spgeï buitibnlamo gemengd mmw* BHHK- EN SBHOOLNffiUWS. De pre*8kein'cstractettae«!aa. De vereeniging „Aanpakken" keelt besloten haar kapitaal vooralsnog met aan de Algemeene Synode der Ned. Herv. kerk ten behoeve van het Fonds tot verbetering der schraalste predikan- tentraktementen uit te keeren. De ver- eeniging blijft voorloopig in stand in de verwachting, dat de giften weder rui mer dan in den laatste» tijd zullen gaan vloeien om ten minste één millioen voor de siechtst bezoldigde predikanten te verkrijgen. Het totale bedrag is thans tot ruim 583.000 gestegen. Hel Haag- sche comité in het Fonds Aanpakken heeft opgehouden te bestaan. Het heeft afgedragen 31.879. De preektoon. Prof. Obbink heeft met voldoening opgemerkt, dat men in Gereformeerde kringen eindelijk het hinderlijke van de kwasi-verheven preektaal gaat gevoe len en „natuur en waarheid" verlangt. Maar ook de preektoon diende te ver anderen. „Ik keu oen dominé schlijft prof. Obbink in „Bergopwaarts" een charmant inensch, een prettig causeur, aangenaam en gewoon in den omgang, dien men het niet eens zou aanzien of aanhooren dat hq dominé is. Hij doet heel gewoon, praat heel gewoon, kijkt heel gewoon, denkt heel gewoon, kort om, is in alles een heei gewoon inensch. Eens hoorde ik hem preeken. Ik stond pafZijn gezicht was veel strak ker dan anders, zijn stem veei heviger en hooger dan anders, zijn woordkeus veel ruwer en wilder dan anders, zijn oogen veel grooter en onheilspellender, maar vooral dat geluid, o, dat geluid zijner stem Ik wist gelukkig hoe mak hij was in 't dagelijksch leven, anders was ik bang geworden, of voor den man of voor mijzelf. Later bleek dat de man niet eens wist hoe hij zich had aangesteld, dat hij zich niet bewust was op den preekstoel an ders te zijn en anders te doen dan op beganen grond. En dat is eigeniijk bet ergste, want daardoor is genezing uit gesloten." Meer liturgie In de kerk In de Geref. Kerk te Bussum, waar reeds geruimen tijd het gebruik is in gevoerd, dat de voorlezing der Tien Geboden en van de Geloofsbelijdenis door de gemeente wordt beaamd met het staande zingen van het laatste vers van de berijmde Tien Geboden en van den Avondzang, is op Oudejaarsavond de godsdienstoefening geëindigd met Ihet door de geheele gemeente staande zingen van een psalmvers, inhoudende belijdenis van zonden en bede om ver geving, terwijl ook bij het dankgebed alien zich van hun zitplaatsen verhie ven. Slechts een hoogst enkele heeft bezwaar aan deze indrukmakende plechtigheid deel te nemen. Tot inspecteur van het Christelijk Nationaal Schoolonderwijs is benoemd de heer C. Weeda, directeur der Christ. Kweekschool te Middelburg. Hel hoofdbestuur van den Bond van Hooger Onderwijspersoneel zal In de aanstaande bondsvergadering voor stellen afscheiding van de Centrale en het Ned. Vakverband. RECHTSZAKEN. Rechtbank te Middelburg. Ooor de rechtbank te Middelburg zijn veroordeeld ontucht met kind, als vaderTh. J. P., 42 jaar, arbeider te Middelburg, tot twee jaar gevangenisstraf beleedigingL. P., 49 jaar. werk vrouw te Goes, tot 15 b. s. 15 d. h. niet voldoen aan een ambtelijk bevel: K. de P., 34 jaar, arbeider te Westka- pelle, tot 15 b. s. 15 d. h. poging tot oplichtingE. de B., 38 jaar, schipper Ie Ossenisse, tot 6 maan den gevangenisstraf verduisteringJ. S., 28 jaar, werk man te Goes, tot 2 maanden gevange nisstraf het door schuld veroorzaken, van ge vaar op een tramwegC. D., 25 jaar, landbouwersknecht te Terneuzen. tal /40 b. s. 40 d. h. oplichtingC. v. L., 35 jaar, hande laar te Sluis, tot 6 maanden gevange nisstraf. Het spoorwegongeluk te Breda. Voor het gerechtshof te 's-Hertogen- bosch heeft in hooger beroep terecht gestaan J. P. T., machinist tc Roosen daal, door de Bredasche rechtbank vrij gesproken van schuld aan het spoor wegongeluk te Breda, tegen welk von nis de officier van justitie