ng erlaging hesterPakken VRIJDAG 17 NOVEMBER iE PAARDEH W-YORK fcn. tje. terstraat 16 .eerling- e I hersteller, che Maatschappij van Stoomvaart NO 272 60e Jaargang VLISSINCSCHE COURAINT Ik, onder de zelfde voor- likanten, van Amsterdam, der dezelfde Jerfwerk, de vertrekken. I van deuren Ir prufserige agsch Obli- Iresp. f6.50 i Hoofdagent ardstraat 9 300 ct. per pond DENSLAGERIJ, t thans I 16.75. bstr. 26, Vlissingen. 'trouwd adres voor M R A RTI KELEN is N G E R M A N. Beliamypark37. MESJES 6 stuks 1.25 'kman 47 jaar, zoekt aking met Weduwe lochter. onder letters A. B., liss. Crt." aagd een ongeveer 14 Eich aan te mel- arage „De Bal- >prit 51. zich aan een net MEISJE oerenstand voor den ,dres: Baljuwstraatf4. ■Mtddelb. - Rotterdam engelegen plaatsen. VAN PASSAGIERS IEREN EN VEE. r. Huid T.ffl, HUI f. Batt vm. nu 8 8 ember 7 0 1 23, ïatiea te bei. omen N.V. Tramp, en Exp Erven 8. VOS, Tel. B. EENHOORN, Tel. 158 r. OOSTERHODT, Tel. 282 ïek.BUITBNHBK. Tel. 101 ABONNEMENTS PRIJS \foor Vlissingen en gemeenten op Wal cheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk ƒ2.50. Week-abon- nementen 17 cent, alles bij. vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS. Van 14 regels ƒ1.10; voor iedere regel meer 26 centbij abonnement spe ciale prijzen. Reclames 52 cent per regel Dienstaanbiedingen en dienstaanvragen van 15 regels 65 cent iedere regel meer 13 cent, bij contante betaling. Familieberichten van 16 regels ƒ1.70, iedere regel meer 26 cent. KAMEROVERZICHT. Tweede Kamer. Vergadering van Donderdag. Vandaag was .het de dag van minis ter De Geer voor de beantwoording van de sprekers bij de algemeene be schouwingen. In de eerste plaats de in terpellatie van den heer Troelstra over de salaris-verlaging in den vorm van pensioen-korting en wijziging der clas sificatie. Het tweede punt verkeert nog pas in het eerste stadium van overweging. On bescheiden publicaties van vertrouwe lijke brieven heeft reeds agitatie ver wekt, terwijl nog niets is beslist. De bestaande classificatie heeft vele onef fenheden, en die weg te nemen was bet doel. De onverplaatsbare ambtenaren verkeeren dikwijls in een veel gunstiger conditie 'dan de wel verplaatsbare ambtenaren. Ten einde die onbillijkheid weg te nemen is in overweging een uitbreiding van het getal klassen tot vier. Niets is echter dienaangaande be slist en alle conclusies zijn voorbarig. Onomwonden heeft de minister ver klaard, dat de pensioen-korting het on vermijdelijk gevolg van den ongunsti- gen stand van 's lands schatkist. De in dexcijfers zijn gedaald, overal is beper king noodzakelijk en het is dus alles zins billijk dal ook de ambtenaren iets verliezen. Het aantal ambtenaren wordt kleiner zooveel als mogelijk is en ook langs dien weg wordt naar besparing gestreefd. Het is voor de regeering niet mogelijk aan te geven of .straks mis schien nog andere maatregelen noodig zullen zijn er zij kan dus niet aan den wenseh van den heer Troelsfra voldoen, -om een definitieve limiet te stellen tot waartoe de salarissen zouden kunnen dalen. Verlenging van den diensttijd, afschaffing van de gratificaties, o.a. bij jubilea, andere bepalingen voor nieuw aan te stellen ambtenaren e.d. zullen niet achterwege blijven. Ook de kwes tie van de verlofstractemenfen een eeuwig schandaal 1 zal een gedeelte lijke verandering ondergaan. Aan alle zijden is de minister dus bezig te be perken en te beknibbelen, omdat nu eenmaal de nood der schatkist zeer groot is en geen middel ongebruikt ge laten wordt om dien nood te verminde ren. Het perspectief onzer financiën is nu eenmaal slecht. Ten aanzien van de algemeene fi nancierde politiek is de minister niet pessimistisch, gelijk de heer Troelstra vindt en niet zoo optimistisch als de heer Van Gijn beweert. De minister ziet een