Vüssfplie Conrait mnumon Land= en Tuinbouw BIJ VOEGSEL Y8UQAS 5 1AH8A8I 1922. h 4 HET JAAR 1922. De Braziliaansche voor den vrede, door het Internationaal Verhond van Vakvereenigingen en den Internationafen Vrouwebond bijeenge roepen en nog pas in Den Haag bijeen, de beterschap brengen De Washing- tonsche conferentie, waarmee dit. jaar begon, heeft het niet gekund. Aan het eind van het jaar zijn de verwachtin gen nog geringer .De menschheid be gint haar hoop te verliezen en schijnt nog slechts in moedelooze berusting toe te zien. hoe dit alles zal afloopen. OPGAVE DER PERSONEN, die zich in deze gemeente hebben gevestigd of deze hebben verlaten, gedurende de 2e helft der maand December. INGEKOMEN: D J van de Kop, werkman. Van Dis- hoeckstraat 13, van Ruhrort. S. M. S. Schipper-^Paassen. zonder. Bv ertsenstraat 8, van Middelburg. J. Verhage, schoenmaker. Bouwen Ewoutstraat 62, van Aagtekerke. A. Lagendijk, matroos-schrijver, wacht schip. van Den Helder. O A. Ketting, zonder. Boulevard de Rtiyter 74, van 's-Gravenhage. C. H. Willemse, stuurman, Lampsans- straat 17. van Amsterdam. C. van der Pijl, kwartiermeester Ken. marine. Wachtschip, van Den Helder. J. C Paul, kapitein militaire administra*- tie N. I. L.Bellamypark 34. van Soerabaya, W. P. Riemens, coupeur. Kerkstraat 1,. van Middelburg. Mej. M. Louwerse. zonder, Lampsens- straat 17. van Rotterdam. P. A. Wilckens, kwartiermeester K. AL. „Cornefe Drebbel". van Den Helder. W. A. Schrijvers, marinier le klasse. „Cornell's Drebbel", van Den Helder. G. Provoost, marinier 2e klasse. Wacht schip, van Den Helder. K. Vinke, marinier fe klasse. Wacht schip, vair Den Hekier. J. Dingemanse, marinier 2e kl.. Wacht schip, van Den Hekier A. Oudenaarde, marinier 2e kl.. Wacht schip, van Den Hekier Mej. J. F. Gilissen, verpleegster, Vla mingstraat 31, van Breda. P- A Grfïssen, winkelier, Lepelstraat 5, van Goes. C. A. Limonard, kellner. Nïeuwendijk 25, van Arnhem. S. Timmermans, marinier Ie klasse. Wachtschip, van Den Helder. Tj. Bakker, onderwijzer. Bouwen Ewout straat 20, van Heerde. M» J. A. Zonderhtus, sergeant-timmer man, Wachtschip, van Den Helder. J. W. Holterman. officier-machinist, „Cornells Drebbel", van Den Helder J. H. Minor, commies der belastingen, Reinier Claeszensstraat I. van Zevenber gen. A. Maas, zonder, Piet Heinstraat 4, van Vught. G. C. Jacet, sergeant-torpedomaker. „Cornelis Drebbel". van Den Helder. W. Veriiage, sergeant-machinedrijver, „Cornelis Drebbel". van Den Helder. M. Nieuwdorp, matroos le klasse, „Cor nelis Drebbel". van Den Helder. R. Danel, matroos le klasse, „Cor nelis Drebbel". van Den Helder. P. C. L. Glaser, matroos le klasse, „Cor nelis Drebbel", van Den Helder. J. N. 1. Clausman. matroos le klasse, „Cornelis Drebbel", van Den Helder. M. van der Wende, matroos le klasse, „Cornelis Drebbel", van Den Helder. W. van den Brink, matroos 3e klasse, „Cornelis Drebbel", van Den Helder. P Marijs, adspirant-onderofficier-seiner, „Cornelis Drebbel", van Den Helder. P. C. de Ruiter, korporaal-monteur, „Cornelis Drebbel", van Den Helder. M. Faber, korporaal-seiner, „Cornelis Drebbel". van Den Helder. P D. Baas, leerling-onderofficier, „Cor nelis Drebbel", van Den Helder. J. F. Baaijens, korporaal-monteur, „Cor nelis Drebbel", van Den Helder. A. Janse, stoker le klasse, Wachtschip., van Den Helder. W. Woltering, matroos 3e klasse, Wacht schip, van Den Helder. \V. Moeliker. stoker le klasse, Wacht schip. van Den Helder. B. H. Ligteringen, onderwijzer, Verkuijf Quakkelaarstraat 8, naar Ter Neuzen. A. Jacobse, kantonnier, Wijnbergsche- kade 29. van Petten VERTROKKEN: M. L. Cogghe, Schefdestraat 30, naar Oostende. M. J. Eekman, Van Galenstraat 12, naar Den Helder J. Geschiere, Breewaterstraat 13, naar Den Helder. A J. de