvan het schot den luitenant in het gelaat trof en de luitenant daarop bloedend verwond neerviel. Het Hof oordeelde de schuldigver klaring van den beklaagde terecht ge schied en bevestigde die, doch verklaar de de opgelegde straf te zwaar, waarna deze werd verminderd tot veertien da gen hechtenis. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Kerkelijke cijfers over 1921. Onder dit opschrift publiceert ..Het Orgaan" (December-aflevering) zeer belangrijke en interessante cijfers met betrekking tot de financieele gesteld heid der Ned. Herv. Kerk en de offer vaardigheid harer leden. Een samenvat ting van de verschillende provincies leverde het volgende op Gemeenten 1332 zielental 2.Ö47.391; predikantsplaatsen 1621 kerkgoederen 2.262.429 pastoriegoederen een be drag van f 1.926.194 hoofdeli|ke om slag 1.038.079; collecten voor de kerk 416.338 vrijwillige bijdragen 187.837 zitpiaatsenhuur 825.159 predikantstractementen 3.421.684. Men vergelijke wat in elke provincie aan hoofdelijken omslag, collecten, zit piaatsenhuur en vrijwillige bijdragen werd opgebracht totaal, per hoofd Friesland 158.228 ƒ0.89 Groningen 76.084 „0.47 Drente 93.118 „0.70 Overijsel 194.741 0.97 Gelderland 226.976 0.69 Utrecht 145.683 „1.50 Noord-Holland ,251.713 „1.01 Zuid-Holland 500.560 „1.26 Zeeland 199.857 1.74 Noord-Brabant 80.285 1.44 Limburg 11.972 „1.27 Groote steden 538.198 0.53 „Zeer moeilijk" -zoo lezen wij - woord wilde hooren van al die dingen, die mij in 't minst niet aangaan, ik heb hem uitdrukkelijk verboden ook maar één haar te krenken van Luciens hoofd, omdat Lucien tot de familie behoort, maar wat betreft de dingen, die buiten ons omgaan, heb ik noch het recht, noch de macht om iets te regelen, veel min der om de plannen van mijnheer De Maugiron te keer te gaan en zijn han delingen aan bandeti te leggen. Als hij nu een geschil heeft met dien anderen heer, dien ik nauwelijks drie keer in mijn leven heb gezien, weet ik niet in welke hoedanigheid het mogelijk zou zijn, mij in die dueizaak te mengen. Nog eens, mama, u hebt het zoo ver gebracht, het is uw plicht om het ergste te voorkomen Nog eens, Angelina, je spreekt in wartaal Ik sta geheel buiten hun twist, ik kan er niets aan doen F.n zult ge dan dien laffen twist zoeker dien mooien, edelen jongen man laten vermoorden vroeg Angelina ais in één kreet van wanhoop, O, als ge het doet Luister. Angelina stond op, greep en drukte met haar kleine vingers de klam ge worden hand harer bevende moeder en Balda recht in de oogen ziende, ging zij voort met een van aandoening bijna stikkende en heesche stem t— Gij weet wel moeder, hoe gij mij hebt verteld van mijn vaders dood en hoeveel haat, hoeveel wreede, hoeveel dorst naar wraak u sinds dat oogenbiik hebt gevoeld. Ik was nog een kind, toen mij dat door u werd verteld, en ik „is het hoofdstuk „groote steden". D«t er in deze 18 steden meer dan een derde van 'de leden van onze kerk zouden wonen, is voor een groot deel papier. En toch wie kent eigenlijk dat mil- lioen leden op papier? Hun 150 pre dikanten kennen ze zelf niet. Soms kent de kerkelijke ontvanger ze nog het beste al weer op papier en wat voor papier dan Dat miilioen levert de schare van doopelingen en aanneme- lingen, voor de meesten de beide eenige keeren, dat zij met de kerk in aanra king komen. MARINE EN LEGER. Geen particuliere audiëntie. Ook de minister van marine heeft zich op het standpunt gesteld, dat liet verleenen van een particuliere audiën tie aan de hoofdbesturen van de mari nebonden alleen behoort te geschieden indien het aangelegenheden betreft, die of alleen van belang zijn voor de be trokken vereeniging zelf of niet tevens de belangen raken van personeei-groe- pen, in andere vereenigingen georga niseerd. in alle gevallen zullen de belangen moeten worden behandeld in het geor ganiseerd overleg, en niet bij een daartoe te verleenen audiëntie, Met pensioen. Binnenkort zullen een groot aantal officieren in de hoogere rangen wegens langdurigen dienst het leger met pen sioen verlaten. Schrijvers bij de korpsen. Dc minister van oorlog heeft den autoriteiten bij schrijven bericht, dat het met het oog op de versobering, welke