gevaar, maar hij voelt zich bewust van kracht om dit te weerstaan. De te- gen-tendenzen in den wil van volk en regeering, om liet gevaar te keeren, zijn krachtig genoeg. De ramingen voor de begrooting 1922 zijn dit jaar allen overschreden, hetgeen niet wil zeggen dat het vol gend jaar niet veel slechter zal zijn. Over de eerste tien maanden van dit jaar heeft de opbrengst der middelen de raming met 17 millioen overschre den Het is bijna abnormaal, maar on danks die stijging blijft er een tekort. Merkwaardig was de uitlating van den minister, dat de 'houding der Kamer tegenover de besparing op het onder wijs voor hem de maatstaf zal zijn voor de benordeeling van de vraag of de Kamer in het algemeen met zijn bezui nigingsplannen meegaat. Misschien ligt 'hierin een dreigement als de Ka mer niet bereid is die bezuiniging te aanvaarden, zat daaruit blijken, dat zij .tegenover dezen minister staat en lus Het standpunt van den minister is, dat op alles bezuinigd moet worden, op liet onderwijs zoowel als op de defensie t'n men moet er niet voor terugdeinzen «lat sommige belangen iets minder goed Worden behartigd. Wanneer dat de op vatting der heeren Colijn en Marchant is, dat op de defensie bezuinigd moet worden, desnoods ten koste van eenige mindere veiligheid, dan kan de minister die opvatting onderschrijven. Hij wacht ook af waf de heer Colijn verder zal uiteenzetten omtrent zijn plannen. Op alles moet bezuinigd en wie dat niet inziet, 'gaat niet op den goeden weg. De heer Van Gijn -heeft betoogd, dat de minister de departementen moet rond gaan om nog eens op bezuiniging aan 'e dringen. Voor zoo'n rondedans ge- Welde de minister niets, omdat 'hij er geen heil in ziet. Mocht de lieer Van Gijn nu vinden dat hij geen goede mi nister is, dan moest hij maar een motie voorstellen om hem weg te werden Juichend zou dp minister dan heengaan, want voor zijn plezier zit hij hier niet. Thans een paar dagen herhalingen met onafscheidelijke moties. Eerst de heer Van Rappard, met een motie die ongeschonden handhaving van het de partement van 'landbouw, handel en nijverheid wenscht en daarna de heer 'Troelstra met twee zeer breedvoerige moties, waarvan de strekking deze was, dat de regeering de pensioen korting nog eens nader in overweging zal nemen en dat zij in zake de clas sificatie en herziening geen beslissing zal nemen zonder de Kamer daarin te kennen. Als overweging van beide ver zoeken wordt o.a. dit zonderlinge ar gument gegeven, dat verlaging tot veel ontstemming en tot wijziging aanlei ding kan geven. Dit is toch waarlijk geen specifiek verschijnsel bij ambtena ren. Bovendien heeft de heer Troel stra dit argument, dat de bezuinigingen geschieden ten koste van goeden geest en werklust De motie van mej. Groeneweg, om zwangere vrouwen steun te verleenen gedurende den tijd dat het hun verbo den is te arbeiden, is natuurlijk ver worpen. De voorstelster heeft maar even verzuimd aan te geven wie dien steun heeft te betalen. De beide moties-van den Tempel, in zake de werkloosheidsbestrijding, zijn aangenomen die ter zake van de ty pografen zelfs zonder stemming de andere, de algemeene, met 28 stemmen tegen. Feitetijk bevatte die inotie niets dat buiten de opvatting der regeering ging en dus was zij overbodig. Op grond van die overbodigheid hebben eenige leden voorgestemd, andere juist weer tegen. Ondanks de aanneming dier moties heeft die interpellatie niet veel te beduiden gehad. BINNENLAND Rijksmiddelen. Overzicht van de opbrengst der mid delen over de maand October 1922, in vergelijking gebracht nret de opbrengst over hetzelfde tijdvak van 1921. Opbrengst Opbrengst over de over de maand maand Oct. 1922 Oct. 1921 Grondbelasting 1.065.663 ƒ1.275.712 Personeele belasting 2.562.736 2.971.248 Inkomstenbelasting 13.270.865 9.212.784 Div.