Visser, Plüimstraat 6, naar Den Helder. A. J. de Visser, PJuimstraat 6, naar Oost en West-Souburg. M. Ufkts, Lammensstraat 5, naar lèrseke. C Hollebrandse. Weststraat 8, naar Bergen-op-Zoom. J. C, van Oers, Crocuslaan 3, naar Utrecht H. de Landmeter, Koudekerksche weg 68, naar Rotterdam O. L. Vandekerckhove, Vrouwestraat 20. naar Leerdam. J. W Kooima, Wachtschip, naar Gorin- chem. P. P. L. Vanloo, Coosje Buskenstraat 17, naar Antwerpen. C. P. Verlinde. „Cornelis Drebbel", naar Den Helder. A. J. de Meij. „Cornelis Drebbel", naar Den Helder. C. A. Visser, Kanaalstraat 22, naar Oost en West-Souburg. J. J. Goor. Mariniersplein 3, naar Helder. W. de Wit, Paardenstraat 19, naar Am sterdam. L. J. van Vessem, Wachtschip, naar Tfrolcn. C. E. Chivat, Boulevard Evertsen 34, naar Assen. A. Recourf, Slijkstraat 35, naar Hengelo. C. H. Speckens. Nieuwstraat 35. naar Amsterdam. J. P. M. J. Sanderse. Wachtschip, naar Dordrecht. W. Minderhout, Crocusiaan 24, naar Eist. Wat iedere maand te doen geeft (le helft Januari.) 't Is niet onder blijde omstandighe den en mooie vooruitzichten, dat het oude jaar van ons henen ging en we een nieuwen jaarkring intreden. Noch voor de tuinders noch voor de landbou wers laat zich de toekomst bemoedi gend aanzien. De nood der tuinders is bekend, liet is een onderwerp van be raadslagingen geweest in de Tweede Kamer, en de minister heeft toegezegd ernstig te zullen overwegen,, wat de re geering kan doen om een aigemeene inzinking en catastrophe van den tuin bouw te voorkomen. En hoe het met een groot deel onzer boeren is gesteld, is eveneens van aigemeene bekendheid. De tijden zijn slecht en velen zitten op hooge lasten, 't zij van hypotheek of pacht. Groot is het aantal brieven klaag- en jammerbrieven, welke we de laatste weken ontvingen van pacht boeren, die verklaarden niet bij machte te zijn. hun volle pachtsom te betalen, en ook al den blik hoopvol richtten naar Den Haag, en daarom ons vroegen „Wat dunkt u, is er spoedig een wet te verwachten, welke betere pachtverhou- dingen zal scheppen En dan hopen de meesten op het instellen van bij de wet ingestelde Pachtbureau's, als er in enkele provinciën reeds bestaan, ter regeling van de pachtvoorwaarden, maar dan met bindend recht. Dat zoo iets zal komen in de naaste toekomst, hebben we dien briefschrijvers niet kunnen voorspiegelen. Slechts hebben we de hoop kunnen uitspreken, dat de regeering overleg tusschen pachter en verpachter zal willen bevorderen. In hoofdzaak zal de landbouwer o.a. op eigen krachten zijn aangewezen. Geluk kig is er door hem nog heel wat te doen, om zijn lot te verbeteren of al thans dragelijker te maken. Nog lang niet alle middelen zijn uitgeput, welke kunnen worden toegepast ter verhoo ging der rentabiliteit van zijn bedrijf. Voorlichting wordt den boer geboden van alle zijden, en wanneer hij deze aanvaardt, d.w.z. in praktijk brengt at wat wetenschap en ervaring hem leeren, dan zijn de uitkomsten van de ver- VAN »E VAN Ill (Slot.) De politieke toestand van Frankrijk, waar het proces-Landru heel wat op schudding wekte, werd als trouwens de geheele internationale toestand, maar in bijzondere mate door het schadevergoe- ctingsvraagstuk beheerscht. De minis- lerwisseling, die Poincaré aan het be wind bracht werd er door veroorzaakt. En zijn verhouding tot andere staten stond geheel onder den invloed ervan Met ITALIË scheen ze daarom ook in hartelijkheid ie winnen, sinds nu onlangs Mussolini, de oud-revolutionair, er tengevolge van den fascistischen staatsgreep de ministerieele portefeuille en feitelijk de dictoriale macht, bemachtigde. Sinds den aanvang van het jaar leed het land, waar na den dood van Bene- dictus XV kardinaal Ratti als Paus Pius XI zijn intrede deed op het Vati- caan, aan ministerieele