f 1.25 vandilbtad mo 27a WOENSDAG 22 NOVEMBER Binnenland ingezonden stukken aoe Jaargang ODEM HEID. MIE'S. proef7 B A en Gralsteenen ISTRAAT 14—16 I Postbus 11. AIM RIBT eedingzaak istbode Maatschappij m jivaart AMSTEL CACAO VAM 6£N5DOSP DRINKEN, M'N WAAR DE.,DAN WORDT JE 'nandermen/ch!" Een heerlijke lekkernijA.l.P'sKersipudding or :hts slechts f 1.25. N 159. ank, te Utrecht. [oopje cent. iltlen. IE 2. vergissing, akelaar. Red House, lig nnr Koning, jan den Dokter. lel gratis het [Ondergang") ER Jr., groot lie nog een i's Scheur- postwissel of gezonden door Amsterdam. I— Rembours- «iUMMER |HE POST". bijzonder mooie encadreeren van h makerij MESTDAGH. prachtsigaar. /orstenlanden. J Zending overal. Int waard. Ivoor Vlissingen Kleine Markt 56 rOFFENHANDEL Ihouwerij J)E PUTTER |E N GOES leenhouwerij. Ing tot het ver- |en van afwerking. I prijzen. feldingen worden [trekt. pevelend Directeur. ICUM. Igevende eboden, koopsom his onnoodig, in Imste steden van fcring, en op bes- Jn letter H. firma liddelburg. ber o! 1 Jaouari. |ouw LEMmcKS. Helb. - Rotterdam legen plaatsen. PASSAGIERS EN VEE. y. ïiM t. Bolt t.m. om ra. tor 8 8 i bekomen Transp. en Exp i Q. VOS, Tel. klSiriOORN, Tel. 163 TEBHO DT, Tel. 282 'ITBN HEB. Tel. 10 VLISS BIJ DIT NUMMER BEHOORT EEN BIJVOEGSEL. ABONNEMENTS PRIJS Voor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren ƒ2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIE-PRIJS. Van 14 regels 1.10 voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen van 1—5 regels 65 cent iedere regel meer 13 cent, hij contante betaling. Familieberichten van I6 regels: 1.70, iedere regel meer 26 cent. KAMEROVERZICHT. Tweede Kamer. Vergadering van Dinsdag. Algemeene beschouwingen. Het restje algemeen debat was van daag aan de orde. Drie moties bezaten wij al, de lieer Wijnkoop vulde het rijtje aan met een eigen motie ten aanzien van de pensioenkorting die hij perti nent afwijst, omdat hij door middel van reorganisatie en bezuiniging de noodi- ge gelden wil zoeken. In de tweede plaats wilde hij de Kamer laten uit spreken, dat de regeering moet optre den om de vrijheid te beschermen van personen en partijen, die in hun poli tieke vrijheid bedreigd worden door het optreden van de kerkelijke overheid. Hoe die bescherming er moet uitzien, is er helaas niet bij gezegd, zoodat de practisehe uitvoering niet duidelijk is. De moties kregen geen voldoende ondersteuning en zij werden dus niet in behandeling genomen. Het bijna grappige moment van den dag was de wijze waarop de heer No- lens zijn vriend en coalitie-genoot Co- lijn over diens rede en de ontknooping daarvan heeft in het ootje genomen. Iedereen ihad iets belongrijks verwacht, maar die verwachtingen zijn op teleur stellingen uilgeloopen. Onduidelijk bleek nu zelfs -de beteekenis der woor den „de internationale verplichtingen van Nederland als -lid der volkenge- meonschap". Dat is niet een verwijzing geweest naar den Volkenbond. Wat het dan wel is, weet nog niemand. De heer Nolens had ook verwacht dat er iets belongrijks zou komen, iets wat een ganschc verandering bracht in onze de fensie, maar het is nu uitgeloopen op... afschaffing van het vestingstelsel, dat eigenlijk toch niemand meer behouden wil. Even kreeg de heer Colijn-een ver maning dat hij misverstanden heeft ge kweekt. Ieder mocht verwachten dat het kabinet van te voren zijn defensie-po- iltiek heeft vastgesteld en dat 'het dus allerzonderlingst moest lieeten, dat een der leiders ter rechterzijde iets geheel anders ging verdedigen. Ook moest die rede in het buitenlnad misverstand heb ben gewekt, die niet gemakkelijk is uit te roeien. Waarin nu de bezuinigingen schui len, d'ie de heer Colijn wil, weet nog niemand. Ze moeten komen en bij