- en tant.-bel. 4.612.067 2.454.397 Vermogensbelasting 1.358.683 832.215 Suiker 2.985.213 3 329 400 Wijn 47.296 53.105 Gedistilleerd 4.476.762 5.259.165 Zont 115.215 119.335 Bier 502.289 474 107 Geslacht 967.161 879.609 Bel. op speelkaarten 6.745 6.527 Zegelrechten 1.728.261 1.502.659 Registratierechten 1.284.175 2.102.022 Successierechten 7.057.105 1.945.977 Invoerrechten 3.442.022 3.266.859 Bel. goud en zilver 92.493 96.492 Essaailoon 172 79 Statistiekrechr 285.534 285.29(1 Domeinen enz. 258.973 269.349 Staatsloterij 169.352 169.779 Jacht en visscherij 8.406 9.289 Loodsgelden 331.312 254.930 Mijnen 70.910 66.482 Accijns op tabak 1.107.311 Totaal-generaal ƒ47.806.721 ƒ36.836.811 Nederland en België. De redacteur van ,,de Maasbode" 1c Brussel seint d.d. 16 November Door den Nederlandschen gezant is gisteren op het stadhuis te Brussel de luitenant ter zee ie klasse P. F. de Meester, commandant van de Neder- tandsche torpedoboot Z 3. aan burge meester Max voorgesteld. De Neder- landsche gezant heeft daarna eenige auto's ter beschikking gesteld van de bemanning van de Nederlandsche tor pedoboot Z 3 tot het bezichtigen van de merkwaardigheden der hoofdstad. Na afloop werd in het gezantschap een thee aangeboden Daarna is de Z 3 naar Vlissingen vertrokken. De wijziging der Huurwetten. De gemeenteraad van Amsterdam heeft met 23 tegen 11 stemmen aange nomen de voordracht van Burg en Weth. om tot de Tweede Kamer'een adres te richten inzake het door de re geering ingediende ontwerp tot wijzi ging der Huurcommissiewet en der Hiuiropzeggingswet, strekkende om dit ontwerp niet aan te nemen. Het Tuchtschoolontwerp. In een nota naar aanleiding van het voorloopig verslag van dc afdeetingen der Tweede Kamer over dit wetson«- werp inzake voorwaardelijk stellen ter beschikking van de regeering en van de voorwaardelijke plaatsing in een tuchtschool, benevens eenige wijzigin gen in de wet van 12 Februari tgoi, merkt de minister van justitie op dat de stelling, dat zuinigheidsmotieven nimmer behooren te gelden waar het betreft de behartiging der zedelijke be langen van jeugdige personen in hare algemeenheid moeilijk kan worden aanvaard. Uiteraard nopen de tegen woordige omstandigheden meer dan anders om zich op elk terrein reken schap te geven, of een meer economisch handelen in den voren aangegeven zin mogelijk is. Alleen van een bezuiniging in dien geest is in dit ontwerp sprake. Eenheid in het ziekenfondswezen. Op initiatief van hef Nederlandsch Verbond van Vakvereenigingen heeft te Amsterdam een bijeenkomst plaats gehad ter bespreking van de vraag in hoeverre het mogelijk zou zijn in het ziekenfondswezen in ons land meer eenheid te brengen. Aan deze bijeenkomst werd deelge nomen door afgevaardigden van het Centraal Orgaan van de Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst, het hoofdbestuur van de maatschappij tot bevordering der pharmacie, de lande lijke federatie ter behartiging van het ziekenfondswezen, het roomsch-katho- liek vakbureau, het Christelijk Natio naal Vakverbond, het Algemeen Neder landsch Vakverbond en het Nationaal Arbeidssecretariaat. Al deze organisa ties verklaarden zich in beginsel bereid haar medewerking aan het door het N. V. V. naar voren gebrachte denk beeld te verleenen. Het resultaat van de besprekingen is geweest, dat aan een kleine commissie, bestaande uit vertegenwoordigers van elk der deelnemende organisaties zal worden opgedragen deze aangelegen heid nader te bestudeeren en daarover verslag uit te brengen. Stads- enProvinciemeuws VLISSINGEN, 17 NOVEMBER. Het opnemen van ingezonden stukken. In de openbare vergadering van het Comité van Actie heeft de heer A. C. de Baare er gisterenavond zijn verwonde ring er over uit gesproken dat het in gezonden stuk „Overpeinzingen" giste