crisissen en een labielen regeeringstoestand. Facta, de voorlaatste eerste minister, bleek aller minst de man, die hierin verandering kon brengen en den toestand verstevi gen, De fascistische beweging, opgeko men als terreur tegen de communisten, maar zich langzamerhand tot een min of meer reactionaire nationalistische beweging hervormende, deed er haar voordeel mee. Na het congrjs van Na pels was het duidelijk, dat zij met haar leger van tienduizenden zwarthemden Itaiië in haar macht had. En het eerste ministerschap van haar autocratischen leider was het natuurlijk einde. Door een besluit van Kamer en Senaat heeft deze leider Mussolini met zijn helpers in de regeering nu voorloopig een dic tatoriale macht. Tegenover het buitenland komt hij fel en beslist voor ltalië's rechten op. En het is ongetwijfeld reeds merkbaar, dat door zijn optreden de beide andere groote Entente-mogendheden reeds meer met Italië rekening houden. ENGELAND, dat tot nu toe in Italië een willigen medestander had in zijn meer verzoe ningsgezinde politiek, zoodra die met Fransche eischen in botsing kwam, ziet er zijn positie niet door versterkt. Trou wens de jongste ministerwisseling bracht ook in de richting der Engelsche politiek eenige wijziging. Reeds geruimen tijd was onder de conservatieven, op wie Lloyd George grootendeels steunde, een verzet tegen den eersten minister merkbaar geweest voor het tot de uitbarsting kwam, die Lloyd George deed aftreden. De zorg voor de intacte kracht der conservatieve partij was ongetwijfeld een der oorza ken evengoed als de tegenzin tegen den oud-radicaal, die Lloyd George was. Maar het was toch aanvankelijk vooral de lersche politiek die de die-hards tegen Llbyd George in het veld bracht. Na den eeuwenlangen strijd, die ook de laatste jaren nog scherp gevoerd werd, veranderde de Engelsche regee ring het vorig jaar (plotseling van tac tiek door Ierland de vrijheid le geven. Die nieuwe beweging kreeg dit jaar geheel haar beslag. De lersche Dai! keurde de overeenkomst met Engeland goed en een voorloopige lersche regee ring werd gevormd. Maar zij kreeg naar het Fransch van A. MATTHE1J. 45) Dan moeten de partijen zorgen zich om tien uur daar op het terras te bevinden. Is da.t uitgemaakt Goed, uitgemaakt, besliste de burggraaf. Gij, mijneheeren, hebt de keus der wapens gehad, iaat ons nu voor de degens zorgen. Lucien wisselde met gedempte s'em enkele woorden met Louis de Marve- jols. Alles, wat wij kunnen toestaan, zeide hij, is dat elke partij -twee degens zal meebrengen en dat het lot beslissen zal, met welk stel degens er zal geduel leerd worden. De secondanten van De Maugiron beraadslaagden nadat hun deze mee ning was kenbaar gemaakt, eveneens een oogenblik onder elkander mei het gevolg, dat ook deze bepaling werd goedgekeurd. Kort daarop verschenen zij mei hun vieren weder in het salon. Lucien ging naar Robert ont hem te zeggen, wat er beslist was geworden, waarop Robert hem voorstelde te za- men naar Lucie te gaan. Zij namen een oogenblik plaats bij de jonge dame, welke dien avond vroolijker en bekoor lijker was dan ooit en zoo Lucien zich al wat stil en somber toonde, Robert praatte met de meeste opgewektheid en dadelijk tegen de onverzoenlijke repu blikeinen onder Dc Valera's leiding strijd te voeren, terwijl ook de verhou dingen met hei Noorden 'tol vechtpar tijen aanleiding gat. De verkiezingen gaven haar echter een groote meerder heid. En door de benoeming van een Ier tot gouverneur-generaal werd de eigen regeering compleet. Het 'and kreeg daarmee ongeveer de positie van een dominion, zooals Zuid-Afrika, dat ook eens tegen de Engelschen strijd voerde en waar dit jaar de beroemdste aanvoerder uit dien strijd, generaal Christiaan de Wet overleed, maar dat toch den