voor baat zegde de heer Nolens den steun zijner partij daarvoor toe. Het was een keurig standje dat de heer Colijn kreeg en vooral het humo ristische daarin was een scherpe ver oordeeling. Het ging natuurlijk op zeer vriendschappelijken toon, maar niette- man kwam liet saherp aan. De heer Colijn had ophef gemaakt, opzien ge baard en nu was zijn terugtocht verre van schitterend. Heeft de heer Colijn aanvankelijk de beteekenis zijner woor den niet weten te schatten Het is wel merkwaardig, dat ieder in den lande groote verwachtingen had en dat daar van niets is terechtgekomen. Verschillende leden hebben hun mee- ni-ng geformuleerd over de motie-van Rappard tot opheffing van het departe ment van landbouw en over de moties van den heer Troelstra over de pen sioen-korting en de 'her-classificatie. De leider der christelijk-historisohen, de heer Schokking, meende dat de rede van den lieer Colijn geen verdediging heeft gebracht in liet standpunt der anti-revolutionnairen. En dat verlieug- 4e hem. Overigens liet hij dit punt rus tel, omdat bij de oorlogsbegrooting deze zaak weer aan de orde komt. Naar zijn meening moet de defensie ook een veer laten bij de bezuiniging. Ook deze afgevaardigde liet zich niet dan in vage termen over die bezuiniging uit, zonder aan te duiden waarin die zullen be staan. Morgen is de regcering aan 't woord. Onze gezant te Washington. Thans is 'bij Kon. besluit benoemd '°t Harer Majesteit's buitengewoon Bezant en gevolmachtigd minister der 'wste klasse te Washington en Havana ,..,mr- A. C. D. de Oraeff, thans in Wlijke hoedanigheid te Tokio. Malaise in Indië. De Staatsspoorwegen in indië ont slaan met Januari circa twaalfhonderd man personeel, tengevolge van bezuini ging- De Deli-spoor voert de voorgenomen salarisregeling op 1 December in. Het personeel kan accepteeren vóór 26 de zer of ontslag vragen. Voor den Zomertijd. Namens het bureau van den Midden standsbond, Nederl. Bond van Vereeni- gingen van den Handeidrijvenden en van den Industrieelen Middenstand, is aan den minister van binnenlandsche zaken 'n adres gericht, waarin verzocht wordt niet te zwichten voor den aan drang om den zomertijd op te heffen, doch de thans daaromtrent bestaande regeling te handhaven. Het bestaan van de Nationale Opera verzekerd. Het bestuur en de directie van het Gebouw voor Kunsten en Wetenschap pen te 's-Gravenhage heeft de Natio nale Opera alle schulden en achterstal lige huren kwijtgescholden en heeft de speelavonden van de Nationale Opera vanaf 9 December a.s. tot het einde van het seizoen weer verhuurd aan den directeur der Nationale Opera, den heer G. H. Koopman. Ook is er opnieuw een overeenkomst aangegaan met den Stadsschouwburg te Amsterdam en de Groote Schouw burg te Rotterdam, waar vanaf 9 De cember a.s. wederom opera-voorstellin gen op de data ais voorheen zullen worden gegeven. Balteo TerantwoordelllUidd der redactie De cople wordt niet terntfegeveii GEMEENTE-BEGROOTING 1923 EN BEZUINIGING. Versch ligt in het geheugen het voorstel van den Vrijheidsbond van 12 December 1921, waarin Burgemeester en Wethouders werden verzocht in overweging te nemen een bezuinigings- commissie buiten den raad in het leven te roepen. Wij herinneren ons de rede van den burgemeester naar aanleiding hiervan in de raadsvergadering van 30 Decem ber en de verbolgenheid van een groep raadsleden. Wij herinneren ons ook nog de ver schillende ingezonden stukken, die in de „Vlissingsehe Courant" zijn versche nen, en de drang die daarin werd uit geoefend om meer te bezuinigen in de gemeente-huishouding, met het bekende gevolg, dat ten laatste het gemeente bestuur het publiek in de gelegenheid stelde, om indien meerdere bezuiniging mogelijk bleek, dit ter hunner kennis te