in alle takken van -het leger dient te worden aangebracht, het in zijn voornemen ligt het aantal schrijvers bij de korpsen en inrichtingen der land macht belangrijk te beperken niet al leen. maar bovendien goedkoopere krachten te werk te stellen, dan thans het gevai is. Dientengevolge zal alleen op de bu reaux, waar een der schrijvets thans de functie vervult van „chef de bureau" of „registrator" en dergelijke, 'n schrij ver worden geplaatst. Overigens zal het op de verschillende bureaux opge dragen werk moeten worden verricht door hulpkrachten, waarvoor zullen worden bestemd op wachtgeld gestelde onderofficieren. Deze hulp.sclirijvers zullen allen bedreven moeten zijn in het werken op de schrijfmachine. rTTr~ Verplichte dienstverlatlng. Zooals wij dezer dagen meldden, zijn bij Kon. besluit alle vroegere besluiten ingetrokken waarbij aan verschillende categoriën van militairen het recht was toegekend om tot een bepaalden datum te blijven doordienen. Als gevolg van deze bepaling zullen op 1 April voor dienstverlating in aan merking komen 101 adjudanten-onderofficier en ser- geanten-m aj oor-schrijver, 16 administrateurs van militaire ver- plegingsinrichtingen, 15 meesters-geweermakers, 60 kleer-schoenmakers, hoefsmeden en zadelmakers. Bond van mindere militairen. Te Utrecht is opgericht een nieuwe Bond van mindere militairen, genaamd Bond van Militairen beneden den rang van Onderofficier bij de Landmacht. Secretaris H. Nicola, Kromhout Kazer ne, Utrecht. Het bestuur is als volgt samenge steld voorzitter J. de Schutter, oplei- dingsCie, Gorinchent secretaris H. Ni- vola, Kromhoutkazerne, Utrecht pen ningmeester H. Ott, Kazerne, Wees huis, Naarden commissarissen j. C. Schoonman, cavaleriekazerne, Haar lem E. j. v. Veen, opl. cie. Gorinchem; J. C. van Straaten, fort IJmuiden M. Rond, ie regt. Huzaren, Amersfoort. heb toen alles niet goed begrepen. Ik beklaagde u diep, maar ik vond u te vens wel wat onrechtvaardig en heftig in uw toorn. Maar nu, o dat bezweer ik u, nu begrijp ik u wel Ja, op dit oogenbiik begrijp ik alles, wat er bij u moet zijn omgegaan en hoe bitter lijden uw hart moet hebben vergiftigd en u alle menschen heeft doen haten. Het was maar een tante of zoo iemand, die mijn vader aan u heeft ontrukt ont hem dood voor uw voeten neer te werpen., vergeet niet, dat gij mijn moeder zijt Welnu, moeder, gij weet hoe ik u lief heb, maar als hij sterft. dan dan haat ik Balda gilde van schrik. Mij?.. Zoudt ge mij kunnen ha ten, ongelukkig kind Maar dan is 't, omdat ge hem bemint, niet waar Dat weet ik niet, dat geloof ik niet. Nu Lucie hem eenmaal lief heeft en hij 't Lucie doet. Wat ik weet, wat ik voel, wat ik zeg, is alleen dit, dat ik u haten zal, als gij hem doodt en dat ik sterven zal, als hij. gestorven is. Zij liet de hand harer moeder los, slaakte een gil, zoo zacht als een zucht en viel achterover op de rustbank, met hangende armen, met het hoofd mach teloos ter zijde. Een oogenbiik stond Balda haar als vernietigd aan te staren. Haar hand gleed, werktuigelijk schier, ian.gs het voorhoofd, als poogde zij zoodoende haar ver afgedwaalde gedachten te ver zamelen. Eensklaps veranderde daarop het tooneel. Balda knielde voor haar kind Omtrent het derailleeren van een goederentrein tusschen het station Biltstraat te Utrecht en de kruising Blauwkapel, dat zulke enorme mate- rieele schade veroorzaakt heeft, meldt het „Utr. Dagblad" nog het volgende, wat betreft de leden van het treinper soneel, die min of meer verwond wer den De machinist en de leerling-machi nist, die op de machine dienst deden, hebben op de locomotief tot het laatst toe hun plicht gedaan de machine kantelde blijkbaar eerder dan zij ver moed hadden, anders waren zij wel spoediger van de locomotief gespron gen. Toen nu de machine plotseling overhelde en zich onverwacht van den tender losrukte, zijn beide beambten uit de locomotief gesprongen de ma chinist is daarbij bekneld geraakt tus schen machinedeelen, en moest uit die positie worden losgewerkt, dc leerling- machinist die hem assisteerde op de locomotief sprong gelukkig vrij, kwam alleen bij dien sprong te vallen. De ma chinist, hij heet M. Brons