oud-strijder Smuts tot eerste minister heeft, schoon de vereeniging van nationalisten en arbeiders de voortduring van zijn bewind bedreigt. De onverzoenlijke conservatieven konden zich daarmede echter niet ver eenigen, stootten zich aan de Egypti sche politiek, die Egypte de onafhanke lijkheid gaf en brachten ten slotte hun verzet tot tastbare uiting, toen de Oostersche politiek ran Lloyd George op de onverzettelijkheid der Turken dreigde te stranden. Qp het oogenblik, dat de oorlog in het nabije Oosten dreigde, terwijl onder de Moslims in Voor-lndië, waar Gandhi's beweging reeds getuige den aanslag op :!iel gevolg van den Prins van Wales, toen die in Ind-ië reisde een gevaarlijke stemming wekte, de ontevredenheid wegens Engeland's anti-Turksche hou ding toenam, moest Lloyd George voor den conservatieven leider Bonar Law plaats maken. De verkiezingen, die daarna plaats hadden, en die den conservatieven een meerderheid van 70 zetels boven de andere partijen gaven, maar niettemin toch de arbeiderspartijen en de libera len van Asquith de grootste voordeelen brachten, bevestigden den nieuwen eersten minister in het gezag. Waar deze en de conservatieven in het alge meen een wat strakkere houding tegen over Duitschland en een minder reke ning houden met de wereldbelangen voorstaan, is het begrijpelijk, dat men in DUITSCHLAND met deze verandering niet bijster is ingenomen. Want alleen van Vér strekkende te gemoetkomingen in zake de uitvoering van het vredesverdrag kan Duitschland een te boven komen van zijn overstel pende moeilijkheden hopen. De mark daalt er met een werkelijk bewonde renswaardige snelheid. En de nood der bevolking, vooral van middenstand en inteliectueelen, stijgt bijna in het zelfde tempo. De onrust, die van dezen toe stand en van de veranderingen, door den oorlog gebracht, het onvermijdelijk gevolg is, bemoeilijkt nog elke poging tot herstel, waar de eischen der schade vergoedingsverplichtingen, ook in de hooge bezettingslasten tot uiting ko mend. daarvoor nog plaats mochten taten. Niet het minst in de rechts-radi- cale kringen toont ze zich. De ver moording van Rathenau, den minister van buitenlandsche zaken, en de voort durende roerigheid dier kringen was er de vernietigende uiting van. Daarnaast bereidde de houding van Beieren, dat o.a. tegen de wet ter bescherming der republiek in verzet kwam, het rijk nog tal van moeilijkheden. Door het vormen van een grootere coalitie, waarin ook de Duitsche Volkspartij opgenomen zou zi|n, trachtte de regeering haar positie te versterken. Maar de tegenstand dei- socialisten, wier gescheiden afdeelin- gen van meerderhcidssocialisten en on- afhankelijken zich weer vereenigden, belette dit. Dr. Wirth trad daarom ten slotte als rijkskanselier af en dr. Cuno vormde een zaken-kabinet, waaraan de socialisten geen deel hadden en dat zelfs door zijn nauwe verwantschap met de Volkspartij, waarin de socialis ten de partij der zoo machtige groot- industrieelen, van Stinnes en anderen, zagen, op verzet stuitte. Ook de En- was schertsend geestig. Nadat De Maugiron door zijn secon danten was ingelicht, stond hij op om de receptie-zaat te verlaten. Bij de deur vond ihij Balda, die, na enkele orders te hebben gegeven, juist het salon weder binnenkwam. Gaat ge nu al heen vroeg zij hem. Ja, mevrouw, ik zal morgen ochtend tegen mijn gewoonte, weder vroegtijdig op de been moeten zijn En daarop zachter Ge zijt van avond, geloof ik, bijzonder welwillend geweest voor mijnheer Robert Ik kan toch moeilijk den schijn aannemen, mij in uw onderlinge veelen te mengen... Ik heb hem voor aanstaan den Donderdag te dineeren gevraagd. Ei, ei Welnu, ik zou in inv plaats maar niet op hem rekenen Omdat?. Omdat hij aanstaanden Donder dag dood en begraven zat zijn. Mor