aldaar in be roep was gekomen. De advocaat-generaal concludeerde, dat beklaagde niet gedaan had, wat hij had moeten doen (tijdig remmen, toen hij het onveilig signaal gepasseerd was) en dat daaraan het ongeluk is te wijten. Spr. eischte een maand hechtenis en hoopte, dat het Hof niet za! stilstaan bij een vermeend tekort in de dagvaarding. De verdediger vroeg op verschillende gronden vrijspraak, subs, voorwaarde lijke veroordeeling. Een inbrekersbende. Voor de rechtbank te Rotterdam heb ben terechtgestaan drie recidivisten, al len gedetineerd, die terecht stonden omdat zij er van beschuldigd waren, dat zij in den nacht van 21 October zich door middel van verbreking toegang hebben verschaft tot het pand 36 aan de Gedempte Binnenrotte, tocbehoorende *a» de N.V. Uniewinkel-Maatschappij. Beklaagden ontkenden. De president zeide, dat dit hun weinig kon baten, omdat zij, zonder dat zij hiervan iets vermoed hebben, in ai hun bewegingen bespied zijn door twee inspecteur van politie, een agent en twee rechercheurs. Twee inspecteurs van politie vertel den omstandig, hoe de geheele inbraak die zij van a tot z gevolgd hebben zich heeft toegedragen. Beklaagde S. heeft op den uitkijk gestaan, de twee anderen zijn naar binnen gegaan, na dat zij het slot hadden geforceerd. Een agent van politie heeft een der beklaagden in het arrestantenlokaal den anderen hooren toefluisteren Niet bekennen, hoor Het O. M. achtte liet ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen en eischte tegen beklaagden gevangenis straffen van 1 j/2 tot 3 jaar. Oplichting en verduistering. Voor de rechtbank te Amsterdam stonden gisteren terecht een 25-jarige en een 23-jarige kantoorbediende, die, werkzaam bij die Stoomvaart-Mij. „Ne- drland", afdeeling comptabiliteit, in het afgeloopen jaar deze maatschappij heb ben opgelicht en ten nadeele rail haar hebben verduisterd verschillende som men gelds, tot een gezameniiik bedrag van ƒ25.000. Beide beklaagden beken den. Het O. M. vroeg tegea den een en be klaagde wegens oplichting en verduis tering 2 jaar en 6 maanden e» tegen den andere 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. De verdedigers vroegen voorwaarde lijke veroordeel! ng, subs, clementie Een liefdesdrama. De rechtbank te Amsterdam heeft een 58-jarigen bootbikker wegens doodslag veroordeeld tot vijf jaren ge vangenisstraf. De eisch was acht jaar. Beklaagde had in den avond van 30 October II. in een logement aan den O.Z. Achterburgwal een 27-jarige vrouw, met wie hij leefde, met een/fnes een doodelijken steek in de borstkas, nabij het hart, toegebracht. mmm, ma S&ssk. Hr. Ms. „Zeeland" is gisteren voor een oefeningsreis van Nieuwediep naar Las Palmas vertrokken, onder bevel van kapitein-luitenant ter zee J. H. G. Krc- mer. Bij Kon. besluit is de betrekking van inspecteur van het materieel der ma rine-artillerie opgedragen aan den ka pitein ter zee titulair J. J. M. Baart. De luitenant-koionel-litulau M. F. Goldenberg, van het lie reg, inf., is eervol ontheven van bet bevel over het landstormverband Arnhem en naar zijn korps teruggekeerd. VOETBAL, Programma voor Zondag 7 januari Zuidelijke afdeeling le klasse. B.V.V.—P.S.V. VelocitasDOSKO NOADN.A.C. EindhovenM.V.V. 2e klasse A. VlissingenRoosendaal Breda't Zesde AllianceMiddeiburg Willem II 2Velocitas 2 N.A.C. 2—NOAD 2 3e klasse A. DOSKO 2Vlissingen B.O.Z.