en woont te Hoogland, werd verwond aan de bee- nen, vermoedelijk niet ernstig, de leer ling-machinist, die G. N. Stoffers heet en te Amersfoort woonachtig is, had uiterlijk geen noemenswaardige kwets uren, maar was waarschijnlijk inwen dig verwond. De machinist werd met een ziekenauto uit Utrecht onder toe zicht van dr. d. B„ vervoerd naar 'de Rijksklinieken, de leerling-machinist werd gedragen naar het seinhuis op de kruising Blauwkapel, vanwaar hij ge woon per trein naar Amersfoort zou worden overgebracht. De schrik was bij dezen patiënt vermoedelijk erger daa de verwonding. De conducteurs en remmers, die in den goederentrein dienst deden, kwamen er allen best af, niemand hunner was gekwetst, ze wa ren aljeen allemaal hevig geschrokken en moesten wat op hun verhaal worden gebracht. Het spoorwegongeluk liep, wat persoonlijke ongevallen aangaat, dus wonderlijk goed af. De toestand van den machinist Brons leverde geen redenen tot directe ongerustheid op de man was volkomen bij kennis toen hij in de ziekenauto werd gelegd en weggereden. Haagse lie roofslatis- t i e k. Het „Vad." geeft het volgen de staaltje van de inkomens van de dames en heeren uit „duister Den Haag", dat het blad liet gehecle jaar uit de aangiften heeft bijgehouden. Het aantal beroovingen daj niet aangegeven is, is niet te schatten, in het algeloopen jaar hebben in Den Haag ongeveer 80 beroovingen plaats gehal, tot een totaal bedrag van 58.992.50 in Hollandsch geld 5000 in Indisch geld 7000 marken; 92 ponden sterling; 21.960 Belgische franken 2090 Zwitsersche franken 2375 Fransche franken 400 Deensche kronen 750 peseta's 1000 lires. Verder 2000 aan diamanten, een gouden ring met briljanten, twee gouden ringen en een zilveren potlood. Een man met één long. Engeland bergt rare kostgangers. Eenigen tijd geleden hebben wij mel ding gemaakt van een doode, wiens hart vijf uur na den dood nog klopte. Thans vinden wij in de bladen melding gemaakt van een mati met één long. Een zekere George Smith, een 66-jari- ge, overleed te Twickenham, tengevol ge van longontsteking. De dokter, die de lijkschouwing verrichtte, stelde vast, dat Smith selchts één long h^d aan den rechter kant, en dat niets er op wees dat hij ooit een linkerlong had ge had hetgeen, naar de dokter meende, een uniek geval was. Te Mitcham in Engeland werkten twee arbeiders, vader en zoon, op een dwarsbalk van een in aanbouw zijnden neder, sloeg de armen om het tengere lichaam, drukte het aan de borst en bedekte Angelina's gelaat, haar voor hoofd, haar lippen en haar oogen met een tal van innige kussen. Mijn kind, vleide zij, mijn schat, mijn engel, verlies nu niet opnieuw het bewustzijn, lijd zooveel niet en laat ook mij niet zooveel lijden. Je hebt gelijk, ik heb het niet gezien wat ik deed ik had het moeten gissen, moeten begrij pen. Maar je hebt mij ook nooit iets ge zegd Waarom uw vertrouwen niet in mij gesteld Gc wist toch, dat een moeder als ik, tot alles in staat is 1 Wist ik het zelf? snikte Angelina. Ja, ja, dat is 'tGe hadt zeif nog niet begrepen, mijn argeloos, onschul dig kind Al het ongelijk is aan mijn kant. Hoe het nu te herstellen I Wat te doen Verschrikt sprong Angelina op. O 1 riep zij uit, zou. 't u inderdaad onmogelijk zijn, dat verschrikkelijk duel nog te beletten Neen, neen, wees gerust 1 haastte Balda zich te antwoorden. O, ge weet wel, dat er niet zoo heel vee! dingen zijn, die ik onmogelijk acht Moeilijk zal het zeker gaan, maar onmogelijk is het niet. Volstrekt nietO, als ik be denk, dat de kans bestaat, dat jij mij zoudt kunnen haten., want dat hebt gij gezegd, ondeugend kind Ja, dat weet ik wel, maar ik heb er bijgevoegd, dat ik het zou doen, als gij item en bij gevolg ook mij liet doo den zeide Angelina, weder .geheel op kinderlijken toon. ja, dan zou ',k u ha- papiermolen. Die dwarsbalk bevourf zich 20 meter boven den grond. Ver moedelijk door een rukwind verloor de jongeman plotseling het evenwicht em viel van den balk. De vader wist nog de jas van liet slachtoffer te grijpen, e* twee seconden lang vast te houden, maar het kleedingstuk scheurde door den schok door midden en de jonge arbeider stortte in de diepte en werd