genochtend moet hij met mij et onder uit Op 't pistool Neen, op den degen, maar dat blijft gelijk. Ik heb me daareven een weinig laten vervoeren, maar op het terrein is daarvoor geen gevaar, op het terrein ben ik de bedaardheid in eigen persoon. O, pardon, ik houd u hier zoo staande. Tot morgen, mevrouw Hij kuste de hand der gravin en ging heen. Angelina was aan de tegenoverge stelde zijde van liet salon en had niets kunnen hooren van de weinige woorden tente schi/ot er maar matig mee ingeno men, wafVtet herstel niet zal vergemak kelijken. Met die Vgingen tot dergelijk lier- stel is in DE D ONAU-LANDEN ai een aanvang" gemaakt door het cre- diet dat Oostenrijk door bemiddeling van den Volken.bond verleend is. Ook heeft Oostenrijk -eindelijk zijn defini tieve grenzen gekr egen door de oplos sing van zijn ge.-V-lril met Hongarije over het BurgeniamA Hongarije daaren tegen, waar de reactie in volle krac.bt blijft voortdu ren, kan zich naar zijn nieuwe grenzen nog maar slecht voegen en blijft op de afgescheiden gebieden aanspraak ma ken. De monarchie en ,'egitimistische gedachte is er ook het stei'kst gebleven en na den dood van ex-kei'eer Karei is er door de legitimisten zijn Oudste zoon Otto als troonpretendent aan.vaard. Het gevolg van deze houdiVig is, dat zijn buren het nog argwanend gade slaan en dat de nieuwgevormde kleine Entente, die Polen en Tsjecho-Slowa kije naast e DE BALKAN-LANDEN Roemenië en Zuid-Slavië omvat, vfooraj ook tegen Hongarije gericht is. Op den Balkan zelf bracht de herle ving van Turkije en de Grieksche re volutie, die koning Konstantijn zijn troon en oud-ministers en generaals hun hoofd kostte, nieuwe onrust. En de jongste gebeurtenissen toonden, dat het ook nu met de bemoeiingen des mogendheden en van RUSLAND nog niet uit was. De Russen begonnen trouwens dit jaar over 't algemeen meer belangstel ling voorr de rest der wereld aan den dag te leggen. En die belangstelling bleek niet enkel tijdens het beruchte proces tegen de sociaal-revolutionnai- ren, voor wier lot niet enkel de socia listen in West-Europa zich interesseer den. tamelijk wederkeerig. De nieuwe oeconomisclie politiek der Sowjet-re- geering, die een terugkeer naar het ka pitalisme scheen in te luiden, was wel licht een der oorzaken. In HET VERRE OOSTEN slaagde Rusland erin dc Japansclie be zetting voor het grootste deel kwijt te raken, dat het wel voor een groot deel zeker dankte aan het Amerikaansch verzet tegen Japan's voortdringen op het Aziatisch vasteland. Ook in China was Japan niet geluk kig, daar in den burgeroorlog de Ja pansclie partij er een geduchte neder laag leed. Over 't glgemeen ziet liet zich door de belangstelling van AMERIKA en de Wasliingtonsche conferentie, die er een uiting van was, in zijn streven naar een overheerschende positie in Oost-Azië erg bemoeilijkt. Zelf deed Amerika echter weinig moeite om hier en elders die positie in te nemen. Uit de Europeesche aangele genheden trok liet zich ondanks het aandringen van Europa's zijde op actie ve medewerking, steeds meer terug. En het is niet waarschijnlijk, dat Glemen- ceau's rondreis daarin verandering zal brengen, al is de nederlaag die de re publikeinen bij dc jongste verkiezingen leden wel als een afkeuring van deze taktiek en van president Harding's houding uitgelegd. Het Amerikaansche volk gelooft niet langer aan Europa's goeden wil en ziet zich bedrogen in het vertrouwen waarmee het eens de En tente, en Frankrijk in liet bijzonder, te hulp kwam. Het vraagt van Eurofia aileen dc betaling harer schulden en laat het verder aan zijn militaristische en chauvinistische koortsdroomen over. Zullen de internationale congressen tusschen Balda en De Maugiron ge wisseld, maar met haar vurige oogen had ze die woorden als 't ware