ren door ons is opgenomen Wij willen alleen onze groote verwondering uitspreken, dat sfe heer De Baare zoo'n klein, benepen stand punt inneemt. Hij weet toch zeer goed, dat wij plaatsing'verleenen aan stukken van algemeen belang, ook al is de inhoud voor sommige autoriteiten, corporaties enz. minder aange naam. Zoolang de schrijvers zich onthouden van persoonlijke aanvallen, kunnen zij altijd op onze gastvrijheid rekenen en wij hadden verwacht. da« de heer De Baare dit standpunt juist zou toejuichen. Wij hebben ons daarin blijkbaar vergist. Het stuk is alleen opgenomen, omdat de schrijver er een zaak van alge meen b e I a n g in ter sprake heeft gebracht, welke tegenwoordig heel wat pennen in beweging brengt. Bovendien en dit schijnt de heer De Baare te vergeten is het ge plaatst buiten verantwoordelijkheid van de redactie, en omdat een stuk somtijds sommigen personen niet welgevallig is, wordt de redactie er een verwijt van gemaakt, dat het is opgenomen. Als wij van dit standpunt uitgingen, ni. of een stuk soms minder aangenaam zou kunnen zijn voor wie dan ook dan zouden wij de rubriek „Ingezon den Stukken" gerust kunnen afschaffen. Dit vergeten vaak degenen die zich wanen door een ingezonden stuk op hun teenen getrapt te zijn. De haven van Vlissingen. Bij de behandeling van de motie- Van den Tempel in de Tweede Kamer over de werkloosheid, betoogde de heer Marchant dat productief werk als de havenaanleg te Vlissingen voortge zet moet worden. Comité van Actie. Zooals de voorzitter in zijn openings woord zeide, bleek het uit de talrijke opkomst, dat wetsontwerp tot verslech tering van het onderwijs geenszins de onverdeelde goedkeuring had van ons volk. Maar niet alleen de aanwezigen, ook de afwezigen sympathiseerden met het doei, gesteld door het comité, dat, bestaande uit „Volkonderwijs", Bond van Nederl. Onderwijzers, Nederl. On derwijzersgenootschap en Centrale Oudercommissie, dezen avond zou trachten een comité van actie tegen bo vengenoemde wet op te richten. Er was o.a. een sympathiebetuiging ingeko men van den heer M. Laernoes, wet houder van onderwijs. Hoewel de voor zitter, de heer W. Spinnaaij, na een woord van welkom te hebben gericht tot de talrijke opgekomenen, niet het plan had een uiteenzetting te gpven van bovenvermelde verslechtering, wees hij op liet feit, dat het onderwijs, dat in 1920 een wetsverbetering had gekre gen, door deze novelle weer terug werd gebracht tot den toestand van 1878 Hij gaf aan, dat dit comité het werkjrlau zou volgen van 'het groote landelijke comité en sprak de hoop uit dat dit laatste, bestaande uit even heterogene bestanddee en als (het publiek van he denavond, het doel mocht bereiken, nl. de regeering met 'kracht en succes te overtuigen, dat 'het Nederlandsche volk deze wet niet wil. De volgende spreker zou aantoo- nen, dat deze wetswijziging niet alleen een onderwij,zersbelang, maar ook een oudersbelang is. DeJheer De Baare be gon met te zeggen, 'dat, gezien het min der nette om het in zeer zachte ter men uit te drukken ingezonden stuk in de „Vtissingsche Courant" hem deed aarzelen het woord te voeren. Hij pro testeerde met kracht tegen het opne men ervan en begon zijn uiteenzetting met een vergelijking tusschen den toe stand van 1922, dus, zooals die door de wet van 1920 was geworden en die welke door de wijziging werd gescha pen. In een zeer duidelijke rede gaf spreker te kennen, dat door die wijzi ging, welke tof gevolg we zouden haast zeggen tot doel heeft grootere klassen, opvoedkundig en tegelijk ook hygiënisch nadeel wordt aangebracht. En dat hij hier niet alleen staat, bewe zen dp voorgelezen uitingen van man nen in de Christelijke vakpers, van o.a. den bekenden heer Wirtz in de „Chris telijke Vacature", van den heer Kete laar, maar ook van