brengen. Van die gelegenheid is. zoover ik heb kunnen nagaan geen gebruik gemaakt. Burg. en Weth. en de raadsleden moe ten evenwel hieruit niet de gevolgtrek king maken, dat geen bezuiniging meer mogelijk bleek, integendeel. Doch wie zou zich aan zoo iets gewaagd hebben, waarvan men begrijpen kon dat het overbodig werk was. De raad had immers reeds zijn goedkeuring gegeven aan die begrooting, en daar de raad de instelling van een bezuini- gings-commissie niet genegen was, kon ieder wel begrijpen waf het lot zou worden van eventueel ingediende be- zuinigings-voorsteiien uit de Vlissing sehe bevolking. Thans nu de begrooting 1923 nog in openbare behandeling moet komen, kan zulks misschien een beter onthaal vin den, laat ons daarom even nagaan of het gemeentebestuur voldoende gevolg heeft gegeven aan den algemeenen wensch bezuiniging en of op de ingediende begrooting nog meer bezui niging mogelijk is. Laat ons beginnen Hoofdstuk II der uitgaven even te bezien dit behelst het Bestuur der Gemeente. Bij afdeeling 1 (Jaarwedden enz.) bespeurt men een vermindering in uitgaven van 2582. als gevolg van niet-aanvulling van en kele vacant gekomen betrekkingen. I och komt bii mij de vraa^ naar voren is in deze afdeeling meer bezuiniging mogelijk Helaas ik moet constateeren dat dit werkelijk mogelijk is. Nog steeds (hukt op deze afdeeling een jaarwedde van 1660 voor den controleur der be drijven. Reeds vanaf het oogenblik, dat deze betrekking in 't leven werd geroe pen. zullen velen met mij zich daaraan geërgerd hebben. Wat voor zin heeft het om dezen ambtenaar te blijven handhaven? Aan de verschillende be drijven zijn immers voldoende ambte naren verbonden, zoodat een controleur best gemist Iran worden. Bij het over bodig worden van een controleur der gemeente-belasting is helaas deze be trekking ontstaan, om dezen ambtenaar die toen gemeente-ontvanger werd, zijn salaris tc doen behouden, wat voor den controleur der belasting bepaald was. Zulks is heet aardig voor den betrokken persoon, doch een overbodige weelde voor de gemeente. Een eisch van bèzui- niging is het deze functie op te heffen en 't is te hopen dat één der raadsleden het initiatief neemt, een voorstel daar toe in te dienen. Bij afdeeling 2 is volgens mijn mee ning evenmin de bezuiniging in acht genomen. De post gewoon onderhoud is 400 hooger geraamd dan in 1922. Nu kunnen Burg. en Weth. in hun toe lichting wel zeggen de raming is in 1922 te weinig gebleken, doch in tijden van malaise moet juist op de algemeene huishouding bezuinigd worden. Dit blijkt in deze afdeeling absoluut niet 't geval te zijn, want deze post ziet men jaarlijks steeds hooger opgevoerd wor den, 'Verder is de raming voor licht en brandstoffen met 600 vermeerderd, en zien we deze raming weder bijna geiijk met de uitgaven van 1921, toen de brandstoffen veel duurde^ waren dan heden, 't is toch onmogelijk dit bezui nigen te noemen, temeer daar de on kosten voor licht en brandstoffen bij hoofdstuk onderwijs een aanmerkelijke vermindering in uitgaven aangeeft. Bij Hoofdstuk IV, afdeeiing 1 (poli tie) is volgens rapport betreffende on derzoek gemeente-begrooting zeer te recht de opmerking gemaakt dat het politie-korps bevoordeeld wordt boven de andere gemeente-ambtenaren. Reeds is in dezen tak van dienst de bezuini ging doorgedrongen, doch een aanmer kelijke bezuiniging van 1380 zou nog verkregen kunnen worden door de ziek te-verzekering voor dit personeel op te heffen, waardoor tevens meer gelijk heid zou gebracht worden ten aanzien der overige ambtenaren. Burg. en Weth. zeggen wel in hun memorie van antwoord, dat dit zou zijn te beschou wen als een terugkomen op een eenmaal toegekend recht. Dit is zoo. doch wan neer de fout is begaan