—Middelburg 2 WalcherenGoes Luchtvaart. De Fransche vlieger- luitenant Thoret, die door den onder secretaris van het luchtvaartministerie gedetacheerd was te Biskra, ten einde aldaar wedstrijden voor te bereiden voor vliegmachines zonder motor, steeg aldaar op met een gewoon vliegtuig tot een hoogte van 100 meter, zette toen zijn motor en de schroef stop en vioog aldus over den Dtiouatt-heuvel en bleef 1 uur en 40 minuten in de lucht, waar na hij vrijwillig daalde. Het is de eerste keer, dat een gewone vliegmachine een dergelijke lange zeiiviucht presteerde. DE CONFERENTIE TE LAUSANNE. De hoofden der geallieerde delegaties hebben gisterenmiddag over den toe stand beraadslaagd. Curzon bracht hen op de hoogte van de besprekingen die hij den dag te voren te Parijs aangaan de de vredesonderhandelingen heeft gehad. Voorzoovcr men weet, schijnt wel te blijken, dat lord Curzon uit Parijs is teruggekeerd met den oprech ten wensch om de onderhandelingen voort te zetten en lot een goed einde tc brengen. Hij is het geheel eens met zijn Fran sche en Italiaansche ambtgenooten, om ten opzichte van de Turken weliswaar een vastberaden gedragslijn t; volgen, doch met vermijding van alle narsch- heid en te trachten telkenmale, wanneer dat mogelijk is, den middenweg te vin den. De geallieerden zijn van plan, binnen enkele dagen de derde com missie bijeen te roepen. Gelukkig zijn bij de laatste besprekingen tusschen de deskundigen, de meeste nog hangende geschilpunten weggevallen, en lijkt bet thans mogelijk de getroffen overeen komsten in het openbaar vast te leggen. DE CONFERENTIE TE PARIJS. Omtrent den stand der besprekingen op de Parijsche conferentie schrijft de „Matin" Het Fransche plan kan niet verminderd worden, zonder gevaar te ioopen, dat het geheel een doode letter blijft. Het blad stelt de vraag of onder stellende, dat Engeland Frankrijk niet steunt, de samenwerking inzake de schadevergoeding tusschen beide lan den kan voortduren, wat de kwesties aangaat, die in 't hijzonder vo jr Enge land van belang zijn. De „Éclair" ver klaart Bij de verdediging van de Fransche belangen verdedigt Poincaré de werkelijke belangen van Groot-Brit- tannië. De verklaringen van P' incaré goedkeurende, meent de „Républlque francaise", dat het Britsche plan niet alleen geheel in de plaats treedt van het verdrag van Versailles, maar het verdrag vernietigt en de overwinning te niet doet. DE PLANNEN DER GEALLIEERDEN. In de politieke kringen van Berlijn worden de plannen dér geallieerden, *.l. der Franschen, italianen en Engel- schen, uitvoerig besproken. Officieel is nog geen besluit dienaangaande geno men, maar de Engelsche oplossing van de schadeloosstellingskvvestie schijnt een grondslag tot onderhandeling te kunnen vormen, daar Engeland het geheele probleem eenigzins economisch opvat. in de Bcrlijnsche bladen wordt het Fransche plan ais onaannemelijk ver worpen. De „Deutsche Allgem. Ztg." constateert, dat het opnieuw bewijst, dat Poincaré in het geheel geen regeling der schadeloosstellingskwestie wil, maar slechts de voortzetting van de vernietigingspolitiek tegen Duifschland. De „Berliner Ztg. air, Mittag" meent dat het door Poincaré voorgestelde tweejarige moratorium er in het geheel geen is, want de betaling der bezet- tingskosten, de gelden voor commissiën zoomede andere contante betalingen en leveringen in natura moeten voortgezet worden en daarenboven wi! men ook nog beslag leggen op de douane-in komsten uit het Rijnland en het Ruhr- gebied. De aanwending van het woord moratorium voor een dergelijk aanbod is een „grove ooging tot bedrog", om Poincaré met zijn eigen woorden t» antwoorden. ENGELSCHE PERSSTEMMEN. De Parijsche conferentie blijft het voornaamste onderwerp van bespreking in de Engelsche bladen uitmaken. De „Daily Chronicle" zegt1%sschen de mentaliteit, ontdekt in de Fransche re geerders en die van het gansche Brit sche volk, is een kloof. Wij wiücn vre de, regeling van de betalingen, terug keer van een solvent, vriendschappelijk, nijver Europa. Wij wenschen niet een eeuwige wanorde kunstmatig in het le ven te houden en wij gelooven niet dat een dol militairisme en annexiomsme de sleutels kunnen zijn voor een blijvende veiligheid. Indien dus Poincaié zegt, dat wij zijn program met ai zijn an- nexionistische trekken als een minimum moeten aanvaarden, dan kan er slechts