baron van Wijnber gen, den ijveraar voor bezuiniging op onderwijsgebied. Spreker memoreerde dat bij deze novelle ook bepaald werd, dat de gemeenten geen leerkracht méér mochten aanstellen dan aangegeven werd door de wetdat 'de opleiding minder tot zijn recht zou komen dat het bouwbesluit eischen stelde voor klassen met 48 leerlingen en dat er groote kans bestond, dat het 7e leer jaar in 't gedrang zou komen. Ten slotte werd, nadat door den voorzitter kort was uiteengezet, wat de werkzaamheden der comitéleden zou den zijn, een comité, gevormd uit de vertegenwoordigde organisaties Vlissingsche Bestuurdersbond S. D. A. P., Centrale Oudercommissie, S. P., Onderofficiersvereenigng „Ons Be lang", Dageraad, Internationale Anti- Militaristische Vereeniging, Vrijzinnig Democratische Kiesvereeniging, Arbei- dersjeugdcentrale, Algemeene Bond v. Politiepersoneel in Nederland, Bond van Nederl. Onderwijzers, Nederl. On derwijzers Gen., en Volksonderwijs. Een viertal groepen van den Vlis- singschen Bestuurdersbond was aan wezig, terwijl het P. A. S. vertegen woordigers had van de Federatie van Transportarbeiders en van Metaalbe werkers. In het comité nainen voorloopig zit ting de heeren A. C. de Baare, voorzit ter L. P van Oorschot, penningmees ter J. A. van Dorst, secretaris W. Sninnaaij, 2e penningmeester A. R. König, 2e secretaris. Christ. Comité voor Winterlezingen. Gisterenavond werd in het Militair Tehuis alhier de eerste lezing gehou den, georganiseerd door het Christelijk Comité van Winterlezingen, welke met een inleidend woord werd geopend door den voorzitter, den heer A Hu- son, waarna gezongen werd Psalm 56 vs. 5, de heer Huson voorging in gebed en daarna de spreker van dezen avond, ds. Brouwer van Heemstede, het woord verkreeg, die allereerst voorlas Ps. 133 en er vervolgens op wees. dat onze tijd donker en zwaar is, en er een totale ommekeer van verhoudingen valt waar te nemen, verhoudingen die tot dusver vrij algemeen golden. Wanneer we ons oor te luisteren leggen dan klinkt bijna overal een kreet van ellende en van zorg. Wc leven in een tijd van ontzag lijke crisis. Op allerlei gebied doen de noodkreten zich hooren. In de eerste plaats over zooveeLostoffelijke ellende, vooral voortgekomen uit den vreeselii- ken wereldoorlog. Ons geslacht is in de laatste jaren veel en veel ouder geworden en de rampzalige krijg heeft in honderdduizenden harten wonden geslagen, welke nooit meer te heelen zijn. Achter die smartkreten schuilen echter ook geestelijke factoren, en be staat er een strijd tusschen duisternis en licht. We beginnen er ons van be wust te worden, dat in de worsteling dezer dagen de wereld voortstormt naar het einde aller dingen. Daarom is het zoo goed eens in afzondering bij elkan der te komen om bijzonderlijk te letten op de teekenen der tijden. Spr. herinnerde aan zoovele verv'o- gen idealen, door den wereldkrijg ver nietigd het Vredespaleis leek een groot Mausoleum, waaronder de vrede begraven scheen. Toch kan niets den drang der menschheid naar vrede ver nietigen en de verloren gewaande ide alen leefden weer op. Hoe werd Wilson bejubeld toen hij kwam met zijn idee van den Volkerenbond, al bracht dit ook weder teleurstelling. Ook de de- mocratiseering der volken zou mede helpen aan de oplossing van vele bran dende vraagstukken zij brengen echter INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. npjmc een zakje A.J.P.'sGrenadinesaus in ieder pakje A.J.P's Aman- deltjespiidding. Tijdelijke Reclame. Red. —0-4 geen afdoende verbetering. De nood der wereld is nog zeer groot, zij zucht en zwoegt om uitkomst uit haar ellen de Spr. wees er op, dat de Christen zich aan die vraagstukken en verschijn selen niet kan onttrekken. Naar heilige roeping hebben zij ook een taak te ver vullen. Te midden