den eenen amb tenaar te bevoorrechten boven den an deren, eischt de billijkht'd dat deze fout hersteld wordt. Bij Hoofdstuk V (openbare werken) schijnt bezuiniging nog minder ingang te hebben gevonden daar treffen we o. a. een voorstel aan om een opzichter 2e klasse te bevorderen tot ie klasse, hetwelk een vermeerdering in uitgaven zal bedragen van =fc 300. Of er rede nen zijn genoemden ambtenaar te be vorderen. wordt niet in de toelichting vermeld. Wel valt op te merken dat een vacature niet bestaat. Deze bevordering kan bezien uit het oogpunt van bezui niging niet goedgekeurd vvo,'en. even min de voorgestelde bevordering van een klerk 2e klasse tot ie klasse, dit zou zelfs een vermeerdering in uitgaven geven van =fc 950. Uit het rapport is gebleken, dat zelfs één der raadsleden het aantal opzichters niet voldoende achtte, want door hem werd het plan geopperd dit aantal ambtenaren nog met één uit te breiden, en dit voor een werk, dat in het financieel belang der gemeente en hare bevolking niet ten uitvoer gebracht mag worden. Laten de ohtwerpers der begrooting toch inzien en begrijpen dat bij het publiek derge lijk onnoodig wegsmijten van geld ont stemming moet verwekken. Trouwens 'het gëheele hoofdstuk IV verslindt nog te veel geld, want op een bedrag van 150.000 is een luttel bedrag van 13.000 geen voldoende bezuiniging in dezen malaise-tijd. Vermoedelijk zal de betrokken wethouder daartegen opko men met de bewering, dat het onder houd van straten, pleinen, wandelwe gen, plantsoenen enz. zoo'n groote uit gaaf eischen om de stad in aanzien te kunnen doen toenemen, doch laat hij ook overwegen dat dit gaat ten laste van de inwoners, die dit bedrag aan belastingen moeten opbrengen, hetwelk de meesten boven hun krachten gaat. Loonsverlagingen hebben in alle takken van dienst plaats gehad of zullen plaats vinden, en deze loonsverlagingen wor den steeds erger, wordt daarmede wel voldoende rekening gehouden Uit de verschillende gemeente-uitgaven is dit nog weinig te bespeuren. Bij Hoofdstuk Xll komt een bedrag voor van 14.300 voor het verlengen der Scheldestraat tot aan den Singel, ik zai mij niet verdiepen om de vraag tc beantwoorden of die som te hoog is, doch wel om op te merken dat dc aan leg van dien straatweg thans nog voorbarig is. Wanneer nu zoo'n kost bare weg aangelegd wordt, zal deze juist weer vernield zijn tegen den tijd dat het terrein daar bebouwd- zal zijn en dan och ja weder maar een nieuwen weg aangelegd. Vlissing's be volking zal het wel betalen. Waarom niet een voorloopigen grintweg voor gesteld, die zal toch heel wat goedkoo- per zijn en met den duren straatweg gewacht tot betere tijden. Laat men hier toch die werkwijze van groote ste den achterwege laten. Ten slotte nog iets over Hoofdstuk XIV. Burgemeester en Wethouders stel len voor het muziekgezelschap „Ons Genoegen" een vaste subsidie te ver- lecnen van 1000 en dc beide andere muziekgezelschappen 60 inplaats van 45 uit te keeren per concert. Dit grapje zal de gemeente ook nog 900 meer gaan kosten. Waarom wordt hier voorgesteld zoo wispelturig en on correct met de gemeente-financiën om te gaan Waarom moet de eene ver- eeniging bevoorrecht worden boven de ander De gemeente is toch geen in stituut om liefhebberij-vereenigingen te- sleunen Als daar goedkeuring aan wordt gegeven, dan eischt de conse quentie, dat aan elke aanvraag om steun gedaan door een dergelijke vereeniging moet voldaan worden. Waar blijft dan het einde Vijftig gul den voor een opbouwend-sociaal werk is korten tijd geleden geweigerd, en nu 900 meer voor ontspanning, 't is al te gek. 