één antwoord zijn, namelijk nat Brit- tannië onmogelijk daaraan kan mee doen. De „Times" zegt Veel van de Fran sche kritiek is blijkbaar gebaseerd op een onvolledig inzicht in het Britsche doei. Het blad wijst er op, dat in andere landen dan Frankrijk de neig'ng be staat, het Britsch plan met voorzichtige goedkeuring te beschouwen. De „Ti mes" voegt hieraan toe De meenings- verschiilen zijn blijkbaar niet zoo groot, dat niet een of andere overeen stemming mogelijk is. De „Daily Mail" verwacht, dat de conferentie hedenmiddag zal eindigen en dat de Britsche delegatie hedenavond uit Parijs vertrekt. DE PORTRETTEN VAN DEN EX-KELZER Bij de opening van den „Kreistag" te Dramburg heeft zich het volgende karakteristieke tooneeltje afgespeeld Na opening der zitfing verhief de eerste gedeputeerde, kamerheer von Griesheim. zich van zijn zetel en sprak: „Ik meen in den geest te handelen van allen die mij door hun stembiljet inct mijn ambt van eersten gedeputeerde hebben vereerd, wanneer ik de volgende verklaring afleg De verwijdering van het portret van keizer Wilhelm II uit deze zaal is in strijd (net het vader- landsche gevoel, van verreweg de meer derheid der bevolking van het district Dramburg. Met dankbaarheid en trots heeft het destijds allen die hier in- en uitgingen vervuld, toen Zijne Majesteit dit portret na inwijding van het nieuwe „Kreishaus" aan het district ten ge schenke gaf. De beslissing van den mi nister van binnenlandsche zaken, die de verwijdering beveelt van alle portretten van den keizer uit officieele vertrekken, overschrijdt de wettelijke bevoegdheden en is in tegenspraak met het recht, dat dc „Kreistage" hebben op deze lokalen. Onder den dwang der omstandigheden leggen wij ons neer bij dezen maatre gel, in het rotsvaste vertrouwen, dat, wanneer ons ongelukkig vaderland weer gezond zal zijn geworden, ook in dit Huis weer plaats zal worden ge maakt voor afbeeldingen van den kei zer." Mijnheer Griesheim is inderdaad er ger dan de ergste conservatieven. Nie mand minder toch dan graaf Westarp heeft olangs no» in de „Kreuzzeitung" verklaard, „dat In het laatste jaar .gebeurtenissen van persoonlijken aard, niet dienstig geweest zijn voor het be vorderen van monarchistische gevoelens onder de massa". Daarmee is natuurlijk in de allereer ste plaats bedoeld het tweede huwelijk van den ex-keizer, hetgeen ten slotte juist een privé-aangdegenheid is ran een privé-persoon. Gisterenmiddag omstreeks half twee bracht de celwagen der strafge vangenis eenige gevangenen naar het Centraal Station te Amsterdam, voor verder transport naar 'n andere gevan genis. Toen de begeleidende rijksveld wachter zijn passagiers op het Stations plein één voor één ontsloot, poetste één hunner, een jonge snuiter, de plaat. De vluchteling zette het, in de richting van de Martelaarsgracht, op een Ioo pen. Voor hij echter de brug voor de Mar telaarsgracht bereikte, werd hij door burgers gegrepen, en is daarna op transport gesteld. Het tweejarig meisje, dat bij den brand ten huize harer ouders aan het Steeg-Over-Sloot te Dordrecht ernstige brandwonden opliep, is aan de gevol gen overleden. De toestand van haar 20-jarigen oom, die het meisje redde en eveneens hevige brandwonden bekwam, is niet zonder zorg. Een 2-jarig kind te Zuid-Zijpe geraakte te water. Het werd eenige oogenblikken daaran door de moeder tevenloos opgehaald. Bij Stadskanaal is een tienjarige jongen onder een wagen geraakt en gedood. Gisterenmorgen zag een recher cheur van politie nabij het postkantoor op den Blaak te Rotterdam een beken den rijwieldief staan. Vermoedende, dat deze wel niet veel goeds In het schild voerde, posteerde de recherciieur zich op eenigen afstand. Nauwelijks was dit geschied of de beruchte „zwijntjestik ker" stapte op een onbeheerd staande fiets af, nam de fiets aan de hand en stapte en mee weg. De