van de tegenwoor dige geweldige gebeurtenissen wordt geboren een jonger geslacht, hetwelk bij het opgroeien heeft te kiezen in den geestelijken strijd onzer dagen. Ook in deze hebben wij leiding te geven. Spr. koos daarom tot onderwerp „De op voeding van den Verloren Zoon", en behandelde met diepen ernst de vete essen, welke ook voor onzen tijd in deze gelijkenis uit de H. Schrift gege ven worden. Onder groote aandacht der talrijke aanwezigen ontwikkelde spr. zijn gedachten en wees er op dat de wereld onzer dagen gelijk is aan den Verloren Zoon de volkeren zijn afge dwaald van het Christendom deze we reld trachten terug te voeren naar het Vaderhuis, is de rijke en heerlijke taak, die de Christenen hebben te vervullen. Nadat gezongen was Psalm 133 3, eindigde spr. met gebed. Jubileum Jongelings-vereeniging „Calvijn". Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan der Jongelings-vereeniging op Geref. grondslag „Caivijn", had giste renavond in de Nieuwe Middelkerk een openbare bijeenkomst plaats, waarbij als spreker optrad ds. P. van Hoven. Geref. predikant te Meliskerke, met onderwerp „Een Machtige vernederd". De bijeenkomst werd door den voor zitter der Jongelingsvereeniging, den heer P. Brasser, geopend op de gebrui kelijke wijze, waarna gezongen werd Psalm 89 4, en na een inleidpnd woord ds. P. van Hoven gelegenheid gaf tot het houden van zijn rede. Spr. nam tot onderwerp koning He rodes. die ten tijde van de Apostelen over Juda regeerde, als viervorst van den Romeinschcn keizer. Op boeiende wijze teekende spreker zijn hoorders dezen machtigen heerseher, die zoo vele gaven ontvangen had, doch ze mis bruikte ten kwade en een slaaf werd van zijn hartstochten. Spr. wees er op, hoe deze Herodes, op het toppunt van zijn macht en grootheid gekomen, door het wufte volk werd bewierookt en verafgood, en een F.ngel Oods hem sloeg met een vreeselijke ziekte, en He rodes een droevig uiteinde vond. Velen zijn steeds geïmpcfneerd ge worden door macht en kracht en zoo zien wij ook in onze dagen mannen als Carpentier en Siki door de dwaze me nigte verafgood. Spr. wees op het voor recht. dat er nog zoovelen gevonden worden, ook jeugdigen van jaren, die het ..Pro Rege" op hun vaandel schrij ven en deze leuze tot richtsnoer nemen voor hun leven. In dit verband bezag spr. ten slotte hef heuglijk feit van het 35-jarig jubileum der vereeni ging, en spr. hoopte dat zij onder Gods zegen nog tal van jaren moge zijn een bloeiende vereeniging, waar de jonge lingen mogen vinden de geestelijke wapenejp-voor den strijd, die hen bij 't klimmen der jaren op alle terrein des levens wacht. De voorzitter bracht ds. Van Hoven dank voor zijn boeiende rede, die door de vele aanwezigen onder groote aan dacht werd aangehoord. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de ie helft der maand November 1922. Brieven (binnenland) Boekhande laar Nijkamp letter f, Zutphen C. Mo lenaar, Vollendam. Briefkaarten (binnenland) Alsbacli en Doijer, Amsterdam; van Breket, Rot terdam Mej. Cormans (2 stuks), fam. v. d. Horst, Den Haag S. v. Ro- sevelt, Wormerveer A. Steijn, Amster dam. Brieven (buitenland) Carl. Konig (2 stuks), Kopenhagen H. Matthews, Mechelen. Briefkaarten buitenlandI. v. Eysinga, Brussel F. Heiker, Wien. Tot surnumerairs bij den post- en telegraafdienst zijn uit ruim 200 solli citanten benoemd de heeren P. J. van Dalsen te Serooskerke A. G. de Vries te Rotterdam J. P H. Reijne te 's-Gra- venhage J. van Dijken te Opwierde N. J. de Ruijter te Delft Th. J. J. Thijs- sen te Breda en Th. J. P. Happel te 's-Gravenhage. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Evang. Luth. Kerk. Beroepen te Mid delburgVlissingen ds. D. J. Leepel, Oost-Indisch predikant met verlof te Hilversum.

Vlissingse Courant | 1922 | | pagina 1