't Is te hopen, dat de raad zijn goedkeuring hieraan onthoudt. Hiermede heb ik enkele van de vele punten behandeld waarop meer bezui nigd kan en moet worden. Binnenkort zullen groote offers gevraagd worden voor de steeds meer toenemende wer keloosheid het is plicht van de ge meente die zooveel mogelijk te lenigen, doch dan voorop gezet bezuiniging daar waar zulks eenigzins mogelijk is, opdat de offers, die door de inwo ners zuilen moeten worden gebracht, te dragen zijn. U. Mijnheer de Redacteur, mijn dank voor de plaatsing. M. (Wij moeten enkele kantteekeningen maken op het stuk van den heer M. Dat er bezuinigd moet worden zal door niemand worden ontkend. Het is echter toch zeker zeer verkeerd als men ook tracht te bezuinigen door den ambtena ren, die wegens bekwaamheid of dienst jaren voor bevordering in aanmerking komen, deze bevordering, welke ver meerdering van salaris beteekent, ont houdt, Dat zou toch ai een heel slechte methode zijn. Waar zou dan de prikkel blijven om te trachten een betere posi tie te verkrijgen. De promotie toch staat nergens stil, dus is het niet meer dan billijk dat ook in de takken van gemeentedienst de ambtenaren de ze kerheid hebben dat bekwaamheid en ijver op prijs worden gesteld. Aan Burg. en Weth. de taak om te beoor- deelen of een ambtenaar voor bevor dering in aanmerking dient te komen. Dat kunnen buitenstaanders niet beoor- deelen. Als B. en W. op voordracht van de betrokken chefs een ambtenaar bevorderen dan zullen zij daarvoor wel gegronde motieven hebben en het gaat nu maar niet aan om te zeggen „Er moet bezuinigd worden, ergo laten wij de bevorderingen eenvoudig achterwe ge." Wij achten dit een geheel verkeerd standpunt en de inzender zal, dunkt ons, bij nadere overweging moeten toe geven dat men toch den ambtenaren geen extra-belasting kan opleggen door hun een verhooging van jaarwedde, waarop zij recht hebben te onthouden, want hierop komt hetgeen de inzender bedoelt, feitelijk neer. Nu willen wij ook nog eenige inlich tingen geven over den op de begrooting voorkomenden post „jaarwedde con troleur voor de bedrijven". Door de benoeming van den contro leur tot ontvanger bestond de mogelijk heid beide betrekkingen te combineeren door, behalve dan de controle der be drijven, ook de andere controle-werk zaamheden tevens aan den ontvanger op te dragen. Besloten werd, dat de controleur zijn jaarwedde zou behou den, doch dat het salaris van den ont vanger daarop in mindering gebracht werd, en tevens, dat naar gelang het salaris als ontvanger zou stijgen, de jaarwedde ais controleur conform zou worden verminderd. Hieruit blijkt dus, dat door deze combinatie van betrekkingen het sala ris van den ontvanger kan worden uit gespaard, zoodat dan ook in deze we! degelijk de zuinigheid is betracht. Red.) Münheer de Redacteur. Uw wenk vermeld onder de ingezon den artikelen van Maandag jl. zal ik ter harte nemen. Hetzij mij evenwel ver gund nog éénmaal iets in het algemeen te zeggen, aangezien het toch onmoge lijk is alle tegenwerping stuk voor stuk te behandelen. Dit zou dan trouwens weer uitloopen op nieuw verweer enz. Voorop zij gesteld, dat ik zeer vee! prijs stel op dé achting van -mijn medemen- schen, doch nimmer zal ik daarvoor mijn meening verbloemen. Nimmer schaamde ik mijn belijdenis en de mee ning van mijn medemensch over die belijdenis deert me niet. Ik geloof even wel, afgedacht van alles, dat het onze plicht is elkander te benaderen en niet af te stooten. Zonder verzaking van overtuiging natuurlijk. En ach, ondanks al ons werken en denken zal de onver biddelijke noodzakelijkheid van het leven zich voltrekken, ook daar waar het geldt ten koste yan die noodzake lijkheid offers te brengen. En dan, ieder die een overtuiging bezit weet het, zijn de stoffellijke nadoelen niet het grootst. En als het algemeen belang met zich medebrengt liet bestaan van leger en vloot en dat dóet het m. i., vandaar mijn verweer, zullen deze lichamen blij ven bestaan. Dat ik me voorbijgepraat heb door een algemeen bekende spreuk te stellen op rekening van mijn Heiland spijt mij zeer, doch behoeft overigens aan mijn betoog niets af te doen, aan gezien dezelfde Bron voldoende rede nen aangeeft om ons te wapenen tegen de gevolgen van de zonde en. afval op elk gebied. Is de vraag van den heer L. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. met nieuwe rozijntjes en amandelen. 20 cent per pakje. Reel. —0—6 Tegen aambeien, droge of bloedende, wende men Fos ter's Zalf aan. Deze doet de jeuk en pijn onmiddellijk bedaren, en heeft een bijzonder heelende werking. Prijs 1.75 per doos, alom verkrijgbaar. gesteld om mij een hak te zetten, dan is hem zulks niet gelukt, aangezien il; niet aileen een fout kan bedrijven doch ook bekennen. Ik hoop evenwel, dat het werkelijke belangstelling en een opko men voor de eer van onzen Heiland was, dat U bewoog tot het stellen van de vraag. Zonder nadere uitleg te verwachten wil ik er even op wijzen, dat de heer K. de navolgende zin uit mijn artikel liet rusten „met of zonder leger en vloot zal er altijd strijd gevoerd worden, om dat duizenden groepen van menschen nreenen verongelijkt te worden en zijn dus leger en vloot geroepen te voorko men, dat ai die meeningen tegen eikaar in gaan druischen", waar ik nu nog aan toevoeg „reeds het bestaan zonder meer van de militaire macht voorkomt veel, dat, vooral in onze dagen, te be treuren zou zijn". De beschuldiging van den heer in zake mijn onbescheidenheid ben ik me na lezing en heriezing van mijn artikel niet bewust geworden. Hier moet de hand maar in eigen boezem gestoken worden. Met vriendelijken dank voor de plaat sing en steeds klaar om te verdedigen mijn meening tegenover m. i. niet op gaande stellingen, óók ai is hei niet naar den zin van hen, die met mij op denzeifden stoel zitten, blijf ik J. HERWEIJER. Mijnheer de Redacteur, Vergun mij voor onderstaande eenige plaatsruimte. Zooals ik tieb gelezen in uw blad van 16 dezer, wordt er voor de harmonie „Ons Genoegen" een subsidie aangevraagd van 1000 en tevens voor de harmonie „St. Caecilia" en de Post- Tanfare een vefhooging der bestaande gelden om alzoo te brengen op 60 per concert, en dat in een tijd ais deze. Werkloosheid, loonsverlaging, e.d. zijn niet van de lucht.- Ik wilde juist langs dezen weg eens informeeren of er ook in deze richting niet te bezuinigen was. in de goede oude dagen, (Jat er nog een „Oefening na den Arbeid" te dezer ste de bestond, gaf men gaarne een concert voor ƒ15. Zeker was dat een heel an dere tijd, maar het blazen is toch nog niet duurder Ieder jaar moet er toch geen nieuwe bezetting instrumenten ko men Ook genoemde vereenigingen hebben toch haar donateurs Waar moet dan toch een vereeniging, anders dan op 't gebied van muziek, van be staan Het is hier, volgens mijn be scheiden meening, maar een kwestie van werken. Wie weet had „Oefening na den Arbeid" nog niet bestaan als zij eens een directeur van Frankrijk of Italië hadden kunnen laten komen, maar. wanneer men een goeden direc teur wil, moet men groot geld hebben, is dat er niet, zingt men een toontje la ger. 11; mag gaarne zien dat een ver eeniging zich opwerkt, maar niet in buurmans portemonnaie kijken Met genoegen lees ik hier bewonderens waardige opofferingsgezindheid der leden van „Ons Genoegen", Nu ik hoop dat zulke leden we] in iedere vereeni ging te vinden zijn. en is zulks niet het geval, zouden er verscheidene vereeni gingen zijn die hun directeur aan den kant zetten en een goede lieten aaruk ken, de gemeentekas springt wel bij. Maar aangezien „Ons Genoegen" even.

Vlissingse Courant | 1922 | | pagina 1