zoti zwaar gewond, dat hij weldra stierf. De vader deelde later mee, dat, wanneer de jas heel was gebleven, hij ongetwijfeld in den val zou zijn mee gesleurd. Draadloozc telefonie. De Marconi Mij. heeft samen met het Noorsche telegraafbureau bij de regeering concessie aangevraagd voor de oprichting van een zendstation voor draadlooze telefonie, met het doel in Christiania, Bergen, en Drontheim der gelijke stations in te richten elk met een werkingsfeer van 150 K.M., in hoofd zaak bestemd voor het uitzenden van concerten en dergelijke. Verder wordt voorgesteld in Chris tiania een tweede sterker station te bouwen voor de verspreiding van nierws en beursnoteeringen, dat geheet Noorwegen ten Zuiden van Drontheim moet bestrijken, zoomede door draad looze telegrafieverbinding met '<fc Noordkaap moet kunnen onderhouden. Droog Nieuwja r te New-York. Drankwet-ambtena ren kwamen op 1 Januari de restau rants en andere openbare gelegenheden te New-York binnen en hielden toezicht op hetgeen er aan de diners gedronken werd. Zij arresteerden personen, die flesschen drank hadden meegebracht met het gevolg, dat de eerste dag van het nieuwe jaar droger was dan ooit. De oude Newyorker kon zich niet her inneren, dat het ooit zoo'n kalme vie ring was geweest. Deze „droogte" was voor velen een verrassing, daar er geweldig veel dratvk binnengesmokkeld was in de laatste dagen van het oude jaar. Zaterdag raakten de machines van de regeerings- boot „Hansen" defect, die toezicht moest houden op de kustsmokkelaars, en dientengevolge kwam veel drank de stad langs geheime wegen binnen. Te Cannes is dezer dagen een brutale diefstal gepleegd ten nadeele van een musicus, Bouvery. De inbre kers hebben zich des nachts toegan-g tot het huis verschaft door een klein raam in de benedenverdieping, nadat zij vergeefs hadden getracht, met een valschen sleutel door de huisdeur bin nen te komen. De vrouw van den musi cus had, voor zij zich ter ruste begaf, de deur van haar kamer goed afgeslo ten, doch de inbrekers wisten zonder gerucht te maken, met behulp van een valschen sleutel binnen te komen. Uit haar handtaschje.namen zij daarop het sleuteltje weg, dat op de lade paste, waarin zij haar juweelen had wegge borgen. Op deze wijze konden zij zicli meester maken van een paarlencoilier ter waarde van HX1.000 francs. Toenemende misda digheid. Volgens een statistiek in de „Chicago Tribune'' neemt het aantal moorden in de Vereenigde Sta ten toe. Te Chicago alleen werden meer moorden in 1922 gepleegd dan in lieel Canada. Verleden jaar werden in de Vereenigde Staten 8500 moorden en doodslagen gepleegd en de afgeloopen 10 jaren bij de 90.000. Het toenemen van het aantal moorden begon al vóór den oorlog. Vertrekkende dienstbode Mag ik mijn getuigschrift, mevrouw? Mevrouw Maar meisje, wat kas ik nu voor goeds van je zeggen Dienstbode O, zegt U maar, dat ik 'f drie maanden bij U uitgehouden heb. ten Waarom Juist omdat ik u lief heb V— Dan Y.oudt ge mij zeker ai te veel haten, niet waar sprak Balda glim lachend. Komaan, zet alle droefheid op zij Wees gerust AUes schikt zich wel Neen, neen, dat duel mag niet plaats hebben I Ik wil 't zelf niet meer, natuur lijk nietIk beloof, ik zweer het u, mijn kind, dat ik 't zal weten te beletten. Maar, zijt ge er wel heel zeker van Staat ge er mij voor in O, stelligIk weet nog niet, hoe ik het doen moet, want het zal heel veel moeite kosten. Als die mannen eenmaal beweren, daf met deze of gene zaak hun eer is gemoeid, zooals zij 't noemen, zijn ze zoo vreeselijk on handelbaar Maar ge hebt het goed doorzien, Angelina ik heb wel eeni gen invloed op mijnheer De Maugiron Hij zal wel gehoorzamen. In 't ergste geval zorg ik, dat de politie tasschen- beide komt, doch dat zal wel met noo- dig zijn. Nu, dat doet er ook niet toe. Wees overtuigd kind, wat het mij ook kosten moge, welke middelen ei' ook ie baat moeten worden genomen -dat er niets zal gebeuren, wat jij niet hebben wilt O, moedertje, wat zijt gc toch goed riep Angelina, Baida om den hals vallend. Vergeef mij maa. het iee- lijke, dat ik heb gezegd Ik heb u lief (Wordt vervolgd

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 6