politieman, noo- digde den dief uit mee te gaan naar het bureau Groote Pauwensteeg, waar hij in bewaring werd gesteld. Even iater kwam de eigenaar aangifte van diefstal van zijn fiets doen en keek verwonderd op toen hij vernam, dat èn dief én rij wiel reeds vóór hem gearriveerd waren. De aangehoudene was nog maar eeni ge weken geleden uil de gevangenis ontslagen. iOp het postkantoor aan hei station te Maastricht is een diefstal van brieven en stukken ontdekt. Het onderzoek, door het parket ingesteld, is in vollen gang. Het is nog niet uitgemaakt, of er geld vermist wordt. Een viertal personen werd in verhoor genomen. Te Hekelingen is in een hut het lijk gevonden van den 56-jarigen „Doove Kees". Brood was er niet in huis, we! spek en vet. Meubels waren er nimmer aanwezig geweest. Men vond ruim 1000 op het lijk. De overledene was vroeger een op passend werkman, die jarenlang voor een oude moeder en een ongelukkigen broer heeft gezorgd. De laatste jaren was hij langzamerhand vervallen in een toestand van doffe onverschilligheid, verwaarloosde in hooge mate zijn za ken, werkte niet meer, weigerde huur te betalen en werd uit zijn woning ge zet. Toen betrok hij zijn laatste verblijf, bekommerde zich niet meer om zijn familie, voorzag zich slechts van het allernoodzakelijkste voedsel, weigerde alle hulp en heeft zoo ongeveer l'/z jaar in een hut geleefd. De onveiligheid in D u i t s c h I a n d. Bij Beckerwerth is uit den Rijn het lijk opgehaald van een naar schatting 17 a 18-jarigen jon gen man, waarvan de identiteit nou niet kon worden vastgesteld. Te oordeelen naar de zeer weinige klecdingsiukken, waarin het iijk, dat aan hoofd, armen en beencn vreeselijke wonden vertoon de, gehuld was, zou het een Hollander en waarschijnlijk een schippersknecht moeten zijn. Het lijk, dat ongeveer 4 a 5 weken in het water gelegen heeft, is 1.68 M. lang. Volgens de recherche moet aan roofmoord gedacht worden, daar het lijk zelfs de belangrijkste kleedingstuk- ken miste. In verband met dezen moord wordt van Nederlandsche zijde bij herhaling gewezen op de toenemende onzeker heid in het havengebied van Duisburg- Ruhrort. waar overvallen op Neder landsche schippers, van wie men ver moedt dat zij bedragen in Hollandsch geld bij zich hebben, aan de orde van den dag zijn. De autoriteiten staan tegenover de rooversbenden, die bijna dagelijks groote partijen scheeps- en spoorweg vrachtgoederen ontvreemden, vrijwel machteloos. Tusschen Harwich en Zeebrugge zal een pontveer voor treinen komen. In 1917 waren daartoe reeds drie boo ten gebouwd voor ongeveer 570.000 pond. Een Engeische spoorwegmaat schappij is overeengekomen de booten tegen den kostenden prijs over te ne men en minstens 30 jaar te doen varen. In Zeebrugge sluiten de Belgische spoorwegen natuurlijk op de pont aan. Naar Engeland gezonden goederen STAAT SLOT KR 4e Klasse 3e Lj|«. Trekking van 4 januari 10Ï3 ƒ25.000, No. 15325 1 1500, No. 14100 f 100, No. 563 15564 Prijzen van ƒ65. 101 230 378 404 635 731 1308 2092 2206 2250 2520 2601 2883 341* 3327 3337 3661 3756 3946 4014 40H 441) 4914 5051 5184 5219 5360 5430 5780 6015 7116 7169 7267 7311 77T* 7891 8135 9095 9119 9398 9490 9571 9635 I010S 10468 10514 10535 10897 1167» 12229 12389 12872 13284 13542 13855 14308 14378 14422 14505 14536 15018 15092 15248 15336 15639 15668 16024 16045 16168 1624®. 