van beider lippen afgelezen, even duidelijk, alsof zij ze verstaan had. Robert was een der laatsten, die zich terugtrokken. Hij nam afscheid van Lucie en vervolgens van Balda, terwijl niets in hem eenige buitengewone ge moedsaandoening verried. Lucien deed hem enkele schreden uitgeleide. Tegen acht uur kom ik met De Marvejols bij u, fluisterde hij hem toe. Bij de deur en bijna op dezelfde plaats, waar kort te voren De Maugiron en Robert eikander hadden gesproken, zag Robert Lucien had hem toen reeds verlaten Angelina, die op hem toetrad. Hij vatte haar hand. Vaarwel, mijn kleine vriendin, zeide hij glimlachend. Als waarschuwend zag zij hem met haar groote, diepe oogen aan en maakte toen eensklaps, dat zij weg kwam, zonder zelfs eehig geluid te hebben voortgebracht. Nadat Robert vertrokken was, viel zij neer op een stoel, waar zij onbe wegelijk met starende oogen bleef zit ten, zelfs toen ook de laatste gasten hadden afscheid genomen. Balda was verplicht haar uit haar mijmering te wekken Maar Angelina, hoe zit ge daar zoo wezenloos te kijken Het is laat, kind, we moeten naar bed, hoor Dadelijk was zij recht overeind en liep zij, zonder iets te zeggen, naar boven, naast Balda, die tegen haar sprak over Lucie en over de afgeloopen soiree. Op de kamer harer moeder gekomen, zocht ze onmiddellijk" haar geliefkoosd piekje van de brcede rust bank op. Eerst toeii bemerkte Balda de zon derlinge bleekheid van tiaar gclaa'. Zij greep Angelina's afhangende hand, die als ijs zoo koud was. Angelina riep zij verschrikt uit, maar Angelina had het bewustzijn ver loren en hoorde haar niet. HOOFDSTUK XXXI. Balda herkent haar bloed. Angelina's bewusteloosheid had iets zeer vreemds. Ze was niet het gevolg van zwakte, maar veeleer van tot het uiterste toe gedreven geestkracht, die op eens, tegen wil en dank, gebroken was. En toch had het er allen schiin van, dat die geestkracht haar zelfs nu nog niet begeven had. want ze was niet neergevallen op de rustbank, maar zat daar recht overeind, als uit mar mer gehouwen. Balda gaf een gil, riep niet om hulp, maar liep ijlings naar haar toilet kamer, om vervolgens het hoofd van het meisje met toiiet-azijn te bespren kelen en haar den scherpen geur van een fleschje vlugzout te doen inademen. Langzamerhand kwam Angelina weel bij en vestigde op Balda haar nog altijd schier wezenlooze blikken. Eindelijk, eindelijk jubelde het in Balda's hart en daarop overluid Her kent ge mij, kind Ja, ik herken u. Gevoelt ge ergens pijn Wat deert u toch Wat mi) deert riep Angelina, weder in het volle bezil van haar denk vermogen. Vraagt u mij dat? Alsof gij niet wist, wat er gebeurd is Ik begrijp u waarlijk niet, mijn schat Ik weet niets. Dat doet ge wel. mama Ik heb. gezien, dat die De Maugiron 't u zei Wee.t ge dat dan ook al Zeker, ik weet het. Maar wie kan 't u dan gezegd hebben - ik heb het afgeluisterd. Ik stond achter de portiëres van de rookkamer. Ik zag niets, maar ik heb alles gehoord. O, hoe heeft hij- hem behandeld, dien markies, hoe trotsch. hoe fier. hoe flink Dat was eerst het mooie, het ware duel Dokter Robert heeft hem onder handen genomen, dat er geen stuk aan hem beel bleef en toen hij eindelijk op stond als een enge! dei- wrake, heeft hij hem letterlijk vernie tigd. O, alleen door naar hem te luiste ren, zag ik hem daar in zijn edele grootheid. Het was prachtig I Kind, kind, praat toch niet zoo veel vermaande Balda, vreeselijk ont steld. Angelina, mijn schat, je hebt de koorts, je ijlt Neen, neen. ik ben bij mijn volle verstand, dat ziet ge immers wel. Zeg ik u op 't oogenblik niet duidelijk ge noeg, wat ik heb gehoord Maar daar mede is 't niet uit. De schurk van een Maugiron is morgen, in dat andere duel,

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 5