16568 16812 16849 16857 16932 17077 17201 17238 18624 18741 18852 18979 19327 20184 20801 20870 20985 21448 21458 22014 2214f 22213 22219 22335 22392 22795 zullen te Harwich niet worden onder zocht, doch onmiddellijk doorgaan o» op de plaats van hun bestemming na gezien. Elk van de drie ponten kan 5# wagens van 10 ton vervoeren. Te Stains in Frankrijk heeft ee» dronkaard, die van strooperij en dief stal leefde, waarschijnlijk in een vlaag van delirium, de vrouw, met wie hi| leefde, met petroleum overgoten en i* brand gestoken. De vrouw verkeert in levensgevaar. Na rijn onmenscheiljke daad heeft de dronkaard het overschot der petroleum uit de kan opgedronken en is daarna spoedig gestorven. Toen de sultan van Turkije de plaat poetste naar Malta, aan boord van een Britscli oorlogsschip, liet b| zijn vrouwtjes kalm waar zij waren, nl in de harem, zonder zich iets van haar aan te trekken. Gelukkig dacht de nieu we regeering te Angora beter over de harem-dames en gaf voor haar wissels af tot bedragen tusschen de 65 en 90 dollars en op Nieuwjaarsdag werden deze uitbetaald, tot groote vreugde van de sultana's, koninginnen of hoe z5 verder genoemd worden en die zeker van manlief nooit zooveel speldengeld gehad hadden De 22 zonen van den klein-geworden Grooten Heer, die vroeger van 600 tot 4000 dollars per maand genoten, kwa men kaal van de reis, zij krijgen maar van 65 tot 220 dollars per maand e» zijn 25 dochters moeten 't voortaan eik met 30 a 100 dollars doen, terwijl zij» 15 schoonmoeders, mitsgaders zij» schoonzoons en -dochters, geheel va» de lijst geschrapt zijn en dus „lekker niks" krijgen. Er waren dus, behalve de blijde, ook heel wat zure gezichte» in de harem. Te Holden, in Alberta (Canada), is overleden op 125-jarigen leeftijd de Ier William Kennedy. Hij was de oud ste inwoner van Canada, hoewel hij er kwam, toen hij al meer dan 100 jare» was, want hij woonde er pas 20 jaren. Zij, die den overledene kwamen aaa- geven, wisten met de stukken te bewij zen, dat William Kennedy indertijd ge doopt was door John Richardson, pries ter van de parochie Enniskiüen in Ier land, op den 25sten September 1802, toen William reeds 5 jaar was. Hoe hoog gaan de hoogste golven. Naar aan leiding van de jongste stormen, die op den Atlantischen Oceaan woedden, ver telt een kapitein in de „Daily News" van de tioogte der golven die bij ces hevigen storm kunnen voorkomen. De grootste hoogte, die de golven bereiken is veertig voet. Dergelijke golven komen echter niet vaker dan een of tweemaal in een menschenléeftijd voor. Bij ee» zee die tot deze hoogte stijgt, is de af stand tusschen de toppen der golven ongeveer 550 voet, d.i. de lengte va» het gemiddelde schip. In beschutte binnenlandsche watere» zooals het meer van Genève bereiken de hoogst golven niet meer dan tien voet. Golven van honderd voet hoog be- hooren derhalve tot het rijk der fabelen. Een gevecht met ee» leeuwin. De „Manchester Guar dian" bevat het verhaal van een wor steling tusschen mr. Hurst, een kolonist in Tanganyika Territory (het vroegere Duitsch-Oost-Afrika) en een leeuwin. Hij was op jacht met enkele inboorlin gen en kwam een leeuw op het spoor, dien hij in de buurt van een bosch va» dichte struiken onder 'schot kreeg. Hij raakte het dier, dat zich in de struiken terugtrok. Mr. Hurst gaf daarop de» drijvers last het dier op te sporen toen zij het bosch begonnen af te klop pen, kwam in plaats van het verwach te gewonde dier, plotseling een gewel dig groote leeuwin voor den dag. Zij viel recht op den jager aan. Toen zij vlak bij hem was, schoot de koelbloe dige kolonist, en trof haar in de» schouder. Het dier viel neer, doch voor dat de jager kans kreeg te herladen, was het weer op de been, sprong nog maals, en sloeg den jager met haar rechtervoorldauw tegen den grond. Daarop volgde een wanhopige wor steling mr. Hurst had zijn geweer we ten vast te houden en hij stak dit het dier in de keel. Het wapen brak af, en de stalen loop bleef in de keel zitten. Een oogenblik zonk dc leeuwin terug, om zich van deze last te ontdoen, waar in zij na veel gekuch en gehoest slaag de. Voordat mr. Hurst op de been kon konven was zij weer bij hem, nam hem in de bek ais een terrier een rat, en schudde hem heen en weer. Op het oogenblik echter, dat de jager zijn be wustzijn begon te verliezen, liet zij hem

Vlissingse Courant | 1923 | | pagina 2